Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký Technisat?

golfLC (1941)|10.7.2011 12:51
Pozri toto:
AXN Czechia 70 11,914/H seriály česky 27500 3/4 CRW+MDG
AXN Sci-Fi 70 11,914/H seriály česky 27500 3/4 CRW+MDG
AXN Crime 70 11,914/H seriály česky 27500 3/4 CRW+MDG

Nic pre tvoju kartu Skylink aj tak nepripada v uvahu....
sirdo (1320)|10.7.2011 14:53
[quote=Dagy2;356232]Viď nový magazín Skylink (voľný preklad):
31.12.2012 vypneme kodovanie Cryptoworks, keďže ako seriózny prevádzkovateľ si nemôžeme dovoliť prevádzkovať niečo, čo už nemá podporu výrobcu.....
.... Pre zákazníkov SkyLinku, ktorí chcú používať svoje prijímače certifikované pre CRW aj po roku 2012 sme pripravili karty ICE.....

Tento časopis si odložím. V prípade, že nebude fungovať po roku 2012 karta ICE vo vašich CRW moduloch poskytnem a môžete sa obrátiť buď na Radu pre reklamu alebo na Lampáreň (myslím tú od P.H. v nedeľu na obed).[/quote]

ja som vam to hovoril, ale mali ste ma za debila...

p.s.: a presne som aj spominal, ze sa SkyLink vyhovori na firmu Irdeto...
Dagy2 (3153)|10.7.2011 17:21
[quote=cartas510;356237]No takhle, moc tomu nerozumim ale na strese mame parabolu, ale neprijimame to primo z ni, ale pres nejaky dalsi "zarizeni", ktere prevadi ty puvodni frekvence na jine, aby mohlo byt vyuzito starych tv rozvodu. Po stejnych kabelech nam ted bezi DVB-T i DVB-S. Dostali jsme papir, kde mame uvedene parametry pro naladeni. Je tam vzdy orig. frekvence ze satelitu a pak nova, na ktere to naladime my v nasich programech. Pro vetsinu programu mi to zafungovalo, ale pak je tu napr. radek:
nova frekv. 12.793Mhz (originalni 11.914Mhz), LNB1, Astra23.5 H DVB-S 27500[/quote]

Cartas, každé LNB má frekvenčný rozsah, ktorý dokáže naladiť - tak ako ti píše golf. Všetko mimo tento rozsah nedokáže komerčné LNB naladiť.
Presne rovnako má tvoje FM rádio (napr. v aute) rozsah 87.5÷108 MHz. Vysielačky od sanitiek fičia niekde nad 110MHz a nejaké núdzové frekvencie, ktoré používajú lietadlá sú okolo 121MHz. Žiadne komerčné FM rádio ktoré kúpiš nemôže tieto frekvencie prijímať - tak je to dohodnuté, že má prijímací rozsah obmedzený. Aj keď rozobraním rádia a "poštelovaním" obvodov, napr. zvýšením napätia na varikapoch FM obvodov by si sa možno dostal trochu vyššie. Myslíš, že tá firma čo vám to montovala chcela aby ste rozoberali prijímače a ladili ich?

Vôbec dobre nechápem prečo ale prevádzala pôvodné frekvencie na iné?
Vie to tu niekto racionálne vysvetliť? Chápem že sa to robilo u analogovej kablovky, ale u DVB-S rozvodu sme už snáď niekde inde?
sirdo (1320)|10.7.2011 19:55
[quote=Dagy2;356272]a nejaké núdzové frekvencie, ktoré používajú lietadlá sú okolo 121MHz.[/quote]

presne 121,5MHz:)...
cartas510 (149)|10.7.2011 20:21
[quote=Dagy2;356272]Cartas, každé LNB má frekvenčný rozsah, ktorý dokáže naladiť - tak ako ti píše golf. Všetko mimo tento rozsah nedokáže komerčné LNB naladiť.
Presne rovnako má tvoje FM rádio (napr. v aute) rozsah 87.5÷108 MHz. Vysielačky od sanitiek fičia niekde nad 110MHz a nejaké núdzové frekvencie, ktoré používajú lietadlá sú okolo 121MHz. Žiadne komerčné FM rádio ktoré kúpiš nemôže tieto frekvencie prijímať - tak je to dohodnuté, že má prijímací rozsah obmedzený. Aj keď rozobraním rádia a "poštelovaním" obvodov, napr. zvýšením napätia na varikapoch FM obvodov by si sa možno dostal trochu vyššie. Myslíš, že tá firma čo vám to montovala chcela aby ste rozoberali prijímače a ladili ich?

Vôbec dobre nechápem prečo ale prevádzala pôvodné frekvencie na iné?
Vie to tu niekto racionálne vysvetliť? Chápem že sa to robilo u analogovej kablovky, ale u DVB-S rozvodu sme už snáď niekde inde?[/quote]

Rozumim. Ja jen myslel ze to omezeni vyplyva z toho, co se vysila z Astry a muj Technisat zkratka nepredpoklada, ze mu nekdo ty signaly presune na jine frekvence. Tak jsem myslel, zda se neda nejak presvedcit ze se nema omezovat jen na Astru.

Ale pokud je tato frekvence neprijatelna z principu veci, tak to je jasny.

Zjistim u firmy co a jak.

