Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jaké a jak naladit zajímavé programy na různých družicích

16.1.2011 01:52
lososProč jsem vůbec založil tohle vlákno ? Ze dvou důvodů - ten první je :

Mnoho zájemců o příjem TV programů ze satelitů se ptá :
Proč si mám pořídit příjem z více družic, například pomocí motoru, či více LNB přes DiSEqC přepínač ?
Stojí to vůbec za to ? Co zajímavého lze uvidět ?

Druhým je ten, že (jak se zdá) se firmware sat. HD přijímačů začíná stabilizovat, a že bychom se snad (kromě řešení problémů s různým firmware), mohli začít věnovat konečně i samotným televizním programům...

Doufám, že bychom zde mohli uvést pár zajímavých informací, které by nováčky v tomto oboru pro další kroky dostatečně inspirovaly...

Pro začátek uvedu takový malý přehled těch HD programů, které se mně osobně nejvíce zamlouvají (další můžete doplnit - a třeba i SD) :

42,0°E - Turksat 2A,3A - výborný TRT HD (11043 V 6400 - je v BISS) - nikdy nevíte předem, co zajímavého budou vysílat (tedy aspoň já to nevím - mají sice již EPG, ovšem pro nás naprosto nesrozumitelné), přesto už mne mnohokrát příjemně překvapili...obraz HD je perfektni a např. sportovní přenosy nádherné. Také jsem měl štěstí, že jsem viděl i úžasné koncerty, např. ze soutěže Eurovize, ale i jiné... - rozhodně doporučuji sledovat jako numero 1.
Jen doplním, že se dá sledovat i na 7,0°E - Eutelsat W3A (10847 H 30000), pokud není zrovna zakódovaný.
16.1.2011 09:07
jarino1978podľa mňa by celkom pekne stačilo pravidelne sledovať túto stránku ( je tam aj možnosť RSS ) :
http://cz.kingofsat.net/
16.1.2011 10:13
Dagy2losos záslužný čin. Som zvedavý, či okrem Teba niekto niečo pridá. Založil som rovnaké vlákno na inom fóre a zostalo to kompletne bez odozvy. Toto je totiž veľmi nezáživné vlákno, nedá sa tu v podstate nikomu za nič vynadať :). (Aj keď si nadhodil že budeš uvádzať len tie čo sa dajú na Arive, takže by predsa len bolo o čom?)
Ale mohli by sme uvádzať veľkosť paraboly na ktorej sa dá program zachytiť.

Jarino, kingofsat je síce super ak chceš nájsť názov stanice, jazyk, kodovanie, PIDy a pod. Ale absolutne nevieš, čo na tých staniciach vysielajú. Takže točiť parabolu niekam nevediac čo očakávať od nejakého TRT bude asi málokto.

Ako príklad dávam:
Astra 28.2E, 12441V 27500 / Parabola 85cm ("šilhaná" z 23.5E), FTA
Programy sú označené ako BBCi1 až BBCi7 (alebo STREAM 0 ÷ STREAM 6). Podľa popisu na parabole je uvedené "interaktívní" a nič viac.
Na týchto programoch je vysielaný väčšinou šport, aktuálne top športové akcie buď ako 15min highlight smyčky (futbal, prehľad Premier league, F1, rugby a pod) alebo priame prenosy (tenisové Grand Slamy, lyžovanie a pod).
Takisto v smyčkách bežia "klubové" koncerty z BBC Radio1
18.1.2011 01:41
lososJe to jistě notoricky známá družice, která se proslavila v poslední době díky prolomení kódování paketu Bulsatcom atd.
Co na ní (kromě těch 4 programů pro dospělé - 2 ve dne + další 2 až 3 v noci) je opravdu zajímavého ?

Mně se velice líbí nádherný obraz hudebního programu Planeta HD (hezké zpěvačky např. ;)), horší je to již s typem hudby, který mi tedy vůbec nevyhovuje, ale kvůli tomu pěknému obrazu se vždy vydržím aspoň chvíli koukat...
Další - někdy velmi zajímavý program, je bezesporu Hobby TV HD, který se věnuje hobby.
Rybolovu, myslivosti, ale i jiným koníčkům, rozhodně všem doporučuji často tento program navštívit, možná budete někdy i příjemně překvapeni. Má také EPG (sice v azbuce, ale něco se z toho vyluštit dá, stejně jako u Planety HD).
Pro ty, kdo nemají možnost přijímat Eurosport HD od Skylinku v češtině, mají zde náhradu v bulharštině.
I další dva naučné HD programy se mohou někdy hodit, jsou to : National Geographic HD a Discovery HD.
Poslední je filmový program Film Plus HD. Ten jsem prakticky nikdy nesledoval - bez češtiny je pro mne nezajímavý.
Na závěr se ještě zmíním o několika exotických hudebních programech včetně MTV, The Voice, VH1 a pod.
Samozřejmě zde jsou i mnohé sportovní kanály, také např. Eurosport 2.

Tato družice nabízí hodně programů (v Arivě jich funguje celkem 85) - a je to v dnešní době největší lákadlo, kvůli němuž rozhodně stojí za to si pořídit motor. Tak hezký obraz...
20.1.2011 05:07
rudluskto by mal zaujem o konske dostihy na snehu z Finska....

Toto-TV Thor 0,8w 10839 V 24497 576i 16:9 Conax FTA Bitrate : cca 7 mbps

vyzera to ako keby to bola tv nejakej stavkovej spolocnosti...ale kukat na kone v snehu po tme....veeelmi ukludnujuce....az na tu finstinu..ale v pozadi hra Nightwish a finske metalove kapely..xixixixi
23.1.2011 04:13
losos9,0°E - Eurobird 9A - Fashion HD, LUXE.TV HD, m2 HD, 3x Penthouse HD + dalších 12 HD programů, Fantasy Channel, (p), celkem 101 programů, které všechny fungují i v Arivě 200 HD.

Je to v poslední době velmi zajímavá družice, protože na ní nalezneme dost programů věnujících se sportu, které jsou FTA - bližší popis jistě není nutný.

Co se týká těch 3+12 HD programů, tak ty v Arivě fungují jen tehdy, když je připojena k netu, viz sekci o Arivě.
Jsou mezi nimi i atraktivní sportovní HD programy, také MTVN HD - všechny najdete na Platforma HD zde :

http://en.kingofsat.net/pack-platformahd.php
jde i tohle :
http://en.kingofsat.net/pack-platformadv.php
Víc bližších informací nemohu podat, je to příliš nové..., ale ty sportovní HD se mi docela líbily.
24.1.2011 06:46
majkloundocela mě iritovalo,že na PLTV/10E/není funkční EPG a nikde nebylo k sehnání,co a kdy dávají,snad se na tomto odkazu dovíte tel.program i dopředu.
http://www.viasat.se/tvguide/channel/0107
24.1.2011 09:23
jarino1978tak ja to trošku zavediem inde, kludne, ak to je OT, tak to Ivo vymaž...
Dosť ma sklamalo, že dnes skončí Z1...
http://www.parabola.cz/clanky/4197/ceska-stanice-z1-ukonci-vysilani/
31.1.2011 09:57
Dagy2Chlapi toto vlákno bol super nápad (aj keď som lososa musel "pomlouvat" v inom vlákne že to fláka -sľuboval 1program denne :) ) - nakoniec vidno to z 1000 prečítaní, že je záujem.
Píšem tento príspevok len aby sa neprepadlo na smetište dejín - nedá sa "vystrčiť" tak aby zostalo nad "linkou" ?

Prosím ešte raz, píšte aj veľkosť paraboly na ktorú prijímate daný program (ak píše niekto iný než losos). aby tu niekto netočil 80cm na polohu kde je treba 200cm.
31.1.2011 11:23
lososHa, správná připomínka, ale bohužel mi do života vlezl velký problém, kterému jsem musel dát přednost - nové firmware V2.08B4patch a problémy se settingem pro něj...Na nic jiného jsem neměl čas...snad to od zítřka napravím. Ale těch tisíc přečtení je právě neuvěřitelně málo, to vypadá tak asi na jedno sto čtenářů...
31.1.2011 03:12
panasonic650Tema je to super len ludi co ma motor je asi pomenej. Ale ak to nebudete povazovat za OT tak sa opytam na ktorom satelite ziskam najviac "odkodovanych" US kanalov ?
31.1.2011 06:40
Dagy2losos :) :) tak som ťa trafil, lebo v inom vlákne som žartom napísal, že určite máš problém s Arivou tak to s tými stanicami nestíhaš updatovať.

panasonic skus:
http://en.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=&num_pays=34&num_genre=&num_crypt=1&num_standard=&ordre=freq
1.2.2011 04:18
losos28,2°E - Astra 2A,2B,2C - Luxury Life HD (je FTA a má EPG na jeden program dopředu).
Možná vám připadne divné, proč se o tomto programu zmiňuji, ale i mne samého dokázal tento program příjemně překvapit - dávají na něm (v různou denni i noční dobu) totiž i nádherné špičkové balety s krásnou hudbou, které mají tu výhodu, že k nim netřeba slov. Viděl jsem dva a mám dojem, že stále opakují jen tyto dva. A proto, kdo je ještě neviděl, nenechte si to ujít, možná je to opakované vysílání jednou omrzí... ;)

Dále je na této družici možné přijímat nejméně 17 FTA hudebních SD programů, např. B4U Music, Bliss, Clubland TV, Flava HiTV, Lava, Vegas Elvis (hádejte, čemu se věnuje ?), atd..., viz setting pro Arivu ode mne. (str. 8.)
Nesmíme zapomenout ani na sport - je zde 7 programů označených STREAM-0 až 6, které se mu důsledně věnují. (Už se o nich výše zmínil i Dagy2).
Přiznám se, že jsem všechny programy z této družice ještě nestačil dobře prozkoumat, je jich příliš mnoho, celkem 228, ale v HD je FTA bohužel jen ten jediný - Luxury Life HD, což je škoda.

Na obří paraboly lze prý přijímat i HD vysílání BBC, které je FTA, ale protože takovou dvoumetrovou parabolu nevlastním, tak o tom nemohu nic víc napsat.

Tož hezký obraz při baletu...

P.S. - sledujete krasobruslení na TRT HD ? Nádherný obraz ! (Opakují to, mrkněte se...)
Tak vysoký BitRate se vidí málokdy...(7°E asi 1.911 až 2.461) - na 42°E ukazuje Ariva BitRate mnohem nižší (okolo 1.660), všimněte si...zda tomu tak opravdu je, netuším, rozdíl lze však rozeznat i pouhým okem. Ale je to krása tam i tam... ;)
1.2.2011 06:31
medve?TRT HD na 7°E úžasný obraz. Poobede skoky na lyžiach/slalom, ( info pre začiatočníkov, ako ja: TP som vkladal ručne, Ariva 200 ).
2.2.2011 04:32
lososTeď v noci je na TRT HD hokej TUR : RUS - právě to je 0:26... :D
Obraz stále vynikající.
2.2.2011 09:23
Dagy2[quote=losos;327844]Teď v noci je hokej TUR : RUS - právě to je 0:26... :D
Obraz stále vynikající.[/quote]

Losos, dúfam že niekde na nočnej nemontuješ v Boleslavi a jedným okom hokej na TRT. Aby nejaké auto nevyšlo bez motora :) :)

Dotaz: predpokladám že 7E ideš na parabolu s motorom - veľkosť 80÷85cm alebo väčšia ?
2.2.2011 09:44
lososPatrně jsem zapomněl uvést rozměr paraboly, kterou s motorem používám, ale předpokládal jsem, že to každý ví - tedy určitě si to každý může přečíst v textové příloze "settingy.txt", která doprovází každý setting ode mne :

Laděno na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm), LNB Sharp BS1R9EL100A, Stab HH 90 (+-65°), pomezí ČR a Slovenska.

Ale ty družice 7°E, 4,8°E, 1°W, 4°W a 5°W bez problémů přijímám i na parabole 80 cm, která je nepohyblivá a na ní jsou namontovány jen 3 LNB. Prostřední je pro 1°W a na ty krajní LNB (vlevo a vpravo) funguje příjem vždy ze dvou družic.
Takže vlastně každý, kdo má parabolu od DigiTV, si k tomu jednomu LNB může přidat z každé strany ještě po jednom LNB a s pomocí DiSEqC přepínače přijímat snadno další čtyři družice. Rozhodně to stojí za to ! Doporučuji každému. Otázkou ovšem zůstává, zda si každý přikoupí i další HD přijímač, což je asi v tomto případě nutné, na ten od DigiTV to nepojede... ;)
2.2.2011 10:04
StDChlapi, čtu vás velmi pozorně a oceňuji snahu, ač si vystačím se svými FTA na 19,2°, ale jelikož je tento thread o HW a nikoli o vysílaném obsahu, nějak to sem nepasuje. Nestálo by za to přesunout tu diskusi do sekce "Ostatní"? Do Filmů to nepasuje také (tam se o hokeji ani baletu nebavíme) a do Volných témat vedle vtipů taky ne - možná by stálo za to napsat I.M. a zasadit se o vznik nové sekce v těch ostatních a tam to třídit podle žánrů...? Co vy na to? :BB: Upozorním ho na to.
2.2.2011 10:15
Ivo MašekTýká se to satelitu, mělo by to asi zůstat tady v sekci DVB-S.
Já můžu vytvářet a upravovat temata., nikoli vytvářet sekce (fyzicky to ze strany moderátora není proveditelné - práva na tvorbu sekcí má pouze admin)
Nejspíše přejmenuji ten thread, protože jenom o zajímavých programech to už není.

Tak jsem to přejmenoval, ten název threadu na: "Jak naladit programy na různých družicích"
2.2.2011 10:24
StD[quote=Ivo Mašek;327870]Týká se to satelitu, mělo by to asi zůstat tady v sekci DVB-S.
Já můžu vytvářet a upravovat temata., nikoli vytvářet sekce (fyzicky to ze strany moderátora není proveditelné - práva na tvorbu sekcí má pouze admin)
Nejspíše přejmenuji ten thread, protože jenom o zajímavých programech to už není.[/quote]

No tak se zkus zeptat KaPo, až se zase ukáže, jestli by to nešlo udělat novou podsekci nazvanou třeba pracovně " Vysílaný obsah " nebo " Na co a kde, jak koukat ", kam by se daly třeba přesunout i ty Filmy...
Ta hardwarová stránka problemů by se od těch obsahových (spojených s příjmovými podmínkami) měla trochu odlišit, aby to nezapadlo.
Mod I.M.: Kvůli tomuhle bych celou novou sekci (protože podsekce by byla defacto to samé) nezakládal. Tenhle thread označím, jako "důležité tema", takže bude stále nahoře na očích.
Každopádně, KaPo si to přečte tam nahoře v té sekci, kam jsi mi psal. Ale moc bych se divil, kdyby kvůli tomu zakládal novou sekci
2.2.2011 10:42
StDOK, uvidíme, jak se to na tomto místě vyvine dál. V každém případě je to i pro mě inspirativní čtení...

Edito: K tomu názvu by se měl vyjádřit především losos jako zakladatel, jestli mu to tak vyhovuje.
2.2.2011 01:14
losos26,0°E - Badr 4,6 - Al Kass HD a DUBAI SPORTS HD (sportovní, převážně fotbal)

Tohle je dost zapeklitá družice, signál z ní nepatři k nejsilnějším a pro příjem hlavně těch dvou HD programů je opravdu potřebná větší parabola, s šířkou účinné plochy aspoň 90 cm - a i tu je nutné velmi přesně nastavit.
Mou parabolu nastavuji ne podle 23,5°E, či 19,2°E, ale právě podle této 26°E a toho slabšího programu Al Kass HD. Pokud se mi to podaří nastavit co nejlépe, funguje dobře potom i příjem z ostatních družic na celém orbitu.

A proč vlastně o příjem z této družice stojíme ? Nu, je to hlavně kvůli fotbalu, či i jinému sportu a to v HD kvalitě.
Teď právě vysílají na DUBAI SPORTS HD závod katamaránů. Obraz nemají sice úplně perfektní, ale to je opravdu výjimka, jindy - z toho fotbalu například - bývá bezvadný. (Ariva ukazuje teď BitRate 1240 - oproti TRT HD to je dost slabé... )

I když mohu z této družice přijímat celkem 199 programů (všechny FTA), tak kromě těch dvou sportovních HD, a nějakých v SD (např. JSC Sports, Modern Sport, Dubai Sport, DUBAI SPORTS 2, Bahrain Sport a Bahrain Sport 2 - vše vesměs fotbal), jsou ostatní programy pro mne stále víceméně záhadné, protože je jich trochu moc... ;)
Ale je to takový pohled do zcela jiného světa = Arabského světa.
Přál bych vám, abyste měli možnost vidět zahajovací ceremoniál z toho jejich mistrovství ve fotbale (před několika dny), včetně ohňostroje z toho jejich obřího mrakodrapu. Bylo to úchvatné - a ovšem v HD.
Určitě to někdy budou opakovat... - všude jen přepych, přepych a hádejte co ještě ? PŘEPYCH ! (a bílé noční košile...) :D
Mrkněte se tam někdy, třeba budete mít štěstí a uvidíte něco zajímavého, i když nepůjde nutně zrovna o fotbal...
Hezký obraz všem.
6.2.2011 09:14
lososKdo by neznal družici Astra 3,
naši "hlavní" českou a slovenskou družici, ze které lze přijímat nejen hromadu programů v SD rozlišení, ale dnes také již poměrně dost programů v HD.
Všichni určitě víte, o které programy jde. Každý, kdo má zakoupenu kartu Skylink, nebo CS Link, dostává jejich písemné (nebo e-mailové) nabídky a jistě ví, co si může na objednávku předplatit a potom i přijímat.

Např. určitě nemusím nikomu představovat NOVU HD :D

Ale rád bych u této družice přece jen upozornil na velmi zajímavý program "Travel Channel HD", který opravdu stojí za podívanou ! Znalcí vědí, že Travel se věnuje cestování...
No a my, kteří nemáme možnost cestovat v reálu a sedíme doma, máme zde možnost podívat se do celého světa - a většinou s krásným obrazem v HD rozlišení. Můžete se spolehnout, že tento program určitě nenachytáte v "nedbalkách" 4:3, jako běžně používá NOVA HD, ale vždy jen 16:9 a většinou i v perfektní kvalitě (=ostrý obraz). Sleduji jej pravidelně od samého počátku vysílání a i když se - pochopitelně - programy občas opakují, jsem s nabídkou zcela spokojený.
Nejvíce se mí líbil "hit" Velké vyhlídkové železnice - o využití parních lokomotiv v nádherných turistických oblastech USA - jedním slovem paráda... (bude se opět vysílat např. 12.2.2011 v 02:00 a ve 14:00 hod).

Docela zajímavý je i program HISTORY HD, který nabízí jinou programovou nabídku, než History SD.
Mně osobně se nejvíce zamlouvají pořady o vesmíru, či zrodu naší planety.

Samozřejmě je třeba se zmínit i o dalších placených filmových HD programech, jako je HBO HD a FILMBOX HD, ale i o sportovních Nova Sport HD a snad nejatraktivnějším EUROSPORT HD.
K tomuto poslednímu se odvážím dodat, že kvalita jeho obrazu velmi silně pokulhává ve srovnání se současným vysíláním stejného sportovního přenosu např. u ZDF HD, či dokonce ještě kvalitnějšího ORF 1 HD.
Přesto - když jsem viděl některé přenosy z Tour de France - z tzv. Alpských etap, tak na to je jen jedno hodnocení - numero jedna a opravdu krása na druhou...

Abychom nezapomněli, je zde i program pro milovníky vážné hudby : BravaHDTV.

O ČT HD raději psát nebudu, ještě že je to aspoň zadarmo... ;)
8.2.2011 01:20
Dagy2losos už tu uviedol niekoľko programov pod označením 28.2 Astra.
Ja len doplním, že programy na tejto pozícii sú rozložené až na malé výnimky tak, že FTA vysielanie Astier je možné zachytiť v ČR/SR len na anténu s priemerom 180÷200cm.
Bežnou anténou 85cm aj so šilhaním je možné zachytiť veľmi dobre a s vynikajúcim signálom všetky stanice z Eurobird1 28.5E.

Tu okrem už spomínaných dobrých hudobných a športových kanálov možno odporučiť ešte tieto FTA programy:
- nachádza sa tu 8 filmových programov
Men and Movies, Movies4men 1 a 2, horror channel, True Movies 1 a 2, True Entertainment, CBS Drama.
Vysielajú predovšetkým staršie filmy ale je to veľmi vhodný a vďačný zdroj výučby anglického jazyka. Niektoré programy majú ešte mutáciu s označením "+1" čo je program posunutý o 1 hodinu dozadu. Takže ak nájdete rozbehnutý film, na mutácii +1 bude začínať o chvíľu a môžete ho tak pozerať od začiatku.

- program CBS reality sa venuje reality show a katastrofickým programom so šťastným koncom
(práve sa tam mlátia pred obecenstvom nejakí potetovaní magori kvôli dvom slepiciam)

- tí čo nemajú Travel Channel HD na našej "domovskej pozícii" môžu FTA sledovať dva programy venujúce sa cestovaniu a krásam zemegule: Travel Channel +1 a Propeller

- poslednou zaujímavosťou je waleshský kanál S4C (kto by si chcel trénovať waleshtinu)

EPG je u všetkých programov len actual a next, takže výhoda môjho TechniSatu je u týchto programov mimo.
Neviem ako to ten BSkyB robí, ale pri pomerne nízkych tokoch všetky programy majú veľmi dobrú kvalitu obrazu a veľmi prirodzený obraz (okrem starých filmov).
11.2.2011 10:02
lososPřidejte si do svého settingu Channel 4 HD (FTA) :

EuroBird 1 - 28,5E
12,607V SR 28250 FEC 3/4
DVB-S2/QPSK
MPEG-4/HDTV/FTA

Co se na něm bude vysílat, teprve uvidíme...
12.2.2011 08:49
StD[quote=losos;329825]Přidejte si do svého settingu Channel 4 HD (FTA) :
uvidíme...[/quote]

Channel Four mívá docela dobré vlastní produkce a koprodukce. Chce to ovšem pozorně sledovat program. Když jsem v Londýně, celkem dost často na něj čučím.
12.2.2011 10:01
Dagy2Ja keď som v Londýne, čučím na neho tiež takmer vždy.
Inými slovami keď to zoberieme odzadu, tento kanál nesledujem vôbec :) :) :)

Zatiaľ na ňom bežia hlavne rozprávky a teraz "Priatelia", zatiaľ klasická Prima/Nova/Markíza.
12.2.2011 10:08
StD...no já jsem si řadu věcí od nich pořídil dokonce i na DVD, namátkou třeba dvoudílný film Britz (2007) a další, musel bych to dohledat. Zkrátka trefují se do mého žánru, což však nemusí platit u tebe i dalších. Každá TVstanice se profiluje na určitou skupinu diváků.

Edito @Dagy2: Koukni se pozorně zvláště na kapitolu Programming zde.

BTW: A v London jsem proto, že tam jezdím venčit svou čubu, která je tam u dcery, takže dědek bývá "užitečný"... :-E
12.2.2011 05:00
lososMETOP - Program přímých přenosů na sezónu 2010/2011 :
=====================================
Christoph Willibald Gluck | IPHIGÉNIE EN TAURIDE (Ifigenie na Tauridě)
Sobota 26. únor 2011 v 18.45 hodin
Gaetano Donizetti | LUCIA DI LAMMERMOOR (Lucie z Lammermooru)
Sobota 19. březen 2011 v 17.45 hodin
Gioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)
Sobota 9. duben 2011 v 18.45 hodin
Richard Strauss | CAPRICCIO
Sobota 23. duben 2011 v 18.45 hodin
Giuseppe Verdi | IL TROVATORE (Trubadúr)
Sobota 30. duben 2011 v 18.45 hodin
Richard Wagner | DIE WALKÜRE (Valkýra)
Sobota 14. květen 2011 v 17.45 hodin

Družice 1°W, 11529 V 12891 - parádní obraz používá velmi vysoký BitRate (Ariva ukazuje cifru 2248).
13.2.2011 08:32
Dagy2to StD: môj komentár k Londýnu bol hlavne o tom Londýne. (Tichá závisť) :)
13.2.2011 01:40
losos10,0°E - Eutelsat W2A - Fi02STOK HD (FTA), Premier League HD + MGM ME + Chelsea TV (v BISS), + FTA kanály, celkem 23 TV programů.

Premier League HD (11305 V 30000) - to je samozřejmě pro milovníky fotbalu vůbec nejžádanější a nejvítanější HD kanál na orbitu. Má rovněž dobrý obraz, z našeho hlediska má jen jedinou chybu, neumí česky, stejně jako i ostatní programy na této družici.

Fi02STOK HD (11396 V 14400) - tento program jsem naladil poprvé až dnes (13/2) - dle informace na jiném fóru. Dávali na něm hokej Rusko - Česko v HD kvalitě - obraz byl perfektní, ještě lepší, než na Premier League HD. Po skončení zápasu přenos stále běží, je tam vidět ledová plocha, uvidíme, co bude dál..., nezapomeňte se tam občas mrknout. Teď od 16:00 hod je zápas Švédsko - Finsko.
Patrně vysílá jen během toho hokejového turnaje...

Chelsea TV - v seznamu programů označen jako CTV (11305 V 30000), je sice jen SD, ale 16:9 - a protože to je rovněž program zabývající se fotbalem, tak je jistě stejně tak žádaný, jako Premier League HD.

SKY SPORT 24 & JSC SPORT FEED (v seznamu programů označen ITINFI CH8), (11134 H 5064) - také jen SD, ale 16:9 a opět fotbal...(a jen někdy).

Tož chlapci "DO TOHO, DO TOHO..." :)
13.2.2011 02:13
Dagy2Pozícia 13E má najviac FTA zo všetkých pozícií až 1091.
Keďže ale na tejto pozícii mám starý plesnivý LNB z čias začiatkov analogu a bez možnosti prepínať LF/HF, mám možnosť sledovať a doporučiť len niečo z frekvencie 10950 - 12020 MHz.
Príjem z tejto duržice je na Gibertini 85cm smerovanej na 23.5E, t.j. LNB 10° šilhá a je úplne bez problémov aj s šumovým číslom LNB 1.2dB (takže na nejaké HD ready LNB zabudnime aj u tejto družice)

13E je "multinárodná" ba až "babylonská", kde nájdete okrem eskimáčtiny snáď každý akýkoľvek iný pozemský jazyk, ale prevahu má taliančina.
Z FTA programov môžem odporučiť tieto:
- hudba
-- fanúšikom klasického rocku určite urobí radosť poľský kanál RebelTV
-- bežné hudobné kanály VIVA PL, EskaTV, RU TV, Music box Russia
-- RTL102.5 - čo je podľa mňa najlepší rozhlasový taliansky kanál. Táto stanica vysiela pohľad do štúdia a klipy ktoré sú však už televízne - nie rozhlasové :)

- poľský paket
TV Polonia, TV Kultura, TVP info, Puls, TVS, ITV, TVR a všetky polské rádiá

- šport
-- Rai Sport 1 a 2
-- arabské väčšinu dňa futbal vyseilajúce stanice Dubai Sport, JSC, AD sport1
-- Nuvolari - taliansky motoristický program o nových aj historických autách

- Taliančina
stovky lokálnych talianskych programov vhodných pre výučbu taliančiny

- Nemčina
vysiela tu aj pár klasických staníc známych inak z 19.2E (ARD, ZDF, RTL)
20.2.2011 05:48
Dagy2Keďže losos určite zase ladí Arivu a ja nemám motor len fixné pozície uvediem ako poslednú z mojej strany notoricky známu pozíciu 19.2E
Túto pozíciu možno v FTA považovať za plne nemeckú. Čo zaujímavé sa tu teda nachádza:

FTA HD programy vo vynikajúcej kvalite:
ARD HD, ZDF HD, ArteHD v rozlíšení 720p
AnixeHD, ServusTV DE + ServusTV AT (zatiaľ s rovnakým programom) v 1080i

nemecká klasika:
to sú všetky programy ktoré poznáme ešte z čias analogu -
"spolkové" programy ARD, ZDF, 3SAT, RTL, RTL2, SuperRTL, SAT1, PRO7, Tele5, VOX, Kabel 1 a všetky krajinské TV (BR, SWR, WDR, MDR, HR, NDR, RBB s lokálnymi mutáciami)

nemecké verejnoprávne TV rozšírili v digitále svoje vysielanie o programy zamerané na určité cieľové skupiny divákov:
EinsFestival, EinsExtra, EinsPlus, ZDF_neo, ZDF infokanal, ZDFtheaterkanal sú zamerané na obmedzené žánre

vzdelávacie kanály s programami z vedy, techniky, automobilov a prírody
- Phoenix, DMAX

hudobné programy
-VIVA Germany, Music TV, ojom TV, Yavido, DeLuxe Music

Treba určite tiež spomenúť notoricky známy program Dr.Dish, ktorý určite každý kto trochu fandí satelitom pozná.

šport je v FTA pomerne chudobne zastúpený nemeckou verziou Eurosportu, ktorá je identická s vysielaním Eurosportu u SkyLink a druhou FTA stanicou je Sport1 (bývalý DSF) so športovými klipmi v čase od 24.00h do 05.00h :)

Poľský TV paket na 19.2E obsahuje v FTA TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info a TV Polonia

Samostatnou kapitolou, ktorú si uričte nenechajte ujsť sú rádiá na Astre 19.2E.
Je tu obrovské množstvo nemeckých, rakúskych, poľských a francúzskych FTA rádií.
Milovníci klasickej hudby nájdu niekoľko rádií v DD - napr. OE1, BR-klassik a pod. Takmer všetky nemecké a rakúske rádiá vysielajú EPG na niekoľko dní dopredu.

