Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjímač a karta

drto (341)|31.10.2011 20:23
to Dagy2:
k tomuto uz nieje co viac dodat :D palec hore pre teba :)
bastlir (3245)|31.10.2011 21:23
Pánové, mně to celé připadá jako kravina. Víte o někom, kdo se doma dívá, ale opravdu dívá, a tedy nemá TV jen jako kulisu, na 3 TV najednou a navíc se sat příjmem? Myslím, že by stačila jedna parabola případně s motorem a jedna anténa na terestriál s rozbočovačem na dvě či tři TV. Dvoutunerový STB není špatný, jeden kanál nahrávat a na druhý se dívat.
Myslím, že je škoda, nacpat do toho peníze jenom proto, aby Michino85 na to později sám přišel, co píšu.
interfernet422 (1575)|31.10.2011 22:04
Pokud bydlíš sám, tak to kravina skutečně je. Pokud bydlí dohromady více lidí s rozdílnými zájmy, tak to zase taková kravina není. Pouvažuj o tom....

A jaké má Michino priority a potřeby to nech na něm...
Hornet F-18 (1328)|31.10.2011 22:34
teraz som to isiel pisat :-)
presne tak, jeho poziadavka bola jasna: 3 miestnosti, 3 prijimace, 3 telky, takze aj malemu decku je jasne, ze tam budu zit minimalne TRAJA ludia :-)
Mozna konfiguracia rodiny - rodicia=vantage, druhe dve miestnosti = deti(mozno aj s partnemi)
dalsie konfiguracie su mozne, michino a dve samostatne frajerky :-D
Takze niekomu vyhovarat jeho poziadavky je minimalne neslusne...
bastlir (3245)|31.10.2011 22:49
Ale já to nikomu nic nerozmlouvám. Jen jsem poukazoval na reálnou možnost využití složitého řešení s ohledem na náklady. Jak se rozhodne, je samozřejmě na něm. Nejspíš si to stejně sám nepostaví, takže zaplatí i práci a pak za nemalé platby za dvě karty (případně jen jednu) Skylik + NEXT. Když ale někdo má prachy, pak můj příspěvek je o ničem a dotyčný si může na střeše postavit třeba observatoř. :-) Proto naopak si myslím, že je seriózní ho na to upozornit.
bastlir (3245)|31.10.2011 22:52
PS. Ještě dodávám, že beru v úvahu jen zákonné technické řešení.
interfernet422 (1575)|31.10.2011 22:56
Soutěžíš o největší počet příspěvků? Pitomce stejně už letos nedoženeš :-E

V opačném případě bys použil tlačítko Edit a netvořil další nicneříkající příspěvky.
bastlir (3245)|31.10.2011 23:14
Hmm, blbej vtip!
tom2011 (3)|20.11.2011 18:27
Ahojte, takze po dlhsej odmlke som dostal typ na prijimac Openbox S6 HD PVR, od neho k "ceskej" variante HDBox FS-9105 PVR, mate s nimi niekto skusenosti? Nie je problem s Irdeto kartou?
Inak Skylink HD IR, parabola a tri LNB mam uz doma, len sa desim instalacie, kedze moznost montaze na streche panelaku mi padla a budem to musiet namontovat z okna, kde nebude velmi dobry pristup. Viete niekto o nejakom navode ako nastavit LNB a celu parabolu na 19,2; 23,5; 28,2 pokial mozno na prvykrat kedze z okna nebudem mat dobry pristup.
Vdaka (aj za ine uzitocne rady).
bastlir (3245)|20.11.2011 20:25
Kamaráde to tedy není sranda! A to od začátku - od montáže konzole, až po konec - nastavení. Aspoň na to našroubování konzole na zeď bych si podle možností vzal žebřík, abys mohl pro svislou trubku nastavit téměř ideální kolmost. Pak totiž celou parabolu můžeš sestavit a nastavit někde mimo na stejně kolmě nastavené rouře. Když to sladíš, vytáhneš z paraboly jen ráhno s držákem konvertorů a přeneseš to celé na místo. Pak je to boj mezi pádem z okna a montáží.
MartasKP (710)|20.11.2011 21:05
Ahoj lidi,potrebuju koupit pro rodice na chatu reciver pro CS Link. Trochu se tady procitam a nejsem z tojo moc moudrej. Neptam se na model,byt nejake favority mam,spis na co se mam pri vyberu zamerit. Do budoucna je asi lepsi koupit nejaky HD. Vzhledem k tomu,ze nevim,jak dlouho vydrzi moje trpelivost s CS Linkem bych nerad abych s prechodem k jinemu providerovi musel kupovat novy reciver.
Moji favoriti jsou Opticum HD X403p a FERGUSON ARIVA 200.
bastlir (3245)|20.11.2011 21:15
Předně bych vybíral něco s jednoduchým ovládáním. Fergusony však k takovým moc nepatří. Na chalupu bych klidně koupil něco levného s certifikací Skylink Irdeto a kartu Skylink. Mám i CSlink, ale až mi skončí předplatné, přejdu již ke třetí Skylik-kartě.
geronimoh (2327)|20.11.2011 21:15
[quote=MartasKP;379159]Ahoj lidi,potrebuju koupit pro rodice na chatu reciver pro CS Link. Trochu se tady procitam a nejsem z tojo moc moudrej. Neptam se na model,byt nejake favority mam,spis na co se mam pri vyberu zamerit. Do budoucna je asi lepsi koupit nejaky HD. Vzhledem k tomu,ze nevim,jak dlouho vydrzi moje trpelivost s CS Linkem bych nerad abych s prechodem k jinemu providerovi musel kupovat novy reciver.
Moji favoriti jsou Opticum HD X403p a FERGUSON ARIVA 200.[/quote]

