Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy HTPC Xtreamer Ultra

apollo99 (10)|7.4.2011 13:56
Kdyz to zvazim tak pri nakupu z eshopu Xtreamer poradne si priplatim. Proc?
284EUR+DPH(20%)=341EUR+ doprava. V pripade ze nakoupite v cesku cena bude 8200kc. Povazuju tuto cenu za velmi vysokou pro takove zarizeni, zda se ze lide z Xtreameru zacali byt chamtivy...
zdroj:
http://www.hdland.fr/lecteurs-multimedias/620-xtreamer-ultra.html
http://shop.xtreamer.de/Mediaplayer/
peatro (1054)|7.4.2011 14:11
tak si pockej az se to bude prodavat v Cesku nebo to nekupuj vubec, nevim co to tu resis

jinak cena je 249€ http://shop.xtreamer.net/cart.php?suggest=4d9daa86a3ead
RoPo (6061)|7.4.2011 14:24
apollo99> €284 je včetně dopravy. Takže připočti "jen" 20%DPH a máš výslednou cenu = €341
peatro (1054)|10.4.2011 18:27
No urcite bych nenakupoval Xtreamer mimo EU, tim se vzdavate svych prav spotrebitele a nyni jsem se na zahranicnim foru AVSForum docetl, ze Xtreamer nema zaplacene HDMI licence a uz par zajemcum v USA zadrzeli zbozi na celnici
takze pokud chcete korektni nakup bez rizik, nakupujte zbozi vyhradne v EU
4pepe (96)|11.4.2011 09:49
[QUOTE=... nyni jsem se na zahranicnim foru AVSForum docetl, ze Xtreamer nema zaplacene HDMI licenci [/QUOTE]

tak prečo potom navýšili cenu z 200 na 250
Pytkin (7947)|14.4.2011 09:22
nevyznam sa v tom .. ale neni to vec SW ? musi to podporovt HW ?
MarPit (43)|14.4.2011 15:58
O důvod víc postavit si vlastní HTPC ......
Pytkin (7947)|14.4.2011 21:52
Ale ved postavis presne rovnake .. jaky ma dovod si stavat vlastne ?
karool (34)|14.4.2011 22:54
Nie som obmedzeny dizajnom, nepotrebujem ventilatory atd.
Pytkin (7947)|15.4.2011 00:11
kazdy si vyberie , po com mu srdce tuzi ..
gonsa (208)|15.4.2011 00:48
Nechce se mi věřit tomuto:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nevím jestli si mall chce jen nalákat lidi a pak to stejně zdraží až to bude dostupné...
4pepe (96)|15.4.2011 07:56
[quote=karool;340066]Nie som obmedzeny dizajnom, nepotrebujem ventilatory atd.[/quote]

Chceš povedať že za tú cenu vieš vyskladať niečo podobné v škatuli a s diaľkovým, rovnakou spotrebou. Niečo také by som potreboval, nech tam len osadím disk. Takže navrhni niečo cca 250€.
gonsa (208)|19.4.2011 23:06
Tak jak se dálo předpokládat na mall.cz opravili cenu z 5990 na 7590.
MarPit (43)|20.4.2011 00:21
A za tohle už HTPC postavím v pohodě včetně DVD mechaniky (blu-ray nepotřebuji) a fungovat bude přesně podle mých představ, žádné čekání na nový firmware apod.
Pytkin (7947)|20.4.2011 01:36
jaky novy firmware ? ved do XTR ultra ide XBMC alebo BOXEE alebo co len chces .. ziaden FW do toho nikto robit nebude ..
karool (34)|20.4.2011 15:26
[quote=4pepe;340090]Chceš povedať že za tú cenu vieš vyskladať niečo podobné v škatuli a s diaľkovým, rovnakou spotrebou. Niečo také by som potreboval, nech tam len osadím disk. Takže navrhni niečo cca 250€.[/quote]
Skrinka idealne bez zdroja: http://www.alza.sk/cfi-a6719-slim-black-d125975.htm 33,68 Eur
Doska: ASUS AT3IONT-I DELUXE 166,63 Eur
Pamat: PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz CL9 Signature Line 18,88 Eur
Spolu: 219,19 Eur s DPH.
Nejaky disk a je to(malicky 2GB SSD len na lunex - http://www.alza.sk/apacer-2gb-sdm-ii-sata-ii-disk-module-d232944.htm 35Evri)... Pripadne doska bez zdroja(vacsina skriniek ma zdroj) a dialkoveho AT3IONT a vybrat dialkove ake chcem. Potom to vsak nebude uplne tiche HTPC.
Pytkin (7947)|20.4.2011 17:30
kurva .. skoda ze to nema kompozitny vystup .. taku dosku by som potreboval ..
karool (34)|21.4.2011 00:04
[quote=Pytkin;341218]kurva .. skoda ze to nema kompozitny vystup .. taku dosku by som potreboval ..[/quote]
Nazdar Pytkin, nasiel som toto na jednom serveri(analog D-Sub out), len to treba overit s niekym kto tu dosku fyzicky pouziva, ION platforma ma v sebe aj RAMDAC na tv-out no nie vzdy je vyvedeny.
Pytkin (7947)|21.4.2011 00:26
karool : ktoru dosku myslis ? ASUS AT3IONT-I DELUXE ?
D-sub je normalny ale tam nebude kompozit ..
sledujem ION platformu uz dlho a este som nevidel zariadenie , ze by malo kompozitny vystup .. maximalne VGA ..
peatro (1054)|21.4.2011 00:31
tak jsem koukal na youtube a videl jsem bezet XBMC na starem popcornu A110 celkem svizne
IeMeL (95)|22.4.2011 21:27
[quote=karool;341204]Skrinka idealne bez zdroja: http://www.alza.sk/cfi-a6719-slim-black-d125975.htm 33,68 Eur
Doska: ASUS AT3IONT-I DELUXE 166,63 Eur
Pamat: PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz CL9 Signature Line 18,88 Eur
Spolu: 219,19 Eur s DPH.
Nejaky disk a je to(malicky 2GB SSD len na lunex - http://www.alza.sk/apacer-2gb-sdm-ii-sata-ii-disk-module-d232944.htm 35Evri)... Pripadne doska bez zdroja(vacsina skriniek ma zdroj) a dialkoveho AT3IONT a vybrat dialkove ake chcem. Potom to vsak nebude uplne tiche HTPC.[/quote]