(A dik za vysvetleni - ja prave taky poradne nevim co ze to na strese mame a proto se mozna ptam tak zmatene :))
cartas510 (149)|10.7.2011 20:27
[quote=Dagy2;356272]Vôbec dobre nechápem prečo ale prevádzala pôvodné frekvencie na iné?
Vie to tu niekto racionálne vysvetliť? Chápem že sa to robilo u analogovej kablovky, ale u DVB-S rozvodu sme už snáď niekde inde?[/quote]

Podotykam ze antenni svody jsou puvodni, do tech se nesahalo. Jak uz jsem psal vyse, bezi nam po nich ted DVB-T i DVB-S. Mozna mi tu nekdo vysvetli, proc se ty frekvence musely menit...
Pitomec (10211)|10.7.2011 21:15
Převod u satelitního signálu se dělá jenom v případě, že je potřeba mít tzv. jednokabelový (stupačkový) rozvod. Pak je to zcela opodstatněné, protože mimo jiné to účastníkům přináší možnost připojení libovolného počtu satelitních přijímačů (což je u hvězdicového rozvodu problém). Nevýhodou pak samozřejmě zůstává notně omezená nabídka dostupných transpondérů/družic.
Scorpion7 (200)|10.7.2011 21:17
[quote=cartas510;356299]Podotykam ze antenni svody jsou puvodni, do tech se nesahalo. Jak uz jsem psal vyse, bezi nam po nich ted DVB-T i DVB-S. Mozna mi tu nekdo vysvetli, proc se ty frekvence musely menit...[/quote]

Ak chceš spravíme jeden pokus.Ale budeš musiet vstupiť do menu Stb.Skusime?
Dagy2 (3153)|10.7.2011 21:44
Tak som dúfal, že Pitomec to dá na pravú mieru.
Cartas, sú dva typy domových rozvodov:
1/ multiswitche
ťahá sa 4 káble z každého LNB od antény až na prízemie a na každom poschodí je Multiswitch s napr. 8 vývodmi do bytov. Tu má každý kanál svoju pôvodnú frekvenciu, pretože družice sú rozlíšené diseq prepínačom

2/ unicable alebo technirouter
na streche je "zlučovač" z 2-och družíc + DVB-T/FM. Z neho sa ťahá už len jeden kábel cez všetky zásuvky. Ale keďže napr. na 19.2E a 23.5E sú rovnaké frekvecie TP tak v tomto zlučovači sa generujú nové frekvencie. Presne rovnako ako u pôvodných STA.
Viacej viď tu - je to síce v nemčine, ale obrázky sú jasné:
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/anlagenbeispiele/beisp_m000-1034_technirouter_q4-10_7155.pdf

To ale aj tak znamená len toľko, že papier ktorý si dostal s frekvenciami je aj tak chybný. STB totiž má max frekvenciu 2050 MHz čo zodpovedá 12750 MHz.
Tak by som to tipol, že buď je tá nova na 11.793Mhz alebo 12.733 MHz.
Scorpion7 (200)|10.7.2011 22:02
Ja si osobne myslím,že tam maju niečo podobné,ako je tu:http://www.schwaiger.cz/static/pdf/PopisEKU825_CZE.pdf

No a ešte doplním,ked bol analogový satelitný prijem,tak sa to takto po panelákoch a hoteloch robilo.A vtedy stači aby sa na príjimači naladili ručne,alebo automaticky sat.programi,a komplet nadstavenie anteny v prijímači sa vyplo/stačilo v menu vypnuť napajanie LNB/.Všetko je už hore nadstavené,len treba nasávať a ukladať.Pri zlášť nakonfigurovanom transpondere sa frekvencia uviedla hotelierovy a ten to dal na izby ako oznam,alebo sa hned nadstavili Stb na izbach.Pre vyhladanie sa zadala frek.transpodera,polarizácia,a symbolová rýchlosť.Ale možno sa teraz mýlim,a tamto je niečo iné.Som len človek,a možem sa mýliť.
JOSCER (94)|11.7.2011 06:13
[quote=Pitomec;356195]Sám výrobce jasně doporučuje nechat u ICE karet nastavení na I-Code a varuje, že při nastavení na Cryptoworks to nemusí pracovat korektně. Ten joscer tady uvádí úplný blbosti a jakýsi svoje pochybný experimenty při kterých rozvrtá co může a bohužel ani neví co ty položky v expert menu znamenají \\/[/quote]

Stojím si za tím, že mnou výše popisované nastavení Mascoma funguje v TechniSatu HD8-SX naprosto korektně a lépe než když jsem měl tovární nastavení (ohledně hlášek "Kódováno ..." při přepínání programů) a nic na tom nezmění ani to, že jsi mi za tuhle radu dal -6 reputačních bodů, což vypovídá jasně o tom, jak jsi proti mě zaujatý. Hodnotíš, aniž bys vyzkoušel. Vím co doporučuje výrobce a přesto jsem šel jinou cestou a je to v pořádku.
JOSCER (94)|11.7.2011 06:17
[quote=cartas510;356194]Tak jsem to zkusil presne jako ty, ale pokud nastavim posledni polozku IC smartcard priority: Cryptoworks , tak se mi to kousne a neprijima nic... ?
Musim vratit na IC smartcard priority=I-Code

Netusite nekdo, cim to muze byt? Timhle se vlastne prepina mezi Cryptowoksem a Irdetem? To vypada, jako by mi moje ICE na rezim Cryptoworks nefungovala. Pripadne kde najdu popis konfigurace toho Mascom modulu (co ktera polozka znamena)?

Technisat HD8-SX + modul Mascom + karta ICE[/quote]

Hm, tak to jsem zapomněl u popisu nastavení uvést. Při přenastavení do módu cryptoworks se to skutečně kousne, ale stačí dát reset CI modulu nebo prostě po opuštění menu sat.přístroj vypnout a zapnout a mělo by to makat.
cartas510 (149)|11.7.2011 07:31
[quote=Dagy2;356319]Tak som dúfal, že Pitomec to dá na pravú mieru.
Cartas, sú dva typy domových rozvodov:
1/ multiswitche
ťahá sa 4 káble z každého LNB od antény až na prízemie a na každom poschodí je Multiswitch s napr. 8 vývodmi do bytov. Tu má každý kanál svoju pôvodnú frekvenciu, pretože družice sú rozlíšené diseq prepínačom

2/ unicable alebo technirouter
na streche je "zlučovač" z 2-och družíc + DVB-T/FM. Z neho sa ťahá už len jeden kábel cez všetky zásuvky. Ale keďže napr. na 19.2E a 23.5E sú rovnaké frekvecie TP tak v tomto zlučovači sa generujú nové frekvencie. Presne rovnako ako u pôvodných STA.
Viacej viď tu - je to síce v nemčine, ale obrázky sú jasné:
http://www.technisat-daun-fs.de/downloads/anlagenbeispiele/beisp_m000-1034_technirouter_q4-10_7155.pdf

To ale aj tak znamená len toľko, že papier ktorý si dostal s frekvenciami je aj tak chybný. STB totiž má max frekvenciu 2050 MHz čo zodpovedá 12750 MHz.
Tak by som to tipol, že buď je tá nova na 11.793Mhz alebo 12.733 MHz.[/quote]

Ta druha moznost bude pravdepodobne ta "moje".