V dnešní době už opravdu má smysl koupit jedině HD satelitní přijímač. Pro CS Link a Skylink je nutná podpora kódovacího systému IRDETO, což buď umí interní čtečka satelitního přijímače, nebo je nutné dokoupit dekódovací modul (CAM).

Ověřené funkční kombinace: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27784-overene-funkcne-kombinacie-stb-a-ci-modulov-s-ice-irdeto

Dále se zaměř na to, co od přijímače požaduješ - kvalitní upscaling, nahrávání na externí HDD (případně i v odkódovaném stavu) atd.
MartasKP (710)|20.11.2011 21:20
[quote=bastlir;379166]Předně bych vybíral něco s jednoduchým ovládáním. Fergusony však k takovým moc nepatří. Na chalupu bych klidně koupil něco levného s certifikací Skylink Irdeto a kartu Skylink. Mám i CSlink, ale až mi skončí předplatné, přejdu již ke třetí Skylik-kartě.[/quote]

Ja potrebuju neco ted okamzite,protoze TOPFIELD umrel a chci neco misto nej. S tim,co jsem psal ... aby to bylo kompaktabilni s jinyma kartama pro pripad zmeny.
Co se tyce toho ovladani,tak stejne ladit prijimac a dalsi veci budou na me ... nikdo jinej to tam stejne asi nezvladne :-E ... a ovladani na ovladaci snad zvladne i nas mladej :-E ... kazdopadne nic drahyho tam kupovat nechci ta moje hranice je 2k.

[quote=geronimoh;379168][COLOR=#0066cc][/COLOR]
Dále se zaměř na to, co od přijímače požaduješ - kvalitní upscaling, nahrávání na externí HDD (případně i v odkódovaném stavu) atd.[/quote]

Ja od toho nepotrebuju vicemene nic ... je to reciver k druhy televizi a proste takova nouzovka hlavne pro mladyho,kdyz s nama nechce koukat na fotbal :D
bastlir (3245)|20.11.2011 21:28
[quote=MartasKP;379171] ..... Co se tyce toho ovladani,tak stejne ladit prijimac a dalsi veci budou na me ... nikdo jinej to tam stejne asi nezvladne ... [/quote]

Tomu nevěř.

Zkušenost - náš děda si nechtěně (nevím jak) na Mascomu vymazal kanály. Díky tomu, že je jednoduchý, zvládli jsme to napravit po telefonu.
geronimoh (2327)|20.11.2011 21:53
[quote=MartasKP;379171] ... kazdopadne nic drahyho tam kupovat nechci ta moje hranice je 2k.