Prečo uvádzaš túto o generáciu staršiu zostavu? Xtreamer Ultra je ION2 s Atomom D525 !
karool (34)|26.4.2011 02:11
[quote=IeMeL;341579]Prečo uvádzaš túto o generáciu staršiu zostavu? Xtreamer Ultra je ION2 s Atomom D525 ![/quote]
Preco nie? Funkcne pre HTPC porovnatelne. Ak treba silou mocou ION2 tak je tam aj Asus AT5IONT-I deluxe(200Evri). Ale to uz sme daleko od Xtreameru ultra, uz ho ma niekto doma?
Katoo (1)|26.4.2011 09:52
Vidím že cena se opravdu upravila a to směrem nahoru,jak už tady bylo i psáno [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nolwendil (9)|1.5.2011 15:58
[quote=karool;341204]Skrinka idealne bez zdroja: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], a nebo ještě lépe [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], což je vybavenější sestra té předchozí - dostaneš k ní DO, WiFi (IMHO zbytečné), ale hlavně má na sobě rovnou zabudovaný napájecí zdroj, takže už další nepotřebuješ, a desku můžeš vložit do libovolné skříně bez zdroje. A nebo tedy koupit její levnější sestru a k tomu skříň se zdrojem na způsob picoPSU... O něco levněji by vyšly desky s AMD Fusion APU Zacate E-350, ale ty zatím nemají pořádnou podporu akcelerace HD obsahu (např. Flash, atd.). A nebo nettopu konkurovat nettopem - stačí si na nějakém velkém eshopu vyhledat [ulr=http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?EXPS=d525+ION#CatId=0&EXPS=d525 ION&limit=&prod=&pn=PriceUp&Pg=0]"D525 ION"[/url], a hned vyjede několik zajímavých konkurentů, dokonce i s DVD či Blu-ray mechanikou, USB 3.0, WiFi... Barbone, i osazené. Takže je z čeho vybírat. Po přidání příslušenství (RAM, DO, HDD či FlashDisk, klávesnice) se zase dostaneš na cenu Xtreameru Ultra, nebo výš. Každopádně některé kousky vypadají moc doře. :-)
karool (34)|1.5.2011 23:28
[quote=Nolwendil;343150]Jsi mimo. Xtreamer Ultra stojí €285 i s poštou. Bez pošty je to €250. A za tuto cenu dostaneš:
Xtreamer Ultra (Atom D525, ION2, 4GB RAM)
MCE dálkové ovládání s možností ovládat kurzor myši
Mini bezdrátovou klávesnici s možností ovládat kurzor myši pomocí malého touchpadu
8GB flash disk s předkonfigurovaným linuxem s XBMC atd, takže můžeš jet hned po rozbalení
HDMI kabel[/quote]
Uz som na to reagoval, a hovoril som ze nestojim o ziadny vetrak, dosky deluxe su automaticky s DO a s notebookovym zdrojom... Takze tolko, ja zelam Ultra vsetko naj, nech sa len predava a cena ide dole cim skor :-) Mozno aj s tym vetrakom sa nieco bude dat urobit.
4pepe (96)|13.5.2011 09:11
[quote=Nolwendil;343150]]tato[/url], což je vybavenější sestra té předchozí - dostaneš k ní DO, WiFi (IMHO zbytečné), ale hlavně má na sobě rovnou zabudovaný napájecí zdroj, takže už další nepotřebuješ, [/quote]

