Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma - vypalování obrazu, hraní her... ???

Ladys (1829)|19.1.2011 11:47
Nevim proc, ale plasmu jsem vzdycky daval az na druhe misto za LCD.Asi zazite info o teto technologii kdyz zacinala.
Urcite se to tady uz probiralo, ale chtel bych se zeptat hlavne majitelu plasem, zda je na dnesnich modelech mozne jeste nejake vypalovani log do obrazu a zda neni problem hrat hry treba pres PS3 ?

Pokud se nepletu, tak spotreba se uz snizila a pri rozumnem nastaveni se priblizi i LCD ?

dik za infa.
SlavoF (834)|19.1.2011 11:54
mozne jeste nejake vypalovani log do obrazu asi ešte je lebo "stará mať spomínali" - čiže objavujú sa tu prípady na fórach, sám som na vlastné oči také priznám sa nevidel.
U nás doma je XBOX a teda sa aj používa, ale nič podozrivé na obrazovke som doteraz nespozoroval, ani z xbox-u ani z bežného sledovania TV, obraz z xbox super, nema problema.
bavorak (1494)|19.1.2011 12:59
na zbehanom paneli to je tiez, ale iba kratkodobe a v malom rozsahu. Normalny clovek si to pri pozerani TV nevsimne, ale ked chces vidiet, tak to samozrejme vidno. Uplne nevypalovanie asi ozaj iba LCD.
matusco (376)|19.1.2011 13:17
Ty si teda zarval temu...

Zachvilku sa tu najde zopar ohnivych zastancov PDP, ktory sa budu dusovat, ze vypalovanie neexistuje... Na druhej strane sa objavia dalsi z tabora LCD, ktori vypalene PDP sice nikdy nevideli, ale budu v otazke vypalovania budu "odborne podkuti" rovnako, ako prva skupina...

Osobne si myslim, ze ovela "otravujucesim" problemom pri PDP je Image Retention - docasne vypalenie. S tymto problemom sa tu potykaju viaceri, najcastejsou radou je dobre "zahorenie" plazmy. Kazdopadne je to "opruz", ktory u LCD nehrozi.
SlavoF (834)|19.1.2011 14:34
hrozi aj u LCD
matusco (376)|19.1.2011 15:29
[quote=SlavoF;324414]hrozi aj u LCD[/quote]
Docasne vypalenie (lebo o tom som vravel) hrozi aj u LCD?

Trvale som videl aj na CRT (monitor pusteny nonstop v serverovni), ale docasne... :-(
Karel129 (503)|19.1.2011 15:39
[quote=matusco;324423] vypalenie (lebo o tom som vravel) hrozi aj u LCD?[/quote]
Podle vyrobce i u LCD,aspon o tom pise v navodu(pro jistotu).:-)
matusco (376)|19.1.2011 16:06
[quote=Karel129;324429]Podle vyrobce i u LCD,aspon o tom pise v navodu(pro jistotu).:-)[/quote]

Chlape, vypustis mi z vety slovo a tym argumentujes?

PDP ma problem s Image Retention = docasne vypalenie. LCD s tym problem nema.
Trvale je mozne vypalit CRT, LCD, PDP.
Karel129 (503)|19.1.2011 16:17
Mas pravdu,blbe jsem to citoval,chtel jsem jen dodat to o tom trvalem vypalovani na LCD a proto i ten smajlik.
panalu (10)|8.5.2011 04:21
Mám na vás otázku.

Je tu někdo, kdo hraje opravdu hodně na PS3/XBOX360/PC na nějaké pazmě?

Velice se mi líbí PANASONIC TX-P50VT30E případně Panasonic VIERA TX-P50GT30E (jaký je mezi nimy rozdíl, kromě toho že GT30 nemá v balení 3D brýle?), pro kterou rozhoduje naprosto kvalita obrazu a taky hlavně daleko kvalitnější 3D než u LCD LG 47LX9500 která je další ve výběru.

Vypalování obrazu je prostě strašák, ale když si vezmu že plazma mi poskytne lepší obraz, hlavně teda ve 3D, tak si nejsem jistý...
Ryan Giggs (688)|8.5.2011 13:40
VT30 je obrazovo lepši ako GT30. Ten LG je celkom fajn, ale na 3D to nie je prave idealna voľba.
sonny360 (99)|9.5.2011 08:05
[quote=panalu;344420]Mám na vás otázku.