Jinak podle ceho jsi tipnul že [quote=Dagy2;356319]buď je tá nova na 11.793Mhz alebo 12.733 MHz.[/quote]? Doma to zkusim, jestli tam neco naladim...
cartas510 (149)|11.7.2011 07:33
[quote=JOSCER;356340]Hm, tak to jsem zapomněl u popisu nastavení uvést. Při přenastavení do módu cryptoworks se to skutečně kousne, ale stačí dát reset CI modulu nebo prostě po opuštění menu sat.přístroj vypnout a zapnout a mělo by to makat.[/quote]

Prubnu - protoze otravnych hlasek jsem se zatim nezbavil a to jsem zkousel vsechno mozne...
Dagy2 (3153)|11.7.2011 08:47
[quote=cartas510;356341]Ta druha moznost bude pravdepodobne ta "moje".

Jinak podle ceho jsi tipnul že ? Doma to zkusim, jestli tam neco naladim...[/quote]

Podľa môjho názoru je preklep v niektorej číslici na tom papieri, ktorý si dostal.
Tak jedna možnosť je že namiesto 11GHz ten čo to písal dal 12GHz a ďalšia, že ten čo to opisoval po technikovi do PC tak zle prečítal 3 a napísal 9. Ale toto prosím je bez záruky !

Najlepšia cesta je samozrejme hneď dnes zavolať do firmy, ktorá Vám to inštalovala a vysvetliť im, že STB dá max 12750 a na ich tlačive je uvedená frekvencia vyššia. Myslím, že sa to behom 5 minút vysvetlí.
cartas510 (149)|11.7.2011 08:50
Jasne, uz jsem jim psal a cekam na odpoved - dam vedet. Ale znas to, v patek mi prisel prijimac a to je do pondelka daleko :)
cartas510 (149)|11.7.2011 16:05
Takze spatna zprava pro me - opravdu ty frekvence jsou takove jake jsou, tj. vyssi nez 12.75Mhz. Mame na strese nejaky Schwaiger, ktery ma 24 vystupu a bohuzel ty posledni uz jsou na techto frekvencich.
Existuji pry i prijimace, ktere jsou schopnny tyto frekvence naladit (vetsina beznych vcetne meho mezi ne bohuzel nepatri :()
Pitomec (10211)|11.7.2011 16:57
[quote=JOSCER;356339]Stojím si za tím, že mnou výše popisované nastavení Mascoma funguje v TechniSatu HD8-SX naprosto korektně a lépe než když jsem měl tovární nastavení (ohledně hlášek "Kódováno ..." při přepínání programů) a nic na tom nezmění ani to, že jsi mi za tuhle radu dal -6 reputačních bodů, což vypovídá jasně o tom, jak jsi proti mě zaujatý. Hodnotíš, aniž bys vyzkoušel. Vím co doporučuje výrobce a přesto jsem šel jinou cestou a je to v pořádku.[/quote]
Já mám u sebe několik CAM od Mascomu a tvoje debilní rady jsou dobrý jenom k tomu, že pak nejede nic. Buď tý dobroty a když tomu nerozumíš, tak do toho nehrab a nechej to na výrobci který dobře ví, proč tam v defaultu dává I-Code. Za takový bláboly co předvádíš budeš dostávat -RB pořád, protože to nikomu nepomůže a mimochodem široko daleko seš jedinej, kterej pořád řeší jakousi nefunkčnost karet, modulů a přijímačů. Teď už je víc než jasný, že důvod není ve Skylinku nebo u dalších výrobců, ale v tvý palici která si myslí jak je nejchytřejší a ve skutečnosti je blbá jak pučtok :-G
JOSCER (94)|11.7.2011 17:35
[quote=Pitomec;356410]Já mám u sebe několik CAM od Mascomu a tvoje debilní rady jsou dobrý jenom k tomu, že pak nejede nic. Buď tý dobroty a když tomu nerozumíš, tak do toho nehrab a nechej to na výrobci který dobře ví, proč tam v defaultu dává I-Code. Za takový bláboly co předvádíš budeš dostávat -RB pořád, protože to nikomu nepomůže a mimochodem široko daleko seš jedinej, kterej pořád řeší jakousi nefunkčnost karet, modulů a přijímačů. Teď už je víc než jasný, že důvod není ve Skylinku nebo u dalších výrobců, ale v tvý palici která si myslí jak je nejchytřejší a ve skutečnosti je blbá jak pučtok :-G[/quote]

Já žádné nefunkčnosti řešit nepotřebuji. Mě všechno šlape jak má. Po vyřešení toho, s čím jsem tady tenkrát začal a co byla vyloženě chyba na straně Skylinku. Mimochodem, za pomoc při odhalení chyby jsem dostal rok MultiHD zdarma.
Ty jsi fakt omezenc, s tebou se prostě dohadovat nebudu.
Dagy2 (3153)|11.7.2011 19:14
[quote=cartas510;356402]Takze spatna zprava pro me - opravdu ty frekvence jsou takove jake jsou, tj. vyssi nez 12.75Mhz. Mame na strese nejaky Schwaiger, ktery ma 24 vystupu a bohuzel ty posledni uz jsou na techto frekvencich.
Existuji pry i prijimace, ktere jsou schopnny tyto frekvence naladit (vetsina beznych vcetne meho mezi ne bohuzel nepatri :()[/quote]

