Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Humax IRHD-5100s

KamilZ (10277)|2.8.2012 13:10
mmddrr: zkus si vygooglit, jestli není nutná přímo konkrétní revize toho WiFi modulu. U zařízení, které podporují pouze nějaký konkrétní typ se to často stává. Jinak má Humax svůj vlastní modul (předpokládám patřičně drahý).

http://www.tp-link.com/lk/Support/download/?model=TL-WN727N
irek (12)|2.8.2012 13:27
Tak se me podarilo sw 1.01.10 naistal.stacilo pouzit jinou flash16GB.Ale co se me pri instalaci stalo,to se muze stat jenom me.Asi 3 minuty po zacatku instalace doslo k vypadku el. proudu.Tak si rikam a je to v prd. muzu jet pro novy sat.Tak jsem zkusil znova novou instalaci,ale hned se objevila chyba 000008 a nepustilo me to dal.V zoufalstvi jsem resetoval a ojevilo se me rychle naladeni pristroje.Rychle jsem vse naladil a svete div se prijimac slape jako nikdy predtim.Oproti sw 1.01.06 rychlejsi prepinani programu,lepsi obraz,ale hlavne se nerozhazuji srovnane programy.Tv portal,nahravani vse funguje jak ma.Verze sw se me zmenila na 1.01.10 v systemu pristr.Je to vubec mozny i kdyz si myslim,ze si na tento pristroj novy sw uz nenahraju.Zkousel jsem instal.1.01.08 a taky me to ukazalo chybu 000008 a nepustilo dal. Stejne si myslim,ze Humax uz nic nevymysli do tohoto pristroje a uvede na trh novou radu
mmddrr (7)|6.8.2012 20:41
Zdravim, po case som sa pripojil na TV portal a nedaju sa mi pozerat videa z Youtube. Predtym mi to fungovalo. Mam firmware 1.01.09 je chyba v nom? Mam tam nainstalovat ten novsi firmware 1.01.10 ?

Dakujem za odpoved
vald (60)|6.8.2012 22:11
Aj mňa by zaujímalo čo všetko konkrétne prináša fw 1.01.10 ? Tak akože nebolo by od veci trochu sa tu rozpísať!? Ja tam mám 1.01.08 a funguje to relatívne dobre, tak by som nerád šiel do horšieho. To rýchlejšie prepínanie by som bral.
Takže??
tnahcreE (2)|3.10.2012 21:49
Zdravim, na :

http://www.humaxdigital.sk/na-stiahnutie

je od 1.10.2012 fw 1.01.26 (http://www.humaxdigital.sk/subory/HMX10126_HW60_L46.zip)

po jeho nainstalovani me prehodilo kanaly na 4xxx (takze predtim jsem mel kanaly 0001-0039) a ted mam 4001-4039 - jeste zkusim udelat tvrdej reset a nastavit vse nanovo - dale je v menu novinka - Nastaveni - Upravit kanály - Import / Export kanály a v ni lze Importovat kanály z USB a Export na USB - zkusil jsem export a vytvorilo me to soubor "export.qdf" - ale nenasel jsem NIKDE zadny editor ktery by to podporovalo.

To je zatim vse - jdu testovat dale.

s pozdravem Honza
humax-5100.JPG
tnahcreE (2)|3.10.2012 22:09
Takze reset pomohl - kanaly uz jsou cislovany OK (0001-xxxx) (nalazeny za par sekund - a pekne uskladany) - je KONECNE opravena ta chyba - kdyz chtel treba clovek skocit na kanal cislo 1 - a stlacil 1 - nikam to neskocilo (ale trebas pri stlaceni 2 to skocilo na 2jku atp) - ted uz to funguje korektne - zatim jen a jen doporucuji aktualizovat.

Honza
gramar (1)|14.10.2012 08:33
Můžeš prosím upřesnit postup?
Mám stejný problém, ale nepomáhá nic, ani reset z čelního panelu, ani restart odpojením a připojením napájení. Stále ladí 4001 ....

Martin
styko1 (1)|14.10.2012 13:32
V piatok mi ponukol prijimac novy softwer,tak som to risknul asi po 20 minutach sa aktualizoval.Programi mi rozhodilo, 1-zacina 4001 a vobec sa nadaju editovat.Novinkou je ze sa daju zalohovat na USB.Skusal som tavarenske nastavenie aj reset a stale nic.Tak so vsetky vymazal a dal som skenovat len stanice skylinku. Tam sa mi usporiadali od 1 az 200,ale aj tak sa nedaju editovat cize presuvat ,mazat atd takze zatial nedoporucujem cafte...ozaj este mi ukazuje ze soft je ZZSIRP1.01.26
vald (60)|14.10.2012 16:31
Včera mi ponúkol nový soft priamo Humax a dnes som updatoval, čo žiaľ nebol njašťastnejší nápad. Predtým som mal fw.1.01.08 a ten fungoval spoľahlivo. Nešli mi na ňom síce internetové aplikácie, ale čo sa týka tv t.j. ladenia, poradia kanálov, prepínanie atď, fungovalo všetko jak má. Toto sa žiaľ nedá povedať o novom firmwari (1.01.26), ktorý mi stiahol a nainštaloval sám Humax. Najprv som mal problémy z číslovaním a prepínaním prostredníctvom čísiel (tento problém sa nevyriešil ani po "tvrdom resete", ani po niekoľkonásobnom reštartovaní. Bolo nutné továrenské nastavenie, opätovné vyhľadávanie a pod. Všimol som si, že to nejako súvisí z novou funkciou v menu inštalácie - "nastavenie rýchleho vyhľadávania".) No a teraz hlavný problém: príjmač úplne ignoruje editáciu zoznamu kanálov v menu úpravy kanálov. Nech nastavíte čokoľvek, výsledok je vždy rovnaký. Slovenské kanály sú síce na začiatku (alebo české, podľa toho čo máte nastavené), ale zoznam je úplne chaotický, pretože po vyčerpaní základnej ponuky nasledujú volne šíriteľné programy (ako napr. Lux, Regionálna televize a pod) a až potom následuje platená ponuka, ktorá však pochopiteľne nerozlišuje aké programy máte predplatené a tak si svoje oblúbené kanály musíte doslova pracne hľadať. A to nie je zďaleka všetko, pretože ak si myslíte, že si zakódované programy jednoducho povymazávate, tak ste na veľkom omyle, pretože aj túto funkciu Humax odignoruje. Jediný spôsob ako sa zbaviť neželaných programov je prostredníctvom tlačidla OPT+ a jeden program za druhým pracne vymazávať. (t.j. zvoliť neželaný program, stlačiť OPT+, prejsť na možnosť "vymazať", potvrdiť voľbu a zadať štyri nuly). To by nebol možno problém, keby ste mali 20 - 30 programov, lenže keď ich máte 4000, tak ďakujem pekne.
Ale aby som len nekritizoval, kvalita obrazu je vynikajúca, v tomto Humax nikdy nesklamal. Navyše pribudla funkcia "čt menu" v probramoch CT HD a CZ sport HD. Aktivuje sa červeným tlačidlom a momentálne obsahuje tri položky (teletext, LOH 2012 a O HbbTV). Použiteľný je snáď len ten teletext pretože si položky vyberáte z rolovateľného menu a nie číslami ako pri klasickom TXT. To však nič nemení na tom, že pokiaľ riadne nefungujú základné funkcie príjmača, je tento firmware úplne nepoužiteľný, takže ho ani neodporúčam inštalovať.

