Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LW650s + 42LW570s

tonasb (14)|15.11.2011 13:18
Nechci zakládat další vlákno. Mám LG 42LW570S. Zajímá mě v jakém formátu mám stáhnou film ve 3D, aby mě ho tato tv ve 3D přehrála s pevného disku přes USB.Pokud to lze. Vyzkoušel jsem zatím 3D z ASTRy ze satu a tam to bylo v pořádku. Zkoušel jsem Avatara 3D mkv soubor přes USB a to mě nějak nešlo. Děkuji.
Jarda.Bar (1238)|15.11.2011 14:58
[quote=ludovikus;377883]Taktiež uvazujem o tejto tv. Tak by ma zaujímalo ako funguje konverze z 2d do 3d? npr. pri beznom televiznom vysielani, pri pustenom divix. dvd, či je to vôbec pouzitelné, alebo sa v 3d dá pozerat len 3d br disc.[/quote]

Asi to nemá význam, konverze. První dojem je wau, ale chyb je v tom hrozně moc. Natočený 3D pořad je úplně něco jiného.
Jarda.Bar (1238)|15.11.2011 14:59
[quote=Swep;377395]Měl bych dotaz. Budu kupovat router a nevím jestli vzít Gigabitový pro DLNA . Bude mi pro DLNA stačit obyč wifi připojení ? Filmy si přes to pouštět nebudu ale příležitostně spíš krátké klipy, hudbu obrázky apod...

Má tato tv Gigabitovou síťovku ?[/quote]

TV nemá gigabitovou síťovku.
sanchez13 (1071)|15.11.2011 15:49
[quote=tonasb;378047]Nechci zakládat další vlákno. Mám LG 42LW570S. Zajímá mě v jakém formátu mám stáhnou film ve 3D, aby mě ho tato tv ve 3D přehrála s pevného disku přes USB.Pokud to lze. Vyzkoušel jsem zatím 3D z ASTRy ze satu a tam to bylo v pořádku. Zkoušel jsem Avatara 3D mkv soubor přes USB a to mě nějak nešlo. Děkuji.[/quote]

no musis vediet ake 3D je v tom mkv pouzite (zvisle,vodorovne, sachovnica,...)... a to potom nastavit pokial ho TV sama nezdetekuje.
tonasb (14)|15.11.2011 16:17
V nabídce se mi zobrazily pouze možnosti 2D-3D, vedle sebe, nad sebou a v těch to nešlo. A další 2 možnosti, šachovnice a další(teď nevím název) zůstaly neaktivní, nedalo se na ně kliknout.
sanchez13 (1071)|15.11.2011 16:43
[quote=tonasb;378083]V nabídce se mi zobrazily pouze možnosti 2D-3D, vedle sebe, nad sebou a v těch to nešlo. A další 2 možnosti, šachovnice a další(teď nevím název) zůstaly neaktivní, nedalo se na ně kliknout.[/quote]

ano, podla manualu z USB a DLNA su podporovane len tie 3 rezimy. Skus pri hladani 3D filmu (mkv) stiahnut taky, ktory je v jednom z tych 3 formatov. (hladaj napr skratku 3D SBS).
ludovikus (7)|15.11.2011 21:00
Satelitny tuner je predpokaldam HD - funguje niekto na tomto integrovanom satelitnom tunery? maja predstava je mať sky link HD kartu irdeto s modulom irdeto a satelitnú anténu s dvoma konvertormi LNB, aby bolo mozne príjmat signal z Astra 23,5°E a Astra 19,2° E. Prosím vas má to takto niekto vyriešené? Funguje to všetko v pohode? popripade ake su problemy - usporiadanie programov /niekde sa to tu spominalo/ - predsa integrovany sat. tuner zrejme neposkytuje tolko moznosti ako externy tuner. A ako je to s kvalitou obrazu..... nerad by som dal tolko penazi, s tým že obraz bude nič moc.
bat (19)|15.11.2011 23:06
[quote=tonasb;378047]Nechci zakládat další vlákno. Mám LG 42LW570S. Zajímá mě v jakém formátu mám stáhnou film ve 3D, aby mě ho tato tv ve 3D přehrála s pevného disku přes USB.Pokud to lze. Vyzkoušel jsem zatím 3D z ASTRy ze satu a tam to bylo v pořádku. Zkoušel jsem Avatara 3D mkv soubor přes USB a to mě nějak nešlo. Děkuji.[/quote]

