Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prijimace podla rychlosti prepinania

fox (222)|11.3.2011 19:15
Zaujimalo by ma, ktore HD satelitne prijimace dokazu podla vas najrychlejsie prepinat stanice (hlavne kodovane HD). Ak mozete, uvedte aj dlzku prepnutia v sekundach.
jarino1978 (8045)|11.3.2011 22:14
- SD rovnaký TP ( FTA, alebo crpyt ) - 0,5s
- SD rôzne TP ( FTA alebo crypt ) - 0,7s
- HD rovnaký TP ( FTA, alebo crpyt ) - 0,8s
- HD rôzne TP ( FTA alebo crypt ) - 1,0 s

Vantage HD 6000
FW : Jepssen
panasonic650 (1124)|12.3.2011 11:36
[quote=fox;334751]Zaujimalo by ma, ktore HD satelitne prijimace dokazu podla vas najrychlejsie prepinat stanice (hlavne kodovane HD). Ak mozete, uvedte aj dlzku prepnutia v sekundach.[/quote]
Zaujimava tema. Ale navrhujem namiesto cisiel postnut aj niekde na YouTube video hoc aj z mobilu kde to bude vidiet. Cislo clovek verit moze a nemusi ;)
vivid.sk (11472)|12.3.2011 13:01
Tiez som si myslel ze to trva pol sekundy, kym som nezobral stopky a zistil, ze je to realne 3x dlhsie.
Ale tie casy z Vantage su velmi dobre (ak su realne).
jarino1978 (8045)|12.3.2011 13:24
večer, ak sa mi bude chcieť, dám zopár videí so stopkami na youtube.postnem potom odkazy.
juurosik (117)|12.3.2011 15:59
jarino1978,
presnosť tvojho merania so stopkami (podľa uvedených časov) a môjho skromného odhadu tak +/- 50%
jarino1978 (8045)|12.3.2011 16:27
[quote=jarino1978;334853]večer, ak sa mi bude chcieť, dám zopár videí so stopkami na youtube.postnem potom odkazy.[/quote]

pozerajte v prílohe.
mirekv (7169)|12.3.2011 17:33
K čemu je to dobré? Pokud bude přijímač reagovat po 15s, tak to mě naštve, ale po 1-2s?
fox (222)|12.3.2011 18:04
[quote=mirekv;334876]K čemu je to dobré? Pokud bude přijímač reagovat po 15s, tak to mě naštve, ale po 1-2s?[/quote]

K comu? Ked vidim v recenzii, ze prijimac prepne stanicu po 4 sekundach, tak ma dalsi text nezaujima (aj keby ten prijimac mal neviem aky obraz a dalsie moznosti). Pri dnesnej urovni suciastok, su taketo casy absolutne nemyslitelne a iste nie som sam, komu to skratka vadi. Problem je, ze nie v kazdej recenzii toto byva uvedene.
panasonic650 (1124)|12.3.2011 20:50



panasonic650 (1124)|12.3.2011 21:05
Meranie necham na Vas ;)
sirdo (1320)|12.3.2011 21:23
k comu je niekomu milisekundove prepinanie stanic? ked zapnem TV tak koli urcitemu programu a nie aby som bezcielne browsoval naladenu ponuku. ked sa nudim, riesim to celkom inak ako tupym cucanim do bedne prepinajuc kanaly...
fox (222)|13.3.2011 11:56
[quote=sirdo;334902]k comu je niekomu milisekundove prepinanie stanic? ked zapnem TV tak koli urcitemu programu a nie aby som bezcielne browsoval naladenu ponuku. ked sa nudim, riesim to celkom inak ako tupym cucanim do bedne prepinajuc kanaly...[/quote]

