Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE55D8000

massik (36)|28.8.2011 09:22
Tak jsem taky aktualizoval, tak doufam, ze budu dal vesele nahravat. Uvidime, dnes je na HBO Iroman 2, tak dam vedet.
tomeco (1)|28.8.2011 17:18
Prosím pozor! Toto jsem objevil na heureka.cz
>>
Recenze Samsung UE40D6570
Důležitý dodatek k recenzi č. 2 z 23.6.2011:
- funkce PVR+Time shift ready je zablokovaná pro všechny české, slovenské i zahraniční satelitní kanály, které jsou zakódované. Popsaná závada je řešitelná tímto dodatkem!
Samsung pro vyřešení tohoto problému neudělal nic. Tento problém mi pomohl vyřešit až Skylink a to následovnou radou: TV Samsung nepodporuje nové karty Irdeto, proto je třeba zakoupit kartu Irdeto ICE v módu CryptoWorks (ta je univerzální a lze ji použít pro Irdeto i CryptoWorks moduly, sloty) a k tomu nutno zakoupit modul CryptoWorks (ne Irdeto) pouze od výrobce Mascom (toto je ověřeno a nahrávání mně nyní chodí naprosto správně) nebo možná též od výrobce Smit (nutno ale odzkoušet). Moduly CryptoWorks od ostatních výrobců nekomunikují se Samsungem a nepůjde tedy pravděpodobně ani obraz ani zvuk, natož nahrávání.
<<

...a jelikož mi včera odešla moje prastará TV, tak jsem se rozhodl koupit Samsung UE46D7000.
ALE...
Jak již onen článeček výše a několik zmatených a nejasných diskuzí ještě výše, napoví, není (v tuto dobu) zcela jasné, jaký CAM modul funguje spolehlivě na Samsung TV.

Jde o to, že pro příjem české TV jsou v zásadě 3 druhy CAM modulů:
Cryptoworks
Irdeto
Irdeto/Cryptoworks

...pod různými "označeními výrobců":
Mascom
Smit
Irdeto
Cryptoworks...
...kde mimo jiné člověk často neví co je výrobce a co je dekódovací systém...

Do nich se strkají 3 druhy karet:
Cryptoworks (staré CSLink, Gital, TT, Skylink, UPC...)
Irdeto (nové CSLink, Skylink)
ICE - tedy kombinované Irdeto/Cryptoworks (nové Skylink-Výměna)


Na základě oněch nejasných diskuzí jsem se dozvěděl jen to, že někomu...

nejdou HD pořady
HD pořady se trhají, kostičkují, sekají
nejde nahrávání PVR vůbec
nejde nahrávání jen HD pořadů
v půlce nahrávání přestane jít zvuk
CAM modul se sekne a je potřeba ho vyndat/zandat
...atd.
...ale nedozvěděl jsem se, že s modulem XXX a kartou YYY v TV Samsung ZZZ to všechno funguje bez problémů.

Proto mám prosbu!
Pokud máte někdo Samsung TV se SAT tunerem a používáte v ní CAM modul s dekódovací kartou pro příjem českých programů, mohli by jste dát vědět své zkušenosti?
A hlavně pokud máte někdo plně funkční sestavu, o které můžete prohlásit že 100% funguje, podělte se s námi o informace. Nezapomeňte dodat i verzi FW.
Moc děkuji za příspěvky.
massik (36)|28.8.2011 21:42
Já má od Skylinku modul Neotion Cam Irdeto CI+ a kartu Irdeto ICE a právě z HBO nahrávám Ironmana, vše funguje, jak má. TV mámUE55D8000.
Radom01 (109)|29.8.2011 10:07
Ja mám Smit Irdeto CI+ / ICE Skylink, všetko mi ide bez problémov, akurát som si všimol na niektorých staniciach (Travel Channel HD, Histoty HD a Discovery S. HD) že pri niektorých dokumentoch obraz mierne trhá pri zábere na krajinu a následnom pohybe kamerou. Všimol som si to aj u svokra a aj pri nedávnej návšteve u kamaráta. A on má certifikovaný prijímač Skylink. Tak si myslím, že je to problém daného dokumentu resp. jeho spracovania. Ináč z D8000-ky som není zatiaľ nijak nadšený, hlavne pri rýchlom pohybe jemné rozmazanie (tieň). Neviem či je to v nastavení, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo vyriešiť. Pri starom LCD B650 som tento problém nepoznal. Čim viac debilných funkcií na upravovanie obrazu, tým horšie.
zlaty bulo sicilsky (12)|29.8.2011 11:28
jen doplněk k této věte z předcházejícího příspěvku:
"Moduly CryptoWorks od ostatních výrobců nekomunikují se Samsungem a nepůjde tedy pravděpodobně ani obraz ani zvuk, natož nahrávání. "