Hledej filmy ve formátu half SBS (1920 x 1080 side by side) a nejlépe format profile high@L4.1. Problém proč to nešlo, bych (z vlastní zkušenosti) viděl ve vyšším format profile (tipuju high@L5.1). Pro přehrávání z disku přes USB (ano, jde to jinak bez problému) je nejjednodušší a nejrychlejší (3-5min) soubor přemuxovat z .mkv do .ts se změnou format profile. Umí to free prográmek tsMuxeR_1.10.6 - strejda google ti ho najde. Ještě bych dodal, že je dobré parametry stažených souborů zkouknout třeba programem MediaInfo.
tonasb (14)|16.11.2011 08:30
Díky za info. Pohledám na netu, ale kdyby jste měli někdo tip na stránky s 3D videem dejte vědět.
Jarda.Bar (1238)|16.11.2011 10:17
Marlo79 (43)|16.11.2011 18:59
Konecne po dlhom patrani vhodnej tv som stastnym majitelom lg659 ... spokojnost.
Okuliare v baleni az 7ks ... potesilo.
Aky je vlastne posledny fw?
bat (19)|16.11.2011 22:37
S FW je to nějaké divné... Na webu LG píšou "The latest firmware file v04.04.11", ovšem link už delší dobu není aktivní, resp. se dá stáhnout jen návod k updatu. Ani telka po připojení k netu na pokyn k aktualizaci nic nenajde. A když jsem 2x psal na jejich zák. centrum proč nejde FW stáhnout, poslali mi 2x návod k updatu... jak u blbejch. Po třetí už pro jistotu nereagujou...
Marlo79 (43)|17.11.2011 15:57
v novej tv mam fw v04.04.11 tak asi to bude posledny... je moznost nejako upravit diakritiku?
na2hley (9)|17.11.2011 20:23
Prosím o radu. Mám novou 42LW650S a sat.tuner mi naladí všechno možné, jenom ne Skylink, který mám předplacený.Zkoušel jsem automat.laděním všechny Astry, hrajou mi i HD programy, jen žádný český.... Kartou to nebude, mám CA modul Irdeto/Cryptoworks, televize ho pozná, jenomže se mi nenaladí ani neplacené programy. Kde dělám tu zatracenou chybu?
KamilZ (10277)|17.11.2011 21:11
[quote=na2hley;378491]Kartou to nebude, mám CA modul Irdeto/Cryptoworks[/quote]
Jaký máš přesný CI modul? Jakou máš přesně kartu?
kamzikjardo (36)|17.11.2011 22:34
ak sa mozem opytat mate pri zvoleni sk jazyka tiez takmer necitatelneho epg ci ako vola ten elektronicky programovy sprievodca???a este dotaz na ten vstavany satelitny tuner,niekde som cital ze nezvlada mpeg4 hd tak ak mate nejake skusenosti dajte vediet.dik
na2hley (9)|17.11.2011 22:58
Modul mám Irdeto Cryptoworks 1,12, Euroboot V2,08,CW, verze aplikace Alphacrypt 3,12(C), software od Mascomu. Kartu mám ICE výměna {Cryptoworks/Irdeto] .
Kromě TV mám i satelitní receiver Mascom MC2100 a na něm to funguje bezchybně.
KamilZ (10277)|18.11.2011 07:39
Tak si ho aktualizuj: "Společnost Mascom uvolnila nový řídící firmware 1.23/3.23 pro své přístupové moduly Mascom. Jednou z podstatných novinek je vylepšená stabilita přístupových karet ICE (Irdeto / CryptoWorks).". Je tady také vlákno popisující vyzkoušené kombinace TV/CI/karet, tak se do něj také podívej.
na2hley (9)|18.11.2011 11:26
Dík za radu, začnu to tedy hledat a studovat, snad se to dá přes ORF, jse m ale technicky nevzdělán a nemám moc času se tomu až tolik věnovat. Chtěl jsem jen vědět, zda je možné, aby fungl nová televize při automatickém ladění z astry 3A3B, univerzální frekvenci LNB a zapnutém napájení LNB nenalezla ani jeden progrem, patřící ke Skylinku.Pokud by našla a nerozkodovala třeba Primu Cool, věřil bych, že je to nevhodným CI modulem. Takhle mi to, laikovi, připadá, že je buď vadný tuner (ale řada stanic mi normálně jede), nebo dělám někde školáckou chybu.
KamilZ (10277)|18.11.2011 12:20
Naladit by to každopádně měla, bez závislosti na CI/kartu, v tom máš pravdu. Prolaď to manuálně, podle parametrů Skylinku: http://www.skylink.cz/web/structure/16.html případně http://cz.kingofsat.net/pack-skylink.php
Jen pro jistotu - nemáš např. monoblock a špatně nastavený DiSEqC apod.?
Friedlinghaus (32)|18.11.2011 14:13
[quote=na2hley;378567]Dík za radu, začnu to tedy hledat a studovat, snad se to dá přes ORF, jse m ale technicky nevzdělán a nemám moc času se tomu až tolik věnovat. Chtěl jsem jen vědět, zda je možné, aby fungl nová televize při automatickém ladění z astry 3A3B, univerzální frekvenci LNB a zapnutém napájení LNB nenalezla ani jeden progrem, patřící ke Skylinku.Pokud by našla a nerozkodovala třeba Primu Cool, věřil bych, že je to nevhodným CI modulem. Takhle mi to, laikovi, připadá, že je buď vadný tuner (ale řada stanic mi normálně jede), nebo dělám někde školáckou chybu.[/quote]