Tak cartas, ktoré sú tie bežné prístroje:
1/ Technisat to teda nie je, rozsah DVB-S2 má 950-2150 MHz
2/ to, čo mnohí s tichým obdivom považujú za total TOP, teda Dreambox DM8000 to tiež nebude. Rozsah 950-2150 MHz
3/ Ariva 200HD čo je mnohými prezentované ako referencia. Hm, ťažko povedať, pretože ako je to príznačné pre tohto výrobcu jeho stránky z časti nefungujú - linky sú pomiešané a tam kde je niečo možné nájsť samozrejme také blbosti ako sú presné technické špecifikácie predsa nebudú uvádzať.
4/ Topfield, vlajková loď SBI2050 950-2150 MHz
5/ Humax - chcel som nájsť skylink ready produkt, ale samozrejme na stránke Humaxu taký typ neexistuje. Takže napr. IRCI5400, HDCI2000 rozsah 950-2150 MHz
6/ celá zoologická záhrada od Optiboxu 950-2150MHz
atď atď

Tak kurník, ktorý prijímač teda použiť?
golfLC (1941)|11.7.2011 19:36
No ja by som bol tiez zvedavy, komu v tom baraku to facha :-)-
cartas510 (149)|11.7.2011 19:44
Tak nefacha to asi nikomu (ty dva kanaly z celkovych 24). On z toho byl ten technik celkem nestastnej - protoze kluci od Schwaigera mu tuto informaci jaksi zatajili. Pry je to nejaka novinka (ten Schwaiger co mame na strese). Teprve pote mu poslali info o tom, ze neni zcela "bezne" ty velke frekvence naladit a poslali mu dva typy prijimacu, ktere to umi. Bohuzel si z toho telefonatu nepamatuju ktere. Jeden byl myslim primo Schwaiger a druhy pro mne nejaka neznama znacka (nic ze znacek co popisuje Dagy2)...

Edit: sice to nevim jiste, ale tipnul bych si, ze na strese mame tohle: http://www.schwaiger.cz/static/pdf/PopisEKU825_CZE.pdf

Na strane 8 na spodnim obrazku je pak videt v tom velkem bilem okne analogie seznamu, co jsem dostal.
Ch1 (10.719MHz - TO JE TA NOVA FREKVENCE) Astra 19_2 11156 TO JE PUVODNI FREKVENCE ...
cartas510 (149)|11.7.2011 19:50
[quote=Scorpion7;356313]Ak chceš spravíme jeden pokus.Ale budeš musiet vstupiť do menu Stb.Skusime?[/quote]

Co jsi myslel tim pokusem? Jsem pro kazdou spatnost :)
Dagy2 (3153)|11.7.2011 20:46
Tak asi platí motto firmy Schweiger: "Schweiger, technology unlimited". A tentokrát sa utrhli z reťaze úplne a horná frekvencia je skutočne out of limit.

Zaujímavé, že Schweiger DSR6700CI+ a SDR6050HD 950-2150 MHz.
Tak doooosť blbé, že práve Novu niekto vyradil mimo rozsah. Pokiaľ ste to platili, tak by som to reklamoval. Alebo nech tam dajú STV3 :)
Pitomec (10211)|11.7.2011 21:18
[quote=JOSCER;356418]Já žádné nefunkčnosti řešit nepotřebuji. Mě všechno šlape jak má. Po vyřešení toho, s čím jsem tady tenkrát začal a co byla vyloženě chyba na straně Skylinku. Mimochodem, za pomoc při odhalení chyby jsem dostal rok MultiHD zdarma.
Ty jsi fakt omezenc, s tebou se prostě dohadovat nebudu.[/quote]
Když ti všechno údajně šlape jak má, tak opravdu nechápu proč vrtáš do expert menu v CAM 9-) Jedině bys měl nějakou duševní poruchu a z toho plynoucí pocit neustále něco měnit :-)-
Dagy2 (3153)|11.7.2011 21:36
[quote=cartas510;356436]Tak nefacha to asi nikomu (ty dva kanaly z celkovych 24). On z toho byl ten technik celkem nestastnej - protoze kluci od Schwaigera mu tuto informaci jaksi zatajili. Pry je to nejaka novinka (ten Schwaiger co mame na strese). Teprve pote mu poslali info o tom, ze neni zcela "bezne" ty velke frekvence naladit a poslali mu dva typy prijimacu, ktere to umi. Bohuzel si z toho telefonatu nepamatuju ktere. Jeden byl myslim primo Schwaiger a druhy pro mne nejaka neznama znacka (nic ze znacek co popisuje Dagy2)...

Edit: sice to nevim jiste, ale tipnul bych si, ze na strese mame tohle: http://www.schwaiger.cz/static/pdf/PopisEKU825_CZE.pdf

Na strane 8 na spodnim obrazku je pak videt v tom velkem bilem okne analogie seznamu, co jsem dostal.
Ch1 (10.719MHz - TO JE TA NOVA FREKVENCE) Astra 19_2 11156 TO JE PUVODNI FREKVENCE ...[/quote]

Tak mi to nedalo a našiel som ten prístroj na CZ stránke firmy schweiger. A perlička z popisu:
"........ a vybrané transpondéry přenese na odpovídající výstupní frekvenci mezi 950 MHz a 2250 MHz. Díky tomuto rozšířenému využití běžné satelitní mezifrekvence (od 950....2150 MHz) je možné
zvýšit celkový počet přijímaných transpondérů z 22 na 24".

A teraz to príde: "Zkušenosti z praxe již potvrdily, že většina moderních satelitních přijímačů
je schopna zpracovat frekvenční rozsah až do 2250 MHz."

Tak většinu som prehľadal a ani ťuk. Ani Schweiger. Není to náhodou tzv. OJEB ???
golfLC (1941)|11.7.2011 21:49
Jednoznačne to nie je štandardne riešenie pre bežného užívateľa s už nejakým tým vybavením, ak Vám k tomu nedávali priamo kompatibilny prijimac. Ja by som to jednoznačne reklamoval, isto ste za to platili, touto zmenou Vám vlastne znemoznili príjem z niečoho, za čo ste si zaplatili. Keby som takúto montáž robil ja, isto by som si overil, čo montujem, nehovoriac o tom, že s novými typmi zariadeni nelaborujem zasadne na rozvodoch klienta... Ved seriozna firma zaoberajuca sa touto problematikou musí vedieť frekvencne rozsahy prijimacov - konvertorov!!!
Scorpion7 (200)|11.7.2011 22:09
[quote=cartas510;356438]Co jsi myslel tim pokusem? Jsem pro kazdou spatnost :)[/quote]

