Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Emtec Movie Cube S800/850H

mankadve (4)|25.2.2011 10:15
Po dlouhém výběru jsem zakoupil přístroj S850H a jsem (po týdnu) vcelku spokojený. Nikde na netu jsem ale nenašel moc informací, proto zakládám tuhle skupinu. Proč jsem ho vybral?
* duální DVB-T tuner (S850H)
* cenově dostupné rozšíření wifi
* grabování videa z libovolného analogového zdroje
* česká lokalizace
* displej na přístroji
* možnost sledování videí z YouTube
Zápory:
- Trochu jsem laboroval s nastavením času (časový posun) skrze DVB-T či internet, ale zdá se už to chodí. Předpokládám, že s manuálním nastavením by nebyl problém, ale nač stahovat kalhoty...
- Ještě jsem nedoladil diakritiku na teletextu, ale ten beztak jedu přes TV, takže mi to příliš netrápí

Důrazně doporučuju upgrade firmware http://www.emtec-international.com/it-eu/node/2474 na verzi r5215
Nějaké další zkušenosti?
nerolama1 (27)|28.2.2011 11:13
spostu odpovedi najdes ve foru o D850H, stejne zařízení jen DVD mechanika navíc
mankadve (4)|7.3.2011 13:47
[quote=nerolama1;332820]spostu odpovedi najdes ve foru o D850H, stejne zařízení jen DVD mechanika navíc[/quote]
Díky, vím vím, vlákno jsem pročetl celý. Jen ta "esková" řada má jinej firmware (verzi) a s tím související chyby, jejich řešení atd. atd. - proto tohle spec. vlákno...
mankadve (4)|7.3.2011 23:52
Tak krom drobných problémů, potýkám se z jedním citelným. Po nějaký době, kdy mám kostku spuštěnou, zmizí v položce "vše HDD" soubory na disku. Prostě je nevidím. Můžu procházet adresářovou sktrukturu, tak jak ji mám, ale soubor tam žádný vidět není. Ani přes FTP či neighboor web. Pomůže až vypnutí a zapnutí přístroje. Nemáte s tím někdo zkušenost? (firmware r5215) ...Zatím mám pocit, že se to děje jen při aktivním stahování přes torrent, ale to je možná jen náhoda.
ladasW (2)|16.3.2011 22:17
Takže, vzhledem k tomu, že jsem se poslední týden aktivně zabýval výběrem multimediální kostky mám něco nastudováno. Rozhodoval jsem se mezi S850H a IAMM NTR83D.
Vzhledem k potížím s tunerem co IAMM měl, jsem nehodlal riskovat, že dostanu kousek, který půjde hned do reklamace, proto jsem sehnul po Emtecu. Na IAMMu se mi líbila možnost využití alternativního FW od DND, ale stále se kolem něj točilo plno chyb, takže jsem zvolil S850H i když na internetu není žádná pořádná recenze ani zkušenosti.

Ale konečně k hodnocení:
Pozitiva:
* mám tam 1TB disk WD black a zařízení při nahrávání ani pouštění FHD filmů ani neslyším. Není to tedy jen tichým diskem, ale ventilátor je naprosto tichý.
*Záznam je možný z obou tunerů najednou.
*V případě záznamu z obou tunerů je možné přepínat mezi nahrávanými kanály.
*Dílenské zpracování je na vysoké úrovni a krabice (v mém případě bílo/černá) je skvělý designový doplněk interiéru.
*Zařízení je plně v češtině (EPG, tiulky vše OK), až na pár položek v menu, ale každý snad už dneska ví co znamená "Change system font"
*Český návod je celkem strohý, ale stačí. Po chvilce jsem věděl co a jak.
*Systém je dostatečně rychlý i když běží time shift a ještě kopíruji po LAN data na disk
*Všechny videa co jsem měl doma v různých formátech od divX až po MTS s FULL HD kamery v pohodičce přehrál, takže maximální spokojenost.
* Internetové služby jako Youtube, internetová rádia (anglická) funguje také naprosto skvěle.
*Po nastavení programu pro záznam z EPG se kostka probudila z standBy režimu a začala nahrávat. Po dokončení opět přešel do StandBy.