Myslím si, že problém bude spíše buď v nastavení paraboly, nebo nastavení DiseqC přepínače v TV.
Nepíšeš nic o tvé parabole, máš v ohnisku jen 1 LNB nebo více? Nebo máš monoblok? Vypadá to, že je to nastaveno jen na Astru1 19,2°E a signál z Astry3 23,5°E se do TV vůbec nedostane jinak by ti šly alespoň volné programy ČT24, Óčko atd.
Jinak co se týče modulu, myslím, že vhodnějši by byl Skylink modul IRDETO CI+
na2hley (9)|18.11.2011 14:37
Mám talíř napevno, že by to bylo namířením vylučuji, na Mascomu 2100 to běhá.Zkoušel jsem přidávat frekvence manuálem, ale TV hlásí:žádný signál. V uživatelském nastavení nelze měnint FEC, není tam pro to kolonka. Nemohl by to být důvod ? Dále nevím, zda mám mít LNB napájení zapnuté, či vypnuté. Začínám být přesvědčený, že mám vadný tuner, který nedovoluje přidat frekvence, nebo je to obecně vlastnost této TV. Prosím, naladil někdo na 42LW650S Skylink ??!?
Friedlinghaus (32)|18.11.2011 14:49
[quote=na2hley;378612]Mám talíř napevno, že by to bylo namířením vylučuji, na Mascomu 2100 to běhá.Zkoušel jsem přidávat frekvence manuálem, ale TV hlásí:žádný signál. V uživatelském nastavení nelze měnint FEC, není tam pro to kolonka. Nemohl by to být důvod ? Dále nevím, zda mám mít LNB napájení zapnuté, či vypnuté. Začínám být přesvědčený, že mám vadný tuner, který nedovoluje přidat frekvence, nebo je to obecně vlastnost této TV. Prosím, naladil někdo na 42LW650S Skylink ??!?[/quote]

OK, talíř máte napevno ale tady jde o to kolik máte konvertorů (LNB) v ohnisku paraboly? Jinými slovy, kolik družic jste chytal na tom Mascomu? Jen Astru3 s českými programy? Nebo jste na Mascomu chytal i německé programy z Astry1? Pokud jste chytal vícero družic, musite nastavit DiseqC přepínač v menu TV. Jsou tam volby: A, B, C, nebo D. S pravným nastavením se cesta signálu přepne na správný konvertor a půjde Vám naladit i Astra 23,5°E. Určitě to není vadným tunerem..
na2hley (9)|18.11.2011 14:52
Jéžiši, v ohnisku mám konvertory dva, vede od nich jeden kabel. Moc díky !!! Jdu to zkoušet.
Friedlinghaus (32)|18.11.2011 15:21
Horší je, že tahle TV neumí vymazat naladěné programy, které se vám nehodí, umí je jen přesouvat..
na2hley (9)|18.11.2011 15:40
Moc díky, Friedlinghaus,už ladím Skylink.Sice mi nejdou kodované programy, ale oddechl jsem si, že to nebude televizí. Tu kartu zkusím upgradovat, nebo si koupím novou.
Friedlinghaus (32)|18.11.2011 16:37
Ten pocit znám, člověk dá skoro 30 kilo za TV a při prvním zapnutí se stresuje jesli bude včechno fungovat jak má a pak začne zmatkovat.

