Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita videa, plynuly datovy tok

vlastat (27)|29.1.2011 13:24
[quote=MartasKP;326768]A nebo SW? Myslis,ze dual core je pro PS malo? Co bys za ty penize chtel? Me EDIUS 5,5 beha na singlu a PS je proti tomu setska hracka. A to pracuju bezne ve trch AV stopach. Kolik jich ma PS?[/quote]

chlapci, kdepak si prosim nacucnu nejakou zkusebni /trial verzi toho Ediusu 5,5 ??
romana51 (355)|29.1.2011 13:48
Dej si http://www.grassvalley.com, tam se zaregstruj a můžeš stahovat. Edius 5.5 už ale není,
stáhni si v.6, nebo odlečeného Edu Neo 3. Funguje to 30 dnů. Je to super editor!
vlastat (27)|29.1.2011 16:23
tak jsem lidicky splasil trial 5,1 z obavy, aby 6,0 nebyl moc narocny na vykon ... preci jen mam NB ...

otevrel jsem prvni projekt fullhd, 50i, tak jak nataci moje kamera, a nacucnul prvni sekvenci. bohuzel tedy to velmi problematicky prehrava netknutou sekvenci. trhane, urcite ne v realnem case. znamena to, ze NB nestiha? nebo se jeste da neco nastavit?
josefíka (651)|29.1.2011 17:45
vlastat
Nastav bufer (Application Setting-Playback) (Hardware Setting-Generic OHCI). A podívej se jakou barvu má proužek nad časovou osou (hned pod záložkani se Sequencí). Spíše předpokládám ale slabý HW. Potom můžeš ještě vyzkoušet převod do CanopusHQ.
vlastat (27)|29.1.2011 18:11
dal jsem 512 mb buffer, nastavil jsem DV (bylo DVCAM), prouzek je cerveny.

at nastavuji co chci, ... vlevo dole je policko Buffer, po 1-2 sec to sjede na 1/x a obraz skube. takze nestiha. ... a takovou radost jsem mel, ze zahodim PS a utratim dalsich 20 za video soft. a to jsem si myslel, ze mam slusnyho notase.
1hroch (865)|29.1.2011 21:37
[quote=vlastat;326905]dal jsem 512 mb buffer, nastavil jsem DV (bylo DVCAM), prouzek je cerveny.[/quote]

Kde jsi nastavil DV - kameru mas HD 1920x1080 50i, tak nastav stejne i projekt. Jasne, ze prouzek je cerveny, protoze pri prehravani musi reenkodovat do DV.
Ctrl+Alt+Delete a podivej se na vytizeni procesoru.
Mne na 4jadru Q9400@3,5GHz pouhe prehravani nezmeneneho klipu vytizi procesor na 80%. Pokud udelam nejaky zasah do klipu nebo jen vlozim prechod, uz v tomto miste drhne.

Mozna by pro tebe byl resenim Edius 6, ten totiz uz dokaze Proxy Mode, tzn. strihany material si prepocte do nizsiho rozliseni, se kterym pracujes, pak nahled je plynuly a final vyrenderujes zase z puvodniho materialu.
vlastat (27)|29.1.2011 21:55
aha, tak zkusim 6-ku

jinak na vytizeni procesoru jsem koukal. pri prehravani je kolem 80-90%, ale ne na max.
1hroch (865)|29.1.2011 22:09
Anebo v tom Edius 5 (kdyz uz ho mas nainstalovany) pouzit prepocet do Canopus HQ kodeku (to bude take chvilku trvat) - jak ti dobre radil "josefika".
vlastat (27)|29.1.2011 23:30
tomu prepoctu moc nerozumim. asi to budu muset podniknout, protoze 5,5 trial nejde odinstalovat bez USB key. takze 6ku uz nevyzkousim.
1hroch (865)|29.1.2011 23:42
Prepocet na Canopus HQ - presne ti nereknu, sam jsem to nikdy nepotreboval - ted jsem na jinem systemu a nemuzu se prepnout - kopiruji.
Ta odinstalace by mohla jit pomoci nejakeho odinstalatoru, ted me napada Revo Uninstaller, Absolute Uinstaller, atd.
Anebo zkusil jsi znovu instalaci? Mozna se tam pak objevi volba Remove.

