Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Star Wars

bArDa (274)|24.5.2005 14:54
A videls remasterovanou verzi z 97 a nebo origos z 77
mouty (690)|24.5.2005 22:21
[quote=mirekv]Stává se mi to taky, když se mi po týdenním paření klepou ruky! :-E[/quote]

No jo už nejsi nejmladší :BB: :-E :-E

Já uznám že nekontroluju IY ZS ale to deset překlepu v jedne větě je i na mě moc.
AleK (814)|24.5.2005 23:36
[quote=mouty][quote=mirekv]Stává se mi to taky, když se mi po týdenním paření klepou ruky! :-E[/quote]

No jo už nejsi nejmladší :BB: :-E :-E

Já uznám že nekontroluju IY ZS ale to deset překlepu v jedne větě je i na mě moc.[/quote]


na mě né já umím i víceeeee :-!!! :-!!!
Doom (2331)|25.5.2005 07:32
barda: myslím, že originál. (jak to poznám?)
mouty (690)|25.5.2005 08:21
DoomHammer
Triky i postavy jsou jinak - ale to bys musel vidět na stejných záběrech. Viděl jsem o tom dokument... Ty to asi nejlíp poznáš z obalu originálky - tam je to napsané :BB:
Doom (2331)|25.5.2005 10:56
njn. wobal ale nemám... :-)-
hádej proč :-)
mouty (690)|25.5.2005 12:39
Nemělo by to být i v závěrečných titulkách ?? :-I
BorekS (35)|25.5.2005 13:30
DoomHammer: zmeny SW SE oproti puvodni verzi SW:

http://cswu.cz/trilogy/speced.html
http://cswu.cz/trilogy/speced2.html
http://cswu.cz/trilogy/speced3.html

To je ovsem to, co slo v kinech. Na DVD jsou upravy dalsi, namatkou v EP IV nova verze digitalni Jabby pri rozhoru s Hanem Solem, v EP V predelanej rozhovor Vadera s hologramem Imperatora...

mouty: Anakin Skywalker nezabije mistra Windu, jen mu usekne ruku. O zbytek se postara svymi blesky Palpatin (alias Darth Sidius, budouci Imperator).

mne osobne se EP III celkem libila, ale jen na jedno skouknuti, podruhe v originalu uz mne to dost nudilo, znova bych dokazal videt uz jen asi poslednich 15 minut tohodle dilu. docela slusne se podle mne podarilo na konci EP III Lucasovi nenasilne prejit z extrabarevnosti a superblikatek k sede jednoduchosti episody IV.
mouty (690)|25.5.2005 22:23
[quote=BorekS] mouty: Anakin Skywalker nezabije mistra Windu, jen mu usekne ruku. O zbytek se postara svymi blesky Palpatin (alias Darth Sidius, budouci Imperator)..[/quote]

Vím že ho zhodí Imperátor ale nebýt Anakina tak to nikdy neudíla - tudíž ho zabije (v tom smyslu) on. Nějak jsem to tušil od Epizody 1.

Kdyby to bylo v nějakým jiným americkým filmu tak by Windu ten pád přežil a ještě by se v dalších minutách zapojil na stranu dobra :BB: :-E

Mě osobně se líbil hodně zrod Darth Wadera..
delay (159)|26.5.2005 07:42
(Též jsem už viděl Ep.III)
Kluci, nevíte někdo, jak je to s předlohou téhle ságy? Mě pořád nejde do hlavy, že již tenkrát v 77 s to menovalo STAR WARS EP. IV.
Ale byl to "jakoby" první díl.
Ten scénář byl již tenkrát napsán od EP.I, nebo to opravdu dodělávali dodatečně...?
Jestli se to třeba nerozhodli točit od EP.IV, kvůli rozpočtům atd...?
A třeba kinhy jsem nikdy neviděl...
mouty (690)|26.5.2005 08:18
Lucas tvrdí že měl celou sérii vymyšlenou v hlavě od prvního dílu. Jenže na to aby věrohodně zachytil válku robotů a klonu nebyly potřebné technologie. Tak začal točit od Imperátorského převratu díly které nebyly tak technicky náročné. Je to ale paradox protože pamětníci tvrdí že 4 díl byl ucelený a jen kasovní úspěšnost přiměla Lucase vymyslet ke 4 dílu ještě dalších 5 pokračovaní...
Jak to bylo to ví prý jenom Lucas.
clee (6592)|26.5.2005 11:38
vis proc nejsou knihy? protoze prumernej fanda sw vypada takhle