Kartu máš ICE, ta je OK. Potřebuješ spíš jiný CA modul.
Maxi obr (4)|19.11.2011 09:01
Nemá prosím někdo LG LW650s připojenou k PC nebo ideálně HTPC? Pochopitelně mi jde o problém Input Lag. Prý má až +-100ms. Nechci hrát na PC hry, ale TV budu používat na filmy, internet, fotky, atd. A mám obavy z odezvy myši! Napiště prosím zkušenosti, ať se můžu rohodnout :-) Díky
KamilZ (10277)|19.11.2011 09:17
Pokud na to nebudeš hrát (a nemáš to místo monitoru), tak bych 100ms input lag pro uváděné činnosti neřešil. Maximálně to bude mírně nepohodlné, ale nic zásadního. Jestli máš tu TV vybranou, líbí se Ti a ve všem ostatním vyhovuje, tak tohle myslím není překážka, kvůli čemu by jsi ji neměl koupit. Ostatně, tady si to vyzkoušej: http://www.themolehole.eclipse.co.uk/mouselaggn6.swf
Pozn: Tu TV nemám, je to jen můj názor
Skeltor (13)|19.11.2011 17:46
[quote=Maxi obr;378770]Nemá prosím někdo LG LW650s připojenou k PC nebo ideálně HTPC? Pochopitelně mi jde o problém Input Lag. Prý má až +-100ms. Nechci hrát na PC hry, ale TV budu používat na filmy, internet, fotky, atd. A mám obavy z odezvy myši! Napiště prosím zkušenosti, ať se můžu rohodnout :-) Díky[/quote]

Tak pokud budeš TV používat v Game modu,tak budes mít asi tak průměrně +- 50 ms zpoždění,což je celkem dobré,a pokud nechceš tv používat na hry,tak ti to bohatě vystačí.Pokud si ovšem nastavíš HDMI výstup na PC(což ti doporučuji,pokud budeš TV používat s PC),tak budeš mít téměř nulový input lag,odhaduju tak max. 10 ms.Nevím,neměřil jsem to,ale s tímhle nastavením jsem i normálně hrál akční hry kde je input lag největším nepřítelem,a vůbec nebyl znát.BTW:Pokud by někdo chtěl a měl možnost změřit input lag s nastavením,které jsem výše popsal,tak bych mu byl vděčný,docela by mě zajímalo kolik přesně ms to je.
badinka (3)|19.11.2011 20:44
ahoj pani,
dva tyzdne mam doma 47LW579s, moja zena vravi ze ci viem ze si pred tyzdnom zmenila farbu vlasov :-)
ale nie o tom som chcel, pri prehravani mvk 3D s HDD mam format obrazu 21:9 s ciernym pruhom hore aj dole a ani za toho pana to neviem zmenit. najlepsie by bolo orezat pravu a lavu stranu a obraz zvecsit. vie niekto poradit?
Maxi obr (4)|19.11.2011 20:55
[quote=Skeltor;378876]Tak pokud budeš TV používat v Game modu,tak budes mít asi tak průměrně +- 50 ms zpoždění,což je celkem dobré,a pokud nechceš tv používat na hry,tak ti to bohatě vystačí.Pokud si ovšem nastavíš HDMI výstup na PC(což ti doporučuji,pokud budeš TV používat s PC),tak budeš mít téměř nulový input lag,odhaduju tak max. 10 ms.Nevím,neměřil jsem to,ale s tímhle nastavením jsem i normálně hrál akční hry kde je input lag největším nepřítelem,a vůbec nebyl znát.BTW:Pokud by někdo chtěl a měl možnost změřit input lag s nastavením,které jsem výše popsal,tak bych mu byl vděčný,docela by mě zajímalo kolik přesně ms to je.[/quote]

