Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou poloprofi HD kameru?

MajkEM (28)|15.5.2011 14:51
Zdravim, pohltilo me toceni a strih videa a chtel bych svou malou HD kameru vymenit za neco lepsiho.
Jakou HD poloprofi kameru kolem 80000kc? Tocit budu vetsinou venku(sport, deti, priroda)
Dekuju za rady

Michal
Fricoolinek2 (675)|15.5.2011 16:14
[quote=MajkEM;345800]Zdravim, pohltilo me toceni a strih videa a chtel bych svou malou HD kameru vymenit za neco lepsiho.
Jakou HD poloprofi kameru kolem 80000kc? Tocit budu vetsinou venku(sport, deti, priroda)
Dekuju za rady

Michal[/quote]

No ono by si to možná chtělo položit otázku, co si od toho člověk slibuje, že bude mít semiprofi kameru. Ten dotaz na mne působí tak, že nemáš v plánu točit pro peníze, ale jen pro radost. Třeba máš jasno, co ti "dá" polo-profi kamera za 80.000 při natáčení tebou zmiňovaných situací a co ti kvalitní amatérka za 20-30.000 dát nemůže?
Pitomec (10211)|15.5.2011 16:15
Panasonic AG-HMC154 a pořádný stativ
MajkEM (28)|15.5.2011 17:44
[quote=Fricoolinek2;345818]No ono by si to možná chtělo položit otázku, co si od toho člověk slibuje, že bude mít semiprofi kameru. Ten dotaz na mne působí tak, že nemáš v plánu točit pro peníze, ale jen pro radost. Třeba máš jasno, co ti "dá" polo-profi kamera za 80.000 při natáčení tebou zmiňovaných situací a co ti kvalitní amatérka za 20-30.000 dát nemůže?[/quote]

Nemam v planu tocit za velke penize ale za male odmeny(bavi meto), uz sem delal par amaterskych upoutavek na nejake sport akce, treba toto ale vetsinou video zabery nejsou moje ja sem to hlavne strihal, ale byl to muj prvni sestrih, tak video berte s rezervou
Vim ze poloprofi kamera je hlavne o umeni s ni tocit, takze cekam od teto kamery kdyz se s ni naucim kvalitnejsi zabery nez s obyc HD.

Diky za reakce

Michal
joeh (1358)|15.5.2011 17:44
Fricoolinek2 (675)|15.5.2011 19:15
[quote=MajkEM;345831]Vim ze poloprofi kamera je hlavne o umeni s ni tocit
Michal[/quote]

O tom není polo-profi kamera. O tom je každá kamera. :-)

Osobně si myslím, že devízy polo-profi kamery jsou v přítomnosti profi-konektorů (XLR, SDI), ergonomii, kvalitním hledáčku, možnostech nastavení a low-lightu. Ovšem rozhodně si nejsem jist tím, že udělá jasně hezčí obraz při dobrých světelných podmínkách.

Jednou jsem si chtěl udělat radost a na natáčení jedné akce jsem si půjčil Sony FX-1. Jako byl to prima zážitek, všechny možnosti manuálního nastavení, paráda, krásná ta holka byla. Ovšem, když jsem si jí za denního světla porovnal s mojí kamerou Panasonic SX5, kterou jsem nepovažoval za nijaký zázrak, tak obrazová kvalita byla tak nějak obdobná.

Takže asi tak.

BTW: Pracoval jsi vůbec někdy s nějakou polo-profi kamerou?
MajkEM (28)|15.5.2011 19:39
[quote=Fricoolinek2;345853]O tom není polo-profi kamera. O tom je každá kamera. :-)

Osobně si myslím, že devízy polo-profi kamery jsou v přítomnosti profi-konektorů (XLR, SDI), ergonomii, kvalitním hledáčku, možnostech nastavení a low-lightu. Ovšem rozhodně si nejsem jist tím, že udělá jasně hezčí obraz při dobrých světelných podmínkách.

Jednou jsem si chtěl udělat radost a na natáčení jedné akce jsem si půjčil Sony FX-1. Jako byl to prima zážitek, všechny možnosti manuálního nastavení, paráda, krásná ta holka byla. Ovšem, když jsem si jí za denního světla porovnal s mojí kamerou Panasonic SX5, kterou jsem nepovažoval za nijaký zázrak, tak obrazová kvalita byla tak nějak obdobná.

Takže asi tak.