Nemožno tiež nespomenúť platenú HDTV nemeckej platformy HD+. Za poplatok 50EUR/ročne (to je menej ako polovica u SkyLinku) sú tu programy v skutočnej HD kvalite.
RTLHD, RTL2HD, VOXHD, Sport1HD, SAT1HD, PRO7HD, Kabel1HD, SixxHD
20.2.2011 06:06
panasonic650[quote=Dagy2;331347]....a druhou FTA stanicou je Sport1 (bývalý DSF) so športovými klipmi v čase od 24.00h do 05.00h :)[/quote]
:D B-)
20.2.2011 07:59
lososJen doplním, že v současné době je možné na této družici přijímat z placené nabídky paket ORF, z toho samozřejmě nejzajímavější pro nás jsou dva HD programy : ORF 1 HD a ORF 2 HD.
Bývá na nich leccos, např. i přímé sportovní přenosy s nádherným obrazem (mnohem lepším, než má Eurosport HD od Skylinku...). ;)
Protože mají i EPG, je snadné zjistit, co se bude vysílat - stačí 3x stisknout tlačítko "I", nebo jednou EPG. (To platí pro Arivu).
21.2.2011 02:34
lososO programech na této družici jsem již psal (i o těch bílých nočních košilích), je to hned na druhé stránce a poměrně nedávno - 2. února 2011.
Je to až neuvěřitelné, co se od té doby, za těch pár dnů, v onom arabském světě událo a změnilo.
Nemohl jsem to pominout - a protože mne zajímalo, kde by se dalo sledovat co nejvíce zpráv o onom převratném dění, tak jsem trochu blíže prozkoumával programy právě i na této družici.
Našel jsem jich tam celou hromadu, nemá cenu je vyjmenovávat, většinou začínají na "Al...", ale také např. Bahrain, JSC, či Sýrie.
Ve dne v noci na nich běží záběry z demonstrací, jsou slyšet výkřiky a střelba z automatických zbraní, lidé na nich chodí s transparenty, nebo prchají a umírají...

Tož tak - tam to najdete...
21.2.2011 09:01
Dagy2Je to istotne strašné, keď vidno umierať ľudí v priamom prenose a našťastie je to pomerne ďaleko od nás.
Ale pokiaľ chcete vidieť katastrofu v domácom podaní a v zrozumiteľnej reči bude vám už čoskoro stačiť 23.5E a Nora (:
21.2.2011 06:05
25.2.2011 01:06
romandurkNa pozici Turksat 42 E na tp12015 ,H,27500 ladim na Gibertini 100 ,lnb IBU , jsem našel zajímavé demo kanal 3D. Použil jsem brýle z časopisu Blesk a fungují i na tv. Vlastním plazmu tv 107.
Je to pro mě zajímavé,mužete vyzkoušet.
25.2.2011 02:03
mpaulenAstra 23,5; volné stanice hudební nové City TV a DSTV, kmitočet 12051V, SR 27500
27.2.2011 05:07
11.3.2011 10:39
jarino1978* Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, Pilot ON

HD kanál iConcerts se objevil na DVB-S2 transpondéru Satellite BG a identifikuje se zatím jen jako I - Concerts. Vysílání bylo v době publikování zprávy šířeno v režimu FTA, takže bylo možné stanici přijímat na libovolném HD set top boxu. Později dojde k zakódování signálu systémy Conax a CryptoWorks. Program pak bude k dispozici jen abonentům bulharského providera.

i-Concerts HD se vysílá v rozlišení 1440x1080 s video bit ratem 5,3 Mbit/s a se zvukem v kvalitě 256 kbit/s.

Zatiaľ FTA
16.3.2011 04:39
lososMožná víte, možná ne ?

Několik dnů jsem se na tohle fórum nemohl přihlásit a tedy ani nic psát.
Nijak moc mi to nevadilo, protože jsem stejně většinu dne a noci NEVĚŘÍCNĚ zíral na různé TV programy, které se předháněly v uveřejňování tragických záběrů z Japonska. Brzy nato se přidaly záběry vybuchujících atomových reaktorů.
A záběry z arabského světa, kde se lidé v Libyi vzbouřili proti Kaddáfímu a hned poté, jak je Kaddáfí likviduje...
Nikdy jsem si ani ve snu nepomyslel, že něco takového zažiji a budu moci sledovat na velké televizní obrazovce v přímém přenosu. A obzvláště ne letos, rok přece začal tak klidně a mírumilovně, až to bylo nudné.
Stále to však ještě neskončilo - ani v Japonsku, ani v arabském světě, viz např. boje demonstrantů v Bahrajnu. Neskutečné záběry - např. dorážení zraněných záměrným přejetím autem ...
Velké demonstrace a boje s pořádkovými silami pokračují i v Jemenu.
Či záběry hašení reaktorů z vrtulníků a vodními děly, což silně připomíná Černobyl...

Použil jsem k tomu tyto programy z těchto družic :

26°E - 11996 H 27500 - Al Jazzera
26°E - 12073 H 27500 - NHK World
a pár jiných arabských...

23,5°E - ČT24 a TA3, někdy také NOVA HD

21°E - 12517 V 2894 - AJA W6 (Al Jazeera trochu jinak)

19,2°E - 11778 V 27500 - CNN Int.
19,2°E - 11509 V 22000 - NHK World TV
19,2°E - 11509 V 22000 - Al Jazeera Channel
19,2°E - 11509 V 22000 - Al Jazeera English
19,2°E - 11362 H 22000 - Das Erste HD
19,2°E - 11362 H 22000 - ZDF HD

13°E - 12597 V 27500 - JSTV1 (Japane Satelite TV)
13°E - 11137 H 27500 - NHK World

Tož tak, přeji dobrý obraz a trochu příznivější zprávy...
18.3.2011 01:25
lososMETOP - Program přímých přenosů na sezonu 2011 :
=================================

Gioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)

Richard Strauss | CAPRICCIO
Sobota 23. duben 2011 v 18.45 hodin

Giuseppe Verdi | IL TROVATORE (Trubadúr)
Sobota 30. duben 2011 v 18.45 hodin

Richard Wagner | DIE WALKÜRE (Valkýra)
Sobota 14. květen 2011 v 17.45 hodin

Na Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6
23.3.2011 06:23
lososDobrá zpráva, přibyl další HD program FTA :

Program Channel 4 HD (12607 V 27500) je již v režimu FTA.
Současně se na nové frekvenci 12727 V 27500 objevil nějaký test. Možná i tam něco přibude...
1.4.2011 01:02
lososPro ty, kdo nečtou Parabolu : jedna dobrá zpráva pro milovníky fotbalu :

Premier League HD (PLTV)
Eutelsat W2A 10°East
11305 V 30000 5/6 DVB-S2/8PSK a také na
10995 V 6888

jede to momentálně FTA
6.4.2011 06:36
lososPro ty, kdo nečtou Parabolu :

Eurobird 1 (28,5°E), freq. 11,224 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

NHK World HD je anglicko-jazyčný zpravodajský a lifestylový program.

Katastrofa v Japonsku v HD provedení...?

Zvuk již jde, stačí znovu naladit, funguje Audio PID 2346.

Podrobnosti zde : http://www.digizone.cz/clanky/satelitni-divaci-se-dockaji-zpravodajstvi-v/
8.4.2011 01:42
lososGioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)

Na Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6

Podrobnosti zde : http://www.satcentrum.com/clanky/4461/dalsi-satelitni-prenos-z-metropolitni-opery-live-in-hd-hrabe-ory-gioacchina-rossiniho/
11.4.2011 05:35
jarino1978Kulturní kanál 3sat přichystal další den, který bude zcela věnován koncertům. Na první květnový den je přichystán 24 hodinový maratón koncertů populární hudby. Diváci se mohou těšit například na interprety jako je Queen, Tina Turner, Eric Clapton, Status Quo, Pet Shop Boys a další.

Na jaké koncerty se mohou diváci 1.5.2011 těšit?

05.45 - Die Toten Hosen: Mach mal lauter - Live in Berlin

06.45 - The Scorpions: Acoustica

07.45 - Rory Gallagher: Irish Tour

08.30 - Rod Stewart: Live at London Olympia

09.15 - Status Quo: Pictures - Live at Montreux

10.15 - Queen & Paul Rodgers: Let the Cosmos Rock

11.15 - Bruce Springsteen & The E Street Band: London Calling

12.15 - The Rolling Stones: Ladies and Gentlemen

13.15 - Eric Clapton: Crossroads

14.15 - Phil Collins: Going Back

15.00 - Neil Diamond: Hot August Night/NYC

16.00 - Tina Turner: 50th Anniversary Concert Tour

17.00 - Paul McCartney: Good Evening New York City

18.00 - Michael Jackson: HIStory Tour

20.00 - The Rock and Roll Hall of Fame: 25th Anniversary

22.15 - The Rolling Stones: Live at the Max

23.30 - P!nk: Funhouse

00.30 - Take That: The Circus Live

01.10 - Pet Shop Boys: Pandemonium

02.10 - Beyoncé: I Am Yours

02.55 - The Pretenders: Live in London

03.40 - Oasis: Electric Proms

04.40 - Lovers Live

05.25 - Carole King & James Taylor: Live at the Troubadour

technické parametry:

* Astra 1H (19,2°E), freq. 11,954 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
14.4.2011 08:41
janinFTA: Music Plus, Rock TV a Best of Music
Eurobird 9A (9°E), freq. 12,073 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
25.4.2011 12:12
lososNa družici Turksat 2A na 42°E - Turecká ATV začala testovat ATV HD a A Haber HD :

technické parametry - ATV HD, A Haber HD:
Freq. 11,896 GHz, pol. H, SR 11200, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

Další podrobnosti zde : http://www.parabola.cz/zpravicky/14137/turecka-atv-zacala-testovat-atv-hd-a-a-haber-hd/

Jen dodám, že jsem to naladil i na anténu, kterou běžně používám :
Laděno na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm), LNB Sharp BS1R9EL100A, Stab HH 90 (+-65°), pomezí ČR a Slov.

Signál je na této parabole dost slabý (10 - 25%), ale k fungování programů to kupodivu postačuje... (a to je dnes zamračeno).
5.5.2011 02:42
lososNa frekvenci 11075 V 27500 Hotbird 13°E program MTVN HD již nejde.
19.5.2011 10:27
lososRAI HD od 27. května v paketu TivúSat
=========================
Stanice RAI HD bude šířena na kmitočtu 11,766 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK na družici Hot Bird 9. Na tomto kmitočtu bude ukončeno šíření stanic Rai 1, Rai 2 a Rai 3. Vysílání tří hlavních kanálů RAI najde divák již nyní na kmitočtu 10,992 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK na satelitu Hot Bird 6 (13°E).
Celý článek je zde :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14292/rai-hd-od-27-kvetna-v-paketu-tivusat/
20.5.2011 07:45
Ivo MašekSpolečnost SES Astra, součást satelitní společnosti SES, oznámila, že podepsala smlouvu o pronájmu se společností Telekom Srbija pro Direct-to-Home vysílání srbských veřejnoprávních stanic RTS Sat a rozhlasové Radio Beograd v Srbsku. Stanice budou vysílat zdarma přes satelit SES Astra na orbitální pozici 19,2 stupně východně, a to od 1. června 2011. Telekom Srbija je důležitým obchodním partnerem na této pozici v balkánské oblasti.

Ferdinand Kayser, výkonný obchodní ředitel SES, k tomu řekl: „Jsme rádi, že se povedlo podepsat tuto smlouvu o pronájmu s Telekom Srbija. Znamená to průlom v naší strategii týkající se pozice 19,2 stupně východně, která se stává novou orbitální pozicí pro příjem Direct-to-Home v balkánské oblasti. Díky stanicím RTS Sat a Radio Beograd jsme nyní přidali atraktivní nabídku k ostatnímu portfoliu na 19,2 stupňů východně, což pomůže našemu dalšímu růstu a dosahu v této dynamické oblasti.“

Zdroj: HD World
23.5.2011 07:54
lososPřidejte si do settingu :

Na družici Eutelsat W6 21,6°E 11081 V 8888 se objevil nový HD program s názvem E-95 Roland Garro, momentálně FTA.
Údajně jde o AL Jazeera HD 1 ..., viz Najmsat.com.
27.5.2011 01:58
lososPřidejte si do settingu další HD program :
Astra 1G (31,5°E), freq. 11,836 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, zatím FTA

Celý článek je zde : http://www.parabola.cz/zpravicky/14330/pro-tv-hd-zahajila-testy-na-31-5e/
27.5.2011 03:35
Eurobird 9 (9 stupňů východně), 12034/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, zatím FTA.

Celý článek zde : http://www.digizone.cz/aktuality/svycarska-verze-m6-hd-na-satelitu/
12.6.2011 07:18
emilsat[quote=janin;339828]FTA: Music Plus, Rock TV a Best of Music
Eurobird 9A (9°E), freq. 12,073 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK[/quote]

T-Rock TV

Intelsat 12 (45°E), freq. 11,632 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK,
15.6.2011 08:59
lososPřidejte si do settingu další HD program FTA : filmový Bollywood HD v paketu RRsat.

Parametry pro příjem: družice 30°W, kmitočet 10,730 GHz, horizontální polarizace, SR 27500 kSymb/s, FEC 3/4, norma DVB-S/QPSK.

Oproti jiným HD programům je to trochu změna - možnost shlédnout také něco jiného...
Uvidíme, co bude dál a zda vůbec zůstane FTA... - tak si to užijme, dokud funguje. ;)
15.6.2011 09:54
lososPřidejte si do settingu další dva HD programy FTA :
Na družici Eurobird 9A (9°E) odstartovaly dva nové programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) pod značkou Trace. Na jednom z transpondérů Eutelsatu se objevily (zatím) FTA HD programy Trace Sports HD a Trace Urban HD.

technické parametry:

* Eurobird 9A (9°E), freq. 11,747 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Celý článek je zde : http://www.parabola.cz/zpravicky/14440/9e-odstartovaly-trace-sports-hd-a-trace-urban-hd/
5.7.2011 01:16

Eurobird 1 (28,5°E), freq. 11,508 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA
Název má : 1

Více o tom zde : http://www.parabola.cz/zpravicky/14576/bbc-hd-testuje-na-satelitu-eurobird-1/
5.7.2011 09:34

Sat.1 Österreich HD, Pro Sieben Austria HD, kabel eins HD a Puls 4 HD.
Astra 1KR (19,2°E), freq. 11,671 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK
Zatím jsou FTA, tak toho využijte...

Více o tom zde :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14584/hd-austria-testuje-na-19-2e/
11.7.2011 07:22
Dagy2Než to začnete ladiť tak by som s tým počkal. Beží na všetkých rovnaká krátka smyčka úplne k ničomu. Keď tam bude aspoň pokusné vysielanie FTA tak potom bude čas.
12.7.2011 12:50
lososPřidejte si do settingu další 2 volné HD programy - italskou LA7 HD :

technické parametry:
Atlantic Bird 1 (12,5°W), freq. 12,515 GHz, pol. H, SR 17455, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, service ID 702, video PID 757, audio PIDy 758, 759 (AC3)

Celý článek o tom je zde :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14619/italska-la7-hd-volne-na-12-5w/
A také zde :
http://www.digizone.cz/aktuality/komercni-televize-la7-vysila-na-satelitu-v-hd/

12,5W: LA7D zahájila FTA vysílání v HD kvalitě :

technické parametry :
Atlantic Bird 1 (12,5°W), freq. 12,515 GHz, pol. H, SR 17454, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

Celý članek zde :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14649/12-5w-la7d-zahajila-fta-vysilani-v-hd-kvalite/
13.7.2011 12:26
jarino1978Nejpozději příští týden by měla největší česká satelitní služba Skylink zařadit do svojí nabídky dokumentární kanál National Geographic Channel HD. Doplní tak sesterskou stanici Nat Geo Wild HD, kterou nabízí od letošního jara. Serveru Parabola.cz to potvrdil JAROMÍR GLISNÍK, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která Skylink v České republice provozuje. Služba by měla program přebírat od bulharské satelitní platformy Satellite BG.

K TÉMATU: National Geographic HD a Nat Geo Wild HD brzy v češtině

"Bulhaři předělávají celou hlavní stanici, máme přislíbeno, že do 20. července National Geographic Channel HD spustí," řekl Parabole Glisník. Program bude vysílat v angličtině, stejně jako Nat Geo Wild HD. Již letos na podzim by ale měl na obou stanicích začít proces lokalizace do češtiny, který bude provázet i zavedení českého elektronického programového průvodce (EPG). "U Nat Geo Wild HD a National Geographic Channel HD zařadíme české EPG po lokalizaci těchto programů - letos na podzim," ujistil Glisník.

http://www.digizone.cz/aktuality/ngc-hd-nejpozdeji-20-cervence-ve-skylinku/
18.7.2011 03:11

Doplňuji výše uvedený příspěvek od Jarino1978 :

Zde jsou další podrobnosti :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14655/skylink-pozor-zmena-prijmu-hd-stanic-od-satellite-bg/

A také zde :
http://www.parabola.cz/clanky/4379/satellite-bg-zapojil-ngc-hd-k-testum-pro-skylink/
a zde :
http://www.parabola.cz/zpravicky/14656/satellite-bg-skylink-mtv-live-hd-v-dolby-digital/

Program Nat Geo HD CZ lze již naladit dle níže uvedených parametrů (současně se vám správně přeladí i oastatní CZ programy na tomto TP). Tento program byl již uvolněn i pro ostatní abonenty..., takže díky všem, co nám to umožnili...

satelit: Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12,207 V 27500, 3/4, DVB-S2, 8PSK,
service ID: 5605 (Satellite BG)
service ID: 5613 (Skylink)
video PID: 1501 (MPEG-4/H.264)
audio PID: 1502 (anglicky), 1503 (rusky)
CA systém: Irdeto/ICE (CAID 0D96 a 0624)

Současně jede dočasně FTA program Planeta HD
11817/V/27500 DVB-S2
Tak si to užijme, dokud funguje... :D
27.7.2011 04:34
martybx[quote=losos;337738]Pro ty, kdo nečtou Parabolu : jedna dobrá zpráva pro milovníky fotbalu :

Premier League HD (PLTV)
Eutelsat W2A 10°East
11305 V 30000 5/6 DVB-S2/8PSK a také na
10995 V 6888

jede to momentálně FTA[/quote]

Da se ta Premier League chytit i jinde nez 10°East ?
Nemusi byt HD.. Predem diky za odpoved.
28.7.2011 02:03
drto[quote=martybx;358850]Da se ta Premier League chytit i jinde nez 10°East ?
Nemusi byt HD.. Predem diky za odpoved.[/quote]

uz to nejde ani tam. je to uz v kode :) inak na 19,2 SkyDE tam bude toho dost :)
8.8.2011 01:13
mikepad...a ja bych se pripojil: je mozne pres Astra 1 ci Astra 3 sledovat ESPN America? Nejak nic nemuzu na publikovanych TP spustit, i kdyz se stanice naladi...
8.8.2011 07:28
drto[quote=mikepad;361089]...a ja bych se pripojil: je mozne pres Astra 1 ci Astra 3 sledovat ESPN America? Nejak nic nemuzu na publikovanych TP spustit, i kdyz se stanice naladi...[/quote]

ESPN je na astre1 v pakete SKY DE :)
10.8.2011 10:46
losos Přidejte si znovu do settingu tento program :

Premier League HD ( PLTV ) a to na dvou frekvencích :
11305 V 30000 5/6 8PSK DVB-S2
11387 V 30000 5/6 8PSK DVB-S2

To je samozřejmě pro milovníky fotbalu vůbec nejžádanější a nejvítanější HD kanál na orbitu. Má rovněž dobrý obraz, z našeho hlediska má jen jedinou chybu, neumí česky...
13.8.2011 11:43

Šest kanálů Saudi Sport HD 1-6 testuje na družici Arabsat Badr 4

Arabský sportovní program Saudi Sport zahájil zkušební volné vysílání na šesti kanálech ve formátu HDTV z družice Arabsat Badr 4 na orbitální pozici 26° východně.

Parametry pro příjem: kmitočet 12,522 GHz, vertikální polarizace, SR 27500, FEC 5/6, modulace DVB-S2-QPSK. Internet: www.satfinder.info

Převzato ze Satcentrum.
13.8.2011 10:19
lososNějak se stalo, že jsem se zapomněl zmínit o této bezvadné stanici=programu, která již nějakou dobu vysílá a mně osobně se líbí čím dál víc... mají nejkrásnější obraz HD , co jsem kdy kde viděl !

Technické parametry:
Astra 3B (23,5°E), freq. 11817 V 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

Zeptali se pana režiséra Vorlíčka, jestli někdy viděl vysílání z Planety HD :

1. a ten jejich krásně nasvícený obraz
2. a krásně barevné hadříky dívek (polooblečených)
3. a krásně namalované (našminkované) dívky

a proč nenatočí také něco podobného, místo těch ušmudlaných čertíků a čarodějnic...

Odpověď zněla nějak takhle :

1. Naše atomové elektrárny bohužel nejsou schopné vyprodukovat takové krásné světlo, jaké mají v Blgárii...
2. u nás krásně barevné hadříky nět k mání, všechny se exportují do Blgárie pro Planetu HD...
3. šminky sice máme, ale nět je na co nanášet, protože všechny krásné dívky odjedy do Blgárie natáčet pro Planetu HD...

No a to, co nám tu zbylo ?
To jsou právě ty ušmudlané čarodějnice a čerti, a tak mi nezbývá, než natáčet s tím materiálem, co mám k dispozici...

(To jsem měl jen jednou v noci takový sen..., ale byl to fakt pěkný sen !) :D
13.8.2011 10:33
geronimohPlaneta mívala kvalitní obraz i zvuk už v SD verzi. Ta muzika je sice hodně na jedno "brdo", ale něco se dá poslouchat. Klipy mají udělaný moc hezky a ženský pěkný. V Česku se pdobné stanice asi nedočkáme. Jediná solidní je Muzika CS (Retro Music TV má dobrou skladbu klipů, ale kvalitativně hrůza).
13.8.2011 11:02
lososAno, samozřejmě souhlasím s geronimoh, hudba je většinou na jedno brdo, naštěstí však ne vždy.

Ve srovnání s naší českou hudební produkcí (ve vysílání na satelitech) jde o porovnávání s doslova nesrovnatelnými parametry. Jedním slovem bída.
Ne, že by se něco opravdu líbívého u nás nedalo najít, ale všechno je to jen v SD 4:3 a s nekvalitním obrazem.
A z toho bolí oči, že ano ?...

(Přesto jsem se dnes dopoledne díval na Matušku s Pilarovou a na jejich Lásku nebeskou v SD 4:3... - zvuk bezva, jen škoda přeškoda, že ten obraz nebyl jako na Planetě HD).

Dobře, to jsou staré snímky, ale proč se neobjevují žádné písničky i s kvalitním obrazem, natočené v HD, to nechápu...

Žeby fakt všichni byli v Blgárii ??? :D
13.8.2011 11:06
PitomecTa bulharská muzika je fakt dost úlet :D
13.8.2011 11:20
lososTo je pravda, už jsem o tom někde napsal, že k těm dvěma notám, co používají, by mohli občas přihodit aspoň ještě jednu, či dvě... :D
K obrazu těch krásek přidávat nic nět nutno...
Zajímavý je klip "KONSTANTIN" o stotunové milence - bývá to v "Megamiksu". :D

Ale naštěstí stačí ztlumik zvuk a koukat jen na obraz... - u naší produkce zase naopak = vypnout obraz a poslouchat jen zvuk...bohužel...
13.8.2011 11:21
geronimohNa NETu se pár českých a slovenských videoklipů novějšího data objevilo, ale k vidění jsou asi maximálně na ČT HD v "dobré ráno" nebo na NOVA HD v "snídaně s Novou", nejspíš znehodnocené textovými zprávami.
13.8.2011 11:27
lososAno, ale je to fakt bída, jako by byl u nás středověk... prostě to nechápu... asi si umělci žijí dobře i tak... nemusí nic nového produkovat, či prodávat, stačí jim příjmy z SD nahrávek 4:3, které jsou třeba i sto let staré... - což jim zabezpečuje Ochranný Svaz Autorů (OSA)...

Ovšem to sem již nepatří...sorry.
13.8.2011 11:35
geronimohMě připadá, že většinu českých zpěváků už pár let živí muzikály ...
13.8.2011 11:38
lososMuzikály ? Které ?
13.8.2011 11:54
geronimohDocela mě překvapilo, že už jede Planeta HD tak dlouho FTA. Tak dlouho ji nenechali nekódovanou snad ani při spuštění. Planeta v SD bývala nekódovaně pravidelně okolo dvou týdnů na vánoce. Mě se ta mírně exotická hudba docela líbí (i když bez obrazu bych si to asi nepustil). Nedá se to pořád, jen sem tam, ale rozhodně lepší než co hraje na většině hudebních stanic. A kvalita úžasná, nahrál jsem si něco do zásoby, až to zakódují.
22.8.2011 09:51
mikepadAhojte, omlouvám se za odbočení...ale jede Vám CanalDigitaal NL..?
31.8.2011 02:00
lososPřidejte si znovu do settingu na družici 0,9°W hudební program Mooz Dance HD , je opět FTA.
Frekvence: 12456 V 28000.
A užijme si jej, dokud funguje...
31.8.2011 09:51
jarino1978Sorry, ale toto si neodpustím. Teraz TV JOJ s logom HD v Mpeg2 720x576 :-k

Po slzách môžete zmazať.
31.8.2011 11:26
interfernet422JOJ v HD na Skylinku - překvapení konce prázdnin. Akorát jen 720×576 jak už psal jarino
1.9.2011 12:26
geronimohOvšem "Mooz Dance HD" hraje pěkně. Takže jak má vypadat hudební TV kanál ví nejen Bulhaři, ale i Rumuni. HD hudební kanál bude mít asi dřív Pobřeží Slonoviny, než my. 9-)
1.9.2011 09:22
Dagy2CETV na 23.5E.
Kvalita katastrofálna, dolaďovať parabolu nie je potrebné. Dátový tok je taký malý, že meranie v TechniSate vypadáva v pravidelných intervaloch a ukazuje N/A, vypadáva zvuk a keď sa to rozbehne tak je okolo 1,5 až 1,7 MBit/s. Okrem toho je obraz natiahnutý, takže je potrebné na telke zvoliť 16:9.
Pokiaľ je obrázok zo štúdia ešte ako tak. Dobrý nápad bol ráno okolo 8h vysielať zábery z hudobného festivalu, takže všetci na obrazovke boli kockáči (štvorcáči je síce presnejšie vzhľadom na 2D ale som ešte taký výraz nepočul).

Aký to rozdiel oproti BBCi 5 kde beží smyčka s koncertom na SD rozlíšení so 7MBit/s tokom.
1.9.2011 05:56
lososParametry příjmu HSE 24 HD a QVC HD : Astra 1KR (19,2 stupně východně), 10773/H, SR 22000, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA).
Parametry příjmu sonnenklar.TV HD : Astra 1L (19,2 stupně východně), 12574/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA).
Parametry příjmu WDR Test B : Astra 1H (19,2 stupně východně), 12422/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, FTA.

Celý článek zde : http://www.digizone.cz/aktuality/na-...ri-nekodovane/
a zde : http://www.digizone.cz/aktuality/nem...at-nekodovane/

Současně byly zakódovány SAT.1 HD Austria a ProSieben HD Plus.
19.9.2011 08:45
geronimohPlaneta HD stále FTA :

19.9.2011 10:58
kofolak[quote=Dagy2;364472]CETV na 23.5E. Kvalita katastrofálna,...[/quote]
Potvrdzujem, fakt katastrofa. Same stvorce, absolutne nemozne. Odporucam vymazat zo zoznamu naladenych.
19.9.2011 06:38
bastlirDovoluji si vás upozornit na článek HDTV programy - Volné vysílání na pozicích 42°E - 12,5°W v posledním čísle časopisu SAT & DVB-T. Také v jiném článku je tam zajímavě popsána problematika aktualizací FW. Po dlouhé době tam je něco zajímavějšího. :D
7.10.2011 09:53
geronimohHBO, HBO HD - bezplatný víkend pro zákazníky řady operátorů. (Odzkoušeno u Skylink a CS Link) Běží od 7.10. (6:00) - 10.10.2011 (6:00)

http://www.amisat-praha.cz/cs-link/novinky/hbo-o-rijnovem-vikendu-zdarma.html
http://www.digizone.cz/aktuality/hbo-chysta-bezplatny-vikend-pro-zakazniky/
7.10.2011 08:21
bastlirNa www.parabola.cz je mj. i seznam českých a slovenských kánálů na celém orbitu. Pokud bych však někomu doporučoval nějaký kanál na Turksatu, měl bych mu zároveň říct, že ho nechytím s nějako šedesátkou parabolou od UPC.
8.10.2011 07:02
Dagy2[quote=bastlir;370601]Na www.parabola.cz je mj. i seznam českých a slovenských kánálů na celém orbitu. Pokud bych však někomu doporučoval nějaký kanál na Turksatu, měl bych mu zároveň říct, že ho nechytím s nějako šedesátkou parabolou od UPC.[/quote]

Bastlir, na tej Parabole kde dávaš ten link je to práve veľmi dobre popísané. U každého programu je veľkosť paraboly na ktorú beží.
8.10.2011 03:06
Dagy2So zármutkom sa dáva na známosť, že programy BBCi STREAM 0 až STREAM 6 na ASTRA 2B, 28.2 12441 V 27500 ukončili svoju prevádzku.
Čiastočná náhrada sa vyskytuje na ASTRA 2A 28.2 11954 H 27500 pod krycím názvom 6711, 6712, 6713, 6714, 6715.
8.10.2011 04:22
lososstorno
8.10.2011 04:58
Dagy2Mám lepší tip: 13E 11804 V 27500 RAI SPORT2 - GP Monza 1977, Lauda u Ferrari, Andretti Lotus, Scheckter 6-kolový Tyrell atd atd. Paráda
9.10.2011 07:03
Ivo MašekPromazáno. To vlákno má nějaký název a vzniklo za jistým účelem. Respektujte to. Děkuji
10.10.2011 11:37
kukura[quote=kofolak;367236]Potvrdzujem, fakt katastrofa. Same stvorce, absolutne nemozne. Odporucam vymazat zo zoznamu naladenych.[/quote]

Philips DSX-6010S - přenos settingu
14.10.2011 03:19
lososPřidejte si znovu do settingu :

Program ITV1 HD na družici 28°E, frekvence 11973 V 27500 - 2/3 - momentálně FTA.

Protože nikdo neví, jak dlouho to půjde volně, tak toho využijte...
15.10.2011 05:50
lososNa Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6 dnes vpodvečer opět zahájí novou sezónu - doufejme, že to bude opět na stejné frekvenci a se stejnými parametry...