Díky moc za radu, ale přiznám se, že trochu tápu. Jaký je rozdíl mezi nastavením TV v normál režimu a v game režimu? Přijdu o něco? Nechci kvůli zpoždění myši nastavovat pracně nějaký režim (Game) a pak na filmy to vracet zpět pokud nastavení bude na filmy nevhodné. Jestli mi rozumíš. Těmto režimům moc nerozumím. Z jakého důvodu by se měl Input lag zmenšit?
Celé je to komplikované v tom, že se právě rozhoduji mezi LG LW650s a Samsung UE40D6000. K LG se přikláním kvůli pasivnímu 3D a kopě levných brýlí pro rodinu. Tedy pokud si přes HTPC na této LG mohu pouštět MKV 3D SBS ripy, kterých se na netu válí dosti. To vyzkušené nemám, všude píšou, že ripy jsou určené pro aktivní (3D) brýle.
KamilZ (10277)|19.11.2011 21:35
[quote=Maxi obr;378905]Z jakého důvodu by se měl Input lag zmenšit?[/quote]
TV v game módu vypne většinu věcí v PostProcessingu obrazu (taková ty různá (občas reklamní) vylepšovátka), proto se sníží input lag. Může také např. používat horší (rychlejší) algoritmus pro upscaling. Napíšu to ještě jednou - pokud s Ti jedná jen o pár kliknutí myší, tak 100ms neřeš.

Co se týká aktivní/pasivní 3D, tak se nerozhoduj podle brýlí, ale podle principů a omezení těch technologií. Nevím, jak náš velkou rodinu, ale u mnoha TV dostaneš 2-3 brýle "v ceně" (nebo v akci), takže dokoupit další není tak strašné (tím ale neříkám, že bych já preferoval aktivní, 3D mě zatím nezajímá).
beepee (46)|20.11.2011 09:29
[QUOTE=(..) Tedy pokud si přes HTPC na této LG mohu pouštět MKV 3D SBS ripy, kterých se na netu válí dosti. To vyzkušené nemám, všude píšou, že ripy jsou určené pro aktivní (3D) brýle.[/QUOTE]

Aktivní i pasivní technologie je otázkou zobrazovadla (TV), nikoliv zdroje. Ten je pro obě stejný. Jen to nesmí být anaglyf (to jsou ty červeno-modré brýle). I když jsem nedávno někde viděl návod, jak z anaglyfu udělat SBS 3D.
Maxi obr (4)|20.11.2011 16:31
Díky všem za rady a informace. Vezmu tedy LG a uvidíme. Ještě bych tady měl ale dotaz na fajnšmekry ohledně propojení AV+TV+HTPC. Nechci zakládat nové téma, tak to zkusim hodit sem a snad mi někdo dokáže odpovědět. TV LG se to také týká. Nastíním situaci ohledně komponentů: Z HTPC půjde přes HDMI jeden kabel do receiveru (digitální zvuk i obraz). A z receiveru poté HDMI kabel do TV. Žádné další kabely by neměly být potřeba. Pokud TV(LG) neumí dekodovat DTS a já pošlu z PC soubor MKV s DTS do 7.1 receiveru (Onkyo 609) v digitální podobě tak, aby ho dekodoval receiver, co s tímto signálem receiver udělá? Obraz pošle do TV, ale co udělá se zvukem? Pošle ho dál do reproduktorů a zároveň do TV? V jaké podobě ho pošle do TV? Již zpracované v analogu ve stereu? Nebo jinak? Pokud ho tam pošle v digitální podobě nezpracované, TV ho nedokáže zpracovat!
Jde mi o to, že já osobně si budu zvuk pouštět přes receiver, ale manželce a dětem bude rozhodně stačit jen zvuk z TV. Nechci někde pořád něco nastavovat a pak zase vracet. Chci aby zvuk v případě vypnutého i zapnutého receiveru šel klasicky ve stereu do TV!
Je to asi zapeklitá situace, ale kdyby mi někdo dokázal odpovědět, př. poradit, tak bych mu byl vděčný! Díky.
KamilZ (10277)|20.11.2011 17:20
[quote=Maxi obr;379099]Nechci někde pořád něco nastavovat a pak zase vracet. Chci aby zvuk v případě vypnutého i zapnutého receiveru šel klasicky ve stereu do TV![/quote]
Přečti si návod (Audio TV Out, HDMI Through)...
Maxi obr (4)|20.11.2011 17:45
No ono je to trochu složitější, neboť ještě nemám TV, HTPC ani AVR :-) Chci mít jistotu, že až to všechno koupim a zapojím, že to bude fungovat. Takže zatím čtení návodu není rada, která mi pomůže.
KamilZ (10277)|20.11.2011 17:47
http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr609-35517.html?tab=Support
http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/televizory/LG-3d-tv-47LW650S.jsp

