Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

který multimediální přehrávač doporučíte?

Aslan von Narnia (3)|25.1.2011 19:38
Ahoj,

moje situace: panelák v podnájmu, tzn. takřka nulová možnost nějakých kabelů vrtaných skrz příčky.
V jednom pokoji PC, s horou filmů ve formátu MKV (1080p) a DVD apod.
GK: ATI3650HD, s výstupy 2xDVI a 1xS-video, podpora HDCP

Televize (přes 2 místnosti): Sony Bravia 26P-3000, video vstupy: 2xScart, 2xHDMI, 1xD-sub, 1xS-video, pak analogové vstupy a různé audio vstupy (jacky, cinche...).
TV je bohužel jen "HD-ready", tedy s rozlišením 768 řádků. HDMI umí max. 768p a 1080i

A jak už z titulku vyplývá, chtěl bych nějaký multimediální přehrávač k televizi. A vzhledem k situaci bude asi nutné Wi-fi (to je v bytě zavedeno a funkční).

Externí disk používat nehodlám, tudíž ani nechci kupovat model s vestavěným diskem. Chci "krabičku" bez disku a větráku, která se mi připojí na síť (až už pomocí Wifi nebo LAN) a která mi umožní sledovat na televizi MKV filmy, hudbu v MP3 (a fotky to předpokládám bude umět taky...)

Můj dotaz: půjdou mi přehávat filmy s rozlišením 1080p na televizi, která umí jen 1080i ?

Doporučíte mi nějakého vhodného kandidáta z řad multimediálních přehrávačů, který by řešil výše zmíněné potřeby?

Na trhu je kupa přehrávačů a o některých jsem se samozřejmě dočetl i zde na fóru, ale jde mi o to, aby mi někdo poradil něco, s čím má praktickou zkušenost, že to funguje. Nechci koupit něco, a pak půl roku řešit, proč mi nejde tamto či ono.

Díky moc za vaše rady, názory či připomínky...
dodomt (276)|25.1.2011 19:55
Ano pojde prehrat 1080

Xtreamer SW, WD TV Live (skusenost s XTR)

Urcite by som riesil pripojenie cez LAN nie cez Wifi. U mna boli iba problemy stale sa to sekalo. Ano mam kvalitny router.

dodo
Pytkin (7947)|26.1.2011 01:44
nastavis si vystup na 1080i alebo 720p a pojde to prehravat .. tiez by som asi odporucil Xtreamer SW .. je to lacne a funguje to .
Aslan von Narnia (3)|26.1.2011 17:43
díky, ten xstreamer vypadá fajně...
peatro (1054)|26.1.2011 17:50
[quote=Aslan von Narnia;325886]díky, ten xstreamer vypadá fajně...[/quote]

toz to si toho Xtreamera nekupuj SW, ale uz ho ber s DVD za stejny penize :-)
tresnak.pavel (3)|26.1.2011 18:51
Připojím svůj dotaz do tohoto tématu, možná mám podobné požadavky. Xtreamer se mi také líbí, mám kabelovou síť a NAS. Do zařízení bych nechtěl dávat jakýkoliv disk, ale připojit pouze síťové úložiště. Ale co bych si vyloženě přál, tak je ovládání ovladačem od TV.

Takže moje dotazy:

1) je možné používat xtreamer bez disku

2) podporuje xtreamer CEC v HDMI

3) je možné ovládat xtreamer pomocí jiného ovládání, než je originální

4) je jiný vhodný přehrávač pro mne (kolem 3000kč)

Díky za pomoc, pavel
Jozef_H (6)|26.1.2011 18:52
Môžeš byť konkrétnejší? ktorý Xtreamer je z DVD za rovnakú cenu ako SW?
peatro (1054)|26.1.2011 18:54
[quote=Jozef_H;325907]Môžeš byť konkrétnejší? ktorý Xtreamer je z DVD za rovnakú cenu ako SW?[/quote]

http://shop.xtreamer.net/products/xtreamerdvd.html
dodomt (276)|26.1.2011 19:56
[quote=tresnak.pavel;325906]Připojím svůj dotaz do tohoto tématu, možná mám podobné požadavky. Xtreamer se mi také líbí, mám kabelovou síť a NAS. Do zařízení bych nechtěl dávat jakýkoliv disk, ale připojit pouze síťové úložiště. Ale co bych si vyloženě přál, tak je ovládání ovladačem od TV.

Takže moje dotazy:

1) je možné používat xtreamer bez disku

2) podporuje xtreamer CEC v HDMI

3) je možné ovládat xtreamer pomocí jiného ovládání, než je originální

4) je jiný vhodný přehrávač pro mne (kolem 3000kč)

Díky za pomoc, pavel[/quote]

1. ano
2. skor nie ako ano (ak si dobre myslim co je CEC)
3. ano (pouzivam Harmony one)
4. nie :)

Jozef_H: http://shop.xtreamer.net/products/xtreamerdvd.html

dodo
matusco (376)|27.1.2011 00:04
1. ano, ale prides o niektore jeho vylepsenia, ktore potrebuju nainstalovat na disk. Pomozes si USB flash diskom a stale budes mat absolutne tiche riesenie
2. nie
3. ano, akykolvek programovatelny IR ovladac. pouzivam Silvercrest z LIDL-u
4. ano: WDTV Live, Asus O!Play MIni, ACRyan Playon!HD Mini, ...