BTW: Pracoval jsi vůbec někdy s nějakou polo-profi kamerou?[/quote]

Nepracoval
Takze kvalita obrazu u kamer za 10tis u denniho svetla je stejna jak u kamer za 80tis?
To se mi nechce verit ale vy ste profici a rad si necham poradit ale kdyz se podivam na youtube na denni zabery poloprofi kamer a kamer za 10tis. tak kvalita je nekde jinde
BEPE (539)|15.5.2011 20:21
YouTube ti o kvalitě videa moc nepoví. Snaž se sehnat nahrávky v originálních nativních formátech v těch se dá posoudit kvalita té či oné kamery.
Fricoolinek2 (675)|15.5.2011 20:34
[quote=MajkEM;345862]Nepracoval
Takze kvalita obrazu u kamer za 10tis u denniho svetla je stejna jak u kamer za 80tis?
To se mi nechce verit ale vy ste profici a rad si necham poradit ale kdyz se podivam na youtube na denni zabery poloprofi kamer a kamer za 10tis. tak kvalita je nekde jinde[/quote]

Tak spíše za těch 20 000 Kč než 10 000 Kč.

Zase - http://www.camcorder-test.com/campair-DE.shtml - když na jednu stranu hodím nějaký polo-profi stroj a na druhou stranu lepší amatérku, tak osobně subejktivně nevidím kvalitativně nějaký zásadní rozdíl. Pochopitelně - za špatného světla už se devizy polo-profikamer ukáží naplno. Taky je tedy třeba říct, že takovéto obrazce vznikají při poněkud "sterilních" podmínkách a realita může být o něco jiná.

Pochopitelně - taky je třeba zamyslet se nad přenositelností stroje a taky nad rizikem, že když se s tím někde něco stane nebo to někdo šlohne, tak to bude mnohem více "bolet" než kamera za 20-30 tis.

Upřímně si myslím, že než si člověk koupí kameru za 80.000, tak by měl nejdříve získat nějaké zkušenosti s přístrojem takové kategorie,
Fricoolinek2 (675)|15.5.2011 20:36
[quote=BEPE;345879]YouTube ti o kvalitě videa moc nepoví. Snaž se sehnat nahrávky v originálních nativních formátech v těch se dá posoudit kvalita té či oné kamery.[/quote]

Tak jest. Profík s (polo)profi kamerou bude také vědět, jak z toho v post produkci vytáhnout co nejvíc.
Pitomec (10211)|15.5.2011 20:41
[quote=Fricoolinek2;345853]O tom není polo-profi kamera. O tom je každá kamera. :-)

Osobně si myslím, že devízy polo-profi kamery jsou v přítomnosti profi-konektorů (XLR, SDI), ergonomii, kvalitním hledáčku, možnostech nastavení a low-lightu. Ovšem rozhodně si nejsem jist tím, že udělá jasně hezčí obraz při dobrých světelných podmínkách.

Jednou jsem si chtěl udělat radost a na natáčení jedné akce jsem si půjčil Sony FX-1. Jako byl to prima zážitek, všechny možnosti manuálního nastavení, paráda, krásná ta holka byla. Ovšem, když jsem si jí za denního světla porovnal s mojí kamerou Panasonic SX5, kterou jsem nepovažoval za nijaký zázrak, tak obrazová kvalita byla tak nějak obdobná.

Takže asi tak.

BTW: Pracoval jsi vůbec někdy s nějakou polo-profi kamerou?[/quote]Samozřejmě - hlavně manuální ovládání všeho a některé vychytávky (zebra, ruční řízení úrovně audia) odlišují polo-profi od ryze amatérských. Jinak čipy a optika bývá když ne stejná, tak podobná. Až profi stroje mají lepší i toto.
MajkEM (28)|15.5.2011 20:51
OK, mate asi pravdu, mam doma sony HC9ku a zadnej zazrak, ale asi proto ze nevim co a jak presne nastavit a tak trochu v tom plavu a zkousim ruzna nastaveni a nic moc, tak chyba asi neni v kamere ale ve me.
Tak prosim poradite mi s cim si hrat a jak nejlip nastavit tuto kameru na denni svetlo
Diky
Pitomec (10211)|15.5.2011 20:55
[quote=MajkEM;345894]OK, mate asi pravdu, [COLOR=red]mam doma sony HC9ku[/COLOR] a zadnej zazrak, ale asi proto ze nevim co a jak presne nastavit a tak trochu v tom plavu a zkousim ruzna nastaveni a nic moc, tak chyba asi neni v kamere ale ve me.
Tak prosim poradite mi s cim si hrat a jak nejlip nastavit tuto kameru na denni svetlo
Diky[/quote]Tak to je zrovna velice dobrá ukázka, protože v poloprofi se dělá Sony HVR-HD1000, což je defacto zvětšená a doplněná HC9: http://www.digikamery.cz/katalog-35-Sony-HVR-HD1000
Pave1 (4279)|15.5.2011 21:47
Pokud chceš plně ovladatelnou kameru, tak za 70-80k máš (i s doplňky a mikrofonem) starší Z1, FX1000 nebo třeba nový jednočip XF100, který má profi konfiguraci a záznam 50Mbps. Celkem jde nakonfigurovat (z hlediska parametrů obrazu) a v lowlight je celkem solidní, navíc má HD displej.

