Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí mikrofon k videokameře

MrThomas (50)|14.1.2011 22:34
Dobrý den!

Podobná problematika se tu již řešila, ale výstupy, které jsem zde našel mě příliš neuspokojily. Jsme skupina asi 250 osob se stejným zájmem a já chci některé naše akce zaznamenávat na video. Především jako vzpomínku a archiv pro ty, kdo se některých našich akcí nemohli zúčastnit. Neboli veškerá produkce je určena relativně úzkému okruhu lidí nebo případně těm zájemcům, kdo by se k nám chtěli připojit, aby si udělali přesnější představu o naší činnosti. Část našich akcí se odehrává v uzavřených prostorách, část ve volné přírodě. Mám kameru Panasonic HDC-TM700, ke které si chci pořídit externí mikrofon. A to je věc se kterou se na vás obracím.
Mikrofon by měl splňovat tyto požadavky:

1)Při natáčení ve volné přírodě dostatečně odstranit a eliminovat vítr. Všichni jistě znáte ty zvukové projevy, které se ve vidozáznamu projeví snad u každé kamery s vestavěnými mikrofony, když trochu zafouká vítr. Takže hlavně a především by externí mikrofon měl eliminovat běžný větřík (vítr?:-)), tak aby se v záznamu pokud možno neobjevovaly ty charakteristické pazvuky, při kterých mi vstávají vlasy na hlavě.
2)Při natáčení v místnosti zkvalitnit hlasový projev natáčené osoby.

Jako vhodné ( i finančně) se mi jeví tyto mikrofony:

Rode VIDEOMIC
http://www.audiotek.cz/product-12407-rode-videomic

Rode StereoVideoMic
http://www.audiotek.cz/product-13654-rode-stereovideomic

Sennheiser MKE 400
http://www.audiotek.cz/product-35294-sennheiser-mke-400

Zajímaly by mě vaše názory, který z těchto mikrofonů byste doporučili zvláště pro bod 1. Není podstatné, zda je mikrofon MONO nebo STEREO.
Prosím, aby se zde vyjádřili pouze ti z vás, kdo některý z těchto mikrofonů vlastnili nebo vlastní. A připojili i tipy jak s daným mikrofonem pracovat. Názory typu: „slyšel jsem, myslím si, domnívám se“ mě NEZAJÍMAJÍ ! Jen praktické rady a zkušenosti.
Záznam z přírody se svým charakterem blíží dokumentu. Část záznamu, bude podmalována hudbou, ale na části je potřeba, aby byl zaznamenán autentický zvuk, ať už jako doprovod dotyčné akce nebo proto, že snímaný člověk něco sděluje posluchačům.

Případně budu rád, když navrhnete koupi (a zdůvodníte proč) podobného typu mikrofonu od jiného výrobce, který vlastníte, v cenové hladině cca do 5000,-Kč.

Předem děkuji za všechny fundované odpovědi!
ferrda (162)|15.1.2011 15:43
Mám MKE400. Hodím Ti tu link na video ktoré som natočil v prírode, bolo veterno. Použil som home made windschutz.
Valkyrja Entertainment (362)|15.1.2011 15:49
Rode Videomic Pro
Pitomec (10211)|15.1.2011 17:06
[quote=MrThomas;323390]Dobrý den!

Podobná problematika se tu již řešila, ale výstupy, které jsem zde našel mě příliš neuspokojily. Jsme skupina asi 250 osob se stejným zájmem a já chci některé naše akce zaznamenávat na video. Především jako vzpomínku a archiv pro ty, kdo se některých našich akcí nemohli zúčastnit. Neboli veškerá produkce je určena relativně úzkému okruhu lidí nebo případně těm zájemcům, kdo by se k nám chtěli připojit, aby si udělali přesnější představu o naší činnosti. Část našich akcí se odehrává v uzavřených prostorách, část ve volné přírodě. Mám kameru Panasonic HDC-TM700, ke které si chci pořídit externí mikrofon. A to je věc se kterou se na vás obracím.
Mikrofon by měl splňovat tyto požadavky:

[COLOR=red]1)Při natáčení ve volné přírodě[/COLOR] dostatečně odstranit a eliminovat vítr. Všichni jistě znáte ty zvukové projevy, které se ve vidozáznamu projeví snad u každé kamery s vestavěnými mikrofony, když trochu zafouká vítr. Takže hlavně a především by externí mikrofon měl eliminovat běžný větřík (vítr?:-)), tak aby se v záznamu pokud možno neobjevovaly ty charakteristické pazvuky, při kterých mi vstávají vlasy na hlavě.
[COLOR=red]2)Při natáčení v místnosti[/COLOR] zkvalitnit hlasový projev natáčené osoby.

