Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazmy LG 2011

sonny360 (99)|24.5.2011 08:42
taky mam vetsinu filmu s pruhy a ZATIM je vse ok, po cca dvou letech k zadnemu zhorseni nedoslo..snad to i tak zustane
Ladys (1829)|24.5.2011 08:46
Koukam ze mas v podpisu i konzole, taky zadnej problem ?

Ja jsem prave kvuli temto vlastnostem plazmy vzdycky dosuzoval, ale tedka holt uz nejakou koupim, bo snad to neni takove jako driv.
sonny360 (99)|24.5.2011 08:49
ja to kdysi risknul s plazmou samsung v 42 palcich...a kdyz po roce bylo vse Ok, zadne vypaleni se nekonalo, tak sem ji prodal a sel do vetsi...konzole no problem a to hraju denne, ale zase nehraju 5 hodin v kuse, to nevim co by udelalo :-)
Ladys (1829)|24.5.2011 08:58
Ja mam PS3 taky jen na zpestreni jednou v tydne na max 3 hodky v kuse, tak snad s tim problem nebude.Ze zacatku nez se plazma zabehne, tak se tomu radsi vyhnu uplne.

To docasne IR ti zmizi samo pri jinem progrmau nebo musis casto pouzivat na to dane mechanizmy jako beleni atd ?
sonny360 (99)|24.5.2011 09:28
to docasne IR zmizi po chvilce samo..cca 5-10 min a je to pryc ...ale dnesni plazmy na tom budou lepe a kor panasonic
Ladys (1829)|24.5.2011 09:32
No ono i tech 5-10min je celkem dost, kdyz chce clovek koukat na neco jineho, proto se i ptam, zda to to beleni a cisteni jeste nejak neurychli ?

Ale verim ze dnesni plazmy jsou na tom mnohem lepe co se tyce IR.
sonny360 (99)|24.5.2011 09:41
no asi by to urychlilo ale to sem nikdy nezkousel...ono kdyz dejme tomu prepnu na jinej porad tak to je videt fakt jen kdyz jdu k tv....z normal sledovaci vzdalenosti sem si toho vsiml snad jen parkrat a to sem se teda soustredil a hledal sem to...mlada koukala normal dal a na nic si nestezovala takze si toho asi ani nevsimla...sem se ji na to schvalne neptal a cekal jestli neco rekne a nic..ale nosi bryle.. :-)
Ladys (1829)|24.5.2011 09:51
Je fakt, ze kdyz si clovek precte plno uzivatelskych recenzi na heurece.cz nebo na amazon.com/de, tak si malokdo stezuje na nejake vypalovani.Lidi to proste kupuji s tim, ze vedi dopredu o nejakem castecnem IR a vetsinou s tim problem neni.
Ovsem vcera jsem narazil na jednoho typka z Nemecka, co si stezoval, ze si koupil novou plazmu a hrozne se divil, ze po osmi hodinach hrani PS3 na den stare TV se mu vypalil staticky obraz natrvalo.

Clovek si na to musi hlavne ze zacatku davat majzla, pak je snad provoz bezproblemovy.

Na druhou stranu, kdbyy bylo vypalovani i v dnesni dobe takovy problem, tak by si plazmy nikdo nekupoval, coz dle prodejnosti zatim nehrozi.
sonny360 (99)|24.5.2011 09:57
jj presne tak..kdyz vis predem ze se musis trochu o ten obraz starat tak si myslim ze nejake trvale vypaleni nehrozi...ja teda taky ze zacatku radsi provedl to zahoreni...a jak pises...kdyby to bylo tak hrozny tak uz tu plazmy asi davno nejsou..
tesla15 (505)|24.5.2011 10:22
[quote=bavorak;347388]no ale to je dpbra sprava :-), lebo u niektorych vraj doslo vyvojom k zhorseniu ...[/quote]
Zásada: nový výrobek musí být ve výrobě levnější. Kolik lidí kupující přes internet toto zajímá?
SONY dvojí kvalita.jpg
persson (299)|24.5.2011 11:42
[quote=Ladys;347541]Tyhle radoby bonusy ti plnohodnotne a lepe nahradi specialni zarizeni, ktere jsou k tomu urcena.

Obrazove bude na tom zrejme Panak lepe, ale jestli to za ten priplatek cca. 10tis stoji :)[/quote]


lenze tie specialne zariadenia musis kupit a zaplatit, a napokon ta to vyjde viacej ako panasonic, a to uz nehovorim, ze ti tie zariadenia zabraju miesto a energiu, cize podciarknute a spocitane... ja by som volil panasonic so vsetkymi bonusmi co ma...
Ladys (1829)|24.5.2011 11:53
Kazdemu vyhovuje neco jineho, nekdo ma rad spolehlivejsi a plnohodnotne krabicky kolem a nekomu staci zabudovana loterie :)
bavorak (1494)|24.5.2011 13:24
no MMC za 12 tis CZK som este nevidel :-)
Ladys (1829)|24.5.2011 13:53
...nikdo se tady taky nebavi pouze o MMC.
persson (299)|24.5.2011 17:40
[quote=Ladys;347600]Kazdemu vyhovuje neco jineho, nekdo ma rad spolehlivejsi a plnohodnotne krabicky kolem a nekomu staci zabudovana loterie :)[/quote]

Loteria je tipovanie, ale nemyslim si, ze si taky dobrodruh, ze ked ides kupovat tv povedzme za 1700 eciek budes tipovat...:) Skor si myslim, ze si to poriadne pozistujes...
Ladys (1829)|24.5.2011 20:25
Tak mi rekni, jak si dopredu overis prehrani nekolika typu formatu nebo velikost MKV v dane TV ?