Je tu někdo, kdo hraje opravdu hodně na PS3/XBOX360/PC na nějaké pazmě?

Velice se mi líbí PANASONIC TX-P50VT30E případně Panasonic VIERA TX-P50GT30E (jaký je mezi nimy rozdíl, kromě toho že GT30 nemá v balení 3D brýle?), pro kterou rozhoduje naprosto kvalita obrazu a taky hlavně daleko kvalitnější 3D než u LCD LG 47LX9500 která je další ve výběru.

Vypalování obrazu je prostě strašák, ale když si vezmu že plazma mi poskytne lepší obraz, hlavně teda ve 3D, tak si nejsem jistý...[/quote]

já hraju na PS3 i Xboxu a zatím se mě nic nevypálilo ale co já vím...to může teprve přijít no...už to budou cca 2 roky hraní na plazmě
SPAWN (744)|9.5.2011 11:23
V tom pripade proc lide radeji hraji hry na PDP naz na LCD? Proc ma PDP Panasonic funkci VIERA Connect nebo SKYPE?

Ono to bude tim ze se musi na lidi delat bububu. Ono taky hodne zalezi na nastvani TV a jak ji pouzivate. Ono se rika ze vseho moc skodi a neco na tom bude.:-)
Mystix (274)|10.5.2011 11:18
Má osobní zkušenost je, že vypalování obrazu na PDP jak trvalé tak dočasné stále hrozí a je to reálná hrozba. A to i při běžném používání. Záleží na značce TV.

Panasonic má vypalování obrazu oproti jiným značkám asi nejlépe pořešené.
Karel129 (503)|10.5.2011 18:20
Plasma je televize a LCD je monitor,myslim podstatou,tak co to tu porad dokola resite?Preci silnicni auto taky jezdi na ceste a ne rally.Po upravach to mozne je a i ta plasma pokud ji pouzivam podle pravidel(nastaveni) vyrobce,nebo zkusenosti,tak na ni muzu hrat hry.
vomic (671)|11.5.2011 07:04
No nejsem dnešní majitel plasmy. Plasmu mám už více než 3 roky (model viz podpis) a hraji na ní celkem často (XBOX360) a hlavně na ní více než je zdrávo zapomínám hrát :)) ... nechávám velmi často zapnuté nepohyblivé menu jen tak (prostě člověk hraje, pak si odskočí do kuchyně, zakecá se a ejhle po hodině si vzpomene že má třeba pauznutou hru) ... a světe div se žádný vypálení se nekoná.

Pro mě je vypalování jen nějaký mýtus jaký jsem nezažil ... a to tu plasmu vlastně velmi huntuju ... krom XBOXU i statickým menu například z XBMC.
Mystix (274)|12.5.2011 12:34
To Vomic: Rozhodně s tvým vyjádřením, že se jedná o mýtus NESOUHLASÍM. Hovoříš jen z pohledu uživatele PANASONICU. Ten je v tomhle ohledu dál než ostatní značky. Když jsem měl Panasonic také jsem vypálení obrazu nepozoroval. Po přechodu na LG pozoruji i trvalé vypálení obrazu. Nicméně přechodu z PAN na LG nelituji. Kromě vypálování obrazu je LG ve všem lepší. :-)
Pytkin (7947)|12.5.2011 12:40
Plasma LG je dobra ? vzdy boli na hovno .. nejaka nova typa ?
Mystix (274)|12.5.2011 12:55
Mě vyhovuje ta co mám. Měl jsem Panasonic 3 měsíce. Poté mi odešel a tak jsem zkusil LG. Subjektivně mi obraz na LG přijde o dost lepší než na Panákovi a víc se mi ta TV i líbí.
bavorak (1494)|12.5.2011 12:57
[quote=Pytkin;345197]Plasma LG je dobra ? vzdy boli na hovno .. nejaka nova typa ?[/quote]