Opet se potvrzuje: Jak uzitecne je mit zalohu systemu.
MartasKP (710)|30.1.2011 01:55
Je divny,ze ti ta v5.5 na tom dvoujadru nebeha ... ja mam singla a zkousel jsem HDV (nikoliv full HD) a bezelo to vpohode ... zkus ten Canopus HQ kodek jak ti tady radi ... ten je opravdu super.
Prepina se nekde v nastaveni projektu,jestli se nepletu. Nechce se mi to ted hledat :)
josefíka (651)|30.1.2011 06:43
MartasKP
HDV není tak náročný jak AVCHD.

Když jsem psal o HQ, nemyslel jsem projekt, ale překonvertovat AVCHD video pomocí této utility AVCHD to Canopus HQ Utility v2.12.

Červený proužek značí, že nepřehraje RT, takže HW je slabý.
romana51 (355)|30.1.2011 08:02
Josefíka - máš-li na mysli AVCHD converter (poslední ve v.3.31), tak ten byl výborný. ALE, nedal se naistalovat bez HW klíče, takže je zbytečné ho někomu kdo nemá legální verzi posílat.
Stejně tak proxy mód ve v.6 není v trialu přístupný, funguje jen v plné verzi.

Vlastat - Zkus naistalovat v.6, ta při instalaci sama odistaluje předchozí verzi, tedy u legální instalace, u trialu jsem to nezkoušel. Jinak jen na jiný operační system, protože je "zažraný" v registrech. Měl jsem na to multiboot když jsem používal trial.
vlastat (27)|30.1.2011 09:00
[quote=romana51;327078]Vlastat - Zkus naistalovat v.6, ta při instalaci sama odistaluje předchozí verzi, tedy u legální instalace, u trialu jsem to nezkoušel. Jinak jen na jiný operační system, protože je "zažraný" v registrech. Měl jsem na to multiboot když jsem používal trial.[/quote]

tak to bych rekl, ze asi bude problem. dat 20tkc, na to, abych zjistil, ze mam pomaly comp a mohl odinstalovat predchozi trialverzi. proto jsem chtel chtel zkusit 30denni trial. to je skoda.

edit: zkousel jsem i hd video (1280*720), datovy tok 8000kbs a taky nejde. je to lepsi, ále nestiha. taky jsem si az ted vsimnul, ze nejde zvuk.
josefíka (651)|30.1.2011 09:46
romana51
Mám HDV, takže jsem si to zatím ani neinstaloval. A ten se dal natáhnout do HQ přímo z kamery. Jen vím, že to bylo součástí SW.
kvako? (3)|1.2.2011 00:58
[quote=vlastat;326877]tak jsem lidicky splasil trial 5,1 z obavy, aby 6,0 nebyl moc narocny na vykon ... preci jen mam NB ...

otevrel jsem prvni projekt fullhd, 50i, tak jak nataci moje kamera, a nacucnul prvni sekvenci. bohuzel tedy to velmi problematicky prehrava netknutou sekvenci. trhane, urcite ne v realnem case. znamena to, ze NB nestiha? nebo se jeste da neco nastavit?[/quote]

i ty lisko podsita, mas tam spatne...............
no nic ti rikat nebudu, nejsem zvedav na hloupe komentare jako minule ;o)
vlastat (27)|2.2.2011 20:40
no nevim, co tam mam spatne. prosel jsem v setupu vsechno. buffer malo/hodne, spravny projekt. docela skoda, tesil jsem se, ze se zbavim nestabilniho PS. hloupy je, ze se to ted neda odinstalovat.

ps: "lisko podsita" ... tady mi nekdo nabizi soft s kartou pres PM a najednou se objevi "new user", pocet prispevku 1. a zacne to vychvalovat a ze by to byla super koupe. za jedno nevim, co bych delal s kartou, kterou nemam kam strcit, a za druhy je moznost soft vyzkouset v trialu, jestli mi to tady bude behat. nebeha, resp beha, ale pomalu. jestli mate nekdo tip, byl bych vdecny za kazdou radu, jestli ne, tak si jdu pro kbelik se studenou vodou a hadr a uchylim se zpet k PS
kvako? (3)|3.2.2011 21:08
[quote=vlastat;327995]no nevim, co tam mam spatne. prosel jsem v setupu vsechno. buffer malo/hodne, spravny projekt. docela skoda, tesil jsem se, ze se zbavim nestabilniho PS. hloupy je, ze se to ted neda odinstalovat.