Mám sále Cs link, ten jde zatím na Cryptoworks, mám tam starý modul Philips z roku 1992, z druhé strany napsáno: only for MPEG2 stream a nahráva vše včetně programů v HD bez chyby.
Byl u mně technik kvůli jiné chyně TV, a potvrdil, že Samsungy s DVB-S mají problémy s Irdetem
massik (36)|29.8.2011 15:20
[quote=Radom01;364129]Ja mám Smit Irdeto CI+ / ICE Skylink, všetko mi ide bez problémov, akurát som si všimol na niektorých staniciach (Travel Channel HD, Histoty HD a Discovery S. HD) že pri niektorých dokumentoch obraz mierne trhá pri zábere na krajinu a následnom pohybe kamerou. Všimol som si to aj u svokra a aj pri nedávnej návšteve u kamaráta. A on má certifikovaný prijímač Skylink. Tak si myslím, že je to problém daného dokumentu resp. jeho spracovania. Ináč z D8000-ky som není zatiaľ nijak nadšený, hlavne pri rýchlom pohybe jemné rozmazanie (tieň). Neviem či je to v nastavení, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo vyriešiť. Pri starom LCD B650 som tento problém nepoznal. Čim viac debilných funkcií na upravovanie obrazu, tým horšie.[/quote]

Dej si MENU - obraz - obraz-možnosti - filtr digitalniho šumu - nízký nebo vypnuti, a to samé udělej i v šumovém filtru
Presne to jsem mel i na Sony KLD46V5500, dal jsem nizky sum a bylo to OK, jako ted na Tantungu :-)
zatty (1215)|29.8.2011 18:11
a když už tam budeš vypni si i motion plus
PREMEK798 (17)|29.8.2011 20:46
radom,, sakra to mi vysvetli ja mam stejnou telku , stejny modul a nejde mi nahravani...jaky mas firmware na modulu..? diky
massik (36)|30.8.2011 09:25
[quote=PREMEK798;364195]radom,, sakra to mi vysvetli ja mam stejnou telku , stejny modul a nejde mi nahravani...jaky mas firmware na modulu..? diky[/quote]

Tak me napada jedine: asi jsi dostal TV z páteční směny, to víš, před víkendem delnici myslí už na to, jak se někde vylejou a šulej výrobu. Obcas mám na to taky smůlu. O to hůř, když je to třeba auto :-(
Radom01 (109)|30.8.2011 11:16
Premek, mal som s tým tiež problém a vyzerá to tak že opäť mám. Skúšal som viac tých istých modulov a až na tretí pokus mi to nahrávalo. Naposledy som nahrával asi dva týždne dozadu a nebol problém. A včera som chcel nahrať Barcelonu na Sport1 a nič. Tak že po zmene firmwaru mi to opäť nejde. Tak nie si sám.
Radom01 (109)|30.8.2011 11:40
"Mydlový" efekt odstránený. Ďakujem za príspevky. Mám ešte jednu otázku. Nevie mi niekto poradiť pri niektorých dokumentoch na HD staniciach napr. ( Doscovery HD S., History HD, Travel Channel HD....) mi občasne trhá obraz. Jeden dokument trhá a napr. nasledujúci ide bezproblémovo. Trhanie je vidieť hlavne pri zábere na krajinu, vzdialenú budovu a následnom pohybe kamerou. Trhanie je nepríjemné nakoľko nejde o drobné sekanie ale približne každú 0,5 s poradne trhnutie. Pri starom LCD mi to len drobne sekalo ako pri 60HZ, bolo to skoro nepozorovateľné. Tak to bude asi v telke v nastavení. Nestretol sa niekto s týmto problémom. Ďakujem
PREMEK798 (17)|30.8.2011 12:56
hm.. tak nevim, ted mi volal typek co mi instaloval satelit.. ze mluvil s servisnim strediskem samsungu a ze to nechcou priznat ale pry nemaji zaplacene nejaka prava.... u sat. tuneru.. ovsem nechapu proc to nekomu jede a nekomu ne.... a k tomu trhani.... zrovna vcera mi trhal obraz porad u travel channel hd... prepnu na eurospor hd a super...
Radom01 (109)|30.8.2011 16:55
[quote=PREMEK798;364261]hm.. tak nevim, ted mi volal typek co mi instaloval satelit.. ze mluvil s servisnim strediskem samsungu a ze to nechcou priznat ale pry nemaji zaplacene nejaka prava.... u sat. tuneru.. ovsem nechapu proc to nekomu jede a nekomu ne.... a k tomu trhani.... zrovna vcera mi trhal obraz porad u travel channel hd... prepnu na eurospor hd a super...[/quote]