vlastna skusenost, alebo JPP ???
Pytkin (7947)|12.5.2011 18:52
bavorak : vlastnu skusenost nemam .. len co citam na forach , kazdy pise ze plazma = panasonic (ked neberieme do uvahy mrtve pioneery a podobne firmy) , a LG a Samsung v plazmach ze je na <> .. Preto ma zaujalo , ze tu niekto pise , ze je spokojny s LG plazmou ..
Pitomec (10211)|12.5.2011 18:59
[quote=bavorak;345202]vlastna skusenost, alebo JPP ???[/quote]Vlastní zkušenost, každá Plazma od LG zdechla chvíli po záruce :-k Naštěstí ani jedna nebyla moje 8-)
Harris23 (180)|12.5.2011 20:59
[quote=Mystix;345200]Mě vyhovuje ta co mám. Měl jsem Panasonic 3 měsíce. Poté mi odešel a tak jsem zkusil LG. Subjektivně mi obraz na LG přijde o dost lepší než na Panákovi a víc se mi ta TV i líbí.[/quote]
Neviem, ja som poškuloval tiež po LG (kvoli cene :) ) Ale práve obraz ma odradil a naopak panák ma doslova dostal. Asi je to fakt subjektívne.
Pytkin (7947)|13.5.2011 00:00
tak subjektivne to je vzdy .. sak si pozri , kolko ludi kupuje LCD omalovanky v obchodoch ..
Ladys (1829)|13.5.2011 06:27
Pro nekoho to nejsou omalovanky a kazdej ma sve duvody proc zvolil to co zvolil.
bavorak (1494)|13.5.2011 08:56
[quote=Pitomec;345253]Vlastní zkušenost, každá Plazma od LG zdechla chvíli po záruce :-k Naštěstí ani jedna nebyla moje 8-)[/quote]

O tom, ze ty mas osobne skusenosti viem, len ma hneva, ked niekto osiera znacku bez osobnej skusenosti. Ze mam doma monitory LG uz roky a 100% spokojnost sme sa uz bavili. Vsimni si, ze som na fore nekritizoval nic co nemam doma. Nanajvys napisem osobne skusenosti z vyrobkami u kamaratov, alebo v rodine.
Pitomec (10211)|13.5.2011 10:23
Já už tady taky psal, že mám od LG 4x LCD monitor a nemám si na co stěžovat. Ale nechápu proč pořád někdo plete hrušky s jabkama a srovnává LCD monitor s TV a v tomto případě dokonce LCD monitor srovnáváš s Plazmou, což jsou úplně odlišné technologie 9-)
bavorak (1494)|13.5.2011 10:58
nic nezrovnavam, len konstatujem, ze urcite vyrobky kritizuju ti, ktori ich nemaju a este na zaklade JPP generalizuju. Tot vse :-).
Pitomec (10211)|13.5.2011 11:03
Když ročně projdu stovky domácností a vidím co kde mají, tak si můžu udělat rozhodně objektivnější názor než někdo, komu je akorát tak trapný přiznat, že si koupil šrot. Nebo to v lepším případě hodnotí podle 5-ti minutového posouzení někde v prodejně 9-)
Ladys (1829)|13.5.2011 11:23
Stovky domacnosti neni zadnej argument, ba naopak je to vice matouci, pokud zrovna nechodis do domacnosti kde je videt jasna zivotni uroven.
Pitomec (10211)|13.5.2011 11:43
Chápu, že tě to štve (že nemáš takový možnosti), ale to je tvůj problém :D Jinak souvislost životní úrovně a kvality obrazu, to je teda fakt logika jako hrom 9-)9-)9-)
Ladys (1829)|13.5.2011 11:49
To je opravdu mega vyhoda chodit po domacnostech....dik, ale mam jiny obor.

Vysoka zivotni uroven=draha TV=kvalitni TV=kvalitni obraz
(nemusi to vzdycky platit, ale vetsinou ano)

Tezko si nekdo s nizkou zivotni urovni koupi TV za 100tis.On si totiz koupi o dost levnejsi model, radove max do 20tis a tam nemuze cekat od TV nejake zazraky.
Pitomec (10211)|13.5.2011 11:59
Výhoda je to v tom, že mám možnost vidět desítky různých TV v provozu, takže je to pořád lepší, než když ty vidíš TV akorát u sebe doma nebo jednou za rok někde v obchodě.