No mal som dobré tušenie - SCHWAIGER EKU 825.Nič špatného robič nebudeme.Je to neskutočné,že tebe povie technik že treba dajaký extra Stb.Predajca napíše na stránke/pripojiť je možné akýkolvek počet a typ SD a HD Stb.A servisný manuál-nepotrebujete žiadny špecialny Stb,bežne komerčne dostupné interné alebo externé Stb,a jedným dychom dodaju,Stb dopredu nadstavené transponderi napr.schwaiger to ma jednoduchšie/.
Ale bohužial teraz Ti nepomože som odcestovaný mimo SK,jedine vydržať do soboty.Všetko mám doma,ale možeš skočiť do Menu-Nastavenie anteny-Konfigurácia antény/pozri čo tam je nadstavené štandartne alebo manuálne?A daj mi vedieť.
cartas510 (149)|11.7.2011 22:51
No je to skutecne OJEB :)
Tak aspon ze jsem naplacal uplny nesmysly, s tema frekvencema :)
cartas510 (149)|11.7.2011 22:55
[quote=Pitomec;356410]Já mám u sebe několik CAM od Mascomu a tvoje debilní rady jsou dobrý jenom k tomu, že pak nejede nic. Buď tý dobroty a když tomu nerozumíš, tak do toho nehrab a nechej to na výrobci který dobře ví, proč tam v defaultu dává I-Code. Za takový bláboly co předvádíš budeš dostávat -RB pořád, protože to nikomu nepomůže a mimochodem široko daleko seš jedinej, kterej pořád řeší jakousi nefunkčnost karet, modulů a přijímačů. Teď už je víc než jasný, že důvod není ve Skylinku nebo u dalších výrobců, ale v tvý palici která si myslí jak je nejchytřejší a ve skutečnosti je blbá jak pučtok :-G[/quote]

Tak tady se musim JOSCERA zastat a podekovat mu. Funguje to presne tak, jak popisuje.
Pokud jsem mel ICE v modu Irdeto - otravovaly me chybove hlasky pri zapnuti pristroje i pri prepinani mezi programy. Jakmile jsem se prepnul do modu Cryptoworks, veskere hlasky zmizely a je to MNOHEM lepsi pokoukani.

Takze Joscere DIK!
Dagy2 (3153)|11.7.2011 23:13
Hm, Scorpion špekuluje možno správnym smerom:
Technisat umožňuje vybrať typ LNB z preddefinovaných typov, pričom u voľby LNB/standardné sú automaticky nastavené hodnoty frekvencií LOF low 9750MHz, LOF high 10700MHz a ešte frekvencia pri ktorej LNB prepína medzi low a high.
Ak zvolíš v menu NASTAVENIE/ANTENA/LNB možnosť UZIVATEL tak je možné hodnoty frekvencií zmeniť. (Ja používam toto nastavenie na starý Sharp ktorý mám na 13E a ktorý ešte nemal low a high. Musí mať preto nastavenú hodnotu LOF low 10000MHz a LOF high tiež 10000MHz.)

Potom keď zadáš do tohto menu ako LOF high inú frekvenciu tak teoreticky by si mohol dosiahnuť 2250MHz na výstupe z STB. Koľko to ale má byť by sa muselo myslidlo zamyslieť a to už nie je na túto neskorú nočnú hodinu. Teoreticky pridať tých 100 mega, t.j. LOF low 9750 a LOF high 10800MHz sa mi zdá príliš jednoduché.
cartas510 (149)|11.7.2011 23:19
[quote=Dagy2;356489]Hm, Scorpion špekuluje možno správnym smerom:
Technisat umožňuje vybrať typ LNB z preddefinovaných typov, pričom u voľby LNB/standardné sú automaticky nastavené hodnoty frekvencií LOF low 9750MHz, LOF high 10700MHz a ešte frekvencia pri ktorej LNB prepína medzi low a high.
Ak zvolíš v menu NASTAVENIE/ANTENA/LNB možnosť UZIVATEL tak je možné hodnoty frekvencií zmeniť. (Ja používam toto nastavenie na starý Sharp ktorý mám na 13E a ktorý ešte nemal low a high. Musí mať preto nastavenú hodnotu LOF low 10000MHz a LOF high tiež 10000MHz.)

Potom keď zadáš do tohto menu ako LOF high inú frekvenciu tak teoreticky by si mohol dosiahnuť 2250MHz na výstupe z STB. Koľko to ale má byť by sa muselo myslidlo zamyslieť a to už nie je na túto neskorú nočnú hodinu. Teoreticky pridať tých 100 mega, t.j. LOF low 9750 a LOF high 10800MHz sa mi zdá príliš jednoduché.[/quote]

Tak do tohoto menu jsem se vcera v noci taky dostal, ale uz jsem nevedel co kam zapsat, abych umoznil tu vyssi frekvenci. Mohl by ses nad tim zamyslet v jinou nez tuto nocni hodinu a dat mi vedet? :)
Dagy2 (3153)|11.7.2011 23:37
Cartas, tak myslidlo ešte funguje. Poďme na to:
1/ MENU - NASTAVENI - NASTAVENI LNB - Astra 23.5E - POKRACUJ
2/ Typ LNB: "JINY LNB"
3/ najprv naedituj transpondér niekde v rozsahu cez 12000MHz. Nemôžem ti povedať ktorý, pretože ich máte oproti "originálu" porozhadzované.
Ja to skúšam na 12565 / H / 27500. To je TP s STV1-STV2-STV3-Markiza-Doma
dole uvidíš na teplomeroch úroveň a kvalitu a pod nimi text "Satelitní parabola je zpřevodována na Astra 23.5E"

4/ Teraz choď na parametre LNB
LOF low 9750
LOF high prepíš na 10500 (štandardne je 10600)
zmiznú teplomery. Posunul si frekvenciu o 100 MHz, takže teraz mojich nastavených 12565 je na výstupe v skutočnosti 12665 - o 100MHz viac.
Teda mojich 12750MHz = 2150MHz bude teoreticky o 100 viac, t.j. 2250MHz a možno sme doma.

