Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung BD-C6900 - audio synchronizacia

krupier (9)|13.3.2011 14:26
Pozdravujem,

nedavno som kupil Samsung BD-C6900 BluRay prehravac najma kvoli tomu, aby som nan napojil svoje analogove Genius SW5000 repro. Prehravac ma slusne recenzie... Bol som vsak mierne sklamany po zisteni, ze 5.1 zvuk nie je uplne zosynchronizovany s obrazom. Pri Dolby Digital to je asi menej badatelne ako pri DTS. Najhorsie je to pri scenach, kde herci velmi rychlo rozpravaju spolu s rychlym strihom...
Ked to pustim len cez HDMi na TV, tak je to v poho, rovnako ako cez stereo audio vystup na prehravaci. Cital som, ze ludia mavali problemy najma s prehravanim z netu - to by mi nevadilo.
Mam posledny firmware (1019). Skusal som aj reset nastaveni, nejak vyrazne nepomohlo.
Nezda sa mi to zrovna ako moznost, ale ak by som pouzil 1.4 HDMI (na ktory je ten prehravac stavany) mohlo by to pomoct?
Budem rad kazdemu commentu.
vivid.sk (11472)|13.3.2011 15:52
To nieje problem prehravaca ale TV (hovori sa tomu input lag, teda obraz sa zobrazuje o nieco neskor ako pocujes zvuk) - nepises aky mas model.

Pokial BD nema v menu nastavenia korekcie (opozdenia), nespravis s tym nic - bez dalsej investicie.

Skus si docasne zapnut "Game Mode", ak mas TV samsung a uvidis ci sa to zlepsi.
krupier (9)|14.3.2011 08:45
[quote=vivid.sk;334945]To nieje problem prehravaca ale TV (hovori sa tomu input lag, teda obraz sa zobrazuje o nieco neskor ako pocujes zvuk) - nepises aky mas model.

Pokial BD nema v menu nastavenia korekcie (opozdenia), nespravis s tym nic - bez dalsej investicie.

Skus si docasne zapnut "Game Mode", ak mas TV samsung a uvidis ci sa to zlepsi.[/quote]

TV mam Samsung LE46C750.
Vsera som sa trochu hral a zrusil som BD-Wise a 24 frekvenciu a trochu to pomohlo - najma pri serialoch. Prehravac nastavenie delay nema - to som hladal ako prve...
Mal som ale pozicany bd-3600 a hned po zapnuti isiel v uplnej pohodicke...
Skusim este ten Game Mode. Vdaka.
krupier (9)|14.3.2011 17:51
[quote=krupier;335033]TV mam Samsung LE46C750.
Vsera som sa trochu hral a zrusil som BD-Wise a 24 frekvenciu a trochu to pomohlo - najma pri serialoch. Prehravac nastavenie delay nema - to som hladal ako prve...
Mal som ale pozicany bd-3600 a hned po zapnuti isiel v uplnej pohodicke...
Skusim este ten Game Mode. Vdaka.[/quote]

Game Mode vyrazne pomohol. Vdaka. Len ma trochu mrzi, ze tym padom nemozem nastavit Motion Plus - najma co sa trasenia tyka...
vivid.sk (11472)|14.3.2011 18:12
Nemozes, pretoze to je cely princip fungovania TV.

1) Samotny processing a 100/200Hz dopocet trva, pretoze algoritmus dopoctu caka na nasledujuce snimky, z ktorych obraz "dopocita". Tym padom obraz vykresluje logicky neskor. A kedze zvuk posielas mimo TV, tak zvuk pocujes "ihned", kym video "sa spracovava" a vidis ho neskor.

2) pokial zapnes "Game mode" vypne sa vsetkok processing, 100Hz dopocet a vsetky algoritmy s tym suvisiace. Tym padom je mozne znizit input lag z cca 120ms (na mojej a predpokladam aj tvojej TV) na nejakych 10-30ms, co je uz akceptovatelna hranica.

Pokial by si audio tahal cez TV, tak TV si koriguje audio (preto to v TV nevidno).

Riesenie je este vymenit audio system za taky, ktory umoznuje korekciu input lagu. (napriklad lacne ale dobre hrajuce [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ma okrem digitalnych dekoderov aj funcie AVR)
krupier (9)|15.3.2011 10:29
[quote=vivid.sk;335122]Nemozes, pretoze to je cely princip fungovania TV.

1) Samotny processing a 100/200Hz dopocet trva, pretoze algoritmus dopoctu caka na nasledujuce snimky, z ktorych obraz "dopocita". Tym padom obraz vykresluje logicky neskor. A kedze zvuk posielas mimo TV, tak zvuk pocujes "ihned", kym video "sa spracovava" a vidis ho neskor.

2) pokial zapnes "Game mode" vypne sa vsetkok processing, 100Hz dopocet a vsetky algoritmy s tym suvisiace. Tym padom je mozne znizit input lag z cca 120ms (na mojej a predpokladam aj tvojej TV) na nejakych 10-30ms, co je uz akceptovatelna hranica.

Pokial by si audio tahal cez TV, tak TV si koriguje audio (preto to v TV nevidno).

Riesenie je este vymenit audio system za taky, ktory umoznuje korekciu input lagu. (napriklad lacne ale dobre hrajuce [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ma okrem digitalnych dekoderov aj funcie AVR)[/quote]

Super. Vdaka za vysvetlenie. Len este jedna vec - preco mi to v pohode hra aj bez Game Mode cez analog stereo vystup na BD playeri - vtedy je to presne zosynchrovane tak ako keby som to pustal cez samotnu TV.
vivid.sk (11472)|17.3.2011 13:57
Ved analogovy stereo/multikanal vystup pouzivas stale (lebo geniusy iny nemaju), ci som nieco prehliadol?

updated: uz som pochopil, ze ten player ma aj 7.1 analogovy vystup a taktiez 2.0 analogovy vystup pre CVBS.

Vyzera to tak, ze v jednom pripade bude posunute aj A+V a v druhom nie. ved skus zapojit do TV video analog z tych vystupov, ktore su pri audio analogovym vystupe. (snad to bude pochopitelne, lebo som to nenapisal najstastnejsie)