A že vysoká životní úroveň = drahý televizor = kvalitní televizor = kvalitní obraz je samozřejmě chujovina jako bič, protože i ten nejdražší televizor je pořád závislý na vstupním signálu, takže pokud je tady 95% veškerého vysílání v SD, tak tomu nepomůže nic. Spíš se dá vypozorovat, že lidi s vyššími příjmy kupují TV s většími úhlopříčkami (protože obvykle bydlí v RD a mají na to prostor), ale tady je cena za TV daná spíš tou velikostí než kvalitou.
Ladys (1829)|13.5.2011 12:05
Souhlas ze kvalitni obraz je zavisly na zdroji, ale nemyslis ze ta bohatsi vrstva ma i na ten kvalitni zdroj viz HD nebo Bluray ?
Ladys (1829)|13.5.2011 12:18
Subjektivni nazor zde na foru nema vubec zadnou vahu :)
vomic (671)|13.5.2011 14:14
[quote=Pitomec;345410]Oproti jiným sem na tom líp, LG krám (vydávaný za televizor) jsem si nekoupil :D[/quote]

No po včerejším kolečku po prodejnách bych si nekoupil LG plasmu ... ta fakt podle mě zaostává (byť jsem neviděl nejvyšší řady těch plasem) ale ty nové LG Ledky s pasivním 3D nevypadaly vůbec špatně (mě se líbili obrazově víc než samsung) byť SD vysílání na všech LED tedy nic moc, čekal jsem za ty roky co jsem řešil LCD vs Plasma mnohem větší zlepšení.
garb7 (1189)|13.5.2011 18:08
[quote=Ladys;345407]Subjektivni nazor zde na foru nema vubec zadnou vahu :)[/quote]

Proč by neměl mít žádnou váhu? to ,že si na daném výrobku 100lidí nevšimne jisté vlastnosti ? Je přece většina soudná a sama se přesvědčí o realitě ba naopak o tom že tomu tak není nebo to taktéž uvidí a bude spokojen i kdyby byla dva ze 100. Ano problém je pokud to tu bude stále dokola mlet. Nehledě nato , že se dotyčný může mýlit i ve způsobu nastavení, zapojení i pozorování tak mu zde poradíme co a jak a je jen na něm zda to zkusí nebo bude trvat na svém.
garb7 (1189)|13.5.2011 18:11
[quote=Mystix;345405] ... ale vším ostatním u mě vyhrála LG. Obraz v SD o třídu lepší jak Panák. V HD mi přišla LG lepší jen o něco. Design TV o třídu jinde než Panák, ale to je dost subjektivní názor. Celkové zpracování jako ovládání, rozhraní v TV atd. je u LG také o třídu lepší jak u Panáka. :-)[/quote]

Co jsem to srovnával nepřišlo mi to LG obrazově lepší u SD co je konkrétně na tom obrazu lepší pokud se to dá popsat , pokud je to subjektivní tak budiž .
Pitomec (10211)|14.5.2011 09:57
Pytkin (7947)|14.5.2011 10:58
ja nemam problemy s firmou LG .. LCD telku mam doma LG (bola lacna a vyhovuje mi) .. Ladnicku mam LG .. Ale Plazmu by som si od LG nekupil .. Panasonic sa mi zda velmi dobry ..
Harris23 (180)|14.5.2011 11:20
Tiež by som si LG plazmu nekúpil. Nemám voči tejto firme také predsudky ako tunajší borci, ale proste ma ani obrazom, ani dizajnom neohúrila, skôr naopak, veľmi rýchlo ma presvedčila, že toto nie, a radšej si predsalen troška priplatiť za toho panáka.
Panák ma od LG navrch, ale či až o toľko ako sa na tomto fóre neustále pretláča? Pochybujem.
Panasonic má tiež svoje problémy a muchy a sú toho plné aj tunajšie témy. (Sám som jednu takúto telku, ač nerád, vrátil)
Dnes sa proste vyrábajú neskutočné braky, a to od všetkých firiem!!
Mystix (274)|14.5.2011 16:12
[quote=Pitomec;345560]A k Plazmám LG ještě toto: http://pc.poradna.net/q/view/653929-plazmova-tv-lg-svisle-prouzky-v-obraze[/quote]