Skúsim teda aby som opäť naladil STV-čka na 12565 posunúť frekvenciu o 100 dole.
Dávam 12465MHz a pozor: ono to funguje. Pri naeditovaní 12465 je oklamaný výstup STB nastavený na 12565. Keď nastavím 12750, bude to 12850 - ak to zvládnu súčiastky v STB.

Ešte bude možno problém s frekvenciami medzi low a high - toto nemám moc ako odskúšať. Ale základ vyskúšaj LOF high 10500 a Novu by si mal mať na 12693, čo ti STB umožní nastaviť. Je to síce pekne na macchu-pichu ale mohlo by to ísť. Tomu Schweigerovi by to aj tak ale stálo za to omlátiť o hlavu.
JOSCER (94)|12.7.2011 06:06
[quote=Pitomec;356461]Když ti všechno údajně šlape jak má, tak opravdu nechápu proč vrtáš do expert menu v CAM 9-) Jedině bys měl nějakou duševní poruchu a z toho plynoucí pocit neustále něco měnit :-)-[/quote]

Já nic neustále neměním. Jednou, dvakrát jsem přenastavil a nechal tak. 10ti vteřinová hláška "Kódováno ..." po inicializaci modulu (nemá nic společného s nastavením vypnutí hlášek v modulu) při startu STB zmizela a hláška "Kódováno ..." při přepínání programů se prakticky neobjevuje. Včera za odpoledne a večer nebyla na obrazovce ani jednou.
Že něco nechceš (neumíš) přenastavit TY ještě neznamená, že to po tom přenastavení nefunguje lépe.
Jo a hele. Nevystupuješ náhodou na parabola.cz pod nickem TechnikTKR? Máte tolik společného.
Dagy2 (3153)|12.7.2011 08:08
[quote=Dagy2;356495]Cartas, tak myslidlo ešte funguje. Poďme na to:
1/ MENU - NASTAVENI - NASTAVENI LNB - Astra 23.5E - POKRACUJ
2/ Typ LNB: "JINY LNB"
3/ najprv naedituj transpondér niekde v rozsahu cez 12000MHz. Nemôžem ti povedať ktorý, pretože ich máte oproti "originálu" porozhadzované.
Ja to skúšam na 12565 / H / 27500. To je TP s STV1-STV2-STV3-Markiza-Doma
dole uvidíš na teplomeroch úroveň a kvalitu a pod nimi text "Satelitní parabola je zpřevodována na Astra 23.5E"

4/ Teraz choď na parametre LNB
LOF low 9750
LOF high prepíš na 10500 (štandardne je 10600)
zmiznú teplomery. Posunul si frekvenciu o 100 MHz, takže teraz mojich nastavených 12565 je na výstupe v skutočnosti 12665 - o 100MHz viac.
Teda mojich 12750MHz = 2150MHz bude teoreticky o 100 viac, t.j. 2250MHz a možno sme doma.

Skúsim teda aby som opäť naladil STV-čka na 12565 posunúť frekvenciu o 100 dole.
Dávam 12465MHz a pozor: ono to funguje. Pri naeditovaní 12465 je oklamaný výstup STB nastavený na 12565. Keď nastavím 12750, bude to 12850 - ak to zvládnu súčiastky v STB.

Ešte bude možno problém s frekvenciami medzi low a high - toto nemám moc ako odskúšať. Ale základ vyskúšaj LOF high 10500 a Novu by si mal mať na 12693, čo ti STB umožní nastaviť. Je to síce pekne na macchu-pichu ale mohlo by to ísť. Tomu Schweigerovi by to aj tak ale stálo za to omlátiť o hlavu.[/quote]

Cartas, ešte zostala taká malá hádanka alebo kontrolná otázka, či si pochopil princíp:
1/ akú funkciu bude zohrávať hodnota "LOF low" a "LOF trans" ? Bude to každopádne zaujímavé ladenie.

2/ poznámka: aj keď sa to tvári, že prijímač pripočítava 100MHz oproti nastavenej hodnote v menu TP, to ešte neznamená, že sa dostaneš aj prakticky cez 12750. Síce hodnotu nastavíš a vo výsledku by to malo byť 12850 ale proste vstupné obvody STB to nemusia byť schopné preladiť. Jednoducho frekvencie ktoré budeš nastavovať od 12650 (t.j. 12750 = 2150MHz STB) už prijímač nebude schopný možno v reále naladiť.
Na tom čudnom LNB, ktoré mám na 13E je oscilátor, ktorý zvláda 10000÷11700MHz. Ak naladím TP do 11700 tak je sila signálu 100%. Ak ladím vyššie frekvencie tak to ide ešte pár MHz ale sila ide prudko dole, napr. 11750 má už len 30%. Síce ma v tomto momente napadlo ešte niečo čo by sa dalo vyskúšať ale pochybujem že to súčiastky zvládnu.
cartas510 (149)|12.7.2011 08:35
Diky Dagy2, vecer to ozkousim a dam vedet.

Btw: jak je to s STV3 v Cechach? Mne ukazuje jen takovou tu testovaci obrazovku doprovazenou souvislym piskotem....
golfLC (1941)|12.7.2011 09:31
[quote=cartas510;356514]Diky Dagy2, vecer to ozkousim a dam vedet.

