Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S2 přijímač

Archicz (11)|6.2.2011 13:31
Zdar a sílu, tak bude nová telka PANASONIC VIERA TX-P37X20E, a k ní bych chtěl pořídit i nějaký satelitní příjímač, nyní mám doma Showbox Platinum S-300 v něm mám nacpanou Ice kartu od společnosti SKYLINK. Požadavky na přehrávač mám tyto: nepotřebuji žádné nahrávání a nebo multimediální fce, jde mi především o kvalitu obrazu a pokud možno o uživatelský komfort. Nejraději bych se vyhnul nějakému přehrávání fw (nemluvím o updatu) prostě strčím kartu a jedu.
Parabola je natočená na ASTRU 23,5°.
Koukal jsem na stránky SKYLINKU na ty přehrávače co tam prodávají a mají je certifikované jako skylink ready, jednou jsem potřeboval provest reautorizaci karty od operatorky a ta byla protivna jak noc a že prej si musim koupit skylink ready přehravač a mam po problemu, SHOWBOX jinak chodi jak víno jen prostě bylo za těžko dvakrát pro ni kliknout do PC. Koukal jsem na EVOLVE BlackStar HD, tam se mi celkem zamlouvá ten "chytrý" ovladač který se naučí vypínat a zapínat tv...

Ted už si rád vyslechnu Vaše rady.
losos (2977)|6.2.2011 13:47
Tvým požadavkům vyhoví kdeco. Dokonce i Ariva 200 HD s mým settingem s firmware V1.07B1patch. ;)
S tímto firmware není žádný problém - jen neumí Austriasat a neumí přehrávat filmy v MKV H.264 z USB portu. To umí až ty "dvojkové" firmware, se kterými jsou ovšem zatím trochu problémy, ještě nejsou dokonalé...
Ariva 200 HD stojí asi 2.500 Kč.
Archicz (11)|6.2.2011 13:50
Ted sem dočetl i tvé porovnání s Topfieldem.
Jak říkám jde mi hlavně o kvalitu obrazu, ještě upřesním cenu do 5000kč, pokud bude Ariva v této cenové skupině nejlepší šel bych klidně i do ní.
Přehrávání nepotřebuju na to mám multimediální přehrávač.
losos (2977)|6.2.2011 13:56
Nejen s Topfieldem, ale to porovnání jsme provedli i s Vantage 8000 HD se zcela stejným výsledkem... ;)
Použít se dají všechny tři. Který si vybereš, je na tobě.
Archicz (11)|6.2.2011 14:04
Jak velký má vliv nastavení přijímače na kvalitu obrazu dá se výrazně vylepšit oproti tomu co dostanu defaultně? Byl bys ochoten mi Tvůj settings případně poslat?
losos (2977)|6.2.2011 14:50
[quote=Archicz;328830]Jak velký má vliv nastavení přijímače na kvalitu obrazu dá se výrazně vylepšit oproti tomu co dostanu defaultně? Byl bys ochoten mi Tvůj settings případně poslat?[/quote]
Žádný sat. přijímač, ani televizor, není v "krabici" nastaven optimálně. Každý si je musí donastavit po uvedení do chodu sám !
Kde jsou k mání settingy pro Arivu ode mne, je všeobecně známo, např. :

Nejnovější setting pro 37 družic s firmware V1.07B1patch + "Jak na to u Arivy..." + "settingy" je na str. 8. na TV Freaku zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=324022&postcount=106

Ale brzy bude k mání i novější aktualizace..., ta bude ovšem už na jiné, novější stránce.