Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sestihané video AVCHD zpět na SD kartu

Saxel (2279)|2.6.2011 14:42
[quote=noaid;349244]... Nicméně když jsem zkoušel ve Vegasu render do AVI, tak jsem si tam mohl vybrat kodek a vybral jsem si právě x264. Není tohle jednodušší a přímější cesta se stejným výsledkem?[/quote]
Aby se ti ve Vegasu zobrazoval enkodér x264, musí se napřed do systému nainstalovat X264 ve variantě VFW (Video For Windows) - což zjevně máš, jinak bys ho tam neviděl. Výsledek bude samozřejmě stejný jako při klasickém x264 (komprimační algoritmus je totožný), jen je dobré čas od času enkodér updatovat. Další problém může být v tom, že výsledný h264 bude v kontejneru AVI a pro další použití bude nejspíš nutné ho z něj demuxnout. Taky nevím, jak je to s podporou více jader procesoru.
noaid (284)|2.6.2011 15:39
Díky za info, zkusím teda tu možnost přes x264 do avi blíže prozkoumat. Byla by to přímá cesta. Jen porozumět těm parametrům. AVI není problém, dá se muxnout do čehokoliv, v tomhle celkem praxi mám.
A mám pocit, že to jelo na 2 jádra.

OT.: Kdyby někomu tak jako mi vadilo, že si při renderování Vegas nastaví maximální prioritu, takže pak nejde málem ani s myší hýbat, tak se zeptejte v samostatném vlákně a mohu popsat co s tím.
Tomas_X (124)|2.6.2011 19:39
Jak od vás tady čtu, že editace 50p je prakticky ještě nedořešená, tak si říkám, že vlastně hlavní výhoda Vegasu 10 Pro proti několikanásobně levnějšímu Vegasu 10 Movie Studio Platinum vlastně až takovou výhodou není.
Můžete mně prosím někdo ze zkušenějších říci z tohoto srovnání:
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope/compare
o co u Pro verze reálně příjdu, pokud si koupím levnější Movie Studio? Přeci jen 130 USD oproti 700 USD, to opravdu tu Professional verzi raději oželím, zvláště když novou kameru stále vybírám a zatím provizorně točíme manželky novou Nokií N8, která ovšem produkuje nesrovnatelně lepší video, než moje 9 let stará kamera JVC GRD-30, kterou jsem stříhal kdysi koupeným Vegasem 5. Abych mohl stříhat 720 řádků 25 progressive fps z Nokie N8, potřebuji aspoň to Movie Studio. Mám teď nainstalované trial verze obojího, jak Movie Studio, tak Pro a letem světem se mně zdá Movie Studio vyhovující, ale třeba za tu krátkou dobu neobjevím nějaký zásadní rozdíl, proto se Vás ptám.

Prosím raději mně neraďte, že Professional verze je zadarmo, za ten strach a špatný svědomí to nestojí - i vzhledem k tomu, že jsem registrovaný uživatel starého Vegasu a trialy jsem si nainstaloval na tu stávající registraci, kde jsem zaregistrován včetně přesné adresy, tak nějakým crakováním bych se určitě nabonzoval, takže si raději bezpečně koupím licenci té očesané varianty a budu klidně spát. Mám dnes všechno legálně, takže to nebudu kazit, i když z toho, že mám jen legální software mně reálně plynou jen samé nevýhody - jednak nemám od většiny věcí nejnovější verzi a když jsem párkrát upgradoval hardware, operační systém a ještě jsem to nainstaloval na notebooka, tak mně vypršel povolený počet instalací a jeden software jsem si ve stejné verzi už musel koupit podruhý. Na protipirátská opatření klasicky nejvíce doplatí poctiví uživatelé, to je tak se vším včetně zákonů. Ale mám čistý svědomí.

Tak abych to nezamluvil - prosím co je reálná výhoda Profesional verze oproti Movie Studio?
ai (2993)|2.6.2011 23:39
Vegas Movie Studio nebo Platinum ti nastavi projekt na 50p video, lze to tam manualne dopsat, a taky exportuje pomoci Debug Mode Frame Server. Pokud jednou zvladnu Frame Server-Avisynth-Megui/Ripbot264/Staxrip aj. tak pokud v editoru funguje frame server, jsem z vody venku. Frame server posila RGB ven s parametry podle nastaveneho projektu. Tedy ta poznamka v tabulce, ze 50p projekty nelze, tam je zrejme kvuli exportu, ale i tak to v trialu vyzkousej.