Jako vhodné ( i finančně) se mi jeví tyto mikrofony:

Rode VIDEOMIC
http://www.audiotek.cz/product-12407-rode-videomic

Rode StereoVideoMic
http://www.audiotek.cz/product-13654-rode-stereovideomic

Sennheiser MKE 400
http://www.audiotek.cz/product-35294-sennheiser-mke-400

Zajímaly by mě vaše názory, který z těchto mikrofonů byste doporučili zvláště pro bod 1. Není podstatné, zda je mikrofon MONO nebo STEREO.
Prosím, aby se zde vyjádřili pouze ti z vás, kdo některý z těchto mikrofonů vlastnili nebo vlastní. A připojili i tipy jak s daným mikrofonem pracovat. Názory typu: „slyšel jsem, myslím si, domnívám se“ mě NEZAJÍMAJÍ ! Jen praktické rady a zkušenosti.
Záznam z přírody se svým charakterem blíží dokumentu. Část záznamu, bude podmalována hudbou, ale na části je potřeba, aby byl zaznamenán autentický zvuk, ať už jako doprovod dotyčné akce nebo proto, že snímaný člověk něco sděluje posluchačům.

Případně budu rád, když navrhnete koupi (a zdůvodníte proč) podobného typu mikrofonu od jiného výrobce, který vlastníte, v cenové hladině cca do 5000,-Kč.

Předem děkuji za všechny fundované odpovědi![/quote]Na to ti jeden mikrofon bude stačit jenom stěží...
píďa_m (716)|15.1.2011 17:53
MKE 400 mám levně na prodej.
- jinak jak píše pitomec
- také záleží jaký windschutz použiješ a bacha ty opravdu dobrý stojí od 1-7k.
MrThomas (50)|15.1.2011 20:36
Děkuji za vaše reakce!

Pro ferrda: Děkuji za ukázku! Není to tak zlé ba bych řekl, že je to docela dobré a určitě mi to pomohlo při rozhodování. Můžu se zeptat, jak jsi vyrobil home made windschutz?

Pro Valkyrja Entertainment: Máš na mysli některý z mikrofonů RODE které jsem zde uvedl nebo nějaký jiný? Pomocí Google jsem našel tento odkaz:http://rodemic.com/microphone.php?product=videomicpro
A nejsem si jistý, jestli je to některý z mnou uváděných mikrofonů nebo ten co máš na mysli. Můžeš mi to prosím osvětlit? Děkuji!

Pro Pitomec: Chápu tvojí reakci, snad jen upřesním, že jde v podstatě o reportážní snímání různých akcí a zde především o eliminaci větrných projevů. Část se dá ovlivnit-rozhovor s dotyčným se bude nahrávat uvnitř nebo tehdy když nebude tolik foukat, a část kdy se děje nějaká "masová akce", pak "Děj se vůle Boží"! :-)

Pro píďa_m: Děkuji za SZ, již jsem odpověděl. Můžeš prosím v další SZ specifikovat jak levně by jsi prodal Sennheiser MKE 400 .-) ? Děkuji!

Těším se na další vaše náměty a tipy! MrThomas
ferrda (162)|15.1.2011 22:01
Ušil som to z nejakého odpadu z krajčírskej dielne. Bol to taký kúsok chlpatej látky na kožuchy.
MrThomas (50)|15.1.2011 22:28
[quote=ferrda;323653]Ušil som to z nejakého odpadu z krajčírskej dielne. Bol to taký kúsok chlpatej látky na kožuchy.[/quote]
Jasně, hodně chlupatý kus látky. :-) Mám šikovnou maželku a myslím, že leskymo s dlouhým vlasem nebo něco podobného by to případně mohlo zvládnout... Díky za tip!
ferrda (162)|15.1.2011 22:44
Sorry, je to fotené mobilom.
DSC00782.JPG DSC00783.JPG DSC00780.JPG
MrThomas (50)|16.1.2011 07:44
[quote=ferrda;323668]Sorry, je to fotené mobilom.[/quote]
Prosím tě, co řešíš? Názorná fotka, pěkná práce, dobré výsledky, za pár korun (pardon Euro :-) ) Díky!
1hroch (865)|16.1.2011 18:21
ferrda: a pomaha?
Chtelo by to ukazku s nim a bez nej a hlavne se zvuky vyssich a vysokych kmitoctu.