Service ID...................1
Video Pid....................308
PCR Pid......................308
Audio Pid1...................256
Audio Pid2...................256
Audio Pid3...................0
Audio Type 1+2............MPEG2
Vide Type (H264 Flag)...MPEG2
Audio Mode..................Stereo

Sobota 15. říjen 2011 v 18:45 hodin (obvykle se začíná vysílat 1-2 hodiny předem, takže zkuste ladit...)
Gaetano Donizetti | Anna Bolena

Další podrobnosti např. zde (i s obrázky) :

http://www.dkmoas.cz/index.php?a=cat.99
a zde :
http://www.satcentrum.cz/clanky/15651/zacina-nova-sezona-satelitnich-prenosu-z-metropolitni-opery-live-in-hd-netrebko-jako-anna-boleynova/
15.10.2011 06:14
lososMETOP - Program dalších přímých přenosů v HD rozlišení na sezonu 2011/2012 :
===================================================
Sobota 29. říjen 2011 v 18:45 hodin
Wolfgang Amadeus Mozart | Don Giovanni

Sobota 5. listopad 2011 v 16:45 hodin
Richard Wagner | Siegfried

Sobota 19. listopad 2011 v 18:45 hodin
Philip Glass | Satyagraha

Sobota 3. prosinec 2011 v 18:15 hodin
George Frideric Handel | Rodelinda

Sobota 10. prosinec 2011 v 18:45 hodin
Charles Gounod | Faust

Sobota 21. leden 2012 v 18:45 hodin
George Frideric Handel, Antonio Vivaldi, Jean-Philippe Rameau a další | Kouzelný ostrov
(The enchanted island)

Sobota 11. únor 2012 v 17:45 hodin
Richard Wagner | Soumrak bohů
(Götterdämmerung)

Sobota 25. únor 2012 v 18:45 hodin
Giuseppe Verdi | Ernani

Sobota 7. duben 2012 v 17:45 hodin
Jules Massenet | Manon

Sobota 14. duben 2012 v 18:45 hodin
Giuseppe Verdi | La traviata
16.10.2011 08:14
kudma61123.5E-12207/V/27500 Trace Sports HD
16.10.2011 08:34
drto[quote=kudma611;372263]23.5E-12207/V/27500 Trace Sports HD[/quote]
uz ho mam naladeny cca 2-3 tyzdne ale este som ho nejak moc nesledoval. co tam byva dobreho???
18.10.2011 07:31
Hornet F-18Skusal som to naladit a nic nenaslo...neviete preco?
18.10.2011 07:35
drto[quote=Hornet F-18;372711]Skusal som to naladit a nic nenaslo...neviete preco?[/quote]
zadavas urcite vsetko spravne?
18.10.2011 08:15
golfLC[quote=Hornet F-18;372711]Skusal som to naladit a nic nenaslo...neviete preco?[/quote]

Ladíš DVB-S2??? Na prvy X nabehlo ako nič....
18.10.2011 08:29
Arrow79Tiez vsetko v pohode, akurat teraz naladene na prvykrat.
18.10.2011 08:30
losos[quote=Hornet F-18;372711]Skusal som to naladit a nic nenaslo...neviete preco?[/quote]

No, co kdybys nám prozradil, na jakém sat. přijímači to chceš naladit ?
Musí být HD a ten tvůj možná neumí automaticky sám nastavit všechny potřebné parametry, tak mu musíš trochu pomoci a nastavit je ty...(např. pilot ON/OFF a všechno ostatní, co je potřeba).
Parametry najdeš např. na KingOfSat.
Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, pilot ON.
19.10.2011 12:14
Hornet F-18[quote=losos;372738]No, co kdybys nám prozradil, na jakém sat. přijímači to chceš naladit ?
Musí být HD a ten tvůj možná neumí automaticky sám nastavit všechny potřebné parametry, tak mu musíš trochu pomoci a nastavit je ty...(např. pilot ON/OFF a všechno ostatní, co je potřeba).
Parametry najdeš např. na KingOfSat.
Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, pilot ON.[/quote]

Mam Technisat Isio S1, tak snad bude HD :-)
presne tie parametre som zadal a nic... :-( je to nejake divne
19.10.2011 09:48
Dagy2hornet, skus pomocou PID. Ale ja som ho naladil tiež bez problémov pri ladení cez menu transpondér.
Pilota my samozrejme v technisatoch nemáme.
19.10.2011 10:47
bastlirJen si dovoluji nesměle připomenout, že pokud někdo má single fix na 23,5°V, těžko něco naladí na jiných družicích např. na Thoru 0,8°Z. :-)
19.10.2011 06:31
Hornet F-18[quote=Dagy2;372822]hornet, skus pomocou PID. Ale ja som ho naladil tiež bez problémov pri ladení cez menu transpondér.
Pilota my samozrejme v technisatoch nemáme.[/quote]

Naladil som to(zrejme som mal prepnute "len volne kanaly" dal som "vsetky" a nabehlo)....
pridal som do zoznamu, chvil som pozeral, islo aj komplet program z epg. Prepol som na dalsi kanal a potom som sa tam vratil a uz nejde, len tabulka "ziadny signal"....
Spodny teplomer neukaze nic. Je to uz zakodovane? Lebo mam tam zamok a pise kodovanie cw.
Alebo to je nejaka haluz :-D ako je to u mna bezne...
19.10.2011 07:11
Dagy2je to haluz aj u teba aj u iných -> podladiť o 4MHz a naladiť znova.
Z tohto myslím je vidno, že problém nie je v odbavení zo Skylinku (toto je BG vysielanie) ale v handlingu DVB-S2 v Technisatoch.
Posuň frekvenciu na LNB tak ako je to v návode tu v trikoch a tipoch a máš vystaráno...
20.10.2011 12:08
Hornet F-18[quote=Dagy2;372904]je to haluz aj u teba aj u iných -> podladiť o 4MHz a naladiť znova.
Z tohto myslím je vidno, že problém nie je v odbavení zo Skylinku (toto je BG vysielanie) ale v handlingu DVB-S2 v Technisatoch.
Posuň frekvenciu na LNB tak ako je to v návode tu v trikoch a tipoch a máš vystaráno...[/quote]

On ten kanal vecer zase isiel... :-D a za nejake dve hodky uz zase nesiel...takze neviem v com je chyba, skusim ho podladit.
Naladil som aj filmeuropa( na 1.x), ten ide ok, som zvedavy, kedy zacnu.
20.10.2011 06:25
lososZ diskuse na Parabole vyplývá, že se někde vysílají také přímé přenosy z baletu, bylo by zajímavé, kdybychom se dozvěděli družici, frekvenci a ostatní parametry, kde to bývá FTA (pokud to vůbec FTA bývá).
Něco o těch přenosech je zde :
http://www.baletvkine.cz/category/program/2011-2012/

Program sezóny 2011 / 2012
===================
3D Giselle Mariinskij balet
==================
GISELLE
Choreografie: Jean Coralli, Jules Perrot
Hudba: Adolf Adam
21. – 23. října 2011
Celkový čas: 1h36min, bez přestávky

BOLŠOJ BALET 2011/12
================
ESMERALDA
Slavnostní znovuotevření Velkého divadla
Choreografie: J. Burlaka, V. Medveděv podle M. Petipy
Hudba: C. Pugni
9. října 2011 v 16:45 (živě)
Celkový čas: 3h včetně 2 přestávek

SPÍCÍ KRASAVICE
Choreografie: J. Grigorovič podle M. Petipy
Hudba: P. I. Čajkovskij
20. listopadu 2011 v 15:45 (živě)
Celkový čas: 3h včetně 1 přestávky

Tenhle balet Spící krasavice bude také např. 22/10 v 08:29 na Brava HDTV CZ (23,5°E) v podání The Royal Ballet, viz EPG tohoto programu. Viděl jsem před několika dny jeho část, bylo to pěkné...doporučuji.

LOUSKÁČEK
Hudba: P. I. Čajkovskij
18. prosince 2011 v 15:45 (záznam)
Celkový čas: 2h15min včetně 1 přestávky

KORZÁR
Choreografie: J. Burlaka, A. Ratmanskij podle M. Petipy
Hudba: A. Adam
11. března 2012 v 15:45 (živě)
Celkový čas: 4h 45min včetně 2 přestávek

SVĚTLÝ PRAMEN
Choreografie: A. Ratmanskij
Hudba: D. Šostakovič
29. dubna 2012 v 16:45 (živě)
Celkový čas: 2h 45min včetně 1 přestávky

RAYMONDA
Hudba: A. Glazunov
24. června 2012 v 16:45 (živě)
Celkový čas: 3h 40min včetně 2 přestávek

KRÁLOVSKÝ BALET LONDÝN
=================
SPÍCÍ KRASAVICE
Choreografie: Marius Petipa
Hudba: P.I.Čajkovskij
15. prosince 2011 ve 20:30 (živě)
3 hodiny, 2 přestávky

ROMEO A JULIE
Choreografie: Kenneth MacMillan
Hudba: S. Prokofjev
22. března 2012 ve 20:30 (živě)
3 hodiny, 2 přestávky

LA FILLE MAL GARDÉE
Choreografie: Fryderyk Ashton
Hudba: F. Hérold
16. května 2012 ve 20:30 (živě)
cca 3 hodiny

BALET PAŘÍŽSKÉ OPERY
=================
LA SOURCE
Choreografie: J.G. Bart
Hudba: L. Délibes, L. Minkus, M.O. Dupin
4. listopadu 2011 v 19:30 (živě)

ROMEO A JULIE
Choreografie: S. Waltz
Hudba: E. Berlioz
15. dubna 2012 v 19:30 (živě)

Bolšoj těatr
========
GALA k znovuotevření divadla
28. října 2011 v 17:00 (TBC) živě
Celkový čas: 95 minut bez přestávky

POPELKA
Birminghamský královský balet
Choreografie: D. Bintley
Hudba: S. Prokofjev
2D DCP záznam
Leden 2012
Celkový čas: 1h49mins
23.10.2011 08:40
29.10.2011 06:43
pirdapirda[quote=losos;371961]Na Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6 dnes vpodvečer opět zahájí novou sezónu - doufejme, že to bude opět na stejné frekvenci a se stejnými parametry...

Service ID...................1
Video Pid....................308
PCR Pid......................308
Audio Pid1...................256
Audio Pid2...................256
Audio Pid3...................0
Audio Type 1+2............MPEG2
Vide Type (H264 Flag)...MPEG2
Audio Mode..................Stereo

Sobota 15. říjen 2011 v 18:45 hodin (obvykle se začíná vysílat 1-2 hodiny předem, takže zkuste ladit...)
Gaetano Donizetti | Anna Bolena

Další podrobnosti např. zde (i s obrázky) :

http://www.dkmoas.cz/index.php?a=cat.99
a zde :
http://www.satcentrum.cz/clanky/15651/zacina-nova-sezona-satelitnich-prenosu-z-metropolitni-opery-live-in-hd-netrebko-jako-anna-boleynova/[/quote]

Zdravím,
funguje TP pro přenos z Metropolitní i dnes(29.10)? Nějak to nemůžu naladit . Ať zkouším DBS i S2. Stále nic. Zkouším i poslaďovat ( Technisaťáci vědí své). Ta symblolická rychlost je opravdu 12891? Troch prapodivná hodnota. Pozici na 0.8W jsem ověřil na CT24 a DUNA, takže by to mělo být OK i přes multifukus 0.8W až 28.5E

Díky Pirda
29.10.2011 09:48
lososNa hlavní frekvenci nevysílají - nevím proč..., ale to nevadí, vysílají ještě na dvou dalších :

Na 11467 V 12890 s anglickými titulky.
Na 11485 V 12890 s německými titulky.
3.11.2011 05:55
lososNa španělském satelitním systému Hispasat na pozici 30°W zahájila vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) další stanice. V rámci multiplexu Overon začal vysílat kanál HISPAN TV HD .

Parametry :
freq. 12266 V 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, service ID 12, video PID 1201, audio PID 1211/1212, FTA

Dle zdroje : http://www.parabola.cz/zpravicky/15438/iran-spustil-hispan-tv-v-hd-rozliseni-na-30w/

Na této družici vysílá FTA také sportovní FOX Sports HD (10730 H 27500).
3.11.2011 04:45
Hornet F-18E4 HD som naladil - pekny obraz, bezal nejaky film...ale uz nejde, signal je a ani nevypise kodovanie...

Rosu som tiez naladil, ale ani obraz ani zvuk...
4.11.2011 09:00
lososV sobotu 5. listopadu pokračuje oblíbená série HD satelitních přenosů z Metropolitní opery opusem
Richarda Wagnera Siegfried .
Začátek přenosu v 16:45 hodin .
Siegfried je třetím dílem monumentální Wagnerovy tetralogie Prsten Niebelungů. Vysílána bude nová inscenace kanadského režisérského mága Roberta Lepage, jenž v minulé a této sezóně inscenuje v Met celý Wagnerův cyklus.

V titulní roli uvidíme Jaye Huntera Morrise, který do inscenace nastoupil místo původně ohlášeného Garyho Lehmana a po newyorské premiéře Siegfrieda minulý týden sklidil obrovské ovace publika a vynikající kritiky v americkém tisku. V roli Brunhildy vystoupí americká sopranistka Deborah Voigt a v roli Wotana, vládce bohů, zazpívá v Česku mimořádně populární velšský barytonista Bryn Terfel. Za dirigentským pultem bude stát italský maestro Fabio Luisi, hlavní dirigent Metropolitní opery, který se v minulém přenosu blýskl brilatní interpretací Mozartova Dona Giovanniho.

Zdroj : Satcentrum
6.11.2011 10:32
kovarjos05Chlapci, jen jsem se chtěl zeptat jestli vám hraje Markýza HD, mě už pár dní nehraje, a dočetl jsem se že by měla být přesunuta z Astry 3A (23,5) na pozici 3B (23,5E) můžete mě to někdo potvrdit? Jestli je tomu tak, tak to bude asi problém naladit, Parabolu mám nasměrovanou na Astra 3A, může někdo poradit jak na to? Děkuji předem.
6.11.2011 10:46
erik555Markiza HD (Skylink) je uz od zaciatku oficialneho spustenia na 12109/H/27500...normalne ide. http://en.kingofsat.net/pos-23.5E.php
7.11.2011 10:35
lososPro kovarjos05 :
Nezáleží na tom, jak se kterákoliv družice jmenuje, klidně si ji přejmenuj třeba na XY.CZ...
Důležité je jedině její umístění na orbitu, čili její poloha ve stupních. V tomto případě je to 23,5°E (E=východně).
Na této pozici je pěkně hezky pospolu více družic. Pokud tě to zajímá, tak si o tom něco přečti, je toho plný net...
7.11.2011 10:40
kovarjos05erik555, ano je to tak jak píšeš...normálně jedou všechny tři programy...STV1...STV2...TV Doma, ale TV Markýza na stejné frekvenci nejede ať dělám co dělám. Není nějaký problém na satelitu? Jinak fakt nevím proč mě to nejede...
7.11.2011 03:39
Hornet F-18[quote=kovarjos05;376376]erik555, ano je to tak jak píšeš...normálně jedou všechny tři programy...STV1...STV2...TV Doma, ale TV Markýza na stejné frekvenci nejede ať dělám co dělám. Není nějaký problém na satelitu? Jinak fakt nevím proč mě to nejede...[/quote]

Makiza hd ide stale rovnako, odkedy zacali vysielat - teda bez vypadkov :-)
chyba bude niekde u teba
7.11.2011 09:07
kovarjos05tak nějak nechápu, když mě jedou kompletně všechny programy, kromě Markízi HD, ale přitom Markíza SD normálně jede, není to trochu zvláštní?
7.11.2011 09:11
interfernet422Pro fungování Markizy HD je nutno mít správné zápisy na kartě Irdeto nebo ICE. Jinak tma...
7.11.2011 10:22
kovarjos05interfernet422, to je dost možné, ale nevím jak se to aktivuje, ještě jsem to nikdy nedělal, tak že by si mě trochu poradíl? Díky předem.
7.11.2011 11:55
Hornet F-18[quote=kovarjos05;376499]interfernet422, to je dost možné, ale nevím jak se to aktivuje, ještě jsem to nikdy nedělal, tak že by si mě trochu poradíl? Díky předem.[/quote]

Skusim zanho :-)
Az si registrovany na webe skylinku, (ak nie, zaregistruj sa)-pojdes na registraciu a spravu sluzieb - zvolis si reautorizaciu karty, zapnes prijimac najlepsie na ct1 a pockas nejaky cas na nove zapisy. Malo by to snad pomoct.
Teda ak interfernet myslel na toto.
8.11.2011 08:13
interfernet422Pokud se uživatel v stb nehrabe a všechno normálně funguje, tak zápisy prochází automaticky. Kovarjos05 nenapsal jsi jakou máš kartu a stb. Pokud máš ještě starou cryptoworks, tak na ní Markiza HD nepojede. Skylink všechny nové programy pouští jen na nové karty ICE nebo Irdeto. Tím chce donutit majitele starých cw karet k přechodu na novější kódování. Ale to už je jiná pohádka. Více info na webu =1&itemKey=cz_130"]skylinku.
8.11.2011 12:33
losos13°E - momentálně FTA na 11411 H 27500 tyto programy :
ALE KINO+ HD, DOMO+ HD, KUCHNIA+ HD, MINIMINI+ HD, PLANETE+ HD, teleTOON+ HD.
Je to nějaké promo vysílání.
8.11.2011 01:54
kovarjos05interfernet422, co se kýká karty, tak mám Skylink Irdeto HD asi 3 měsíce a STB Technisat SIR který jede úplně v pohodě. Tak zkusím tam zavolat nebo tak něco. Jinak díky za info a zkusím se zaregistrovat a nějak to pořešit.
8.11.2011 02:10
interfernet422Nova Sport HD asi fakt nejede - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=376538#post376538
10.11.2011 10:51
kovarjos05Chlapci, díky vám za dobré rady a návod jak zprovoznit chybějící kanály. Po zápisu na kartu už opět vše funguje jak má, sice asi až na 5tý pokus ale teď je to OK. Ještě jednou díky a zdravím.
14.11.2011 12:01
kovarjos05Jen bych se ještě chtěl zeptat, jestli vám jede Markýza HD, ze Skylinku mě totiž napsali že Markýza HD je pouze pro Slovenskou republiku. Po novém zápisu na kartu jsem dal (vyhledat vše) ale už najela pouze Markýza SD. Přitom před týdnem před novým zápisem na kartu mě v HD normálně jela. Můžete mě potvrdit jestli jede i v HD? Děkuji za odpověď.
14.11.2011 08:48
melich[quote=kovarjos05;377699]Jen bych se ještě chtěl zeptat, jestli vám jede Markýza HD, ze Skylinku mě totiž napsali že Markýza HD je pouze pro Slovenskou republiku. Po novém zápisu na kartu jsem dal (vyhledat vše) ale už najela pouze Markýza SD. Přitom před týdnem před novým zápisem na kartu mě v HD normálně jela. Můžete mě potvrdit jestli jede i v HD? Děkuji za odpověď.[/quote]

Markýza na skylinku jede v HD na fr.12109/27500H.Když je reklama tak je v SD.Když tak naladit ručně. (melich)
14.11.2011 09:14
VlaDamoravaMarkíza HD jede i na kartách registrovaných pro CZ, ale pouze ICE a Irde*o. Podobně jako Paprika a Sport 2.

EDIT:
Možná, že kecám, na stránkách Skylink je skutečně uvedeno, že Markíza HD je určena pro SK.
14.11.2011 10:51
interfernet422Nekecáš, mi jede, ale jen na ICE, stará cw má tmu.
14.11.2011 08:57
14.11.2011 10:35
kovarjos05[quote=melich;377729]Markýza na skylinku jede v HD na fr.12109/27500H.Když je reklama tak je v SD.Když tak naladit ručně. (melich)[/quote]

melich, na fr. 12109 jsem nenašel už vůbec nic, nevím kdy si to zkoušel naposled, ale u mě když dám vyhledání této fr. a zadání všech správných parametrů tak výsledek je 0. Kartu mám Skylink Irdeto HD pouze 3 měsíce. Nevím jestli nezačíná noví majitel tak trochu bláznit ohledně vysílacích práv a postupně to bude vypínat všem. Ani bych se moc nedivil od neustálého vyhrožování sankcemi ze strany Slovenska.
15.11.2011 06:47
melich[quote=kovarjos05;377920]melich, na fr. 12109 jsem nenašel už vůbec nic, nevím kdy si to zkoušel naposled, ale u mě když dám vyhledání této fr. a zadání všech správných parametrů tak výsledek je 0. Kartu mám Skylink Irdeto HD pouze 3 měsíce. Nevím jestli nezačíná noví majitel tak trochu bláznit ohledně vysílacích práv a postupně to bude vypínat všem. Ani bych se moc nedivil od neustálého vyhrožování sankcemi ze strany Slovenska.[/quote]

naposled jsem to skoušel dnes 15.11.v 6.37.normálně to funguje.Jsou tam programy např. Kino cs.doku cs. spektrum HD atd.Musíš dát ruční ladění kodovaných programů.Nebo na skylinku reautorizaci karty.Mám placenej balík KOMBI.
15.11.2011 09:12
drto[quote=kovarjos05;377920]melich, na fr. 12109 jsem nenašel už vůbec nic, nevím kdy si to zkoušel naposled, ale u mě když dám vyhledání této fr. a zadání všech správných parametrů tak výsledek je 0. Kartu mám Skylink Irdeto HD pouze 3 měsíce. Nevím jestli nezačíná noví majitel tak trochu bláznit ohledně vysílacích práv a postupně to bude vypínat všem. Ani bych se moc nedivil od neustálého vyhrožování sankcemi ze strany Slovenska.[/quote]
aky mas prijmac???
na niektorych prijmacoch musis zadat frekvenciu 12110 alebo 12111 alebo 12108. skus dat 12110 a myslim ze ti to najde vsetko co ma :)
15.11.2011 10:33
Hornet F-18[quote=kovarjos05;377920]melich, na fr. 12109 jsem nenašel už vůbec nic, nevím kdy si to zkoušel naposled, ale u mě když dám vyhledání této fr. a zadání všech správných parametrů tak výsledek je 0. Kartu mám Skylink Irdeto HD pouze 3 měsíce. Nevím jestli nezačíná noví majitel tak trochu bláznit ohledně vysílacích práv a postupně to bude vypínat všem. Ani bych se moc nedivil od neustálého vyhrožování sankcemi ze strany Slovenska.[/quote]

Vysledok hladania "0" moze byt aj tym, ze to uz mas naladene a nic nove na danej frekvencii nie je, nemas markizu niekde "zastrcenu" v celkovom zozname? Ja som tiez hladal stanice, myslel som si ze ich nemam naladene( Isio je moj prvy satelit -tak som bol z toho jelen).... :-)
15.11.2011 11:11
kovarjos05[quote=drto;377977]aky mas prijmac???
na niektorych prijmacoch musis zadat frekvenciu 12110 alebo 12111 alebo 12108. skus dat 12110 a myslim ze ti to najde vsetko co ma :)[/quote]

drto, mohl by jsi uvést i další parametry na této frekvenci? abych to nemusel hledat půl dne. Jinak mám Technisat SIR (origo German) a kartu Irdeto HD.Jinak díky za info.
16.11.2011 08:51
drto[quote=kovarjos05;378172]drto, mohl by jsi uvést i další parametry na této frekvenci? Abych to nemusel hledat půl dne. Jinak mám technisat sir (origo german) a kartu irdeto hd.jinak díky za info.[/quote]
12110, h, 27500, 3/4, dvb_s2, 8psk
16.11.2011 11:36
losos[quote=kovarjos05;378172]... mohl by jsi uvést i další parametry na této frekvenci? abych to nemusel hledat půl dne. ....[/quote]

Půl dne ? To jsi trochu přehnal. Stačí vejít na KingOfSat, Lyngsat, Parabolu, Satcentrum, či na mnoho jiných stránek a máš to za pár sekund ! :D
17.11.2011 01:11
kovarjos05[quote=drto;378196]12110, h, 27500, 3/4, dvb_s2, 8psk[/quote]

tak nevím proč, ale na této frekvenci nenaladím už vůbec nic. Jinak mám všechny free kanály nalazené kromě Markýzi HD o kterou mě šlo především. Aspoň že mě zůstala v SD. Po novém zápise na kartu mě prostě Markýza HD zmizela, na dotaz, proč mě nedali do zápisu na kartu i Markýzu HD, tak mě napsali ze Skylinku, že Markýza HD je pouze pro Slovensko. Tak už to nebudu řešit a nechám to tak jak to je. Zdravím a díky vám všem.
17.11.2011 01:18
Dagy2mám ČR aj SR kartu. Ak vie niekto zistiť, aký je kód pre Markízu HD môžem to skontrolovať a porovnať.
17.11.2011 05:26
drtoaky kod myslis??
18.11.2011 01:06
Dagy2myslím zápis na karte, ktorý je teraz vo forme 4.miestneho "kodu"
19.11.2011 12:03
drto[quote=Dagy2;378589]myslím zápis na karte, ktorý je teraz vo forme 4.miestneho "kodu"[/quote]
zapisy na karte ICE (registrovana na SVK region) pre provid 000004:
FFD0,03E9,03EA,03EB,03EC,03ED,1772,07D5,07D4,07D6
19.11.2011 05:35
lososPro ty, kdo zapomněli :

V sobotu 19. listopadu bude od 18:45 hodin dalším přenosem pokračovat sezóna oblíbené série Metropolitan Opera: Live in HD. Na programu je tentokrát mimořádná dramaturgická lahůdka - minimalistická opera amerického skladatele Philipa Glasse s názvem Satyagraha (v českém přepisu satjágraha). Opera je zpívaná v sanskrtu a pojednává o životě politického a duchovního vůdce hnutí za nezávislost Indie Máhatmá Gándhího.

Více o tom zde :
http://www.satcentrum.cz/clanky/15860/satelitni-prenosy-z-metropolitni-opery-pokracuji-minimalistickou-operou-phila-glasse-o-zivote-mahatma-gandhiho/

Momentálně (v 17:35) již vysílá na frekvenci 11467 V 12890...a když jsem spustil autom. ladění, tak se ukázalo, že vysílá i na frekvenci 11629 V 12890...
19.11.2011 06:47
pirdapirdaBylo by možné říct na jak velké anténě ( někde v materiálech pro kina jsem četl, že doporučená je 120 cm) a případně parametry PID (PCR,Video,AUDIO). Posledně jsem chytal u Wágnera jenom zvuk ( kvalita byla pouze 1,5dB). Naštěstí po přehrání na NAS už fungovalo i video. Osobně mám parabolu 85 cm, ale primárně na 23,5, takže šilhám celkem dost.

Díky Pirda
21.11.2011 05:49
Dagy2pirdapirda, máš tri možnosti:
1/ že to tu niekto má a poradí
2/ pozri na prehľady na www.parabola.cz tam sú aj veľkosti paraboly pre ČR
3/ pozri na kingofsat - tam klikni na daný TP a zobrazí sa ti mapka europy a veľkosti parabol v jednotlivých častiach europy ktoré sú reportované úsešnými divákmi
25.11.2011 07:29
geronimohHudební televize Trace Urban HD v Satellite BG

Bulharská satelitní placená televize Satellite BG zařadila do své nabídky další hudební televizi. Po včerejším rozšíření nabídky platformy o Trace Tropical HD byl dnes do této služby zařazen další kanál z rodiny Trace TV - Trace Urban HD. Stanice je zatím FTA.

technické parametry:

Astra 3B (23,5°E), freq. 11,817 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK

http://www.parabola.cz/zpravicky/15589/hudebni-televize-trace-urban-hd-v-satellite-bg/
3.12.2011 08:14
losos METOP na 1°W dnes opět použilo k vysílání další novou frekvenci.
Momentálně vysílá na těchto dvou :

11467 V 12890 a na
11509 V 12890

Žasnu, kde pořád berou ty další nové transpondéry...(každý týden jeden). ;)
Podrobosti o dnešním vysílání naleznete zde :

http://www.satcentrum.cz/clanky/15971/satelitni-prenosy-z-metropolitni-opery-pokracuji-barokni-handelovou-operou-rodelinda/
4.12.2011 01:41
mirectekSkylink zaradil do svojej ponuky nový HD kanál

auto motor und sport HD
parametre: 12 032 GHz H SR 27 500

zároveň spustil nový transtporter 11836 GHz H SR 27 500,
začali na ňom vysielať tv : Joj,Joj plus,tv Patriot,
neskôr by mali transporter doplniť :
Jednotka,Dvojka,Markíza, Doma
4.12.2011 02:10
kofolak[quote=mirectek;382288]transtporter
transporter[/quote]:) spravne ma byt transponder, alebo pouzi skratku TP
5.12.2011 11:29
mirectek[quote=kofolak;382292]:) spravne ma byt transponder, alebo pouzi skratku TP[/quote]

ano transponder je správne, nikdy som to neriešil, ale dik za opravu.
6.12.2011 01:57
interfernet422Včera nešla pustit Planeta HD , dnes je info, že provider změnil parametry TP.
Pro příznivce bulharské hudby, pěkných bab a skvělého HD obrazu:

* Astra 3B (23,5°E), freq. 11,817 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK
7.12.2011 06:15
bavoraka je to free?
7.12.2011 06:19
geronimoh[quote=bavorak;383085]a je to free?[/quote]

Jestli myslíš kanál Planeta HD, tak už běží free několik měsíců, předtím běžel kódovaně.
7.12.2011 06:36
bavorakdik :-)
7.12.2011 08:50
interfernet422Jo běží free už dlouho, ale provider změnil FEC, tak je nutno znovu proladit.
Na to programu člověk vidí, jak vypadá HD obraz když provider nešetří na datovém toku a má pořádný obrazový zdroj.
7.12.2011 09:05
geronimoh[quote=interfernet422;383129]Jo běží free už dlouho, ale provider změnil FEC, tak je nutno znovu proladit.
[/quote]

He he, jak kdo, můj Vantage má FEC automaticky, tak bych ani nezaregistroval změnu, kdybys to sem nenapsal. :) Jinak souhlas, Bulhaři nám ukazují, jak se to dělá :rolleyes:
8.12.2011 10:40
bavoraktak FEC maju automaticky vsetky slusne prijimace, napriklad moj DM800HDPVR :-)
8.12.2011 10:46
lososA Arivy také, heč... :D

VU+ DUO s image VTI 3.0 nikoliv. Nebo mi něco schází...
8.12.2011 02:54
leo1983del..
8.12.2011 09:20
mirectekNa novom transpondery 11836 H 27500 dnes boli pridané Tv Doma,Markíza.
9.12.2011 02:10
lososDnes, v sobotu 10. prosince 2011 od 18.45 hodin pokračuje úspěšná série přímých satelitních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. V nově nastudované inscenaci opery Faust a Markétka Charlese Gounoda se na jednom jevišti schází tři velké operní hvězdy současnosti: Jonas Kaufmann, Marina Poplavskaja a René Pape. Slavný německý tenorista Jonas Kaufmann se v titulní roli této opery na prknech Metropolitní opery představuje vůbec poprvé (zdroj : satcentrum).