PS: nevie niekto ako previezť "Downdate" - t.j. z najnovšieho firmwaru na starší??
hroch1 (118)|14.10.2012 19:24
[QUOTE=vald;428479]Toto sa žiaľ nedá povedať o novom firmwari (1.01.26), ktorý mi stiahol a nainštaloval sám Humax. Najprv som mal problémy z číslovaním a prepínaním prostredníctvom čísiel (tento problém sa nevyriešil ani po "tvrdom resete", ani po niekoľkonásobnom reštartovaní. Bolo nutné továrenské nastavenie, opätovné vyhľadávanie a pod[/QUOTE]

Po updatu FW se má vždy uvést zařízení do továrního nastavení, aby se správně zavedly změny ve FW. Když toto někdo neví, něměl by si hrát s FW, protože pak to tu vypadá, jak to vypadá. Pak se samozřejmě, aspoň tedy u mě žádné problémy s přepínáním, číslováním neobjevují.


[QUOTE=vald;428479]No a teraz hlavný problém: príjmač úplne ignoruje editáciu zoznamu kanálov v menu úpravy kanálov. Nech nastavíte čokoľvek, výsledok je vždy rovnaký. Slovenské kanály sú síce na začiatku (alebo české, podľa toho čo máte nastavené), ale zoznam je úplne chaotický, pretože po vyčerpaní základnej ponuky nasledujú volne šíriteľné programy (ako napr. Lux, Regionálna televize a pod) a až potom následuje platená ponuka, ktorá však pochopiteľne nerozlišuje aké programy máte predplatené a tak si svoje oblúbené kanály musíte doslova pracne hľadať. A to nie je zďaleka všetko, pretože ak si myslíte, že si zakódované programy jednoducho povymazávate, tak ste na veľkom omyle, pretože aj túto funkciu Humax odignoruje. Jediný spôsob ako sa zbaviť neželaných programov je prostredníctvom tlačidla OPT+ a jeden program za druhým pracne vymazávať.[/QUOTE]

Proč to děláš tak složitě? Vem si návod, nalistuj si jak se tvoří oblíbené seznamy a máš po problému. Pak si totiž jen z té kompletní nabídky vybereš "ty tvoje oblíbené" najednou je označíš s přesuneš do oblíbených 1,2 nebo 3. Nechápu proč se snažíš upravovat kompletní seznam a ještě v něm mazat.
Po továrním nastavení mi zabralo cca 10 min nastavit přístroj zpět jak byl a vytvořit a seřadit znovu svůj oblíbený seznam kanálů. Od té doby nepozoruji žádné problémy s přístrojem (ale to jsem neměl ani s předchozím FW), ve FW přibylo export seznamu kanálů a podpora HBB TV.
vald (60)|15.10.2012 06:14
1. továrenské nastavenie som urobil. Humax je môj štvrtý príjmač, takže toto je pre mňa samozrejmosťou.
2. oblúbenú skupinu som vytvoriť tiež skúšal, lenže pri prepínaní sa mi vždy aj tak zobrazil len zoznam vytvorený príjmačom. Filter neumožňuje prepínať na skupiny, ale len podľa abecedy alebo číslovania. No a samozrejme TV, rádiá a HDTV. Problém je v tom, že v menu v položke "editácia programov" sa to usporiadať dá, len systém toto usporiadanie odgnoruje. Manuál (ten poskromný) som čítal tiež.
3. Tak akože za profíka sa nepovažujem, ale úplný pako tiež nie som. Mal som už doma nejaké príjmače a nikdy nebol problém z usporiadaním poradia programov. Tiež v predošlej verzii firmwaru (1.01.08) s tým tiež nebol žiadny problém. Mal som za to, že keď Humax pustí do obehu oficiálny software, tak bude bezchybný. Tento update som nerobil z USB kľúča, ponúkol mi ho priamo príjmač. A to cez satelit, pretože LAN kábel som pripojený nemal. To len aby bolo jasno.

Takže teraz sa spýtam tých čo s tým majú aj nejaké skúsenosti: Vie niekto ako previezť "downdate" t.j. nahradiť súčasný fw. starším? (ďakujem)
hroch1 (118)|15.10.2012 09:39
[QUOTE=vald;428479]Najprv som mal problémy z číslovaním a prepínaním prostredníctvom čísiel (tento problém sa nevyriešil ani po "tvrdom resete", ani po niekoľkonásobnom reštartovaní. Bolo nutné továrenské nastavenie[/QUOTE]

tady píšeš že si přístroj pořád restartoval, kdyby pro tebe bylo samozřejmostí dát po updatu tovární nastavení, tak jsi na tento problém ani nenarazil a měl jsi o problém méně.

Možná jen špatně chápu čeho se snažíš při třídění seznamu dosáhnout, ale mám stejný FW a tyto problémy nemám a neměl jsem ani na předchozím FW.

Podívám se odpoledne podrobněji jak jsem vytvořil a seřadil ten seznam, ale bylo to během pár minut a nezaznamenal jsem během tohoto kroku žádný zádrhel. Třídil jsem cca 40 programů, označil jsem z kompletního seznamu své programy a poslal je do oblíbených 1, tam jsem si je seřadil podle sebe a od té doby nastavení drží.