Udelat kvalitni Windschutz neni sranda - MATERIAL je alfa a omega. Proto ty kvalitni jsou pomerne drahe.
Konecne - zkus na normalni napr. zpevovy mikrofon vyrobit cosi z obyc molitanu a pak pouzij origos Windschutz - uslysis ten rozdil.
MrThomas (50)|16.1.2011 19:00
Pro Pitomec: Díky za odkaz!

Pro 1hroch: výše je ferrdova ukázka na youtube, mě docela přesvědčila, i když jak pravíš, není nad srovnání, ale aby to bylo "košer", to by člověk musel natočit nějakou ukázku u ventilátoru nebo tak někde, aby to bylo za stejných podmínek :-)

Jinak všem děkuji za reakce a věřím že nejsou poslední. Pořád jsem se nerozhodl.
1hroch (865)|16.1.2011 19:54
Thomas: Pochop, ze nejde jen o odstraneni vlivu vetrnych poryvu za kazdou cenu, nehledic na nic jineho.
Kvalitni Windschutz odstrani pusobeni vetru, pri blizkem pouziti - zpev, komentar - odstraneni vlivu retnic (p, b, ....) ale pritom zachova frekvencni charakteristiku mikrofonu

Ventilator je ti k nicemu, tam uslysis pouze hluk motoru.
1hroch (865)|16.1.2011 19:56
[quote=MrThomas;323817]výše je ferrdova ukázka na youtube[/quote]

Prave proto byla moje bezprostredni reakce - pro srovnani - ukazka s a bez
ferrda (162)|16.1.2011 19:57
Tu je to teda pre porovnanie. Nahraté cez MKE400, kamera HV40, ventilátor sencor :-) . Vzdialenosť od ventilátora cc 40cm, teda prievan slušný, ventilator na max, otáčkach. Na kamere som nastavil zvuk napevno, v manuále. Na MKE400 som zapol polohu + to znamená väčší zisk.
1hroch (865)|16.1.2011 20:18
ferrda: diky za snahu. Bez Windsch evidentne prehulene, premodulovane. Jasny pokrok je slyset.

Ale pokud jsi me pochopil, je treba vlozit modulaci s patricne vysokymi tony. Totiz vetsina - takto "domacky" lepe receno z materialu bezne dostupnych - urobenych filtrov pusobi jako Low Pass = orezava vysoke kmitocty.
ferrda (162)|16.1.2011 20:22
[quote=1hroch;323845]ferrda: diky za snahu. Bez Windsch evidentne prehulene, premodulovane. Jasny pokrok je slyset.

Ale pokud jsi me pochopil, je treba vlozit modulaci s patricne vysokymi tony. Totiz vetsina - takto "domacky" lepe receno z materialu bezne dostupnych - urobenych filtrov pusobi jako Low Pass = orezava vysoke kmitocty.[/quote]

O.K. Aký test teda navrhuješ? V akom prostredí. Navrhni niečo, keď budem mať čas tak to spácham.
1hroch (865)|16.1.2011 20:44
ferrda: Nejlepsi a objektivni metoda by byla hlucha komora, generator ruzoveho sumu s kalibrovanou repro soustavou, v te poridit nahravku S a BEZ WS a porovnat na nizkofrekvencnim spektralnim analyzatoru.