Nepochopil som zabudovaný zrdoj na doske, nikde som nič podobné nenašiel

neviete poradiť diaľkové ovládanie na pc pre xbmc, alebo ešte lepšie len snímač ir pre ovládanie pc pomocou dialkáču z receiveru. Skúšal som to rozbehať cez girder , mám aj snímač http://www.branor.sk/ir-com/ no pod win7 som síce dokázal snímať príkazy no po pár stlačení dialkového bolo bsod a po pár pokusoch s podobným koncom som radšej neriskoval. Skúšal som viacej dialkových ovládačou no vždy to končilo podobne bsod.

edit: máte už niekto ten ultra, prípadne odkaz na nejakú recenziu
Nolwendil (9)|13.5.2011 15:04
[quote=4pepe;345355]Nepochopil som zabudovaný zrdoj na doske, nikde som nič podobné nenašiel[/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Když se na ni podíváš pořádně, tak u WiFi antény je konektor pro externí zdroj, který dostaneš v balení i s deskou. Dál si všimni, že na desce není klasický napájecí konektor (na jeho místě jsou jen neosazené kontaktní plošky), ale naopak je vedle něj obrácený MOLEX konektor, který slouží k napájení disků a mechanik... Takže do tichého HTPC je to dost zajímavá volba.
Jinak podobné zdroje běžně koupíš i samostatně pod názvem Pico PSU, často jsou i součástí HTPC skříní, ale tady je ten zdroj přímo součástí desky, což je fajn. :-)
helpfinder (52)|17.5.2011 15:48
[quote=killeriq;332237]kamo sry ale cena v eurach znamena ze uz clo neplatis :D[/quote]

??? si robis srandu nie ???
to ze niekto prepocita cenu na € s tym ma co spolocne?
ked si kupim v amerika notebook a predajca mi cenu neda v dolaroch ale v Eurach tak tym padom nebudem musiet platit clo? :D dobreee ...

clo sa neplati na zaklade meny v ktorej sa plati ale na zaklade krajiny povodu a druhu tovaru ... takze na bezny tovar kupeny v ramci EU za japonske jeny nebudem platit clo ani dph, za rovnaky tovar z ameriky plateny v € clo aj dph platit bude (ano, aj tu su hranice, je DPH sa neplati do urcitej hodnoty, a rovnako sa niektore veci nepreclievaju; ale ak sa bavime o elektornike tak tam clo aj dph bude) ;-)

howgh
Drake89 (293)|14.1.2014 10:05
Zdravim, nechci zakladat zbytecne nove tema, tak se zeptam tady..
Jsem v HTPC novacek a mam chvilku Xtreamer Ultra, poradte mi jaky mam poridit interni 2,5" disk. Mel bych to (asi) jen na system, tak nemusi mit velkou kapacitu (na filmy mam externi disky), spis me zajima jake by mel mit parametry (krome toho ze ma byt SATA), jde mi o to, aby nebyl hlucny.. Diky
KamilZ (10277)|14.1.2014 10:08
Jestli je na systém, tak proč ne nějaký malý SSD?
Drake89 (293)|14.1.2014 12:04
SSD v nicem nemam, takze nemuzu hodnotit, takze jsem o nem zatim ani nepremyslel.. Slo mi puvodne jen o co nejlevnejsi reseni a tim padem i mala kabacita HDD- jen na system..
Ten SSD bude rychlejsi jen pri nacitani XBMC? Nebo i pri pohybu v nem? Protoze zatim jedu Openelec s XBMC jen z flashky a pohyb v menu je i tak krasne rychly (oproti Asus Oplay Mini Plus).
Takze nevim, zda se me vyplati priplacet za SSD?
RoPo (6061)|14.1.2014 12:10
SSD ti zrychlí jakékoliv diskové operace. Dále MMC nebude hlučné a zahřívat se teplotou z HDD. Pohyb v menu neovlivňuje rychlost HDD.
Pokud uvažuješ o SSD na systém a dat pro XBMC, tak ti stačí 32GB případně 60/64GB, které mívají dvojnásobný IOPS a někteří výrobci dávají na 60/64GB varianty 5-ti letou záruku oproti standardní 2leté.
tdlmarek (1566)|14.1.2014 15:26
Jaké připlácení? V oblasti malých systémových disků jsou dnes SSD už dokonce (nepatrně) levnější, než nejlacinější HDD. Předpokládám, že v Xtreameru nepotřebuješ 128 GB na instalaci aplikací. Zde zkrátka pro HDD už není prostor, patří minulosti.
Drake89 (293)|14.1.2014 18:14
Mě jde hlavně o to, že kdybych chtěl obyc malinkej 2,5 HDD, tak že ho budu mít zadara respektive za flašku, protože znamej repasuje starý PC a NTB, tak by mě něco sehnal :-)
A SSD bych musel někde kupovat..
Takže sem chtěl poradit, jaký by měl mít HDD parametry, aby to moc nehlucelo. Ale díky za vysvětlení SSD
KamilZ (10277)|14.1.2014 18:37
Co nejméně otáček (5400 RPM a méně), co nejmenší spotřeba, jsou HDD přímo pro AV zařízení, i když to je hlavně kvůli paralelnímu přístupu, což nevyužiješ, ale patří mezi ty tišší. Někteří výrobci udávají v parametrech i hlučnost.Prostě tam nedávej WD VelociRaptor :D. Jestli tam budeš rvát staré křápy, tak na tom můžeš být s hlukem hůř, než u nových, obzvláště např. při seeku, to bude kus od kusu. Šetříš na nepravém místě. Nevím, jak uvnitř vypadá XTR, pokud je tam místo tak samozřejmě použít nějaké antivibrační uložení.

