Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ze by AMIKO 7800 pod novym nazvom???

golfLC (1941)|11.8.2011 23:37
Dnes som si len tak nahodou pozeral ponuku v nay, kde som si vsimol "malu" podobu s tymto STB pod novym nazvom ze vraj STEINNER STH200HD (vid foto), to aby uz ozaj poblbli zakaznikov, ktori si aj na tomto fore precitaju vlastnosti toho ktoreho vyrobcu, pripadne typu sat.prijimaca?
steinner.JPG
vivid.sk (11472)|11.8.2011 23:42
nielen tento, ale je ich viac.
Pozri na stranku skylinku a uvidis ich minimalne v styroch klonoch (AMIKO*, ORION, STEINNER, ALMA).

obavam sa, ze tieto novovzniknute znacky (alebo skor sracky), ktore sa nepredavaju nikde inde len v CZ/SK (ako tak pozeram) su na objednavku skylinku vyrobene pre tento region. Samozrejme pekne otestovane s nalepkou skylink ready - podobne ako uz v inom vlakne spominany Optibox Pony.
Este tetuska za pultom spominala nieco v zmysle "dotovany stb od skylinku".
Skladacka sa pekne poskladala, len skoda, ze neskoro.

* samozrejme madarsky vyrobca s tymto STB nema nic spolocne. Tieto vsetky vyraba korejsky winix. Ano, znalci podla obrazkov a pouziteho DO iste spoznaju, ze ide o vyrobcu ShowBoxov.

Dagy2 (3153)|12.8.2011 05:02
len doplním, že keď po kúpe takéhoto prijímača na všetkých možných fórach sú potom vlákna s 200 000 zúfalými prehliadnutiami a dotazmi typu Skylink nejde, Skylink seká a ako to vôbec naladiť, pretože návody obsahujú maximálne vymenovanie tlačítiek DO (- napr. "EPG - elektronický sprievodca, 1-1, 2-2, atď až po tlačítko 9-9") v popise prijímača na internete sa ešte objaví poznámka "a prijímač má dobrú podporu komunity na internete".
Vo Vietname a Bangladéši by sa divili...
Valibook (239)|12.8.2011 07:10
[quote=Dagy2;361805]len doplním, že keď po kúpe takéhoto prijímača na všetkých možných fórach sú potom vlákna s 200 000 zúfalými prehliadnutiami a dotazmi typu Skylink nejde, Skylink seká a ako to vôbec naladiť, pretože návody obsahujú maximálne vymenovanie tlačítiek DO (- napr. "EPG - elektronický sprievodca, 1-1, 2-2, atď až po tlačítko 9-9") v popise prijímača na internete sa ešte objaví poznámka "a prijímač má dobrú podporu komunity na internete".
Vo Vietname a Bangladéši by sa divili...[/quote]

Tak to už je ze strany Skylinku hotová sprostost. Pokradmo vyrukovat se Skylink Surflock a pak se odkazovat na podporu internetové komunity u své vlastní obchodní značky Skylink ready trade mark.

P.S.: Nejlepší způsob jak praktikám typu Skylink Surflock nebo Párování s přístrojem CS link do budoucna zabránit, je o nich hovořit. Budu jediný, který si myslí, že karta pro příjem veřejnoprávní televize by měla být pro koncesionáře zdarma ?
Dagy2 (3153)|12.8.2011 08:20
No myslím, že DVB-S nie je štandard. Kto na neho nemá (to nie je vysmievanie sa, niektorí napríklad nemajú na baworaky a jazdia v Kiach), má DVB-T, ktoré je akosi solidárne platené z našich daní.
Ja som tiež zástancom surflocku v prostredí kde ľudia nepoznajú mieru a hranice slušnosti.

P.S. dúfam, že Skylink nebude párovať s prístrojmi CSlink, to už by bola fakt katastrofa :)
vivid.sk (11472)|12.8.2011 09:22
[quote=Dagy2;361820]
Ja som tiež zástancom surflocku v prostredí kde ľudia nepoznajú mieru a hranice slušnosti.
[/quote]

Presne tak. Pokial je surflock obmedzeny povedzme na 2-3 sucasne requesty (1x pozeras, 1x nahravas), tak to nikoho nemoze obmedzit. Dokonca, aj ked su v domacnosti 2x STB.
drto (341)|12.8.2011 11:21
je jasne ze skylink (a urcite nie len on) sa budu pokusat aj nadalej zabranit zdielaniu kariet. ale zasa na druhu stranu aby tym obmedzovali tych co si zaplatia za sluzby od providera a ten mi ich potom obmedzi tak to je nefer voci platiacim abonentom. ak by pouzili Surflock v takej miere ze budu spokojne obe strany tak by spravil Skylink konecne ustretovy krok voci svojim abonentom :)
ja sa priznam ze patrim aj do jednej aj do druhej skupiny abonentov (zainteresovany pochopia :))
Dagy2 (3153)|12.8.2011 12:15
drto, nemáš ty aj dvojité občianstvo? :)
vieš že je to teraz nebezpečné....
drto (341)|12.8.2011 12:56
[quote=Dagy2;361864]drto, nemáš ty aj dvojité občianstvo? :)
vieš že je to teraz nebezpečné....[/quote]
nie nemam dvojite obcianstvo som slovacisko ako repa :D
Pitomec (10211)|12.8.2011 16:10
[quote=Dagy2;361805]len doplním, že keď po kúpe takéhoto prijímača na všetkých možných fórach sú potom vlákna s 200 000 zúfalými prehliadnutiami a dotazmi typu Skylink nejde, Skylink seká a ako to vôbec naladiť, pretože návody obsahujú maximálne vymenovanie tlačítiek DO (- napr. "EPG - elektronický sprievodca, 1-1, 2-2, atď až po tlačítko 9-9") v popise prijímača na internete sa ešte objaví poznámka "a prijímač má dobrú podporu komunity na internete".
Vo Vietname a Bangladéši by sa divili...[/quote]
To Amiko 7800 má ale tu výhodu, že po prvním zapnutí 2x klikneš na OK a naladí se ti komplet nabídka Skylinku (i CS Linku) a nemusíš nic dalšího řešit. Je to prostě přijímač pro běžný usery.