Btw: jak je to s STV3 v Cechach? Mne ukazuje jen takovou tu testovaci obrazovku doprovazenou souvislym piskotem....[/quote]

Pomaly ani ta obrazovka s piskotom nebude :-)-
Dagy2 (3153)|12.7.2011 09:59
Ale kvalita obsahu toho vysielanie je porovnateľná s tým, čo tam bolo pred 30.6.2011.
Berte to ako slovenský príspevok pre možnosť dobrého nastavenia obrazu na vašich TV. Kde už dnes zoženiete zadara dobrý monoskop?
sirdo (1320)|12.7.2011 11:40
[quote=cartas510;356514]Btw: jak je to s STV3 v Cechach? Mne ukazuje jen takovou tu testovaci obrazovku doprovazenou souvislym piskotem....[/quote]

http://www.stv.sk/trojka/spravodajstvo/clanok/97115/ukoncenie-vysielania-programovej-sluzby-slovenskej-televizie-stv3.html
cartas510 (149)|12.7.2011 11:45
[quote=sirdo;356540]http://www.stv.sk/trojka/spravodajstvo/clanok/97115/ukoncenie-vysielania-programovej-sluzby-slovenskej-televizie-stv3.html[/quote]

Aha, tak to jsem nevedel. Tak jsem zas o jeden sportovni kanal chudsi. Nez jsem zjistil, co vlastne na tom slovensku vysilate za sporty, tak uz je pozde. Skoda.
cartas510 (149)|12.7.2011 12:02
Takze nastal okamzik meho bilancovani tohoto tematu - viz muj puvodni dotaz - kdyby nekdo resil podobne dilema jako ja:

1) satelitni prijimac TechniSat Digit HD 8-SX
Jsem rad, ze jste mi ho doporucili, je to fakt paradni kousek. Menu je naprosto intuitivni a vlastne jsem nepotreboval koukat do manualu - a to jsem se hrabal snad v celem menu vcetne expertnich nastaveni. Ovladac super, vsechno potrebne pekne "u palce". Opravdu doporucuju. (jen poznamka, na krabici i samolepce na pristroji mam HD8-SX, ale na celni strane pristroje je HD8-S)

2) karta ICE
Opet dobra volba. Umi IRDETO, tj. pokud nas opusti Cryptoworks, bude to v pohode i v budoucnosti. Na druhou stranu umi i Cryptowork coz mi v soucasne dobe umoznuje fungovat bez rusivych hlasek pri startu a prepinani programu.

3) modul Mascom
Vzhledem ke karte ICE dobra volba, protoze mi ji umozni provozovat v obou rezimech. Nyni cryptoworks a az vyjde nejaka uprava SW (verim ze vyjde) nebo pokud Cryptoworks skonci tak i v Irdetu.

Suma sumarum diky za tipy a pomoc pri rozhodovani!
Pitomec (10211)|12.7.2011 16:19
[quote=cartas510;356487]Tak tady se musim JOSCERA zastat a podekovat mu. Funguje to presne tak, jak popisuje.
Pokud jsem mel ICE v modu Irdeto - otravovaly me chybove hlasky pri zapnuti pristroje i pri prepinani mezi programy. Jakmile jsem se prepnul do modu Cryptoworks, veskere hlasky zmizely a je to MNOHEM lepsi pokoukani.

Takze Joscere DIK![/quote]
Chybový hlášky si můžeš vypnout!!! A v CW se ten modul někdy chová tak, že třeba vypadne dekódování jenom audia nebo celýho jednoho programu (pokud jde o dekódování MULTI, což využiješ při záznamu jinýho programu, než který právě sleduješ). Pokud to funguje, tak to neřeš, byť ale osobně nechápu k čemu tolik humbuku, když CAM Mascom pracuje s ICE kartou úplně bezproblémů i v defaultním (tj. s I-Code) nastavením a hlášky - jak jsem už psal - se dají vypnout volbou Smartcard Messages: OFF
Pitomec (10211)|12.7.2011 16:29
[quote=JOSCER;356504]Já nic neustále neměním. Jednou, dvakrát jsem přenastavil a nechal tak. 10ti vteřinová hláška "Kódováno ..." po inicializaci modulu (nemá nic společného s nastavením vypnutí hlášek v modulu) při startu STB zmizela a hláška "Kódováno ..." při přepínání programů se prakticky neobjevuje. Včera za odpoledne a večer nebyla na obrazovce ani jednou.
Že něco nechceš (neumíš) přenastavit TY ještě neznamená, že to po tom přenastavení nefunguje lépe.
Jo a hele. Nevystupuješ náhodou na parabola.cz pod nickem TechnikTKR? Máte tolik společného.[/quote]
Přenastavit nějakou položku v menu zvládne cvičená opice. Bohužel ale cvičená opice již nedokáže posoudit, jestli nějaký momentální efekt je skutečně přínosem vůči tomu, co se oním nastavením změní i jinak. A u Mascomu opravdu nejsou úplní pitomci, aby tam dávali I-Code, když by to bylo kontraproduktivní.
Najdeš mě ještě na obdobném fóru s koncovkou sk, pak na Okounovi, občas zajdu na Lapiduch. Na parabole akorát přehledy frekvencí družic. Snad tam nemáš s někým problém jako tady se mnou? :eek::D
JOSCER (94)|12.7.2011 19:45
[quote=Pitomec;356571]Přenastavit nějakou položku v menu zvládne cvičená opice. Bohužel ale cvičená opice již nedokáže posoudit, jestli nějaký momentální efekt je skutečně přínosem vůči tomu, co se oním nastavením změní i jinak. A u Mascomu opravdu nejsou úplní pitomci, aby tam dávali I-Code, když by to bylo kontraproduktivní.
Najdeš mě ještě na obdobném fóru s koncovkou sk, pak na Okounovi, občas zajdu na Lapiduch. Na parabole akorát přehledy frekvencí družic. Snad tam nemáš s někým problém jako tady se mnou? :eek::D[/quote]

Ale já opravu nemohu za to, že nedokážeš posoudit jestli nějaký momentální efekt je jen momentálním efektem nebo skutečným přínosem. V tom ti opravdu nepomohu. Prostě se na toto téma dál nehodlám přít.
A k té parabole.cz. Ano míval jsem tam problém se stejně jako ty se chovajícím jednicem. A stejně jako tady s tebou jsem měl tam problém s ním. Jen s ním, s jinými jsem v pohodě. Ale to už se tak nedá řící o něm. A jak jsem to vyřešil? Prakticky jsem si ho přestal všímat. Ale tady třeba díky tobě udělám rekord v záporných mínusových bodech.
cartas510 (149)|12.7.2011 20:39
[quote=Pitomec;356569]Chybový hlášky si můžeš vypnout!!! A v CW se ten modul někdy chová tak, že třeba vypadne dekódování jenom audia nebo celýho jednoho programu (pokud jde o dekódování MULTI, což využiješ při záznamu jinýho programu, než který právě sleduješ). Pokud to funguje, tak to neřeš, byť ale osobně nechápu k čemu tolik humbuku, když CAM Mascom pracuje s ICE kartou úplně bezproblémů i v defaultním (tj. s I-Code) nastavením a hlášky - jak jsem už psal - se dají vypnout volbou Smartcard Messages: OFF[/quote]

Smartcard Messages: OFF mi nezabralo, navic neslo jen o ty hlasky ale pomerne dlouhy prodlevy mezi tim, nez se z cerne obrazovky stal prepnuty program. Taky ted prijimac nabehne rychleji po startu (rychleji zobrazi obraz).

