Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV do 11-ti tisíc

bst (6)|12.8.2011 22:10
Dobrý den, potkalo to i mě a sháním televizor o velikosti 42´. Je mi jasné, že tohle forum je rozdělené na dva tábor LCD x Plazma, ale potřeboval bych kvalitní radu. Potřeboval bych objasnit otázky ohledně vypalování plazmy, o kterých se tu stále vedou spory v tématech, které jsem pročetl.

Dále upřesnění o spotřebě plazmy, zda je nárust rapidní. Samotnému se mi zamlouvala tato televize a chtěl bych slyšet Váš názor.

LG 42PT353
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-42pt353/
Pitomec (10211)|12.8.2011 22:18
[quote=bst;361960]Dobrý den, potkalo to i mě a sháním televizor o velikosti 42´. Je mi jasné, že tohle forum je rozdělené na dva tábor LCD x Plazma, ale potřeboval bych kvalitní radu. [COLOR=red]Potřeboval bych objasnit otázky ohledně vypalování plazmy[/COLOR], o kterých se tu stále vedou spory v tématech, které jsem pročetl.

[COLOR=red]Dále upřesnění o spotřebě plazmy[/COLOR], zda je nárust rapidní. Samotnému se mi zamlouvala tato televize a chtěl bych slyšet Váš názor.

LG 42PT353
http://plazmove-televize.heureka.cz/lg-42pt353/[/quote]
To už fakt od nikoho nečekej, že se bude k tomuto ještě vyjadřovat :-(((
bst (6)|12.8.2011 22:36
Ono pročítat 10-ti stránkový témata kde jsou užitečný, ačkoliv nevím zda pravdivý příspěvky a zbytek OT, není zrovna radost. Navíc jsem si všiml, že se "odborníci" ani často neshodli.
interfernet422 (1575)|12.8.2011 22:39
[quote=bst;361960]Je mi jasné, že tohle forum je rozdělené na dva tábor LCD x Plazma, ale potřeboval bych kvalitní radu. [/quote]

Odpověděl sis sám. Tady se "kvalitní" rady nedočkáš. Vždycky bude zaujatá podle toho kdo z kterého tábora ti odpoví. Musíš se zeptat jinde..... (ale kde??)

Nebo číst, studovat a udělat si názor sám.:-R
bst (6)|12.8.2011 22:43
Přesto budu doufat, že se tu někdo vyjádří k tématu.
bandiit (160)|12.8.2011 23:33
Můj osobní názor: co se týká vypalování, LG plazmy jsou na tom nejhůře a to bohužel i u letošních modelů. Samsung byl s vypalováním na štíru minulý rok zejména u 3D plazem, jelikož použil novou směs plynu v buňkách.Letos se poučil a použil opět jinou směs a zlepšil se skoro na úroveň Panasonicu. No a Panasonic má vypalování vyřešené tak, že defacto žádné neexistuje. Mohl by ses maximálně setkat s dočasným vypálením např. po dvou hodinách paření hry se statickými prvky, ale to do několika minut mizí.
Co se týká spotřeby, tak v této úhlopříčce bych to neřešil. Za ty peníze na LCD s LED podsvícením nedosáhneš (tam by mohla být spotřeba poloviční) a klasický LCD s CCFL podsvícením bude se spotřebou defacto nastejno jako plazma.Možná tak 15% níž, což je zanedbatelné. Pokud bych kupoval za tyto peníze plazmu, tak rozhodně základního Panasonica. U LCD nevím. Kdyby to byla menší úhlopříčka tak mám výbornou zkušenost se Sharpem, ale ne ve 42" - tam bych žádné zázraky od LCD za ty prachy nečekal.
vsp (704)|13.8.2011 04:00
myslis treba TX-P42S30 ?

http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P42U30&p=TX-P42C3&p=TX-P42S30


anebo jaky model?