Premek, tomu ani ja nerozumiem. Dúfam, že to dajú do poriadku. A čo sa týka toho trhania, mne to na niektorých dokumentoch trhá na niektorých to ide nádherne. Tým myslím skončí jeden ktorý trhá, začne druhý a ide super. Z toho dedukujem, že sa jedná o ich problém. Akurát na D8000-ke to akosi viac vidno ako na starej B650-ke. Telka má "Milióndvesto" funkcií proti trhaniu a ide to na prd, paráááda.
massik (36)|31.8.2011 01:03
[quote=PREMEK798;364261]hm.. tak nevim, ted mi volal typek co mi instaloval satelit.. ze mluvil s servisnim strediskem samsungu a ze to nechcou priznat ale pry nemaji zaplacene nejaka prava.... u sat. tuneru.. ovsem nechapu proc to nekomu jede a nekomu ne.... a k tomu trhani.... zrovna vcera mi trhal obraz porad u travel channel hd... prepnu na eurospor hd a super...[/quote]

...zaplacena prava ?? ale na co ?? jako na moduly??
Kupkos (19)|31.8.2011 20:54
K te chybe nahravani na HDD:

Po nahlaseni reklamace pres infolinku Samsungu byl u me technik (po tel. konzultaci hned rekli, ze je to nejaka chyba, ze rovnou objednaji novou zakladni desku), bohuzel nemel s sbeou Skylink HD kartu ale obycejnou a s tou nahravani slo. Jkamile jsme tam dali moje Irdeto Smit s Skylink HD kartou tak znama hlaska kvuli autorskym pravum ..bla bla. Zkusil preventivne vymenit zakladni desku, ale zadna zmena. Zkusi pry tento problem zkomunikovat se Skylinkem, nepripousteli tedy chybu na jejich strane. Pak jsem zde objevil Premka se stejnym problemem, takze urcite to bude chyba Samsungu.. Po me dovolene zitra opet zacnu resit se servisem, uvidime, ale vidim to blede....
speedcore (45)|31.8.2011 22:11
[quote=Radom01;364258]"Mydlový" efekt odstránený. Ďakujem za príspevky. Mám ešte jednu otázku. Nevie mi niekto poradiť pri niektorých dokumentoch na HD staniciach napr. ( Doscovery HD S., History HD, Travel Channel HD....) mi občasne trhá obraz. Jeden dokument trhá a napr. nasledujúci ide bezproblémovo. Trhanie je vidieť hlavne pri zábere na krajinu, vzdialenú budovu a následnom pohybe kamerou. Trhanie je nepríjemné nakoľko nejde o drobné sekanie ale približne každú 0,5 s poradne trhnutie. Pri starom LCD mi to len drobne sekalo ako pri 60HZ, bolo to skoro nepozorovateľné. Tak to bude asi v telke v nastavení. Nestretol sa niekto s týmto problémom. Ďakujem[/quote]