[QUOTE=vald;428479]Nech nastavíte čokoľvek, výsledok je vždy rovnaký. Slovenské kanály sú síce na začiatku (alebo české, podľa toho čo máte nastavené), ale zoznam je úplne chaotický, pretože po vyčerpaní základnej ponuky nasledujú volne šíriteľné programy (ako napr. Lux, Regionálna televize a pod) a až potom následuje platená ponuka, ktorá však pochopiteľne nerozlišuje aké programy máte predplatené a tak si svoje oblúbené kanály musíte doslova pracne hľadať. A to nie je zďaleka všetko, pretože ak si myslíte, že si zakódované programy jednoducho povymazávate, tak ste na veľkom omyle, pretože aj túto funkciu Humax odignoruje. Jediný spôsob ako sa zbaviť neželaných programov je prostredníctvom tlačidla OPT+ a jeden program za druhým pracne vymazávať. (t.j. zvoliť neželaný program, stlačiť OPT+, prejsť na možnosť "vymazať", potvrdiť voľbu a zadať štyri nuly). To by nebol možno problém, keby ste mali 20 - 30 programov, lenže keď ich máte 4000, tak ďakujem pekne. [/QUOTE]

Z toho co píšeš tu usuzuji, že se prostě snažíš mazat a přesouvat programy v kompletní nabídce programů, jinak bys za základní nabídkou nemohl mít chaotický seznam a nepotřeboval nic mazat. Pak se nesmíš divit, že po tobě chce přístroj heslo při mazání programů z kompletní nabídky.

"verze 1.01.26 je jíž certifikována dle nových tech. požadavků spol. Skylink."
přibyla funkce - Fastscan automatické uložení vysílaného seznamu kanálů spol. Skylink

Tento seznam se snažíš upravovat. Někdo tvrdí, že je fastscan dobrá věc, někdo že ne. Souhlasím s tebou, že omezuje uživatele.
vald (60)|15.10.2012 10:11
To továrenské nastavenie som urobil. Lenže hneď následne po ňom sa mi predvolby (tie pridelené systémom) označovali 4001,4002 a pod. Preto som skúšal resetovať ako tu niekto radil v príspevku. Nepomohlo. Po prvom pokuse o triedenie a následnom resete bol výsledok ten istý ale potom raz sa mi podarilo prepnúť aj číslom DO a očíslovanie sa automaticky upravilo. (1, 2, 3...). Po ďalšom pokuse o triedenie bolo číslovanie zase štvormiestne, tak som skúšal všeličo. Skúšal som aj triediť pri rôznych kombináciách s voľbami "rýchleho vyhľadávania". Tu sú tri položky: automatické zap/vyp, poloautomatické zap/vyp a aktualizácia. Skúšal som to aj povypínať ale s triedením som neuspel. To len na vysvetlenie prečo tie časté resety. Viac podrobne moju činnosť už opísať neviem.
Spýtam sa teda inak: Keď sa ti teda podaril vytvoriť zoznam obľúbených programov 1, tak ako presne si ho vyvoláš pri prepínaní? Lebo toto som nenašiel. A ešte jedna otázočka: firmware ti ponúkol Humax rovnako ako mne a rovnako si iba navolil " stiahnuť pri najbližšom pozastavení" alebo ho máš z internetu a inštaloval si si ho manuálne z USB kľúča? Pretože v tom môže byť rozdieľ. Firmwary distribuované cez web neboli totiž oficiálne verzie, ale niečo ako beta verzie. Humax dosť dlho neposielal aktualizácie prostredníctvom príjmača lebo od verzie 1.01.06 tam bola nejaká chyba či čo, aspoň to som sa dočítal na webe. Môj predošlý firmware bola tiež verzia z internetu a updatoval som z 1.00.02 na 1.01.08
hroch1 (118)|15.10.2012 10:29
[QUOTE=vald;428544]Keď sa ti teda podaril vytvoriť zoznam obľúbených programov 1, tak ako presne si ho vyvoláš pri prepínaní?[/QUOTE]

Zmáčknu tlačítko uprostřed kříže "OK" , objeví se kompletní seznam kanálů (nahoře v liště nazvaný jako TV) zmáčknutím směru "vpravo" následuje nabídka HDTV, pak myslím radia a pak oblíbené 1,2,3 . Ve chvíli když zvolíš oblíbené 1,2,3 tak pro přepínání atd platí seznam kanálů které tam máš a tento seznam zůstane nastavený jako výchozí. Ty se snažíš upravovat kompletní seznam "TV"
pokud to chápu dobře.

FW jsem instaloval manuálně z USB tento a odtud - http://www.humaxdigital.sk/na-stiahnutie
vald (60)|15.10.2012 11:22
Po vyvolaní zoznamu programov tlačidlom OK je možné vyvolať ďalšie možnosti pomocou šípky do boku. Tu sú aj oblúbené položky, lenže tento zoznam treba zakaždým znovu takto vyvolávať, takže nezostane ako predvolený, ale aj tak dík za popis. Toto je stále o ničom. Je možné, že v tej mojej verzii je nejaká chyba ale to už ja neposúdim. Všetci u nás doma boli zvyknutý, že na konkrétnom čísle sa nachádzal konkrétny program a teraz som za vola lebo je fakt, že to fungovalo dobre. Ano, vždy som používal len základné triedenie. Touto funkciou sú vybavené úplne všetky príjmače. Patrí to medzi základné funkcie, nie nadštandart. Nikdy som nepoužíval iný zoznam programov a doteraz som s tým nikdy problém nemal. Mal som aj Linuxový príjmač kde síce bolo potrebné zakaždým meniť pluginy, firmwary a podobné veci ale s preusporiadaním predvolieb problém nikdy nebol.
Takže hľadám spôsob ako downdatovať na 1.01.08
hroch1 (118)|15.10.2012 12:22
[QUOTE=vald;428555]lenže tento zoznam treba zakaždým znovu takto vyvolávať, takže nezostane ako predvolený[/QUOTE]

Tak to je opravdu chyba v tvé verzi FW, protože já ten seznam vyberu jen jednou a zůstane tam napořád jako výchozí dokud ho stejným způsobem nezměnim. Potom mám pod konkrétním číslem na ovladači konkrétní program a to ten který si pod to číslo vyberu. Používám i oblíbené 2, kde mám jen sportovní kanály a oblíbené 3 kde mám hudební a všech to funguje bez problému jak popisuju.