btw: Jak se u panaka pozna modelovy rok?
Ktere TV maji DVB-T2 tuner, jsou jiz na nasem trhu takove?
bst (6)|13.8.2011 09:07
Ano, základní panasonic, konkrétně tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89380, mi doporučoval prodavač v elektru, namísto mé lg pt353. Jediné co mě trošku odrazuje je o krapet vyšší spotřeba než u LG a absence USB portu. Jeden z prodavačů mi dokonce avizoval, že u plazmy není doporučené připojení přes HDMi, co je na tom prosíím pravdy? Další mínus je i absence HD Ready.
Pitomec (10211)|13.8.2011 11:05
[quote=bst;361965]Ono pročítat 10-ti stránkový témata kde jsou užitečný, ačkoliv nevím zda pravdivý příspěvky a zbytek OT, není zrovna radost. Navíc jsem si všiml, že se "odborníci" ani často neshodli.[/quote]V tvým případě nemusíš řešit nic, protože pokud je jedním z kritérií cena 11.000Kč a druhým velikost 42", tak se volba stejně smrskne na nějakou obyčejnou Plazmu a je jedno jestli bude mít spotřebu takovou nebo makovou a dočasně vypálený logo v obraze.
Pitomec (10211)|13.8.2011 11:08
[quote=bst;361986]Ano, základní panasonic, konkrétně tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89380, mi doporučoval prodavač v elektru, namísto mé lg pt353. Jediné co mě trošku odrazuje je o krapet vyšší spotřeba než u LG a absence USB portu. [COLOR=red]Jeden z prodavačů mi dokonce avizoval, že u plazmy není doporučené připojení přes HDMi, co je na tom prosíím pravdy? Další mínus je i absence HD Ready.[/COLOR][/quote]Prodavače pozdravuj a vyřiď mu, ať navštíví svého ošetřujícího psychiatra se žádostí o hospitalizaci v PL...
Absence HD ready je co? Snad myslels přítomnost HD ready a absence fullHD. Ale to už je holt daný tou cenou. Na SD vysílání to ovšem nepoznáš.
bst (6)|13.8.2011 11:33
Aha, tak spor fullhd, hd ready byl způsoben špatnými popisky na heuréce, kde u obou funkcí bylo napsáno ne, zase na dtestu, je i podpora fullhd. Je tedy opravdu panasonic na tom co se týče vypálení lépe, než předtím zmíněný lg?
frantisekpetru (36)|13.8.2011 11:37
Tu nepatrně vyšší spotřebu neřešte, udává se spotřeba maximální a na té se stejně nikdy pohybovat nebudete.
Model Panasonic TX-P42C3E je HD Ready stejně jako to LG.
O problémech s HDMI připojení jsem nikdy nic neslyšel.
Ohledně USB portu, nebudete mít k TV nějaké jiné zařízení, které má USB? Pokud ne, nebo vyloženě požadujete USB přímo v TV, potom něco málo přidejte na ceně (kolem 13 tis.) a máte model Panasonic TX-P42S30E, který je Full HD a má mimo jiné 2xUSB.

EDIT: Takže než jsem v práci při práci sesmolil svůj příspěvek, tak jsou zde dva další....
garb7 (1189)|13.8.2011 11:42
[quote=bst;361986]Ano, základní panasonic, konkrétně tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89380, mi doporučoval prodavač v elektru, namísto mé lg pt353. Jediné co mě trošku odrazuje je o krapet vyšší spotřeba než u LG a absence USB portu. Jeden z prodavačů mi dokonce avizoval, že u plazmy není doporučené připojení přes HDMi, co je na tom prosíím pravdy? Další mínus je i absence HD Ready.[/quote]

Pokud to takhle bereš pochybuji , že jste toho hodně pročetl o TV na forech atd , toto je jak od najivního zákazníka. No nic na to HD Ready se zkus podívat z 2m a sám uvidíš kolik tam toho v obraze chybí a o kolik je horší oproti full a ta další výbava TV je už též 1000x diskutována ano kdo má dost financí si může koupit vše v jednom a stejně nemá jistotu že to bude se vším fungovat.
bst (6)|13.8.2011 12:32
Ano, já jsem najivní zákazník, máte pravdu. To co mi prodavači ve specializovaných prodejnách nabulíkovali si proto radši ověřím zde, mezi lidmi kteří tomu předpokládám rozumí o mnoho víc.