Ja od toho nepotrebuju vicemene nic ... je to reciver k druhy televizi a proste takova nouzovka hlavne pro mladyho,kdyz s nama nechce koukat na fotbal :D[/quote]

Já bych v takovém případě taky uvažoval o FERGUSON ARIVA 200. Sice hodně lidí tvrdí, že je Ariva hodně poruchová, ale hodně majitelů je spokojených a má dobrou podporu, a to i tu na fóru.
MartasKP (710)|20.11.2011 22:11
Ja ted zmenil celou strategii ... ukoncim kontakt se zlodejema od UPC a podvodnikama od CS Linku a vezmu 2 karty od SKYLinku ... k tomu teda nejaky dva prijimace asi ty FERGUSONY ... jen si to musim nechat posvetit od staricku :-E
geronimoh (2327)|20.11.2011 22:19
[quote=MartasKP;379211]Ja ted zmenil celou strategii ... ukoncim kontakt se zlodejema od UPC a podvodnikama od CS Linku a vezmu 2 karty od SKYLinku ... k tomu teda nejaky dva prijimace asi ty FERGUSONY ... jen si to musim nechat posvetit od staricku :-E[/quote]

Taky mám dvě karty od Skylinku a jednu od CSLinku (jen že byla za korunu). Jen nedávej dva stejné přijímače někde pod sebe, nechtě bys dálkou ovládal oba zároveň. :)
MartasKP (710)|20.11.2011 22:30
[quote=geronimoh;379213]Taky mám dvě karty od Skylinku a jednu od CSLinku (jen že byla za korunu). Jen nedávej dva stejné přijímače někde pod sebe, nechtě bys dálkou ovládal oba zároveň. :)[/quote]

Pod sebou budou ... jeden v patre a druhej v prizemi :-E:-E
bastlir (3245)|20.11.2011 23:41
U Skylinku zvaž výhody karty NEXT.
MartasKP (710)|21.11.2011 10:58
[quote=bastlir;379231]U Skylinku zvaž výhody [COLOR=red]karty NEXT[/COLOR].[/quote]

Myslis volne prelozeno druhe karty? ... o ni prave uvazuju,ze je to vcelku vyhodna nabidka,pokud pro tu druhou kartu plati stejna programova nabidka.
Desi me tam ty vstupni naklady 2 dekodery po cca 2k, karta 2k,ale po roce jsou ty penize zpatky,kdyz za UPC plati 6k/rok a CSLink 2,6k za rok.
interfernet422 (1575)|21.11.2011 11:09
CAM Mascom stojí do 1200 Kč za kus, jedna karta SD Skylink je za cca 1500, HD za 1600, NEXT je za 880 na rok. Takže to tak strašně zase nevypadá.
Podmínkou pro fungování NEXT je nějaká placená nabídka na hlavní kartě, jinak nefunguje.
MartasKP (710)|21.11.2011 11:21
[quote=interfernet422;379287]CAM Mascom stojí do 1200 Kč za kus[/quote]

Ten Mascom je ale jen dekodovaci modul,jestli jsem to spravne pochopil,ale ja budu potrebovat cely reciver,protoze jeden vratim "jupisicku" a druhej umrel (stala se z nej topna spirala :-(((). A k tomu budu predpokladam potrebovat dualni LNB modul (ci jak se ta bakule na parobel jmenuje :)) ... nebo mi postaci singl?
interfernet422 (1575)|21.11.2011 12:15
Aha, takže pak může být cena i vyšší než 2 tis. za jeden stb.
LNB potřebuješ twin, pro dva přijímače. Pokud bys chtěl chytat i FTA německé programy, tak pak MonoTwin.
Koukni i na přijímače s certifikovanou čtečkou. Doporučuji koupit určitě oba HD.
bastlir (3245)|21.11.2011 12:25
[quote=MartasKP;379289]Ten Mascom je ale jen dekodovaci modul,jestli jsem to spravne pochopil,ale ja budu potrebovat cely reciver,protoze jeden vratim "jupisicku" a druhej umrel (stala se z nej topna spirala :-(((). A k tomu budu predpokladam potrebovat dualni LNB modul (ci jak se ta bakule na parobel jmenuje :)) ... nebo mi postaci singl?[/quote]

