Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ako vytvoriť kapitoly v edius6

Delfín (48)|15.2.2011 15:16
Môže mi niekto poradiť, neviem ako sa vytvárajú jednotlivé kapitoly.V iných programoch som si za pomoci kurzora určil odkiaľ má začínať ´dalšia kapitola, dal som si add capter a bolo to.V ediuse to nikde nevidím.Dokonca som to ani v návode nenašiel.Ďalej neviem ako si pozriem náhľd menu čiže pred tým než to napálim chcem vyskúšať ako to funguje a ako to vyzerá.Teraz začínam s týmto programom s ediusom som nikdy nepracoval.
MartasKP (710)|16.2.2011 03:44
1. tohle je tema do sekce mastering

2. nevim,proc chces delat mastering v EDIUSu ... ackoliv jsem se do nej doslova zamiloval,tahle jeho cast je absolutne k nicemu a z nouze cnost na urovni NERA a nebo PS. Pokud se ale nechces par dni zabyvat ucenim jinych encoderu (Architekt,LAB a nebo od Adobe) tak to jde,jednou jsem to zkousel ale z hlavy ti to presne nepopisu,takze v pristi relaci :) ... Pokud si pamatuji,jde tam oznacit mista kapitol na timeline a ty ti potom ENCODER nacte do MENU.Necekej zadny zazraky a pokud chces udelat nejaky slozitejsi MENU,popripade s nejakyma animacema,tak na to zapomen.Je tam par presetu a tim koncis ty i tvoje kreativita :-k

3. nahled a funkcnost si ale neprohlidnes.Musis vyexportovat celej projekt a pak v nejakym prehravaci zpustit IFO soubor .Umi to NERO vision (myslim,mel jsem ho a byl to moc peknej prehravac) a umi to pomerne dobre i WINDOWS MEDIA PLAYER (nevim,ale co je to za verzi ve W7)
dalizije (641)|16.2.2011 06:49
Posuň kurzor kam potřebuješ a zmáčkni V na klávesnici.
Marker.jpg
dalizije (641)|16.2.2011 11:21
[quote=Delfín;330460]Ďalej neviem ako si pozriem náhľd menu čiže pred tým než to napálim chcem vyskúšať ako to funguje a ako to vyzerá.Teraz začínam s týmto programom s ediusom som nikdy nepracoval.[/quote]

Náhled (přehrávač), tam není. Takže jedině vypálit image, kterej si připojíš na virtuálku a zkontroluješ. Pokud bude vše v pořádku, tak to vypálíš na DVD.
arkij (540)|16.2.2011 12:16
Taky si můžeš nechat vytvořit strukturu DVD (ne ISO) na disku a přehrávat pomocí WMP nebo PoverDVD apod. a teprve po kontrole vypálit.

Lépe je ale vyrenderovat mpeg (v předvolbách máš volbu nastavení pro DVD PAL) a pak provést authoring v programu k tomu lépe uzpůsobenému.