Chce to kvalitní televizi
PREMEK798 (17)|1.9.2011 08:27
tak hlasim, problem vyresen, koupil jsem modul neotion ci+ irdeto pro skylink.. a nahravani jde.. huráááááááááááááááááááááááá, takze u me televize ue46d8000 nesel mascom irdeto na hd programech vubec, smit irdeto sel super ale nahravani ne... neotion ci+ hd.. vse funguje jak ma....diiy vsem za rady!!!!!!!!!
zatty (1215)|1.9.2011 08:40
Pro všechny:

včera sem se bavil se skylink zástupcem a ten mi potvrdil že CI moduly neotion (fialové) jsou kompatibylní s HD kartama a měly by chodit i u všech ostatních značek
Radom01 (109)|1.9.2011 11:47
[quote=PREMEK798;364462]tak hlasim, problem vyresen, koupil jsem modul neotion ci+ irdeto pro skylink.. a nahravani jde.. huráááááááááááááááááááááááá, takze u me televize ue46d8000 nesel mascom irdeto na hd programech vubec, smit irdeto sel super ale nahravani ne... neotion ci+ hd.. vse funguje jak ma....diiy vsem za rady!!!!!!!!![/quote]

Premek, a rýchlosť prepínania programov SD a HD je aká v porovnaní so Smit CI+
Kupkos (19)|1.9.2011 15:24
[quote=Radom01;364484]Premek, a rýchlosť prepínania programov SD a HD je aká v porovnaní so Smit CI+[/quote]

Dekuji Premkovi za radu! Koupil jsem take Neotion CI+ a nahravani chodi jak ma. Na Smit Irdeto signal bezel, nahravani vsak nikoli. K te rychlosti preminani - u HD programu to u Neotion trva trosku dele nez u Smitu.

Jinak mam novy dalkac k teto TV z US - s klavesnici, jak zde nekdo ukazoval tusim na 7. strance a parada, chodi, jak ma:)
massik (36)|1.9.2011 15:30
[quote=PREMEK798;364462]tak hlasim, problem vyresen, koupil jsem modul neotion ci+ irdeto pro skylink.. a nahravani jde.. huráááááááááááááááááááááááá, takze u me televize ue46d8000 nesel mascom irdeto na hd programech vubec, smit irdeto sel super ale nahravani ne... neotion ci+ hd.. vse funguje jak ma....diiy vsem za rady!!!!!!!!![/quote]

No vidis, gratuluju, prece jen jsem trochu pomohl :-)
PREMEK798 (17)|2.9.2011 07:46
vse diky massikovi ktery mi poradil :), , jak se davaji ty plusove body? hehe
PREMEK798 (17)|2.9.2011 07:48
radom, co se tyce rychlosti a zpozdeni u prepinani, mozna trochu ale nevim... u smitu to taky nebylo hned, takze nevadi... maly rozdil je v pohode , hlavne ze muzu nahravat, kvuli tomu jsme telku chtel
Radom01 (109)|2.9.2011 17:25
Ahojte, od štvrtka ide na Skylinku NatGeoHD v CZ lokalizácii, ale to asi všetci už viete. Iba že, keď si na D8000-ke nastavím prioritný jazyk CZ, tak to stále ide v ENG. Pri ostatných programoch nie je problém. Pokiaľ si to manuálne na danej stanici prepnem na CZ tak to ide v CZ, tak že lokalizácia tam je. Ale keď prepnem a následne sa vrátim, tak opäť ENG. Ako to ide Vám ? Ďakujem za odpovede :-)
Radom01 (109)|3.9.2011 10:23
[quote=massik;364166]Dej si MENU - obraz - obraz-možnosti - filtr digitalniho šumu - nízký nebo vypnuti, a to samé udělej i v šumovém filtru
Presne to jsem mel i na Sony KLD46V5500, dal jsem nizky sum a bylo to OK, jako ted na Tantungu :-)[/quote]

Massik, aj keď som si najprv myslel že toto nastavenie pomohlo čo sa týka mydlového efektu, tak čím ďalej zisťujem že nie. A utvrdila ma aj jedna ENG recenzia kde sa píše, že na tomto TV sa mydlový efekt nedá žiadnym nastavením odstrániť. Jedine pri režime Game za cenu jemného trhania. Ináč v teste dopadol dobre, dostal 4* z 5-tich. Jediné na čo nadávali, bol práve mydlový efekt. Fakt sa niekedy cítim ako v kung-fu filme z 80-tich rokov.
PREMEK798 (17)|3.9.2011 12:34
radom s tou lokalizaci.. koukam na ironman 2 na hbo hd a v polovine filmu se asi na par min.. prepl jazyk do anglictiny ... sem na to koukal.. co je..heheh ,
Radom01 (109)|3.9.2011 13:21
[quote=PREMEK798;364709]radom s tou lokalizaci.. koukam na ironman 2 na hbo hd a v polovine filmu se asi na par min.. prepl jazyk do anglictiny ... sem na to koukal.. co je..heheh ,[/quote]