Prevedeno do praxe: v domacich podminkach:
Varianta 1: zkus at ti osoba, ktera ma vyrazne sykavky namluvi ze stejne vzdalenosti stejnym akcentem, stejnou intenzitou (pro amatery docela obtizne) shodny kousek mluveneho textu
Varianta 2: Pokud mas dostatecne zatlumenou poslechovou mistnost, zkus nahrat blizko reproduktoru (nejlepe v oblasti vyskovych) nejakou muziku s vyraznymi vyskami (vysokymi tony) -cinely jsou prubirskym kamenem (alikvoty sahaji hodne vysoko) - stejnou pasaz.
Pak zkus porovnat, zda doslo k poklesu vysokych tonu - ztrata, ci omezeni sykavek, ubytek brilance, pruzracnosti, zahuhnanost.
Pokud uznas rovnocenost nebo vyhovujici pro tvoje pouziti - gratuluji - zvitezil jsi!
ferrda (162)|16.1.2011 20:47
No zbohom...
jarino1978 (8045)|16.1.2011 20:57
[quote=ferrda;323860]No zbohom...[/quote]

vyskúšaj tieto test tóny :
http://www.jetcityorange.com/dog-whistle/
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/can-you-hear-this-hearing-test/

Je to síce pre psíkov, ale...
1hroch (865)|16.1.2011 21:27
Dobre jarino - to je takove "absolutisticke" zhodnoceni vnimani kazdeho jednotlivce - jaky ma rozsah slyseni a v prvni rade schopnosti aparatury prenest kmitocty.
V praxi snad je na prvnim miste srozumitelnost hlavne mluveneho slova pri reprodukci normalne dostupnymi prostredky, ktere pouziva - at chceme ci ne - 90% populace - tj. repro v TV, ruzne kapesni FM prijimace s pochybnymi peckami do usi, debily s moznosti reprodukce.... Kolik lidi - vyjma ty fajnsmekry zde z TV Freaku (navic s dobrymi poslechovymi mistnostmi) si dokaze vychutnat plnou dynamiku a spectrum. A s timto omezenim musis zvukovou stopu koncipovat.
OT: samotneho me - hodne slusne receno - s*re ta dnesni moda TV vsechna mluvena slova podbarvovat - pro tento ucel prehulenou - jakousi automaticky generovanou kakofonii zvuku napodobujici muziku. Dalsi priklad mixu zvuku snad 1:1 napr. pri F1 - kdy komentator je uplne zahlusen revem motoru a bylo by lze pokracovat....
jarino1978 (8045)|16.1.2011 21:38
tak potom by mu stačilo nasnímať zvuk z reprosústavy, príkladne hudba typu tuc-tuc pri oboch variantoch. to by malo stačiť, ako sa zmení freq. charakteristika.

Inak k tým test tónom by stačilo spraviť rešerš, t.j. frekvenčný graf a zverejniť ho pre dané varianty.
1hroch (865)|16.1.2011 21:38
Jeste k tomu absolutistickemu slyseni - starnutim se hranice slyseni vysokych tonu kazdeho jedince snizuje, ale mozek kazdeho si pamatuje vjemy z mladi a i pri snizovani hranice fyziologickeho usniho vjemu max. napr. 12kHz - u poslechu urciteho nastroje je schopen si "dotvorit" plne zneni se vsemi harmonickymi, alikvotami - cili zabarvenim charakteristickym pro ten ktery nastroj.
jarino1978 (8045)|16.1.2011 21:41
[quote=1hroch;323877]Jeste k tomu absolutistickemu slyseni - starnutim se hranice slyseni vysokych tonu kazdeho jedince snizuje, ale mozek kazdeho si pamatuje vjemy z mladi a i pri snizovani hranice fyziologickeho usniho vjemu max. napr. 12kHz - u poslechu urciteho nastroje je schopen si "dotvorit" plne zneni se vsemi harmonickymi, alikvotami - cili zabarvenim charakteristickym pro ten ktery nastroj.[/quote]

tak to si napísal úplnú pravdu. Ale veď sám máš s problematikou skúsenosti...:)
Pitomec (10211)|16.1.2011 21:46
[quote=1hroch;323877]Jeste k tomu absolutistickemu slyseni - starnutim se hranice slyseni vysokych tonu kazdeho jedince snizuje, ale mozek kazdeho si pamatuje vjemy z mladi a i pri snizovani hranice fyziologickeho usniho vjemu max. napr. 12kHz - u poslechu urciteho nastroje je schopen si "dotvorit" plne zneni se vsemi harmonickymi, alikvotami - cili zabarvenim charakteristickym pro ten ktery nastroj.[/quote]Šum pípy a cinkot půllitrů :BB:
jarino1978 (8045)|16.1.2011 21:53
[quote=Pitomec;323880]Šum pípy a cinkot půllitrů :BB:[/quote]

a spitý kameraman... B-)