http://www.wimp.com/lightsaber :-E starwars sou uz od zacatku ciste komercni zalezitost
mouty (690)|26.5.2005 12:01
clee
A co je na tom že je to komerční ?? Ne všechny komerčn filmy jsou špatný. Je to jedna z nejúspěšnější ság všech dob, 4 díl je 3 nejúspěšnějíš film všech dob. Kdyby všechny filmy byly "nezávislé" třeba jak Nuda v Brně nebo Dogvile tak bych jenom chlastal protože by to byl lépe využitý čas než dívat se na tyhle - - - - - - .
mouty (690)|26.5.2005 12:04
Nicméně ta tvoje ukázka to je pěkný máslo :-E není to čistě náhodou nějakej američan ??? :-E
BorekS (35)|26.5.2005 12:13
no mne zasahla vlna komercnosti SW docela naplno v 80. letech :-) ... jsem sbiral podloudne dovezeny figurky (kamos mel i stroje), samolepky, plakaty... a to bylo za totace docela husty, protoze tady u nas bylo kulovy. maximalne jste mohli v TV ve zpravach videt sekundovy zabery stihacek z EP IV s doprovodem moderatora, co zatracoval americany kvuli jejich snaze zbrojeni ve vesmiru...

treba jen kvuli samolepkam jsem lital do jungmanky v praze a kupoval casopisy PIF jak zbesilej :-) ...na burzach shanel obrazky a plakaty z BRAVO a podobne... delal jsem si i vlastni modely stroju z papiru.

... dneska maj mrnata vseho pomerne dost. vlastne staci mit prachy a zajit do hrackarstvi. i svetelnak si muzete koupit :-)
clee (6592)|26.5.2005 14:20
no komercni, porovnavam to treba s panem prstenu, kterej je podle knihy, i kdyz je okolo toho velkej bussiness, nebylo to vytvoreny pro zisk, a lotr nema narozdil od sw aspon srackovou story, kniha sw by stala pekne za hovno, tak musej vydavat komiksy :-E
Doom (2331)|26.5.2005 14:24
vyrobit světelný meč je jednoduché, stačí někde bafnout zářivku (s paticí jenom na jednom konci :-) ) zapnout ji na eletriku a začít s ní mávat. bacha ale na rtuŤ :-E :-E :-E :-E
BorekS (35)|26.5.2005 14:28
mouty (690)|26.5.2005 15:11
[quote=clee] LOTR= nebylo to vytvoreny pro zisk, [/quote]

Tak takhle už jsem se dlouho nezasmál :BB: :-E :-E :-E :-E

Tyhle dvě ságy jsou úplně stejný jen proto že se ti SW nelíby nemají děj ????? Když bych měl srovnat Epizodu 1 s Lotrem 1 tak jsem se rozhodně víc bavil u SW. Po shlédnutí Lotra 1 jsem si říkal jak na takovej shit co ne a ne skončit se někdo může dívat. Až druhej díl mě otevřel oči a zjistil jsem že dílo jako celek bude hodně dobrý.
clee (6592)|26.5.2005 15:23
no tak zrovna EP1 je pohadka pro deti ktera si nezaslouzi primetime, ale tak mozna nedeli deset hodin dopoledne, precti si neco o tolkienovi, nepsal sem o filmu ale predloze - knize, zjistis ze to s komerci nema nic moc spolecnyho, treba takova duna od franka herberta mela bejt puvodne sociologicka studie, hvezdny valky sou prakticky konzumni kult prelomu tisicileti....
mouty (690)|26.5.2005 19:14
O knihy se moc nezajímám, film rozhodně komerční je, už když se točil tak se vědělo že bude kasovní trhák protože má tak legendární předlohu, to když se točilo SW4 tak nikdo ani netušil že to bude mít takovej úspěch.