Stále hledám příspěvek ve tvaru : Kdybych byl já ve Vaší situaci koupil bych si tento typ, protože je lepší než tento typ a k tomu přidat pár přesvědčujících argumentů. Thats all.
bandiit (160)|13.8.2011 12:48
[quote=vsp;361983]myslis treba TX-P42S30 ?


btw: Jak se u panaka pozna modelovy rok?
Ktere TV maji DVB-T2 tuner, jsou jiz na nasem trhu takove?[/quote]

Pokud má označení na konci 20 je to minulý rok, pokud 3O potom letošní.
DVB-T2 jede v Anglii, takže koupit model určený pro anglii, nebo jiný trh, kde DVB-T2 mají. Myslím, že modely s DVB-T2 pro Anglii končí označením B a pro ten další region na který si nemohu vzpomenout Y místo E. takže např. TX-P42S30Y

[quote=bst;361986]Ano, základní panasonic, konkrétně tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=89380, mi doporučoval prodavač v elektru, namísto mé lg pt353. Jediné co mě trošku odrazuje je o krapet vyšší spotřeba než u LG a absence USB portu. Jeden z prodavačů mi dokonce avizoval, že u plazmy není doporučené připojení přes HDMi, co je na tom prosíím pravdy? Další mínus je i absence HD Ready.[/quote]

Já být tebou přihodím dva tisíce a koupím TX-P42S30. Má dva USB vstupy a FULL HD panel. HD ready bych už dnes nekupoval. Jednou k tomu třeba připojíš BD přehrávač a potom by jsi třeba litoval. Spotřebu naprosto neřeš. To s HDMI je blbost - samozřejmě normálně funguje.
garb7 (1189)|13.8.2011 13:35
[quote=bst;362012]
Stále hledám příspěvek ve tvaru : Kdybych byl já ve Vaší situaci koupil bych si tento typ, protože je lepší než tento typ a k tomu přidat pár přesvědčujících argumentů. Thats all.[/quote]

To je ve své podstatě naprd nebot není ta sitoace dotyčného stejná s jiným proto stále platí : definovat si své požadavky a problémy a na to hledat odpovědi. Jen vypalování je statické a trvalé tyto dva problémy jsou různě se kombinující dle typu panelu a výrobce ale v kategorii cca 11000,- není moc co řešit pokud zvolíš Panasonic je to v pohodě , u LG můžeš získat něco málo navíc ve využití TV ale určité typy měly problém se statickým vypalováním. a dál x dalších parametrů.


No a LCD je hlavně o tvém vizuálním porovnáním obrazu, ale pokud bude tv z 75% pro SD je porovnávání v obchodě na HD málo průkazné o kvalitě obrazu. Pak je potíž , že pokud se neví na co se zaměřit a jak porovnávat je výsledek ...
erik555 (776)|13.8.2011 14:42
Kde su tie casy, ked sme pred 15 rokmi este kupovali aj OTF (Oravska televizna fabrika) - 63cm 4:3 50Hz blikacka za 19.000 Sk s mesacnym platom 3.000 Sk :D Teraz s vyssimi platmi tu ideme rozoberat nejake TV o velkosti 42" za 10.000Czk? Ved to je hadam jedno!!!
Pitomec (10211)|13.8.2011 14:46
[quote=garb7;362001]Pokud to takhle bereš pochybuji , že jste toho hodně pročetl o TV na forech atd , toto je jak od najivního zákazníka. No nic [COLOR=red]na to HD Ready se zkus podívat z 2m a sám uvidíš kolik tam toho v obraze chybí [/COLOR]a o kolik je horší oproti full a ta další výbava TV je už též 1000x diskutována ano kdo má dost financí si může koupit vše v jednom a stejně nemá jistotu že to bude se vším fungovat.[/quote]Televizor o velikosti 42" není na to, aby ho někdo sledoval ze 2m, na tuto velikost tak 4 a více metrů a pak to bude v pohodě. Sám se na Plazmu NEC dívám v hospodě ze stejný vzdálenosti a obraz OK 8-)
geronimoh (2327)|13.8.2011 18:14
Každý to vnímá jinak. Podle mého vkusu je pro 42" úhlopříčku ideální sledovací vzdálenost 2,5-3m.
Pitomec (10211)|13.8.2011 18:36
Na televizor s rozlišením 1024x768 ještě minimálně metr přidej.
geronimoh (2327)|13.8.2011 23:00
Ještě mám doma projekční televizor 50" s rozlišením 1280x720 a díval jsem se na něj z necelých 3m. Obraz O.K., jen když jsem se díval dlouho, tak jsem měl víc unavené oči, než mám při sledování 46" obrazovky. Každý to vnímá jinak, pro někoho je ze 3m velká i 42" obrazovka, pro jiného je 50" moc malá. A platí co už tu bylo mnohokrát zmíněno, že když někdo přechází z CRT televizoru (např. 29"-32") na placku s větší úhlopříčkou (napr. 40-42"), tak mu zpočátku připadá obrovská a po týdnu, či dvou mu připadá malá a bral by větší (např.46"-50").
Pitomec (10211)|13.8.2011 23:04
Pokud to bylo na mě, tak já už těch televizorů viděl požehnaně, takže rozhodně mně nic připadat nemusí 8-) Třeba v kuchyni se dívám z nějakých 2m na 24" Samsung 1920x1080 a nemám ani potřebu řešit něco většího.
geronimoh (2327)|13.8.2011 23:07
Pro "bst" : jak už psal "bandiit", radši zvyš limit a koukni se po Panasonic TX-P42S30E.
geronimoh (2327)|13.8.2011 23:13
[quote=Pitomec;362083]Pokud to bylo na mě, tak já už těch televizorů viděl požehnaně, takže rozhodně mně nic připadat nemusí 8-) Třeba v kuchyni se dívám z nějakých 2m na 24" Samsung 1920x1080 a nemám ani potřebu řešit něco většího.[/quote]