Další podrobnosti zde :
http://www.satcentrum.cz/clanky/16024/satelitni-prenosy-z-metropolitni-opery-pokracuji-operou-faust-a-marketka-charlese-gounoda/
10.12.2011 02:40
lososPodívejte se, jaký mají HD obraz ve Švýcarsku na SF zwei HD .
A dnes přibyl i SF 1 HD .
Frekvence 10971 H 29700, momentálně FTA.
10.12.2011 05:08
lososTeď v 18:50 hod vysílá METOP na těchto frekvencích :

11485 V 12890
11467 V 12890
11509 V 12890
11629 V 12890
11505 V 12890
30.12.2011 04:02
leo1983filmový program Sundance Channel
Eurobird 9E 12,092 H 27500 DVB-S/QPSK, MPEG-4/HD
2.1.2012 10:08
jarino1978už čoskoro :
Do placené nabídky satelitní platformy Skylink bude brzy zařazen dokumentární dvojkanál Viasat History HD a Viasat Nature HD. Dvojkanál bude brzy poskytován klientů Skylink z kapacity bulharské pay-tv služby Satellite BG.

Koncem roku 2011 na freq. 12,207 GHz opět "ožila" programová pozice Viasat HD CZ, což je označení programové pozice pro výše uvedený dvojkanál pro český a slovenský trh. Zatím ale nemá připojenou českou audio stopu ani ECM stream, takže není možné program dekódovat ani na VIP kartách Skylink.

Teď je již jisté, že HD kanál Viasatu bude v nabídce Skylink a bude vůbec první DTH platformou u nás, která jej bude zákazníkům poskytovat.

technické parametry:

* Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
3.1.2012 11:20
leo1983Stil TV 23,5 11,895 v 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
3.1.2012 09:09
jarino1978HD dvojkanál Viasatu - Viasat Nature HD a Viasat History HD má nově připojený českou zvukovou stopu, což je další krok před zařazením stanice do nabídky satelitní platformy Skylink.

HD kanál Viasatu je šířen na kapacitě bulharské satelitní pay-tv služby Satellite BG. U programu jsou připojeny systémy podmíněného přístupu CryptoWorks (CAID 0D96) a Irdeto (0624), což patří Irdeto a ICE kartám Skylink.
4.1.2012 06:56
jarino1978Česko-slovenská satelitní platforma Skylink rozšiřuje svou nabídku o dvojprogram Viasat Nature HD / Viasat History HD (zkráceně Viasat HD).

Skylink dne 4. 1. 2012 rozšířil programovou nabídku placených balíčků KOMBI, HD PLUS, MULTI HD a KOMPLET o další program ve vysokém rozlišení obrazu.

Jedná se o dokumentární program Viasat HD. Nový program je přístupný pro nové karty Irdeto a Irdeto ICE (série 4 2…).

Tento program přináší ve vysokém rozlišení obrazu již známé pořady z programů Viasat Nature a Viasat History (SD). V čase od 06:00 do 18:00 hodin jsou vysílány vybrané programové bloky stanice Viasat Nature a v čase od 18:00 do 06:00 hodin stanice Viasat History. Programový průvodce EPG bude zprovozněn v nejbližších dnech.

TV program stanice najdou diváci v sekci TV Program zde na webu parabola.cz pod názvem Viasat Nature HD. V uvedené sekci jsou i ostatní programy rodiny Viasat a dalších stanic.

Zákazníci Skylinku naladí Viasat HD na těchto parametrech:

Satelit: Astra 3B (23,5°E)
Frekvence: 12,207 GHz
Polarizace: V
Norma: DVB-S2/8PSK
SR: 27500
FEC: 3/4
programová pozice: Viasat HD CZ
service ID: 5614
video PID: 1301
audio PID: 1302 (anglicky)
audio PID: 1304 (česky)

Zařazením Viasatu HD se v programové nabídce Skylinku celkový počet programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) zvyšuje na 19 programů. Rozšíření programové nabídky není provázenou žádnou změnou cen programových balíčků.
12.1.2012 07:20
leo1983Na freq. 11470/V 27500 začaly vysielať programy mara fashion, cinquestelle. Naopak tu skončil kanál Rete Oro
17.1.2012 01:40
mahacimrAhoj , nepodívali by jste se někdo , jestli Fashion tvHD vysílá (mělo by to být zkušebně-ne celý den) ve 3D?
Chtěl bych vyzkoušet 3d tv vysílání - mám jen kabelovku , a tenhle program je asi jediná možnost(jestli vůbec) . Na info kabelovky neví.
Díky.
18.1.2012 09:11
leo1983ale jasne že ide na 9E 11881 v 27500
18.1.2012 04:49
ZačalovecA co přelaďování normálních programů, běžných? Narazil jsem na možnost funkce DCM, tedy automatického vyhledávání nových programů a přeladěných programů. Zajímavý článek, kde to i testovali u teď nejprodávanějších satelitních přijímačů je http:​/​/www.digitalnik.cz​/recenze​-a​-testy​/prijimace​-s​-funkci​-dcm​/
20.1.2012 03:43
lososPrvním přímým satelitním přenosem z Metropolitní opery v letošním roce, který proběhl v sobotu 21. ledna 2012 v 18.45 hodin , bylo pasticcio Kouzelný ostrov . Mně se to moc líbilo...
11467 V 12890
11485 V 12890
11629 V 12890
21.1.2012 07:30
lososNa 30°W přidány v BISS Nat Geo HD (i český zvuk) + Nat Geo SD (portugal).
Parametry : 12266 V 27500 5/6 DVB-S2/8PSK, kódování BISS.

Vysílání bohužel už skončilo.
23.1.2012 07:40
24.1.2012 09:17
lososJiž třetí den vysílá nekódovaně program RAI HD na družici 13°E .
Parametry : 11766.00MHz, pol.V SR:27500 FEC:2/3 SID:3401 PID:512[MPEG-4]
26.1.2012 08:36
Dagy2Zrejme všetci máte nažhavené diaľkáče aby ste mohli preladiť 1.2.2012 kompletný SkyLink.
Tak tu je druhá o to viac potešujúca fáza na tento rok, aby ste nevyšli z cviku:
Astra 19.2E
TP 11347 V zdf.kultur HD, zdf_neo HD, ZDFinfo HD
TP 11494 H Das Erste HD, arte HD, SWR HD RP/BW
TP 11528 H NDR FS HD HH/MV/NDS/SH, BR FS HD Nord/Süd, Phoenix HD
TP 12421 H WDR FS HD
TP 11362 H ZDF HD, Ki.Ka HD, 3sat HD

A 1.1.2014 naladíme HR HD, MDR HD, RBB HD, EinsExtraHD, EinsPlus HD

Dobrý príjem!
26.1.2012 10:47
Hornet F-18[quote=Dagy2;393912]Zrejme všetci máte nažhavené diaľkáče aby ste mohli preladiť 1.2.2012 kompletný SkyLink.
Tak tu je druhá o to viac potešujúca fáza na tento rok, aby ste nevyšli z cviku:
Astra 19.2E
TP 11347 V zdf.kultur HD, zdf_neo HD, ZDFinfo HD
TP 11494 H Das Erste HD, arte HD, SWR HD RP/BW
TP 11528 H NDR FS HD HH/MV/NDS/SH, BR FS HD Nord/Süd, Phoenix HD
TP 12421 H WDR FS HD
TP 11362 H ZDF HD, Ki.Ka HD, 3sat HD

A 1.1.2014 naladíme HR HD, MDR HD, RBB HD, EinsExtraHD, EinsPlus HD

Dobrý príjem![/quote]

Dagy, mohol si pridat aj datum - od kedy to bude aktualne :-) a vsetky budu FTA?
27.1.2012 01:27
Dagy2Sorry, samozrejme som zabudol: 1.5.2012 ráno.
Fšetky FTA :)
2.2.2012 06:29
leo1983toto sa objavilo na abfore tak si to skuste
10E: Přenosové kanály KHL

vydáno: 15.01.2012,

Na družici Eutelsat W2A na orbitální pozici 10 st. východně je možné sledovat přímé přenosy utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) a to zcela zdarma. Na pozici 10°E je v provozu DVB-S2 multiplex, který šíří přenosy v SD a někdy i v HD rozlišení.

Přenosový multiplex je aktivní na kmitočtu 10,995 GHz, pol. V a obsahuje celkem 4 SD pozice pojmenované FEED-1, FEED-2, FEED-3 a FEED-4 a také pozici FEED-HD. Všechny pozice nejsou trvale v provozu. Podle potřeby jsou aktivní některé SD kanály nebo HD předvolba.

Dnes odpoledne byly v provozu dvě SD pozice FEED-1 a FEED-2. Obě pracovaly s video bit ratem cca 4 Mbit/s v MPEG-4 při rozlišení 720x576. Na těchto pozicích byly šířeny přímé přenosy zápasů KHL a to FTA módu, takže hokejovou ligu si mohli vychutnat všichni satelitní diváci s HD set top boxem s dostatečně velkou parabolou (doporučuje se od 100 cm).

technické parametry:

* Eutelsat W2A (10°E), freq. 10,995 GHz, pol. V, SR 5000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

Multiplex s přenosovými kanály je v provozu stále - tedy i v době, kdy nejsou vysílány žádné přenosy.

Kanál Hokej odstartuje 22. ledna 2012

vydáno: 15.01.2012,

V neděli 22. ledna 2012 zahájí vysílání ukrajinská televizní stanice Hokej Ukrajina (Hokkej Ukraina). Teleprostir o tom informoval šéfeditor Alexander Mashchenko. Vysílání bude spuštěno v 5:00 hodin ráno.

""Ukážeme 3 až 4 zápasy denně, stejně i vlastní pořady během celého dne. Pořady budou v ukrajinském jazyce"," řekl Mashchenko. Stanice plánuje vysílat NHL, KHL, VHL, PHL, mistrovství Švýcarska a možná také zápasy z České republiky.

Zakladatelem a vlastníkem kanálu je hokejový klub z Doněcku Donbass, který vlastní vicepremiér Boris Kolesnikov. Stanice získala vysílací licenci v létě 2011. Zástupci slíbili spustit vysílání v lednu až únoru 2012.
10.2.2012 04:25
lososstorno
11.2.2012 04:31
lososstorno
11.2.2012 05:54
j.pajinekMETOP 11509 V 12890 ano funguje,naladil jsem dnes poprvé a jsem zvědav,,,není náhodou nějaká frekvence kde to vysílá ve 3D mám telku a chtěl bych zážitek na plno.
11.2.2012 06:20
erik555[quote=j.pajinek;396981]METOP 11509 V 12890 ano funguje,naladil jsem dnes poprvé a jsem zvědav,,,není náhodou nějaká frekvence kde to vysílá ve 3D mám telku a chtěl bych zážitek na plno.[/quote]
Hadam az tak zlozite nie je zistit, ktore programy sa vysielaju v 3D...alebo ano? :D
napr. http://en.kingofsat.net/3dtv.php
14.2.2012 06:44
20.2.2012 08:34
21.2.2012 12:12
Hornet F-18[QUOTE=jarino1978;398716]http://www.digizone.cz/aktuality/kanaly-bbc-vcetne-bbc-hd-bude-mozne-prijimat/[/QUOTE]

Sprava je to dobra, ale skor pre kolegov v cesku...na slovensku pomozu asi len velke paraboly, skoda :-(
21.2.2012 01:59
lockojaProsím Vás. Ako a kde sledovať Anglickú ligu futbal. Nevie niekto poradiť. Ďakujem.
24.2.2012 07:50
pfornallockoja: Bulsat na Hellas 39e v emu. Jinak si musíš platit třeba Digi, Skysport z GB, IT nebo DE.
losos: ty nemáš rád operu? :-)))
27.2.2012 02:01
28.2.2012 05:12
umilZdravím dotaz:jede někde v EMU Extreme Sports Channel
10.3.2012 04:24
lososProgram nové sezóny Metropolitní opery v New Yorku a také satelitních HD přenosů do kin v sezóně 2012-2013 byl odhalen.

Podrobnosti najdete v rozsáhlém článku na Satcentrum :
http://www.satcentrum.cz/clanky/16557/met-in-hd-program-satelitnich-prenosu-sezony-2012-2013/
11.3.2012 04:18
leo1983astra 23,5°E 12168 V 27500 FEC: 3/4 AF TV
11.3.2012 05:27
13.3.2012 12:52
losos 9°E - EbS+ S překvapením jsem zjistil, že na tomto programu probíhá přenos z Evropského parlamentu s českým dabingem...
Frekvence 11900 H 27500.
15.3.2012 01:46
15.3.2012 09:22
mopadziAhojte...mužete mi prosím poradit, kde se dají sledovat koncerty vážné hudby, opera, jazz? pokud možno v HD...(vím..že asi ne)..moc díky...
15.3.2012 09:56
jarino1978v prvom rade odkaz od kolegu Lososa : http://www.satcentrum.cz/clanky/16557/met-in-hd-program-satelitnich-prenosu-sezony-2012-2013/

a v druhom rade myslím úplne stačí ponuka Skylink s dvoma HDTV v požadovanom žánre : Brava HDTV , Unitel Classica HD
16.3.2012 10:11
mopadzi[QUOTE=jarino1978;402171]v prvom rade odkaz od kolegu Lososa : http://www.satcentrum.cz/clanky/16557/met-in-hd-program-satelitnich-prenosu-sezony-2012-2013/

a v druhom rade myslím úplne stačí ponuka Skylink s dvoma HDTV v požadovanom žánre : Brava HDTV , Unitel Classica HD[/QUOTE]

moc děkuji..hezký večer
1.4.2012 09:48
leo1983Parametre pre prijem testovacieho vysielania ČT3 3D:

satelit: Astra 3B 23,5 východne
provider: Media Broadcast
frekvence: 11,934 GHz V 27500 FEC: 3/4
norma: DVB-S2/8PSK, MPEG-4/3D
SID: 14072
Video PID: 3010
Audio PIDy: 3020 - česky, 3021 - AC3 (DD), 3022 - original.
kód: CryptoWorks, Irdeto 2
1.4.2012 01:44
Dagy2leo a všimol si si ten vzácny úkaz na oblohe dnes? Slnko vyšlo na západe.
1.4.2012 01:51
sirdo[QUOTE=Dagy2;404112]leo a všimol si si ten vzácny úkaz na oblohe dnes? Slnko vyšlo na západe.[/QUOTE]

bohuzial niektorym nedochadza aky je dnes datum a potom tu kopiruju bludy zverejnene na konkurencnom webe :D...
1.4.2012 02:21
StDZajímavé, to tady nejsou žádní ženáči, že tu ještě nikdo nezmínil feministický kanál [COLOR="#00FF00"]SIXX[/COLOR] s programy pro dámy??? (aka PipiTV) :-E8-)

http://www.sixx.de/

[SPOILER]
Astra 19,2° Ost
Transponder 107
Empfangsfrequenz: 12.544 MHZ
Polarisation: horizontal
Symbolrate 22.000 MSym/s
Coderate (FEC): 5/6
[/SPOILER]
I upoutávku mají příznačmě "sebekritickou" (viz příloha). Vím o něm už dlouho, ale mimo Lassie tam pro mne dlouho nic zajímavého nebylo, až dnes jsem si nad ránem odtud grabnul "The Good Shepherd" o CIA s Damonem a bez reklam Widescreen Letterbox... Kupodivu frametype Progressive (720p)..
7.4.2012 01:21
lososNěco pro sportovní fanoušky :
Na 16°E přibyl nový HD program Arena Sport 2 HD , zatím FTA. Sledujte, dokud to jede...
Frekvence 11595 H 30000 FEC 5/6 DVB-S2 MPEG 4.
Kvalitní ostrý obraz s vysokým bitrate... (při fotbale ROMA/NOVARA v 01:25 hod).
7.4.2012 09:27
RybičkaAnglickú PL znova funkčná v bissu 11137 V 30000 3/4 dvb-S2 /8PSK
7.4.2012 07:14
lososDnešní frekvence :
11467 V 12890
11485 V 12890
11504 V 12890
11593 V 12890

J. Massenet
MANON
Luisi/Netrebko, Beczala, Szot, Pittsinger
7. DUBNA 2012, 17:45 / Nová inscenace

G. Verdi
LA TRAVIATA
Luisi/Dessay, Polenzani, Hvorostovsky
14. DUBNA 2012, 18:45

Další podrobnosti na Satcentrum.cz
13.4.2012 10:08
bruskaaEurosport 2 HD v nabídce Skylink
Nabídka satelitní platformy Skylink se dnes rozšířila o žádaný sportovní kanál ve vysokém rozlišení Eurosport 2 HD (verze North East).

Eurosport 2 HD byl zařazen do placených balíčků KOMBI, HD PLUS, MULTI HD a KOMPLET o další program ve vysokém rozlišení obrazu. Jedná se o sportovní program Eurosport 2 HD. Nový program je přístupný pro nové karty Irdeto a Irdeto ICE (série 4 2...).

technické parametry:

satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 12,109 GHz
polarizace: horizontální
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK
CA systém: Irdeto (0624), CryptoWorks (0D96)
přístupové karty: Irdeto, ICE
13.4.2012 10:56
lososNa družici 30°W lze přijímat program NatGeo Wild HD (v BISS)
Parametry : 12262 V 27500 DVB-S2 8PSK FEC 5/6
14.4.2012 01:11
lososPátá sezóna oblíbené série přímých satelitních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku skončí tuto sobotu 14. 4. v 18:45 hodin opravdovou třešničkou na dortu: operou La traviata italského skladatele Giuseppa Verdiho , jež je stálicí na repertoárech operních domů po celém světě. V historicky prvním přímém satelitním přenosu tohoto legendárního díla se v titulní roli představí francouzská sopranistka Natalie Dessay .

Převzato ze Satcentrum.cz, kde naleznete i další podrobnosti...
14.4.2012 08:08
pfornalMETOP - 11529/V/12900/ jede momentálně i na 60cm bitrate 2167 KB/s .-) super kvalita
14.4.2012 08:39
ucetniChannel 4 HD sa presunul na ASTRA 1N (28,2°E). je u nás dostačujúci signál, prípadne akou anténou chytáte signál. dik.
14.4.2012 09:04
pfornalV Čechách okolo Prahy kolem 85cm, dál na východ signál rapidně padá. Brňáci prý na 100-ku jedou. Okolo KM na 100cm ani ťuk, dokonce vlastvs (kousek od KM) hlásil na 125cm prakticky nepřijímatelné... OH v Londýně je takřka ztracena... do 150cm se mi jít na pár měsíců nechce.
15.4.2012 04:55
pirdapirda[QUOTE=ucetni;406028]Channel 4 HD sa presunul na ASTRA 1N (28,2°E). je u nás dostačujúci signál, prípadne akou anténou chytáte signál. dik.[/QUOTE]
Já můžu potvrdit příjem východně od Prahy na anténu Maximum 85 cm, s tím že šilhám od od 1W po 28.2E. Anténa vycentrována na 23.5E. Nastavení proběhlo jenom ručně podle STB, takže ideálně nasměrovaná asi nebude. Kvalita signálu nejen u Channel 4 HD, ale i BBC HD, BBC x, ITV x na 28.2E cca 5 až 6 dB. Což Technisatu Digit ISIO bohatě stačí (poradí si i s 2 až 3dB ikdyž už indikátor je dávno v červeném - klobouk dolů:-))). Já osobně se hlavně těším na BBC HD během Olympiády, kde by snad měl být přenos ze zahájení a denní přehledy v 3D.
Pirda
26.4.2012 09:39
leo1983>> 24.04.2012 <<
Na satelite Thor (0,8°W) vysiela aktuálne v platforme UPC Direct kanál Minimax nekódovane (11 804 MHz, pol. V, SR: 28000, FEC: 7/8, DVB-S/QPSK). Vysielanie kanálu je bežne kódované v systémoch Nagravision, Cryptoworks a IRDETO

>> 25.04.2012 <<
Na satelite Eutelsat 28A (28,5°E) začal vysielať nekódovaný kanál Vox Africa na novej frekvencii (11 623 MHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S/QPSK).
26.4.2012 02:48
Hornet F-18Odkedy sa budu dat naladit tie nove nemecke FTA HD programy? 1.5. maju zacat?
26.4.2012 03:24
26.4.2012 08:52
Hornet F-18Diky :-) nevedel som presne kedy to spustia, Tak v utorok mozme ladit.
28.4.2012 07:36
melichna astře3.23.5 jede POL-12HD-fr11467H-14397ks/s-plochá dráha
1.5.2012 12:20
Dagy2zapáľte sviečky. Analogová doba zomrela, nech žije HD
1.5.2012 07:51
ucetni[QUOTE=melich;407969]na astře3.23.5 jede POL-12HD-fr11467H-14397ks/s-plochá dráha[/QUOTE]

možeš to ešte raz napisať, nejak nič nenašlo
3.5.2012 01:53
golfLCTV LUX... astra 23,5

technické parametry:

kmitočet: 12,168 GHz
polarizace: vertikální
norma: DVB-S
modulace: QPSK
service ID: 5204
video PID 518
audio PID 708
CA systém: žádný (FTA)

Původní distribuce TV LUX na družici Thor 6 (0,8°W) na kmitočtu 11,919 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8 bude zachována.

zdroj: http://www.parabola.cz/clanky/4646/tv-lux-zahajila-vysilani-na-astre-3b/
21.5.2012 08:44
lososZapněte si na 23,5°E program iConcerts HD :
http://www.parabola.cz/zpravicky/16852/special-iconcerts-hd-pripomene-clena-bee-gees/
Speciál "Robin Gibb - Sings Bee Gees" vysílá iConcerts HD v pondělí 21.5.2012 ve 22:00 hodin, v úterý 22.5.2012 ve 14:50 hodin a ve středu 23.5.2012 v 10:00 hodin.
22.5.2012 12:04
lososPřibyl další FTA HD program TRT-1 HD ,
technické parametry:
satelit: Türksat 3A (42°E), kmitočet: 11,041 GHz, polarizace: vertikální, SR: 8400, FEC: 3/4, norma: DVB-S2

technické parametry - TRT1 HD v paketu Digiturk:
Eutelsat 7A (7°E), freq. 10,804 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 5/6, DVB-S2/QPSK
22.5.2012 12:14
lososJiž před časem na 4°W přibyl další FTA HD program Tonis HD .
Moc jsem jej nesledoval, ale občas jsem zahlédl pořad s opravdu perfektním HD obrazem...
technické parametry - Tonis HD:
družice Amos 2 (4°W), freq. 10,806 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S/QPSK

Tento ukrajinský program Tonis HD vysílá stejný program jako Tonis SD. Obsah stanice je určen pro diváky starší 35 let. V programu jsou hrané filmy, seriály, pořady o cestování, dokumenty a pořady s důrazem na sociální otázky. SD verze Tonis byla spuštěna v roce 1989.
23.5.2012 12:09
Dagy2skončil turnaj v Ríme a tak SuperTennis HD opäť FTA v 1080i
13E 11094 H 29900 DVB-S2 8PSK 2/3
PCR 1241 / VPID 1241 / APID 1341
25.5.2012 10:47
leo1983SKY-Formula1-feed (3.1°E) 11169-H-12600
Now feeds are on ,keys good!

"F1 Monaco GP Playout"
B 11128:12600:H:003.0E:0000 1A2B3C814D5E6F1A F1/PORSCHE 4:2:0
B 11142:06666:H:003.0E:0000 1A2B3C814D5E6F1A F1/PORSCHE 4:2:2
zdroj abforum
2.6.2012 05:01
lososNa 1°W začal vysílat FTA nový hudební program Mooz Dance HD , má jiný obsah, než SD verze.
Frekvence 12092 H 30000, 3/4, DVB-S2, 8PSK, FTA.
Info pochází z diskuse ze SatCentrum od smscz.
SD verze vysílá na frekvenci 11977 H 28000 - také FTA.
5.6.2012 01:30
lososServer Digizone přinesl tuto zajímavou informaci :
Einsfestival HD zahájil na satelitu Astra nečekaně klasické nekódované vysílání :
Parametry příjmu: Astra 1H (19,2 stupně východně), 12421/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)
http://www.digizone.cz/clanky/einsfestival-hd-zahajil-na-satelitu-astra-necekane-klasicke-nekodovane-vysilani/
7.6.2012 08:54
lososNa družici 3,1°E již vysílá HD program Service 4 , komentátoři a komentátorka se připravují na vysílání, je to zajímavý pohled ve vysokém rozlišení s vysokým bittrate.
Na dalších dvou Service 5 a 6 je zatím jen monoskop = barevné pruhy.
Podrobnosti :
Al Jazeera "Service 4,5,6" Eutelsat 3C @ 3.1°E 11137, H, 27500 QPSK MPEG4 | Biss |

Mělo by také začít i tohle vysílání (u mne zatím bez signálu) :
Al Jazeera "Service 1,2,3" Eutelsat 7A, 7°E 12558 H 27500 MPEG4 | Biss |

Vše je to zřejmě kvůli fotbalu...
14.6.2012 08:40
lososNa družici 13°E jde momentálně volně italský program Cinema Max +1 HD
Parametry : 12731 H 29900.
16.6.2012 07:35
Hornet F-18Dosledkom poruchy v Skylinku a nudzovemu rezimu ide cela programova ponuka volne :-)
Neviem dokedy, ale mozte pozerat vsetko.

doplnene:
tak bohuzial nudzovy stav skoncil a ide len to, co mame zaplatene...
17.6.2012 03:05
lososPřidejte si na družici 24,5°W program NBA TV HD (EU) (funguje v BISS).
Parametry : 11675 V 27500.
21.6.2012 10:57
interfernet422Pánové, olympiáda se rýsuje velmi zajímavě ...

Olympijské kanály britské veřejnoprávní BBC (British Broadcasting Corporation) bude zřejmě možné přijímat v celé Evropě s parabolami malých rozměrů. BBC ve spolupráci s BSkyB zahájila technické testy prvních HD streamů z kapacity satelitu Astra 2A (28,2°E), který pokrývá Evropu.
V současné době je v provozu jeden DVB-S2/QPSK multiplex, který obsahuje 4 HD streamy pojmenované 7809, 7821, 7827 a 7839. Všechny se vysílají FTA a slouží k přípravě technického zabezpečení HD distribuce.
technické parametry:
* Astra 2A (28,2°E), freq. 12,422 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA

Více zde: http://www.parabola.cz/zpravicky/17082/olympijske-hd-kanaly-bbc-jdou-do-cele-evropy/
22.6.2012 05:55
lososTento HD program se naladí s názvem 50300 a už také cosi vysílá s vysokým Bit Rate a s logem StarPlus HD .
Padre Pio napsal :
Eurobird 28,5°E : 12606 V 27500 - 3/4 - DVBS2
STAR PLUS HD je populární indická stanice, která nabízí svým divákům především rodinná dramata a televizní filmy. Vysílá v originále s anglickými titulky. Kvalita obrazu je velice dobrá - nativní HD. Oficiální start v nabídce Sky je 5.7.2012 a zatím nejsou známy podmínky příjmu. Není příliš pravděpodobné, že bude vysílat trvale FTA.
Screenshot
http://i.imgur.com/YUIHq.jpg

Vysílají již také další 4 olympijské HD kanály z tohoto TP :
12.402 V SR 29500 FEC 3/4 DVB-S2

A dnes 25.6. přibylo dalších 8 HD kanálů - 4 na každém z těchto TP :
freq. 12,441 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA
freq. 12,129 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA
25.6.2012 05:48
Dagy2Sice niektorí priatelia tu na fore tvrdia, že nejaké olympijské streamy sú nezmysel a budú pozerať čo im vyberie súdruh nový riaditeľ RTVS ale pre tých ktorí majú radi slobodu a výber podľa vlastného uváženia pripomínam, že okrem vyššie uvedených 8HD streamov beží ešte test 10 olympijských SD streamov:
Astra/Eurobird 28.2E 11469 H 27500

Otázka čo bude z toho FTA počas Olympiády.
-------------------------------------------
P.S. sloboda výberu.
Na klasických BBCi streamoch teraz Wimbledon, 4 rôzne zápasy takže kto rád Berdycha voľte 6714, kto ho rád nemá 6711÷6713.
25.6.2012 07:13
Dagy2Slovak Sport už s menom programu na známom TP 23.5E 12109 H 27500 8PSK 3/4
26.6.2012 12:34
Hornet F-18Dagy, uz ich ide 12 HD:
* Astra 2A (28,2°E), freq. 12,129 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA

* Astra 2B (28,2°E), freq. 12,402 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA

* Astra 2B (28,2°E), freq. 12,441 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, FTA
sice zatial nic na pozeranie, ale naladit sa daju a datovy tok som na jednom zistil az 19 770MB/s.....az to pojde aj cez OH, to bude parada :-)

V SD ide naladit uz 16 programov.