ps: "lisko podsita" ... tady mi nekdo nabizi soft s kartou pres PM a najednou se objevi "new user", pocet prispevku 1. a zacne to vychvalovat a ze by to byla super koupe. za jedno nevim, co bych delal s kartou, kterou nemam kam strcit, a za druhy je moznost soft vyzkouset v trialu, jestli mi to tady bude behat. nebeha, resp beha, ale pomalu. jestli mate nekdo tip, byl bych vdecny za kazdou radu, jestli ne, tak si jdu pro kbelik se studenou vodou a hadr a uchylim se zpet k PS[/quote]

registrace je nova, to je pravda, ale proto ze se starym hdd odesla take veskera nastavena hesla k uctum na vsech forech, nejen zde. co ti kdo nabizi netusim, ja tam nic takoveho nikde nevidim (mozna blbe ctu) ale kdyz jsi se zeptal tak jsem pouze odpovedel. me to beha na obdobnym notebooku a dobre. co tam mas blbe je z toho co pises evidentni
izuel (37)|12.10.2016 11:47
AHoj vyhledal jsem toto téma i když autorovi bylo již dávno odpovězeno, nechtěl jsem vytvářet nové a prosím moderátora zda by tento můj příspěvek mohl umístit třeba do jiného vlákna, jestli je to trošku jinam, děkuji.
Budu se to snažit nějak vystihnout a zřejmě i odskakovat od souvislosti k jiným upřesňujícím záležitostem.

jde o přehrávání videa respektive jde možná o normální záležitost, nikdy jsem si toho pořádně nevšiml až do doby než jsem připojil usb flashdisk s filmem do TV, nechci psát konkrétní model, pač raději napíšu obecně a následně budu upřesněňovat, abych minimalizoval "flame"

a) mám video 1920x1080p z foťáku - H.264 - AVCHD - 24fps - sony MTS
b) film je jedno co je to za film též H.264 - mkv 1920x886 myslím není to přesně 1080 - 23.9 fps
oba soubory nahraju-li do tv a přehrávám z usb rovnou v televizi implementovaným přehrávačem obraz je netrhaný (švenkování nelze takřka poznat) jako by byl více plynulý, je jasné, že "profily" v tv , které "dokrášlují" obraz -dynamický, přirozený, hra, sport atd.. jsou nějak dopočítávány televizí..a vkládáním pul snímků, nebo přidáváním se obraz tváří plynuleji. Kdo vyzkoušel zřejmě se nebude přít a neměl by.
Omlouvám se, že objevuji již objevené, většinou přehrávám video z notebooku přes HDMI do TV a tak jsem byl spokojený

přehrávám- li obě videa v počítači vyzkoušeno i různými monitory i danou televizí, švenkování a trhanost tam je, jako by chyběly snímky.. ukazoval jsem to i pár lidem, nevidí to, já ano a je to dost rušivé. Zkoušel jsem nastavovat různé výstupy na grafické kartě, hrát si s akcelerovaností videa grafikou, nastavil jsem už vše možné či nemožné.
Prosím o radu, zda je nějak možné přehrávat videa stejně "pěkně" pomocí počítače+monitoru jako jsou rovnou v tv+usb flashdisk

ps: zajímavé je, že když mi kamarád nahrával videa h.264 FHD s 60fps tak se mi to zdálo stejně plynule na pc+tv , jakmile na pc+tv (monitor) pustím video 24fps tak to "trhá" při rychlejším pohybu na tv+FD rovnou z tv, to jde plynule. (opakuji se ps je souhrn)
tdlmarek (1566)|12.10.2016 12:03
Popisuješ problém, kdy snímková frekvence zdroje (videa) nesedí na obnovovací frekvenci displeje (monitor, PC), takže dojde k vypadávání nebo duplikování snímků. V podstatě se jedná o tu stěžejní oblast, která se tu všude okolo řeší při přehrávání filmů, potažmo výběru MMC/HTPC.

[QUOTE=izuel;524835]Prosím o radu, zda je nějak možné přehrávat videa stejně "pěkně" pomocí počítače+monitoru jako jsou rovnou v tv+usb flashdisk[/QUOTE]
Pokud monitor umí jen standardní "počítačové" frekvence (59Hz, 60Hz, ...), tak nikoliv - pokud odhlédnu od komplexních nástrojů jako madVR, které dokáží video v reálném čase přizpůsobovat i "nevhodným" frekvencím displeje.

