Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D Samsung UE46D6530

bastlir (3245)|23.10.2011 02:28
Nevyřešil už někdo problém s aktualizací Adobe Flash Playeru na verzi 10.2 ? Nebo se stále čeká na tu správnou aktualizaci FW?
bastlir (3245)|24.10.2011 18:13
Jelikož jsem na nic nečekal, požádal jsem Skylink o výměnu stávající smartkarty za Irdeto. Asi za čtyři dny mně ICE karta přišla. Podle návodu jsem ji aktivoval a vše proběhlo bezproblémově. V rámci promo akce jsem i získal přístup k balíčku "CS TV". Když jsem však přepnul na kanál "dokuCS", ten se neodkódoval. Pomohlo jen vysunutí a znovu zasunutí modulu do TV a kanál se hned odkódoval. Po každém přepnutí tohoto kanálu jsem musel postup opakovat.
Jako modul jsem používal SmardTV, který z ICE karty běžné kanály odkódoval, ale pak měl problémy.


Dnes jsem využil laskavosti fy. FaM ELEKTRONIC, spol. s r.o. v Líbeznicích a zapůjčil jsem si údajně osvědčené moduly MASCOM a SMIT. Mimochodem, tuto firmu provozují lidé, kteří jsou i montéři, a proto jako praktici okamžitě nejen porozumí vašemu dotazu, ale z praxe dokáží i poradit. Takže to není o pradavačce, která vám zapře modul, na který se zrovna pod sklem koukáte. :-)
Nejdřív jsem vyzkoušel opěvovaný MASCOM modul, ale ten se mi v Samovi nějak pomalu načítal a nakonec na "dokuCS" na mě "vyplivl" dva německé řádky a nic. Kanál se však načetl až po delší době.

Poté jsem do TV zasunul modul SMIT a to bylo "jiné kafe"! Když se modul synchronizoval, bylo vidět české hlášky o průběhu a vše začalo hned fungovat. Bohužel však na všech TV nefunguje nahrávání programů přes USB port. Takže doporučuji nejdříve vyzkoušet.

Ačkoliv se nejedná o placenou reklamu, nýbrž o dlouhodobě dobré zkušenosti, dovoluji si Pražákům i Středočechům doporučit anténáře z Líbeznic.
SMARDTV.jpg Mascom.jpg SMIT.jpg
kacerl (16)|24.10.2011 18:46
to baslir:

Tu zase někdo psal, že mu ta karta Smit nefunguje pro nahrávání dekódovaných programů a byl mu raděný Mascon modul :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29277

Tak nevím, uvažuji o UE40D8000 a netuším jaký modul a kartu pořídit, aby vše šlo (kódované programy i nahrávání a nejlépe i když sleduji jiný pořad :))

A ještě mne tak napadlo, nemáš zkušenost s tím, jak nahraný program přehrát v počítači? Jeden prodejce mi říkal, že to nejde a další že i to se už na netu vymyslelo ..
jarino1978 (8045)|24.10.2011 20:41
a prečo si preboha radšej nekúpiš externý STB ?
bastlir (3245)|24.10.2011 21:31
[quote=kacerl;373754]to baslir:

Tu zase někdo psal, že mu ta karta Smit nefunguje pro nahrávání dekódovaných programů a byl mu raděný Mascon modul :

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29277

Tak nevím, uvažuji o UE40D8000 a netuším jaký modul a kartu pořídit, aby vše šlo (kódované programy i nahrávání a nejlépe i když sleduji jiný pořad :))

A ještě mne tak napadlo, nemáš zkušenost s tím, jak nahraný program přehrát v počítači? Jeden prodejce mi říkal, že to nejde a další že i to se už na netu vymyslelo ..[/quote]

Nevím o tom.
bastlir (3245)|24.10.2011 21:41
[quote=kacerl;373754]to baslir:

Tu zase někdo psal, že mu ta karta Smit nefunguje pro nahrávání dekódovaných programů a byl mu raděný Mascon modul ...[/quote]