Verze přes anténu bude tedy mít nejspíš nějaké mouchy jestli má takový problém ještě někdo. Netvrdil bych ale všeobecně že je to verzí 1.01.26 protože mě tahle z webu Humaxu funguje.
Snad se ti podaří najít způsob jak vrátit 1.01.08 nebo tam aspoň dostat tu 1.01.26 ze stránek Humaxu.
vald (60)|15.10.2012 19:31
Zistil som jednu vec, ktorá mi dala dosť zabrať. Po neúspechoch s triedením a ubezpečovacích príspevkov od hroch1-a mi to nedalo a ešte raz som začal odznova. Starší sw sa mi tam dať pochopiteľne nepodarilo, tak som urobil aspoň továrenské nastavenie a začal s ladením odznova. Tentokrát som ale nespustil hneď hladanie ako zvyčajne ale začal som najprv z detailným skontrolovalaním všetkých nastavení položku po položke a vyplatilo sa. Zistil som totiž, že je potrebné povypínať automatické a poloautomatické voľby rýchleho vyhladávania v menu inštalácie ešte pred spustením hľadania kanálov a nie až pred začatím triedenia ako som to skúšal predtým. Toto som nevedel a to mohol byť asi aj dôvod prečo si systém ponechával svoj zoznam predvolieb, hoci nechápem prečo by sa to nemalo dať prepnúť do manuálu aj dodatočne. Prekvapilo ma to že akonáhle spustíte čo i len raz aktualizáciu alebo poloautomatickú voľbu (o automatickej nehovoriac) okamžite sa vám to rozhádže a jediná možnosť ako uspieť v editovaní je začať zase odznova. (t.zn. továrko, opätovné spustenie hľadania, atď) Pritom by stačila jednoduchá vec - možnosť voľby automatického triedenia a manuálneho triedenia.
Zaujímavé ale je, že v prípade manuálneho triedenia sú predvoľby očíslované spôsobom 4001, 4002, atď kým v prípade automatického triedenia systém už umožní (po reštarte) už normálne číslovanie. (1, 2, 3..)
Takže jeden problém som vyriešil, ale vyskytol sa nový. (ako ináč). Pretože aktualizácia vyšla len pred cca 3. dňami na novú si ešte nejaký ten týždeň či mesiac počkáme. (ak vôbec)
Snáď moje zistenie príde niekomu vhod. Pokiaľ niekto už úspešne vyriešil problém zo štvormiestnym číslovaním, tak by nebolo od veci sa podeliť zo skúsenosťami. (tvrdý reset v mojom prípade nefunguje). Ďakujem a želám veľa, veľa trpezlivosti.

PS pre hroch1: problém sa editáciou obľúbených položiek sa tým nevyriešil. Pretože máš rovnykú verziu sw (i keď iného pôvodu) zaujímalo by ma ako si na tom s číslovaním predvolieb?? (díki)
hroch1 (118)|15.10.2012 19:56
vald - Já mám číslování programů v pořádku. Po updatu jsem měl číslování např 4001,4002 dal jsem tovární nastavení a číslování mám v pohodě. Jen si nejsem jistý jaký způsob vyhledávání jsem zvolil, ale já to snad kvůli tobě udělám znova :-)
Postupoval jsem ale podle pokynů přijímače a na poprvé se mi to povedlo bez jediného zaváhání Jak už jsem psal nastavení příjímače včetně vybrání programů a seřazení mi zabralo kolem 10 min. FW mám dnes 7. den a nastavení drží.
V tom menu se domnívám, že jsem dal automatické vyhledání kanálů a volil české programy. V kompletním seznamu jsem pak měl první všechny české programy, pak slovenské, pak placené a nakonec volné.
chyki (19)|15.10.2012 22:18
[QUOTE=vald;428555]Po vyvolaní zoznamu programov tlačidlom OK je možné vyvolať ďalšie možnosti pomocou šípky do boku. Tu sú aj oblúbené položky, lenže tento zoznam treba zakaždým znovu takto vyvolávať, takže nezostane ako predvolený, ale aj tak dík za popis. Toto je stále o ničom. Je možné, že v tej mojej verzii je nejaká chyba ale to už ja neposúdim. Všetci u nás doma boli zvyknutý, že na konkrétnom čísle sa nachádzal konkrétny program a teraz som za vola lebo je fakt, že to fungovalo dobre. Ano, vždy som používal len základné triedenie. Touto funkciou sú vybavené úplne všetky príjmače. Patrí to medzi základné funkcie, nie nadštandart. Nikdy som nepoužíval iný zoznam programov a doteraz som s tým nikdy problém nemal. Mal som aj Linuxový príjmač kde síce bolo potrebné zakaždým meniť pluginy, firmwary a podobné veci ale s preusporiadaním predvolieb problém nikdy nebol.
Takže hľadám spôsob ako downdatovať na 1.01.08[/QUOTE]

Presne to isté je aj u mňa tak, ako tu opisuje Vald. Stručne a jasne - posledný firmware 1.01.10 na PRD!!!
vald (60)|16.10.2012 10:08
Skúšal už niekto úpravu settingu v PC? Podarilo sa mi stiahnuť zálohu kanálov z Humaxu (najnovší soft to už umožňuje). Je to vo formáte "export.qdf". Našiel som aj edtitor pre Humax (HumBox 4.1) ale zrejme nie je kompatibilný, pretože moju zálohu v PC nenájde. Rovnako na tom je aj program Formula V3, ktorý slúži ale na editáciu firmwaru Humaxov zo starým Cryptoworks systémom.
Skúšal to niekto? Má niekto nejaký typ trebárz na iný editor?
Dagy2 (3153)|16.10.2012 15:31
Stiahni si SetEdit, http://www.setedit.de
Na stránke si nájdi verziu pre humax a skontroluj či to sedí pre tvoj prijímač. Väčšinou výrobcovia používajú rovnakú databázu takže sa pravdepodobne dá použiť verzia pre Humax aj keď tvoj konkrétny stroj tam nie je.
Stiahni si trialovú verziu. Je tam aj slovenčina. trial funguje tak, že môžeš urobiť 19 zmien potom musíš setting uložiť, zavrieť program a znova otvoriť.
Oproti plnej verzii nevie tiež automaticky sťahovať updaty kanálov tzv. "lososy" :) , ktoré setedit ponúka týždenne.