Ano, je to tak, jak ti napsal interfernet422. STB budeš muset koupit stejně, jen pokud jej koupíš už vč. zabudované Irdeto čtečky, pochopitelně koupě modulu ti odpadne.
Jedinou SNAD nevýhodou NEXT karty je fakt, že budeš mít na obou stejnou programovou nabídku.
Kdyby měl Skylink v nabídce Spectrum a DoQ, byl by pro mě absolutní špičkou a CSlink by šel do háje. Tedy on stejně půjde! :-)
Nabídku UPC považuji za zlodějnu s chybnýma službama, za které se ani neomluví a později na mně vymáhali zařízení, které mně nikdy nedodali. Takže pozor (!!!), při vracení čehokoliv nech si vše řádně potvrdit podpisem a razítkem, pro sebe si zapiš případně jméno člověka, který to od tebe přebíral. Mě to nakonec zachránilo od vymáhání.
MartasKP (710)|21.11.2011 13:15
[quote=interfernet422;379296]Aha, takže pak může být cena i vyšší než 2 tis. za jeden stb.
LNB potřebuješ [COLOR=#0066cc]twin[/COLOR], pro dva přijímače. Pokud bys chtěl chytat i FTA německé programy, tak pak [COLOR=#0066cc]MonoTwin[/COLOR].
Koukni i na přijímače s [COLOR=#0066cc]certifikovanou čtečkou[/COLOR]. Doporučuji koupit určitě oba HD.[/quote]

Pokud to FTA znamena ty (pro me) nemecky s***ky jako ZDF,ARD atd, pak se neda nic delat,protoze dedousek je musi mit :confused: a koupim teda ten MonoTwin,protoze bez toho by to nemelo tu stavu :-E
Ten STD zatim asi koupim Ferguson Ariva 102E HD (co vy na to?) ... je to rychla nouzovky k ty mene pouzivany druhy televizi. K ty velky bych se pak poohlidnul po necem lepsim. Tu ARIVU chci i kvuli Cryptoworks a IrDeto, protoze do ledna necham dobehnout ten CS(shit)Link :-k a tam mam Cryptoworks kartu :-(((

[quote=bastlir;379300]Kdyby měl Skylink v nabídce Spectrum a DoQ, byl by pro mě absolutní špičkou a CSlink by šel do háje. Tedy on stejně půjde! :-)
[/quote]
Obavam se,ze se uz tou spickou stal. Bud si dlouho nestudoval jejich nabidku a nebo existuji dve stanice s temer stejnym nazvem ... SkyLink ma Spe[COLOR=red]k[/COLOR]trum a dokonce HD,bohuzel DoQ ne :)

[quote=bastlir;379300]
Nabídku UPC považuji za zlodějnu s chybnýma službama, za které se ani neomluví a později na mně vymáhali zařízení, které mně nikdy nedodali. Takže pozor (!!!), při vracení čehokoliv nech si vše řádně potvrdit podpisem a razítkem, pro sebe si zapiš případně jméno člověka, který to od tebe přebíral. Mě to nakonec zachránilo od vymáhání.[/quote]

To me neprekvapuje, ze hledaj kazdou korunu. Nevim,jak se situace v UPC zmenila za poslednich 5-10 let,kamarad tam v ty dobe delal v marketingu a byli na tom hodne spatne,co se tyce stredni Evropy. Kazdopadne diky za rady. Skoda,ze uz ti za to nemuzu dat bodiky
KamilZ (10277)|21.11.2011 20:57
[quote=bastlir;379300]Kdyby měl Skylink v nabídce Spectrum a DoQ[/quote]
Skylink má přeci Spektrum HD? V dokumentech u mě vede (Viasaty apod).
MartasKP (710)|21.11.2011 21:12
A jeste ty HD stanice budou rozsirovat podle prijemne ostravke operatorky :D ... nevidel jsem sice zatim ten jejich obraz,ale kazdopadne zatim bezkonkurencni provider v CR ... sice cenu ma nizsi DIGI TV ovsem bez HD nabidky,takze vlastne drazsi ... osobne mi v nabidce SKY Linku chybi anglicka liga,ale to si musim pockat az DIGI TV krachne a koupi prava nekdo jinej :)