1hroch (865)|16.1.2011 21:58
[quote=jarino1978;323876]tak potom by mu stačilo nasnímať zvuk z reprosústavy, príkladne hudba typu tuc-tuc pri oboch variantoch. to by malo stačiť, ako sa zmení freq. charakteristika.[/quote]

Tuc-tuc je na dve veci - chce to muziku tvorenou normalnimi nastroji a ne generatory - s obsahem vysokych tonu - kde jsou cinely, dvanactistrunna kytara, zpevy se sykavkami, spise akustickou muziku, nez vymejvarnu mozku - Techno, kde je vse postaveno na rytmu a dolnim akustickem spektru.

[quote=jarino1978;323876]Inak k tým test tónom by stačilo spraviť rešerš, t.j. frekvenčný graf a zverejniť ho pre dané varianty.[/quote]

Take je to mozne. Mozna prilis teoreticke.
Hlavni snad je, aby s Windsch. byla nahravka stejna jako bez nej (pouze bez projevu vichru) - o to tady slo az v prvni rade. V tomto pripade nejlepsi - sediva teorie, zeleny strom zivota - ucho neni p*ca, ucho slysi.

Mel jsem snahu jen upozornit na problematiku ochran - ne vseobecne - pouze proti vetru u mikrofonu.
Pokud bude majiteli jim zkonstruovany Windsch. vyhovovat, proc ne.

Na druhou stranu me samotneho zajima, s jakym uspechem se zadarilo. Proto jsem po nem chtel nasledne testy.
MrThomas (50)|16.1.2011 21:59
Děkuji diskutujícím z posledních příspěvků

jarino1978
1hroch
Pitomec

za jejich, ba i někdy podnětné příspěvky. :-)
Nicméně si je dovolím upozornit na začátek tohoto vlákna, kde píši, že mě zajímá především "eliminace větrných projevů", a to ferrdův výrobek podle mého splňuje! Ořezané frekvence ve výškách jsou jistě nepříjemné, ale v mém případě celkem nepodstatné. Proto prosím nesměřujte diskusi už dál tímto směrem. Děkuji!

Další náměty k tématu mě ovšem zajímají!
Pave1 (4279)|16.1.2011 22:02
Kup si Rode chlupatici a neřeš, je levná a dostatečně účinná, odkaz už ti dal Pitomec výš. Nějaké vyrábění je u chlupatice zbytečné, kvalitní je na trhu .-) .
MrThomas (50)|16.1.2011 22:05
Pro Pavel1: Já to neřeším, jestli jsi si všiml, já jen sbírám názory a snažím se diskusi udržet v daných mantinelech. :-)
Ale jinak máš asi pravdu "chlupatice" za 1000,-Kč není nic tragického.
ferrda (162)|16.1.2011 22:19
Pave1, máš pravdu. Najlepšie je kúpiť original. Sám možno siahnem po takej mrtvej kočke, a toto čo mám som vyrábal len tak zo zvedavosti, že čo to urobí. Bolo to už dávnejšie.
Na MKE400, je priamo od výrobcu táto cica: http://sk.megafoto.cz/sennheiser-mzw-400.html
1hroch (865)|16.1.2011 22:20
[quote=MrThomas;323889]Ale jinak máš asi pravdu "chlupatice" za 1000,-Kč není nic tragického.[/quote]
Vsechno prislusenstvi je predrazene - zrejme pro maly pocet prodanych kusu - ci pro neco jineho - nejsem kseftmann?
1hroch (865)|16.1.2011 22:24
[quote=ferrda;323892]Pave1, máš pravdu. Najlepšie je kúpiť original. Sám možno siahnem po takej mrtvej kočke, a toto čo mám som vyrábal len tak zo zvedavosti, že čo to urobí. Bolo to už dávnejšie.
Na MKE400, je priamo od výrobcu táto cica: http://sk.megafoto.cz/sennheiser-mzw-400.html[/quote]
dotahni to do konce - zkus jen zaznam z TV a upni to sem. Na tom vetraku byl ucinek znat.
Sam jsem zvedav!
Kolikrat maly ceskoslovensky clovek pohne s problemem lepe jak pocetne tymy specializovanych vyzkumniku.
ferrda (162)|16.1.2011 22:30
[quote=1hroch;323896]dotahni to do konce - zkus jen zaznam z TV a upni to sem. Na tom vetraku byl ucinek znat.
Sam jsem zvedav!
Kolikrat maly ceskoslovensky clovek pohne s problemem lepe jak pocetne tymy specializovanych vyzkumniku.[/quote]