V TV je to vzdycky omezene a driv nebo pozdejc narazis na neco, s cim si TV neporadi a proto jsem zminoval MMC.

To same se SAT receiverem, ktery je rozhodne spolehlivejsi nez integrovany sat tuner.

Nehlede na to, ze samotna TV kompletne vybavena je vzdy drazsi nez kdyz koupis SAT receiver k tomu zvlast.

Ale jak jsem jiz psal, kazdemu vyhovuje neco jineho.

PS: od TV za takove prachy cekam hlavne kvalitni obraz, to ostatni je uz jako bonus ktery muze a nemusi na 100% fungovat s ohledem na kvalitu samostatnym pristroju.
Ladys (1829)|24.5.2011 20:31
Tak jsem si poptal nove modely od LG, konkretne 50PZ750 a 50PZ950, ale nikde je nemaji a jeden shop mi dokonce napsal, ze je od sveho dodavatele jiz brat nebude.
To slovo "jiz" me celkem zarazilo, tak jsem jim odpovedel, jestli jim nahodou neuniklo, ze to jsou novinky.
Model PZ550 je v pohode k dostani, ale tyhle vyssi rady stale nikde.
persson (299)|24.5.2011 20:48
[quote=Ladys;347725]Tak mi rekni, jak si dopredu overis prehrani nekolika typu formatu nebo velikost MKV v dane TV ?

V TV je to vzdycky omezene a driv nebo pozdejc narazis na neco, s cim si TV neporadi a proto jsem zminoval MMC.

To same se SAT receiverem, ktery je rozhodne spolehlivejsi nez integrovany sat tuner.

Nehlede na to, ze samotna TV kompletne vybavena je vzdy drazsi nez kdyz koupis SAT receiver k tomu zvlast.

Ale jak jsem jiz psal, kazdemu vyhovuje neco jineho.

PS: od TV za takove prachy cekam hlavne kvalitni obraz, to ostatni je uz jako bonus ktery muze a nemusi na 100% fungovat s ohledem na kvalitu samostatnym pristroju.[/quote]

Ak mam hovorit za seba, tak som si dal par priorit, ktore by mala mat tv, ked som kupoval:

1, musi mat perfektny obraz 2D a to aj HDTV ako aj SD - to panasonic splnil do bodky....
2, musi mat DVB - S2 - mpeg4, pretoze mam satelitnu televiziu skylink - aj to panasonic splnil do bodky....
3, chcem minimalne 50 palcovi pre 3D format . aj to mam.... panasonic mi ponukol este nieco navyse, exelentny 3D obraz bez nejakych rusivych veci.....
4, chcem kvalitne dielenske spracovanie - myslim, ze toto mozem posudit az dlhodobejsom horizonte, ale podla recenzii, nemal by byt problem...
5, moznost kalibrovania obrazu ... - mam
6, jedmoduche pohodlne ovladanie ... mam
7, ponuka usb pre filmy a ine zariadenia... mam 3x usb, spokojnost
HDMI beriem ako samozrejmost...

Ostatne veci beriem len ako plus, samozrejme pred kupou som cital vela recenzi ci o samsungu, LG, panasonicu.... jednoznacne to vyhrala plazma panasonic.... Navyse som slepy a este k tomu hluchy, lebo nevidim blikanie ani nepocujem bzucanie...:)
vladimirsv54 (7)|24.5.2011 21:15
[quote=persson;347729]Ak mam hovorit za seba, tak som si dal par priorit, ktore by mala mat tv, ked som kupoval:

1, musi mat perfektny obraz 2D a to aj HDTV ako aj SD - to panasonic splnil do bodky....
2, musi mat DVB - S2 - mpeg4, pretoze mam satelitnu televiziu skylink - aj to panasonic splnil do bodky....
3, chcem minimalne 50 palcovi pre 3D format . aj to mam.... panasonic mi ponukol este nieco navyse, exelentny 3D obraz bez nejakych rusivych veci.....
4, chcem kvalitne dielenske spracovanie - myslim, ze toto mozem posudit az dlhodobejsom horizonte, ale podla recenzii, nemal by byt problem...
5, moznost kalibrovania obrazu ... - mam
6, jedmoduche pohodlne ovladanie ... mam
7, ponuka usb pre filmy a ine zariadenia... mam 3x usb, spokojnost
HDMI beriem ako samozrejmost...