A) Ide o princip a zvyk - od novych zariadeni sa ocakava, ze budu lepsie a rychlejsie, ako tie stare. Skus niekomu, kto bol zvyknuty na okamzitu reakciu pro prepinani stanic na starych televizoroch vysvetlit, ze dnesnemu super-hyper modernemu zariadeniu ta ista cinnost (z pohladu uzivatela) trva x sekund! Mozes si byt isty, ze drvivu vacsinu ludi technicke pozadie absolutne nezaujima. Rychlost prepinania by mal byt povinne uvadzany parameter pre vyrobcom podporovane sposoby dekodovania.
B) Samozrejme, ze clovek si zvacsa zapne program, kt. chce sledovat. Ale ked skonci alebo neplni ocakavania alebo je zrovna jeden z nekonecnych reklamnych blokov a nie je nic ine na praci a spat sa este nechce, tak co asi vacsina ludi urobi? Zacne prehadzovat kanaly, kym nieco zaujimave nenajde. A potom je rychlost prepinania velmi podstatny parameter!
mirekv (7169)|13.3.2011 14:36
fox: to bych polemizoval, od TV s karusely bylo hodně přístrojů, které reagovaly okamžitě, ty s dlouhou odezvou jsou prostě nepovedené, není to dáno vývojem.
Dagy2 (3153)|13.3.2011 15:00
fox
ja si po zapnutí TV/STB zobrazím najprv EPG a než by som cvakal dokola kanály (ktorých ja mám naladených len 110, ale sú experti ktorí tu hovoria o tisíckach naladených kanálov) proste prejdem rýchlo na jednej stránke čo kde dávajú a vyberiem si.

Prepínanie +/- alebo voľbu kanálu číselnou klávesnicou používam asi v 10% len keď viem, že nejaký konkrétny program začína v konkrétnom čase. A to sú tak max TV noviny.

P.S. a čo super rýchle prepínanie STB pri parabole s motorom? Koľko tak trvá prepnutie programu z 1W na program 28.5E?
sirdo (1320)|13.3.2011 15:51
[quote=fox;334930]A) Ide o princip a zvyk - od novych zariadeni sa ocakava, ze budu lepsie a rychlejsie, ako tie stare. Skus niekomu, kto bol zvyknuty na okamzitu reakciu pro prepinani stanic na starych televizoroch vysvetlit, ze dnesnemu super-hyper modernemu zariadeniu ta ista cinnost (z pohladu uzivatela) trva x sekund! Mozes si byt isty, ze drvivu vacsinu ludi technicke pozadie absolutne nezaujima. Rychlost prepinania by mal byt povinne uvadzany parameter pre vyrobcom podporovane sposoby dekodovania.
B) Samozrejme, ze clovek si zvacsa zapne program, kt. chce sledovat. Ale ked skonci alebo neplni ocakavania alebo je zrovna jeden z nekonecnych reklamnych blokov a nie je nic ine na praci a spat sa este nechce, tak co asi vacsina ludi urobi? Zacne prehadzovat kanaly, kym nieco zaujimave nenajde. A potom je rychlost prepinania velmi podstatny parameter![/quote]

A) znie to logicky, ale tie 2-3s latencie pri prepinani programov nie su az take tragicke a ja som si na 2s latenciu u mojej TV zvykol celkom rychlo...

B) pre tebou menovane pripady mam samozrejme strategicky zoradene zaujmove programy, takze v pripade reklamnej vsuvky dialkovym ovladacom idem o krok hore alebo dole...
fox (222)|13.3.2011 18:22
[quote=mirekv;334939]fox: to bych polemizoval, od TV s karusely bylo hodně přístrojů, které reagovaly okamžitě, ty s dlouhou odezvou jsou prostě nepovedené, není to dáno vývojem.[/quote]

Ved ja ani netvrdim, ze vsetky nove pristroje su pomale. Ale uz parkrat som narazil na recenzie, kde boli udavane casy okolo 4-5 s. a to mi teda ako rychle prepinanie nepride. Cely zamer tohto vlakna je v tom, ze ide o to dat tym, ktori si chcu kupit satelit a nemaju prehlad, dalsie voditko, aby neboli sklamani prave z tejto vlastnosti prijimacov. Taketo veci sa totiz od predajcov ziskavaju dost tazko.
fox (222)|13.3.2011 18:32
[quote=Dagy2;334941]fox
ja si po zapnutí TV/STB zobrazím najprv EPG a než by som cvakal dokola kanály (ktorých ja mám naladených len 110, ale sú experti ktorí tu hovoria o tisíckach naladených kanálov) proste prejdem rýchlo na jednej stránke čo kde dávajú a vyberiem si.