Áno, tiež som pozeral Ironmana 2 a stalo sa mi to isté. Teraz som sa ubezpečil, že chyba bola na ich strane. Premek, a ako ti ide CZ lokalizácia na NatGeo HD ? (pýtal som sa na to vo vyššie uvedenom príspevku)
Radom01 (109)|3.9.2011 21:25
[quote=Radom01;364696]Massik, aj keď som si najprv myslel že toto nastavenie pomohlo čo sa týka mydlového efektu, tak čím ďalej zisťujem že nie. A utvrdila ma aj jedna ENG recenzia kde sa píše, že na tomto TV sa mydlový efekt nedá žiadnym nastavením odstrániť. Jedine pri režime Game za cenu jemného trhania. Ináč v teste dopadol dobre, dostal 4* z 5-tich. Jediné na čo nadávali, bol práve mydlový efekt. Fakt sa niekedy cítim ako v kung-fu filme z 80-tich rokov.[/quote]

Tak že po dlhšom surfovaní na nete som našiel jeden test s asi najlepším nastavením :
- Digitálna redukcia šumu - Nízka
- Filter MPEG šumu - Nízky
- Motion Plus - Čistý
- Led Motion Plus - Zap.
Až na malé nepatrné "zúbkovanie", veľmi dobrý obraz. Mydlový efekt nepatrný. KONEČNE
zatty (1215)|3.9.2011 23:16
tak to mám taky nastavené....djok za potvrzení
Kupkos (19)|4.9.2011 10:32
Tak mam bohužel další problém s touto TV: od te doby co ji mám (cca 3 měsíce) mi Anynet+ fungoval více méně bez problému (s reciverem Onkyo a blu-ray Onkyo) a dneska se proste nechytly, při vyhledávání je to najde, ale nelze je připojit. Zvuk přes reciver jde, když vypnu TV, tak se taky vypne, při zapnutí se zapne, ale trvá to déle než tomu bývalo dříve (ale nelze ovládat hlasitost jedním TV ovladačem, což je dost podstatné) Nevíte, čím by to mohlo být? Zítra volám do servisu...
Kupkos (19)|4.9.2011 10:40
[quote=Radom01;364788]Tak že po dlhšom surfovaní na nete som našiel jeden test s asi najlepším nastavením :
- Digitálna redukcia šumu - Nízka
- Filter MPEG šumu - Nízky
- Motion Plus - Čistý
- Led Motion Plus - Zap.
Až na malé nepatrné "zúbkovanie", veľmi dobrý obraz. Mydlový efekt nepatrný. KONEČNE[/quote]

Led motion Plus? to nemuzu nikde najit, to tam nemam:)
zatty (1215)|4.9.2011 13:43
[quote=Kupkos;364834]Tak mam bohužel další problém s touto TV: od te doby co ji mám (cca 3 měsíce) mi Anynet+ fungoval více méně bez problému (s reciverem Onkyo a blu-ray Onkyo) a dneska se proste nechytly, při vyhledávání je to najde, ale nelze je připojit. Zvuk přes reciver jde, když vypnu TV, tak se taky vypne, při zapnutí se zapne, ale trvá to déle než tomu bývalo dříve (ale nelze ovládat hlasitost jedním TV ovladačem, což je dost podstatné) Nevíte, čím by to mohlo být? Zítra volám do servisu...[/quote]


s netem sem měl stejný problém..včera sem ho vyřešil ručním zadím IP adres a hurá....zbytek zkus stáhnout nový sooft
Radom01 (109)|4.9.2011 14:32
[quote=Kupkos;364836]Led motion Plus? to nemuzu nikde najit, to tam nemam:)[/quote]

