Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-P50G30E problem s LAN pripojenim po zapnuti TV

reboco (3)|16.8.2011 14:12
Ahojte,
chcel by som sa spytat ci mal niekdo podobny problem ako ja pripadne ci by mi vedel poradit co s tym robit.
Ide o to ze som si kupil tv Panasonic TX-P50G30E a pichol do neho ethernetovy kabel a vsetko fachcilo v pohode, pripojenie na net aj na pocitac vo vedlajsej izbe a tak.
Akonahle ale vypnem tv a po nejakom case (nemam presne otestovane jak dlho to musi byt, vacsinou pozeram vecer takze cez den tv nebezi) ked zapnem tv a chcem sa pripojit na internet tak to nejde. proste nenajde pripojenie (ze kabel je odpojeny to hlasi pri testovani pripojeni). Hned na to ked kabel odpojim a zase zapojim do tv tak ho najde a zase to bezi v pohode pokym tv znovu nevypnem...
Mam tam zatial zapojeny len koaxial a ethernetovy kabel (na UPC este cakam), takze ziadny settopbox alebo nieco podobne co by na to malo asi nejaky vliv. Ale je to divne pretoze staci ten kabel len vytiahnut a zase zasunut do telky a uz to bezi.

Vdaka za akekolvek rady alebo pripomienky.
Salva Pecka (42)|16.8.2011 18:09
Ahoj, je možné, že když zasuneš konektor do TV aktivuješ nějaký obvod který by mohl automaticky detekovat síť a při vypnutí a znovu zapnutí TV se tento obvod sám neaktivuje a možná by měl... jen tak hádám :) ...a nebo zkoušel si odpojit kabel na druhé straně a znovu připojit, dělá to to samé? Já jsem měl v háji zase konektor pro sat, šli mi jen některé programy,HD vůbec.. když jsem konektor podepřel, fachalo všechno. P-VT20E
marthen (9)|16.8.2011 19:30
aktualizovat fw u TV - posledni 1304, ale v TV bych problem nevidel.
Zkusil bych vymenit router. Prijde mi, ze spatne prideluje IP. Dalsi zarizeni z routeru dostanou z DHCP adresu v poradku?
reboco (3)|17.8.2011 11:44
ahoj,
dakujem moc za odpovede a rady.
ten router to nebude, mame na nom este dva pocitace plus aj notebook cez wifi a bezi vsetko v pohode. a ani FW, ten som pozeral tiez uz pred tym.
ale vcera som sa s tym hral a podarilo sa mi to vyriesit... teda aspon zatial... uvidim dnes vecer ked to zapnem ci to nabehne...
som tam prechadzal nejake nastavenia a poprepinal som tam niektore viera link a viera connect parametre (neviem presne ktore, ale ked mi prisiel podozrivy tak som ho vypol :) )... a potom ked som skusal vypnut a zapnut televizi, tak to nabehlo.
ale vravim, este uvidim dnes vecer ze ci si to zapamata, alebo proste ci to bude v poriadku aj po dlhsej dobe. ak jo, tak skusim este identifikovat ktory parameter to bol a potom dam vediet, keby nahodou niekdo narazil na nieco podobne.
reboco (3)|18.8.2011 12:08
takze nakoniec to neni vyriesene :)
je to zaujimavy problem... po dlhsom case ked je tv vypnuta a zapnem ju tak to proste pripojenie nenajde (hlasi ze neni zapojeny kabel alebo nieco na ten styl).
skusil som aj odpojenie od routra a pripojenie (teda kabel v tv ostal zapojeny) a naskocilo to uplne rovnako ako ked by som odpojil kabel v tv a pak zapojil... takze hypoteza s tym obvodom co by detekovala ci tam kabel je alebo nie je asi nebude spravna :( ale zase mozno ten obvod funguje na zaklade signalu a nie toho ci tam je nieco nacvaknute...
nemam vobec tusenie... je to zvlastne... ako keby vypojenie a znovu pripojenie nejak nastartovalo te obvody alebo co... mozno problem ze tam ide signal hned od zaciatku a telka to neznesie alebo co.
ak by niekoho este nieco napadlo, uvitam akukolvek radu. vdaka
panason (6)|1.9.2011 17:51
Ma niekto skusenosti s pripojenim LAN cez UPC?
Mam TV signal aj Internet cez koaxial. Internet sa pripaja cez kabelovy modem
ARRIS Model: CM450 B.
(link: http://www.arrisi.com/product_catalog/_docs/_specsheet/040802_CM450.pdf)

Cez "VIERA TOOLS" -> "VIERA Connect" -> hlasenie: "Komunikacia so serverom
neuspesna. (004)"
Po stlaceni "Test pripojenia" zobrazi OK pre 4 polozky.
Posledna polozka "Kontrola komunikacia so serverom" je cerveny krizik.

Je potrebne nejake manualne nastavenie, aby TV komunikovala cez UPC
modem so serverom? Ma nekto podobny problem?
KamilZ (10277)|1.9.2011 20:58
[quote=panason;364519]Ma niekto skusenosti s pripojenim LAN cez UPC?
Mam TV signal aj Internet cez koaxial. Internet sa pripaja cez kabelovy modem
ARRIS Model: CM450 B.[/quote]
Pokud vím, tak UPC má nastavenu MAC adresu zařízení, se kterou má komunikovat. Pokud nemáš router a más připojen počítač přímo do modemu a teď jsi jen přepojil kabel z PC do TV, tak Ti to nepojede, musel by jsi si přeregistrovat MAC adresu na adresu v TV.
Pitomec (10211)|1.9.2011 22:00
[quote=KamilZ;364538]Pokud vím, tak UPC má nastavenu MAC adresu zařízení, se kterou má komunikovat. Pokud nemáš router a más připojen počítač přímo do modemu a teď jsi jen přepojil kabel z PC do TV, tak Ti to nepojede, musel by jsi si přeregistrovat MAC adresu na adresu v TV.[/quote]
Toto už několik let neplatí a stačí vytáhnout kabelový modem ze zásuvky a opět zapnout a hotovo. Každopádně použití routeru je opodstatněné, protože si sotva kdo pořídí net od UPC jenom kvůli televizoru...
matusco (376)|2.9.2011 09:49
[quote=Pitomec;364551]Toto už několik let neplatí a stačí vytáhnout kabelový modem ze zásuvky a opět zapnout a hotovo. Každopádně použití routeru je opodstatněné, protože si sotva kdo pořídí net od UPC jenom kvůli televizoru...[/quote]

Neviem ako v CR, ale na Slovensku to stale plati. Pokial ma panason internet od UPC Broadband Slovakia (co asi ma, podla toho Arrisu), tak bude naozaj potrebovat este router.

EDIT:
Trochu neskor som si vsimol, ze panason vo svojom prispevku sam uvadza, ze ma internet od UPC. Kazdopadne odporucam router, ktory ma vo svojich nastaveniach moznost jednoducheho klonovania MAC adresy. Ja osobne som to robil na routroch od D-link, Belkin - ziaden problem. V nastaveniach ASUS-u som sa napr. stracal a hoci maju kvalitne routre, tak pre "beznych UPC pouzivatelov" neodporucam.