Po připojení TV k PC jako jediného displeje požadovaného stavu dosáhnout lze, je ale potřeba správně nastavit výstup grafické karty v ovladačích, nebo použít software, který se o to umí postarat sám (Kodi, MPC-HC, ...). Filmovou frekvenci 23.976 Hz se ale grafické karty zcela bezproblémově naučily teprve před cca 3 lety.
vivid.sk (11472)|12.10.2016 12:23
[QUOTE=izuel;524835]oba soubory nahraju-li do tv a přehrávám z usb rovnou v televizi implementovaným přehrávačem obraz je netrhaný (švenkování nelze takřka poznat) jako by byl více plynulý[/QUOTE]

V tomto pripade mas zrejme len aktivny (default zapnuty v kazdej TV "po rozbaleni z krabice") MCFI algoritmus, ktory z "neplynuleho" 24p videa spravi plynulu telenovelu. T.j. dopocet snimkov. Nehladaj za tym problem v zdrojovom videu, 24 snimkov za sekundu nieje v svenkoch plynulych, teda ak to vidis na monitore "zamazane", vidis to korektne.

[QUOTE=izuel;524835] když mi kamarád nahrával videa h.264 FHD s 60fps tak se mi to zdálo stejně plynule na pc+tv[/QUOTE]
Samozrejme, prave preto sa tych 60 (ergo 50 v EU) pouziva. Ked chceme mat material plynuly (vsetky sporty a "TV made" relacie, ktore ale postupne ubudaju), tak sa nataca pri 50/60 fps.
izuel (37)|12.10.2016 14:13
[QUOTE=tdlmarek;524836] správně nastavit výstup grafické karty v ovladačích[/QUOTE]ahoj díky moc, mohl bys mě nějak navést přesně ? mám nvidia 970GTX, mediaplayer home cinema classic používám též, akceleraci mám zapnutou.
podotýkám, že barevný prostor nepoužívám RGB, pač využívám rozlišení 4k a tam se to neprorve a prostor se využívá při 60hz - YCbCr420 - 32bit - 12bpc
když připojím monitor 1920x1200 - 32bit - RGB tak to dělá stejně.

---------- Doplněno v 12:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:11 ----------

[QUOTE=vivid.sk;524838]MCFI algoritmus, ktory z "neplynuleho" 24p videa spravi plynulu telenovelu[/QUOTE]co myslíš tím "telenovelu" ? popsal bys mi kde ten MCFI algoritmus vypnu a co dělá ? též děkuji
izuel (37)|12.10.2016 14:17
to s tím prostorem a 4k sem asi psát neměl abych nerozpoutal flame a to sem nechtěl, jen doplním, že můžu nastavit rozlišení 2560x1440 které jde na 30hz
1080p mohu taky nastavit na 24, 30,60 hz stejně i 4k
zkusím si pohrát s tou frekvencí, to mě nenapadlo, já furt hledal potíž v dekodování a interpretaci
izuel (37)|12.10.2016 14:33
[QUOTE=tdlmarek;524836]Filmovou frekvenci 23.976 Hz se ale grafické karty zcela bezproblémově naučily teprve před cca 3 lety[/QUOTE]Jo s tou frekvencí souhlasím, ještě na jaře, se nvidia vyflákla na ovladače a u 4k TV nešlo nastavit korektně rozlišení 1080p 60hz, obraz byl zelený..a nyní to po půl roce konečně funguje, ono je pravda, že nativní rozlišení je jiné, tak se tím zřejmě nezabývali hned.

K těm herzům :-( jsem byl neúspěšný nastavil a vyzkoušel jsem na GK nastavit v ovladačích :
a) 4k - 3840x2160 - 23,24,25,29,30,59,60 hz a furt to sekalo :-(
b) 1080p - 23,29,50,60 - též sekalo
co dělám špatně ?
izuel (37)|12.10.2016 14:45
[QUOTE=vivid.sk;524838] MCFI algoritmus, ktory z "neplynuleho" 24p videa [/QUOTE]aha, já už asi vím, jsme mluvili rozdílným jazykem :-) já to nazval profily a ty algoritmus.. no je pravda, že dřív když jsem na TV nastavil režim "Kino" tak to bylo hezky plynulý i když to trošku zaškobrtlo, ale já tu telku zaktualizoval - firmware a ty profily uplně doprasily, že to kino teď škube méně ale není to jako předtím :-(
ps: ale podotýkám, že to trhá i u obyč 24" LCD monitoru - TN i IPS prvně jmenovaný 6ms (GTG)
jediné co jsem nevyzkoušel je velkej CRT monitor 100hz u 1920x1200, ten už nemám .. tam by byla odezva ještě rychlejší a dopočítavat se tam nic nemusí..
tdlmarek (1566)|12.10.2016 15:01
Tradičně se tu pletou dohromady dvě oblasti.

