Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50C680 (nastavení, rady, zkušenosti)

paulop (10)|3.2.2011 15:38
Zdravím, hledal jsem tady na fóru a moc jsem o Samsungu PS50C680 nenašel.
Proto jsem založit tento Thread. Doufám, že se tady někdo najde kdo vlastní tuto TV, abychom se mohli podělit o svých zkušenostech.
Minulý týden jsem si koupil novou plazmu SAMSUNG PS50C680.
Četl jsem, že je lepší plazmu nechat zahořet alespoň 100h, proto jsem zvolil jsem obrazový mód MOVIE a nastavil jsem jas buněk, kontrast, jas na polovinu. Nevím jestli to pořád platí nebo už je to přežitek? Po tomto nastavení se mi obraz samozřejmě moc nelíbí :(.
Taky se mi zdá, že černá je spíš tmavě šedá, i když korekce stáhnu na minimum, pořád černá jakoby trochu svítí. Jakou máte zkušenost s nastavením ideálního obrazu?
garb7 (1189)|3.2.2011 20:05
[quote=paulop;328185]
Taky se mi zdá, že černá je spíš tmavě šedá, i když korekce stáhnu na minimum, pořád černá jakoby trochu svítí. Jakou máte zkušenost s nastavením ideálního obrazu?[/quote]

Tak u Samsungu bych opravdu dodržel prvních 200h bez statických obrazů, a též bych to stále měl jakkoli roztažené po celé ploše, pokud se na ploše vše mění (ne jako u ČT24) klidně nastav jas jak potřebuješ , celé to zahoření je jen o tom aby měly bunky stejně nasvíceno (pokud by 1/2 panelu měla 100% jas a druhá 0% po dobu 100h a pak se to přehodilo vyšlo by to přesně stejně a panel by ukazoval v pohodě.)
paulop (10)|4.2.2011 09:19
eldorado09: Díky za odkaz mrknu na to.

garb7: Jestli jsem to správně pochopil, tak záleží spíš na rovnoměrném zahoření obrazu. Takže když si nastavím jas a kontrast podle sebe neudělám špatně, je to tak?
Díky za reakce.
paulop (10)|4.2.2011 13:08
Nevíte jak zjistím kolik hodin už televize byla v provozu?
Zkoušel jsem se podívat do servisního menu, ale nic jsem tam nenašel.
PANEL DISPLAY TIME tam není.
Nedokážu těch 200h odhadnout.
paulop (10)|10.2.2011 08:06
Našel jsem na panelu zvláštní pruhy, jdou vidět, když je světlejší podklad viz. foto.
Tyto pruhy jsou tam pořád i když vyčistím obrazovku. Zkoušel jsem odpojit všechny zařízení, myslel jsem si že to něco ruší, ale tyto pruhy jsou tam pořád.
Myslíte, že je to normální?
P2081040cnt.jpg