Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Eaget M6 - problém sdílení

Jasper White (19)|25.4.2011 08:23
Zdravím,

koupil jsem si tento přehrávač a funguje k plné spokojenosti. Ale mám problém s jednou věcí, která nejspíš není problémem přehrávače, ale uživatele. Jenže už se s tím trápím 3 dny a pořád se nedaří.

Mám vytvořenou domácí síť, ve které jsou dva počítače s Windows 7. Oba dva na sebe vidí, data si mezi sebou bez problémů předávají. Propojené routerem TP Link TL-WR543G. Teď jsem do této sítě ethernetovým kabelem připojil i M6, nastavil parametry sítě a začal bádat.

Síť mám nastavenou nejspíš dobře, protože z přehrávače se na internet dostanu a třeba YouTube funguje naprosto bez problémů.

Problém je jinde. Když chci přehrávat soubory z počítače, tak si najdu cestu, počítač z MMC vidím, ale když se chci pustit do vybírání souboru k přehrávání, tak to po mě chce nějaké uživatelské jméno a heslo. A tady jsem skončil. Zadal jsem všechna možná jména a hesla, která jsem někdy v počítači použil i jejich kombinace a už nevím co dál. Tímto bych tedy chtěl poprosit, jestli někdo nemáte aspoň trošku ponětí jaké jméno a heslo to po mě vlastně chce.

Tento dotaz jsem dal sice i k českému zastoupení výrobce, ale tak nějak doufám, že tady mi odpovíte dřív :). V každým případě budu rád za jakoukoliv odpověď.
Jasper White (19)|26.4.2011 22:59
Tak jsem to po několika dnech hledání rozjel. Vyzkoušel jsem postup na přístroj jiného výrobce a ono to funguje, takže kdyby někdo měl problém, možná i s jiným přístrojem (viděl jsem podobný dotaz několikrát i na jiná multimediální centra), tak tohle mu snad pomůže:

First time try I got logon request just entering computer name (SMB) so I changed this (windows 7):

2. Navigate to the following location in the registry editor.

MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\

1. On the right side Double Click on everyoneincludesanonymous and in the window that pops up, change the value data from a 0 value to a 1
2. Double Click on NoLmHash and in the window that pops up, change the Value Data from a 1 value to a 0
3. Navigate to the following location in the registry editor

MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

1. Double Click on restrictnullsessaccess and change the 1 value to a 0

and after reboot it works
Nowi (22)|12.6.2014 18:30
Ahoj, mám podobný problém s eaget M7, dříve jsem měl W7 a vše fungovalo parádně, jenže nedávno jsem přesedlal na windows 8 a od té doby se mi nejde přihlásit. Domácí skupinu to najde, počítač to najde, ale příhlašovací údaje nefungují. Poslední naději jsem vkládal do tohoto postupu, bohužel nepomohl.

Zadávám stejné údaje, které fungují na připojení PC nebo androidího tabletu a bez úspěchu.

Neví si s tím prosím někdo rady?
vivid.sk (11472)|12.6.2014 18:40
Skus vypnut toto (pripadne aj predposlednu volbu vypnut)

[ATTACH=CONFIG]27669[/ATTACH]
Htjxu.png
Nowi (22)|12.6.2014 18:56
Bohužel, v těchto rozšířených možnostech už jsem se trochu hrabal a nic moc nepomohlo.
vivid.sk (11472)|12.6.2014 22:24
[QUOTE=Nowi;490870] ale příhlašovací údaje nefungují.[/QUOTE]
ked sa skusas pripojit s ineho non M$ zariadenia (smartfon, tablet ...), tak SMB funguje?
Nowi (22)|13.6.2014 11:52
Ano, android tablet funguje bez problémů. Bohužel ta další řešení z odkazů zřejmě taky nefungují.
Nowi (22)|4.7.2014 20:17
Nějaké další nápady, prosím?
vivid.sk (11472)|4.7.2014 20:25
Napis na support vyrobcovi.
Nowi (22)|5.7.2014 07:54
Psal jsem, prdí na mě :/ Navíc nevím do jaké míry ještě fungují. Eaget už dávno zrušil veřejné forum, kde se takovéto věci řešily.
Nowi (22)|23.9.2014 18:17
No sakra, tak po dlouhé době jsem se dočkal odpovědi:

Dobrý den,

bohužel sdílení ve Windows 8.1 s tímto přehrávačem není již možné, jelikož jsou zde nastaveny úplně jiné bezpečnostní pravidla než dříve. Výrobce chipsetů již tyto chipsety nevyrábí a také pro ně ukončil podporu.
sanchez13 (1071)|23.9.2014 19:21
Skus pristupit na ten share z eaget M7 a potom ako ti vyhlasi chybu autentifikacie skontroluj event log vo win 8.1. Nemas tam nahodou nieco ako "event 2011, irpstacksize not large enough, please increase." ?
Pokial ano postup je napr tu: http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/b03d318f-fb37-4426-bdda-4046550edc0d/windows-81-pro-smb-sharing-problem?forum=w8itpronetworking

Pokial tam najdes nejaku inu chybu postni presnu hlasku, ktora tam je...