P.S. hrochu hochu si teraz v opačnom garde. U techniSatu boli problémy na tvojej strane a neveril si že ten prístroj inak funguje OK, teraz je hromada ľudí s problémami u humaxu (naprieč fórami) a ty si naopak presvedčený že všetko je OK. Taký je už raz svet - guľatý.
Mimo iné práve toto je to vlákno (viď príspevok č.3) kde som písal k humaxu že ho netreba zatracovať. Takže keď nabudúce zase niekoho obviníš z brania provízií najprv si pozri komu to píšeš.
hroch1 (118)|16.10.2012 16:55
[QUOTE=Dagy2;428688]P.S. hrochu hochu si teraz v opačnom garde. U techniSatu boli problémy na tvojej strane a neveril si že ten prístroj inak funguje OK, teraz je hromada ľudí s problémami u humaxu (naprieč fórami) a ty si naopak presvedčený že všetko je OK. Taký je už raz svet - guľatý.
Mimo iné práve toto je to vlákno (viď príspevok č.3) kde som písal k humaxu že ho netreba zatracovať. Takže keď nabudúce zase niekoho obviníš z brania provízií najprv si pozri komu to píšeš.[/QUOTE]

Na tebe jsem čekal. Nikoho jsem neobvinil, napsal jsem to jako řečnickou frázi, pak jsem ti to i vysvětlil, ale koukám stejně si to nepochopil, tak už na to kašlu. U Techisatu byly a jsou problémy u Technisatu, nikoli u mě. SIR ok nefunguje a protože jsem si tím jistý, nabídl jsem ti ať přijedeš s jakýmkoli SIRem ke mně, abych ti dokázal že ho bráníš neobjektivně. SIR funguje ok, pokud ho používáš na 10% a připojíš ho scartem.

U Humaxu jsem hromadu nespokojených lidí nezaznamenal. Sešli se tu dva co mají stejný problém. A já nejsem přesvědčený (opět jak ty píšeš) že je všechno ok, já jen píšu, že stejné problémy se u mě nevyskytují a snažil jsem se Valdovi pomoc s nastavení, aby mu to také fungovalo, nic víc, nic míň.

To znamená, že se nic nemění a vše je při starém - SIR nefungoval a nefunguje (mohu kdykoli předvést), Humax fungoval a funguje (mohu kdykoli předvést)

Máš v tom hochu velký bordel a svět se ti točí pod nohama :)

edit: a já v žádném opačném garde nejsem, snažil jsem se pomoc, Humax nijak nebráním ani neprotěžuju, je mi fuk od jakého výrobce přijímač mám, hlavně že dělá to co dělat má. To mi stačí
vald (60)|17.10.2012 06:03
Tu mi nedá nezareagovať:
[QUOTE=hroch1;428696]U Humaxu jsem hromadu nespokojených lidí nezaznamenal.[/QUOTE]

[QUOTE=hroch1;428696]Humax fungoval a funguje (mohu kdykoli předvést)[/QUOTE]

Nesúhlasím. Stačí sa lepšie popozerať po webe a nájdeš hromadu nespokojných. Netvrdím, že tento príjmač je úplne na nič, ale od dokonalosti má rozhodne ďaleko. Je evidentné, že výrobca dal do obehu príjmač z nedotiahnutým softvérom a rozhodol sa ho dolaďovať za jazdy. Tu môžem len špekuľovať o tom aké požiadavky resp. zmeny dáva výrobcovi Skylink, ako pohotove dokáže na to výrobca reflektovať a ako sa tým vysporiada do budúcnosti. Beriem v zreteľ aj komerciu a ďalšie aspekty ktorými sa musí výrobca vysporiadať. To všetko chápem, ale stále to nič nemení na fakte, že oficiálne zverejnený firmware má značné nedostatky ktoré v konečnom dôsledku znáša jedine spotrebiteľ. (auto si tiež nekupujete s tým, že budete na ňom jazdiť len pri slnečnom počasí, ale s tým že ho využite všestranne). Okrem toho mám za to, že satelitný príjmač nie je spotrebič ktorý by vyžadoval týždenný školiaci kurz a pokiaľ je vybavený tými funkciami ktorými je, mali by tieto funcie aj riadne fungovať; o to viac keď ide o základné funkcie.
hroch1 (118)|17.10.2012 09:02
vald - rozumim jak to myslíš a když to podáš takto, tak s tebou souhlasim, ale to bys ten svůj příspěvěk mohl zkopírovat a hodit ho do všech vláken všech druhů dnešní elektroniky. Které zařízení dnes nemá jediný problém nebo nějaký nedostatek a nemusíme zůstávat jen u přijímačů do 3t Kč. Je to jen na uživateli najít si takový přijímač, který pro něj bude nejmenší zlo.
Měl jsem SIRa, kde jsem několikrát denně musel vstát z gauče a jít ho restartovat protože vůbec nešel obraz. Co je to za problém ve srovnání s Humaxem, kde jediné co mi nefunguje je Youtube (píše že je služba nedostupná a bude co nejdříve zprovozněna)? Jinak jsem na nic jiného nepřišel.
S tím FW to moc nechápu, proč mě FW z webu výrobce funguje a ten z antény je jiný, když mají stejné číslo označení.
Zajímalo by mě kdyby se ozvali i jiní uživatelé co instalovali verzi z webu a verzi přes anténu jak na tom jsou.
Pokud ti nefunguje ještě něco kromě řazení programů, tak napiš a já to vyzkouším, ale kromě youtube jsem na nic nenarazil.
Mohu ti klidně natočit video s řazením a přepínáním tebou zvolených programů na tebou zvolené pozice.
Takže za mě FW 1.01.26 z webu Humaxu není špatný a nedělá mi to co popisuješ.
vald (60)|17.10.2012 10:33
Nepovedal by som, že všetky elektronické výrobky majú chybu, hoci je ich dosť. V kuchyni mám starý Openbox a ten šlape už niekoľko rokov bez jedinej chyby. Sw som tam menil len raz a aj to len kvôli novej Irdeto karte. Je pravda, že keď presunú kanál na iný transpondér či frekvenciu, musím preladiť ručne ale to je otázka pár minút. Osobne by som kľudne oželel automatické ladenie ak by ostatné funkcie fungovali poriadne. Pred Humaxom som mal HD-box 9100. Ide o Linuxový príjmač o.i. vybavený PIP-om, umožňujúci zdieľanie, emuláciu a pod. V prípade doinštalovania Enigmy by som získal univerzálny multimediálny príjmač, lenže bola tam tá chyba, že vyžadoval neustále nový sw, nové pluginy a pod, a to potom človeka raz prestane baviť keď má neustále niečo skúšať a testovať. Preto som sa jedného krásneho dňa naštval, HD-box som predal, čosi doložil a kúpil vraj "bezproblémový" Humax. Mám ho od januára a sprvoti som naň tiež nedal dopustiť. Problémy mi začali až po aktualizácii na najnovší sw. Predtým mi síce tiež nešlo You-Tube, ale to mi nevadilo tak jak to, keď musím jeden po****ý program hľadať 5 minút. Mám aktívny balík mini, tak sú mi programy ako HBO či Filmbox na dve veci. Na začiatku zoznamu (toho prideleného ako ináč) sú síce slovenské a potom české zo základnej ponuky, ale napr. po Markíze ide zase ďalšia Markíza, po Nove ďalšia Nova a také Retro music mám až na 110. predvoľbe, Viasat History na 90. atď. Hlavná vec že medzi nimi je skupina cca štyridsiatich kanálov ktoré sú mi na nič.
Čiže suma sumárum v danom stave mám na výber si to buď manuálne naľadiť ale s tým, že miesto č.3 musím voliť 4003 (príklad), alebo automaticky naladiť kde síce normálne číslovanie funguje ale zase nenájdem čo kde je, čím defacto mám na výber medzi zlým riešením a ešte horším.Tak ja neviem, ale ak toto je bezproblémový príjmač, tak jak potom vyzerá ten problémový?
hroch1 (118)|17.10.2012 11:13
[QUOTE=vald;428758]V kuchyni mám starý Openbox a ten šlape už niekoľko rokov bez jedinej chyby.[/QUOTE]

