Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast TV2000 XP, kabelovka a chrceni misto zvuku

Ander (2)|21.3.2005 18:50
Dobry den,
resim problem, ktery je nad moje sily a proto bych vas rad poprosil o radu. Koupil jsem si tv kartu Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe. Nainstaloval jsem ji do pocitace a zapojil do kabelovky. Po vyladeni stanic na me cekal sok. Obraz je super, ale misto zvuku se ozyva jen chrceni. Nejdrive jsem si myslel, ze mam spatne zapojeny zvukovy vystup z tv karty(pres Line-In) do zvukovky nebo spatnou zvukovku. Vyzkousel jsem dalsi dva pocitace, ruzne sestavy(i zvukovky nebo kabel), ale vysledek porad stejny. Zacal jsem hledat po internetu, a narazil na tohle (http://www.levi.cz/clanek.php?id=2298). Oznaceni karty vcetne podporovane normy odpovida, az na to, ze nemam funkcni zadny kanal(tedy ani ceske vysilani). Kdyz jsem psal cloveku, ktery mi tu kartu prodaval, tak tvrdil, ze ta karta funguje bez problemu. Nemam duvod neverit, ze na klasickou antenu chodi bez problemu.

A ted samotny dotaz? Myslite si, ze to je skutecne zpusobene jinym TV standardem PAL? Je mozne, ze by kabelovka vysilala na jinem TV standardu? Me znalosti jsou v teto oblasti takrka nulove. Tesim se na vase reakce.


Ander
Ivo Mašek (10205)|21.3.2005 19:12
Pusť si nějaký kanál s tím chrčením a klávesou "A" na klávesnici PC přepni normu (PAL/BG, PAL/DK). Doufám, že máš model určený pro Evropu (nebyl bys první)
Ander (2)|21.3.2005 20:01
Hm, nefunguje to. Na te karte je zaskrtla pouze norma PAL D/K, ale uz ne PAL B/G. Asi bude zakopany pes v tomhle.
Ivo Mašek (10205)|22.3.2005 10:19
Opravdu tam nemáš možnost nastavení PAL/BG ? Pokud jseš na kabelovce, tak je to dost handicap. :-((
jopein (450)|22.3.2005 10:35
Zkus ještě Adaptive Channel scanning .
Ale asi opravdu máš smůlu :-((
Podívej se na krabici od karty , já to tam mám přímo uvedeno.
Ivo Mašek (10205)|22.3.2005 10:45
Zkus ještě Adaptive Channel scanning
To mu asi nepomůže. On potřebuje tu normu BG. Ale zkusit to může, za to nic nedá.
My tady v chomutovském okrese máme Karneval a ten vše vysílá v normě PAL/BG, z výjimkou ČT_2 (na jednom kanále BG, na druhém kanále DK - tady by možná pomohl Adaptive channel) a TV_Praha - tam je také PAL/DK (je zvláštní, že pouze u tohoto kanálu se asi 2 vteřiny ozývá brum, až poté se chytne normální zvuk).
A další změna nastala na stanici ORT (Rusko) ve videosignálu. Od 1.3.2005 přešli z SECAM na PAL, takže je již vidím barevně (ale je to nějaký zvláštní PAL ??, barvy jsou vybledlé a nejasné). Jestli někoho napadá, čím by to mohlo být (tv kartou to není), nechť dá vědět.
mirekv (7169)|22.3.2005 13:28
Ivo Mašek
Kdoví co mají Rusi za zařízení ve studiu, či na trasách, ono stačí konverze SECAM>PAL (a opačně) a je to jasný.
vOid (181)|23.3.2005 13:04
mas doufam pri hledani stanic nastaveny "area" na pal b/d
Ivo Mašek (10205)|23.3.2005 13:47
Mělo by tam být Czech PAL, Czech SECAM (v novějších aplikací již není), a ještě snad dvoje nastavení.
vOid (181)|23.3.2005 16:02
no jasne czech: PAL B, PAL D, PAL B/D
ja chytam analog z anteny a chytam 4 programy :-(( (nesmejte se \/ )
vsechny v PAL D, ale kdyz nastavim PAL B/D tak vsechny nechytnu = co to je za blbost? 9-)

btw: jen PAL D??? to se me nezdaaa :-I
Ivo Mašek (10205)|23.3.2005 16:35
jen PAL D??? to se me nezdaaa
Něco bližšího o šíření pásem, o normách B,G,D,K, o CCIR a OIRT najdeš ve článku:
http://zxm.speccy.cz/xm/xm7.html
pod názvem "ZX Spectrum a TV signál