Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Problém s rozlišením zachytávaného videa při změně poměru stran vysílání

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Ahoj všichni,
    mam AverMedia A16D Hybrid. Při nahrávání z kanálu si při zapnutí nahrávání zjistí poměr stran, nastaví rozlišení videa a začne nahrávat. Když se v průběhu nahrávání změní poměr stran vysílání, SW od karty už nezareaguje a záznam se tak "rozplácne" na předem odhadnuté rozlišení.
    Je to nepříjemné hlavně protože nejde nastavit nahrávání na přesný začátek, jako kdysi. Upoutávky jsou 16:9 a program který je 4:3 se nahraje rozplácle jenom kvůly půl minutě na začátku.

Poradili byste mi, kterou kartu bych si měl pořídit (nyní bych chtěl 2 tunerovou - ale není podmínkou - hlavně aby dokázala měnit při nahrávání rozlišení)? Díky
    Naposledy upraveno uživatelem bigm42: 30-01-2011 v 22:50 Důvod: Oprava
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

... nebo aspoň si dopředu nastavit v jakém rozlišení (poměru stran) se bude nahrávat.
    Naposledy upraveno uživatelem bigm42: 31-01-2011 v 00:02 Důvod: Oprava

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Příznak poměru stran (4:3, 16:9) se v průbehu času videa může měnit, přehrávací software by měl na toto reagovat a uzpůsobit zobrazení. Pak je tu možnost provést korekci už nahraného videa a vnutit konkrétní poměr stran pro celé video - rozumný software by toto měl zvládnout během pár okamžiků bez rekomprese.

Např. VideoReDo4

A najdou se jistě i další...

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od bigm42 Zobrazit příspěvek
    ... nebo aspoň si dopředu nastavit v jakém rozlišení (poměru stran) se bude nahrávat.
    Já si to tedy nenastavuji vůbec - PVR to nahraje tak jak to jde, totéž dělá i TVkarta. Ty si jenom nastav zobrazení na to, co tě zajímá. Jestli jde film ve 4:3 a reklamy jsou v 16:9 - co na tom? Stejně přijdou vystřihnout a při ukládání ve střihu si jen v hlavičce nastavím (převážně jen potvrdím to, co v hlavičce *.TS už je) to co z toho chci exportovat - v tomto případě 4:3.

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Wintermute Zobrazit příspěvek
    ...A najdou se jistě i další...
    Najdou. Třeba už fousatý: http://www.wincesoft.de/html/dvdpatcher.html

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Wintermute Zobrazit příspěvek
    Příznak poměru stran (4:3, 16:9) se v průbehu času videa může měnit, přehrávací software by měl na toto reagovat a uzpůsobit zobrazení. Pak je tu možnost provést korekci už nahraného videa a vnutit konkrétní poměr stran pro celé video - rozumný software by toto měl zvládnout během pár okamžiků bez rekomprese.

Např. VideoReDo4

A najdou se jistě i další...
    Ale při dodatečném vnucení se asi strácí část informace video (možná). Nemohli byste mi doporučit kartu, která si na to "dává pozor" dopředu (tj. při nahrávání)?
    Naposledy upraveno uživatelem bigm42: 31-01-2011 v 21:18 Důvod: Oprava

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Já si to tedy nenastavuji vůbec - PVR to nahraje tak jak to jde, totéž dělá i TVkarta. Ty si jenom nastav zobrazení na to, co tě zajímá. Jestli jde film ve 4:3 a reklamy jsou v 16:9 - co na tom? Stejně přijdou vystřihnout a při ukládání ve střihu si jen v hlavičce nastavím (převážně jen potvrdím to, co v hlavičce *.TS už je) to co z toho chci exportovat - v tomto případě 4:3.
    Jak jsem psal výše: budeš nahrávat z ČT2 program 4:3. Upoutávky před pořadem jsou 16:9, takže nahrávání, které se spouští 0,5-2min před vlastním pořadem se spustí v 16:9 a následný pořad, který jde 4:3 se celej nahraje jako 16:9. V tom je problém, víš?

p.s. Teď si teprve čtu co si napsal. - Ono jde u video formátu uchovávat i poměr stran, já myslel, že jenom rozlišení a tím to hasne, ne?
    Naposledy upraveno uživatelem bigm42: 31-01-2011 v 21:27 Důvod: Blbost

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Ale při dodatečném vnucení se asi strácí část informace video (možná). Nemohli byste mi doporučit kartu, která si na to "dává pozor" dopředu (tj. při nahrávání)?
    Nic se ti "neztrácí", akorát se to řídí v hlavičce podle prvního záznamu... Viz dále.