Ta část o přechodu z CRT na větší placku nebyla míněna na tebe. Prostě příspěvek k diskuzi.
vsp (704)|18.9.2011 17:21
[quote=bandiit;362015]Pokud má označení na konci 20 je to minulý rok, pokud 3O potom letošní.
DVB-T2 jede v Anglii, takže koupit model určený pro anglii, nebo jiný trh, kde DVB-T2 mají. Myslím, že modely s DVB-T2 pro Anglii končí označením B a pro ten další region na který si nemohu vzpomenout Y místo E. takže např. TX-P42S30Y



Já být tebou přihodím dva tisíce a koupím TX-P42S30. Má dva USB vstupy a FULL HD panel. HD ready bych už dnes nekupoval. Jednou k tomu třeba připojíš BD přehrávač a potom by jsi třeba litoval. Spotřebu naprosto neřeš. To s HDMI je blbost - samozřejmě normálně funguje.[/quote]

tu jsem zmiňoval, a máte ji někdo?
vsp (704)|5.10.2011 22:39
[quote=bandiit;362015]
DVB-T2 jede v Anglii, takže koupit model určený pro anglii, nebo jiný trh, kde DVB-T2 mají. Myslím, že modely s DVB-T2 pro Anglii končí označením B a pro ten další region na který si nemohu vzpomenout Y místo E. takže např. TX-P42S30Y[/quote]

jen pro FYI:

cetl jsem rijnove Stereo a pisou o nejake Toshibe, ze uz ma DVB-T2... Co vim tak v Anglii uz DVB-T2 mel ve standardu i modelovy rocnik 2010 u vsech? nebo jen nekterych vyrobcu? U Samsungu 2010 ("C" pismeno) byly DVB-T2 urcite...

jinak tam psali i o tom, ze tv maji DVB-C tuner, ale jen kdyz prepnete na Nemecko, ze pri prepnuti na CZ kabelovy tuner je zakazany, tak nevim, jestli by ti vyrobci nemeli dostat nejakou lekci...
interfernet422 (1575)|6.10.2011 11:06
[quote=vsp;370331]jen pro FYI:

cetl jsem rijnove Stereo a pisou ...

jinak tam psali i o tom, ze [COLOR=Red]tv maji DVB-C tuner, ale jen kdyz prepnete na Nemecko[/COLOR], ze pri prepnuti na CZ kabelovy tuner je zakazany, tak nevim, jestli by ti vyrobci nemeli dostat nejakou lekci...[/quote]

A zkoušels to? Přepls svou C650 na německo? Zkus a dej vědět, jestli tam je.
Já si jednou nedopatřením přepl svou B650 na Anglii a divil jsem se proč mi nejde teletext. Ten nešel na žádném programu. Když jsem pak změnil zemi zpět na ČR tak teletext naskočil.

