Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD a DVD propojení s hi-fi

atsornabru (8)|13.4.2011 21:47
Ahoj koupil jsem Sharp aquos a když předrávám film na dvd které je napojeno na audio věž,zvuk z televize a věže je nesynchroní.Tedy asi pár milisekund ale je to hrozný.Dokud tam byla CRT mohlo hrát všechno najednou.
Poradí někdo co s tím abych nemusel vždy vypínat zvuk televize když hraje věž.Díky
Pitomec (10211)|13.4.2011 21:50
Buď TV nebo věž (nebo obojí) by měla mít příslušnou korekci na srovnání.
atsornabru (8)|13.4.2011 21:57
Myslím že v nastavení nic takového není
Pitomec (10211)|13.4.2011 22:03
Že by to nebylo ani v TV se mně moc nezdá, ale pokud tomu tak skutečně je, tak bych zkusil do věže zapojit audio výstup nikoliv z DVD, ale až z TV.
Cejpatka (24)|13.4.2011 23:30
Co to je za typ? Ehmm, napsat Sharp Aquos a věž jaksi nestačí...
Jinak nahraj do TV poslední aktualizaci softwaru. Já mám předloňský model (LE-700) a tam stejný problém vyřešila až jedna z aktualizací, kdy v menu nastavení přibyla položka "Audio out delay" (vyp/zap).
atsornabru (8)|14.4.2011 19:32
Omlouvám se,jedná se o model LC-40LE810E ,věž je deset let stará Sony.To mě také napadlo vyvést zvuk přímo z televize,ale výstup je tam pouze optický a na sluchátka a jak zandám jack vypíná se zvuk na TV.
Aktualizaci sw jsem taky zkusil,přes DVB-t ,ale žádná nebyla nalezena.Ještě kouknu na stránky sharpu.
Pitomec (10211)|14.4.2011 19:52
Je tam snad SCART, ne? Minimálně na tom s č. 1 (je-li jich víc) by měl být audio výstup.
atsornabru (8)|14.4.2011 21:12
Pokus se scartem proveden,ale je to stejný jak z toho dvdčka.
Taky jsem právě aktualizoval sw ale v nastavení se nic nezměnilo.
Pitomec (10211)|14.4.2011 21:17
To je nějaký divný... Osobně si myslím, že pokud by tam byl připojený player přes HDMI a ze SCARTu se tahal zvukovej výstup, tak to pojede v pohodě. Možná u analogově propojenýho DVD s tím fakt nic dělat nepůjde.
atsornabru (8)|14.4.2011 21:25
No myslíš kdybych koupil dejme tomu kino kde jsou všechny ty hdmi a optický hadice,že by se problém vyřešil?
Pitomec (10211)|14.4.2011 21:29
Pokud bys koupil přímo DK, tak ani zvuk v TV nepotřebuješ, ale myslím že synchro s obrazem by bylo v pohodě. Nebo vzít DK, kde se ten zvuk dá nastavit.
atsornabru (8)|14.4.2011 21:48
Já si to prostě představuju tak,že když si pustím koncert přes věž tak nechci vypínat zvuk na TV a nebo zandavat a vyndavat jacka kvůli tomu že se tluče zvuk.Tím bych se vrátil tak o dvacet let zpátky.......
Pitomec (10211)|14.4.2011 22:10
To já bych ten zvuk zrovna vypnul, protože nějaký chrastítka v TV by poslech přes věž akorát rušily. Ale to je jedno, s výše uvedeným postupem to má víc lidí a nikdo si nestěžuje (nebo to lze v DK korigovat).
atsornabru (8)|14.4.2011 22:27
Tak jo ,asi řeším blbiny ,ale dost mě to rozmrzelo.
Díky moc.
interfernet422 (1575)|14.4.2011 22:40
Když jsem novou plazmu propojil se zesilovačem tak jsem nejdříve slyšel ozvěnu jak v jeskyni. Musel jsem stáhnout zvuk na TV. Ale to zas byl nesynchronní zvuk z repro proti TV. Prostě TV jak zpracovává signál a dopočítává obrázky, tak je obraz o cca 250 msec opožděn proti zvuku, který jde z výstupu na tv. Buď je nutno brát zvuk z TV a ve fw někde najít volbu nastavení zpoždění zvuku, nebo použít AV receiver, který toto řeší. Koupí AVR jsem tento problém vyřešil. Obojí stejné značky, a teď je zvuk už bez problémů. A kvalita je nesrovnatelně lepší.
Pokud chceš na TV koukat na filmy, tak receiver je nutností, protože obraz bez odpovídajícího zvuku je poloviční zážitek. Pokud bys chtěl sledovat hudební koncerty, tak pak je AVR povinnost.
Pokud na stávajícím zesilovači nemáš funkci zpoždění, nebo stejnou funkci nenajdeš v TV, tak pak tě asi koupě nového audio zařízení nemine.
atsornabru (8)|15.4.2011 19:50
Co říkáte na tohle.

http://www.alza.cz/sharp-xl-e75h-d197780.htm#popis

Má to HDMI propojení i optický vstup což bych asi využil při přehrávání z flashky na TV.A ani cena není tak hrozná.Sice to vypadá takový prťavý,ale může to hrát pěkně.
interfernet422 (1575)|16.4.2011 00:23
Upřímně, nevím jestli si s tím pomůžeš. Jedny nedostatečné reproduktory v TV nahradíš dalšími dvěmi plnorozsahovými v plastových krabičkách. Kdyby k tomu byl alespoň bassreflex. To už radši vem nějaký set repro 2.1 nebo 5.1