Nepředpokládám (na 100% to nevím, nemám ten receiver), že by receiver ve stand-by při HDMI Through dělal downmix dts do sterea.
pcnatko (11)|22.11.2011 11:08
Tak jsem od včerejška taky šťastným majitelem LG 42LW570S a musím říct, že mě mile překvapil. Hned po připojení mě nabídnul aktualizaci firmware kterou provedl do cca 7 minut. Bál jsem se taky, jestli bude zvládat 1080p.mkv protože na různých diskuzích psali že zvládne pouze 720, ale falešný poplach. Zvládá to perfekně i přes DLNA i když to trochu seká, ale to připisuji tomu, že notebook ze kterého filmy tahá je připojen přes wifi. Na kabelu jsem ho ještě nestihnul vyzkoušet.

Měl bych ale pár dotazů, jestli mi zkušenější poradíte:

1/ za svět nemohu rozchodit dual blok nebo jak se jmenuje na satelitu :-) Chytnu signál pouze ze satelitu ASTRA3. (s anténou jsem nehýbal a u starého settop boxu to šlo). Prosím, řekněte mi, jak to máte nastaveno : Astra 3 , DisC A, .....ASTRA 1H DisC B..... ? Tu druhou astru chci naladit, protože tam je televize Astra 3D promo, tak jsem se na ni chtěl juknout.
2/ DLNA jsem rozchodil pouze s přiloženým softwaren NeroMedia Home. Ale měl by to umět i Windows 7 ne? Server Windowsů v televizi vidím, ale nepodaří se na něj připojit, ani když vypnu na notebooku firewall.
3/ Jak jste vyřešili programy které nechcete? Myslím v ladění satelitu. Bohužel je nejde mazat a mám tam i několik kodovaných, které se mi tam jenom pletou. Napadá mě jenom použít skupiny "používám a nepoužívám"

S novou televizi jsem provedl i výměnu Staré Skylink Karty za novou Irtedo a tudíž tam mám na zkoušku na 20 dnů všechny HD programy, to je vám teda podívana. Fakt nádhera.
KamilZ (10277)|22.11.2011 11:31
Ad 2) Win 7 umí DLNA i bez aplikací třetích stran, ale musí se to nastavit: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Stream-your-media-to-devices-and-computers-using-Windows-Media-Player . Nicméně použití jiného SW (Nero, Serviio, Twonky ) je kvůli lepším možnostem častá věc. A ještě rozlišuj DLNA a přístup na obecné sdílení.
Kryszpin (23)|22.11.2011 17:51
Zítra bych si měl vyzvednout 32lw570s :) mám tady crt monitor, tak zkusim input lag. Ale chtěl bych ho změřit s posledním firmwarem a zajímá mě, pokud si ho tv nenajde sama, kde bych ho sehnal, když na LG stránkách není. (Otázka je, zdali existuje dobrej důvod proč ho stáhli...) Jinak nějaký rady/typy? Bude jako PC monitor, ale zároveň bych při režimu Hra měl co nejlepší obraz. V režimu kino má prý hodně dobrý obraz, tak bych toto nastavení chtěl na režim Hra aplikovat. Jde to? Samozřejmě bez post process efektů právě kvůli input lagu.

