Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

aky dekoder/ rekorder/ motor/ ... ?

fue (6)|10.3.2011 13:22
Ahojte,

Chcel by som vas poziadat o radu s nakupom.
Chcem vymenit telku a urobit si radost aj priikupenim inych "peknych" komponentov ako je zosilovac, hifi repro a zaroven si chcem splnit sen z davnych cias - satelit s motorom.

Uz som tu nieco precital, ale napriek tomu by sme o tom mohli prehodit zopar slov.

a) telku mam zatial vyhliadnutu plazmu PANASONIC TX-P50G20E. Ak mi poviete, ze je to blbovina a odporucate menit, tak sa o tom da hovorit, ale otazka zase je ci by som si vsimol nejaky rozdiel.

b) urcite chcem kupit Playstation 3 - iba z dovodu, ze si mozem potom na telku pohodlne streamovat filmy a hudbu z pocitaca. A raz za cas sa mozu zahrat aj deti..

c) teraz vlastne preco som v tejto sekcii - chcel by som satelitny prijimac s motorom, aby som sa prepinal na rozne druzice... mozno mi poviete, ze je to blbost a ze mi stacia 2 taniere... v dnesnej dobe by som urcite chcel riesit HD. a nemam problem upisat sa nejakemu Skylinku

d) co by som chcel od dekoderu - aby som na nom mohol aj nahravat a tieto nahravky presuvat do pocitaca - nepredpokladam, ze to niekedy vyuzijem, ale chcem mat tu moznost ;)

vopred dik za prispevky
vivid.sk (11472)|10.3.2011 14:12
Napisal si vela vsobecneho, kde sa da poradit mnoho (siroky zaber), ale to najdolezitejsie - rozpocet si zabudol (hlavne co sa tyka AV zostavy, tam je to pomerne dolezite).

Motor, parabola a ostatne su defacto konstanty.

a) vsimol, minimalne pri HD :D

b) do telky streamovat audio je zbytocne, ak uz - do AVR, muziku z TV snad pocuvat nebudes.

c) Skylinku sa neupisujes (na rozdiel od inych operatorov), skratka si zaplatis tie sluzby ktore chces (a na kolko chces). A co sa tyka motora, najprv si ujasni co (a z akych druzic) chces prijimat a nasledne sa rozhodni ci vobec ma zmysel riesit motor. Mozno dospejes k nazoru, ze ti postaci monoblok, pripadne nejaka Torodial 90 parabola na 5x LNB.


d) toto zvladne akykolvek satelitny STB s moznostou PVR = dnes uz standard.
fue (6)|10.3.2011 14:18
rozpocet, co ja viem - 2.500? odhadujem to tak podla toho, ze telka okolo 1000, ps3 300, a tych 1000-1200 na satelit. staci to?

k tvojim poznamkam:
a) nerozumiem teraz co tym chces povedat, ta telka, ktoru som uviedol je zla, ci dobra? HD na tom pustim par krat za tyzden (alebo za mesiac :))
b) presne ako hovoris, zvuk samozrejme do AVR
c + d) a co by som teda mal spravit? zobrat skylink + nejake satelity zdarma alebo?
vivid.sk (11472)|10.3.2011 14:25
a) Ta telka je dobra (odporucam vsak prestudovat vlakno o G20 pred kupou :D, aby si nebol prekvapeny)

b) na komplet satelit staci polovica tej sumy, v zavislosti od vybraneho STB. Samozrejme, pokial si nevyberies DM 8000

c) ja neviem co by si mal spravit, lebo netusim co mas zaujem sledovat. Kingofsat ti pomoze.

Najvacsia polozke by bola (v mojom pripade) audio. Ale ja nie som referencna vzorka, takze vsetko posudzuj podla seba.