Ty mensi verze Vegasu nemaji snad nejake color correction (secondary, ovsem nejsem si 100% jisty ted, zapomel jsem si to vyzkouset v trialu), nemuzes pouzivat skripta, exporty to ma oklestene , ale viz vyse s frame servrem exportujes jako Profesional stejne :-) , ty uplne nejlevnejsi ti neudelaji DVD a Blu-Ray, ...., a dalsi rozdily, jako v te tabulce ...

zkousej, stahni si trialy
Saxel (2279)|3.6.2011 09:03
[quote=Tomas_X;349380]...Můžete mně prosím někdo ze zkušenějších říci z tohoto srovnání:
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope/compare
o co u Pro verze reálně příjdu, pokud si koupím levnější Movie Studio?...[/quote]
Omezení verze Platinum není tak hrozné. Z mého subjektivního pohledu vypíchnu 4 funkčnosti, které by mi méně či více chyběly:
1.) Absence videoskopu (histogramu) - to je velmi užitečná věc pro kontrolu úrovní bílé, černé a expozice obecně, nicméně dá se střihat i bez toho.
2.) Absence podpory skriptů - používám je na některé speciální věci při práci s HDV, ale tobě třeba vůbec chybět nebudou.
3.) Absence ProType Titleru - když ho poprvé do Vegasu přidali, divil jsem se co to je za "přílepek" s ovládáním naprosto odlišným od zbytku Vegasu. Občas ho používám, ale dá se vystačit i s původním titulkovačem.
4.) Omezení počtu video a audio stop na 10 - to je taky věc, kterou lze v případě potřeby obejít.
Pokud funguje Frameserver, jak píše ai, nejsou už pro mě další rozdíly podstatné - kromě rozdílu cenového. :) Asi bych zvažoval verzi Platinum Production Suite, protože obsahuje navíc plaginy od NewBlueFX, které jsou velmi dobré - nevím ale jestli tam je kompletní balík nebo jenom nějaký výběr.
Tomas_X (124)|3.6.2011 09:31
Díky moc za přínosné odpovědi!
romana51 (355)|4.6.2011 20:36
Dobrá rada nad zlato! Také jsem podlehl mánii ukládání sestřihaného videa na kartu v 50p. Nakonec jsem zjistil, že to s mojí výbavou nejde. Vybrané orig.streamy v 50p ukládám dál na DVD-RW nebo BD-RE (25 GB za cca 100,-Kč vč.DPH je o dost levnější než karta SD). A pro příbuzné a známé jsem si podle RADY NAD ZLATO od "ai" pořídil kouzelnou krabičku, tedy WD TV Live, která je menší než kamča, ale přehraje skoro všechno, což o kamče říci nemohu.
Chci touto cestou "ai" poděkovat za hóóódně dobrou radu!!!!
ai (2993)|5.6.2011 00:16
Prehraje to, ale na vystupu neni 50p, jestli se nemylim, over si to, melo by to tu zaznit, nevim, jestli jsem to tu psal predtim. 50p nebo 60p by mel byt naprosto plynuly, realisticky pohyb, ktery tam neni.

Tu jde o to, ze to neni blokovano , a 50p je pristupny verejnosti, lidsky je to povoleno ve fw , kde to Sigma chip uvnitr zvladne dekodovat. Kde treba u BR to muze byt zablokovano.
romana51 (355)|7.6.2011 14:31
ai: Ověřit si to mohu jen vizuálně na Full HD LCD TV. Je-li možno považovat za důkaz to, že mi to přehrává 50p (z Panáka SD700) z karty přes čtečku připojenou k WD TV Live naprosto plynule,
potom tam výstup v 50p je. Jede to stejně plynule jako když přehrávám stejný stream přímo z kamery přes HDMI.