To je právě to na co jsem narážel, starý a několikaroční a šlape. U dnešních výrobků dělaných horkou jehlou musíš přehrát FW i mikrovlné trouby aby sis mohl ohřát jídlo.
S tim řazení programů je to horší, já např včera přidával nový program TV Pětka, v kompletním seznamu jsem jí měl na 108. pozici, hodil jsem si ji do oblíbených za české programy na tušim 11. pozici a je tam. Když na ovladači zmáčknu 11 skočí tam TV pětka, na displeji svítí 11 prostě vše v pořádku. Pokud se potvrdí, že je chyba ve FW nahraném přes anténu, stačilo by vyslat další aktualizaci s verzí, kterou má Humax na webu.

Tahle nekonečná diskuze nikam nevede, začal jsem reagovat až když si veřejně napsal, že FW 1.01.26 je špatný. Jediné proč ti odporuji je, aby ostatní co se chystaj udělat update věděli, že ve FW instalovaným přes antenu mohou být tebou uvedené nedostatky, já je ve FW 1.01.26 instalovaným přes USB z webu Humaxu nemám, nedá se tedy říct, že by byl všeobecně špatný.
Naopak mi přibyla funkce automatického ukládání nových stanic, HBB TV a záloha programů. Kdybych býval neprovedl update minulý týden, dnes po tvých příspěvcích už bych to ze strachu neudělal a připravil se "nové funkce". Já je asi nikdy používat nebudu, ale někomu mohou chybět.
hroch1 (118)|17.10.2012 14:15
Tak jsem teď provedl tovární nastavení abych zjistil jak jsem po updatu postupoval a po znovu nastavení už mi nefunguje libovolné číslování také. Všechno ostatní zůstává při starém, seznam oblíbených drží své nastavení a nemusim ho aktivovat při každém přepnutí, kanály jsem si seřadil, ale už se mi neupraví automaticky číslo kanálu, takže např. jak jsem zmiňoval výše TV Pětku, tak teď jí mám také na 11. pozici v seznamu oblíbených, ale s číslem 109.
Ještě to zkusim jednou večer nebo zítra, ale jsem si téměř jist, že jsem postupoval stejně jako po updatu. Nechápu
vald (60)|17.10.2012 15:37
[QUOTE=hroch1;428774]Pokud se potvrdí, že je chyba ve FW nahraném přes anténu, stačilo by vyslat další aktualizaci s verzí, kterou má Humax na webu.[/QUOTE]
No za predpokladu. že tú chybu skutočne aj odstránia alebo, že k nej ešte nepribudne nová.
Dagy2 (3153)|18.10.2012 00:22
základnú blbosť sme bohužiaľ spravili my zákazníci - a to myslím vážne - tým, že také chyby ako zamrznutie prijímača, nutnosť vytiahnuť kartu raz za deň, zresetovať a pod. buď
- obhajujeme spôsobom "nový FW to vyrieši" - ale nevyrieši na to berte jed
- obhajujeme spôsobom "pomer cena/výkon je výborný" - keď som sa pýtal u rôznych majiteľov že čo to znamena (podľa mňa to buď funguje alebo nefunguje) tak nikto nevedel odpovedať. Je to tak, že za 50eur môže prijímač zamrznúť 1x za hodinu, za 100eur 1x za deň atď? Alebo čo to je?
- obhajujeme formulkou "prijímač má dobrú podporu na internete" čo v praxi znamená, že do FW prijímača jebe 100 rôznych skupín amatérov a robia v tom ešte väčší zmätok než má výrobca sám
- ak niekto už fakt má plné zuby prijímača tak ho nereklamuje predajcovi ale predá niekomu inému a ešte to tu napíše ak oparádne sa zbavil toho šrotu.

Tým nie je šanca pre serioznych výrobcov doladiť sw ale hľadajú ako ošuliť prijímač tak aby mohli konkurovať šrotom.
Osobne si myslím, že chyba v softe (nech je to akákoľvek značka) má byť dôvodom na vrátenie alebo reklamáciu prijímača. Je mi jasné že to u nás nie je jednoduché. Preto každý ďalší prijímač budem kupovať mimo tieto dve besné republiky - tiež cestou menšieho odporu.

Chlapi skúste ten SetEdit alebo downgrade tam, kde vám to šlapalo dobre...
vald (60)|18.10.2012 08:10
[QUOTE=Dagy2;428827]Chlapi skúste ten SetEdit alebo downgrade tam, kde vám to šlapalo dobre...[/QUOTE]
Ako previezť downgrade?
Puamik (229)|18.10.2012 10:26
tento přijímač má průběžné LNB (vstup, výstup), bude tedy možné z výstupu Humaxe natáhnout anténní kabel do tv, která má DVB-S a na každém přijímači sledovat jiný kanál? Humax bude něco nahrávat a na TV bude běžet jiný kanál? Bude to fungovat?
KamilZ (10277)|18.10.2012 12:45
Ne, ledaže bys měl Unicable řešení (pokud máš patřičný LNB a Humax a TV ho také podporují). A pak ještě budeš potřebovat dvě přístupové karty.
chyki (19)|18.10.2012 15:29
to Vald
tu máš downgrade : http://www.koscom.estranky.cz/file/747/downward-humax-irhd-5100s.zip

a tu aj niečo navyše : http://www.koscom.estranky.cz/clanky/humax-sw---setting.html