Nevím proč, mně to nahrává, ale na to samém TV u kamaráda nikoliv. Děkuji za upozornění, příspěvek musím zeditovat.
Arrow79 (113)|24.10.2011 21:50
[quote=kacerl;373754]
A ještě mne tak napadlo, nemáš zkušenost s tím, jak nahraný program přehrát v počítači? Jeden prodejce mi říkal, že to nejde a další že i to se už na netu vymyslelo ..[/quote]

Neda sa to, aspon zatial. Disk ma XFS file system, da sa otvorit napriklad v Ubuntu.
Samostatny subor s video nahravkou ma priponu .srf, je to sice MPEG2, ale prehrat sa neda..
bastlir (3245)|24.10.2011 22:00
[quote=Arrow79;373820]Neda sa to, aspon zatial. Disk ma XFS file system, da sa otvorit napriklad v Ubuntu.
Samostatny subor s video nahravkou ma priponu .srf, je to sice MPEG2, ale prehrat sa neda..[/quote]

Nutně do Linuxu nemusíš, stačí na to "UFS Explorer", ale samozřejmě jen pro zobrazení a stažení souborů, tedy nikoliv jak píšeš, nejde to přehrát.
R.e.z.y (10)|23.11.2011 15:00
Ahoj,
Bohuzel mam nasledujici zajimavy problem a rad bych dostal nejake rady co s tim:
Televizi mam Samsung UE46D6510 Dekodovaci modul Mascom Cryptoworks Irdeto a kartu Skylink.
Pres satelitni tuner si naladim vsechny televize bezproblemu. Ale nektere TV stanice mi nejdou.
Takze CT HD, NovaHD, NovaSportHD, DiscoveryHD mi funguji bez problemu ale HBO HD, Eurosport HD MTV HD no proste ostatni z HD nabidky Skylinku mi nefunguji. Pouze kdyz prepnu na dany program napr HBO HD tak mi to napise zakodovany signal a nic ale pokud pri zapnuti toho programu vytahnu a hned dam zpatky ten dekodovaci modul tak mi ta TV stanice nabehne ale jakmile prepnu jinam a zpatky na HBO HD tak mi to napise zase zakodovany signal a nic kdyz opet vytahnu ten dekodovaci modul tak mi ti nabehne ale zase prepnu jinam a zpet a zase nic. Takhle mi to dela u vsech HD stanic krome CT HD, NovaHD, NovaSportHD, DiscoveryHD Prosim vas mate nekdo s tim nejake zkusenosti Cim to muze byt? je to nekompatibilitou mezi TV a dekodovacim modul? Jaky modul se doporucuje k teto TV? Dekuji moc za odpovedi a rady.
bastlir (3245)|24.11.2011 02:12
[quote=R.e.z.y;379756]Ahoj,
Bohuzel mam nasledujici zajimavy problem a rad bych dostal nejake rady co s tim:
Televizi mam Samsung UE46D6510 Dekodovaci modul Mascom Cryptoworks Irdeto a kartu Skylink.
Pres satelitni tuner si naladim vsechny televize bezproblemu. Ale nektere TV stanice mi nejdou.
Takze CT HD, NovaHD, NovaSportHD, DiscoveryHD mi funguji bez problemu ale HBO HD, Eurosport HD MTV HD no proste ostatni z HD nabidky Skylinku mi nefunguji. Pouze kdyz prepnu na dany program napr HBO HD tak mi to napise zakodovany signal a nic ale pokud pri zapnuti toho programu vytahnu a hned dam zpatky ten dekodovaci modul tak mi ta TV stanice nabehne ale jakmile prepnu jinam a zpatky na HBO HD tak mi to napise zase zakodovany signal a nic kdyz opet vytahnu ten dekodovaci modul tak mi ti nabehne ale zase prepnu jinam a zpet a zase nic. Takhle mi to dela u vsech HD stanic krome CT HD, NovaHD, NovaSportHD, DiscoveryHD Prosim vas mate nekdo s tim nejake zkusenosti Cim to muze byt? je to nekompatibilitou mezi TV a dekodovacim modul? Jaky modul se doporucuje k teto TV? Dekuji moc za odpovedi a rady.[/quote]