Tie HD sem uz dal losos
26.6.2012 01:10
vivid.sk19 770 MB/s.... tak to by som rad videl :eek:
26.6.2012 10:27
Hornet F-18Pozri na stream c.7829 na 12 402V, ten datovy tok sa teraz dost pohybuje - cca od 10 000az do 19 000, ked som to pred par dnami naladil tak sa to hybalo menej a bolo to viac na tej hornej hranici. Aj tak je tam teraz len taka kratka slucka, ani nie minutova.
Ale bolo by to fakt zaujimave pozerat OH s takym obrazom :-)
26.6.2012 10:40
KamilZAle určitě ne 19 770[HL] MB [/HL]/s, což je 154 GBit/s, hezký dvojitý překlep :-).
26.6.2012 08:10
tahlovej[QUOTE=KamilZ;414692]Ale určitě ne 19 770[HL] MB [/HL]/s, což je 154 GBit/s, hezký dvojitý překlep :-).[/QUOTE]Mělo tam být správně 19,770MBit/s - takhle to měří soudruzi z NDR.
27.6.2012 12:13
Hornet F-18Jasne :-) hoši pardoon, kazdy sa moze seknut....az teraz som si vismol aku blbost som napisal :-D
28.6.2012 08:33
pfornalBadr 26°E - Fox Channels a Rotana TV paket ...12,149-H-27500 (jede i na parabolách okolo 90 cm)
29.6.2012 10:06
Ivo Mašek Slovenská TV8 obnovila šíření na satelitu Thor 6
Po zhruba roce a půl se na satelitní systém Thor skandinávského satelitního operátora Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) vrací slovenská privátní stanice TV8 jako FTA kanál.
TV8 začala vysílat v lednu 2010 na satelitu Thor 5 (0,8°W). Ve stejný rok v prosinci se objevila také na družici Astra 3B na kapacitě satelitní služby Skylink. V únoru 2011 kanál TV8 opustil satelitní pozici 0,8°W a pokračoval jen přes Astru.
Návrat TV8 na 0,8°W znamená, že stanici mohou opět sledovat i abonenti satelitní služby freeSAT by UPC Direct bez ohledu na aktivní programovou nabídku. TV8 vysílá FTA.
TV8 je audiotextová televize zaměřená na teleshopping, interaktivní audiotextové hry a věštění. Licenci na TV8 drží společnost Phonotext.

technické parametry:
Thor 6 (0,8°W), freq. 11,919 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK, service ID 4004, video PID 514, audio PID 656, FTA

[ATTACH=CONFIG]18434[/ATTACH]

- - - - doplněno - - - -

28,2E: STV HD a ITV HD s novými parametry
Na družici Astra 1N (28,2°E) došlo k úpravě technických parametrů multiplexu s programy ITV1 HD Granada a STV HD (Scottish TV HD). Satelitní multiplex byl překlopen z DVB-S do DVB-S2.Zmíněné programy se vysílají na kmitočtu 10,936 GHz, pol. V. Symbol rate se změnila z původních 22000 na 23000 ksymb/s, FEC z 5/6 na 8/9 a norma z DVB-S na DVB-S2. Modulace QPSK byla zachována.
Multiplex obsahuje 4 programové pozice - ITV1 HD Granada (FTA), ITV1 HD Central West (CA Videoguard), STV HD (FTA) a Alibi HD (CA Videoguard).

technické parametry:
Astra 1N (28,2°E), freq. 10,936 GHz, pol. V, SR 23000, FEC 8/9, DVB-S2/QPSK

[ATTACH=CONFIG]18435[/ATTACH]
29.6.2012 10:11
Ivo Mašek Nový kanál TV Nova Fanda testuje na Astře 3BN
Německá společnost Media Broadcast zahájila technické testy nové programové pozice pojmenované "fanda". Kanál bude patřit nové české stanici TV Fanda , kterou bude provozovat vlastník TV Nova.Media Broadcast zatím vysílá programovou pozici "fanda" bez video a audio streamu, video + audio PIDů. Program se zde bude přenášet až na základě požadavku jejího klienta, společnosti CET21. Podle informací webu parabola.cz bude programová pozice "fanda" spuštěna začátkem července. Stanice bude dostupná pro zákazníky Skylink a CS Link.
Podle licenčních podmínek bude program "fanda" zaměřen převážně na sport, dramatickou tvorbu a dokumentární tvorbu, zejména americké provenience a to akční, kriminální a sci-fi žánr. Vysílat bude 18 až 20 hodin programu denně v českém jazyce.

technické parametry:
Astra 3B (23,5°E), freq. 11,973 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

[ATTACH=CONFIG]18436[/ATTACH]
29.6.2012 10:23
Ivo Mašek FACE tv testuje na pozici 5W
Privátní televize z Bosny a Hercegoviny FACE tv zahájila testovací vysílání na družici Eutelsat 5 West A (5°W). Důvody spuštění testů nejsou známé. Stanice je od 22.5.2012 šířena na pozici 16°E ze satelitu Eutelsat 16A jako FTA program.FACE tv zahájila vysílání 15.1.2012.
Kanál FACE tv se stane součástí nové DTH platformy Team Sat z Bosny a Hercegoviny, která zahájí komerční provoz k 1.9.2012 na družici Eutelsat 16A (16°E).

technické parametry na 5W:
Eutelsat 5 West A (5°W), freq. 12,748 GHz, pol. V, SR 3214, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

[ATTACH=CONFIG]18437[/ATTACH]
7.7.2012 09:45
Ivo Mašek Nat Geo Wild HD a Nat Geo HD s českou audio stopou
Abonenti HD balíčku satelitní služby freeSAT by UPC Direct mohou od této chvíle sledovat vysílání dokumentárního kanálu Nat Geo HD a Nat Geo Wild HD s českou audio stopou. Lucemburská mediální společnost UPC DTH tak splnila přání mnoha diváků, kteří vyžadovali českou zvukovou stopu.
Rozšíření multiplexu o českou audio stopu bylo poměrně technicky komplikované - oba programy se totiž vysílají na kapacitě skandinávské satelitní pay-tv služby Canal Digital a UPC DTH musela zajistit a vyjednat připojení české audio stopy.

technické parametry příjmu:
satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 11,785 GHz
SR: 30000
modulace: 8PSK

program: Nat Geo HD
service ID: 3806
video PID 512
audio PIDy: 640 anglicky, 641 maďarsky (AC3), 642 maďarsky, 643 česky

program: Nat Geo Wild HD
service ID: 4805
video PID 513
audio PIDy: 644 anglicky, 645 maďarsky, 646 česky

[ATTACH=CONFIG]18563[/ATTACH]
12.7.2012 10:42
Hornet F-18Mal, alebo ma niekto problem s naladenim novych HD streamov BBC 28,5 z TP 11914 a 12304 ?
Mam naladene vsetky ostatne OH z 12129, 12441, 12402, 12422 a vsetky programy idu ok. Ked som dal tie posledne dva-pridal do zoznamu, prestali fungovat-"nie je signal". Potom som si vsimol ze sa zmenila symbolova rychlost z nastavenych 29 500 na 27 500....skusil som nove pozicie zmazat a nanovo naladit - nabehli, ale pridal som ich do zoznamu a znovu tma.
"Podladil" som o 4 MHz a ide to......trochu divne...
16.7.2012 03:20
Ivo Mašek Clubland a Massive RnB na nových parametrech
Britské hudební televize Clubland TV a Massic R&B ukončily distribuci na starém kmitočtu na družici Eutelsat 28A (28,5°E). Nyní jsou oba programy šířeny z jiné frekvence. Vysílání je nadále šířeno v režimu FTA.
Massive RnB a Clubland TV doposud vysílaly na uvedené družici na kmitočtu 11,623 GHz, pol. V. Tato distribuce byla dne 16.7. 2012 krátce před 13. hodinou ukončena. Obě stanice je možné nadále sledovat na níže uvedených parametrech.

technické parametry:
Eutelsat 28A (28,5°E), freq. 12,524 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

[ATTACH=CONFIG]18675[/ATTACH]
24.7.2012 02:35
Ivo Mašek Od usera pfornal mi přišla tato informace :
Dne 23.7. 2012 se rozjely 4 olympijské kanály DubaiSports . Jsou číslovány jako Dubai Sports 4, 5, 6, 7. Všechny kanály jsou v SD rozlišení a momentálně na nich běží zkušební program z OH 2008 v Pekingu.

Technické parametry:
Badr 26°e, TP 12130 - V - 27500.

[ATTACH=CONFIG]18754[/ATTACH]
26.7.2012 09:16
Ivo MašekPortugalská RTP spustila olympijský HD kanál s názvem RTP Olimpicos
Na programu bude možné od 27. července až do 12. srpna sledovat přenosy z letních olympijských her, které se konají v Londýně. Program RTP Olimpicos HD se objevil v satelitních platformách Zon a Meo na družici Hispasat 1C (30°W).

technické parametry v paketu Zon:
Hispasat 1C (30°W), freq. 11,891 GHz, pol. H, SR 29000, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3
technické parametry v paketu Meo:
Hispasat 1C (30°W), freq. 11,731 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK, CA Nagravison 3, Mediaguard 3

[ATTACH=CONFIG]18781[/ATTACH]
27.7.2012 07:37
Ivo Mašek Olympijské vysílání přímo od pramene, tedy od BBC
Nabídku olympijského obsahu chystá britská veřejnoprávní korporace BBC (British Broadcasting Corporation), která bude v satelitní distribuci šířit celkem 48 kanálů s olympijským obsahem. Vysílání bude šířeno volně (bezplatně) a kanály v HD rozlišení budou ve středné Evropě dostupné s parabolami malých rozměrů.

SD rozlišení
Astra 1N (28,2°E), freq. 10,876 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
Astra 1N (28,2°E), freq. 10,921 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
Eutelsat 28A (28,5°E), freq. 11,469 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

HD rozlišení
Astra 2A (28,2°E), freq. 12,129 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Astra 2B (28,2°E), freq. 12,441 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Astra 2B (28,2°E), freq. 12,402 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Astra 2A (28,2°E), freq. 12,422 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Astra 2A (28,2°E), freq. 11,914 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK
Astra 2B (28,2°E), freq. 12,304 GHz, pol. H, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/QPSK

Vedle volně dostupných SD i HD olympijských signálů BBC mohou diváci sledovat LOH i ve třech rozměrech (3DTV). BBC bude na svém HD kanálu vysílat v tomto formátu zahajovací a ukončovací ceremoniál a výběr nejlepších momentů na konci každého dne.
3.8.2012 02:53
Ivo MašekNový ukrajinský kanál Plusplus zahájí své vysílání 4.8.2012
Jedná se o nový rodinný kanál s názvem Plusplus . Stanice patří mediální skupině 1+1. Stanice bude vysílat na všech kmitočtech, kde nyní vysílá televize CITI.

Technické parametry:
Satelit Amos 2 (4°W) - kmitočet 10,722 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK.

[ATTACH=CONFIG]18894[/ATTACH]
15.8.2012 09:33
lososMomentálně volně jde Eurosport 2 HD na 13°E - 11258 H 27500 i s českým zvukem..
15.8.2012 09:53
leo1983aj eurosport 2 tiež v cz
15.8.2012 10:18
pfornalNa družici Badr4 (26°e) je v testu program MBC 3 USA (technické parametry freq. 11,919 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/MPEG2). Programově jde o odlišné vysílání programu MBC3, který je ve stejném paketu, na stejné frekvenci.
Na stejné družici začaly vysílat i Saudi Sports channel 1-6 HD (technické parametry freq.12,149 GHz, pol.H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/MPEG-4). Paralelní vysílání na frekvenci 12,130 Ghz,V,27500 zatím zůstává zachováno.
16.8.2012 03:31
lososNa družici 10°E funguje s vysokánským bitrate program NBA TV HD
Frekvence 11387 V 30000, kódování BISS .
Do settingu pro Arivy 220E je již přidán.
23.8.2012 11:52
Ivo MašekNabídka satelitní platformy "freeSAT by UPC Direct" se dnes rozšířila o další kanál - stanici TV Fanda (na kabelovkách a IPTV již vysílá delší dobu).

Technické parametry:
satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 12,188 GHz
SR: 28000
FEC: 7/8

[ATTACH=CONFIG]19060[/ATTACH]
28.8.2012 09:00
lososNa družici HotBird 13°E se objevil program JSC Sports News HD - FTA.
Frekvence 11013 H 27500.
Do settingu pro Arivy 200 HD byl již přidán.
31.8.2012 01:06
Ivo MašekKuvajtská televize KTV spustila svůj sportovní kanál v HD rozlišení s názvem HD-KTV Sports . Jedná se o FTA kanál

technické parametry:

Badr 4 (26°E), freq. 12,524 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, service ID: 100, video PID 102, audio PID 103

[ATTACH=CONFIG]19252[/ATTACH]
10.9.2012 04:19
Ivo MašekDnes, v tento čas již asi hodinu, je spuštěno vysílání nové německé televize RiC na satelitu Astra 1 KR. Cílí na mladé diváky, konkrétně na děti ve věku od tří do třinácti let. Ve vysílání se budou objevovat především pořady evropského původu.
http://rictv.at/

Technické parametry:
Astra 1 KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

[ATTACH=CONFIG]19721[/ATTACH]

[video]http://www.youtube.com/user/RICTVChannel?feature=watch[/video]

10.9.2012 05:54
Ivo MašekPřišla mi reakce od jednoho usera, který tento kanál naladil (a je za něj rád - a to mě těší :-) ), a napsal mi, že frekvence není 11244 (jak uvádí oficielní zdroj), ale frekvence je 12692. Na té to již šlape. Já mu tímto děkuji za informaci
20.9.2012 09:22
geronimoh Retro Music Television v programovém balíčku DIGITAL

Provozovatel česko-slovenských satelitních platforem Skylink a CS Link společnost M77 Group informuje o zařazení programu Retro Music Television do programového balíčku DIGITAL.

Retro Music Television – oblíbený televizní program vysílající hudbu z období počátku šedesátých až do poloviny devadesátých let 20. století – byl doposud dostupný zákazníkům Skylinku s předplatným některého z placených balíčků. Nyní je tento program dostupný již všem zákazníkům CS Linku i Skylinku (karty CryptoWorks i Irdeto).

Stává se totiž součástí balíčku DIGITAL. Zároveň však došlo ke změně vysílacích parametrů. Vzhledem k tomu, že vysílá ve formátu SD/MPEG-4, je pro jeho příjem zapotřebí satelitní přijímač podporující HDTV.

Nové technické parametry pro naladění programu Retro Music Television:

Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 797 MHz
Polarizace: Horizontální
Symbolová rychlost: 27 500 kS/s
Norma: DVB-S2/8PSK
Pilot: ON
Formát: SD/MPEG-4

V souvislosti s přechodem na novou frekvenci zahajuje Retro Music Television seriál změn, které se dotknou jak obsahové, tak obrazové stránky této stanice. Vedle zkvalitnění obrazu díky kompresi MPEG-4 se připravuje rovněž přechod na vysílání v širokoúhlém formátu 16:9. Tato změna s sebou přinese rovněž obohacení programu o zcela nové prvky a informace.

Na původní frekvenci 11 895 MHz bude program Retro Music Television vysílat ještě několik týdnů. V průběhu října bude nahrazen novou televizní stanicí.

zdroj : http://www.parabola.cz/clanky/4758/skylink-retro-music-television-v-programovem-balicku-digital/
4.10.2012 01:33
lososTak nám do settingů přibyla další družice : Intelsat 4 na pozici 72°E s hudebním SD programem MTV Middle East .
Frekvence 12687 H 2016.
Žádný další program na této družici mi Ariva 202 nenašla.
11.10.2012 01:46
losos Anna Netrebko zahajuje v sobotu novou sezónu satelitních přenosů z Metropolitní opery :

Přímý přenos opery Nápoj lásky Gaetana Donizettiho v sobotu 13. 10. 2012 v 18:45 hodin zahájí již šestou sezónu sérií oblíbených satelitních přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Stejně jako v loňském roce se v zahajovacím představení nové sezóny v hlavní roli objeví hvězdná ruská diva Anna Netrebko. Jejím jevištním partnerem bude pro tento večer Matthew Polenzani v roli Nemorina, z jehož úst zazní jedna ze světově nejznámějších tenorových árií „Una furtiva lagrima“.

Více podrobností najdete na SatCentrum, odkud jsou i tyto informace.
http://www.satcentrum.cz/clanky/17695/anna-netrebko-zahajuje-v-sobotu-novou-sezonu-satelitnich-prenosu-z-metropolitni-opery/

Další přenosy šesté sezóny operních přenosů do ČR

G. Verdi
OTELLO
Bychkov/Fleming, Botha, Fabiano, Struckmann
27. ŘÍJNA 2012, 18:45

T. Adčs
THE TEMPEST (Bouře)
Adčs/Luna, Leonard, Davies, Shrader, Oke, Burden, Spence, Keenlyside
10. LISTOPADU 2012, 18:45

W. A. Mozart
LA CLEMENZA DI TITO (Titus)
Bicket/Crowe, Frittoli, Garanča, Lindsey, Filianoti
1. PROSINCE 2012, 18:45

G. Verdi
UN BALLO IN MASCHERA (Maškarní ples)
Luisi/Radvanovsky, Kim, Blythe, Álvarez, Hvorostovsky
8. PROSINCE 2012, 18:45

G. Verdi
AIDA
Luisi/Monastyrska, Borodina, Alagna, Gagnidze, Kocán, Sebestyén
15. PROSINCE, 18:45

H. Berlioz
LES TROYENS (Trojané)
Luisi/Voigt, Graham, Giordani, Croft, Youn
5. LEDNA 2013, 17:45

G. Donizetti
MARIA STUARDA (Marie Stuartovna)
Benini/DiDonato , van den Heever, Polenzani, Hopkins, Rose
19. LEDNA 2013, 18:45

G. Verdi
RIGOLETTO
Mariotti/Damrau, Beczala, Volkova, Lučić, Kocán
16. ÚNORA 2013, 18:45

R. Wagner
PARSIFAL
Gatti/Dalayman, Kaufmann, Mattei, Nikitin, Pape
2. BŘEZNA 2013, 17:45

R. Zandonai
FRANCESCA DA RIMINI
Armiliato/Westbroek, Giordani, Brubaker, Delavan
16. BŘEZNA 2013, 16:45

G. F. Händel
GIULIO CESARE (Julius Caesar)
Bicket/Dessay, Daniels, Coote, Bardon, Dumaux, Loconsolo
27. DUBNA 2013, 17:45
11.10.2012 12:10
leo1983ladil som 72°E - Intelsat 4 ale nenašlo my MTV Middle East. ale nejaky arabsky sport futbal atd s nazvom EN8000 Frekvencia 12687 H 2016
15.10.2012 05:49
Ivo MašekRetro Music Television
Stanice dnes o půlnoci ukončila vysílání na své původní pozici a nadále už vysílá pouze na frekvenci nové. Je tedy nutné přeladění.

Parametry příjmu:
Astra 3B (23,5 stupně východně), 11797/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK
kódování CryptoWorks a Irdeto

[ATTACH=CONFIG]20138[/ATTACH]
17.10.2012 12:24
manowarPribudla nám nová stanica: TV Pětka...
Tu je program:
http://www.parabola.cz/clanky/4770/petka-predstavila-tv-program-startuje-15-10-2012-ve-2000-hodin/

A aj Technické parametre príjmu ak má niekto záujem:

Satelit: Astra 3B (23,5° východne)
Polarizácia downlinku: vertikálna
Frekvencia downlinku: 11 895 MHz
Modulácia: DVB-S / QPSK
Symbolová rýchlosť: 27 500 kS/s
FEC (Forward error correction): 5/6
Kódovanie: spočiatku FTA, neskôr CryptoWorks, Irdeto
17.11.2012 06:13
na družici 28,5°E se objevil nový ruský program RT HD - anglický zvuk, FTA.
Parametry : 11224 V 27500 - hlásí se jako 53148

Zatím jsou vysílány jen různé testy....
20.11.2012 01:13
Dagy2Nemusíte nič tentokrát pridávať, ale pre majiteľov HD boxov a 3D TV:
15.12. 3D vysielanie na ARTE HD 19.2E 10,803 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
v čase 20:15 do ca polnoci vysielanie niekoľkých dokumentov v 3D, predpokladám SBS tak ako Arte už mali minulý rok vysielanie celý deň.

20:15 h dokument zo štrasburskej katedrály
21:45 h cesta do vesmíru, s doprovodom astronautov a NASA Johnson Space Centre v Houstonu.
22:25 h dokument o dobrodružstve nemeckých horolezcov.

Dobrý 3D príjem.
25.11.2012 02:26
Ivo Mašek 4k Ultra High-Definition test channel "Service 2". Astra 2B (28,2°E)

technické parametry:
Astra 2B (28,2°E), freq. 12,441 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, Pilot OFF, RollOff 0.25, FTA
Pro příjem Ultra HD vysílání musíte mít samozřejmě televizor s podporou tohoto formátu
1.12.2012 05:56
KamilZTohle je opak, o ukončení: Příjem atraktivních britských kanálů s malými parabolami skončí v úterý 4. prosince

Lucemburský operátor SES, dominantní poskytovatel satelitních služeb v Evropě, ukončí v úterý vysílání britských stanic z družice Astra 1N a překlopí je na Astru 2F. Společnost o tom informovala prostřednictvím komunitního portálu Facebook. „BBC (Trp 2.061) bude migrovat na Astru 2F ve stejný čas jako Channel 5 (Tp 2.057), ITV (2.059 & 2.063) a Channel 4 (Tp 2.068). Na Astru 2F budou přesunuty příští úterý. Zároveň tím bude ukončen přesun stanic na tuto družici,“ odpověděl jednomu ze zájemců admin stránky SES

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/prijem-atraktivnich-britskych-kanalu-s-malymi-parabolami-skonci-v-utery-4-prosince/
12.12.2012 08:21
Hornet F-18[QUOTE=losos;435743]Nalaďte si na družici 9°E program Concert 121212

Parametry : Eutelsat 9A (9°E), freq. 12,054 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

Je to distribuční linka velkolepého benefičního koncertu ve vysokém rozlišení (HDTV) na pomoc obětem hurikánu Sandy. Koncert se koná ve středu dne 12.12.2012 v 19:30 hodin času ET ( 01:30 hodin našeho času 13.12.2012 ). Odtud název programové pozice Concert 121212 .
Více podrobností na Parabole zde : http://www.parabola.cz/zpravicky/18269/concert-121212-testuje-fta-v-hd-kvalite-na-9e/[/QUOTE]

Pojde to aj niekde inde? nic som nenasiel ...

- -
12.12.2012 08:36
StDOdpoledne povídali Bavoři v radiu (Bayern3), že to dává i Sky na Astře nekodované.
12.12.2012 09:11
Hornet F-18Mam len 28,5 23.5 19,2 a 13 ...
28,2 u nas len s velkym tanierom :-(
18.12.2012 10:22
karlita25Potřebuji osvěžit ruštinu - poradí mi někdo, co se da v ruštině naladit? Russia today v angličtině není to pravé :-).
Nejlepe zpravy či cos podobného. Jsem v tomto oboru amater, takze mam parabolu 80 a naladěno na Astry, karty od skylink a lezíme kousek od Jesenice u Prahy, s volným vyhledem na jih :-).
Dekuju
18.12.2012 10:31
KamilZObávám se, že v našich končinách (předpokládám 19.2 a 23.5) nebude nic extra použitelného viz http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/ a http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5/. Jistější bude nějaké internetové vysílání (TV, rádio).

Seznam ruských stanic na satelitech je zde: http://cz.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=rus&num_pays=&num_genre=&num_crypt=&num_standard=&ordre=freq , ale to bude chtít motor :-)
18.12.2012 10:42
karlita25Ja tuhle stranku nasla, asi by to slo pred hot bird, ci jak se to presne jmenuje, podle vypoctu pro parabolu mi vyslo
Parabola Elevace:32.8°, Azimut: 182.1°, LNB skew: 1.3

cemuz v podstate rozumim, tedy obsahove, nikoliv do dusledku - asi bych musela hybat s parabolou? Je to tak? do ceho se mi vubec, ale vubec nechce, ( a hlavne bych to asi neumela) , protoze o ty Astry nechci prijit.
Jedna je Parabola Elevace:32.6°, Azimut: 174.0°, LNB skew: 3.6°, napr.
Nektere hodnoty vypadaji pro me neskolene oko docela podobne, jine nikoliv ...
18.12.2012 10:55
karlita25pro podobne zoufalce, co hledaji jsem nasla zajimavou stranku, snad to tu muzu umistit: http://www.onastra.cz
tam se da zjistit napr. podle jazyka, ktere kanaly jsou dostupne - ted uz mam tedy potvrzeno, ze pres Astru nic moc, 5stupnuE asi nenaladim
19.12.2012 12:46
Dagy2Karlito, doplniť jedno LNB na parabolu - pokiaľ máš teda Astru 19.2E a Astru 23.5E, pribudne tretie napravo od 19.2E keď sa pozeráš smerom do taniera pre HotBird 13E.
Je tam zopár ruských staníc. Na parabole 80cm to ide výborne. Žiadnou parabolou nehýbať
27.12.2012 02:17
lososPřidejte si do settingu další nový HD program :

technické parametry - KBS World HD :
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,476 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - KBS World SD :
Eutelsat Hot Bird 13A (13°E), freq. 11,623 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
4.1.2013 07:46
lososPokračování oblíbené série satelitních operních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku na sebe v novém roce nenechá dlouho čekat. První letošní přímý přenos proběhne již v sobotu 5. ledna 2013, a to od neobvyklých 17:45 hodin . Na programu bude vzácně uváděná opera francouzského romantického skladatele Hectora Berlioze Trójané.

Převzato ze SatCentrum, kde také najdete mnohem víc dalších podrobností...

Kromě družice 1°W a 5°W METOP vysílá i na družici 15°W, frekvence 11084 H 13310
5.1.2013 04:12
pfornalPřenos z Metropolitní opery v NewYorku: METOP feedy:
0.8W
[FONT=Arial][SIZE=2]TP: 11494 - Pol: V - SR: 13310
[/SIZE][/FONT][FONT=Arial]TP: 11472 - Pol: V - SR: 13310

5°W
[/FONT][FONT=Arial]TP: 11592 - Pol: H - SR: 26620 [/FONT][FONT=Arial][/FONT]
7.1.2013 06:26
Ivo MašekSatelitní operátor Eutelsat Communications začne zítra prostřednictvím pozice 10 stupňů východně (družice Eutelsat 10A) šířit první demo kanál pro Evropu, který bude mít rozlišení 4K označované také jako Ultra HD. Tato kvalita obrazu přinese čtyřikrát vyšší rozlišení než má Full HD vysílání. Demo kanál bude pracovat v progresivním režimu 50 snímků za vteřinu. Jako kompresní formát bude využit MPEG-4 a datový tok by se měl pohybovat okolo 40 Mbps. Signál bude na družici posílán z teleportu v Rambouillet u Paříže.

http://www.pressebox.de/pressemitteilung/eutelsat-visavision-gmbh/Eutelsat-startet-Europas-ersten-Kanal-fuer-Ultra-HD-4K/boxid/565244
11.1.2013 12:08
losos 1. února 2013 ve 20.00 hod. vstoupí do domácího televizního éteru unikátní stanice Prima ZOOM – první neplacený dokumentární kanál v ČR, který divákům přinese špičkové dokumentární filmy z oblasti vesmíru, přírody, dějin civilizace, historie válek či největších světových katastrofTematicky tak Prima ZOOM pokryje zájmy všech věkových skupin a stane se programem pro celou rodinu, který nabídne malým i velkým nejen zajímavé informace, ale zároveň i fascinující zábavu.

Satelitní příjem Prima ZOOM bude možné naladit na ASTRA 3B (tp. 12,070 H, po "staré" pozici Nova Cinema) , kódován bude v systému Irdeto i Cryptoworks, k dispozici bude na kartách SkyLink (v nabídce pro ČR) a CS Link.

Převzato ze SatCentrum, kde také najdete více podrobností :
http://www.satcentrum.cz/clanky/18133/prima-zoom-zacina-vysilat-1-unora-ve-20-00-on-line-magazin-www-prima-zoom-cz-startuje-jiz-dnes/
14.1.2013 09:44
Ivo Mašek Nova Cinema na satelitu:

kmitočet: 11,973 GHz
SR: 27 500
FEC: 5/6
kódování: Conax, Irdeto, a CryptoWorks

Nová frekvence Nova Cinema (11,973 GHz) již obsahuje i jiné programy z rodiny Nova – Nova Sport a TV Fanda.

[ATTACH=CONFIG]21265[/ATTACH]
15.1.2013 09:49
jackino17.1. startuje nová německá FTA stanice Sat.1 Gold
Astra 1(19.2)
12 544 H
22 000
5/6
http://www.parabola.cz/zpravicky/18168/19-2e-sat-1-gold-prevezme-jednu-z-pozic-sixx/
26.1.2013 01:05
interfernet422Tuto neděli, tj. 27.1.2013 mohou majitelé dekódovacích karet skylinku a freesatu zdarma sledovat programy z balíku HBO. Info z webu parabola:
12.2.2013 02:51
Ivo MašekNa satelitu Eutelsat 5 West A (5°W) odstartoval nový DVB-S multiplex skládající se z osmi afrických stanic. Celý paket je vysílán FTA a příjem na našem území je možný s parabolami od průměru 60 cm.
- Berbere: kanál určen pro původní obyvatele severní Afriky a Sahary, žijící ve Francii.
- La Chaine du Futur (LCF): soukromá televizní stanice z republiky Togo.
- Télé Sahel: veřejnoprávní televizní stanice z Nigérie.
- DRTV International: televizní kanál republiky Kongo. (V Evropě je možné vysílání sledovat ze satelitu Eutelsat 7A / 7°E).
- MBOA TV: hudební televizní stanice africké kultury.

[ATTACH=CONFIG]21754[/ATTACH]
16.2.2013 09:48
jackinoNa satelitu Hotbird 13e testuje stanice AAA Family
11 642 H
27 5000
3/4
podle upoutávek na filmy to vypadá dobře,ale čert ví co z toho vyleze
18.2.2013 12:27
lososKdysi - na začátku tohoto vlákna jsem slíbil, že se vynasnažím popisovat zajímavosti (a hlavně novinky) ve vysílání FTA TV programů (specielně HD) na různých družicích, ale protože se v poslední době nic zvláštního nového neděje, tak nemám o čem psát. Promiňte mi to, moc se dodatečně omlouvám...
18.2.2013 12:40
vspvsak ty si tema najdes, i kdyz neni o cem :-)

ale vazne: ani na specializovanxch webech a orbit newsletterech se nic nepise, abys to mohl prelozit? Mam ti je vyjmenovat?

www.satkurier.pl
www.satbeams.com/transponder

Ne ze by me zajimalo FTA...

abych nebyl OT, tak pro priznivce FTA testu: www.parabola.cz/zpravicky/18665/podvodni-testy-na-13e/
21.2.2013 09:59
jackinoNa astře 19.2 jede momentálně FTA program Canal+Dcine
11 318 V
22 000
5/6 ****Obraz jako břitva
27.2.2013 07:26
8.3.2013 03:06
ander1TV Smíchov a TV Telka

Skylink dnes nečakane zaradil do svojej ponuky tematické kanály TV Novy - TV Smíchov a TV Telka.

Satelit: Astra 3B - 23,5E
Frekvencia: 11876 H 27500 5/6
14.3.2013 08:46
ander1Folx TV

Prostredníctvom satelitu ASTRA 1L (19,2°E) začal testovať nový hudobný kanál s názvom Folx TV. Vysielanie je dostupné nekódovane na transpondéri rakúskej verejnoprávnej ORF, frekvencii 12 692 MHz. Oficiálny štart televízie je naplánovaný na 15. apríla 2013.