ak by pýtalo heslo, tak daj humax
ja to idem teraz vyskúšať a vrátim sa k FW Humax 5100s 1.01.08
chyki (19)|18.10.2012 16:11
HOTOVO!
po polhodinke FW Humax 5100s 1.01.08 znovu nahratý. super.
vald (60)|19.10.2012 06:16
Díki moc Chyki. Je to downgrade na fw 1.00.06, ale z toho už neni problém prejsť na 1.01.08. Super, presne toto som potreboval. Dnes to vyskúšam a z výsledkom sa podelím.
vald (60)|19.10.2012 14:25
Tak už som späť aj ja. Všetko funguje jak predtým. Je to v podstate podobné ako pri upgrade ibaže postup treba ešte tri krát zopakovať vždy s inými súbormi. Ten manuál čo je k tomu je dobre vypracovaný, nedá sa pomýliť. Iba pri prvej operácii mi nenapísalo "Download completed succesfully!", ale "download full" alebo niečo podobné a tak som chvíľu nevedel či už môžem reštartnúť alebo nie. Pri ďalších troch operáciách už bola hláška "Download completed succesfully!", takže som vedel, že môžem pokračovať. Pri poslednej operácii sa už nahráva vlastný firmware (1.00.06), takže táto operácia trvá o niečo dlhšie. (slubované tri minúty sa pretiahli na päť ale to už je detail).
Po úspešnom dokončení a továrenskom nastavení som upgradol na 1.01.08 a hotovo. Automatické naladenie cz/sk kanálov som pochopitelne vynechal a parametre ladenia som zadal ručne. Po inštalácii som začal s triedením. Po uložení som z hrôzou zistil, že pre niektoré predvoľby číselné zadanie nereaguje. Chyba bola v tom, že som pri triedení hneď povymazával aj tie kanály, ktoré nemám aktivované. Pri druhom pokuse som už ponechal celú Astru 3A,3B a len som si poprehadzoval poradie. (neaktívne kanály som nechal na konci zoznamu). Spomínaná chyba sa už neobjavila, takže som mohol dolaďiť aj zvyšné dva satelity. Celé mi to zabralo slabú hodinku, ale vyplatilo sa.
Ešte raz ti chyki patrí obrovské díki a tým čo tvrdili, že návrat nie je možný odkazujem, že nemožné je len naučiť politika slušnosti a svokru ohľaduplnosti.
chyki (19)|19.10.2012 14:33
to Vald:
nie je zač... hlavne, že sa to dalo a fičí to tak, ako má fičať. uvidíme, čo za novosti prinesie ďalší FW.
vald (60)|19.10.2012 22:52
Ja som len zvedavý čo všetko ešte dokážu pohnojiť. Teraz už sa ale nového sw obávať nemusíme. Apropo, keď sa znovu objaví hláška oznamujúca, že je k dispozícii nová aktualizácia a tri krát zadáš "nie", tak už sa viac neobjaví. To len pre úplnosť. Hlavná vec, že sa to podarilo. Tak mi napadlo, že keby som rodinku nechal cca týždeň sa potiť, normálne by ma vyhlásili za kráľa obývačky. :D
Dandy123 (8)|20.10.2012 12:03
Taky se připojím taky k debatě...
Provedl jsem upgrade na verzi 1.01.26 přes USB souborem ze stránek Humaxu....Nahrálo se to...Dal jsem restart...Naskočili mi programy s číslováním 4001, 4002 apod...
Dal jsem znovu restart a programy měli číslování 8001, 8002, apod ....Provedlo se tovární nastavení, vymazalo se komplet všechno..V nastavení jsem nedával hledat kanály...To jsem přeskočil..Nastavilo se to...A potom v menu jsem dal hledat kanály...Uložili se a zase mají 4001, 4002 apod... Na vedlejším Humaxu, kde proběhl upgrade automaticky přes anténu jsem vyzkoušel export programů na flash..A přenést k sobě, když byl znovu po továrním nastavení..Po importu se vložili kanály taky s číslováním 4001, 4002... Ještě tedy zkusím vypnout všechno automatické po továrním nastavení a uvidím, zda už budu mít kanály od 1, 2, 3....Jinak půjdu na downgrade....
vald (60)|20.10.2012 13:46
Tento problém som mal aj ja a to bol dôvod pre môj downgrade. Keď si prečítaš moje príspevky, tak som to tu už rozoberal: ako som už písal mal som na výber medzi zlým riešením a zlým riešením - t.j. buď manuálne hľadanie s funkčným triedením ale s predvoľbami 4001.. alebo normálne číslovanie predvolieb ale s nefunkčným triedením. (viď posledné cca 2 strany tejto témy). Problém som vyriešil jedine downgradom za čo môžem vďačiť jedine ochote jedného z prispievateľov.
V súvislosti s tým som ešte predtým písal e-mail výrobcovi - samozrejme, že zostal bez odpovede (dalo sa čakať). Na stránke na ktorú odkazuje výrobca je ale diskuzia kde nejaký "odborník" vysvetluje tento "jav" s tým, že citujem: "nejde o závadu ale o vlastnosť príjmača" - koniec citátu. Tak toto je u nás typický prístup: ak nevedia zákazníkovi riadne čestne a seriózne vyhovieť, snažia sa ho presvedčiť o tom, že to tak má byť. Okrem iného sa tam tiež uvádza, že návrat na starší sw nie je možný, čo je ďalší nezmysel. (tak potom toto fórum bolo práve svedkom minimálne dvoch zázrakov). Tak či onak to v každom prípade svedčí ak nie priamo o zavádzaní, tak aspoň o neodbornosti a diletantstve týchto "odborníkov".
Dandy123 (8)|20.10.2012 14:02
OxxO mi napsalo na můj dotaz toto:

V souvislosti s plnou implementací všech certifikačních požadavků M77 Group S.A. dochází k některým významným změnám při obsluze přijímače.
Je tedy na zvážení uživatele zda provede aktualizaci svého přístroje pomocí USB disku nebo bude souhlasit s aktualizací přes OTA, která je spuštěna od 12.10.2012 (tu je možné odmítnout).

Programy stažené pomocí funkce FastScan nelze editovat (přesouvat, mazat). Na tyto programy je vyhrazeno 4000 předvoleb. Ručně laděné programy začínají předvolbou 4001! Tyto programy lze libovolně editovat. Během několika sekund máte naladěny všechny programy Skylinku/CS Linku a volné programy z družice Astra 1. Tento seznam je přímo vysílán z družice Astra 3B a je plné v režii Skylinku (M77 Group). Programy Skylinku/CS Linku jsou logicky setříděny, nejprve je nabídka DIGITAL a poté následuje placená televize podle žánrů (filmy, sport, dokumenty, dětské, hudební a jako poslední jsou erotické programy).