Já popisoval první, kde nesouhlas mezi snímkovací a zobrazovací frekvencí způsobuje nerovnoměrnost pohybu. Takže když se člověk dívá třeba na závěrečné titulky filmu, tak nerovnoměrně poskakují. Řešením je správné nastavení, jak jsem popsal.

Potom ale na řadu přichází druhá, že video má pouze 23.976 FPS, což z podstaty není plynulé (a je to tak správně, v kině filmy taky plynulé nejsou). Tento rovnoměrně trhaný pohyb "řeší" zmíněné MCFI algoritmy pro dopočítávání snímků, které z neplynulého filmu vyrobí uměle plynulé video.


Faktem ale zůstává, že po správném nastavení dle #1 by TV měla jeden soubor zobrazovat stejným způsobem jak při přehrávání z USB, tak i při připojení PC přes HDMI. A to jak se zapnutým MCFI algoritmem, tak i bez.

Pozor jenom na to, že v TV můžeš mít třeba nastaveno, že při přehrávání z USB se MCFI používá, zatímco u HDMI vstupu nikoliv. Potom můžeš pozorovat zmíněný rozdíl, ale ten je už jenom o přepnutí dané volby na TV.
izuel (37)|13.10.2016 07:54
[QUOTE=tdlmarek;524847]by TV měla[/QUOTE]to je předpoklad ? pokud ano, rozhodně né fakt. nedělá to. Proto jsem začal psát ten příspěvěk :-(
a pak jsem též psal ,že jsem zkoušel připojit i 2 různé monitory.
takže já bych vlastně udělal rovnítko, které mi potvrdíš ? že na počítači s monitorem nejde vidět plynulost v daném 23.976 videu jako na TV ?
dodám jen, že dopočet u LCD monitoru není.
Je tedy nějaké řešení ? zřejmě mi uniklo
tdlmarek (1566)|13.10.2016 09:18
[QUOTE=izuel;524861]to je předpoklad ? pokud ano, rozhodně né fakt.[/QUOTE]
To je zkušenost. Možná mi uniklo, o jaké konkrétní TV se bavíme - a asi je to jedno, nemám samozřejmě ozkoušené všechny modely na trhu. Ale u těch, co jsem doma měl, to nikdy nebyl problém a totéž asi můžu prohlásit za řadu dalších uživatelů okolo. Jak jsem psal, správné přehrávání 24p je alfou a omegou jakéhokoliv multimediálního řešení diskutovaného zde na fóru.

Takže si to z zrekapitulujme:
  • máme film (.mkv) se standardním 23.976 FPS
  • použijeme přehrávač, který umí korektní přehrávání (OpenELEC/Kodi, MPC-HC, ...)
  • buď ručně, nebo prostřednictvím přehrávače, zajístíme, aby výstup grafické karty byl 23p (23.976)
  • na TV zkontrolujeme, že u HDMI vstupu reportuje signál 24 Hz (většina TV označuje 23.976 i 24.000 jednoduše jako 24)
  • máme korektní zobrazení s rovnoměrným pohybem
  • pokud chceme, aktivujeme na TV pro HDMI vstup MCFI algoritmus, a máme navíc i uměle plynulý pohyb

