Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konvertor vs mensia a vacsia parabola

matusco (376)|3.3.2011 15:28
Mam starsi satelitny receiver Emtech eM-150 a k nemu parabolu cca 40cm s nasadenym konvertorom. Pred viacerymi rokmi tento set fungoval na inom mieste.

Po rokoch som ho znovu zapojil (bez dekodovacej karty) a parabolu cca nasmeroval na prijem Skylink-u. Chytil som nieco, referencnou sa pre mna stala stanica CT24, ktora ide bez problemov. Keby som vlozil Skylink kartu a ponastavoval prijimac, tak pravdepodobne naladim (resp. dufam) aj ostatne programy v zakl. baliku Skylink-u. Kartu zatial nemam.

Moj problem spociva v tom, ze mam aj inu - 80cm parabolu (nova, doteraz nepouzita). Ked som dal dole konvertor z mensej anteny a nasadil na tuto vacsiu - tak ani za svet neviem naladit nic. Ked zasa vratim spat konvertor na staru mensiu a paraboly si vymenia miesto na konzole, tak prijem je rovnaky (dobry) ako predtym. Samozrejme, s vacsou parabolou krutim vertikalne aj horizontalne...

Moje otazky:

1. Ma velkost paraboly nejaky vplyv na pouzity konvertor? Resp. ak si zakupim konvertor (lubovolny) - je mozne ho pouzit na lubovolne velku parabolu?
2. Moja neschopnost najst spravnu poziciu paraboly suvisi s tym, ze vacsia parabola je citlivejsia na presnu poziciu ako mensia? Alebo je to naopak?
3. Mal by byt aj konvertor nejako specialne uchyteny na drziaku paraboly? Myslim otocenie, vykyv,...


P.S. Som si vedomy, ze vyskoleny a dobre zaplateny clovek to urobi rychlejsie a lepsie ako ja. Momentalne ma vsak prijem TV signalu netlaci a mam cas a chut pohrat sa s tym, preto vdaka za vase rady a vecne pripomienky.
Pitomec (10211)|3.3.2011 15:45
Ta parabola je příliš malá a vhodná tak do kempu, ale domů nechej tu 80cm. A konvertor by tam měl jít použít stejný, ovšem nastavení je dost citlivý, takže pokud u toho nemáš aspoň TV a nevidíš nějaký hodnoty z receiveru a hlavně v tom nemáš cvik, tak se s tím budeš mordovat.