Folx TV bude 24 hodinový hudobný kanál zameraný na folk pre nemecko hovoriace krajiny, medzi ktoré patrí Rakúsko, Švajčiarsko a samozrejme Nemecko. Vo vysielaní sa majú objavovať tie najväčšie hity ľudovej hudby. Milovníci valčíkov a poliek si tak prídu na svoje.

Technické parametre pre príjem:
Družica: ASTRA 1L (19,2°E)
Frekvencia: 12 692 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 5/6
Modulácia: QPSK
Norma: DVB-S
Provider: -
Názov: Folx TV
Kódovanie: nie
30.3.2013 07:43
lososPodle : http://www.parabola.cz/zpravicky/19047/dubai-racing-hd-odstartoval-fta-na-26e/
Technické parametry :
Badr 4 (26°E), freq. 12,130 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, service ID 2217, video PID 1117, audio PIDy 1217/1218, FTA

Tak jak se vám líbil první den vysílání ? Všimli jste si té do nebe tyčící tribuny ? Ostatně, celé to bylo úchvatně nádherné... i ohňostroj... - je to holt úplně jiný svět...

I druhý den byl famózní...

Co uvidíme dál ? To jsem sám zvědav... (žeby závody velbloudů ?)
2.4.2013 05:22
Fanoušky hudebních televizí potěší změna v distribuci britských videoklipových stanic. Na družicích Eutelsat 28A (28,5°E) a Astra 2A (28,2°E) vysílá volně dalších 6 hudebních televizí SD - Heat, Magic, The BOX, Kiss, Smash Hits a Kerrang .
Celkem jich tam teď vysílá již 27 kousků, všechny SD.

Technické parametry :

satelit: Eutelsat 28A (28,5°E)
kmitočet: 11,585 GHz
FEC: 2/3

satelit: Astra 2A (28,2°E)
kmitočet: 12,480 GHz
FEC: 2/3

Převzato z Paraboly.

Naladil jsem je všechny na jedné společné pozici 28,5°E.
Laděno na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm)
2.4.2013 10:48
Hornet F-18Len by som chcel upresnit lososa:
na 28,5 idu len prve dve stanice - Heat a Magic
a dalsie styri idu na 28.2 teda ten posledny riadok, ze sa daju vsetky naladit na 28,5 neplati.
2.4.2013 11:25
lososJá jsem si je bez problému naladil všechny na 28,5°E - asi záleží na velikosti paraboly, ne ?
Jak všichni, kdo občas čtou "settingy", vědí, vše ladím na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm).
Pokud má někdo parabolu menší, tak si asi musí tyto programy naladit na obou pozicích - t.j. 28,5°E i 28,2°E - samozřejmě u paraboly natáčené motorem.
(Nebo udělat kompromis a nastavit parabolu s motorem na 28,35°E - t.j. někam mezi obě družice...)
A pro jistotu jsem ty programy z TP 12480 v mém settingu naladil i na družici 28,2°E....
2.4.2013 11:35
Hornet F-18losos,
moze to zavisiet od velkosti paraboly, ja mam E-85, taze o dost menej ako tvoja 105-ka.
Nejdem polemizovat ci mam pravdu alebo nie :-) to nie je podstatne, myslim, ze na upresnenie to tam mohlo byt napisane. Nie kazdy to vie a potom moze mat problem pri ladeni, ta info je tam podla mna trosku klamna :-)
2.4.2013 11:36
kofolakJe uplne jedno ci budete hovorit o 28.5 alebo 28.2, podstatne su parametre a hlavne, ze obe druzice su prijimane cez jedno LNB.
3.4.2013 08:29
jackinoNa satelitu Turksat 42e začala vysílat turecká FTA stanice FOG TV stanice vysílá mimo jíné každý víkend(pá,so,ne,po)zápasy 2 bundesligy
11 556 Vertikal
27 500
3/4
Teď jsem se mrknul ještě na program http://www.fogtv.com.tr/#FOGTV a dávají v sobotu i neděli zápasy rakouské bundesligy
3.4.2013 08:47
KamilZ Nekódovaný kanál 3sat nabídne 1. května opět den plný koncertů.

Coldplay, Queen, Take That, Westlife, Kylie Minogue, Shakira a mnozí další. To jsou interpreti, které budou moci vidět diváci na obrazovce 3satu letos.

http://www.digizone.cz/clanky/nekodovany-kanal-3sat-nabidne-1-kvetna-opet-den-plny-koncertu
9.4.2013 05:05
jackinoNa satelitu Astra 19.2°(Canal Sat) vysílají FTA kanály Teletoon + ,Disney XD France
12 640 V
22 000
5/6
Pokud vám nejedou programy TNT tak si znovu prolaďte frekvence frantíci dělali nějakou rošádu na TP
11 856V 27 500-3/4
12 402H 27 500-3/4

_______
30.5.2013 07:41
lososMísto programu EroXX HD zařadil Skylink nový hudební program 360 TuneBox HD :

http://www.digizone.cz/clanky/v-cesku-a-na-slovensku-startuje-kanal-360-tunebox-ve-skylinku-vystridal-eroxx-hd/

Cu bude dál ?
1.6.2013 01:23
pfornalNa pozici 13°e (HotBird) zahájila 1.6.2013 zkušební vysílání izraelská zpravodajská stanice i24 News , která se chce stát informačním protipólem TV AlJazeera a France24. Vysílání by mělo být šířeno v anglické, francouzské a arabské mutaci.

Parametry příjmu:
Družice:Eutelsat 13B-HotBird, 13°e TP: 11471, pol: V, SR: 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, (MPEG-4/SD), FTA
i24News English (SID:24)
i24News Arabic (SID:25)
31.8.2013 12:49
jackino PRO FANOUŠKY FOTBALU:
Na sateltu Turksat 42e vysílá Turecká FTA stanice TVNET,která získala práva na argentinskou,ukrajinskou a belgickou fotbalovou ligu*
TV Net 12,654/V turecky 4444 5/6
21.9.2013 11:11
lososPokud milujete katamarány (já ano), tak si nalaďte program Americas Cup na družici 10°E :
Frekvence 11172 H 7120 - samozřejmě HD.
Zkuste také frekvenci 11190 H 7120 .

Pro ty, co to zatím neznají, jsou to finálové závody mezi katamaránem USA (tým Oracle) a NZL (tým Fly Emirates).
Zpravodajství z jednotlivých závodů lze také sledovat na Nova Sport HD (např. 25/9 ve 12:05 a také jindy).
26.9.2013 07:29
Solaris1Ahoj,

prosim je mozne nekde koukat na rugby anglickou ligu?

Diky
26.9.2013 07:38
Ivo MašekNevím, jestli se to za rok nezměnilo:
http://www.digizone.cz/clanky/bbc-vam-nabidne-zdarma-ze-satelitu-na-co-jen/
[QUOTE]Nejatraktivnější pořady vysílá podle očekávání vlajková loď BBC, tedy její první program. BBC One má zajištěna například vysílací práva pro přenosy Formule 1, Ligového poháru (The League Cup) nebo Rugby šesti národů (Six Nations Rugby).[/QUOTE]
[QUOTE]V Six Nations Rugby proti sobě každoročně stojí týmy Anglie, Francie, Irska, Itálie, Skotska a Walesu.[/QUOTE]
26.9.2013 09:48
Dagy2Ďalšie FTA HD na 19.2E 10891 H DVB-S2 8PSK 2/3 22000
RBB HD
HR HD
MDR HD
Počet FTA HD programov na 19.2E tak dosiahol počet 30 (bez regionálnych klonov a demo programov).
27.9.2013 07:46
Hornet F-18Dagy, urcite su dobre tie parametre? Nenaladil som vobec nic...alebo sa maju este len objavit?
27.9.2013 08:02
Dagy2Ftipálci...
Oficiálna správa ARD hovorila, že tieto programy budú od decembra. Ale spustili ich niekedy tento týždeň a teraz sú preč:

Kingofsat:
(22h52) ARD Digital: rbb Brandenburg HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10350 PID:5301[MPEG-4] /5302 German,5303 mis,5306 German), it is no longer transmitted by satellite in Europe.
(22h52) ARD Digital: rbb Berlin HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10351 PID:5311[MPEG-4] /5312 German,5313 mis,5316 German), it is no longer transmitted by satellite in Europe.
(22h52) ARD Digital: MDR Sachsen HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10352 PID:5321[MPEG-4] /5322 German,5323 mis), it is no longer transmitted by satellite in Europe.
(22h52) ARD Digital: MDR S-Anhalt HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10353 PID:5331[MPEG-4] /5332 German,5333 mis,5336 German), it is no longer transmitted by satellite in Europe.
(22h52) ARD Digital: MDR Thüringen HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10354 PID:5341[MPEG-4] /5342 German,5343 mis), it is no longer transmitted by satellite in Europe.
(22h52) ARD Digital: hr-fernsehen HD has left 10891.25MHz, pol.H (DVB-S2 SID:10355 PID:5351[MPEG-4] /5352 German,5353 mis,5356 German), it is no longer transmitted by satellite in Europe.

takže asi predsa len v tom decembri...
2.10.2013 11:01
losos Sobota 5.10.2013 18:45

Petr Iljič Čajkovskij: Evžen Oněgin – nová inscenace
Valerij Gergiev / Fiona Shaw
Mariusz Kwiecień (Evžen Oněgin), Anna Netrebko (Taťána), Oksana Volkova (Olga), Piotr Beczała (Lenský), Alexei Tanovitsky (Gremin)

Další zajímavé podrobnosti viz zde :
http://www.satcentrum.cz/clanky/19393/7-sezonu-satelitnich-prenosu-z-metropolitni-opery-zahaji-dva-ruske-tituly-evzen-onegin-a-opomijeny-sostakovicuv-nos/
4.10.2013 11:23
Dagy2Astry 1N a 2F 28.2E prebrali mnohé programy z Eurobird 28.5E. Napriek tomu, že sa u nich uvádza UK beam, všetky TV a takmer všetky R programy bežia u nás na 85cm parabole. Treba však preladiť na nové frekvencie.
12515 H 22000
12522 V 22000
12545 H 22000
12552 V 22000
12581 V 22000
12610 V 22000
12640 V 22000
12670 V 22000
5.10.2013 05:36
lososPro ty, kdo pozapomněli :

METOP na 1°W vysílá :

11473 V 13312
11495 V 13312
11513 V 13312

Vysílá také na 5°W :

11592 H 26620
2.12.2013 09:14
Ivo Mašek
[ATTACH=CONFIG]25559[/ATTACH]

Dva programy alžírského veřejnoprávního vysílatele ENTV zahájily nekódované šíření prostřednictvím družice Astra 1L na pozici 19,2 stupně východně, tedy přesně ze stejného odbytiště, z něhož mohou diváci v Čechách a na Slovensku přijímat i řadu volně distribuovaných německy hovořících kanálů. Na Astře 1L jsou v režimu free-to-air (volně) k dispozici programy Canal Algérie a Algerie 3. Pro sledování v našem regionu není nutné žádné speciální vybavení. Postačí parabola běžných rozměrů a přijímač pro sledování stanic v klasickém rozlišení.
Vysílá se v arabštině a francouzštině.
Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 11597/V, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

zdroj: DigiZone
5.12.2013 05:50
losos Na 19,2°E odstartovalo 5 nových německých HD programů.
10891 H SR 22000, FEC 2/3, normaDVB-S2/8PSK,
11053 H SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK

Pěkný článek o tom je zde :
http://www.digizone.cz/clanky/mala-televizni-revoluce-na-satelitu-astra-startuje-pet-nekodovanych-hd-kanalu/
11.12.2013 02:14
lososKoho by nezajímalo, co se v posledních dnech děje na Ukrajině, že ? Z našich zpráv na ČT24 se toho moc nedozvíme...
A tak jsem hledal, kde bych se dozvěděl víc.
Družice 4°W je ukrajinskými FTA kanály doslova prošpikovaná a na některých je možno shlédnout i LIVE zpravodajství z ulic Kijeva.
Specielně se tomu věnuje program 112 Ukraine HD - viz jejich logo.
Kdo máte motor, občas se tam mrkněte, budete mít oproti ČT24 náskok asi tak půl dne i víc...
Je to na TP 10806 H 30000 FTA (1080i).
Můžete také srovnat jejich screen a studio s naší ČTHD. :-)
A připomeňme si také to, že žádná naše HD televize nevysílá FTA .

Když už jsme u této družice, věnujte pozornost i hudebnímu programu Tonis HD (také FTA), který v noci vysílá i něco jiného než hudbu... a sice pořady pro dospělé...

Přímé přenosy z manifestací najdete také zde :
Espreso TV , satelit Astra 4A, 4,8°E , TP 12380 H 27500 (FTA)
12.12.2013 12:08
Hornet F-18Vie niekto, kde sa da znovu naladit Radio "Gold" ? Sucasna pozicia na 28.5 fr. 12 523 V 27 500 uz "par" dni nefunguje a na rovnakej frekv. aj Planet Rock a Heart TV, rovnako nejde ABS Rad 90s na 28,5 12 607 V.
Suvisi to s presunmi angl. sat? Zverejnili teraz aj info, ze presuny budu na zaciatku buduceho roka - februar/unor. Budu sa dat chytit potom na beznu 80-90 ku antenu anglicke hudobne TV a Rozhlasove stanice , ktore idu teraz na 28,5 ?
Bude ich skoda, ked nepojdu.... :-(
Radio Gold uz pred nedavnom preladovali, islo o dost slabsie, ale aspon islo.
13.12.2013 01:27
StDČtyřka kanál Das Vierte proslulá reprízami starých filmů prokládaných nekonečnými reklamními bloky (nebo spíš naopak reklamou prokládanou cucky filmů...) na Astře končí a na jeho místě bude od 17. ledna 2014 Disney Channel FTA.
Podrobnosti zde:
http://www.disney.de/disney-channel/

Jinak sbohem a šáteček! (zdroj. email Das Vierte)

[ATTACH=CONFIG]25715[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]25714[/ATTACH]
15.12.2013 02:42
charlie_k[QUOTE=Hornet F-18;475797]Vie niekto, kde sa da znovu naladit Radio "Gold" ? Sucasna pozicia na 28.5 fr. 12 523 V 27 500 uz "par" dni nefunguje a na rovnakej frekv. aj Planet Rock a Heart TV, rovnako nejde ABS Rad 90s na 28,5 12 607 V.
Suvisi to s presunmi angl. sat? Zverejnili teraz aj info, ze presuny budu na zaciatku buduceho roka - februar/unor. Budu sa dat chytit potom na beznu 80-90 ku antenu anglicke hudobne TV a Rozhlasove stanice , ktore idu teraz na 28,5 ?
Bude ich skoda, ked nepojdu.... :-(
Radio Gold uz pred nedavnom preladovali, islo o dost slabsie, ale aspon islo.[/QUOTE]
Hnula se ti parabola, mně to hraje!
15.12.2013 11:54
Hornet F-18charlie_k,
nie nepohla sa, je to preladene na Astra 2F 12522 V 22000 5/6, takze sa zmenilo SR z 27500 na 22000. Uz mi to ide :-)
Parabola je na balkone(lodžii) vo vnutri, v zavetri, nema dovod sa pohnut. Ale je zaujimave, ze tebe to ide.
19.12.2013 10:24
jackinoNa satelitu Bulsat 39° začala vysílat hudební stanice Magic TV ,vysílá převážně hudbu 80a90let
Hellas Sat 2 (39°E), freq. 11,135 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA
26.12.2013 08:07
charlie_kJestli to nebude tím, že já si transpondéry přidával ručně a mám tam 22000.
27.12.2013 10:19
lososPro ty, kdo nemají možnost sledovat program Espreso TV na družici 4,8°E - vězte, že tento program lze sledovat v přímém přenosu i na internetu :

http://wwitv.com/tv_channels/b6702-Espreso-TV-Ukraine.htm

Je to nepřetržité vysílání z ukrajinské revoluce z Evromajdanu (přejmenované Náměstí Nezávislosti) prokládané zprávami. Občas si to zapněte, někdy to opravdu stojí za to. Koncerty, zpěváci - viděl jsem i K.Schwarzenberka a také M.Kocába a výborné hud. skupiny, např. kozáky, kteří jako by vypadli ze známého slavného obrazu Ilji Repina “Záporožští kozáci píší dopis tureckému sultánovi”.
Za týden jsem se o Ukrajině dozvěděl víc, než za celý život předtím... - žel, nemají to lehké...

Tak dnes, 31.12. se na Evromajdanu opravdu vytáhli..., velmi vysílání vylepšili, mrkněte se sami !
(Pojízdné kamery na drátech, rozšířené jeviště, lasery a pod. - jen je škoda, že je to stále jen v SD)
29.12.2013 10:08
Dagy2[QUOTE=losos;477297]Za týden jsem se o Ukrajině dozvěděl víc, než za celý život předtím... - žel, nemají to lehké...[/QUOTE]

Pro ty co mají opravdu zájem skutečně o víc než tuto technickou lahůdku doporučuji ukrajinskou přítelkyni (myšleno skutečně vážně). Pro ostatní přeji ještě ostřejší obraz a zvuk v roce 2014.

P.S. Pro staroženáče, kteří již nechtějí nic riskovat doporučuji víkend v Karlových Varech
5.1.2014 12:06
ongaidShit - a ani u jednoho z nových TP nemám signál! Proč?
U ostatních TP mám 90%. Co je špatně?
Par.80 s motorem, Arriva 200 HD.
Kdo poradí?
Stejně jsem na tom s TP 10806 H 30000 z družice 4°W s ukrajinskými FTA kanály.

[QUOTE=losos;474984] Na 19,2°E odstartovalo 5 nových německých HD programů.
10891 H SR 22000, FEC 2/3, normaDVB-S2/8PSK,
11053 H SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK

Pěkný článek o tom je zde :
http://www.digizone.cz/clanky/mala-televizni-revoluce-na-satelitu-astra-startuje-pet-nekodovanych-hd-kanalu/[/QUOTE]
11.1.2014 06:45
Dagy2Neviem či to tu už bolo:
Hotbird 13E 12479 8PSK 3/4 H 29900
- Sport UNO, Sport DUE, Sport TRE zatiaľ FTA, rôzne športy, záznamy zo starších veľkých zápasov talianskej ligy
- kto má rád taliansku kuchyňu a chce sa naučiť variť talianske jedlá - skutočne výborná stanica Alice Cuccina. V EPG na 7dní si možno nájsť jedlo o ktoré máte záujem a napríklad si ho nahrať. Je to bez zbytočných kecov a reklám známych z iných staníc, tu to skutočne varí a vtedy keď je to v EPG
18.1.2014 04:55
lososPro ty, co o tom ještě nevědí - na 13°E fungují FTA již delší dobu některé Eurosporty (i s českým zvukem). Jde volně i Eurosport 2 na 11240 V .
Funguje i Eurosport HD Czech na 11278 V 27500.
19.1.2014 06:13
lososFascinující souboj demonstrantů s policií (Berkut) v přímém přenosu na ESPRESO TV ...případně Channel 5 ..., pusťte si to, nebudete litovat, je to lepší, než mnohý akční film...
Vysílá se to i na internetu :
espreso.tv
Vpravo nahoře jsou dvě malé obrazovky s dvojím vysíláním v přímém přenosu - jedno z Euromajdanu a druhé z té bitvy na ulici Gruševskogo. Právě teď tam demonstranti staví katapulty a obří šísle (praky)...
nebo
ukrstream.tv .....tam mají lepší obraz...
také na
spilno.tv
23.1.2014 03:12
Ivo MašekKdyby jste náhodou nechytili kanál Channel_5 (FTA ze satelitu Astra 4A (4,8°E), na kmit. 12,284 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK), vězte, že "porucha" není u vás:
[QUOTE]Ukrajinský zpravodajský kanál Channel 5 Ukraine je záměrně rušen. Myslí si to hlavní redaktor kanálu Vladimir Mželskij. Jde o pokrytí událostí z protivládních demonstrací v ulici Hrushevskoho v Kyjevě.

Již několik dní trvá boj mezi silami v oblasti vymáhání práva a opozice. Průběh celé akce se snaží přinášet stanice Channel 5 Ukraine ale po několika sekundách přímého přenosů dojde ke ztrátě signálu.
Během prvních tří, čtyř sekund je všechno v pořádku a později začne signál slábnout a vznikají problémy se zvukem a připojením, řekl Vladimir Mželskij.

[/QUOTE]
Zdroj: Parabola.cz
23.1.2014 03:39
lososAno, to samé se dělo i u ESPRESO TV. Já jsem si to hned myslel, že tam rušičky pracují naplno...
Někdy to ale jede ok a tak je možné spatřit různé hrozné záběry, např. jak policejní těžkooděnec střílí na demonstranta a po úspěšném zásahu hrdě zvedá pravici s palcem nahoru (a zřejmě volá "zásah") a potom se s okolními těžkooděnci navzájem poplácávají po ramenou.
Střelci se také specializují na kameramany a fotografy - a protože ti mají obvykle zakryté pravé oko foťákem, či kamerou, tak je střílí do levého oka. Hnus. Ukazovali několik takto zraněných, ležících v nemocnici.
Občas milice obchází nemocnice a raněné sbírají a odvážejí do basy, atd.
Fascinující byly včera záběry, když se ráno těžkooděnci rozhodli zaútočit - dvě barikády překonali za deset minut a potom pronásledovali demonstranty dál po ulici - bylo to jako hromadný Maratónský běh v New Yorku... - to ještě pneumatiky nehořely. Později se policajti začali opět stahovat na původní pozice a na zpáteční cestě sebou odnesli mnoho pneumatik, kterých byly na různých místech ulice přichystány celé hromady. Neodnesli však ani zdaleka všechny a poté demonstranti využili příznivého směru větru, který vanul od nich směrem k těžkooděncům a pneumatiky zapálili, čímž tak vytvořili novou, tentokráte hořící barikádu. Kdo viděl někdy zblízka, jak umí hořet guma, tak ví, jaké je to peklo. A ten šílený hustý černý kouř, přes který není nic vidět...
Další a další pneumatiky přikládali na oheň celých 24 hodin, až do příměří s policií, kdy hasiči ohně uhasili...
Na ukázku to stačí, dál se dívejte sami...
Snad jen - kdepak asi ty pneumatiky berou ? Někdo jim jich musí neustále přivážet nákladními auty celé hory...
Schválně jsem si kvůli té ukrajinské revoltě koupil alespoň kapesní ukrajinský slovník, a i když v něm spousta výrazů chybí, velmi mi pomáhá přeložit si ty zprávy, co neustále běží dole na obrazovce.
28.1.2014 09:43
libor1[QUOTE=losos;475725]Koho by nezajímalo, co se v posledních dnech děje na Ukrajině, že ? Z našich zpráv na ČT24 se toho moc nedozvíme...
A tak jsem hledal, kde bych se dozvěděl víc.
Družice 4°W je ukrajinskými FTA kanály doslova prošpikovaná a na některých je možno shlédnout i LIVE zpravodajství z ulic Kijeva.
Specielně se tomu věnuje program 112 Ukraine HD - viz jejich logo.
Kdo máte motor, občas se tam mrkněte, budete mít oproti ČT24 náskok asi tak půl dne i víc...
Je to na TP 10806 H 30000 FTA (1080i).
Můžete také srovnat jejich screen a studio s naší ČTHD. :-)
A připomeňme si také to, že žádná naše HD televize nevysílá FTA .

Když už jsme u této družice, věnujte pozornost i hudebnímu programu Tonis HD (také FTA), který v noci vysílá i něco jiného než hudbu... a sice pořady pro dospělé...

Přímé přenosy z manifestací najdete také zde :
Espreso TV , satelit Astra 4A, 4,8°E , TP 12380 H 27500 (FTA)[/QUOTE]

Ahoj,ten kmitočet 10806 H 30000 nemůžu najít v přehledech jelikož musím zadat i ostatní parametry do boxu aby mě to stáhlo program.Můžeš to upřesnit díky.
Už je to ok
28.1.2014 10:35
28.1.2014 11:22
libor1[QUOTE=jito;480572]http://cz.kingofsat.net/pos-4W.php[/QUOTE]

Dík hledal jsem to na družici Astra4A 4,8°E
7.2.2014 07:11
losos Přelomovým satelitním přenosem Metop : Live in HD bude Rusalka v tradičním pojetí v češtině!

Sobota 8. února 2014 - od 18:45 - (asi 4 hodiny).
A. Dvořák: Rusalka
Nézet-Séguin / Schenk
Fleming, Magee, Zajick, Beczala, Relyea

Pro ty, kdo pozapomněli :

METOP na 1°W vysílá :

11473 V 13312
11495 V 13312
11513 V 13312

Vysílá také na 5°W :

11592 H 26620
8.2.2014 01:11
libor1Na jakých kmitočtech se to dá naladit?
12.2.2014 06:17
Dagy2Určite ho už máte všetci naladený:
BBC RedButton 2 Astra 28.2E 12552 V 22000 FTA šport, v súčasnosti 80% Sochi. tento TP fičí na 80cm parabole.
12.2.2014 06:22
lososBohužel je to jen v SD, čili nic pro fajnšmekry. :-)
12.2.2014 06:29
lososNáhodou jsem zapnul na 1°W kanál METOP na 11473 V 13312 a kupodivu je na něm vysílání, vyzkoušejte...
Snad ROYAL OPERA HOUSE ?
http://www.roh.org.uk/events/calendar
http://www.ticketmaster.co.uk/Royal-Opera-House-tickets-London/venue/451752
http://www.roh.org.uk/productions/don-giovanni-by-kasper-holten

Jede to i na družici 5°W na obou kanálech 11592 H 26620 .

Takže dnes v 19:00 hod Londýnského času, čili ve 20:00 našeho.

Don Giovanni
THE ROYAL OPERA
1 - 24 FEBRUARY 2014
MAIN STAGE

Kasper Holten, ROH Director of Opera, presents a mesmerizing new production of Mozart’s sublime tragicomedy.
1.3.2014 11:13
losos Sobota 1. března 2014 od 17:45 - snad zase na obvyklých frekvencích...

Alexander P. Borodin: Kníže Igor – nová inscenace
Gianandrea Noseda / Dmitrij Čerňakov
Ildar Abdrazakov (Kníže Igor), Oksana Dyka (Jaroslavna), Anita Rachvelishvili (Končakovna), Sergej Semiškur (Vladimír), Michail Petrenko (kníže Galický), Štefan Kocán (chán Končak)

Další podrobnosti zde :
http://www.satcentrum.com/clanky/20061/satelitni-prenos-met-live-in-hd-inscenace-knizete-igora-z-rise-snu/
15.3.2014 03:09
losos Sobota 15. března od 17:45 hodin

Satelitní přenos Met: Live in HD: hvězdná sestava nové inscenace Werthera
5.4.2014 11:47
losos Live in HD: Pucciniho Bohéma

V sobotu 5. dubna v 18:45 hodin
13.4.2014 06:59
Dagy2BRAVA HD
v FTA na 19.2E 12129 V 29700 8PSK 2/3
vychutnajte si klasiku v skutočnom HD s 5-ciferným dátovým tokom a DD5.1 zvukom kým to ide
25.4.2014 09:07
losos Sobota 26.4. v 18:45 Předposlední satelitní přenos sezóny Metop: Live in HD: Mozartova opera Cosě fan tutte (Takové jsou všechny)
8.5.2014 08:52
losos V sobotu 10.5.2014 v 18:45 hod - poslední satelitní přímý přenos letošní sezony Met: Live in HD: Rossiniho Popelka
15.5.2014 02:29
lososNa tomto programu můžete sledovat zajímavé záběry z povodní na Balkáně .
Frekvence 11304 H 30000 (nově naladit).