Negativa:
-První negativum je v tom, že timeshifting jede na programu na který se díváte, takže když přepnu z pauznutého pořadu na jiný pak při přehrávání se v záznamu také přepne.
-Nepřišel jsem na to jak v EPG nastavit kanál pro sledování, tedy aby jej samo přepnulo když začne. Záznam ano, ale toto jsem nenašel.
- Když procházím v EPG jednotlivé kanály, tak dochází v náhledu i k přepínání aktuální stanice. Mám připojeno HDMI na Samsung FULL HD LCD TV a ta v EPG umožňuje procházení programu aniž by přepínala kanály na ten, na kterém mám ukazatel.
-Testovací nahrávky po 1-3 minutách zařízení neuložilo, napsalo u souboru FAIL a nic se neuložilo. Pak jsem nařídil pořad 50m a zařízení zapnulo, korektně nahrálo a pak vypnulo. Tak to asi bude probém v malých souborech, které neuloží a selže záznam.

Mám zařízení teprve jeden den, ale jít do "neznámého" se mi myslím zatím vyplatilo. Neduhy, které mají většiny MMC za stejné peníze jsem na Emtecu zatím nenašel a rozhodl jsem se, že si ho nechám. Všechna prozatímní negativa jsou pouze malichernosti a nechá se s tím naučit žít, nejsem takový blázen jako je jich zde na fóru dosti, kteří strhají celé zařízení proto, že dálka má tvrdá tlačítka a kloužou po nich prsty, to je fakt extrém...

EDIT: Zařízení není schopno v určitých situacích zaznamenávat z programů, které mají dlouhý název (PRIMA COOL). Po nařízení z EPG se zapne a když má začít záznam opět se vypne. V seznamu plánování pak napíše FAIL. Toto považuji u zařízení za 5000,- za velkou chybu, určitě to vyřeší nový FW, ale proboha, kde to jsme? To je jak prodávat auta bez kol a říkat, že někdy brzo je snad dodají... Bohužel všichni si zvykli na microsoftí politiku, tedy rychle něco vyrobit, prodat a až to zákazníci otestují a zjistí, že je to k ho...nu a začnou si ztěžovat, tak začít řešit "upgrady FW". Bohužel lidi, vč. mě si takové produkty kupují a nikdo se tomu nediví... (to samé se mi za poslední dobu stalo s telefonem, televizí a pracovním IP telefonem) Proboha zamysleme se nad tím...
imported_Marek (10)|5.5.2011 10:44
Zdravím, nemohl by někdo zde umístit fotky vestavěného LCD u s850H adresařové struktury např. při procházení hudebních souborů ? Díky
stevem (1)|14.5.2011 12:17
Mam S 850H skoro mesiac, uz som pisal o probleme s diakritikou resp. kodovanim textu v titulkoch a EPG na podporu EMTECu. Odpisali mi, ze mam vypnut automat a nastavit region rucne (blbci, asi nevedia kde topanka tlaci). Mam vsak este jeden problem s casom. Casove pasmo mam nastavene GMT+1, aktualizaciu casu z webu som vyskusal vsetky moznosti (servre) aj manual, ale furt mi dava o 1 hodinu menej. Ako ste poriesili tieto problemy. Inac som s MMC spokojny.
mankadve (4)|21.6.2011 14:08
Tak uz je ke stazeni novy firmware r5389:
http://www.emtec-international.com/en-eu/s800h_firmware


Important: Can only be updated if your current firmware version is r4681 or r5215

[Bug fix]

Fix win7 shared folders issue
Fix schedule record problem of some channel which included special characters
Add option to eject USB drive (press option button on main menu)
Remove option "auto detect encoding"

[New feature]

Video podcast subscribe and download
Remote control function from PC (Web page)

--Turn on BT and remote control in network setup menu
--Type 'http://192.168.0.9:1024' to get the web page (As for example if your IP address is '192.168.0.9') or by default 'http://emtec:1024'
--You can find your IP address in setup/network menu once connected to the network.
Smetanek (4)|21.9.2011 17:19
Zdravím,

včera jsem si zakoupil Emtec Movie Cube S850H, po postupné aktualizaci z původního firmwaru r3097 na r5389 (nejprve jsem instaloval Bootloader upgrade (..1026), následně r4681 a pak finální r5389), jsem narazil na pár problémů s kterými si nevím rady a budu rád za jakoukoliv pomoc.