Jak jsem psal výše: budeš nahrávat z ČT2 program 4:3. Upoutávky před pořadem jsou 16:9, takže nahrávání, které se spouští 0,5-2min před vlastním pořadem se spustí v 16:9 a následný pořad, který jde 4:3 se celej nahraje jako 16:9. V tom je problém, víš?

p.s. Teď si teprve čtu co si napsal. - Ono jde u video formátu uchovávat i poměr stran, já myslel, že jenom rozlišení a tím to hasne, ne?
    Rozlišení je furt stejný (720x576) u SD, akorát se u 4:3 zobrazuje čtvercovými pixely a u anamorf 16:9 obdélníkovými - objem informací (dat) je stejný. Je to jenom otázka úvodní informace v hlavičce.

Mezi ty skalní (free) aplikace připomenu i ReStream, který to také přeuloží 1:1.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 01-02-2011 v 19:16

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

to bigm42: Píšeš že si katra při nahrávání zjistí poměr stran ...

Čím nahráváš - pomocí AverTV nebo nějakého jiného SW?

Nějak mi ušlo, zda nahráváš z analogu, nebo z DVB-T. U analogu si určuješ do jakého formátu a v jaké kompresi chceš nahrávat a karta to pak překonvertovává podle nastaveného a samozřejmě 3:4 převede na 16:9, nebo naopak, podle toho jak to máš nastaveno.

Pokud nahráváš z digitálu, tak si karta nic nezjišťuje, jenom příslušná data z vysílání uloží tak jak jsou na HDD, v původním kodeku a vysílaném poměru stran.

Napiš z čeho a čím nahráváš, třeba na něco přijdeme.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    ...
    Správný postřeh, ale i u analogu zachytávaného do Mpeg2 stačí následně jen změnit v hlavičce údaj DAR.

Edito: P.S. pro OT-přicmrdávače - karta je hybridní a umí obojí, analog i digital...
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 01-02-2011 v 17:48

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    Nějak mi ušlo, zda nahráváš z analogu, nebo z DVB-T.
    Podla mojej dedukcie a nazvu sekcie DVB-T si dovolim odhadnut ze DVB-T.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Nic se ti "neztrácí", akorát se to řídí v hlavičce podle prvního záznamu... Viz dále.

Rozlišení je furt stejný (720x576) u SD, akorát se u 4:3 zobrazuje čtvercovými pixely a u anamorf 16:9 obdélníkovými - objem informací (dat) je stejný. Je to jenom otázka úvodní informace v hlavičce.

Mezi ty skalní (free) aplikace přimomenu i ReStream, který to také přeuloží 1:1.
    StD: díky, tohle jsem nevěděl. Takže ve videu je hlavička a ta říká v jakém poměru stran má být přehráváno. Já myslel, že se jenom fyzicky plácne rozlišení a jak to vyjde, tak to vyjde.

ostatní: ano z DVB-T
    Naposledy upraveno uživatelem bigm42: 01-02-2011 v 19:03 Důvod: zapomětlivost

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Podívej se na tento obrázek analýzy streamu z GSpotu (vpravo od červené šipky) - parametry SAR. PAR a DAR - tedy mimo to zeleně vysvícené. Normální TVsignál, bez ohledu na to, že předtím šlo něco 4:3, výstup si upravíš k "obrazu svému"...

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: GSpot_analyza_streamu.jpg 
Zobrazení: 85 
Velikost: 153.5 KB 
ID: 19657

Mimochodem, do té hlavičky se dají vkládat i metadata typu: Nahrál Josef Švejk dne XX.YY.ZZZZ, ovšem musíš je zadat hexadecimálním kódem. Ta by byla potom vidět v tom obdélníčku, odkud je načmáraná ta červená šipka...
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 02-02-2011 v 08:07

Podobná témata

1. zmena pomeru stran zo 4:3 na 16:9
    Od tripye v sekci Editace videa
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 06-10-2010, 15:10
  2. LCD: LG LCD 42LH5000 nastavení poměru stran
    Od Jirka81 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-01-2010, 12:47
  3. Oprava poměru stran