A když už budete na této družici, vězte, že tam jsou i další 3 zajímavé FTA HD programy : ETNO TV, FTV HD EUROPE a TARAF TV (něco jako Planeta HD na 39°E).
5.6.2014 07:55
pfornalROCK am RING fta na EinsPLUS HD (19°e) od 5.6. do 8.6.
SD: freq. 10,744 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
HD: freq. 11,053 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK
oficiální stránka: www.rock-am-ring.com
mj: Offspring, IronMaiden,Metallica,NineInchNails,QueensO.t.S.A,Kasabian,LinkinPark,KaiserChiefs,AlterBridge
5.7.2014 11:22
pfornal Astra 3A-3B: 23,5°e - 11648 - V - 7200 - DVB-S2/8PSK-3/4-pilot ON ...
feed ITVsport, ident TDF Coder2 - přenos ze 101. Tour de France od 5. - 21. 7.2014. Start v Leeds (UK). První 3 etapy na území Velké Británie. 3. etapa s cílem v Londýně. Další etapy na území Francie, ale také v Belgii a Španělsku. Podrobnosti na oficiální stránce LeTour: http://www.letour.fr/le-tour/2014/
23.7.2014 10:57
jackinoNa satelitu Turksat 4A@42*East začala vysílat stanice Rah-e-Farda TV 12 447 H 2400,loni dávali různé evropské fotbaly včetně PL,je sice ve východním svazku,ale tady na břeclavsku hraje na 80 plech
28.9.2014 02:41
pfornalNa pozici 46°e (AzerSpace) jde fta řada programů z paketu IveriaSat. Zajímavé jsou hlavně programy SilkNet.Georgia: SilkSports HD1-4 , Silk Kino Klasika a Hollywood .
Parametry příjmu: 46°e - TP 11.175, pol: V, SR 28800, FEC: 5/6, DVBS2/8PSK . Rozlišení 720p, ale poměrně nízký bitrate. Ladit je potřeba jako kódované programy.
8.10.2014 06:40
ander1na tejto frekvencii pod nazvom CZE 001
Astra 3A-3B: 23,5°e - 11648 - V - 7200

je CT sport bez LOGA
a
Bit rate 1801 KB/s
Rozlišovacia schopnosť 1080i

original CT sport s logom
12525/V/27500
je
Bit Rate iba 973KB/s
Rozlišovacia schopnosť 576i

momentalne dnes o 18:38 ide žensky futbal SK Slavia Sparta - FC Barcelona neviem ako to bude dalej

naladene na ferguson 202E + ... (v sprave)
10.10.2014 06:43
Dagy2Môžeš dať kompletné parametre? Na 11648 u mňa nie je zhola nič.
originál CT sport HD 11797-H-27500, 8PSK FEC 5/6
rozlíšenie 1080i, bitrate ca 7Mbps
10.10.2014 12:26
losos Již zítra, v sobotu 11. října v 18:45 hod zahajuje Verdiho operou Macbeth nová sezóna satelitních přímých přenosů z Metropolitní opery

Program přímých přenosů The Met live in HD sezony 2014-15:

Sobota 11. října 2014 18:45
G. Verdi: Macbeth
Luisi / Noble
Netrebko, Calleja, Lučić, Pape

Sobota 18. října 2014 18:45
W. A. Mozart: Le nozze di Figaro (Figarova svatba) – nová inscenace
Levine / Eyre
Majeski, Petersen, Leonard, Mattei, Abdrazakov

Sobota 1. listopadu 2014 17:45
G. Bizet: Carmen
Heras-Casado / Eyre
Hartig, Rachvelishvili, Antonenko, Abdrazakov

Sobota 22. listopadu 2014 18:45 (viz upozoznění níže)
G. Rossini: Il barbiere di Siviglia (Lazebník sevillský)
Mariotti / Sher
Leonard, Brownlee, Maltman

Sobota 13. prosince 2014 17:45
R. Wagner: Die Meistersinger von Nürnberg (Mistři pěvci norimberští)
Levine / Schenk
Dasch, Cargill, Botha, Appleby, Reuter, Kränzle, König, Rose

Sobota 17. ledna 2015 18:45 (viz upozoznění níže)
F. Lehár: The Merry Widow (Veselá vdova) – nová inscenace
Davis / Stroman
Fleming, O'Hara, Gunn, Shrader, Allen

Sobota 31. ledna 2015 18:45
J. Offenbach: Les Contes d’Hoffmann (Hoffmannovy povídky)
Abel / Sher
Gerzmava, Morley, Rice, Lindsey, Grigolo, Hampson

Sobota 14. února 2015 18:15
P. I. Čajkovskij / B. Bartók: Iolanta / Bluebeard’s Castle (Jolanta / Modrovousův hrad) – nová inscenace
Gergiev / Treliński
Netrebko, Beczala, Markov, Azizov, Tanovitski / Michael, Petrenko

Sobota 14. března 2015 17:45
G. Rossini: La donna del lago (Jezerní paní) – Met premiéra
Mariotti / Curran
DiDonato, Barcellona, Flórez, Osborn, Gradus

Sobota 25. dubna 2015 18:15
P. Mascagni / R. Leoncavallo: Cavalleria rusticana / Pagliacci (Sedlák kavalír / Komedianti) – nová inscenace
Luisi / McVicar
Westbroek, Álvarez, Lučić / Racette, Álvarez, Gagnidze, Meachem

Redakce satCentrum s využitím podkladů Radky Ondráčkové ze společnosti Aerofilms a www.metinhd.cz, 8. 10. 2014

Více podrobností najdete na satcentrum.
10.10.2014 03:52
ander1dnes nato pozeram

žiaden

Sila Signalu 45%
Kvalita Signalu 10%

takže bol to len veľky klam

---------- Doplněno v 15:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:51 ----------

[QUOTE=ander1;497327]na tejto frekvencii pod nazvom CZE 001
Astra 3A-3B: 23,5°e - 11648 - V - 7200

je CT sport bez LOGA
a
Bit rate 1801 KB/s
Rozlišovacia schopnosť 1080i

original CT sport s logom
12525/V/27500
je
Bit Rate iba 973KB/s
Rozlišovacia schopnosť 576i

momentalne dnes o 18:38 ide žensky futbal SK Slavia Sparta - FC Barcelona neviem ako to bude dalej

naladene na ferguson 202E + ... (v sprave)[/QUOTE]

dnes nato pozeram

žiaden

Sila Signalu 45%
Kvalita Signalu 10%

takže bol to len veľky klam
12.10.2014 06:57
Dagy2Aj keď teraz budem skutočne len hádať, myslím, že to nebol klam. Zrejme ČT potrebovala distribuovať prenos niekomu kto si ho kúpil (napr. "KatalánSport TV 2 HD" :-!!!) a dohodla si s ním ako najlepšiu trasu pre oba subjekty TP Astry 23.5E. Takže po hodine bola tma. Zajtra keď Slávia bude hrať s Vladivostokom, možno bude rovnaký feed na Yamal-e.

Prihováram sa, aby sme sem dávali len programy ktoré bežia "normálnym spôsobom" stabilne aspoň určitú dobu alebo počas nejakej špeciálnej udalosti - Olympiáda, MS vo vodnom limpopo :-)-
30.10.2014 04:24
losos23,5°E - HBO HD jde u Skylinku tento víkend volně (už běží...) - tak toho využijte a nahrávejte !
10.11.2014 06:57
pfornal Na kometě live:
Eutelsat 7B (7°e) TP:12,677 GHz pol: vertikál, SR: 7200, FEC: 5/6, DVB-S2-8PSK ... (patrně zprovozněno 11.11.2014 kolem 20:00 stejně jako přenosový kanál na webových stránkách.)
3SAT-HD /19°e-TP11347-V-22000/ bude v rámci VTprogramu dávat Nano Spezial v časech: 12.11.2014: 9:45-10:30 (oddělení modulu), 16:30-17:30 (přistání), 19:30-20:15, 23:30-00:20. 13.11.2014: 06:40-07:30.
Bližší info o celém projektu ESA stejně jako LIVE přenos najdete na webu:
http://www.esa.int/Our_Activities/Space_Science/Rosetta
Upoutávky včetně videí na YouTube... "Rosetta mission"
29.11.2014 04:13
lososNa 16°E jde momentálně FTA 54 programů, mnohé i HD (např. i MTV Live HD a také sporty) a snad i 3 péčka (možná až od 00 hod ?)
Podrobnosti viz v diskuzi na Parabole :
http://www.parabola.cz/forum/topic-83479/

Na frekvence se mrkněte v najmsat do sekce Foot tv - tam je i uvedeno, kde právě běží, či kdy kde bude jaký fotbal...

Už to padlo, škoda...
15.12.2014 03:41
KamilZČT s Ultra HD testy na Astře 3B. Co se zde vysílá?

Demo smyčka v délce téměř 3,5 minuty se skládá z materiálů s logem České televize. Jde o nasnímané klipy s historickými přístroji - hracím automatem, gramofonem či hodinovým strojkem. Ultra HD video též obsahuje záběry z přírody (Praha - Vinohrady, řeka). Demo videoklip je doprovázen klasickou hudbou. Je možné, že postupem času bude docházet k obměně materiálu a objeví se zde i logo RTVS.

Pro sledování Ultra HD obsahu je nutný televizor s podporou formátu Ultra HD. Dále je nutný satelitní tuner a podpora kodeku HEVC (H.265).

kmitočet: 11,778 GHz
FEC: 9/10

ID: Test UHD Forum
service ID: 5390
video PID: 101 (HEVC/H.265)
audio PID: 111 (AAC)
CA systém: FTA

http://www.parabola.cz/zpravicky/23162/ct-s-ultra-hd-testy-na-astre-3b-co-se-zde-vysila/
20.12.2014 07:22
324Zdar,
jsem tu nový tak všechny zdravím, zvláštˇlososa, kterého příspěvky mi pomohly zvládnout dvě Arrivy, než jsem je vyhodil po havarii hardware. (102-tuner, 202E-blesk, stejně jí vypadával po 3hod. provozu zvuk)

ale k věci: www.metinhd.cz už nefuguje ale bývalý obsah je na :www.metopera.cz. Na přenosy z MET se mi nejlépe osvědčil transponder 11473V 13312 na Intelsat 10-2. Je to stabilní i na 85cm FUBA a hlavně čistý obraz bez titulků.
Obsahy oper lze najít před vysíláním na:www.vicnezfilm.cz v záložce blog.
V neděli 21.12.2014 se přenáší balet Louskáček z Bolšovo těatra. Není ovšem na trasponderu MET. Poslední infomace je z roku 2012: Eutelsat 5W 11592H 14000. Nevíte někdo jestli ještě funguje. Našel bych to možná na www.satelliweb.com -live feed ale rád bych věděl co a jak předem
20.12.2014 07:58
tahlovej[QUOTE=324;502576]Zdar,
jsem tu nový tak všechny zdravím, zvláštˇlososa, kterého příspěvky mi pomohly zvládnout dvě Arrivy, než jsem je vyhodil po havarii hardware. (102-tuner, 202E-blesk, stejně jí vypadával po 3hod. provozu zvuk)

ale k věci: www.metinhd.cz už nefuguje ale bývalý obsah je na :www.metopera.cz. Na přenosy z MET se mi nejlépe osvědčil transponder 11473V 13312 na Intelsat 10-2. Je to stabilní i na 85cm FUBA a hlavně čistý obraz bez titulků.
Obsahy oper lze najít před vysíláním na:www.vicnezfilm.cz v záložce blog.
V neděli 21.12.2014 se přenáší balet Louskáček z Bolšovo těatra. Není ovšem na trasponderu MET. Poslední infomace je z roku 2012: Eutelsat 5W 11592H 14000. Nevíte někdo jestli ještě funguje. Našel bych to možná na www.satelliweb.com -live feed ale rád bych věděl co a jak předem[/QUOTE]Na 5°WEST,11592H13310 máš teď přenos " RIOLETTO from VIENNA"
20.12.2014 11:33
324[QUOTE=tahlovej;502584]Na 5°WEST,11592H13310 máš teď přenos " RIOLETTO from VIENNA" [/QUOTE]

Dík za tip. Rigoletta mám z MET v moderně. Pro srovnání prima. Transponder tedy fuguje, jde jen o SR.
Na feed reports bylo jen: Intelsat 905 (24.5°W)
Frequency: 11643 - Pol: H - SR: 13310 - FEC: -
Category: Spectacle
Transmitted in: MPEG-2 4:2:0 (PAL)
Comments: 'Rigoletto',from Wien(s2/hdtv)
21.12.2014 02:35
lososNo, nevím, včera jsem se na METOP nedíval, ale posledně mi přenos z METOP (USA) jel na družici 5°W na fr. 11592 H 26620 .
Dle sdělení kámoše je přenos z ruska na SR 14000.

(Včera v 18:00 hod - 5°W 11592H 14000, právě běží Louskáček. Přenosy z Ruska jsou na tomto SR.)
23.12.2014 04:35
interfernet422[h=2]Vánoční FTA HD ochutnávka ProSiebenSat.1 na 19,2E a 9E[/h] Německá mediální skupina ProSiebenSat.1 přichystala pro satelitní diváky skvělou podívanou. Po dobu vánočních svátků se budou HD programy tohoto broadcastera vysílat přechodně v FTA módu, což znamená, že hlavní čtyři programy Pro Sieben HD, Sat.1 HD, Kabel Eins HD a Sixx HD budou dočasně dostupné pro všechny příznivce dokonalé kvality obrazu a zvuku.
zdroj
28.12.2014 03:24
lososNa 1°W právě dávají nějaký balet - náhodou jsem to objevil, když jsem se díval na feedy....

11473 V 13312 - hlásí se to jako ROH , což je zřejmě Královská opera....
23.2.2015 10:25
lososZpráva od T.K pro přátele oper :

Zítra, 24.2. dává Královská opera Londýn (ROH) přenos opery R.Wagnera Bludný Holanďan . Je to ve 20,10 hod - česká kina to nedávají ale slovenská ano. Délka přenosu je 160min, což se mi zdá na Wagnera málo. (Třeba Tannheuser trvá 4 hod).
www.cine-max.sk. Satelity , frekvence a SR jsou jako u MET, možnou změnu ještě ověřím a odpoledne připomenu. T.K.
13.3.2015 10:39
lososPředposlední vysílání METOP v této sezóně :

Melodramato Gioachina Rossiniho Jezerní paní v sobotu 14. března od 17:45 hod.

Snad opět na obvyklých frekvencích...
31.3.2015 04:55
lososZpráva od T.K. :

Ve středu 1.4.2015 by měla jet z ROH opera Kurta Weilla, libreto jako obvykle Berthold Brecht, - Vzestup a pád města Mahagony . Začátek 19:30 hod , slovenské Cinemaxy uvádějí 20:10 hod. Vždy to jelo na satelitech a frekvencích MET, tak uvidíme.
3.4.2015 08:17
lososJiž asi tři dny vysílá volně na 9°E program MEZZO LIVE HD.
Frekvence 12092 H 27500.
Využijte, dokud to funguje.
5.8.2015 01:16
jackinoEleven Sports Network [Belgium IPTV Channel Feed] (Biss, Hotbird 13°E) 13E 11727 V 27500 ELEVEN_BEL_1_BCKP (ELEVEN SPORTS NETWORK (Belgium))
keksy na známé stránce jinak super obraz
2.10.2015 11:26
losos 1°W a 5°W - program METOP zahajuje letošní sezónu :

V sobotu 3. října od 18:45 hod. zahájí jubilejní 10. přenosovou sezonu MET Verdiho opera Trubadúr.
Více o tom, jako obvykle, na http://www.satcentrum.com/clanky/22291/verdiho-opera-trubadur-v-prvnim-satelitnim-primem-prenosu-10-sezony-met-live-in-hd-z-metropolitni-opery-v-new-yorku/

Doufejme, že to bude opět na obvyklých frekvencích.
10.10.2015 05:42
lososDalší vysílání METOP (1°W a 5°W) :
Sobota, 17. října 2015, 18:45
Giuseppe Verdi: Otello – nová inscenace
Nézet-Séguin / Sher / Antonenko, Jončeva, Pittas, Lučić, Gröissbock
17.10.2015 02:15
lososZpráva od T.K. :

V pondělí, 19.10. ENO (English National Opera - nezaměňovat s ROH) ve 20:30 hod , (Angličani udávají 7,30pm),
G.Rossini : Lazebník Sevilský .
ENO loni chodilo na 1°W na TP 11557V SR 13310

Na 1°W tentokrát s názvem Barber of Seville na :
11467 V 13311
11472 V 13311
11477 V 13311

Na 24,5°W na TP 11603 H 13311
28.10.2015 11:36
BadisZdravím místní a znalé. Jak teď probíhá MS v ragby tak jsme s manželkou zahořeli a koukáme jako diví! Napadlo mě sledovat ho i až skončí mistrovství. Je nějaká šance na satelitu i u nás v Čechách? Můžete někdo poradit družici(program)? Je šance(asi placená) zde v Čechách něco přijímat? Díky předem.
29.10.2015 06:33
pfornalProgram rugbyových utkání s přehledem tv společností vysílajících zápasy je zde: http://liveonsat.com/los_other_rugby_U.php ... u nás pokud vím, dává angl. ligu NovaSport, hromadu live přenosů franc. rugby dává i Eurosportplayer.
12.11.2015 12:49
lososZpráva od T.K :

Dnes ve 20:15 balet Carlosa Acosty v ROH. Transpondery asi obvyklé.

Milí příznivci baletních přenosů,

první komponovaný večer přináší do kin to nejlepší z moderního baletu: Viscera, Faunovo odpoledne, Čajkovského pas de deux a Carmen.
Taneční střípky z Faunova odpoledne, Carmen či původního Labutího jezera berou dech. V jediném komponovaném večeru Královského baletu v Londýně se představí taneční vrcholy z mistrovských děl pod uměleckou supervizí choreografa Carlose Acosty. V přímém přenosu z jeviště Královské opery jej máte možnost vidět ve čtvrtek 12. 11. od 20:15 hodin.
20.11.2015 05:20
lososZpráva od T.K. :

Jenom informativně, co nás letos čeká. Průběžně se budu snažit dát info den předem.

6.12. 15,45 Bolšoj-balet Dáma s kameliemi - je to i na stránkách BT ale u rusů raději s velkým otazníkem.
10.12. 20,15 ROH -opera Sedlák kavalír+Komedianti, R.Leoncavallo
12.12. 18,45 MET - opera Kouzelná flétna, W.A.Mozart - záznam představení z r.2005 k 10.výročí přenosů z MET
16.12. 20,15 ROH - balet Louskáček, P.I.Čajkovskij

+ nějaké Vánoční a Novoroční koncerty, ale to budu muset ještě vyhledat.
6.12.2015 09:30
lososS přenosy se přímo roztrhl pytel... (6/12, 8/12, 10/12, 12/12 a 16/12).
Viz další příspěvek...
10.12.2015 10:10
lososstorno, viz níže,,,
13.12.2015 03:30
lososKdo máte rádi koledy, můžete si je pustit v PC, když si ve VLC playeru otevřete tento síťový proud :

http://ice.abradio.cz/koleda128.mp3
16.1.2016 03:09
losos 16. 1. v 18:45 opera Georgese Bizeta LOVCI PEREL v satelitním přímém přenosu MET: Live in HD
Další podrobnosti jako obvykle zde :
http://www.satcentrum.com/clanky/22682/opera-georgese-bizeta-lovci-perel-v-satelitnim-primem-prenosu-met-live-in-hd-v-sobotu-16-1/
26.1.2016 05:31
lososZpráva od T.K. :

V sobotu 30.1.2016 večer v 18:45 opera z MET - Giacomo Puccini | Turandot
4.2.2016 04:45
lososVe čtvrtek 4.2.2016, v 19:45 bude vysílat ROH Verdiho operu La traviata.
11.2.2016 06:48
lososZpráva od T.K :
Ve čtvrtek 11.2.2016 v 19:30 hod přenos z OPERY DE PARIS - G.Verdi : Trubadůr
5.3.2016 03:41
losos V sobotu 5.3.2016 v 18:45 - Pucciniho romantická opera Manon Lescaut v satelitním přímém přenosu MET: Live in HD
Další podrobnosti jako obvykle na Satcentrum...

PROGRAM SEZÓNY 2016/17 :

Sobota, 8. října 2016 17:45
Richard Wagner: Tristan und Isolde (Tristan a Isolda) - nová inscenace
Rattle / Treliński
Stemme, Gubanova, Skelton, Nikitin, Pape

Sobota, 22. října 2016 18:45
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni
Luisi / Grandage
Gerzmava, Byström, Malfi, Villazón, Keenlyside, Plachetka, Rose, Kwangchul

Sobota, 10. prosince 2016 18:45
Kaija Saariaho: L’Amour de Loin (Láska zdaleka) – MET premiéra
Mälkki / Lepage
Phillips, Mumford, Owens

Sobota, 7. ledna 2017 18:45
Giuseppe Verdi: Nabucco
Levine / Moshinsky
Monastyrska, Barton, Thomas, Domingo, Belosselskiy

Sobota, 21. ledna 2017 18:45
Charles Gounod: Roméo et Juliette (Romeo a Julie) – nová inscenace
Noseda / Sher
Damrau, Grigolo, Madore, Petrenko

Sobota, 25. února 2017 18:45
Antonín Dvořák: Rusalka – nová inscenace
Elder / Zimmerman
Opolais, Dalayman, Barton, Jovanovich, Owens

Sobota, 11. března 2017 18:45
Giuseppe Verdi: La traviata
Luisotti / Decker
Yoncheva, Fabiano, Hampson

Sobota, 25. března 2017 17:45
Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo
Levine / Ponnelle
van den Heever, Sierra, Coote, Polenzani, Opie

Sobota, 22. dubna 2017 18:45
Petr Iljič Čajkovskij: Eugene Onegin (Evžen Oněgin)
Ticciati / Warner
Netrebko, Maximova, Dolgov, Hvorostovsky, Kocán

Sobota, 13. května 2017 18:15
Richard Strauss: Der Rosenkavalier (Růžový kavalír) – nová inscenace
Levine / Carsen
Fleming, Garanča, Morley, Polenzani, Brück, Groissböck
Pozn.: Změna obsazení vyhrazena.

Převzato z : http://www.kinoaero.cz/cz/
17.3.2016 01:27
17.3.2016 04:28
lososZpráva od T.K. :
Ve čtvrtek 17.3.2016 v 19 hod - Opera de Paris dává zajímavé spojení opery a baletu :
P.I.Čajkovskij: Jolanta+Louskáček .
1.4.2016 06:57
lososZpráva od T.K. :

V sobotu, 2.4.2016 přenos opery z MET
G.Puccini : Madame Butterfly, začátek 18:45 hod

Ve středu, 6.4.2016 přenos z ROH, balet
CH.Adam - Giselle, začátek 20:15 SEČ
V poledne zkouška
na 1°W - 11495 V 13311
na 5°W - 11592 H 14000 a také na 11592 H 13311
9.4.2016 12:25
lososZpráva od T.K :
V neděli 10.4.2016 v 16:45 hod by měl jít balet z Moskvy - Don Quijote.
15.4.2016 04:08
lososZpráva od T.K. :

V sobotu 16.4.2016 je v 18:45 hod přenos z MET :

Gaetano Donizetti | Roberto Devereux

V závěrečné opeře trilogie,(Maria Stuarda, Anna, Bolena, Roberto Devereux) kterou režíruje Sir David McVicar, zpívá Sondra Radvanovsky královnu Alžbětu I., která je nucena podepsat rozsudek smrti pro Roberta Devereuxe, šlechtice, jehož miluje. Devereuxe ztvární tenorista Matthew Polenzani a hvězdný kvartet uzavírají mezzosopranistka Elīna Garanča a barytonista Mariusz Kwiecień. Donizettiho skvostné dílo bude řídit specialista na belcanto Maurizio Benini.

Pro připomenutí: Elīna Garanča - slavná CARMEN z inscenace MET 2012
24.4.2016 12:22
lososV sobotu 30. dubna od 18:45 hodin zakončí jubilejní 10. sezónu satelitních přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku přenos Straussovy opery Elektra.
Převzato ze satcentrum, kde najdete i další podrobnosti.
17.5.2016 06:28
lososZpráva od T.K. :
Ve středu 18. května od 20:15, přenos z Královské opery Londýn - moderní balet Frankenstein - choreograf Liam Scarlett, hudba Lowell Liebermann. Dá se to chytit na některé z frekvencí MET.
10.6.2016 03:48
KamilZ Jak sledovat fotbalové EURO 2016 zdarma přes satelit, navíc v HD? Pomohou německé programy

http://www.radiotv.cz/p_tv/jak-sledovat-fotbalove-euro-2016-zdarma-pres-satelit-navic-v-hd-pomohou-nemecke-programy/
26.6.2016 06:04
lososZpráva od T.K. :

V pondělí, 27.6.2016 ve 20:00 hod: Jules Massenet WERTHER.
Další přenos z ROH bude až za dva měsíce. Česká ani Slovenská kina pondělní přenos nedávají.
Podrobnější info na : http://www.roh.org.uk/showings/werther-live-2016
Celkové info o přenosech z Royal Opera House je na : http://www.roh.org.uk/cinemas
28.6.2016 09:17
tahlovejNyní na 8W přenos tentokrát divadelního představení - dostupná jazyková stopa francouzština.

EDOUARD VII - 12551,145 MHz,pol.V,SR7066,modulace DVB-S2 8PSK a FEC 3/4 - bitrate cca 14,4 Mbits.
7.9.2016 08:12
KamilZ Nasa UHD je nečekaně zachytitelná ze satelitu v Evropě, pravděpodobně pouze dočasně [QUOTE]
Na testovací vysílání ukazuje i skutečnost, že program nemá žádnou identifikaci. Na satelitním přijímači Vu+ Solo 4K, který má k dispozici redakce webu Digitální rádio, se programová pozice naladila jako „11181H SID 0x68“.[/QUOTE]
http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/nasa-uhd-je-necekane-zachytitelna-ze-satelitu-v-evrope-pravdepodobne-pouze-docasne--1647832

PS: Kdyby jste to někdo naladil, zkuste uložit stream, jak to vypadá. Může to být nádherné,
26.9.2016 07:33
lososZpráva od T-K. :

tak nám začíná nová sezona a první přenos z ROH je 26.9.2016 z Londýna ve 20:15 hod Belliniho opera Norma .
Zkoušky proběhly ve 12:00 na 1°W na 11472 V 13310.
6.10.2016 08:31
lososZpráva od T.K. :

V sobotu 8.10.2016 v 17:45 hod začíná sezona 2016-2017 live přenosů z Metropolitní Opery NY, operou Richarda Wagnera - Tristan a Isolda pod taktovkou Sira Simona Rattlea, která bude jeho debutem v projektu Live in HD. Od roku 2008 je jeho manželkou česká mezzosopranistka Magdalena Kožená.

Satelity a frekvence se snad měnit nebudou, je to první přenos, tak uvidíme.
14.10.2016 01:52
lososZpráva od T.K. :

V pondělí 17.10.2016 v 19:30 hod ROH W.A.Mozart, Cosě fan tutte
a v sobotu 22.10.2016 v 18:45 hod MET Don Giovanni s premierou vynikajícího českého basbarytonisty Adama Plachetky.

Mělo by to chodit na 5W, 24,5W, a hlavně na 1W, frekvence MET nebo ROH, DVB-S2, SR 14000, FEC 2/3, 8PSK, a MPEG2. Doufám, že to opravdu bude live, jak kina inzerují.

Tohle si uložte, je to bezva stránka s popisy baletů : http://balet.netstranky.cz/deje-baletu/
1.11.2016 06:50
losos 2.11.2016 , ve 20:15 - přenos z ROH - balet od Kennetha MacMillana : Anastazia , na hudbu P.I.Čajkovského (1. a 2. dějství), a Bohuslava Martinů (3.dějství). Děj je na základě skutečné události, viz wikipedie :

V roce 1920 se objevila v Berlíně jistá Anna Andersonová, která o sobě prohlašovala, že je nejmladší dcerou carského páru, Anastázií. Prý masakr přežila a pak potkala československé legionáře, kteří se o ni postarali. Kromě její výrazné podobnosti s Anastázií svědčilo pro Andersonovou to, uváděla skutečnosti, na které by si mohla vzpomenout jen sama velkokněžna Anastázie. Jenže nebyl nikdo, kdo by mohl přesvědčivě dosvědčt, že je to pravda. Podezřelé bylo, že neuměla rusky. Nakonec se prokázalo, že Andersonová je psychicky narušená polská dělnice, Francizska Schanowska. Spekulace o přeživší Anastázii nakonec utichly v roce 2008, kdy byly její ostatky nalezeny.

První dvě dějství pojednávají o vzpomínkách na život Anastazie na carském dvoře, třetí už líčí drsnou skutečnost po r.1917.

Podrobnosti zde :
http://static.roh.org.uk/showings/anastasia-live-2016/cz.pdf

Testy probíhají na 1°W, 11499V, 13310, DVB-S2, FEC3/4, QPSK
18.11.2016 07:47
lososZpráva od T.K.
19/11/2016 v 18:00 by měl jít koncert Andrého Rieu z Holandska . Asi na 1W 11472V 13310.
(André Rieu - skvělý holandský houslista francouzského původu).
27.11.2016 04:18
lososNa 1°W na frekvenci 11472 V 13311 se 27/11 vysílal Vánoční koncert André Rieu.
10.12.2016 11:52
lososV sobotu 10. prosince 2016 v 18:45 hod - Současná opera Láska zdaleka od skladatelky Kaijy Saariaho v satelitním přímém přenosu MET: Live in HD.

Podrobnosti na http://www.satcentrum.com/clanky/24058/soucasna-opera-laska-zdaleka-skladatelky-kaijy-saariaho-v-satelitnim-primem-prenosu-met-live-in-hd-v-sobotu-10-prosince/
29.12.2016 03:10
lososZpráva od T.K. :

Silvestrovské gala z Berlínské filharmonie 2016
Pouze v sobotu 31. prosince 2016 v 17:00 živě přes satelit
6.1.2017 05:00
lososZpráva od T.K. :

V sobotu 7. ledna 2017 v 18:45 hod - přenos z MET, opera Giuseppe Verdi | Nabucco.
20.1.2017 04:37
lososZpráva od T.K.:

V sobotu, 21.1.2017, v 18,45 - přenos opery z MET: Charles Gounod - ROMEO a JULIE. http://www.metopera.cz/prg.php

V neděli, 22.1.2017, v 15,45 - přenos baletu z Bolšovo těatra: P.I.Čajkovskij - Spící krasavice. http://www.pathelive.com/the-sleeping-beauty

Příjem jako obvykle z 1W, 5W, jen z Moskvy bývá SR14000, FEC2/3, 8PSK.
30.1.2017 07:35
lososZpráva od T.K.:
V úterý 31.1.2017, 20.15 - přenos opery z Londýna: G.Verdi - Trubadúr. Bude to asi zase s českými titulky, bohužel moderní provedení.
Více na : http://www.roh.org.uk/showings/il-trovatore-live-2017
Obsah a obsazení v češtině: http://static.roh.org.uk/showings/il-trovatore-live-2017/cs.pdf
Opakování představení by mělo proběhnout v neděli v 15,00
11.2.2017 06:12
lososZpráva od T.K.:
Ve středu 8.2.2017 ve 20,15 - byl přenos baletu z Londýna - Woolf Works. Na téma tří románů Wirginie Woolfové napsal baletní triptich Max Richter..

Ti, kteří přenos propásli jako já, mají možnost jej shlédnout v opakování, které by mělo proběhnout v neděli 11.2.2017 v 15:00 hod . Zatím to tak aspoň dosud bývalo...
24.2.2017 01:45
lososZpráva od T.K.:

V sobotu, 25.2.2017, 18:45 hod bude přenos z Metropolitní opery NY - Antonín Dvořák RUSALKA. Je to nové nastudování s pohlednou Kristine Opolais v titulní roli.
28.2.2017 03:06
lososZpráva od T.K.:

V úterý 28.2.2017 - Začátek ve 20:00 hod - přenos z Londýnské Royal Opera House - balet Spící krasavice , na hudbu P.I.Čajkovského a choreografii Mariuse Petipy. Zkoušky přenosu bývají okolo poledne, tak 11:00 - 12:30 hod.
Více na : http://www.roh.org.uk/cinemas. Děj baletu, osoby a obsazení v české PDF na :
http://static.roh.org.uk/showings/the-sleeping-beauty-live-2017/CS.pdf
Tento balet byl už k vidění letos v lednu z Bolšovo Těatra v Moskvě. Bude možnost porovnat.