To je náhoda. Tak kvůli tomuto jsem reklamoval toho Panáka. Je tedy fakt, že pruh jsem měl jen jeden uprostřed obrazovky, ale zdá se že se jedná o stejný problém. Myslím, že tohle se může stát na jakékoliv plasmě, takže nechápu proč to zase vytahuješ u LG. Pravděpodobně se snažíš LG nějakým způsobem zdiskreditovat. Nicméně tvému počínání nerozumím. Pravděpodobně nějaký komplex ze všeho co rozporuje tvůj názor ...
Pitomec (10211)|14.5.2011 22:10
U LG se podobné problémy objevují mnohem častěji než u Panasonicu a ono se ani nelze moc divit, protože Korejec (stejně jak Číňan) umí všechno akorát obšlehnout (bohužel ne moc dobře), ale sám žádný vývoj nemá. A u Plazmy to platí dvojnásob, protože ve vývoji panelů nemůže Panasonicu/Pioneeru nikdo konkurovat. I to je další z důvodů, proč LG-Plazmu NE!
garb7 (1189)|14.5.2011 22:26
[quote=Mystix;345621]To je náhoda. Tak kvůli tomuto jsem reklamoval toho Panáka. Je tedy fakt, že pruh jsem měl jen jeden uprostřed obrazovky, ale zdá se že se jedná o stejný problém. Myslím, že tohle se může stát na jakékoliv plasmě, takže nechápu proč to zase vytahuješ u LG. Pravděpodobně se snažíš LG nějakým způsobem zdiskreditovat. Nicméně tvému počínání nerozumím. Pravděpodobně nějaký komplex ze všeho co rozporuje tvůj názor ...[/quote]

Ano stává se to, ale opravdu ta úroven u LG o něco horší, není to 1000krát horší, ale prostě to z okolí je prostě častěji porouchaný . Nepřej si znát postupy záručních servisů na které tlačí reklamační řád, pokyny a podmínky výrobce a za dveřmi zákazník. Za 25let jsem jich prošel několik, bylo by to na román. To ale zajímá většinu až když má problém až na vlastní kůži. Pokud si pořizuji něco co je mimo můj obor jdu se zeptat servisáka na názor ne do prodejny nebo nějakého manežera , nebo někoho kdo s tím denně dělá.

PS: Ano plazmu LG nebo SAM bych koupil 1- pokud by byla výrazně lepší než Pan. 2- s 5let zárukou.
Mystix (274)|14.5.2011 23:50
V servisu jsem pracoval více jak 5 let, takže servisní problematiku mám docela nastudovanou. Vím jak to funguje, technika tlačí čas ... musí toho opravit co nejvíce, aby si vydělal, takže opravy stoji za houby atd. Záleží jak mají v servisu nastavený proces. U Panáka bude asi servis o něco lepší jak u LG. Nicméně servis LG nemohu posuzovat, zatím jsem od LG nic nereklamoval. Co se týče Panáka, tak když jsem chtěl vrátit peníze tak se chvíli cukali, ale nakonec stejně vrátili. Nic jiného jim nezbývalo.

BTW. Když si kupuji elektroniku nikdy se neptám na nic lidí co to prodávají. TV jsem kupoval půl roku tak, že jsem na netu pročetl tuny textu a obešel jsem nespočet prodejen. To jen tak pro upřesnění, aby tu nedocházelo k nějakým nedorozuměním.

Pozn. Děkuji cenzorovi za smazání zbytečného textu ...
____
Mod I.M.: Toho cenzora si odpusť ! Děkuji.
RossiD (1271)|15.5.2011 08:02
2 Mystix
Take jsem v minulosti preferoval postup dlouheho vyberu a sledovani vsech dostupnych informaci o danem vyrobku o ktery jsem mel zajem, byl to jakysi ritual a forma "teseni se".
Pominuli ono "teseni" je otazkou, zda v soucasne hekticke dobe ma tento pristup vubec smysl. Loterie vyberu a "stesti" na vadny kus je bohuzel cim dal vetsi.Rychlost nastupu novych modelu te odsuzuje k moznosti, ze pristroj bude v dobe porizeni tesne pred nahrazenim necim modernejsim, lepsim (?), drazsim a kvalitou mozna zas o stupinek nize, lec poplatnym danym technologiim a tudiz nutnym pro bezchybny provoz :( .... zakazniku ber ci nech lezet, kup ci cekej/vybirej dale (lepsi to uz nebude)
Je mi jasne, ze trosku bagatelizuji, ale realita je takova, omlouvam se za odboceni ...