Tohle je ověřený postup. Pokud nefunguje, buď člověk někde udělal chybu (např. MPC-HC může fungovat chybně kvůli nějakému nastavení, filtru, ... totéž platí obecně pro Windows, nejjednodušší je otestovat to na OpenELECu), nebo narazil na nějaký exotický hardware chovající se divně, nebo si utvořil mylnou představu, co očekává, a přitom správné chování je úplně jiné.
izuel (37)|13.10.2016 09:36
[QUOTE=tdlmarek;524865]buď ručně, nebo prostřednictvím přehrávače, zajístíme, aby výstup grafické karty byl 23p (23.976)[/QUOTE]Já se snažím číst pozorně vše co píšeš, ale nějak se mi nedaří aplikovat tvůj návod do praxe i s ohledem na to co jsem psal a zkoušel a popisoval jsem to také.
a) nejde mi primárně o to , aby obraz byl plynulý jen na televizi (i když ve variantě usb flashdisk+film a zasunout do TV - funguje plynule), ale i na monitoru !!!!!!!
to, že využívám TV jako monitor u pc je věc druhá. Zkoušel jsem i dva monitory 24" to jsem také psal.
b) vyzkoušel jsem kodi, MPC-HC i VLC, které mi přijde také dobré - prostě nikde žádné video není plynule pokud má 23,9 nebo 25fps, všiml jsem si toho až po tom co jsem to viděl přímo zasunutím sticku do TV a přehráváním, je to uplně jinej zážitek.
c) u rekapitulace bod 3 mi není jasný co tím myslíš - když nastavím rozlišení v TV na 3840x2160 x 24hz tak to bliká a trhá i myš na ploše, použitelných je jen 60hz a i tak myš není synchronizovaná jako u 1080p o tom se ale bavit nechci na odezvu jsem si zvykl, měněním profilu - kino, dynamický, přirozený je nejlepší režim HRA tam myš reaguje nejrychleji.
a to ,že jsem výstup na grafické kartě + rozlišení nastavoval na 24,25,29,59,60 jsem už psal.
konkrétně se jedná o panasonic TV TX-40CX400E
tdlmarek (1566)|13.10.2016 10:23
Promiň, ale já fakt už nemám, co bych dodal. Pokud to ode mě není srozumitelné, načti si něco o problematice někde jinde - já pouze opakuju známá fakta, funguje to všude stejně.

[QUOTE=izuel;524866]když nastavím rozlišení v TV na 3840x2160 x 24hz tak to bliká a trhá i myš na ploše[/QUOTE]
To je správně - 23.976/24 Hz je na přehrávání filmů, ne aby na tom člověk něco interaktivně dělal.
vivid.sk (11472)|13.10.2016 11:25
[QUOTE=izuel;524866]a) nejde mi primárně o to , aby obraz byl plynulý jen na televizi (i když ve variantě usb flashdisk+film a zasunout do TV - funguje plynule), ale i na monitoru !!!!!!![/QUOTE]

Piseme to stale dokola. Monitory nerobia s obrazom ziadnu upravu (ziadny dopocet snimkov MCFI), takze to nejde. Jediny teoreticky sposob ako to spravit, je vytvarat tieto (medzi)snimky uz na urovni zdroja (PC / sw prehravaca).
izuel (37)|13.10.2016 14:46
[QUOTE=vivid.sk;524869] takze to nejde[/QUOTE]právě, že jde, pač kolega co stříhá video má dva monitory a na druhém měl výstup z toho střihového programu (nebyla to rozšířená plocha) a to video jelo plynule jako s dopočtem, tak sem si myslel, že to nějak pujde, takže dopočet ten algoritmus chápu, že tam vkládá snímky (je také ale možné, že ten druhý monitor měl také s nějakým dopočtem na plynulost) proč kolega marek píše cosi o výstupu s herzy když tam ty snímky chybí netuším.. takže pokud to nejde, tak nevím proč píše ,že jde. Za.bil jsem tím mnoho hodin, vážně bych chtěl vidět jak to někomu maká :-(
RoPo (6061)|13.10.2016 15:07
[QUOTE=izuel;524871]měl výstup z toho střihového programu [/QUOTE]

Předpokládám, že měl zapojeno jako fullscreen z overlaye. Tam se to může chovat jinak a nemusí to být reálný výstup 24p.
tdlmarek (1566)|13.10.2016 15:46
[QUOTE=izuel;524871]proč kolega marek píše cosi o výstupu s herzy když tam ty snímky chybí netuším.. takže pokud to nejde, tak nevím proč píše ,že jde.[/QUOTE]
Já celou dobu psal o nativním výstupu na TV. K monitoru jsem se vyjádřil hned na začátku - nevím, co na tom nebylo srozumitelné.
[QUOTE=tdlmarek;524836]Pokud monitor umí jen standardní "počítačové" frekvence (59Hz, 60Hz, ...), tak nikoliv - pokud odhlédnu od komplexních nástrojů jako madVR, které dokáží video v reálném čase přizpůsobovat i "nevhodným" frekvencím displeje.[/QUOTE]
Následně to ještě jednou zopakoval i vivid.sk.

Každopádně nemám zapotřebí tématu věnovat svůj další čas, pokud hodláš reagovat tímhle způsobem.
vivid.sk (11472)|14.10.2016 21:24
[QUOTE=vivid.sk;524869]Jediny teoreticky sposob ako to spravit, je vytvarat tieto (medzi)snimky uz na urovni zdroja (PC / sw prehravaca).[/QUOTE]
A aby som doplnil este toto:

- SmoothVideo Project (SVP)
- Bluesky Frame Rate Converter