Protože nejsem profík, zkus se podívat na to, co je psáno v manuálu k přehrávači:
Poznámky k video přehrávači:
1. MPEG-2 MP@HL až do rozlišení 1920 x 1080p (24 snímků), 1920 x 1080i (30 snímků) či 1280 x 720p (60 snímků).
2. MPEG4.2 ASP@L5 Dekódování pravoúhlé video sekvence až do rozlišení 1280 x 720p (30 snímků), podpora obrazů B, rozdělení dat
na oddíly a odolnost vůči chybám. Nepodporuje globální kompenzaci pohybu (GMC).
3. WMV9/VC-1 MP@HL až do rozlišení 1280 x 720p (60 snímků) (<90 % obrazových makrobloků P se vyznačuje 4 pohybovými vektory)
či 1920 X1080p (24 snímků). Až do rozlišení 1280 x 720p (30 snímků) či 1920 x 1080i (25 snímků), v případě neomezeného signálu
4 MV.
4. VC-1 AP@L3 až do rozlišení 1920 x 1080i (30 snímků) (<60 % obrazových makrobloků B se vyznačuje 4 pohybovými vektory),
1920 x 1080p (24 snímků) či 1280 x 720p (60 snímků). Až do rozlišení 1920 x 1080i (25 snímků), 1920 x 1080p (24 snímků) či
1280 x 720p (25 snímků), v případě neomezeného signálu 4 MV.
5. MPEG-4.10 (H.264) BP s profilem L3, až do rozlišení 720 x 480p (30 snímků) nebo 720 x 576p (25 snímků), včetně FMO a ASO.
6. MPEG-4.10 (H.264) MP s profilem L4.1 a HP s profilem L4.1 až do rozlišení 1920 x 1080p (24 snímků), 1920 x 1080i (30 snímků) či
1280 x 720p (60 snímků) omezení shodující se se specifikacemi BD a HD-DVD, u streamu CABAC maximálně 180 Mbin/s.
Předpokládám, že Tobě to řekne daleko více než mně!
Dík!
ai (2993)|7.6.2011 14:41
A co treba nastavit 720p50 vystup, v settings a porovnat to s 1080?
romana51 (355)|7.6.2011 15:59
Tak mám z toho guláš! Ať nastavím co chci, tak to po spuštění napíše na TV: 720p vstup a objeví se logo WD, logo zmizí a napíše to na TV: 1080p vstup, objeví se logo WD (menší rozměr jako při vyšším rozlišení) a pod ním napíše Loading ... No a obraz je stále stejně vynikající jako přímo z kamči.
Asi to nastavuje automaticky podle toho co z přehrávače leze ???
ai (2993)|9.6.2011 02:37
[quote=romana51;350167]Tak mám z toho guláš! Ať nastavím co chci, tak to po spuštění napíše na TV: 720p vstup a objeví se logo WD, logo zmizí a napíše to na TV: 1080p vstup, objeví se logo WD (menší rozměr jako při vyšším rozlišení) a pod ním napíše Loading ... No a obraz je stále stejně vynikající jako přímo z kamči.
Asi to nastavuje automaticky podle toho co z přehrávače leze ???[/quote]

Myslis output ? Nastavit vstup nedava smysl. Stare fw vpohode, jde nastavit 720p50 nebo 60 output a vse funguje jak ma,ted budu zkouset nove, mozna, ze zas neco rozhasili novym fw.

Jinak jseme se tu bavili ve vlakne o 50p a Vegas Movie studio nebo platinum. Uz je venku verze 11!
- 50p, 60p ...tedy zkousejte jestli i export
- pro titler, titulkovac co je ve verzi PRO
- mel by byt rychlejsi
http://sony-446.vo.llnwd.net/dspcdn/releasenotes/moviestudiope110_readme_enu.htm
noaid (284)|13.6.2011 20:19
Zrovna na to jsem se chtěl dnes zeptat, kdy se čeká další verze, když jsou slevy :-).
No vypadá to, že to v zásadě bude umět skoro to, co PRO verze 10. Export 50p/60p jen jako 720, alepoň to u tak u Soňáků píšou, teď jsem na to koukal.
jarino1978 (8045)|13.6.2011 21:57
chlapi, už netreba riešiť, už je to vyriešené...
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28606