Lekci jakou? Co navrhuješ?
bastlir (3245)|6.10.2011 18:42
Tedy ať se na mě tazatel nezlobí, ale za 11tis. Kč mě napadá jen tato kvalitní obrazovka.
http://www.kasa.cz/volne-stojici-spotrebice/koupit/1013082/aeg-electrolux/automaticka-pracka-aeg-electrolux-ls-72840-bila/
bastlir (3245)|6.10.2011 23:42
[quote=interfernet422;361966]......... Tady se "kvalitní" rady nedočkáš. ..... (ale kde??)

Nebo číst, studovat a udělat si názor sám.:-R[/quote]

Dovol, abych se proti tomu ohradil, protože tu často bývají příspěvky dost erudované a i profesionální - namátkově od Ivo Maška, StD, Pitomce, lerbyho, od Tebe, vivid.sk a i od nováčků.
Takže některé rady bych si dovolil tu brát za bernou minci.
tjurny (496)|7.10.2011 17:57
[quote=erik555;362025]Kde su tie casy, ked sme pred 15 rokmi este kupovali aj OTF (Oravska televizna fabrika) - 63cm 4:3 50Hz blikacka za 19.000 Sk s mesacnym platom 3.000 Sk :D Teraz s vyssimi platmi tu ideme rozoberat nejake TV o velkosti 42" za 10.000Czk? Ved to je hadam jedno!!![/quote]
Presne tohle me take fascinuje. V dnesni dobe nemaj lidi problem dat za blbej mobil 15K a za telku 10k se jim zda moc. Divna to doba.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2011 19:17
[quote=vsp;370331]jen pro FYI:

cetl jsem rijnove Stereo a pisou o nejake Toshibe, ze uz ma DVB-T2... Co vim tak v Anglii uz DVB-T2 mel ve standardu i modelovy rocnik 2010 u vsech? nebo jen nekterych vyrobcu? U Samsungu 2010 ("C" pismeno) byly DVB-T2 urcite...

jinak tam psali i o tom, ze tv maji DVB-C tuner, ale jen kdyz prepnete na Nemecko, ze pri prepnuti na CZ kabelovy tuner je zakazany, tak nevim, jestli by ti vyrobci nemeli dostat nejakou lekci...[/quote]
Všechny modely TV prodávané ve Velké Británii mají možnost přijímat DVB-T2. Velká Británie je totiž jedinou evropskou zemí, kde DVB-T2 běží na všech vysílačích a to standardně, žádné testy. Televize (nebo i STB), která nemá možnost příjmu T2, by byla neprodejná.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=311285&postcount=19
vsp (704)|17.10.2011 14:24
No jiste, ale jakej je rozdil vyrobnich nakladu mezi DVB-T a DVB-T2, 1 Eur?

A o tom, ze tady lze chytit vysilani v DVB-T2 nejmene ve 2 ci spise ve 3 lokalitach, prece vyrobci museji vedet, Samsung urcite neco pripravi az v roce 2012, ne drive...
interfernet422 (1575)|17.10.2011 15:37
[quote=bastlir;370482]Dovol, abych se proti tomu ohradil, protože tu často bývají příspěvky dost erudované a i profesionální - namátkově od Ivo Maška, StD, Pitomce, lerbyho, od Tebe, vivid.sk a i od nováčků.
Takže některé rady bych si dovolil tu brát za bernou minci.[/quote]

Bastlíři, kolego, ty žiješ v nějakém zvláštním časoprostoru. Vytahuješ na světlo světa příspěvky, které již zapadly prachem, třeba zde reaguješ na můj post z 12.8. Dnes je 17.10. takže více než 2 měsíce starý, navíc vytržen z kontextu. V té době na otázku jak byla kladena a jaké byly předchozí odpovědi byla tato odpověď adekvátní.
geronimoh (2327)|17.10.2011 19:59
[quote=vsp;372371]No jiste, ale jakej je rozdil vyrobnich nakladu mezi DVB-T a DVB-T2, 1 Eur?

A o tom, ze tady lze chytit vysilani v DVB-T2 nejmene ve 2 ci spise ve 3 lokalitach, prece vyrobci museji vedet, Samsung urcite neco pripravi az v roce 2012, ne drive...[/quote]

Výrobci si musí nechat nějaké technologické novinky pro další modelové řady. Jednou to jsou miliardy barev, pak stovky Hz obnovovací frekvence, DVB-S/DVB-S2, PVR, 3D, ... DVB-T2. Kdoví, třeba u některých modelů stačí jen nový firmware.