Ja to dotiahnem do konca, ale dnes už nie. Sľubujem :-)
MrThomas (50)|29.1.2011 08:22
Někde jsem tu četl příspěvěk, který teď nemůžu najít. Zněl asi takto: Mikrofon patří na tyč, tyč drží jeden člověk, druhý má sluchátka a externí záznamové zařízení. Bylo to v souvislosti s kvalitním zvukem v amatérském filmu.
A já se ptám, pořád používáte klasickou filmovou klapku na synchronizaci obrazu a zvuku nebo už je něco novějšího, jiného?
A co používáte jako externí záznamové zařízení? Co třeba Zoom H4n a k tomu když tak ještě externí mikrofon?

Pro ferrda: zkoušel jsi ten test?
h4n.jpg
kameranp (322)|29.1.2011 11:46
zdravim
vedel by mi niekto poradit na kolko ma vydrz bateria v HAMA RMZ-14 ak by som pouzival v rezime LOW
na celodenne zaznamy?
MrThomas (50)|31.1.2011 21:02
S tím neporadím neb tento mikrofon nevlstním, ale ptám se.
Jak se díváte na výrobky firmy HAMA, konkrétně na výše uvedný "Směrový stereo mikrofon Hama RMZ-14" ?
http://www.hama-shop.cz/smerovy-stereo-mikrofon-pro-kameru-rmz-14/d-79462/
Já tuto firmu vnímám jako výrobce levných, nepříliš kvalitních spotřebitelských výrobků.
asverusmusic (66)|31.1.2011 21:38
[quote=MrThomas;327582]S tím neporadím neb tento mikrofon nevlstním, ale ptám se.
Jak se díváte na výrobky firmy HAMA, konkrétně na výše uvedný "Směrový stereo mikrofon Hama RMZ-14" ?
http://www.hama-shop.cz/smerovy-stereo-mikrofon-pro-kameru-rmz-14/d-79462/
Já tuto firmu vnímám jako výrobce levných, nepříliš kvalitních spotřebitelských výrobků.[/quote]

Pozdravujem. Nevidel som frekvenčnú charakteristiku tohto mikrofónu, no keď samotná Hama uvádza prenos hlbokých tónov až od 400 Hz /ťažko povedať v akom tolerančnom poli/, dojem zo zvuku nebude pre ucho príjemný - najpravdepodobnejšie mu bude chýbať mohutnosť. Môj postreh.
kameranp (322)|1.2.2011 14:30
no ja nejdem nahravat filharmoniu
ale len obycajnu svadbu na ktorej je hudba reprodukovana tak biedne
ze to nezachrani ani mikrofon za 500e

inac kukal som aj toto:
http://shop.mediatech.sk/produkt/audio-technica-pro24cm-stereo-kondenzatorovy-mikrofon-toceny-kabel-xy-284735.html

napájanie 1,5 V LR44 / 200 hodín takze s bat to bude asi podobne aj u HAMA RMZ-14
PRO24CM_1.jpg
asverusmusic (66)|1.2.2011 14:35
[quote=kameranp;327731]no ja nejdem nahravat filharmoniu
ale len obycajnu svadbu na ktorej je hudba reprodukovana tak biedne
ze to nezachrani ani mikrofon za 500e

inac kukal som aj toto:
http://shop.mediatech.sk/produkt/audio-technica-pro24cm-stereo-kondenzatorovy-mikrofon-toceny-kabel-xy-284735.html

napájanie 1,5 V LR44 / 200 hodín takze s bat to bude asi podobne aj u HAMA RMZ-14[/quote]