1. Problém, který mě asi nejvíce trápí: EMTEC NENÍ VIDĚT V DOMÁCÍ SÍTI

Emtec mám připojený pomocí domácí sítě LAN (kabel) a jelikož musím kvůli poskytovateli připojení používat statické IP adresy, zadal jsem do přístroje adresu ze stejného rozsahu jako mám domácí PC, notebook, externí disky (jede také přes LAN) a router. Pracovní skupina je na všech zařízeních workgroup (jediné co nevím kde zjistím jaká je nastavená na EMTECU). Z EMTECU se do sítě bez problému dostanu a vidím nazdílené soubory, opačně to však nefunguje. Ani na jednom z PC nevidím EMTEC v síti, tudíž na něj nemohu nic nahrát. Připojení k internetu v EMTECU funguje. Už nevím kde hledat....

2. Problém: Uložení hesla do MyShortcuts

Jelikož je v domě / v síti XY PC, i z jiných bytů a nechci aby se mi někdo hrabal v datech mám externí disk zaheslovaný. S připojením k disku nemám problém, uživatelské jméno i heslo fungují, ale při odsouhlasení hesla je nabídka OK & ULOŽIT DO MYSHORTCUTS, jestli dobře rozumím této funkci, EMTEC by si při příštím připojení měl již pamatovat uživatelské jméno a heslo. To se však neděje a já musím při každém připojení k disku kde mám zatím uloženy všechny média, vše pracně vyplňovat...

- OBA DVA PROBLÉMY jsem se snažil vyhledat na internetu, ale marně. Zkoušel jsem i opakovaně přeinstalovat firmware, ale ani to nepomohlo...

Dále se chci zeptat, po instalaci nového firmwaru r5389 jsem tak trochu čekal že se změní prostředí, ale to zůstalo stále stejné. V katalogu Emtecu http://www.emtec-international.com/en-eu/catalog na straně 9 je mnohem atraktivnější prostředí na které jsem se těšil. Neberu to jako zásadní problém ale mohl by mi někdo vysvětlit jak a kde se to dá získat??? Zda se to vůbec dá získat a zda mi to poběží?

Předem děkuji za odpovědi.

Jinak jsem s přístrojem a jeho zpracováním spokojen, dle diskuzí jsem čekal že větráček bude dosti hučet, ale není tomu tak...
KamilZ (10277)|21.9.2011 17:49
[quote=Smetanek;367697]Problém, který mě asi nejvíce trápí: EMTEC NENÍ VIDĚT V DOMÁCÍ SÍTI[/quote]
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=367702#post367702

A nepiš stejný dotaz do více témat .....
dipol100 (104)|29.9.2011 19:38
Vážení,

nikde jsem se nedočetl podrobnější informace o Emtec Movie Cube S800/850H. Prosím o vás zodpovězení následujících otázek, třeba jen to co víte.


1 - Umožňuje skok na pozici ve filmu?
2 - Umožňuje rychlé přetáčení ve filmu (přeskočení reklamy)? Jakou nejvyšší rychlostí?
3 - Jaká je spotřeba v standby režimu?
4 - Pokud sleduji film nahraný na HDD a na pozadí začne nahrávání naprogramovaného pořadu, zobrazí se okno s hláškou o nahrávání programu?
Lze pak bez přerušení dál sledovat film z HDD, nebo musím film znovu hledat?