Prepínanie +/- alebo voľbu kanálu číselnou klávesnicou používam asi v 10% len keď viem, že nejaký konkrétny program začína v konkrétnom čase. A to sú tak max TV noviny.

P.S. a čo super rýchle prepínanie STB pri parabole s motorom? Koľko tak trvá prepnutie programu z 1W na program 28.5E?[/quote]

No to si Ty, ale bud si isty, ze 99 % ludi toto robit nebude, ale za to intenzivne bude mackat +/- (poznam dost ludi, co im sposobuje problem nahodit cez dialku hoci aj 2-ciferne cislo a pri vysloveni EPG sa budu domnievat, ze im nadavas). O motore nema zmysel sa ani bavit - kolko parabol v % je nim vybavenych? Podla toho, co vidim okolo seba, tak max. 1-2 % (je to len moj odhad - statistiku som samozrejme nerobil).
panasonic650 (1124)|13.3.2011 18:44
Zbytocna polemika.... Kto chce tak si pozrie co a ako dlho trva. Ked to niekto nechce riesit tak je zbytocne sa k tomu vyjadrovat.... Zle hovorim ? Mne je napriklad jedno aky igelit kto doma pouziva v smetnom kosi. A kedze mi je to jedno neidem pisat do vlakna kde sa rozobera ake rozne hrubky plastovych vrecusok sa vyrabaju. ;)
vorrattreides (18)|14.3.2011 10:05
Absolutny suhlas s Foxom. Tiez som mal pri vybere satelitneho prijmaca tazku hlavu z dlzky prepinania kanalov. V niektorych recenziach to uvedene je, v niektorych nie...Niekde je napisany cas v sekundach, niekde nazor, ze prepinanie "je priemerne", co je pojem znacne subjektivny. Ja ako clovek, ktory som chcel prejst na satelit z iptv magia, kde je prepinanie "takmer okamzite", som teda mal hlavu v smutku, ze do coho pojdem. Ked som sa o tom rozpraval s roznymi predajcami v satelitnych obchodoch, na moje otazky o rychlosti prepinania kanalov nikto nezacal krutit hlavou, nikto sa ma nezacal pytat, ze na co mi to je a nikto mi nezacal vysvetlovat, ze sa nemam 5sek. latenciou trapit. Nakoniec som sa vsak na vsetky testy vykaslal a dnes mi pridu spojazdnit licensovany Humax irhd 5100s....Videl som ako to prepinalo v kamennom obchode, nebolo to sice okamzite, ale tie subjektivne vnimane "2-3 sek." medzi kodovanymi kanalmi, pripadne HD som vyhodnotil, ze to zvladnem. Uvidi sa, ked to bude doma.

Myslim si, ze vacsina ludi nepotrebuje doma linuxovu satel.hracku, ale obycajny uzavrety stabilny prijmac, ktory splni bezne uzivatelske ocakavania, akym je napr. necakat na prepnutie medzi STV 1 a STV 2 sedem sekund.

Tymto vsetkym som chcel povedat, ze si nemyslim, ze ludi, ktorych zaujima a odradza dlzka v prepinani kanalov je tak malo ako bolo vyssie uvedene. Treba si uvedomit, ze na taketo fora nepride drviva vacsina ludi, ktora je beznym spotrebitelom a co si ludia kupia zistia az doma. Nech si o takomto postupe mysli kto chce, co chce. Ja to nerobim, studujem ako sa len da pred nakupom, ale myslim si, ze v nasej spolocnosti to stale nie je "normalne". No a pre takych "normalnych" ludi by bolo vhodne, aby udaj o dlzke prepinania jednotlivych kanaloch bol uvedeny v zakladnej specifikacii.

Tolko moj nazor.