Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dopručte firmu na převod 8mm (Praha)

Fricoolinek2 (675)|10.6.2011 21:35
Jaký jsou cenový relace pro převod 8mm filmu (cca 10 minut), pokud by to mělo být prováděno (i třeba nějakým jednodušším) filmovým snímačem a ne tím příšerným způsobem natočením plátna kamerou? Kdo to v Praze dělá a za kolik? Dá se to zvládnout tak do 1000 Kč nebo za tuto částku jen tou kamerou?
rascal1379 (21)|22.8.2011 20:29
Někde tady na fóru jsem viděl příspěvek, kde se píše, že pomocí snímače to dělají filmové laboratoře Barrandov. Jenže za 1000,- to vycházelo cca na dvě a půl minuty, nehledě na to, že kvůli 10. minutám se jim to nevyplatí ani štelovat. já to dělám tím "příšerným" způsobem a po měsících bádání si myslím, že to mám docela vychytaný (polohy promítačky a kamery, materiál promítací plochy atd.). Dělám to i na kšeft a zatím byli všichni zákazníci spokojeni a vracejí se. 10min vychází na 500,- (digitalizace-zpracování v PC(střih,ozvučení,titulky,renderace)-vypálení DVD s potiskem a krabičkou. Na tomto odkazu je ukázka. Musím předeslat, že od té doby jsem mnohé vylepšil a video v odkazu je dost komprimované. Tak posuď sám. [video=vimeo;19754589]http://vimeo.com/19754589[/video]