Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Repro 5.1 v ceně 15-20.000 Kč versus Akvárium 400L

majkl81 (11)|28.2.2011 11:44
Zdravím, plánuji vyměnit již nevyhovující repro ke svému domácímu kinu za sestavu reproduktorů 5.1 v ceně 15-20.000 Kč. Dokázal by mi někdo poradit, zda v případě vysoké hlasitosti při sledování filmů nebo přehrávání hudby hrozí reálné nebezpečí, že mi 400 litrové akvárium prdne a způsobí spešl efekt ala Titanic? Nerad bych utratil tolik peněz za repro a bál se je pak trochu více osolit. Ještě je teda otázka, co na to řekne osazenstvo akvária:) Předem díky moc za reakce. Majkl
vivid.sk (11472)|28.2.2011 13:17
Ještě je teda otázka, co na to řekne osazenstvo akvária
Skus sa ich spytat :)

A co sa tyka akvaria, o to sa bat nemusis, nevidim dovod, preco by malo prdnut.
Vasilij (2)|1.3.2011 21:37
Taky si myslím, že zbytečná obava.Mám doma 1000l akva s delkou stěny 2,5 x 0,65m a vše v pohodě.
Domácí kino mám se 150w bednama a nějak to nešetřím.Hlavně když sedíme venku tak aby to bylo slyšet.Ryby jsou v pohodě.A my taky
majkl81 (11)|2.3.2011 07:26
[quote=Vasilij;333134]Taky si myslím, že zbytečná obava.Mám doma 1000l akva s delkou stěny 2,5 x 0,65m a vše v pohodě.
Domácí kino mám se 150w bednama a nějak to nešetřím.Hlavně když sedíme venku tak aby to bylo slyšet.Ryby jsou v pohodě.A my taky[/quote]

Tak přesně takovouhle informaci jsem doufal že dostanu:) Díky moc
majkl81 (11)|2.3.2011 07:28
[quote=Vasilij;333134]Taky si myslím, že zbytečná obava.Mám doma 1000l akva s delkou stěny 2,5 x 0,65m a vše v pohodě.
Domácí kino mám se 150w bednama a nějak to nešetřím.Hlavně když sedíme venku tak aby to bylo slyšet.Ryby jsou v pohodě.A my taky[/quote]

Ještě mi to nedá. Máš v té sestavě i SW nebo to máš bez něj?
Hornet F-18 (1328)|2.3.2011 08:47
Fakt mas uplne zbytocne obavy :-)
SW by musel mat obrovsky vykon a musel by si do neho pustat signal o jednej frekvencii aby nieco zacalo kmitat tak, ze by sa snad mohlo poskodit. Pri beznom pocuvani hudby/filmu je to len zmes frekvencii, takze nie je sanca s akvarkom nejako "pohnut".
Mam doma tiez viac nadrzi a ani pri max vybudeni si ani ryby ani nadrze nic nevsimaju :-)
majkl81 (11)|2.3.2011 10:36
[quote=Hornet F-18;333166]Fakt mas uplne zbytocne obavy :-)
SW by musel mat obrovsky vykon a musel by si do neho pustat signal o jednej frekvencii aby nieco zacalo kmitat tak, ze by sa snad mohlo poskodit. Pri beznom pocuvani hudby/filmu je to len zmes frekvencii, takze nie je sanca s akvarkom nejako "pohnut".
Mam doma tiez viac nadrzi a ani pri max vybudeni si ani ryby ani nadrze nic nevsimaju :-)[/quote]

OK, už jste mně naprosto uklidnili a už to pouštím z hlavy. Snad to uklidní i přítelkyni:) Díky a mějte se
carl.johnson (87)|2.3.2011 13:03
[quote=Hornet F-18;333166]Fakt mas uplne zbytocne obavy :-)
SW by musel mat obrovsky vykon a musel by si do neho pustat signal o jednej frekvencii aby nieco zacalo kmitat tak, ze by sa snad mohlo poskodit. Pri beznom pocuvani hudby/filmu je to len zmes frekvencii, takze nie je sanca s akvarkom nejako "pohnut".
Mam doma tiez viac nadrzi a ani pri max vybudeni si ani ryby ani nadrze nic nevsimaju :-)[/quote]

Máme společnou kuchyni s ob. pokojem, takže repráky jsou cca 3-4 metry od horních skříněk se skleněnými dny. Když to osolím, skleničky vibrují a poskakují což je dost slyšet, protože je to sklo na skle.
Nemám nijak moc výkonou sestavu: Denon AVR 2309, Canton chrono

Obzvlášť při songu "ultimate subwoofer test"

vivid.sk (11472)|2.3.2011 13:10
[quote=carl.johnson;333192]skleničky vibrují a poskakují což je dost slyšet, protože je to sklo na skle.
[/quote]

Ako mozes porovnavat sklenicky s akvariom, ktore ma 400 kil. Porovnavas komara a somara.
carl.johnson (87)|2.3.2011 15:09
[quote=vivid.sk;333193]Ako mozes porovnavat sklenicky s akvariom, ktore ma 400 kil. Porovnavas komara a somara.[/quote]

To nebylo porovnání skleniček s akváriem, ale reakce na to, že nevznikají žádné vibrace.....
vivid.sk (11472)|2.3.2011 15:34
že nevznikají žádné vibrace.....

Takto to ale nikto nenapisal. Zvuk je akusticky tlak, takze je logicke, ze cim hlasnejsie, tym viac toho citit. Ked to doma v ramaci testu osolim (zvukomer nameral 105db v spicke), tak okrem toho, ze to pocuju 3 poschodia hore a 3 poschodia dole, citit akusticky ako na koncerte. To je ale mozne skusat par sekund a pochybujem, ze by to nejskym sposobom pohlo predmety, ktore su spravne zatazene (alebo tazke).