Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC digital - multimedialny rekorder

hrasko777 (68)|8.2.2011 19:58
Dobry vecer,
velmi prosim o radu: som pripojeny na UPC digital a mam ten najobycajnejsi set-top-box, ktory mi k tejto sluzbe dali (este so scart). Pokazil sa mi stolny dvd rekorder Panasonic a tak si chcem kupit uz multimedialny rekorder - uvazujem o AC Ryan -PV76120. A taktiez si chcem kupit novu Panasonic plazmu (s CI slotom a mpeg 4 tunerom) namiesto CRT, ktory teraz mam. Moje otazky teda su:

1. variant:
Ak si prenajmem od UPC lepsi HD set-top-box uz s hdmi vystupom, bude sa to dat nejako prepojit na ten AC Ryan rekorder? Bude to vobec nahravat a v akej kvalite? Bude ta kvalita obrazu tej nahravky aspon taka ako vidim obraz na TV?

2. variant:
Onedlho bude UPC predavat CA modul do TV, kde sa bude dat vlozit ich karta. Tzn. ze sa zaobidem bez set-top-boxu a ten AC Ryan by som mohol potom priamo napojit na TV? Bude to vobec fungovat? Nahra mi to vsetky programy, napr. discovery, spekrum a pod.?

Alebo co by ste mi ine poradili ako nahrat tv na externy hdd? Je lepsi rekorder na trhu za cca 200 eur bez interneho hdd ako ten AC Ryan? Som v tom zaciatocnik a potrebujem tv zaznam aj archivovat. Ak by som si prenajal od UPC HD rekorder bolo by mi to nanic, pretoze by som data z neho nedostal von (napr. do PC). Vopred vsetkym vdaka za skoru odpoved.
jito (999)|8.2.2011 20:19
Z HD set-top-boxu UPC jde nahrávat pouze analogový videovýstup-HD nelze.To znamená,podstatné zhoršení kvality nahrávky proti originálu.
Druhý příklad je stejný-sice budeš mít v TV HD programy prostřednictvím cam modulu,ale z TV je nedostaneš ven po HDMI do žádného zařízení-kromě TV.A i kdyby takové zařízení bylo-nějaký rekordér s HDMI vstupem,tak skončíš na ochraně proti kopírování HDCP.
Závěr-HD programy na externí zařízení nelze dostat.Sice existují sat.přijímače s DVB-C tunerem,ale praktické zkušenosti jsou více méně neúspěšné.
hrasko777 (68)|8.2.2011 20:40
1.
A keby som si kupil nejaky multimedialny rekorder so scart vstupom a nahravat budem z mojho stareho set-top-boxu cez scart kabel bude ta nahravka SD kanalov (ak by som zabudol na HD) aspon taka kvalitna ako ked som to doteraz nahraval na stolovy dvd rekorder Panasonic? Aky v tom pripade rekorder navrhujete?
2.
V oktobri mi konci viazanost v UPC. Ak by som presiel na satelt, pomohlo by to? Ak by som nahraval SD kanaly, bola by to lepsia kvalita ako z UPC set-top-boxom?
3.
Alebo mam dat do opravy ten moj DVD rekorder Panasonic a ostat pri starom? Neviem co mu je, ak ho spustim stale dokola nacitava a nespusti sa.
4.
Kto by vedelo prosim poradit, aky je v sucasnosti najlepsi sposob nahravania SD TV kanalov? Ide mi hlavne o dokumenty a mensinove zanre (jazz) co sa casto na webe nenachadza.
5.
Aky je najlepsi muiltimedialny prehravac do 130 eur?
jito (999)|8.2.2011 21:04
To nemůžu posoudit.Záleží na tom,jaký obrazový formát se dříve nahrával-kompozitní,RGB nebo S-Video.
Pokud to budoucí multimediální centrum umí nahrávat RGB,tak to je nejvyšší analogová forma.Nejnižší je kompozitní,a obávám se,že to asi bude formát který bude podporován mutlimediálním rekordérem.
Edit:
Netuším jaké máš potřeby nahrávat.Pokud chceš pokud možno nejvyšší kvalitu SD nahrávky,tak nejlepší možnost je svůj HD satelit a nahrávat na ext.HDD.Na ten se ti vejdou stovky hodin záznamu-to ti nestačí?
hrasko777 (68)|8.2.2011 21:29
1.
Teraz mam DVD rekorder Panasonic DMR-E95H a televizor CRT Panasonic asi sedem rocny, takze nahravam pravdepodobne v RGB rezime cez scart kabel. Co ma stve je najme kvalita zvuku, ktora je slabsia ako pri analogovom vysielani. Obraz cez digitalnu TV je pomerne v pohode, dokonca sa mi viac pozdava ako na lcd ci plazme. Hovorim samozrejme o tv signaly, blue ray by bolo na plazme asi o inom.
2.
Naco mi je potom HD satelit ked nahram iba SD programy? Ja som laik, mozno sa pytam hlupo, iba sa do toho pomaly dostavam. A ak HD tak aky komplet by ste mi poradili pre dva TV v byte? A ak by som mal v tej novej TV aj DVB-S tuner, potrebujem aj sat. zariadenie? A da sa zo satelitu nahravat priamo na ext. HDD bez rekordera?
Tu som cosi nasiel, je v tejto cene nieco lepsie? http://www.profistore.sk/na-2-tv-2-druzice/satelitny-komplet-sk-2-tv-opensat-3500-hdmi-pvr-na-2-druzice
jito (999)|8.2.2011 21:35
Pořád nevím co preferuješ-kvalitu nebo kvantitu?
Pokud kvalitu,tak vlastní sat.přijímač a nahrávat na HDD.Použít HD přijímač.který samozřejmě umí přijímat a nahrávat HD i SD programy.
Pokud kvantitu,tak klidně DVD rekordér nebo multimedální rekordér.
Promiň,ale já zásadně nedoporučuji značky podobných jmen.Já mám oblíbenou značku Vantage,ale samotný přijímač stojí jakou celý tvůj komplet.
To je na každém,co si vybere.A na okraj-ideální přijímač neexistuje.