Přečti si to o těch modulech o pár řádek výše.
R@ptor (10)|27.11.2011 13:12
Prosím majitele tohoto TV o informaci ohledně obrazu. Používám vestavěný sat tuner + smith irdeto + skylink iredeto. Po opadnutí počáteční euforie mne začíná štvát že obraz dost často seká. Je to takové zastavení na setinu sekundy, ale je to viditelné hlavně u HD kanálů, ale i u SD. Také se mi rozmazává obraz kolem pohybujících se předmětů, třeba dost to dělá na CT HD. Největší problém pro odezvu jsou různé proužkované saka a podobně. U MKV to vypadá že to nedělá.
Dělá to někomu taky,je to u této Tv standard? A je to u LCD pořád s tou odezvou takové mizerné?

Dnes jsem se díval na Transformers na makýze HD a tam, i když jinak markýza má obraz dost mizerný, sem rozmazání nepozoroval.
Arrow79 (113)|27.11.2011 15:33
Akurat pozeram CT HD a problem so sekanim ani rozmazanim nemam. Ako mas nastaveny obraz? Ja som vypol vsetky umele filtre, a nemam ziadny problem.

Skus vypnut Motion Plus.
bastlir (3245)|27.11.2011 17:29
Modul Smit není pro TV vhodný. Mně se obraz někdy sekne, když je venku silnější, nebo nárazový vítr. Pak to také dělají špatně našroubované F-konektory.
R@ptor (10)|27.11.2011 18:32
Zkoušel jsem s tím laborovat zapínat vypínat motion plus a je to tak nějak pořád stejné.
Našroubované konektory mám správně.
Arrow79 (113)|28.11.2011 20:02
Bastlir: si utiahni viac parabolu, ni? :D

R@ptor, neviem v com moze byt problem.. ja pozorujem semtam jemne "trhanie" obrazu, ale to mozno tak 2x za tyzden v trvani 2 sekundy.. inak nic.
R@ptor (10)|28.11.2011 21:37
Půjčil jsem si topfield s jinou kartou a trhalo to stále. Tím jsem teda smitha vyloučil. Teď mám tedy vypnuté všechny fičury, ale bez toho motion plus se mi zdá že ten obraz je sice ostřejší a netrhá tak sporadicky, ale celkově se mi zdá teď pohyb méně plynulý.
bastlir (3245)|28.11.2011 22:40
[quote=Arrow79;380922]Bastlir: si utiahni viac parabolu, ni? :D ....[/quote]

Tak jo, já tam tedy nahoru skočím a hold ty provázky pořádně utáhnu, no! :D
Ale vážně, to je bohužel stinná stránka velkých parabol v otevřené krajině. Navíc, projevují se mi už vůle ve starém motoru, ačkoliv se mi tu válí nový. Jenže to by ta kovářova kobyla nesměla být tak líná. :-)

To R@ptor: Já jsem od začátku nechal původní nastavení obrazu, akorát jsem nastavil Dynamický mód a zatím nemám sebemenších problémů. Když ti ze studia vysílají nějaké srágory, tak je také tak přijmeš. Kvalitativní rozdíl mezi kanálama bývá propastný. Když se chci pokochat perfektním obrazem, pustím si Astra HD nebo Astra HD Demo. :-) Myslím, že by se to dalo považovat za refenční kvalitu či obraz a podle toho popřípadě nastavovat obraz.
lukasbc (9)|1.12.2011 18:48
jen na okraj kdyby někdo hledal:
mám ue37d6530 a jen pro zajímavost jsem zjistil označení displeje: 37P1UF3E

P: je výrobce - nějaký chilin čert ví kdo to je,jaká je technologie - ví někdo??