A víš co je na naší debatě zvláštní ?? Celou dobu si myslím že se bavíme o filmu a ne o knížkách... 9-)
mirekv (7169)|26.5.2005 19:45
Mně osobně se série sw líbí, ovšem pořád to beru jako pohádku pro dospělé. Jar Jar v první episodě se mi líbil, bylo to oživení filmu a tady je právě poznat, že jsou lidi, co berou sw moc vážně, ti ho nesnášejí.
Srovnání sw s lotr nesnese, lotr je příběh, kdežto sw jak jsem psal, jen pohádka.
clee (6592)|26.5.2005 23:31
[quote=delay]
A třeba kinhy jsem nikdy neviděl...[/quote]

ja reagoval na tohle, nevim proc jsi odpovedel ty....
bledule (17)|7.7.2005 16:39
Moje pořadí dle kvality SW Epizod je následující : 5,4,6,3,2,1...............
kirk (476)|7.7.2005 17:00
Mirekv: Lotr je taky pohádka :-D
mouty (690)|7.7.2005 22:07
kirk
Zase příspěvek k tématu 9-)
bArDa (274)|9.7.2005 08:53
Tak sem konecne shlidnul Pomstu Sithu a musim rict jednim slovem "bomba". Strhujici dej vam ani na chvili neda vydechnout. Par dialogu mezi Padme a Anakinem by se sice hodilo spis do naky mexicky telenovely jenze nad tim nemate cas premyslet, protoze jak sem rikal strhujici dej vam neda vydechnout. A triky? U Star Wars skoro zbytecna otazka. Triky jsou bombasticky. At uz uvodni vesmirna bitva nebo souboje se svetelnymi meci sou uzasne
mouty (690)|9.7.2005 11:20
Jen přeměna Anakina na Darth Vadera je trošku rychlá.... Ale líbilo se mě to taky.
ViKinG (793)|9.7.2005 11:54
no a já to viděl včera... a usnul jsem u toho. Největší minus vidim v tom, že kdo viděl Epizodu IV. tak ví jak IIIka nutně musí skončit.
ms (68)|9.7.2005 15:35
S temi efekty je to az preplacane...

Ke konci mi to prislo, jakoby uz dochazel Lucasovi cas a proto vse hrozne zrychlil. Treba narozeni dvojcat je takovej fofr a diky tomu pak az smesne pusobi, kdyz je matka jeste poradne ani nevidi a z fleku placne dve jmena pro hrdiny IV-VI. Taky prechod "Meresjeva" na Darth Wadera je vzhledem k predchozim rozvleklym pasazim prilis rychly.

Ale jinak z 1,2,3 je 3 nejlepsi.
bArDa (274)|9.7.2005 16:57
Vedle rozvleklejch Epizod 1 a 2 pusobi cela Pomsta Sithu uspechana, protoze jak sem rikal Lucas nasadil takovy tempo, ze na premysleni nad nakejma spatnejma dialogama a hledani chyb ve filmu neni cas (i kdyz sem jednu objevil), protoze na platne se porad neco deje
bArDa (274)|9.7.2005 16:58
Jo a mimochodem Vikingu ja to taky videl vcera nebydlis nahodou v Koline
ViKinG (793)|10.7.2005 11:45
bArDa: nebydlim (proti Kolínu nic nemám :-) ) viděl jsem to na TV v obýváku. 8-)
a ten dojem uspěchanosti a přeplácanosti efektů potvrzuju.
bArDa (274)|10.7.2005 17:18
Nerikam, ze proti nemu neco mas jenom, ze sem na tom byl v patek v kolinskym kine tak jestli si tam nebyl taky.
kirk (476)|10.7.2005 23:53
Kdyby to záleželo na mě, tak bych ty úvodní nepřehledný bitvy udělal tak, aby se v nich člověk vyznal.
bArDa (274)|11.7.2005 07:45
Myslis tu vesmirnou bitku. Jestli jo tak od ni sem cekal, ze se na ni Lucas vic zameri, ale ona byla pouze jako pozadi kamera se vetsinou venovala. Christensenovi a McGregorovi
kirk (476)|12.7.2005 02:54
Barda: Právě že to je největší chyba, jakou Lucas dělá. Hvězdná pěchota měla bitvy udělané mnohem líp, protože se při nich kamera nevěnovala jenom hercům.
bArDa (274)|12.7.2005 07:56
Hvezdna pechota?? Myslis ta vod Verhovena. Bitky mela hodne dobry, ale byly delany uplne jinak takze je nemuzes srovnavat.