Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkreslený obraz při promítání ze stropu

bodans (0)|3.5.2011 09:50
Mam projektor Epson TW32OO a zavesil jsem ho na strop ve vysce cca 2.3metru, pri promitani na cca 3.8metru zed je obraz licobeznikove zkresleny, nahore uzsi nez dole, projektor je v naklonu ale nejak nejde srovnat. Cim to je, tim naklonenm drzakem (drzak so 1029)? Da se toto nejak eliminovat? Nejakym nastavenim projektoru nebo je potreba nejak pohybat tim drzakem aby byl nulovy naklon, pripadne vymenit drzak..? Nebo co s tim?
Kdyz jsem predtim zkousel projektor bz zaveseni s mensi uhloprickou jen polozeny na stole, obraz byl perfektni obdelnik...
mirekv (7169)|3.5.2011 10:10
Projektor by měl mít možnost nastavení.
bodans (0)|3.5.2011 10:14
[quote=mirekv;343430]Projektor by měl mít možnost nastavení.[/quote]

no prave ze krome lens shift, coz nepomuze, to nikde nemuzu najit :(
Pytkin (7947)|3.5.2011 11:17
urcite tam musia byt nastavenia na doladenie ..
Neregistrovaný (0)|3.5.2011 15:14
[quote=Pytkin;343451]urcite tam musia byt nastavenia na doladenie ..[/quote]

a nevis kde pod cim byc to mel hledat..?
Pytkin (7947)|3.5.2011 15:39
neviem .. ja mam LG a je to tam vsetko .. deformacie sa daju doladit uplne vo vsetkych smeroch ..
mmmartin (187)|8.5.2011 21:00
Nastavení lichoběžníkového zkreslení bývá v menu Picture pod položkou Keyston.
vivid.sk (11472)|8.5.2011 21:09
tak tak, Keystone correction (zial ide o softwarovu korekciu, ktora ma nepriaznivy vplyv na kvalitu obrazu)

updated: keystone je ale asi minulost, podla tejto review:

http://www.projectorreviews.com.au/reviewehtw3600.htm
[quote]
Epson stuck in with the tried and tested lens from the TW3500 featuring lens shift technology, the days of keystone correction are over. Keystone correction, is software built into most projectors to allow the user to correct the distortion (usually vertical) that is caused when the projector is pointed at an angle to the screen. With lens shift, it's simply a matter of adjusting the lens. Lens shift makes it easier to position the projector, plus allows for wider positioning of the projector (ie left or right, up or down of the screen). Both the EH-TW3200 and EH-TW3600 also offer a 2.2x optical zoom, allowing the projectors to be positioned either very close or far back from the screen without changing the image size. A great feature for those with limited mounting positions.
[/quote]
Jumi (14)|8.5.2011 22:54
Taky mám stejný problém, jako Bodans, se stejným projektorem pod stropem. V menu jsem pod volbou obraz žádnou volbu digitální korekce nenašel.Dřív jsem u Sanyo PLV-Z1 měl možnost obraz srovnat. Ten lichoběžník je pouze jednostranně (vpravo). Existuje český návod k projektoru epson EH-TW 3200?
Jumi (14)|23.5.2011 22:49
pro bodans:tak lichoběžník u epsonu EH-TW 3200 je pryč. Chce to jen nasměrovat projektor kolmo na plátno nebo stěnu (platno mám Da-Lite) nesmí být nakloněn u stropu, ale ve vodorovné (pouil jsem odměření od stropu, ale vodováha by posloužila). Pak už jen stačí pomoci svislého a vodorovného posunu obraz doladit na velikost plátna, nejlépe pomoci volby Pattern na dálce. Je to i v návodu, anglickém pochopitelně. Zkoušel někdo s tímto projektorem změnit nastavení barev atd ? Našel jsem někde na foru nastavení pro epson EH-TW 3500.