5 - Kolik pořadů jde celkem naprogramovat pro nahrávání?
6 - Lze sledovat právě nahrávaný pořad (nahrávání spuštěno ručně) a přetáčet v něm, nebo lze přetáčet jen u funkce Timeshift?
7 - Nepřehřívá se hodně při delším (alespoň 3hod) sledování HD filmu?
8 - Je v seznamu pořadů pro nahrávání i název stanice, ze které se má nahrávat, neboj jen její pozice (místo Nova jen třeba DTV3)?
9 - Sám se kvůli časovému nahrávání zapne i potom vypne do standby?
10- Umožňuje rychlou navigaci k nahraným / nedokoukaným pořadům?
11- Umožňuje Vyhledávání souborů - videí dle názvu?
12- Jak citlivý je DVB-T tuner oproti jiným DVB-T přijímačům?
13- Umožňuje zrychlené přehrávání se zvukem? (třeba rychlostí 1,5)
14- Umožňuje souběžné nahrávání dvou programů a současné sledování filmu z HDD?

Předem moc děkuji za odpovědi

Jirka
dipol100 (104)|3.10.2011 16:10
Opravdu mi nikdo nechce pomoct? Nikdo nemá S850H?
michal_n_cz (3)|11.12.2011 12:05
[quote=dipol100;369183]Vážení,

nikde jsem se nedočetl podrobnější informace o Emtec Movie Cube S800/850H. Prosím o vás zodpovězení následujících otázek, třeba jen to co víte.
[/quote]

Přístroj mám krátce (jednotunerový S800H), primárně jej nemám na nahrávání z DVB-T, tak alespoň něco:
1 - ano
2 - ano
6 - ano
7 - nepřehřívá
11 - ano
12 - nemohu sice porovnat s jiným přístrojem, ale mám napojeno na takový obyč. domovní rozvod, kde jsem jsem poslední - v přízemí - signál je dostatečný - pár kostiček se objeví jen těsně po přepnutí kanálu.
13 - ano - ale jen u těch nižších rychlostí
Michal
michal_n_cz (3)|11.12.2011 12:16
Zdravím,
rád bych se zeptal, jak se přístroj rozdělává, předpokládám, že povolit nějaké šroubky, jenže které a pak se asi celý vnitřek vysune? Chtěl bych trohu polaborovat s větráčkem - snížení otáček, případně výměna, časem možná menší, tižší disk 2,5.
Michal
Lako (73)|5.2.2013 11:56
Chcem sa opýtať majitelov Movie Cube S850H ma len DVB-T tuner alebo aj analog?(na analog.kablovku)
Dík
bastlir (3245)|6.2.2013 00:39
[QUOTE=dipol100;369907]Opravdu mi nikdo nechce pomoct? Nikdo nemá S850H?[/QUOTE]
Pokud vím, má jen analogový a digitální TV tuner.
petrmet (55)|7.2.2013 20:32
Já myslím, že má jen 2x DVBT.
Ivo Mašek (10205)|7.2.2013 20:41
[QUOTE=petrmet;444642]Já myslím, že má jen 2x DVBT.[/QUOTE]
Ano, má určitě 2x DVBT. Ale mám dojem, že prodej byl ukončen (pokud se bavíme o modelu S850H)
bastlir (3245)|8.2.2013 01:05
[QUOTE=Ivo Mašek;444643]Ano, má určitě 2x DVBT. Ale mám dojem, že prodej byl ukončen (pokud se bavíme o modelu S850H)[/QUOTE]

Typ S800H se prodává dál, ale S850H opravdu už s problémy. http://www.alza.cz/emtec-movie-cube-s800h-1000gb-d383558.htm


Já mám podobný typ a ten má 2x DVB-T a nic víc.
Notamiroslav (1)|19.11.2014 11:39
Ja tiež vlastním Emtec Movie Cube S800/850H a mám jeden problém....pri časovom nahrávaní my nenahrá obraz len zvuk.niekedy je chvílu obraz,potom len zvuk a čierna obrazovka.Môže my niekto poradiť,čím to je,už som aj všetko zmazal z hd a znovu naformátoval,ale nepomohlo to.Ďakujem!