Kamil Z ... dokumenty ma i bozky UPC ... ovsem za dvojnasobnou cenu a SD mazanici
:-k
interfernet422 (1575)|21.11.2011 21:15
Už jsem to tu psal. Kdysi jsem měl digi ještě v dobách nagry. Na 63 cm crt byl obraz koukatelný. Po zakoupení 50" plazmy byl obraz tak leda na :-k. Takže nový hd přijímač, karta, otočit parabolu a velmi příjemná změna. Ne vše v HD na skylinku je ve skutečné špičkové kvalitě, o tom se tu už vedly velké disputace, ale proti SD je to na velkých screenech sakra znát.
MartasKP (710)|21.11.2011 21:46
Ja si od toho zazraky neslibuju,ale uz jen ten rozdil v cene,kdy od SkyLinku me dve rovnocene nabidky vyjdou na polovicku UPC Direct + CS Link a k tomu je bonbonek v podobe osmi HD kanalu,ktery predpokladam budou v lepsi kvalite nez ty SD mazanice od holandanu s madarskyma reklamama
Dagy2 (3153)|21.11.2011 22:55
[quote=KamilZ;379430]Skylink má přeci Spektrum HD? V dokumentech u mě vede (Viasaty apod).[/quote]

A okrem toho samozrejme tiež:
- national geographic HD
- national geographic wild HD
- discovery HD
- history channel HD

Ak sú tvojim koníčkom dokumenty, príroda a historia tak 5HD kanálov je snáď už dosť.
Hornet F-18 (1328)|21.11.2011 23:03
Dagy, este si mohol prihodit aj "Travel HD" (o cestovani), tiez celkom pozeratelny kanal :-) aj obraz celkom fajn.
bastlir (3245)|22.11.2011 00:21
[quote=KamilZ;379430]Skylink má přeci Spektrum HD? V dokumentech u mě vede (Viasaty apod).[/quote]

Chlapi tak to se omlouvám. To mně nějak uteklo, protože v dobách, kdy jsem jejich nabídku prostudovával, Spectrum kanál tam ještě nebyl.


To MartasKP: Že mi nemůžeš dát bodíky, to mi fakt nevadí. :-) Hlavně když ty moje bláboly někomu pomůžou. :D
MartasKP (710)|27.11.2011 18:52
Tak jsem koupil tu ARIVU. Naladeni oproti starymu TOPFIELDU uplna pohodicka. Jen problem je s naladenim vice druzic nebo spis s jejich prohlizenim ci jak bych to napsal.
Zkousel jsem naladit programy ze vsech trech Aster (1,2 i 3) ... vsechny jsem naladil,problem byl,ze mi nehraly vsechny tri bez toho abych musel prepinat DiSEqC. LNB mam MonoTwin jak jste mi radili (bohuzel nevim typ,ale to predpokladam neni podstatne).
1. - Chapu to spravne,ze potrebuju jeste koupit DiSEqC prepinac?
2. - Vystupy z LNB jsou kazdej pro jeden STB nebo oba pro jeden STB?
interfernet422 (1575)|27.11.2011 19:21
MonoTwin má DiSEqC integrován v sobě. Jak jsi ten DiSEqC přepínal při ladění a přitom všechno naladil? Nechápu.
Jako Astra 1+2 myslíš 19.2°E a jako Astra 3 pak 23,5°E. Správné chování přepínače si musíš nastavit v Arivě.

Twin LNB znamená, že výstupy jsou pro dva přijímače, každý samostatný.
golfLC (1941)|27.11.2011 19:24
DiseQ prepínač máš už v monobloku, len správne nastaviť podľa toho, ktorú družicu máš na stred...
golfLC (1941)|27.11.2011 19:25
interfernet422 si ma predbehol :-)-
interfernet422 (1575)|27.11.2011 19:36
Píšeš moc pomalu, trvalo ti to určitě více než 4 minuty napsat jeden řádek :-E