Ver mi, ze kdyby to fungovalo s Irdetem, tak nemam duvod s tim laborovat.

Kazdopadne ale diky za upozorneni na mozne problemy.
Pitomec (10211)|12.7.2011 20:47
[quote=JOSCER;356591]Ale já opravu nemohu za to, že nedokážeš posoudit jestli nějaký momentální efekt je jen momentálním efektem nebo skutečným přínosem. V tom ti opravdu nepomohu. Prostě se na toto téma dál nehodlám přít.
A k té parabole.cz. Ano míval jsem tam problém se stejně jako ty se chovajícím jednicem. A stejně jako tady s tebou jsem měl tam problém s ním. Jen s ním, s jinými jsem v pohodě. Ale to už se tak nedá řící o něm. A jak jsem to vyřešil? Prakticky jsem si ho přestal všímat. Ale tady třeba díky tobě udělám rekord v záporných mínusových bodech.[/quote]Mně nemusíš v ničem pomáhat, protože ICE v Mascom modulech mně šlapou bezproblémů i bez nějakých harakiri v expert menu. To si akorát ty furt na něco stěžuješ a cosi řešíš 9-)
A jak tak koukám na tvoje příspěvky, tak nemáš problém jenom tady se mnou a s kýmsi na parabole, ale i na satcentrum.com a jistě by se našly další diskuze. Seš poněkud kontroverzní člověk, takže problémy máš všude možně, zamysli se nad sebou a nehaž vinu na druhý. A já pak nebudu mít problém ti RB přidávat, protože zase tak špatně jako jiní na tom nejseš (neboli něco v hlavě máš, takže se s tebou dá za určitých okolností normálně mluvit) 8-)
Pitomec (10211)|12.7.2011 20:51
[quote=cartas510;356603]Smartcard Messages: OFF mi nezabralo, navic neslo jen o ty hlasky ale pomerne dlouhy prodlevy mezi tim, nez se z cerne obrazovky stal prepnuty program. Taky ted prijimac nabehne rychleji po startu (rychleji zobrazi obraz).

Ver mi, ze kdyby to fungovalo s Irdetem, tak nemam duvod s tim laborovat.

Kazdopadne ale diky za upozorneni na mozne problemy.[/quote]Kdybys měl někdy možnost, tak místo ICE tam strč čistý Irdeto (třeba si to od někoho půjčíš). To by mě pak dost zajímalo, jestli to bude chodit stejně jako ICE nebo ne.
JOSCER (94)|12.7.2011 21:10
[quote=Pitomec;356607]Mně nemusíš v ničem pomáhat, protože ICE v Mascom modulech mně šlapou bezproblémů i bez nějakých harakiri v expert menu. To si akorát ty furt na něco stěžuješ a cosi řešíš 9-)
A jak tak koukám na tvoje příspěvky, tak nemáš problém jenom tady se mnou a s kýmsi na parabole, ale i na satcentrum.com a jistě by se našly další diskuze. Seš poněkud kontroverzní člověk, takže problémy máš všude možně, zamysli se nad sebou a nehaž vinu na druhý. A já pak nebudu mít problém ti RB přidávat, protože zase tak špatně jako jiní na tom nejseš (neboli něco v hlavě máš, takže se s tebou dá za určitých okolností normálně mluvit) 8-)[/quote]

Nejsem žádný kontroverzní člověk. Jen prostě když je potřeba se bránit, tak se bráním. Podívej se zpětně, jak jsi na mě vyrukoval, když jsem zde napsal svůj první příspěvek (a proč) a jestli jsi trochu soudný, tak se možná i trochu zastydíš (stačí sám před sebou, nemusíš to dávat najevo). A tím to všechno vzniklo. Znova opakuji. Byl jsem to já, kdo byl zatlačen neprávem do defenzívy a v takovém případě umím být nepříjemný a dám to i najevo.
Na tu parabolu se podívej pořádně a dej mi vědět, s kým a kdy jsem měl problémy, resp. kdy jsem JÁ vyvolal nepříjemnosti. Na satcentru jsem nikdy problém neměl stejně tak jako na cssf.
Ale je třeba se vrátit k tématu, je-li ještě vůbec o čem diskutovat. Já už nemám o čem.
Pitomec (10211)|12.7.2011 21:20
Tys tady nastínil nějakej problém s kartama, víc lidí ti napsalo, že bys to měl řešit v první řadě se Skylinkem a ne v diskuzích a když už to řešíš, tak sem dát něco konkrétního. Načež se tě to nějak dotklo a byls tam jak Jirásek - Proti všem (akorát ti všichni nechali ty RB, já ne).
Prolízat nějaký diskuze fakt nebudu, stačí když si hodím tvůj nickname do Google a vyjedou mně tvoje příspěvky na webech.
Hornet F-18 (1328)|12.7.2011 23:01
[quote=cartas510;356603]Smartcard Messages: OFF mi nezabralo, navic neslo jen o ty hlasky ale pomerne dlouhy prodlevy mezi tim, nez se z cerne obrazovky stal prepnuty program. Taky ted prijimac nabehne rychleji po startu (rychleji zobrazi obraz).

Ver mi, ze kdyby to fungovalo s Irdetem, tak nemam duvod s tim laborovat.

Kazdopadne ale diky za upozorneni na mozne problemy.[/quote]

Tak som to dnes znovu skusil, a funguje to. Ked som to robil 1x, nevypol som prijimac a obraz aj zvuk sa sekol. Teraz som ho po zmene vypol a zapol a hlasky zmizli a prepinanie je trosku sviznejsie :-)