no, snad nám co tento výrobek máme, bude sloužit ku spokojenosti :-)
Kostkování nevidím (sleduji SD přes showbox s300)-asi to je mou menší plochou.
snad nejsem úplně OT
Arrow79 (113)|1.12.2011 20:48
Niesi OT. Mozno by som pri tej telke vymenil Showbox za nieco kvalitnejsie (HDMI)..
R@ptor (10)|1.12.2011 22:17
jestli vidím dobře dnes vyšla aktualizace pro 46d6530 a má číslo 1015.1. Já mám 1016.0. Nezkoušel to někdo?
Arrow79 (113)|2.12.2011 11:37
Len, to je zvlastne, lebo ja som minule nahadzoval 1016. Takze zatial to asi skusat nejdem. Na 1016 mi funguje vsetko ok. Pockam par dni a skontrolujem
bastlir (3245)|9.12.2011 19:16
OBRAT U MODULŮ SMIT:

Modul Irdeto SMIT, který má tu skvělou vlastnost, že okamžitě načítá všechny kódované kanály, lze nyní aktualizovat, takže lze s ním v TV funkcí PVR už i nahrávat.

Pokud by byl zájem, mohu zde popsat postup.
neboztik (341)|9.12.2011 22:32
Zájem je.Dík
bastlir (3245)|10.12.2011 00:29
Postup je velmi jednoduchý:

1. Zasuň modul SMIT (bez karty!) do slotu
2. Přepni na kanál STV1 (Astra 3 - 23,5°)
3. Najdi v MENU CI modul a upgrade softwaru (UExxD6530 - MENU-Systém-Běžné rozhraní-Nabídka CI)
4. Spustit aktualizaci - trvá asi 15 až 30 minut (stav v % je viditelný)
5. Po zahlášení HOTOVO zasunout kartu a je vše OK.

Než se spustí aktualizace, chvilku to trvá. Pokud se aktualizace ani po delší době nespustí, stačí na chvilku zasunout a vytáhnout kartu.
lukasbc (9)|10.12.2011 09:52
Zajímavost (možná) - nějak sem si pohrával doma s telefonem a sluchátkama na pc bluetooth a k mému překvapení detekoval můj telefon aj PC bluetooth TV tedy náš samsung.
Ovšem nějaký postup jak se připojit mi je záhadou-nikde se nezobrazuje párovací kod.
Usuzuji tedy že tato funkce TV je určena pouze pro "chytré" mobily a pro ovládání TV jejím prostřednictvím?
Je to asi škoda,že tento komunikační port je "blokovan", protože si dokážu představit například ukázání pár zajímavých fotek přímo z telefonu či foťáku na TV.
Jak to tedy je ve skutečnosti - víte někdo?
visper (270)|10.12.2011 09:52
[quote=lukasbc;381674]jen na okraj kdyby někdo hledal:
mám ue37d6530 a jen pro zajímavost jsem zjistil označení displeje: 37P1UF3E

P: je výrobce - nějaký chilin čert ví kdo to je,jaká je technologie - ví někdo??
[/quote]

Mám stejný displej a zatím spokojenost. Prakticky bez cloudingu.
bastlir (3245)|10.12.2011 11:37
[quote=lukasbc;383546]Zajímavost (možná) - nějak sem si pohrával doma s telefonem a sluchátkama na pc bluetooth a k mému překvapení detekoval můj telefon aj PC bluetooth TV tedy náš samsung.
Ovšem nějaký postup jak se připojit mi je záhadou-nikde se nezobrazuje párovací kod.
Usuzuji tedy že tato funkce TV je určena pouze pro "chytré" mobily a pro ovládání TV jejím prostřednictvím?
Je to asi škoda,že tento komunikační port je "blokovan", protože si dokážu představit například ukázání pár zajímavých fotek přímo z telefonu či foťáku na TV.
Jak to tedy je ve skutečnosti - víte někdo?[/quote]