Pozdravujem. S uvedeným mikrofónom som nahral 2 svadby k spokojnosti. Doporučujem.
jibarr (792)|1.2.2011 17:18
Pokud to někoho zajímá, tak RODE vydal nový mikrofon k malým kamerám a na zrcadlovky.
http://www.disk.cz/disk/shortnews?915
asverusmusic (66)|1.2.2011 18:38
Zdravím všetkých. Kto nechce veľa investovať, si môže vyskúšať overený a osvedčený mikrofón EM 2800 na Slovensku v RH Sound a v Čechách v PA Sound. Cena 36 E, Ázia.
MrThomas (50)|1.2.2011 19:27
[quote=asverusmusic;327778]Zdravím všetkých. Kto nechce veľa investovať, si môže vyskúšať overený a osvedčený mikrofón EM 2800 na Slovensku v RH Sound a v Čechách v PA Sound. Cena 36 E, Ázia.[/quote]
Našel jsem zde:
http://www.kytaryonline.cz/multiefekty-/eshop/25-1-MIKROFONY/195-2-OSTATNI-ZNACKY/5/710-Mikrofon-EM-2800
asverusmusic (66)|1.2.2011 19:35
[quote=MrThomas;327790]Našel jsem zde:
http://www.kytaryonline.cz/multiefekty-/eshop/25-1-MIKROFONY/195-2-OSTATNI-ZNACKY/5/710-Mikrofon-EM-2800[/quote]

Zdravím. Opakujem: v Čechách http://www.pasound.cz /990 Kč/
kameranp (322)|1.2.2011 20:09
[quote=asverusmusic;327778]Zdravím všetkých. Kto nechce veľa investovať, si môže vyskúšať overený a osvedčený mikrofón EM 2800 na Slovensku v RH Sound a v Čechách v PA Sound. Cena 36 E, Ázia.[/quote]

pekne
no podla koncovky je MONO tak neviem ci predsa nieje lepsi STEREO
mam dojem ze je aj odost dlhsi tak neviem ako by sedel na malej kamere
KU713 (64)|1.2.2011 21:10
Zajímalo by mě, jaké mikrofony používají reportéři v českých televizích. Mám zoom h2 a chtěl bych k němu pořídit nějaký externí mikrofon, ale nevím jaký a jaký by měl výsledek se zoomem. Zatím jsem se díval po Sennheiser MD42 nebo MD46.
MrThomas (50)|1.2.2011 21:38
[quote=KU713;327806]Zajímalo by mě, jaké mikrofony používají reportéři v českých televizích. Mám zoom h2 a chtěl bych k němu pořídit nějaký externí mikrofon, ale nevím jaký a jaký by měl výsledek se zoomem. Zatím jsem se díval po Sennheiser MD42 nebo MD46.[/quote]
ZOOM H2 má NAPROSTO příšerný mikrofonní vstup. JAKÝKOLIV mikrofon, používaný jake externí k tomu to zařízení, jsou vyhozené peníze! Vím z vlastní zkušenosti.
KU713 (64)|1.2.2011 21:51
[quote=MrThomas;327812]ZOOM H2 má NAPROSTO příšerný mikrofonní vstup. JAKÝKOLIV mikrofon, používaný jake externí k tomu to zařízení, jsou vyhozené peníze! Vím z vlastní zkušenosti.[/quote]


Fakt? Mohl bys to trochu rozepsat. Jaké jsou s tím problémy?
MrThomas (50)|1.2.2011 22:04
Je to jednuduché, ten mikrofonní vstup vůbec neodpovídá záznamovým možnostem přístroje. Zašumí ti nahrávku doslova jak šumák. Nahrávky přes integrované mikrofony jsou v zásadě OK, přes externí vstup něco příšerného. Mám vynikající reportážní mikrofon, který používám u minidisku. Když jsem ho poprvé připojil k H2 nevěřil jsem svým uším, co z toho leze. V mikrofonu chyba nebyla. Zkoušel jsem ještě jiné a pokaždé se stejným výsledkem. Děs běs. H4, ke které mám také přístup, tam je to v pořádku, mikrofonní vstup je kvalitní, ale u H2 bohužel ne. Možno jí použít pouze s vestavěnými mikrofony.
Pújč si od někoho nějaký mikrofon, stačí dynamický a zkus nahrát třeba ticho a pusť si to do beden a pak nahraj totéž ticho přes vestavěné mikrofony. Rozdíl, který uslyšíš není způsoben mikrofonem, ale tím zatraceným vstupem.