Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

samsung le40c750

frodo11 (20)|5.3.2011 10:32
Dobry den.Mam tuhle tv od vcera a potrebuji poradit.Mam k teto tv pripojeny tyto zarizeni-hd sat.,dom.kino,dvd rekorder.Vse pres kabel hdmi 1.3.Jak dosahnout toho ,aby se tv sama prepla pri zapnuti techto prijimacu,jako kdyby to bylo pripojeno pres kabel scart?V menu jsem to nikde nenasel.Jde to nejak nastavit?Nebo nekde v servisnim menu?Musim to stale prepinat rucne na ovl. pres tlacitko source,je to neprijemne a zdlouhave.Jde to nejak nastavit,aby se to preplo automaticky?Diky.
Seidl (73)|5.3.2011 16:49
Myslím, že už to tady bylo někde probíráno a bylo konstatováno, že to nejde. Ale nejsem si jistý na 100%, tak brát s rezervou.

Jinak by mě zajímalo, jak jste spokojen s kvalitou obrazu? Barvy, rovnoměrnost podsvícení, obraz 3D, pokud jste měl možnost už vyzkoušet. Uvažuju také o zakoupení této TV.
frodo11 (20)|5.3.2011 16:55
[quote=Seidl;333723]Myslím, že už to tady bylo někde probíráno a bylo konstatováno, že to nejde. Ale nejsem si jistý na 100%, tak brát s rezervou.

Jinak by mě zajímalo, jak jste spokojen s kvalitou obrazu? Barvy, rovnoměrnost podsvícení, obraz 3D, pokud jste měl možnost už vyzkoušet. Uvažuju také o zakoupení této TV.[/quote]
obraz ze sat.hd paradni,podsviceni rovnomerne,zatim spokojenost.3D jak jsem predpokladal nic moc,ale zkousel jsem jen prevod z 2D na 3D.Nebral jsem ji na 3D.Na 3D je mala.
Seidl (73)|5.3.2011 17:19
Mohl bych se ještě zeptat jaká je obrazovka? Matná nebo lesklá? Nebo jak vnímáte odrazy Vy? Já mám bohužel za TV okno, proto mám ze super lesklých obrazovek strach.
garb7 (1189)|5.3.2011 17:28
[quote=Seidl;333730]Mohl bych se ještě zeptat jaká je obrazovka? Matná nebo lesklá? Nebo jak vnímáte odrazy Vy? Já mám bohužel za TV okno, proto mám ze super lesklých obrazovek strach.[/quote]

Okno za TV by vadit nemělo , problém je jen pokud světlo z okna dopadá na TV.
squrrel (24)|5.3.2011 17:41
[quote=frodo11;333683]Dobry den.Mam tuhle tv od vcera a potrebuji poradit.Mam k teto tv pripojeny tyto zarizeni-hd sat.,dom.kino,dvd rekorder.Vse pres kabel hdmi 1.3.Jak dosahnout toho ,aby se tv sama prepla pri zapnuti techto prijimacu,jako kdyby to bylo pripojeno pres kabel scart?V menu jsem to nikde nenasel.Jde to nejak nastavit?Nebo nekde v servisnim menu?Musim to stale prepinat rucne na ovl. pres tlacitko source,je to neprijemne a zdlouhave.Jde to nejak nastavit,aby se to preplo automaticky?Diky.[/quote]

bohuzel ,ja stimhle taky bojuju a nejde to aby byl jen jeden ovladac.slo by to pouze pres anynet coz jsou znacky od samsungu,ale jakmile je vlozeno pres hdmi jakykoliv prijimac mimo samsung ,anynet se rozpoji a nejde to.

a jeste jedna mala otazka na vas:uz sem tu zalozil jedno tema na obraz teto televize a zatim nikdo nereagoval.
pri pohledu rovne na tv a mate tmu v pokoji a na televizi budete mit nejakou cernou pasaz,zajimalo by me jestli i u vasi tv se zobrazujou v levym a pravym spodnim rohu svetelkujici efekty?diky za odpoved
Seidl (73)|5.3.2011 18:07
[quote=garb7;333733]Okno za TV by vadit nemělo , problém je jen pokud světlo z okna dopadá na TV.[/quote]

Já jsem to špatně napsal. Světlo z okna právě dopadá na TV. Okno je před TV ne za ní.
garb7 (1189)|5.3.2011 18:20
Tak to je klasika, ale tam stejně přímé světlo je potíž i u mě doma mezi 16h a 17h mi dopadá slunce na LCD monitor a pokud nezatáhnu žaluzie nedá se na to dívat. Podstatnější bude světlo z osvětlení nebo vedle z pokoje pokud se bude někdo dívat z úhlu , kolmo by to mělo být OK výrobce se přiklání k lepším parametrům u lesklých panelů , ono je to opravdu vidět, větší hloubka a kontrast obrazu je znát.
tesla15 (505)|5.3.2011 22:43
[quote=frodo11;333725]obraz ze sat.hd paradni,podsviceni rovnomerne,zatim spokojenost.3D jak jsem predpokladal nic moc,ale zkousel jsem jen prevod z 2D na 3D.Nebral jsem ji na 3D.Na 3D je mala.[/quote]

Na 3D je malá i 50" TVP. Testuji 65" a ta při 3D vyhovuje na 2,5m. A jak s osvětlením? Uvědomte si, 3D má svým způsobem nahradit kino a v kině máte tmu. Při 3D ruší jakékoliv světlo, nejvíce denní, ruší blikáním.
Rozdíl v panelech jsem zaznamenal a sice. Zcela černý je lepší pro filmy, trochu světlý pro přírodu, sporty. Ono určitě není nic ideálního.
Seidl (73)|5.3.2011 23:07
Tak když na 65" je dobrá vzdálenost na 3D 2,5m, tak jaká je na 40"? 1,5m?
garb7 (1189)|6.3.2011 11:28
[quote=Seidl;333814]Tak když na 65" je dobrá vzdálenost na 3D 2,5m, tak jaká je na 40"? 1,5m?[/quote]

Věnuj tomu trochu času a zajdi do obchodu a zkoukni z jaké vzdálenosti to pro Tebe bude optimální, dá se tam najít 40" , 42" nebo 50" i 65"
Seidl (73)|6.3.2011 16:25
To frodo11: Ještě jsem se chtěl zeptat jak jste spokojen s klasickým obrazem z DVB-T? Jak si s ním TV poradí, je koukatelný?
frodo11 (20)|6.3.2011 17:06
[quote=Seidl;333914]To frodo11: Ještě jsem se chtěl zeptat jak jste spokojen s klasickým obrazem z DVB-T? Jak si s ním TV poradí, je koukatelný?[/quote]
Ja bohuzel DVB-T nemam.Bydlim v panelaku a tady neni spolecna antena,proto pouzivam satelit.Jinak diskuze se rozjela spise na svetlo nez na to jak se to da vyresit s tim aut.prepinam u HDMI.Ze by to opravdu nejak neslo?Alespon u 1 HDMI,kdyz ne u vsech.