Ještě ke 3D, jaké filmy/dema jsou na ukázky možností nejlepší? V obchodě sem na LG viděl ukázky - stíhačku nebo kánoje a bylo to dělaný tak, aby měl člověk pocit, že do něj narazí :D to se mi líbilo. :)
slart (65)|23.11.2011 10:50
[quote=Kryszpin;379565]Zítra bych si měl vyzvednout 32lw570s :) mám tady crt monitor, tak zkusim input lag. Ale chtěl bych ho změřit s posledním firmwarem a zajímá mě, pokud si ho tv nenajde sama, kde bych ho sehnal, když na LG stránkách není. (Otázka je, zdali existuje dobrej důvod proč ho stáhli...) Jinak nějaký rady/typy?[/quote]
Na ruské stránce podpory jsou dokonce všechny firmwary ke stažení - mrkni tam (klikni na záložku "драйвера и ПО"). Mají tam zmatek - všechny jsou nacpané u nadpisu firmwaru 4.00.38. Dole je pak samostatně uvedenej ten poslední firmware, ale je tam jen odkaz na návod na použití firmware... Stejnej zmatek, ale bez možnosti stažení firmwarů, je i na české stránce podpory.
Ten poslední firmware 4.04.11 si TV připojená na net zatím (mám model 650s a zkoušel jsem minulý týden) nenajde.
sanchez13 (1071)|23.11.2011 11:17
[quote=slart;379705]Na ruské stránce podpory jsou dokonce všechny firmwary ke stažení - mrkni tam (klikni na záložku "драйвера и ПО"). Mají tam zmatek - všechny jsou nacpané u nadpisu firmwaru 4.00.38. Dole je pak samostatně uvedenej ten poslední firmware, ale je tam jen odkaz na návod na použití firmware... Stejnej zmatek, ale bez možnosti stažení firmwarů, je i na české stránce podpory.
Ten poslední firmware 4.04.11 si TV připojená na net zatím (mám model 650s a zkoušel jsem minulý týden) nenajde.[/quote]

ja mam stiahnuty z LG SK supportu (ked este bol dostupny). Mam ho aj nainstalovany v mojej 42LW5500. Podla LG support stranky je kompatibilny aj s LW570S a LW650S. mozem ti ho niekde sharnut. btw na otestovanie input lagu nepotrebujes CRT monitor, staci ti notebook s HDMI vystupom a fotoaparat....
Skeltor (13)|23.11.2011 19:08
[quote=Kryszpin;379565]Zítra bych si měl vyzvednout 32lw570s :) mám tady crt monitor, tak zkusim input lag. Ale chtěl bych ho změřit s posledním firmwarem a zajímá mě, pokud si ho tv nenajde sama, kde bych ho sehnal, když na LG stránkách není. (Otázka je, zdali existuje dobrej důvod proč ho stáhli...) Jinak nějaký rady/typy? Bude jako PC monitor, ale zároveň bych při režimu Hra měl co nejlepší obraz. V režimu kino má prý hodně dobrý obraz, tak bych toto nastavení chtěl na režim Hra aplikovat. Jde to? Samozřejmě bez post process efektů právě kvůli input lagu.

Ještě ke 3D, jaké filmy/dema jsou na ukázky možností nejlepší? V obchodě sem na LG viděl ukázky - stíhačku nebo kánoje a bylo to dělaný tak, aby měl člověk pocit, že do něj narazí :D to se mi líbilo. :)[/quote]

Budu ti opravdu vděčný pokud zjistíš jaký je input lag v režimu hra při HDMI 1 výstupu nastaveném na PC,jak jsem již dříve psal,dost by mě to zajímalo.Jinak k té otázce s tím režimem kino,pokud si přeneseš veškeré nastavení jasu,kontrastu apod. do režimu hry,tak by měl být obraz naprosto stejný,jen nebudou fungovat funkce jako Tru-Motion,potlačení šumu atd. z důvodu Input Lagu.
Kryszpin (23)|23.11.2011 20:59
takže input lag s posledním firmwarem 4.04.11 na 32lw570s HDMI s označením PC a v režimu hra se u mě pohybuje kolem 80ms, což není žádná sláva, ale jako pokud si člověk nevyzkouší společně s tím CRT, tak to není nějak extrémě znatelný, na běžnou práci s PC v pohodě dostačující, pro hráče multiplayerových stříleček to však bude omezující. Mě by zajímalo, jak se lišší například britský typ LW550T od zdejší LW570s. Na AVforu totiž měli na LW550T input lag kolem 25ms! což je už skvělá hodnota. http://www.avforums.com/review/LG-LW550-%2847LW550T%29-47-Inch-3D-LCD-TV-Review.html Takže má buďto jinou elektroniku nebo to LG prostě fláká a vydává zlepšení jen pro nějaký typy. Každopádně to tak nenechám a budu jim posílat mejly dokud to nedaj do kupy i u téhle TV. :)Takže na jakej mejl se mám ozývat aby to mělo význam? na českou pobočku asi ne...
tonasb (14)|24.11.2011 13:01
Máte již někdo odzkoušené moduly pro karty Cs link, Skylink, příp. UPC , které chodí spolehlivě v této tv ?
turner (1)|24.11.2011 14:15
Nevíte prosím jak přepnu ovladač aby s ním šlo psát písmena místo čísel. Třeba při zadávání www stránek do prohlížeče, hesel atp.??? To snad nikdo nemyslí vážně že musím při každé zadání textu příslušná písmana vymačkat na obrazovce. Vždyť http://www.seznam.cz člověk zadává 5minut! A to se často stene že místo šipky nahoru zmáčknu MENU a můžu odznova! katastrofa :/

