Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF S20 vs. Panasonic DMC-SD800

vejpitka (7)|9.6.2011 11:50
Rozhoduji se mezi těmito kamerami. Z mého hlediska:
výhoda Canon S20 - velký čip,
výhoda Panasonic SD800 - širokoúhlejší objektiv.
Nejradši bych Canon s wide předsádkou, ale odrazuje mě cena (7000+) a váha/velikost (lezu po horách s kamerou cvaklou na sedáku/bederáku). Bez předsádky mi ale přijde Canon dost zoufalej, speciálně pro hory :(.

Co byste vybrali, třeba i dle dalších kritérií (kvalita obrazu, světelnost, hlučnost větráčku, ...)? Existuje kamera, která má jak větší čip tak širokoúhlejší objektiv a nestojí dvojnásobek?

Dík,
Dan
schinach (9)|22.6.2011 16:54
Ahoj, Canon HFS20 se me osobne libi, bohuzel jsem nemel moznost otestovat u skody ani v megapixelu ho nemeli. Kazdop jsem si zkousel SD800, pocitove velmi robustni pristroj, diplej nic extra ale funkcni, menu take neni nijak vysperkovane ale funkcni. Nahral jsem si asi 5 min zaznam v 50p a doma jsem si sedl na prdel. Opravdu se mi obraz velice zamlouva. Bohuzel do nahravky se vloudil velice neprijemny a hlasity zvuk vetraku jenz musel mit tak 5000 otacek :). Opravdu na kazde nahravce byl slyset vetracek a to celkem dost, kdyz vezmu v potaz ze v mistnosti bylo asi tak 20 lidi rekl bych ze to je celkem velice neprijemne. Duvod proc jel naplno je nejspis ten za kamera je trvale pod napetim z nabijecky. Ale uprimne je to fakt hodne znat. Zkousel jsem jeste kameru CANON MF406 a nahravka z kamery je naprosto silena, dale pak take SONY CX360. Z techto 3 kamer ma nejlepsi obraz jednoznacne v prostorach skody v megapixelu PANASONIC. Opravdu by sis to mel zkusit byl jsem fakt neuveritelne prekvapenej jak mel nizkou hladinu sumu pri nikterak valnem osvetleni. Nejrychleji ostri kazdopadne SONY a jeji siroky zaber od 29 mm je opravdu skvely avsak trochu mi u nich chybi detail a ostrost pri delsim zoomu. Sonku jsou jeste testoval v Sony centru a mel jsem moznost natocit neco malo i venku za slunecneho dne a musim rict ze me obraz spise zarmoutil resp. nepatrny sum ktery lze pozorovat v indoor tak bohuzel pretrvava i v outdoor ale za naprosto luxusnich svetelenych podminek. Takze trochu palec dolu. Po pravde bych si rad vyzkousel CANONKU ale me nejak dochazi stava, defakto vsude jsou nejaky ale ...Kazdop doufam a at se nekdo nenastve ze S20 ci 21 ci 200 jsou na tom lepe nez zminovana 406, protoze ta me opravdu nenadchla. Zato Panak jako ze tuto znacku vubec nemusim me celkem dostal a to tak ze o ni uvazuji i pres ten dementni vetrak (kdo to vymyslel) ?. Jestli ma 3 cipy nebo 1 me naprosto nezajima, jde mi jen o kvalitu. Jinak jeste jedna vec, ktera me moc neuspokojila a to pouzival jsem pro nataceni 16GB SDHC Patriot class 6 a oba 2 testovane Panaky s ni mely problem typu ( oprava dat na SDHC, pak vse ok, ale v druhe kamere zaznam proste nebyl zaznamenan ackoliv jsem normalne tocil ...). Takze kdyby Panak dotahl tyhle neduhy je to dle meho subjektivniho nazoru nejlepsi obraz pomer cena vykon dneska v teto kategorii. Bohuzel jsou tu tyto problem se zvukem a s kartama a na nejakych zahr. forech take problemy se zvukem zoom motorku v zaznamu ...no neni toho malo. Premyslim ze se na to vykaslu a koupim kameru az treba pristi rok...:(.

Tak snad jsem ti trochu pomohl

Tom
kameranp (322)|23.6.2011 13:18
[quote=vejpitka;350523]Rozhoduji se mezi těmito kamerami. Z mého hlediska:
výhoda Canon S20 - velký čip,
výhoda Panasonic SD800 - širokoúhlejší objektiv.
Nejradši bych Canon s wide předsádkou, ale odrazuje mě cena (7000+) a váha/velikost (lezu po horách s kamerou cvaklou na sedáku/bederáku). Bez předsádky mi ale přijde Canon dost zoufalej, speciálně pro hory :(.

Co byste vybrali, třeba i dle dalších kritérií (kvalita obrazu, světelnost, hlučnost větráčku, ...)? Existuje kamera, která má jak větší čip tak širokoúhlejší objektiv a nestojí dvojnásobek?

Dík,
Dan[/quote]

ja som vybral Canon HV40 ma tiez velky cip 1/2,7" a uz zajtra by mi mala dôjst
ma podobnu cenu ako S20

vyhoda oproti AVCHD kameram je vtom
ze odpada starost s archivaciou jednoducho to nechas na kazetkach

lachsie zobrat fixku a napisat dovolenka 2010 a odlozit do skrine
ako zalohovat niekde na HDD
na BD ci DVD by som vonkoncom nespoliehal

AVCHD kameru mam ale archivacia
a strih to vsetko je od HDV zlozitejsie
kameranp (322)|25.6.2011 22:53
vejpitka uz si sa rozhodol?
HV40 mi dosla odskusal a som ju a s videom maximalna spokojnost
Alf (888)|26.6.2011 10:56
Mám HV 40 i HF S21. V Lowlightu jednoznačně vede HF S21. Šum je u každé z kamer trošku jiný.
HV40 má šum takový "statický", jako byste filmovali přes nějakou látku. Prostě šumové body jsou stále na stejném místě
HF S21 má šum jemnější a méně viditelný, ale v hodně tmavých scénách zase problikávají světlé body. Nevím ale, jestli je to standard, nebo vada jen toho mého kusu, ale nař. filmování noční oblohy je kvůli tomu dosti problematické. HF S21 má oproti HV40 několik užitečných funkcí, jako např. nastavení limitace AGC, automatické rozpoznávání tváří (a ostření na ně) atd.
jarino1978 (8045)|26.6.2011 12:50
[quote=Alf;353564]HF S21 má šum jemnější a méně viditelný, ale v hodně tmavých scénách zase problikávají světlé body. Nevím ale, jestli je to standard, nebo vada jen toho mého kusu, [/quote]

je to ten "standard"...
kameranp (322)|26.6.2011 12:52
mozno ze je HF S21 lepsia neviem

HDV som chcel len pre moznost ponechania zaznamu na kazetke
no ked to tak porovnam dost slusne toci aj HV40
a to som ako majitel AVCHD Sony XR500VE az tak neocakaval

takze kupa HDV HV40 môze byt aj v dnesnej uponahlanej dobe stale dobrou volbou
aspon pre mna ked nemusim riesit zalohovanie :)
Alf (888)|26.6.2011 13:17
[quote=jarino1978;353581]je to ten "standard"...[/quote]
Dík. Já už jsem se na to chtěl zeptat dřív, ale vzhledem k tomu, že noční scény netočím, nijak mě to netlačilo.