Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Vyber prijimaca (set-top-boxu) pre satelit

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Potreboval by som poradit s kupou satelitneho prijimaca na prijem cez skylink. Poziadavky:
    1) moznost prijimat signal v HD kvalite,
    2) 2 tunery, aby som mohol jeden program pozerat a jeden nahravat,
    3) slot na 2 skylink karty - tu vlastne ani neviem, ci je to potrebne, nevyznam sa v tom, viem len ze su SK karty a CZ karty pre skylink, tak ma to napadlo, ci to neni potrebna vec.
    K bodu 2 a 3 ma napadlo - nedalo by sa toto dosiahnut (2 tunery, resp. moznost mat 2 skylink karty) tym, ze by som mal 2 obycajne setopboxy - tj ze by som vyuzil svoj stary settopbox a dokupil uz len dalsi obycajny? Lebo co som nasiel tuto variantu: DVICO TviX Slim S1 Duo za 380 eur, tak je to drahsie ako ked by som len dokupil dalsi obycajny settopbox s 1 tunerom. Neviem ci sa to takto da... Poradte mi prosim, ako to riesit, a ked uz teda by som mal ist do dvojtunerovej varianty settopboxu, ci je vyssie uvedeny prijimac Tvix dobre riesenie z hladiska pomeru cena / vykon, resp. ci su aj ine moznosti... dakujem
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

3) Těžko seženeš něco se dvěma sloty, spíš tam bude 2x PCMCIA rozhraní a do něho koupíš 2x CAM. A Skylink karta je jenom jedna, až při registraci vybereš region CZ nebo SK

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Vše je o penězích.....
    Než používat 2 sat.přijímače a ještě to v analogu nahrávat na nějaký multimediální box,tak bych si koupil pořádný přijímač,a byl by klid.
    Vantage 8000.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SlavoF
    Registrace
    Jun 2008

dva sloty:
    VU+ UNO, Coolstream ZEE a Coolstream NEO
    super mašiny, jeden tuner a LINUX
    cena ale tiež iná ako asi predpokladáš za spomínaný "obycajny settopbox s 1 tunerom"

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

A co hovorite na tento: DVICO TviX Slim S1 Duo 2 ? Napr. v porovnani s VU-DUO

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Jak můžeš srovnávat DVICO s VU-DUO???
    Copak ten DVICO má sat.tuner?

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Aha, pardon, nevsimol som si, ze nema tam DVB-S tuner...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od jito Zobrazit příspěvek
    Vše je o penězích.....
    Než používat 2 sat.přijímače a ještě to v analogu nahrávat na nějaký multimediální box,tak bych si koupil pořádný přijímač,a byl by klid.
    Vantage 8000.
    Mám dva sat.přijímače TechniSat (HD8-SX a TechniStar S1) a k tomu externí disk Samsung S2 Portable a neměnil bych.

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Každý uživatel má jinou "filozofii".
    Já jsem zastánce jednoduchosti,proto preferuji jeden přístroj,který umí věci za dva.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

nevieme čo máš za prijímač a čo máš namysli nápadom "kúpil ešte jeden obyčajný prijímač".
    riešenie 1/ tvoj prijímač + jeden ďalší -> otázka kde ich umiestniš, ako budeš nahrávať, prenášať medzi nimi nahrávky na pozeranie alebo kopírovať na NAS a potom pozerať z NASu

riešenie 2/ jeden dvojtuner a máš všetko v jednom. Odporúčam Vantage8000 ako bolo povedané alebo TechniSat Digit ISIO (+ nezabudni na karty, CI-moduly a pod.)

Nováček
    Registrace
    May 2010

Zdravim, som rozhodnuty pre kupu karty skylink a vlastne aj celeho kompletu k tomu potrebnemu na dva TV - jeden je panak plazma full hd 50" a dalsi thomson crt 40".
    Zu mi chybaju v podstate iba prijimace, co je ale asi najvyssia polozka........k tej plazme by som chcel nejaky kvalitnejsi hd prijimac, ktory bude umoznovat aj nahravanie.
    Kedze mam v umysle tie prijimace navzajom prepojit, aby mi stacila iba jedna karta, chcem sa opytat ci by mali byt jednej znacky(napr. technisat - technisat)?
    Docital som sa, ze prijimace Vantage maju s tymto prepojenim nejaky problem a nemuselo by to fachat v poriadku, mate s tym prosim vas nejaku skusenost?
    Zaujimalo by ma konkretne prepojenie prijimaca technisat hd8-sx pripadne digit isio s1 s nejakym dalsim technisatom nizsej triedy.
    Alebo prijimac Vantage hd 1100 pripadne hd 7100 s nejakym inym Vantage prijimacom.
    Dakujem za postrehy a rady!