Ještě mě napadla možná hloupost - jestli umí XTR bootovat z flash, tak zkusit nějakou starší, ale to bude asi už pomalejší
Drake89 (293)|15.1.2014 12:21
Diky za tipy, ted v tydnu mi ma nejaky mensi HDD dovezt, tak to vyzkousim, kdyz to bude stat za prd, tak dam na vase rady a poridim SSD

KamilZ: Nevim co tim ted presne myslis, ale zatim poustim Openelec s XBMC pres Flashku


Jen mam dalsi dotaz- podporuje XU externi 2,5" disk o velikosti 2TB? konkretne tento http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-elements-portable-2tb-wdbu6y0020bbk-eesn/
Protoze se mi ukaze v XBMC, ale nenactou se zadne videa, fotky atd (pritom ostatni 1TB disky vali OK a i tento 2TB funguje v PC, NTB i v Asus Oplay Mini plus v poradku)

A dneska mi prestal jit dalkovy ovladac od Xtreameru (pritom dioda na ovladaci blika, kdyz zmacknu nejake tlacitko), musim to ted ovladat bud pres tu pridavnou Xtreamer klavesnicku nebo pak XBMC pres android aplikaci.. Takze zapinat musim ted Xtreamer knoflikem primo na skrini Xtreameru. Nevite kde by mohla byt zrada? Vcera mi to slo jeste bez problemu..
Drake89 (293)|20.1.2014 18:18
Zdravim, tak predchozi "problemy" uz se mi podarilo snad vyresit:
-2Tb 2,5" externi disk uz se mi normalne v Xtreameru nacte- zkousel jsem ho davat do ruznych USB portu a uz se mi nacte
-problem s dalkovym ovladanim uz se taky snad vyresil- musim nekolikrat vytahnout a vratit baterky a pak funguje..

Ale ted mam SNAD uz posledni otazku:
Mam v XU interni disk, na nem mam nainstalovany system- v pohode chodi
K tomu pripojuji 3 kusy externich disku 2,5" (1Tb + 1Tb + 2Tb), ALE tyhle disky se mi nactou POUZE, pokud je dam do nekterych z prednich dvou USB portu a nebo pokud je dam do nekterych z dvou vrchni portu zezadu na Xtreameru.
Proste dva spodni USB porty vzadu mi externi 2,5" disky nenactou, je to normalni? (jsou pouze treba na klavesnici, mys atd) nebo by v tom mel jit i externi disk?

Tady prikladam fotku z uvodni obrazovky se seznamem USB zarizeni, pokud to pomuze..
[ATTACH=CONFIG]26242[/ATTACH]


Edit: tak me napadlo jeste do tech spodnich zadnich USB pripojit tu mini klavesnicku od Xtreameru a ta tam taky nefunguje (v ostatnich portech normalne vali), ale je mi divne, proc nefunguje ani ta klavesnice, kdyz ten USB dongle (nebo jak to rict) od te klavesnice se pri vsunuti do toho portu normalne rozsviti..
Nemuze to by problem v nejakem nastaveni? Diky za tipy
IMAG0414_BURST010.jpg