Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbitý signál DVB-T

gorgio (2)|28.7.2011 12:09
Zdravím,
už nevím na koho se obrátit, tak zkouším vaši komunitu. Doufam že nebudu vypadat jako úplný hňup, nejsem zběhlý v této sekci.

Máme doma 6 televizorů, 3 mají interní STB a 3 externí. S interními STB jsou televize značky Samsung. Mám jednu terestiální anténu na střeše nasměrovanou na Žižkovský vysílač, z antény jde vstupní kabel do rozbočovače na 6 televizí. Ještě před rozbočovačem je použit jakýsi zesilovač signálu (krabička do které jdou 2koax kabely a 1 napájecí kabel.

Když mám zapojené všechny televize do rozbočovače, většinou některé televize kostičkují nebo úplně ztrácí signál. Zkusil jsem 2 televize vypojit a nechat jen přijímat přes kabel (bez antény) a v tu chvíli fungují všechny televize. Ještě jsem si všimnul, že při zapojených 6ti televizích a zapnuté wifi síti, se rozsype signál úplně všude (fialová obrazovka s místy viditelného signálu). Potom ještě při zapnutém vysavači nebo pračce kostičkují televize.

Už si nevím rady, měl jsem doma 3 tzv "techniky" kteří všichni proměřily vstupní a výstupní signály, a tvrdily mi, že je to všechno v pořádku a že není možné aby se něco takového dělo. Na otázku proč to kostičkuje když zapnu vysavač odpověděli, že to je normální.

Příjde mi to divné, jak pak to asi funguje v paneláku kde tech televizí je 10x více a luxů, wifi sítí a podobných rušiček taktéž. A přesto se normálně koukají na televizi.

Prosím o radu.
Děkuji
S pozdravem Jirka
Scorpion7 (200)|28.7.2011 19:25
Ahoj.
Aby som ti vedel poradit a prípadne pomoct potrebujem ešte info.
Oprav ma až som niečo zle pochopil z tvojho textu.Bývaš v rod.baráku kde máš na streche anténu potom odtial maš stiahnutý zvod-koaxial do zosilovača,ktorý je pod strechou a je napajaný samostatným zdrojom/to znamená že napajanie toho zosika nie je robené po zvode-koaxiale/maš tam zásuvku kde je nasunutý zdroj a výstupné napajacie napetie je napojené pomocou kablikou na zosilovač.Je to spávne potialto?Pokračujeme,ešte raz z antény zvod-koaxial pripojený do vstupu zosilovača a z výstupu zosilovača je zvod-koaxial napojený na vstup rozbočovača/na 6 TV/.Otázka kde je umiestnený ten rozbočovač?Dole už pri telkách,alebo hore pri zosilovači?
Ako mám rozumiet tejto pasáži.Odpojím 2TV z rozbočovače/ostanu 4 zapojené/a nechávam prijímat bez antény/myslíš tie dva?/v tu chvílu funguju všetky TV/to znamená tie dve,aj tie 4 cez rozbočovač?/.A ako to myslíš nechávam prijímat cez kábel?Je to myslené tak že do tých dvoch TV strčiš do antenných vstupov kus koaxialu a programi na TV v pohode funguju?Potrebujem toto bližšie vysvetliť.Zatial wifi,vysavač,pračku necháme bokom.Ten vysielač aj vidíš,alebo si udal len smer?A ešte až možeš hod mi sem modelové čislo,alebo názov toho rozbočovača.
Ahoj.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2011 20:22
[quote]
Potrebujem toto bližšie vysvetliť.Zatial wifi,vysavač,pračku necháme bokom.
[/quote]
Jestli má TV přívodní napájení 230V trojlinkou (ne dvojlinkou), tak to může být zapeklitý problém.
Pitomec (10211)|28.7.2011 20:25
Základem je kvalitní (perfektně stíněný) koax. kabel, k tomu slušné konektory, dostatečná úroveň signálu (aby to utáhlo 6x TV, ale samozřejmě ne zase moc silný signál, aby nedošlo k přebuzení) a oddělení jednotlivých TV od sebe (min. kvalitním rozbočovačem, např. Toner XGVS6). Pochopitelně z rozbočovače samostaný kabel pro každou TV - žádné řetězové zgarby přes nějaké rozbočovače kdesi za sebou.
gorgio (2)|28.7.2011 21:56
Na střeše mam obyč antenu z te jde koax kabel (nevim jaky presne ani s jakym stinovanim) do zesilovače, ktery je napajen koax kabelem ktery nejprve musi projit přes rozbočovač.. (jednodušeji, adapter k zesilovači je u jedne z televizi, čili za rozbočovačem, a samotna krabička zesilovače je před rozbočovačem, čili mezi antenou a rozbočovačem), typ rozbočovače dodam později až se dostanu domu za světla :D z rozbočovače potom vede 6 koax kabelu, každy zvlašť ke sve televizy. Rozbočovač je na půdě při zesilovači, je to vlastně druhy prvek po anteně (ten prvni by měl byt zesilovač).
Ted k te druhe pasáži: 2 televize odpojím z rozbočovače (koax nechám zapojen v TV) zbylé 4 TV jsou zapojené stále stejně do rozbočovače. Takže ty 2 které jsem odpojil získávají signál pouze z koaxiálního kabelu který není zapojen nikam, zbylé 4 TV získávají signál z rozbočovače (čili z antény). V této fázy kdy jsou 2 vypojené a 4 připojené k rozbočovači funguje všech 6 televizí, takže včetně těch 2 vypojených. Ano ty 2 které mají pouze připojen koax který nikam nevede fungují dobře, akorát při špatných povětrnostních podmínkách se sype obraz.
Co se týče vysílače, vidím přímo a anténu instaloval jakýsi "technik" který proměři signál těsně za anténou (před zesilovačem a rozbočovačem) a signál prý byl silný a kvalitní.
Scorpion7 (200)|28.7.2011 22:52
Na prvom mieste musí byt skutočne kvalitný koaxial.
Dajme tomu že je.Skus zajtra - vytiahneš zdroj zo zásuvky pri Tv.Odpojiš všetky Tv z rozbočovača/nezabudny na ten typ/.Vstupný aj výstupný koaxial zo zosilovača odpojíš a spojíš ich pomococ spojky na F konektor/nepoužijeme zosilovač/.Odpojíš vstupný koaxial z rozbočovača a spojíš tiež F spojkou z niektorým Tv/Samsung/.Skratka teraz pojde priamo z antény zvod rovno do Tv.Odskušaj.Ked to bude okej skus prihodiť další Tv/Samsung/do rozbočovača.Tak že rozpojíš a vstupný koaxial vrátiš na vstup rozbočovača a pripojíš dva Tv/Samsung/do rozbočovača.A ked znovu bude všetko okej pripoj aj tretí Tv do rozbočovača/Samsung/.A daj potom vedieť ako sa to správalo./ešte tie dalsie tri Tv čo je to značku?/.Pre istotu si to pri odpajaní radšej zapisuj,alebo nakresli ako to bolo pozapájané.Tie dalšie tri Tv zatial neskušaj.