Nebo taky u toho čučíš na tenis? Hezké pokoukání :)
MartasKP (710)|27.11.2011 19:38
Naladil jsem CSLink na 23,5 a pak jsem zkousel free programy z dalsi druzice. Vsechno se naladilo,ale prohlizet muzu jen jednu nebo druhou. Obe soucasne se mi nepodarilo sledovat. Mozna,ze jsem jen spatne neco nastavil. Kdyz jsem menil druzici,tak byla uroven signalu jedny druzice kolem 85% a druha pod 40%
Moc casu na ladeni a hrani si jsem nemel. Spis jsem se vydesil,kdyz jsem videl,ze se prodavaji DiSEqC smesovace a ze treba ho budu muset koupit a resit zapojeni.
Chapu to tak,ze ten TWIN je pro dva prijimace a na obou budu moci sledovat dve druzice a to vse z jedny paraboly, jen si musim nastavit prepinac v STB?
interfernet422 (1575)|27.11.2011 19:41
Ano, v té Arive musíš nastavit obsluhu DiSEqC přepínače, že máš na A jednu družici a na B druhou družici. Pak si volíš programy v přijímači a ten řeší přepínání. A každý přijímač se dívá na svůj program a je jedno z které družice. Prodávají se DiSEqC přepínače pro 2,4,8,16 LNB. Ten pro 2 by měl smysl, kdybys neměl monoblok.
Koukni zde se řešil stejný problém https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=365783#post365783
MartasKP (710)|27.11.2011 19:52
jj... diky,uz jsem dostal tip od "losos" :BB:
interfernet422 (1575)|27.11.2011 20:26
Tak to jsi dostal radu od nejpovolanějšího znalce, guru všech Ariv.
MartasKP (710)|27.11.2011 20:28
Aspon vim,na koho se mam priste obratit s nejapnymi laickymi dotazy :-E ... nevim,jestli budu potrebovat nejaky rozsahlejsi nastaveni,ale clovek nikdy nevi :-E
interfernet422 (1575)|27.11.2011 20:31
Stáhni od něj setting a fw a nemusíš nic dalšího nastavovat.
S lososem se dá konzultovat i přes skype, je to někdy rychlejší, než si dopisovat.
KamilZ (10277)|22.12.2011 17:46
[quote=bastlir;379300]Kdyby měl Skylink v nabídce Spectrum a DoQ, byl by pro mě absolutní špičkou a CSlink by šel do háje. Tedy on stejně půjde! :-) [/quote]
Půjde asi bohužel dřív, než jsi čekal (pokud byl DoQ jeden z důvodů ho mít).
bavorak (1494)|23.12.2011 13:21
a spektrum ma aj Skylink, ale v HD
Michino85 (14)|12.3.2012 18:17
Zdravim vsetkych :) dlhsie som sa tu nekukal ale teraz som tu opat a riesim konecne satelit (najskor som musel kupit telku a to ma zdrzalo)
No takze takto ... nasiel som inzerat kde ponukaju Amiko 8300 a SKylink k tomu za 159 euro. Je tam vsetko FREE ... komplet vsetky baliky. Na odpoved ako to je mozne a funguje to dostal som odpoved priamo od predajcu : "Pri dodrzani podmienok (nevyberat kartu a nedavat do ineho prijimaca) Vam to pojde stale, nie je dovod, aby to neslo. Nemenime technicku stranku kodovania, iba zapisy na programy na 10 rokov + chipbloker.
Karta je vzdy sparovana s nasim prijimacom.

... tak teraz premyslam ci to kupit a obavat sa nasledkov alebo radsej kupit nieco co nebudem potom lutovat. Musim kupit aj parabolu samozrejme.
Dik za rady ...
erik555 (776)|12.3.2012 18:41
....vymazane....
Dagy2 (3153)|13.3.2012 08:58
Michino možno nebudeš súhlasiť ale to, čo ponúka ten človek je samozrejme presne rovnaký prípad, ako keď ti niekto predá počítač a máš v ňom cracknuté Windows na 10 rokov. Keďže si sa stal práve svedkom a máš informácie o krádeži tak opatrne, lebo podľa zákona si povinný trestný čin ohlásiť inak si spolupáchateľom. Osobne nevidím rozdiel medzi nelegálnym používaním software a používaním susedovho auta alebo benzínu z jeho auta tak, že on o tom nemá ani tušenie. Rozdiel je len v tom, že ak niekomu sekneš nádrž tak je za tým konkrétny človek z paneláku, tu sa okráda niekto na prvý pohľad anonymný - veď to samo tečie zo satelitu, banány gorilám tiež padali samé zo stromu. To je môj názor a v sobotu sme všetci tvrdili že chceme zmenu, či nie?

Ale pre zaujímavosť si nechaj predviesť že mu tam funguje aj Film Europe, sport2 zo skylinku, iConcerts a pod. Daj potom vedieť
erik555 (776)|13.3.2012 10:50
Za cca 85€ hadam sam urobi to iste, ako to oni ponukaju za 159€ verejne (!), co je dost "zaujimave"...