Člověče kde žiješ?! :D Vždyť to je obchodní politika snad každého výrobce. Koupíš si nějakou jejich krabičku, v jejiž návodu ti vychválí nějakou zaručeně skvělou službu, bez které vlastně ani nemůžeš být :-), jéééénže ..... funguje jen zase s jejich jinou krabičkou, kterou si u nich musíš dokoupit. :-)
visper (270)|10.12.2011 14:31
Bluetooth je určen jen pro synchronizaci brýlí. To ale neznamená že někdo chytrý nemůže časem vymyslet ovladač i pro jiné věci.
Arrow79 (113)|10.12.2011 18:15
Napriklad pre iPhone je k dispozicii Samsung Remote aplikacia. TV a iPhone musia byt na rovnakej sieti (TV je jedno, ci cez wifi, alebo ethernet).
Radom01 (109)|13.12.2011 20:32
[quote=bastlir;383528]Postup je velmi jednoduchý:

1. Zasuň modul SMIT (bez karty!) do slotu
2. Přepni na kanál STV1 (Astra 3 - 23,5°)
3. Najdi v MENU CI modul a upgrade softwaru (UExxD6530 - MENU-Systém-Běžné rozhraní-Nabídka CI)
4. Spustit aktualizaci - trvá asi 15 až 30 minut (stav v % je viditelný)
5. Po zahlášení HOTOVO zasunout kartu a je vše OK.

Než se spustí aktualizace, chvilku to trvá. Pokud se aktualizace ani po delší době nespustí, stačí na chvilku zasunout a vytáhnout kartu.[/quote]

Nefunguje to. Skúšané na D8000-ke a aj na Golden Interstar HD980. Tá istá hláška. Nemožno aktualizovať cez toto menu. :-(
bastlir (3245)|13.12.2011 23:32
[quote=Radom01;384545]Nefunguje to. Skúšané na D8000-ke a aj na Golden Interstar HD980. Tá istá hláška. Nemožno aktualizovať cez toto menu. :-([/quote]

Zatím si to nedokážu vysvětlit. Jsi první. A není to nějaký starý Cryptoworks?
Radom01 (109)|14.12.2011 00:09
[quote=bastlir;384581]Zatím si to nedokážu vysvětlit. Jsi první. A není to nějaký starý Cryptoworks?[/quote]

Nie nie je. Je to SMIT Irdeto CI+. A nie som jediný. Dnes to skúšali aj dvaja kmaráti a tá istá hláška. Tak som zašiel za susedom nakoľko má ten istý modul a opäť neúspešne. Fakt tomu nerozumiem.
bastlir (3245)|14.12.2011 00:13
[quote=Radom01;384588]Nie nie je. Je to SMIT Irdeto CI+. A nie som jediný. Dnes to skúšali aj dvaja kmaráti a tá istá hláška. Tak som zašiel za susedom nakoľko má ten istý modul a opäť neúspešne. Fakt tomu nerozumiem.[/quote]

A proběhla aktualizace na STV1 až do konce korektně a jak to dlouho trvalo?
bastlir (3245)|14.12.2011 00:16
Pokud by byl zájem, mohu svůj modul oskenovat a pověsit jej sem. A také ... měl jsem asi napsat, že mi to chodí na kartě Irdeto ICE a NEXT.
Karel155 (11)|14.12.2011 09:24
[quote=bastlir;384581]Zatím si to nedokážu vysvětlit. Jsi první. A není to nějaký starý Cryptoworks?[/quote]

Přeji dobrý den . Uvádím tento příspěvek proto, aby možná nevznikla zbytečná aktivita u řady z nás se snahou za každou cenu aktualizovat kartu SMiT Irdeto. Aktualizace 4.2.4.4. je žádoucí především pro vlastníky satel.přijímačů Technisat u kterých zřejmě při nahrávání kodovaných programů se objeví po čase hláška " záznam byl zrušen z licenčních důvodů". Sám mám Technisat digit HD8-S a tento problém na kartě SMiT nemám. Dovozuji tudíž, že se ani netýká všech karet SMiT a přístrojů Technisat. Tuto informaci jsem převzal na serveru Parabola.cz, kde byl článek ing. Švehlíka od firmy OMKO z 5.12.2011. Doporučuji přečíst. Zdravím všechny s přáním klidného poslechu vánočních programů.
Radom01 (109)|14.12.2011 09:32
[quote=bastlir;384590]A proběhla aktualizace na STV1 až do konce korektně a jak to dlouho trvalo?[/quote]