Režim obrazu si nastav na Štandartný a v Rozšírenom nastavení posledná položka Led Motion Plus - Zap. Samozrejme všetko ostatné si musíš nastaviť nanovo, nakoľko si v novom režime. :-)
Radom01 (109)|4.9.2011 19:43
Ahojte. Zatiaľ mi nikto neodpovedal, tak sa opýtam ešte raz. Funguje niekomu na NatGeoHD (Skylink) CZ lokalizácia? Ja keď si na Samsung D8000-ke nastavím prioritný jazyk CZ, tak to stále ide v ENG. Ostatné programy mi idú v CZ. Pokiaľ si to manuálne na danej stanici prepnem na CZ tak to ide v CZ, tak že lokalizácia tam je. Ale keď prepnem a následne sa vrátim, tak opäť ENG. Ako to ide Vám ? Ďakujem za odpovede....
zatty (1215)|4.9.2011 20:05
[quote=Radom01;364940]Ahojte. Zatiaľ mi nikto neodpovedal, tak sa opýtam ešte raz. Funguje niekomu na NatGeoHD (Skylink) CZ lokalizácia? Ja keď si na Samsung D8000-ke nastavím prioritný jazyk CZ, tak to stále ide v ENG. Ostatné programy mi idú v CZ. Pokiaľ si to manuálne na danej stanici prepnem na CZ tak to ide v CZ, tak že lokalizácia tam je. Ale keď prepnem a následne sa vrátim, tak opäť ENG. Ako to ide Vám ? Ďakujem za odpovede....[/quote]

já bych ti rád hned odpověděl ale tento kanál nemám
Kupkos (19)|4.9.2011 20:52
[QUOTE=Radom01;364940]Ahojte. Zatiaľ mi nikto neodpovedal, tak sa opýtam ešte raz. Funguje niekomu na NatGeoHD (Skylink) CZ lokalizácia? Ja keď si na Samsung D8000-ke nastavím prioritný jazyk CZ, tak to stále ide v ENG. Ostatné programy mi idú v CZ. Pokiaľ si to manuálne na danej stanici prepnem na CZ tak to ide v CZ, tak že lokalizácia tam je. Ale keď prepnem a následne sa vrátim, tak opäť ENG. Ako to ide Vám ? Ďakujem za odpovede....[/QUOT


Me to dela taky, takze asi bez obav.. Jeste mi to dela u NG wild CZ, tam je stale rustina, i kdyz prepinam na anglictinu..
Kupkos (19)|4.9.2011 20:53
[quote=Radom01;364895]Režim obrazu si nastav na Štandartný a v Rozšírenom nastavení posledná položka Led Motion Plus - Zap. Samozrejme všetko ostatné si musíš nastaviť nanovo, nakoľko si v novom režime. :-)[/quote]

Hele Standartni rezim mam, ale v rozsirene nabidce zadne Led motion fakt nemam, mam 46ku.. ale prepokladam, ze by to melo byt stejny..
Radom01 (109)|4.9.2011 21:00
[quote=Kupkos;364954]Hele Standartni rezim mam, ale v rozsirene nabidce zadne Led motion fakt nemam, mam 46ku.. ale prepokladam, ze by to melo byt stejny..[/quote]

No ja mám tiež 46-ku a ja to tam mám. Tak tomu nerozumiem. Firmware máš najnovší ?
Radom01 (109)|4.9.2011 21:08
[quote=Kupkos;364953][QUOTE=Radom01;364940]Ahojte. Zatiaľ mi nikto neodpovedal, tak sa opýtam ešte raz. Funguje niekomu na NatGeoHD (Skylink) CZ lokalizácia? Ja keď si na Samsung D8000-ke nastavím prioritný jazyk CZ, tak to stále ide v ENG. Ostatné programy mi idú v CZ. Pokiaľ si to manuálne na danej stanici prepnem na CZ tak to ide v CZ, tak že lokalizácia tam je. Ale keď prepnem a následne sa vrátim, tak opäť ENG. Ako to ide Vám ? Ďakujem za odpovede....[/QUOT


Me to dela taky, takze asi bez obav.. Jeste mi to dela u NG wild CZ, tam je stale rustina, i kdyz prepinam na anglictinu..[/quote]