Ostatne veci beriem len ako plus, samozrejme pred kupou som cital vela recenzi ci o samsungu, LG, panasonicu.... jednoznacne to vyhrala plazma panasonic.... Navyse som slepy a este k tomu hluchy, lebo nevidim blikanie ani nepocujem bzucanie...:)[/quote]

Zdravím, plně s tebou souhlasím.Chtěl jsem jít do LG , ale jsem rád ,že se tak nestalo.Koupil jsem Panasonika 50V20. Obraz exelentní (skylink) ,žádné blikání.bzučení a jiné pazvuky nikdo v rodině neslyší. Za týden si syn koupil tu samou,jenom 42 palců. Byli jsme překvapeni jaký máme super obraz,proto ta druhá koupě.USB přehrává super.Archív NOVY dobrá věc a fungující.Wifi připojení pracuje výborně. O vypalování nic nevím.Po dobu asi 100 hod. provozu jsem zoomoval (roztahoval)obraz.Zatím jsem velmi spokojen.
Ladys (1829)|25.5.2011 06:36
Ja bych taky klidne skocil do noveho Panaka VT30, jenze cena je zatim o cca. 11 tis drazsi nez nejvyssi rada LG.Bohuzel ta LG neni zatim nikde k videni a sehnani, takze nemuzu porovnat a je mozne, ze mezitim spadne cena na toho Panaka a bude jasno.
U toho Panaka me asi nejvic zrazuje to bzuceni, na ktere si tu a tam nekdo stezuje, to LG timhle vubec netrpi, ma ale zase horsi vypalovani, takze je to spis o kompromisu.

Nebzucici Panak 50VT30 kolem 35tis, tak to uz bych si nechal libit :)
persson (299)|25.5.2011 06:45
[quote=Ladys;347790]Ja bych taky klidne skocil do noveho Panaka VT30, jenze cena je zatim o cca. 11 tis drazsi nez nejvyssi rada LG.Bohuzel ta LG neni zatim nikde k videni a sehnani, takze nemuzu porovnat a je mozne, ze mezitim spadne cena na toho Panaka a bude jasno.
U toho Panaka me asi nejvic zrazuje to bzuceni, na ktere si tu a tam nekdo stezuje, to LG timhle vubec netrpi, ma ale zase horsi vypalovani, takze je to spis o kompromisu.

Nebzucici Panak 50VT30 kolem 35tis, tak to uz bych si nechal libit :)[/quote]

Panak 50VT30 - 35 tisic mozno o rok...:)
Ladys (1829)|25.5.2011 07:22
Tedka se da sehnat od cca. 43tis., takze koncem roku to hodne spadne.

Nicmene tedka jsem si cetl recenzi GT30 na digizone.cz a opet tam vytkli hlucnost pres vetracky.Ono hloubka novych Panaku 3,7cm mluvi take za vse.Nechapu proc se vsichni zenou za nejtenci hloubkou, kort u plazem to nema smysl.
persson (299)|25.5.2011 07:32
[quote=Ladys;347799]Tedka se da sehnat od cca. 43tis., takze koncem roku to hodne spadne.

Nicmene tedka jsem si cetl recenzi GT30 na digizone.cz a opet tam vytkli hlucnost pres vetracky.Ono hloubka novych Panaku 3,7cm mluvi take za vse.Nechapu proc se vsichni zenou za nejtenci hloubkou, kort u plazem to nema smysl.[/quote]

To ani ja nechapem, keby bol o nieco hrubsi nevadilo by mi to
sonny360 (99)|25.5.2011 07:52
nj tak ono je to velice pusobive kdyz je to tenky :-) nedavno sem byl s mladou v datartu a hned ji u nejaky LEDky zaujala tloustka, prej - jeee to je tak pekne tenky ta by se me libila..mam pocit ze obraz byl to posledni co by ji zajimalo... :-) taky to nechapu ale asi to pomaha prodavat ty TV nebo nevim :-)
Ladys (1829)|25.5.2011 08:12
Jako chapu rozdil hloubky stare CRT cca. 50cm, to byly proste nehorazne krabice, ale jestli ma dnesni moderni TV 3cm nebo 10cm, tak to mi je uplne jedno, hlavne at to nema negativni dopad na kvalitu, coz bohuzel vetsinou ma.
persson (299)|25.5.2011 19:04
[quote=Ladys;347807]Jako chapu rozdil hloubky stare CRT cca. 50cm, to byly proste nehorazne krabice, ale jestli ma dnesni moderni TV 3cm nebo 10cm, tak to mi je uplne jedno, hlavne at to nema negativni dopad na kvalitu, coz bohuzel vetsinou ma.[/quote]

My to uz nevyriesime, musime akceptovat, ze uz televizory sa budu robit tenke.... inak oled je uplne tenucky, nechapem ako tam dali repraky...:)