Ani len nezačala.
Radom01 (109)|14.12.2011 09:34
[quote=bastlir;384591]Pokud by byl zájem, mohu svůj modul oskenovat a pověsit jej sem. A také ... měl jsem asi napsat, že mi to chodí na kartě Irdeto ICE a NEXT.[/quote]

Ja mám tak isto ICE a včera som objednával NEXT. Ak sa dá tak oskenuj.
bastlir (3245)|14.12.2011 21:21
[quote=Radom01;384626]Ja mám tak isto ICE a včera som objednával NEXT. Ak sa dá tak oskenuj.[/quote]

Mrkni také na: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30552
Smit1.jpg Smit2.jpg
Radom01 (109)|14.12.2011 21:27
[quote=bastlir;384753]Mrkni také na: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30552[/quote]

No tak ja mam ten starší bez nápisu Skylink. A ide ti aj nahrávanie? Pretože niekto na fóre tvrdil, že ani na tomto module nahrávanie nejde.
bastlir (3245)|14.12.2011 21:33
[quote=Radom01;384757]No tak ja mam ten starší bez nápisu Skylink. A ide ti aj nahrávanie? Pretože niekto na fóre tvrdil, že ani na tomto module nahrávanie nejde.[/quote]

Samozřejmě, ale jak jsem psal - po aktualizaci. Ještě to chce zmáknout hlášku při startu TV, ale pak už vše bez sebemenšího problému.
Tomekkk (28)|14.12.2011 21:45
Jakou přesně hlášku při zapnutí TV máš na mysli?
bastlir (3245)|14.12.2011 21:46
"Úspěch autentizace" ....
Arrow79 (113)|15.12.2011 16:34
Ta hlaska je na nervy :)) nastastie nemam SMITa :)
bastlir (3245)|15.12.2011 22:02
To je, ale jen při startu TV se to dá docela přežít.
R@ptor (10)|16.12.2011 20:50
Potvrzuji funkčnost nahrávání u modulu smit irdeto s kartou skylink irdeto po aktualizaci softwaru modulu.
bastlir (3245)|18.12.2011 01:40
Zajímavé, mj. o používání Samsung klávesnice
R@ptor (10)|18.12.2011 01:52
Nemáte někdo ten firmware 1015.1 k 46D6530? Už ho nemůžu nikde najít.
Arrow79 (113)|21.12.2011 20:35
Kedze som mal skor 1016, tak som nedaval nizsiu verziu.. cize sorry, ja nemam.

[quote=bastlir;384988]To je, ale jen při startu TV se to dá docela přežít.[/quote]
Praveze, ked zapnem TV chcem, aby cim skor nabehol. Preto som aj vypol zobrazovanie loga SmartTV. Cize mne by to liezlo neskutocne na nervy.
R@ptor (10)|24.12.2011 16:09
Vyšel nový firmware 1017.1. Žádné změny jsem si ale nevšimnu.

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE46D6530WSXXH-support


Edit/ Doporučuji nezkoušet. Po nahrání nového firmwaru mi teď televize při každém zapnutí nerozpozná asi CI modul a třeba třikrát sama zapne a vypne než modul rozpozná.
Pak už to teda jede, ale je to moc pěknej vánoční dárek od Samsungu.
vsp (704)|26.12.2011 08:56
1.Muzete nekdo presne zmerit, kolik vterin trva na samsungu d serie prepnuti sat z ct hd na nova hd (skylink)?
Diky...

2.Jak ziskam yahoo widget, jde to v d serii? Existuje jeste?

3.Ktere widgety mimo Social TV funguji jako snipety, tedy spolecne s tv, na popredi obrazu?

4.Jak zajistite v dvb-t, aby se obraz napriklad ct1 automaticky prepinal podle formatu?