Mne NatGeo Wild ide v ENG. Prioritný jazyk máš nastavený aký ? Myslím tým (Menu - Systém - Jazyk - Preferencia)
Moje nastavenie je : 1. CZ
2. ENG
Pokiaľ to máš takto, ruštinu by ti nemalo hádzať.
je2ry (5)|4.9.2011 21:33
pani,
zaujimala by ma jedna vec. mate niekto k D8000 pripojeny xbox alebo ps3? v recenziach sa totiz pise, ze tento tv ma pomerne velky input lag a ze to dost znepriemnuje hranie. viete mi prosim tento fakt potvrdit resp. vyvratit?

dakujem
zatty (1215)|4.9.2011 22:14
tato tv má input lag 33 což není hodně....
zatty (1215)|4.9.2011 22:16
[quote=Kupkos;364954]Hele Standartni rezim mam, ale v rozsirene nabidce zadne Led motion fakt nemam, mam 46ku.. ale prepokladam, ze by to melo byt stejny..[/quote]

ono se totiž jmenuje jen MOTION plus ne LED motion plus
Kupkos (19)|4.9.2011 22:16
[quote=Radom01;364955]No ja mám tiež 46-ku a ja to tam mám. Tak tomu nerozumiem. Firmware máš najnovší ?[/quote]

JJ, ten 1014.8 tusim.. Jedine ze bych mel jeste nekde nastavene neco jineho a pak by se tam ten Led motion nezobrazoval, ale je to divny, videt by tedy mel byt a pripadne by nebyl aktiivni, to bych chapal...
Kupkos (19)|4.9.2011 22:19
[quote=zatty;364968]ono se totiž jmenuje jen MOTION plus ne LED motion plus[/quote]

Zatty, kolega jmenoval nasledujici, ma tam motion plus i led motion plus...
- Digitálna redukcia šumu - Nízka
- Filter MPEG šumu - Nízky
- Motion Plus - Čistý
- Led Motion Plus - Zap.

Tak tam mame vsichni jen to Motion Plus?:)
Kupkos (19)|4.9.2011 22:21
[quote=Radom01;364956][quote=Kupkos;364953]

Mne NatGeo Wild ide v ENG. Prioritný jazyk máš nastavený aký ? Myslím tým (Menu - Systém - Jazyk - Preferencia)
Moje nastavenie je : 1. CZ
2. ENG
Pokiaľ to máš takto, ruštinu by ti nemalo hádzať.[/quote]

Diky, jako sekundarni jazyk jsem si dal anglictinu a rustina je pryc... Kazdopadne na tom Nat Geo CZ mi to jde take primarne v ENG
zatty (1215)|4.9.2011 22:25
nevím co tam teda má..protože psal todle

Režim obrazu si nastav na Štandartný a v Rozšírenom nastavení posledná položka Led Motion Plus - Zap. Samozrejme všetko ostatné si musíš nastaviť nanovo, nakoľko si v novom režime.

a když si dáš to rozšiřené nastavení tak ta poslední položka je obravdu jen Motion plus...já ho mám na Vypnuto zapinám ho pouze jen na filmy
Radom01 (109)|4.9.2011 23:04
[quote=zatty;364972]nevím co tam teda má..protože psal todle

Režim obrazu si nastav na Štandartný a v Rozšírenom nastavení posledná položka Led Motion Plus - Zap. Samozrejme všetko ostatné si musíš nastaviť nanovo, nakoľko si v novom režime.

a když si dáš to rozšiřené nastavení tak ta poslední položka je obravdu jen Motion plus...já ho mám na Vypnuto zapinám ho pouze jen na filmy[/quote]

V podstate viem kde je "problém". Ja používam SK menu kde posledná položka je Led Motion Plus a keď si dám menu CZ tak je to "Zdokonalení pohybu". V SK menu je to uvedené pod originálnym názvom, viď grafiku na pravej strane. :-)
zatty (1215)|4.9.2011 23:08
tak v tom je pak ten háček
je2ry (5)|5.9.2011 19:08
[quote=zatty;364966]tato tv má input lag 33 což není hodně....[/quote]


33 ms uvadza napr. hdtvtest

ale napriklad digitalversus uz hovori o 66 ms a to je pomerne dost http://www.digitalversus.com/samsung-ue55d8000-p364_10870_36.html
zatty (1215)|5.9.2011 19:47
nevím kde na těch 66 přišli......samsung i v lonské C8000 měl něžně přes 30