Mám LG 570S. Z té televize jsem nějak rozpačitý. Tu záklaní věc, tedy zobrazení umí slušně i je skvěle vybyvené ale jinak peklo. Hlavně ovládání

-Včera jsem se pokusil seřadit dle oblíbenosti cca 20 z 400 satelitních programů pěkně za sebou. Na to aby si člověk vzal dovolenou. Měl jsem chuť to hodit z okna.

-S počítačem skoro nepoužitelný. Myš plave, má hrozný zpoždění. a to jsem to chtěl používat jako monitor a hodně lidí mi LG na počítač doporučilo

- Televizi jsem chtěl dát na zeď ovšem to jsem netušil že k ní pak nepůjde nic připojit. Vše je nepřístupné, bez sundání televize a otočení k sobě nic poslepu nepřipojím.
KamilZ (10277)|24.11.2011 14:36
[quote=tonasb;379978]Máte již někdo odzkoušené moduly pro karty Cs link, Skylink, příp. UPC , které chodí spolehlivě v této tv ?[/quote]
To je dotaz typu "Jaká máte vyzkoušené palivo do auta Škoda"? (Chybí informace zda benzín/naftu/LPG..... )
Nanepsal jsi nic - jaké UPC (DVB-C nebo DVB-S) nebo jakou kartu Skylink (jsou 3 typy) apod.

http://www.eltasat.cz/scripts/podrobnosti.php?presun=1&IDZ=51&show_all=1#eltasatak
http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-irdeto-mascom-verze-1-21b

Každopádně bych to doporučil koupit tam, kde Ti to v případě problémů vymění a snažit se koupit pokud možno CI a ne CI+. Myslí, že moduly pro LG se tady někde také řešily, hledej.
sanchez13 (1071)|24.11.2011 14:38
[quote=turner;379991]Nevíte prosím jak přepnu ovladač aby s ním šlo psát písmena místo čísel. Třeba při zadávání www stránek do prohlížeče, hesel atp.??? To snad nikdo nemyslí vážně že musím při každé zadání textu příslušná písmana vymačkat na obrazovce. Vždyť http://www.seznam.cz člověk zadává 5minut! A to se často stene že místo šipky nahoru zmáčknu MENU a můžu odznova! katastrofa :/[/quote]

na ovladanie hlavne tych SMART veci ako je internet a pod ja pouzivam aplikaciu LG TV remote. Je dostupna pre android aj pre iPhone. Pripadne sa da este pouzit ovladac Magic Motion, ten ale treba dokupit zvlast. So standardnym ovladacom je to fakt hodne nepohodlne ovladat..

co sa tyka tej odozvy na PC, prepni si HDMI do game modu a to opozdenie pri pohybe myskou uz nebudes registrovat :-)
tonasb (14)|24.11.2011 16:29
Šlo mě o konkrétní zkušenosti uživatelů s používáním modulů pro sat obecně. Spíše mě zajímalo, které moduly případně nejsou kompatibilní s touto tv. Naše platformy přechází na Irdeto, takže mě spíše zajímají moduly pro něj. Momentálně nejsem rozhodnut pro kterou kartu se rozhodnu, jestli Skylink, CS link, UPC.

Ten CAM Cryptoworks/Irdeto Mascom verze 1.23 vypadá universálně pro výše uvedené služby. Má ho někdo vyzkoušený?