Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jakou HD kameru na sport

jenca (4)|20.4.2011 20:15
Ahoj vsichni,
chtel bych Vas zkusene uzivatele poprosit o radu.
Vybiram HD kameru vhodnou pro nataceni sportovnich akci, cyklistika, fotbal, florbal apod.

S cenou max okolo 20tis.

Dekuji vsem ochotnym prispevovatelum
Jenca
MIHI (940)|20.4.2011 21:16
To je hodně obecné, to chce vlastně každý... :)
spíš si rozmysli třeba jaký záznam chceš (karty, disk, kazety...) třeba i podle toho, na jakém počítači to budeš zpracovávat a jak dál uchovávat.
Nebo třeba jestli chceš něco "seriózně" zaznamenávat nebo spíš jen tak blbnout pro radost - to bych třeba uvažoval i o nějaké srandě typu GoPro HD.
jenca (4)|20.4.2011 22:02
[quote=MIHI;341252]To je hodně obecné, to chce vlastně každý... :)
spíš si rozmysli třeba jaký záznam chceš (karty, disk, kazety...) třeba i podle toho, na jakém počítači to budeš zpracovávat a jak dál uchovávat.
Nebo třeba jestli chceš něco "seriózně" zaznamenávat nebo spíš jen tak blbnout pro radost - to bych třeba uvažoval i o nějaké srandě typu GoPro HD.[/quote]
no mel jsem na mysli beznou kameru, zaznam neni podstatny muze byt na kartu tak jako na hdd.
Jde mi spis o bezne reportaze. Kratky prostrih akci, par rozhovoru, trosku krajinky.
Ale jde mi o to aby kdyz bude rychla akce ve florbalu ci rychly prujezd v cyklistice aby to kamera v pohode zvladla hezky zaznamenat

Strih na vykonem ntb asi v pinacle s tim uz trosku zkusenosti mam.
MartasKP (710)|21.4.2011 10:47
[quote=jenca;341268]no mel jsem na mysli beznou kameru, zaznam neni podstatny muze byt na kartu tak jako na hdd.
Jde mi spis o bezne reportaze. Kratky prostrih akci, par rozhovoru, trosku krajinky.
Ale jde mi o to aby kdyz bude [COLOR=red]rychla akce[/COLOR] ve florbalu ci rychly prujezd v cyklistice aby to kamera v pohode zvladla hezky zaznamenat

Strih na [COLOR=red]vykonem ntb[/COLOR] asi v[COLOR=red] pinacle[/COLOR] s tim uz trosku zkusenosti mam.[/quote]

Tyhle tri veci nejdou vubec dohromady.

1. na rychlou akci potrebujes rychlou kameru (50p/60p)
2. Pinnacle pokud se nepletu nezvlada 50p/60p
3. Co to "Strih na [COLOR=red]vykonem ntb[/COLOR][COLOR=black]" ? CPU i7?[/COLOR]

Asi budes muset z neceho slevit a na nebo na necem jeste pridat.
jenca (4)|22.4.2011 09:16
[quote=MartasKP;341327]Tyhle tri veci nejdou vubec dohromady.

1. na rychlou akci potrebujes rychlou kameru (50p/60p)
2. Pinnacle pokud se nepletu nezvlada 50p/60p
3. Co to "Strih na [COLOR=red]vykonem ntb[/COLOR][COLOR=black]" ? CPU i7?[/COLOR]

Asi budes muset z neceho slevit a na nebo na necem jeste pridat.[/quote]
ahoj
50p/60p umi snad vetsina kamer okolo 20tis ze? Zatim mam favorita CX550
Jinak ten pinnacle nevim ale mam dojem ze lze nastavit
PC proc i7 8gb ram snad se s tim popere doted jsem to delal na 2ghz c2d s 2gb ram.

Spis mi jde o to zda tu ma nekdo zkusenosti s natacenim sportovnich udalosti s ohledem na zoom kamery, rychlost akce nekdy i spatne svetelne podminky.
Dekuji
MartasKP (710)|26.4.2011 07:42
Ppokud jsi presvedcen o tom,ze PS umi 50/60p,pak budiz.Ja se obavam,ze ne a pokud ano,pak ti stejne ten CPU stacit nebude uz jenom s ohledem na HW narocnost PS a tohoto formatu videa. Nevim,proc si vsichni pineklisti mysli ze mraky GB RAM staci. Podle vsech techto reakci soudim,ze u PS dochazi k prepoctu v pameti nebo podle nekterych i v GPU,nikoliv v CPU.
MartasKP (710)|26.4.2011 13:20
K tomu tvemu dovetku. Sportovni akce je vcelku orisek,kde prilis mnoho svetla muze i skodit. Pokud se jedna opravdu o akcni sporty jak si uvadel,pak budes potrebovat i nejakym zpusobem nastavit cas zaverky. Vzhledem k tomu,ze tyhle spotrebky pro nas nemajetne amatery tuto funkci povetsinou nemaji,musis to resit filtrama.
Pak jeste jedna vec. Cim vice manualnich funkci,tim lepe.Ale to plati vseobecne.
jenca (4)|26.4.2011 18:32
[quote=MartasKP;342168]K tomu tvemu dovetku. Sportovni akce je vcelku orisek,kde prilis mnoho svetla muze i skodit. Pokud se jedna opravdu o akcni sporty jak si uvadel,pak budes potrebovat i nejakym zpusobem nastavit cas zaverky. Vzhledem k tomu,ze tyhle spotrebky pro nas nemajetne amatery tuto funkci povetsinou nemaji,musis to resit filtrama.
Pak jeste jedna vec. Cim vice manualnich funkci,tim lepe.Ale to plati vseobecne.[/quote]
Dik Martas za konecne prispevek k veci.
Mas pravdu 550 neumi o tom jak je to s manualem nevim. Jdu se optat na Karlak do Sony, tam to konecne uvidim na vlastni oci a ne jen z textu po netu.