Tu XF100 bych doporučil i z hlediska velikosti, je menší než Z1, dá se dobře vozit. XA10 je proti ní kvalitní ale pořád spotřebka, v ergonomii a ovladatelnosti je tu propastný rozdíl.
Jarda.Bar (1238)|16.5.2011 09:29
Z toho co se tu zmínilo bych vzal taky ten PANASONIC AG-HMC151. Má ND filtry, má CCD, takže třeba ta letadla natočíš venku líp jak s CMOS čipy. Výkon za nízkého osvětlení tě asi moc nezajímá ... Panasonic je dobrá volba.
mishkooo1 (137)|16.5.2011 10:50
[quote=Jarda.Bar;345958]Z toho co se tu zmínilo bych vzal taky ten PANASONIC AG-HMC151. Má ND filtry, má CCD, takže třeba ta letadla natočíš venku líp jak s CMOS čipy. Výkon za nízkého osvětlení tě asi moc nezajímá ... Panasonic je dobrá volba.[/quote]

Dávam ti za pravdu. Niesom odborník a ani profesionál. Kúpil som si AG-HMC151 z druhej ruky neľutujem toho. Už len z hľadiska možnosti nastaviť si kameru pomocou tlačidiel na tele kamery (čiže ergonómia, nemusíš prehľadávať menu počas natáčania) je low end v poloprofi kamerách sto krát lepšie ako high end v spotrebky. Ďalej xlr konektory na lepši mikrofón a v neposlednom rade hľadácik, ten je priam na nezaplatenie.

Mínusom týchto kamier ak chceš natáčať rodinku a výlety je rozmer. Sú podstatne väčšie ako spotrebné, ktoré šupneš do vrecka a ideš. To sa pri AG-HMC151 nedá..:(

Otázne je, či sa to naozaj oplatí investovať tak veľa do poloprofi kamery, keď sa nechceš tým aj živiť. Asi je to na každom z nás ako sa kto rozhodne, čo je pre neho prioritou.

Na záver AG-hmc151 je dobrá voľba;-)
MajkEM (28)|16.5.2011 19:50
Ok, dekuju za reakce, az si poradne pohraju s HC 9kou tak urco potom koupim neco lepsiho.
Jeste jeden dotaz, jake rybi oko na Sony HC9?
Diky

Michal
Fricoolinek2 (675)|16.5.2011 21:27
[quote=MajkEM;346065]Ok, dekuju za reakce, az si poradne pohraju s HC 9kou tak urco potom koupim neco lepsiho.
Jeste jeden dotaz, jake rybi oko na Sony HC9?
Diky

Michal[/quote]

Jelikož je to HD kamera, tak nějaký kvalitní, jinak tam budou hodně znát optický vady...

Jinak ses rozhodl dobře. Těch 80.000, co neutratíš, se může hodit vždycky.
MajkEM (28)|17.5.2011 15:31
[quote=Fricoolinek2;346091]Jelikož je to HD kamera, tak nějaký kvalitní, jinak tam budou hodně znát optický vady...

Jinak ses rozhodl dobře. Těch 80.000, co neutratíš, se může hodit vždycky.[/quote]

Jojo, ma to cas, a jake kvalitni oko doporucis?

Diky
Fricoolinek2 (675)|17.5.2011 15:49
[quote=MajkEM;346225]Jojo, ma to cas, a jake kvalitni oko doporucis?

Diky[/quote]

Nevyznám se v tom, sory. Ale když bych se nějaký kupoval, tak určitě bych si vyzkoušel sám, případně bych se na netu podíval na nějaký kvalitní testovací obrazce ve fullHD..
SmirickyT (377)|20.5.2011 10:34
Podle me je nejlepsi volba EX1 z druhy ruky. Da se sehnat za 4 az pet tisc dolaru, coz je dost dobry.

A pak souhlasim s Pavlem, ze Canon XF100, nebo XA10 ti daji hodne dobry vysledky.

A taky souhlasim s tim i to nejdriv vyzkouset na necem levnejsim a mensim.
Sony A1 nebo HC9 ti daji do zacatku predtavu co a jak a pak muzes koupit neco lepsiho.