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Hovoríš pravdepodobne nie o prepojení prijímačov ale o zdieľaní karty medzi dvomi prijímačmi.
    Keďže tento spôsob používania karty v niektorých civilizovaných krajinách je považovaný za nelegálny TechniSat tento spôsob neumožňuje vôbec.
    Keďže aj SkyLink zdá sa má toho plné zuby, existuje u nových kariet ochrana - si asi počul "Surflock" - ktorá to znemožňuje aj na tých príjímačoch, ktoré zdieľali jednu kartu pre celé dediny.
    skyLink poskytuje (aj Freesat) druhú kartu za paušálny poplatok, na ktorú sa kopírujú automaticky programy ktoré platíš - karta NEXT.

Potom od TechniSatu môže použiť napr. HD8SX ako ten "lepšie" vybavený a TechniStar do spálne. Nahrávať vedia tak či tak oba, kvalitu obrazu budú mať asi tiež rovnakú. zoseiťovať ich môžeš cez LAN pre prenos nahrávok na externé diskové pole a prehrávať. Tipy a triky ako to urobiť máš tu v prišpendlených vláknach.
    O ventidžoch musí niekto iný.

Je tu pořád Avatar uživatele sirdo
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Kaldovic Zobrazit příspěvek
    Kedze mam v umysle tie prijimace navzajom prepojit, aby mi stacila iba jedna karta, chcem sa opytat ci by mali byt jednej znacky(napr. technisat - technisat)?
    Docital som sa, ze prijimace Vantage maju s tymto prepojenim nejaky problem a nemuselo by to fachat v poriadku, mate s tym prosim vas nejaku skusenost?
    Zaujimalo by ma konkretne prepojenie prijimaca technisat hd8-sx pripadne digit isio s1 s nejakym dalsim technisatom nizsej triedy.
    Alebo prijimac Vantage hd 1100 pripadne hd 7100 s nejakym inym Vantage prijimacom.
    Dakujem za postrehy a rady!
    takto to nefunguje, ze dva prijimace budu sharovat jednu kartu, aspon nie legalne...

poz: Dagy2 je sakramentsky rychly pistolnik ...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2008

ale no tak pani ked chce nech skusa surflock momentalne neni zapnuty a ked sa zapne to bude riesit potom.
    to Kaldovic:
    v prvom rade si kupuj kartu ICE a nie Irdeto pretoze s irdetom si ani neskrtnes. ICE dokaze fungovat na kodovani crw a na nom zdielanie funguje. co sa stane ked skylink prejde trvalo na system Irdeto je vo hviezdach a je to este daleko
    a za druhe musis mat oba prijmace ktore maju konektor rj45 a da sa do nich naladovat neorigo soft (origo soft ti toho moc nedovoli) potom ich prepojis priamo krizenym kablom, na jednom spravis server a na druhom bude klient bez karty a pozeras
    ale vlastne ja sa v tom nevyznam a toto som len niekde cital na nete

Je tu pořád Avatar uživatele sirdo
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od drto Zobrazit příspěvek
    to Kaldovic:
    v prvom rade si kupuj kartu ICE a nie Irdeto pretoze s irdetom si ani neskrtnes. ICE dokaze fungovat na kodovani crw a na nom zdielanie funguje. co sa stane ked skylink prejde trvalo na system Irdeto je vo hviezdach a je to este daleko
    len ci este ICE kartu zozenie ked sa ich oficialny predaj uz ukoncil...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 08-08-2011, 22:58
  2. Vyber HD prijimaca
    Od ace960 v sekci DVB-S
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 01-07-2010, 07:58
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-11-2009, 14:49
  4. Výběr set-top-boxu