Opakování přenosu, jako obvykle, v neděli 5.3. v 15:00 hod.
10.3.2017 10:58
lososZpráva od T.K.:
V sobotu, 11.3.2017, v 18:45 - přenos opery G.Verdiho La Traviata. V titulní roli Sonja Jončeva. Představení, podle ukázek, bude v původní dekoraci z r. 2012, kdy Violettu, zpívala Natalia Dessayová, Alfreda Matthew Polenzani, a otce Germonta Dmitri Hvorostovsky.
18.3.2017 08:30
lososZpráva od T.K.:

V sobotu 25.3.2017 v 17:45 hod bude přenos z Metropolitní Opery NY, méně známé opery - W.A.Mozart - IDOMENEO . Dvojici hlavních ženských rolí obsadily sopranistka Elza van den Heever jako Elektra a mladičká Nadine Sierra jako Ilia. Nadine uvidíme z MET poprvé. Mladá (26 let), pohledná, štíhlá, výborná sopranistka.
Pozor, přenos je o hodinu dříve, než minulé.
30.3.2017 02:10
lososZpráva od T.K.:

Ve čtvrtek, 30.3.2017 ve 20:15 hod - přenos opery G Pucciniho Madama Butterfly .
Obsah a účinkující na: http://static.roh.org.uk/showings/madama-butterfly-live-2017/CS.pdf
Opera z ROH bývá s českými titulky, a opakuje se v neděli 2.4.2017 v 15:00 hod .
8.4.2017 11:37
lososZpráva od T.K. :

Nová baletní sezóna
View this email in your browser
Bolšoj balet živě 2017/18

Korzár
22. října 2017 v 16:45

Zkrocení zlé ženy
26. listopadu 2017 v 15:45

Louskáček
17. prosince 2017 v 15:45

Romeo a Julie
21. ledna 2018 v 15:45

Dáma s kaméliemi
4. února 2018 v 15:45

Plameny Paříže
4. března 2018 v 15:45

Giselle
8. dubna 2018 v 16:45

Coppélie
10. června 2018 v 16:45
21.4.2017 03:14
lososČajkovského opera Evžen Oněgin v satelitním přímém přenosu MET: Live in HD v sobotu 22. dubna 2017 od 18:45 hod.
Klasická adaptace se Štefanem Kocánem a Annou Netrebko v životní formě!
Více informací jako obvykle na satcentrum.
12.5.2017 02:06
losos V sobotu, 13.5.2017 už v 18,15 hod , je poslední jarní přenos opery z MET: Richard Strauss - Der Rosenkavalier . Mluví se o tom, že to je poslední nastudování velké role Renee Flemingové, která prohlásila, že už se cítí stará (57), na mladické operní role, a nadále se bude věnovat jen koncertním vystoupením. V titulní roli vystoupí Elina Garanča, známá jako úžasná Carmen z inscenace MET v. r. 2012.
7.6.2017 07:23
lososZpráva od T.K.:

7.6,2017, ve 20,15 přenos baletu z ROH: The Dream / Symphonic Variations / Marguerite and Armand. Zkoušky proběhly na zajímavé frekvenci, na 1W 11490V 13310. O progamu více na:http://static.roh.org.uk/showings/the-dreamsymphonic-variationsmarguerite-and-armand-live-2017/CS.pdf
20.6.2017 05:29
lososZpráva od T.K. :

Dne 20.6.2017, v 19,30 by měl být přenos do kin Mozart: Únos ze Serailu.
27.6.2017 09:54
lososZpráva od T.K.:

Ve středu, 28.6.2017, 20,30hod - přenos opery G.Verdiho Otello , s českými titulky! Hvězdou představení bude, v titulní roli, Jonas Kaufmann. Frekvence a SR jako MET, 1W, 11472V, SR13310. Občas přenos z ROH chodí na frekvencích 11494V, nebo 11499V, se SR13310. Cca od 11,00hod obvykle probíhají technické zkoušky přenosu. Více o představení, a programech sezony 2017/2018 v českém PDF na:
http://static.roh.org.uk/showings/otello-live-2017/cs.pdf
20.9.2017 02:41
lososZpráva od T.K.:

Ve středu, 20.9.2017 bude ve 20,15 přenos opery W.A.Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA.
Asi na 1W 11494 V 13310
3.10.2017 03:50
lososZpráva od T.K. :
V úterý 3 .10.2017, ve 20,15 - přenos opery G.Pucciniho BOHEMA z Royal Opera House London.
11.10.2017 09:17
amba1Potřebuji pro satelitní vysílání z Metropolitní opery New York dne 14.10.2017 přesné specifikace frekvencí z jednotlivých družic 0,8 W, 4W,10E,24,5W. Naskenováním se mi nic nepodaří naladit. V minulé sezoně jsem neměl žádný problém, ale na původních feedech se to již nedá zachytit. Díky za odpověď.
Díky @losos - už jsem dostal vyčerpávající odpověď na př. zde https://www.parabola.cz/forum/topic-93569/.
13.10.2017 07:08
lososZpráva od T.K.:
14. října 2017, 18:45 z MET - Opera KOUZELNÁ FLÉTNA – WOLFGANG AMADEUS MOZART
Satelity a frekvence:
10E- 12615H, 13310,
5W- 11592H, 26620
24,5W- 11643H, 13310
1W - 11472V, 13310
Obsahy oper, včetně této, lze nalézt na: http://eridanus.cz/id32402/kultura/ume(2ni(1/hudba/Opera.htm
19.10.2017 11:19
lososZpráva od T.K.:
Ve čtvrtek, 19.10. 2017 by měl jít, v 18,00hod z Paříže, přenos Verdiho opery Don Carlos , s vynikajícím tenoristou Jonasem Kaufmannem. Minule pařížský přenos šel na: 1W 11494(11499)V, SR 14400, 8psk, Fec 2/3. Signál má 2 zvukové stopy DD5.1, a stereo.
22.10.2017 11:07
lososTak se nám to pěkně nahrnulo! V neděli 22.10. v 17,00 balet CH.Adama Korzár z Moskvy. Netypicky v pondělí, 23.10. od 20,15 balet z ROH Alenka v říši divů na hudbu Joby Talbota, a nakonec v úterý, 24.10. 20,00 přenos z Gran Teatre del Liceu Barcelona opera G,Verdiho Maškarní ples . Satelity a frekvence obvyklé, pozor - z Moskvy SR 14000. Jinak 13310 14400 a SR Barcelony nevím, jediná další možnost je SR15000, na kterém chodí divadelní přestavení činohry.

Děje baletů a oper na:
http://balet.netstranky.cz/deje-baletu/
http://eridanus.cz/id32402/kultura/ume%282ni%281/hudba/Opera.htm
17.11.2017 06:18
lososV sobotu 18. listopadu 2017, 18:45 na METOP nová opera ANDĚL ZKÁZY – THOMAS ADČS
Dirigent: Thomas Adčs
Režie: Tom Cairns
Délka: 2 hod 50 min včetně přestávky

Nová inscenace, která měla v Met slavnostní premiéru na konci října, sbírá nadšené kritiky.

Více podrobností např. zde :
https://www.satcentrum.com/clanky/25414/premierova-opera-andel-zkazy-skladatele-thomase-ad-232-se-v-satelitnim-primem-prenosu-met-live-in-hd-v-sobotu-18-listopadu-2017/
5.12.2017 12:19
lososZpráva od T.K. :
V úterý, 5. prosince 2017, 20:15 - přenos z Royal Opera House London - tradiční vánoční balet P.I.Čajkovského LOUSKÁČEK.
Satelity a frekvence patrně opět jako MET. Zkoušky na přenos bývají od 11 - 11,30 do 12,30hod
12.12.2017 04:10
lososZpráva od T.K.:
V úterý, 12.12. v 19,30hod bude přenos do kin opery G.Pucciniho BOHEMA . Na 1W to obvykle chodilo na 11494V (11499V) SR14400.
Francouzi jedou v Mpeg4 se 2 zvukovými stopami - DD5.1 a STEREO. V roli Mimi se představí známá sopranistka Sonya Yoncheva .
31.12.2017 03:06
lososZpráva od T.K.:
Silvestrovský galakoncert Berlínské filharmonie s Joyce di Donatto
Neděle 31. prosince 2017 v 17:00

Sir Simon Rattle dirigent
Joyce DiDonato mezzo-soprán

Antonín Dvořák Karneval, op. 92
Igor Stravinský Pas de deux z Apollon musagčte
Richard Strauss Písně
Leonard Bernstein Tři taneční epizody z O městě
Leonard Bernstein Postarej se o tento dům z 1600 Pennsylvania Avenue
Dmitrij Šostakovič Suita z baletu Zlatý věk, op. 22a

Chodívá to na frekvencích MET.
2.1.2018 03:13
Dagy2Niekedy sme začali toto vlákno ako takú referenciu na rôzne satelitné kanály, ktoré stojí za to naladiť.
rád by som toto oživil, keďže z určitých dôvodov zrejme budem nútený prejsť z dvoch parabol 1W a mutliffed nasmerovaný na 23E s LNB 13-19-23-28E na jednu. Zrejme T90 keďže z Maximum E85 mám strach, že 1W a 23E nebudú mať dostatočný signál pri nasmerovaní niekde na 10E.
Aké pozície by ste teda v súčasnosti doporučili okrem "povinných" 1W-13E-19E-23E-28E, max počet pozícií 19ks, FTA, Multistream nemám možnosť prijímať.
2.1.2018 06:22
digitivi@Dagy2
Kedze tazko odhadovat tvoje preferencie, asi by bolo vhodne pozriet na internete programy z ostatnych druzic v rozsahu 28,2E-1W, ktore je mozne zachytit v nasom regione s parabolou danej velkosti. Tvoj prijimac je stale Technisat? Takze len FTA programy?
2.1.2018 07:49
lososNo já bych doporučil pořídit si k parabole motor, mohl bys přijímat např. i slovenské FTA regionální TV programy na 52°E.
2.1.2018 11:24
Dagy2Motor neprichádza do úvahy - k anténe pripojený multituner + ďalší prijímač
ano FTA
preferencie - film/šport/hudba. Športu je u Digi zrejme všetko čo by človek mohol chcieť, hudby na 13-19-23-28 asi tiež dosť. A filmové asi nič FTA človek okrem 28E nenájde. Takže zrejme týchto 5 družíc je OK.
Ale nechám si poradiť aj mimo tieto 3 žánre. 52E bude ďaleko na pevnú T90 aj keď mám pocit že píše predajca +/-40°. Ak by to bola pravda, potom možno stred by som mohol natočiť na 23E a tým by som sa na 52E dostal ešte v rezerve, rovnako na 1W.
10.1.2018 05:21
lososZpráva od T.K.:
Ve čtvrtek 11. ledna 2018 v 19:30 hod mají kina v Německu dávat přenos baletu A.CH.Adama Korzár . Má se toho účastnit i Vídeňská státní opera, ale nevím, jakým způsobem. Je to prezentováno jako live přenos ale nedočetl jsem se nikde podrobnosti, takže bez záruky. Z Paříže chodily přenosy na 1W 11494V (11499-502V) se SR 14400.
15.1.2018 09:32
rmkkZdravím všechny v tomto zajímavém vláknu. Mám připravenu pozici 1W na případné další vysílání opery. Pokoušel jsem se najít co nás čeká v nejbližší době zajímavého. Narazil jsem na Rigoletto (16.1.2018 ve 20.15 našeho času v ROH, http://www.roh.org.uk/news/royal-opera-house-live-cinema-season-201718). Takže by mně zajímalo, jestli opět vysílání poběží na TP, kde normálně vysílá i MET ? A druhý dotaz ... včera, když jsem ladil 1W, tak aktuálně na těch TP 11472V / 11494V / 11499V můj dreambox nenašel nic, je to OK?
18.1.2018 05:40
lososZpráva od T.K.:
Balet z Bolšovo těatra :
Neděle 21. ledna 2018 v 15.45 hod (živě) Ratmanského nová inscenace baletu Romeo a Julie . Na 1w asi opět frekvence MET 11472V, ovšem pozor SR14000!
Od 15.00 hod by měl na 1W běžet záznam z ROH - Rigoletto , na frekvenci 11499V SR13310, takže dva přenosy téměř souběžně.
18.1.2018 07:36
23.1.2018 09:38
lososZpráva od T.K.:
Sobota, 27. ledna 2018 18:45
Giacomo Puccini: Tosca – nová inscenace
Villaume / McVicar
Jončeva, Grigolo, Lučić, Carfizzi
6.2.2018 05:19
lososZpráva od T.K.:
7.února 2018 ve 20,15 poběží z Londýna, na obvyklých frekvencích, opera G.Pucciniho TOSCA . Je zřejmé, že světové scény opisují jak děti ve škole, protože 27. ledna 2018 Tosca běžela z MET. Opakování jako obvykle v neděli 11.2. v 15,00.

Na magickou sílu Nápoje lásky z Metropolitní opery se můžete těšit v sobotu 10. února 2018 v 17:45.
24.2.2018 12:59
lososZpráva od T.K. :
V úterý, 27. 2. v 19,45hod . by měl být přenos opery Romeo a Julie z Liceu Opera Barcelona. Příjem předpokládám na 1W 11494(11502) V, SR 14400. http://www.liceubarcelona.cat/en/temporada-201718/opera/romeo-et-juliette
Středa 28.2, 20,15hod -přenos baletu Zimní pohádka . Tady asi frekvence a satelity jako MET. Jedná se o přenos z ROH!
https://www.roh.org.uk/showings/the-winters-tale-live-2018
3.3.2018 07:33
lososZpráva od T.K.:
V sobotu 10. března 2018 v přímém přenosu od 18:45 hod , půjde do kin poslední Rossiniho opera Semiramis .
Vždy to chodilo na 1W 11472V 13310, ale patrně s tímhle transponderem byly potíže, tak se začal používat náhradní 11516V 13310. Je potřeba se podívat i na 11494V 13310.
Na 5W 11592H 26620 by to mělo být v pořádku.
11.3.2018 05:31
lososPrávě teď jsem náhodou zjistil, že na 1°W vysílá TP 11495 V 13311 - asi ROH Carmen
26.3.2018 01:28
lososZpráva od T.K.:
V úterý 27.3.2018 ve 20,15hod půjde z Londýna baletní představení ke stému výročí narození Leonarda Bernsteina - Bernstein Centenary. Na oslavu stého výročí narození skladatele Královský balet oslovil tři choreografy, Wayne McGregora, Liama Scarletta a Christophera Wheeldona, kteří ztvárnili dynamický rozsah a taneční schopnost Bernsteinovy hudby.
Na 1W je potřeba prohledat frekvence 11472V, 11494V, 11499V a 11516V se SR13310, protože už se stalo, že polední zkoušky přenosu byly na jiné frekvenci než večerní přenos.
30.3.2018 01:25
lososZpráva od T.K.:
Ve středu 4.4.2018, ve 20,15hod , bude přenos do kin z Královské Opery Londýn - G.Verdi Macbeth . Verdiho opera inspirovaná Shakespearovou tragédií pod dirigentským vedením Antonia Pappana s velkolepým obsazením včetně Anny Netrebko, Željka Lučiće a Ildebranda D'Arcangela, nebude žádná moderna.
13.4.2018 08:08
lososZpráva od T.K.:
Ve čtvrtek 19.4.2018 od 20:00 hod bude přenos do kin opery G.Donizettiho Don Pasquale.
2.5.2018 01:00
lososZpráva od T.K.:
Ve čtvrtek 3.5.2018 ve 20,15 hod - bude přenos baletu choreografa Kennetha MacMillana MANON , na hudbu stejnojmenné opery J.Masseneta.
Obvykle se dělají z Londýna zkoušky přenosu od 11,30 až 12,30.
15.5.2018 09:14
lososZpráva od T.K.:
Ve středu 16.5. ve 20,00 hod bude přenos baletu Korzár na hudbu Adolpha Charlese Adama , z divadla LaScala v Miláně.
Satelity SR a frevence minule byly jako z MET. Feed se hlásí jako Service 1A nebo Service A.
Více na: https://pannonia-entertainment.cz/allopera-le-corsaire/
6.6.2018 09:07
lososZpráva od T.K.:
V neděli 10.6.16,45 z Moskvy Coppélie - komediální balet . Na 1°W to chodívalo na 11472V nebo 11499V se SR 14000. V poslední době feed Pathé Live používá na 11499V i SR 14400.

A v úterý 12. června od 20:15 bude z Královského baletu přenos nového nastudování Labutího jezera .
28.7.2018 04:26
lososV sobotu 28.7.2018 byl přímý přenos do kin každoročního koncertu z Maastrichtu (André Rieu) ve 20,00 hod a
29.7. opakování ze záznamu v 16,00 hod. - délka 170 minut.
Na 1W se už vysílá na frekvenci MET - 11472 V SR 13311, MPEG2, QPSK.FEC3/4.
15.10.2018 11:39
losos V sobotu 20.11. 18,45 bude přenos opery C.Saint-Saënse-Samson a Dalila .Titulní role ztvární lotyšská mezzosopranistka Elīna Garanča a francouzský tenorista Roberto Alagna. Naposledy se společně objevili v HD přenosu Bizetovy Carmen v roce 2010, kdy se jejich výkony setkaly s nadšeným ohlasem u kritiky i diváků.
V úterý MET testovala na 1W 11472V dva SR 14400 a 14000. Při ladění je tedy potřeba vyzkoušet 13310, 14400 a 14000.
24.10.2018 03:22
lososPřímý přenos Pucciniho westernové opery Děvče ze Západu již tuto sobotu 27. října 2018 od 18:45 .
10.11.2018 04:59
lososZpráva od T.K.:

Další bude v úterý z Londýna. 13.11.2018 ve 20,15hod v přenosu do kin další známý balet La Bayadčre, se skvělou Natalií Osipovou. Vloni to Angláni reprizovali vždy následující neděli od 15,00hod. Děj baletu, jako obvykle na: http://balet.netstranky.cz/deje-baletu/bajadera.html.
Frevence a satelity jako obvykle, SR zůstává původní 13310.
2.12.2018 04:24
lososZpráva od T.K.:

V pondělí 3.12.2018 ve 20,15hod - přenos tradičního vánočního baletu P.I.Čajkovského LOUSKÁČEK . V hlavních rolích tančí hvězdy Královského baletu Marianela Nuńez a Vadim Muntagirov. Obvyklá frekvence na 1W 11472V 13310, (změna není vyloučena), zkoušky přenosu 3.12. okolo 11,30 - 13,30hod dopoledne, repríza následující neděli 9.12. v 15,00hod .
12.12.2018 09:15
lososZpráva od T.K.:

v sobotu 15. prosince od 18:45 můžeme shlédnout překrásně zpracovanou premiérovou inscenaci nestárnoucí opery La traviata na Metop.
23.12.2018 03:01
lososZpráva od T.K.:

23.12. v 16,00 hod bude přenos vánočního baletu P.I Čajkovského LOUSKÁČEK . Satelity a frekvence jako MET se SR 14000.
To bude zcela jistě krásná podívaná, nenechte si to ujít !
31.12.2018 12:07
lososZpráva od T.K.:

Dnes, 31.12.2018 v 17,00 hod bude dvouhodinový přenos do kin každoročního koncertu Berlínské filharmonie . Vždy to chodívalo na satelitech a frekvencích jako přenosy z Metropolitní opery NY.
11.1.2019 01:48
losos V sobotu 12. ledna od 18:45 hod na METOP bude opera Adriana Lecouvreur. V příběhu slavné francouzské herečky z pařížské Comédie-Française v 18. století, která se zamilovala do válečného hrdiny Maurizia, excelují hvězdy současné opery Anna Netrebko a Piotr Beczała.
Převzato z Aerofilms, kde najdete další podrobnosti,
19.1.2019 05:08
lososZpráva od T.K.:

V úterý 22.1.2019 v 19,45 hod - přenos opery P.I.Čajkovského Piková Dáma . Netroufnu si stoprocentně určit frekvenci a SR z 1W 11472V. Minule čarovali se SR, takže je možnost 14000, 14400, 12980, 11490 atd.
Tahle opera dlouho nikde v kinech nebyla, takže uvedení v Royal Opera House je první vlaštovka.
31.1.2019 12:07
lososZpráva od T.K. :

Kdo propásl vysílání z ROH , tak vězte, že angličani dávají reprízu ze satelitu vždy následující neděli, tedy teď 3.2. v 15,00 .

A dále :

V sobotu 2. února 2019 od 18:45 hod na METOP bude opera Carmen!
V titulní roli Carmen se představí francouzská mezzosopranistka Clémentine Margaine.
17.2.2019 01:48
losos V úterý 19. února od 20:15 hod balet Don Quijote přímý přenos z Královského baletu v Londýně.
24.2.2019 02:13
lososV sobotu 2. března 2019 od 18:45 bude METOP vysílat komickou operu Dcera pluku .
15.3.2019 07:16
matt33Red Hot Chili Peppers – Live At The Pyramids [Giza, Egypt / 15 March 2019]
10E 12612 H 7200 3/4 DVB-S2 8PSK
29.3.2019 06:47
lososZpráva od T.K.:

V úterý 2.4.2018 v 19,15hod - přenos opery G.Verdiho Síla osudu . V hlavních rolích je skvělé obsazení: Leonora - Anna Netrebko,
Don Alvaro - Jonas Kaufmann, Don Carlo di Vargas - Ludovic Tézier.

Zkoušky proběhly na 1°W 11480 V 14500 a na 5°W 11592 H 14500.
29.4.2019 03:08
losos 30.4.2019 v 19,45 - přenos opery CH. Gounoda FAUST . Frekvence na 1W bude asi zapotřebí trochu hledat, Angláni jsou v tomhle nevypočitatelní. Dobré bude zkusit najít polední zkoušku v cca 11,30-12,30. Na 5W by měla vydržet známá frekvence 11592H 14400.
10.5.2019 07:40
lososV sobotu 11.5.2019 v 17:45 hod na Metop jedno z psychologicky nejsilnějších operních děl 20. století – Dialogy karmelitek z pera francouzského skladatele Francise Poulenca.
8.6.2019 09:03
matt33TAKE THAT in cinemas
0,8W 11480 V 14500 FTA
11.6.2019 05:27
losos Dnes 11.6. ve 20,45 - přenos baletu z Londýna - Sergej Prokofjev Romeo a Julie . Na 1W patrně 11482V 14500.
20.10.2019 10:53
boro9999losos, ty to tu mas pod palcom :-) vyznas sa prosim v prenosoch cez prenosovy voz? alebo porad kam sa obratit, potrebujem nejakeho odbornika co sa v tom vyzna, dikes
21.10.2019 11:18
lososBohužel, v tomhle neumím poradit.

Zpráva od T.K. : přenosy do kin tento týden :

24.10. ROH Londýn, opera G.Donizettiho - Don Pasquale 20,30hod
26.10. MET New York, opera J.Masseneta - Manon 18,45hod
27.10. 15,45hod. Bolšoj těatr Moskva klasický romantický balet na hudbu A.K. Glazunova - Raymonda.
1W -11481V 14500 - 15,45hod
5W -11592H (11451H) 14500
24,5W-11643H 14500
MET N.York ještě navíc na 10E 11064H 14500
Vše DVB-S2 QPSK 3/4 kromě přenosu z Moskvy, kde to léta chodilo DVB-S2, 8PSK 8/10 a SR14000.
21.11.2019 04:21
lososTuto sobotu 23. listopadu od 18:45 vysílá MET operu Achnaton zkomponovanou Philipem Glassem.
9.12.2019 10:45
lososV úterý, 10.12.2019, ve 20,15hod bude přenos z Královské Opery Londýn - klasický romantický balet
z roku1870, Coppelia , autor Clément Philibert Léo Delibes. Zkoušky přenosu bývají většinou od 11,30hod dopoledne.
Satelity a frekvence, podle minulých přenosů: 1W- 11481V 14500, 5W - 11592H 14500.
Zkoušky právě probíhají na 1W 11526V 14500.
Děj baletu na http://www.operabalet.cz/default.php?page=txt&id=283
25.1.2020 04:52
lososZpráva od T.K.:

Jazzovou, a u nás vzácně uváděnou operu G.Gershwina– Porgy a Bess, uvede MET v sobotu 1. února od 18:45.
Více na https://www.aerofilms.cz/opera/
.
Používané frekvence:MET
10E- 12615H, 14500
24,5W- 11643H, 14500
1W - 11526V, 14500 (12890)
1W -11481V 14500
24,5W-11643H 14500
10E 11064H 14500

Na 1W se teď s oblibou používá frekvence 11526V se SR14500
23.2.2020 12:23
lososZpráva od T.K.:

V sobotu 29.2.2020 v 18,45hod poprvé v historii uvede Metropolitní opera na svých prknech Agrippinu z pera barokního skladatele Georga Friedricha Händela. Děj je přenesený do současnost, čili moderní provedení. Satelity a frekvence obvyklé pro MET.
10E- 12615H, 14500
24,5W- 11643H, 14500
1W - 11526V, 14500 (12890)
1W -11481V 14500
24,5W-11643H 14500
10E 11064H 14500
V minulých přenosech fungovaly frekvence: 1W 11526V 14500, 5W 11592H 14500
17.3.2020 06:33
lososObdržel jsem dnes tuto zprávu a tak se s vámi o ni podělím :

Milí přátelé opery,

rádi bychom vás v těchto nelehkých časech upozornili na operní cyklus Půlnočních přenosů z Met, který včera představila a odstartovala newyorská Metropolitní opera v návaznosti na dočasné uzavření operního svatostánku kvůli aktuální celosvětové krizové situaci spojené s šířícím se koronavirem. Cyklus postupně představí vybrané operní tituly z proběhnuvších 14. sezón přímých přenosů Met Live in HD. Zpřístupněny budou online a zdarma. Jednotlivé přenosy začnou vždy v 19:30 místního času (00:30 našeho času) a na domovské stránce metopera.org budou k přehrání nadcházejících 20 hodin.

► PŘENOSY Z METROPOLITNÍ OPERY ONLINE A ZDARMA

Úterý 17. března – G. Puccini: Bohéma (záznam z roku 2008)
Diriguje Nicola Luisotti, v hlavních rolích účinkují Angela Gheorghiu a Ramón Vargas.

Středa 18. března – G. Verdi: Trubadúr (záznam z roku 2015)
Diriguje Marco Armiliato, v hlavních rolích účinkují Anna Netrebko, Dolora Zajick, Yonghoon Lee a Dmitrij Hvorostovsky.

Čtvrtek 19. března – G. Verdi: La traviata (záznam z roku 2018)
Diriguje Yannick Nézet-Séguin, v hlavních rolích účinkují Diana Damrau, Juan Diego Flórez a Quinn Kelsey.

Pátek 20. března – G. Donizetti: Dcera pluku (záznam z roku 2088)
Diriguje Marco Armiliato, v hlavních rolích účinkují Natalie Dessay a Juan Diego Flórez.

Sobota 21. března – G. Donizetti: Lucie z Lammermooru (záznam z roku 2009)
Diriguje Marco Armiliato, v hlavních rolích účinkují Anna Netrebko, Piotr Beczała a Mariusz Kwiecien.

Neděle 22. března – P. I. Čajkovskij: Evžen Oněgin (záznam z roku 2007)
Diriguje Valerij Gergiev, v hlavních rolích účinkují Renée Fleming, Ramón Vargas a Dmitrij Hvorostovsky.
6.4.2020 11:21
lososPůlnoční přenosy z Met pokračují vynikajícími inscenacemi z bohatého archivu newyorského operního svatostánku i tento týden. Počínaje dnešní půlnocí bude na webových stránkách Metropolitní opery k dispozici úchvatná a kritiky opěvovaná Aida s oslnivou Annou Netrebko a výbornou Anitou Rachvelishvili. V úterý je na programu překrásná Pucciniho "westernová" opera Děvče ze Západu, následovat bude poslední opera Giuseppe Verdiho, tragikomický Falstaff, dále uvidíme výjimečného Jonase Kaufmanna jako rytíře Parsifala v hlavní roli stejnojmenné opery, rovněž poslední z tvorby Richarda Wagnera. Závěrem týdne se můžeme těšit na nestárnoucí romantický příběh Romea a Julie, oblíbenou Annu Netrebko jako Norinu v komické opeře Don Pasquale a nakonec skvělého Adama Plachetku jako Guglielma ve vizuálně poutavé a velice zábavné inscenaci Cosě fan tutte (Takové jsou všechny).
► PŘENOSY Z METROPOLITNÍ OPERY ONLINE A ZDARMA
Pondělí 6. dubna – G. Verdi: Aida (záznam z roku 2018)
Diriguje Nicola Luisotti, v hlavních rolích účinkují Anna Netrebko, Anita Rachvelishvili, Aleksandrs Antonenko, Quinn Kelsey, Dmitry Belosselskiy a Ryan Speedo Green.

Úterý 7. dubna – G. Puccini: Děvče ze Západu (záznam z roku 2011)
Diriguje Nicola Luisotti, v hlavních rolích účinkují Deborah Voigt, Marcello Giordani, a Lucio Gallo.

Středa 8. dubna – G. Verdi: Falstaff (záznam z roku 2013)
Diriguje James Levine, v hlavních rolích účinkují Lisette Oropesa, Angela Meade, Stephanie Blythe, Jennifer Johnson Cano, Paolo Fanale, Ambrogio Maestri a Franco Vassallo.

Čtvrtek 9. dubna – R. Wagner: Parsifal (záznam z roku 2013)
Diriguje Daniele Gatti, v hlavních rolích účinkují Katarina Dalayman, Jonas Kaufmann, Peter Mattei, Jevgenij Nikitin a René Pape.

Pátek 10. dubna – C. Gounod: Romeo a Julie (záznam z roku 2017)
Diriguje Gianandrea Noseda, v hlavních rolích účinkují Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Elliot Madore a Mikhail Petrenko.

Sobota 11. dubna – G. Donizetti: Don Pasquale (záznam z roku 2010)
Diriguje James Levine, v hlavních rolích účinkují Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecien a John Del Carlo.

Neděle 12. dubna – W. A. Mozart: Takové jsou všechny (Cosě fan tutte) (záznam z roku 2018)
Diriguje David Robertson, v hlavních rolích účinkují Amanda Majeski, Serena Malfi, Kelli O’Hara, Ben Bliss, Adam Plachetka a Christopher Maltman.
► ADAM PLACHETKA – DONNE MIE, LA FATE A TANTI
Opery jsou zpřístupněny online a zdarma. Jednotlivé přenosy začínají vždy v 00:30 našeho času (19:30 v NYC) a na domovské stránce metopera.org jsou k přehrání nadcházejících 23 hodin.

Další týden plný krásných operních zážitků vám přeje
Váš tým Aerofilms | Víc než film
23.10.2021 12:44
amba1Dnes 23.10.2021 Metropolitní opera NY T. Blanchard: FIRE SHUT UP IN MY BONES v 18,45 hod. Může někdo zde napsat parametry vysílání na satelitu?
10.2.2022 07:37
amba1[QUOTE=losos;539577]Další týden plný krásných operních zážitků vám přeje
Váš tým Aerofilms | Víc než film [/QUOTE]

Mohl bys prosím upozorit, kdy bude další přenos z Metropoolitní opery NY nebo z Londýna?