Funkci FastScan lze v menu přijímače vypnout, nicméně z důvodu jejího možného opětovného zapnutí je prvních 4000 předvoleb stále alokováno pro tuto službu.

Uživatel má možnost si vytvářet favoritní seznamy, kde si může zařadit libovolné programy a tyto seřadit dle svého uvážení, nicméně číslo předvolby je přenášeno z hlavního seznamu!


Takže buď downgrade podle návodu na předešlých stránkách a udělat si vlastní seznam...A nebo se podřídit Skylinku a mít podle nich vše řazeno....
Dagy2 (3153)|20.10.2012 14:13
vald, tentokrát (a pre kamaráta Hrocha1: Ako agent TechniSatu UŽ ZASE!!! ) sa musím zastať Humaxu aj jeho predajcov.
Na parabole niekto vystavil podmienky certifikácie SkyLink. Je tam jasne napísané, že (približne, neberte ma za slovo):
"FastScan musí naladiť všetky programy na pozície od 1 do X. V prípade, že je umožnené ladiť alebo ukladať si svoje programy do prijímača - toto SkyLink nezakazuje - je možné použiť predvoľby od 4000 vyššie..."

Čiže tak ako píše OxxO a v zmysle odpovede "je to vlastnosť prijímača". Takže áno, je to vlastnosť Humaxu s certifkáciou SkyLink a funkciou FastScan.

Dobre že ste našli možnosť downgradu, pretože bohužiaľ to, čo sa zdalo ako výhoda - FastScan - pri uplatňovaní politiky:
- nemožnosť meniť poradie kanálov (ak platím napr. HBO pack, budem mať v súbore Skylinku hormadu kodovaných programov medzi tými čo mám zaplatené)
- presun svojich kanálov na 4000 a vyššie
- nanútené nezmyselné kanály (teleshoppingy a pod)
sa ukazuje ako nezmyselnosť.
mmddrr (7)|21.10.2012 11:25
Mate niekto skusenost so zdielanim suborov z pc?
Daju sa spustit titulky (.srt) pri prehravani videa bez toho aby boli na tvrdo "napalene" do filmu?
vald (60)|21.10.2012 20:35
Tak podľa mňa je táto "novinka" skôr na obtiaž než aby bola ku pospechu. Sranda je, že ani to ich deklarované nanútené tiredenie nemá logiku, pretože po základnej ponuke príjmač naladí volné stanice (napr. regionálna televize, tv8 a pod.) a až potom nasledujú platené stanice. Je pravda, že filmové sú hneď za nimi, ale rozhodne to nie je podľa balíkov. Napríklad v prípade mini balíku je také Retro na 110. predvoľbe, Viasat History na 90. predvoľbe a pod. Tu postrádam akúkoľvek logiku.
Tak či onak by tu mala byť možnosť voľby. Ak nechcem fastscan, tak by som mal mať možnosť ho vypnúť, s tým že mi nebude bránené riadne používať príjmač. Tento príjmač mám skoro rok a toto som pri jeho kúpe nevedel. Dnes by som tento príjmač už nikomu na svete nedoporučil, pretože toto nie sú doplnkové funkcie čo riadne nefungujú, toto sú základné funkcie!
Je to len môj názor, ale som presvedčený o tom, že nie som jediný.
murder (46)|22.10.2012 10:17
Narazil jsem na jiný problém ve spojitosti s novým fw. Nahrával jsem na ČT1 Vyprávěj v sobotu jsem si to chtěl pustit a nahrávka byla zakódovaná (stejná hláška jako u nepředplacené stanice) vlastně v novém fw jen vytuhnutí na černé obrazovce, odchod možný jen za použití tlačítka Exit. Říkám si OK asi se něco nepovedlo, pak jsem nastavil nahrávání z Markíza HD na sobotu a v neděli výsledek ten samý. Zkusil jsem nahrávat jak přímo tak s časovačem na Nově a pustit to šlo normálně. Tak jsem provedl downgrade na 1.08... a nahrávky se mi nepřehráli právě se stejnou hláškou jako u nepředplacené stanice (upozorňuji, že rodičovský zámek to není). Říkám si OK bylo to nakoplý z tý zmršeniny Skylinku. Nahrával jsem programově včera ve fw 1.08 opět z ČT1 a výsledek je opět blokovaný.
Kurník, mám ten problém jen já, nebo začal Skylink po získání monopolu diktovat i co můžeme nahrávat?
vald (60)|22.10.2012 11:52
U mňa nahrávanie pri fw.1.01.08 v pohode. Pred downgradom mi tiež hlásilo zakódovanú nahrávku. Skús sformátovať HDD, možno to pomôže.
murder (46)|22.10.2012 12:35
No formátovat se mi moc nechce mám na HDD už 400GB filmů (hlavně pro děti) i když už jsem si říkal, že jim to promažu, ale formát je poslední řešení. Jo a ještě tu zakódovanou nahrávku mi to udělalo i v tý 1.08. tam bych moc souvislost s HDD neviděl, nahrávku to uloží, ale neuloží to ten licenční soubor k ní.
chyki (19)|22.10.2012 14:55
Ja by som predsa len išiel do toho naformátovania HDD, tak ako napísal Vald. Alebo druhá možnosť, skúsiť iný HDD. Mne 1.08. fičí v pohode.
murder (46)|22.10.2012 18:46
Tak byl nakopnutý HDD, ještě jsem zkoušel zpátky nejnovější fw a chtěl jsem uložit seting a i přesto, že se vše tvářilo jako OK, tak zůstával původní a nechtěl se přepsat. Tak jsem se rozhodl, že ho přeci jen naformátuji a po formátu se ukládání setingu chová tak jak má. Ještě zkusím nahrávání přes noc a zítra uvidím jak se budou nahrávky tvářit.
vald (60)|23.10.2012 10:36
Sorry za blbú otázku, ale urobil si továrenské nastavenie pred i po downgrade resp upgrade jak sa doporučuje? U mňa sú staré nahrávky (tie z pred aktualizácie na 1.01.26) normálne funkčné. Kód pýtal len rodičovský zámok pri fw.1.01.26 a nahrávku neodomklo ani po zadaní 0000 - ale po downgrade na 1.01.08 už zase bez problémov.
Napr. včera som nahrával pre polovičku Panelák z Jojky, teraz pred chvíľou som jej ho pustil, a v pohode. Potom by tu mohla byť ešte možnosť, že nahrávanie blbne len pri niektorých kanáloch, príp. programoch popr. pri HD-kanáloch. Asi doma poverím manšaft s vykonaním menšieho testu a potom dám hlášku čo a jak, lebo toto aj mňa zaujíma.