Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

doplnění 4:3 obrazu na 16:9

mik666 (3)|13.1.2011 14:37
Prosím, můžete mi poradit jak obraz 4:3 doplnit černými pruhy po stranách do formátu 16:9? Mám jakýsi přehrávač do auta, který všechny 4:3 filmy roztahuje na 16:9, což mě deptá. Jedná se mi o filmy XViD.
díky
panasonic650 (1124)|13.1.2011 15:15
[quote=mik666;323029]Mám jakýsi přehrávač[/quote]
No jakysi prehravac nastavis akosi a urcite to nejako pojde. ;) Nezbudni to pripojit k dajakej TV.

musel som... nedalo sa inac :)
mirekv (7169)|13.1.2011 16:35
mik666: Zjisti typ přehrávače, nezdá se mi, že by přehrávač neuměl 4:3 s pruhy na boku. Přidat pruhy, nebo oříznout obraz zhora, a dola umí třeba VirtualDub, ale dojde k rekompresi. Ovšem VD nenačte video s VBR zvukem, které neúnavně někteří "experti" dodávají k videu.
mik666 (3)|14.1.2011 10:02
to panasonic650 : moc ti děkuju, velmi jsi mi pomohl. Zejména ta douška o "pripojení k dajakej TV". Když už chceš duchaplně reagovat, přečti si o co jde. A mýlíš se. Dalo sa ináč.

to mirekv :
Dík za reakci. Možná se mýlím, ale domnívám se, že typ přehrávače není důležitý. Menu je velmi jednoduché a žádná volba nenabízí cokoli s poměrem stran obrazu. Prostě obraz 4:3 roztáhne na celý 7" 16:9 display. Vzhledem k velikosti obrazovky se domnívám, že kvalita obrazu až tolik rekompresí neutrpí. Zkusím tedy Virtualdub. Asi filtr resize? Jen jsem netušil, zda obraz ve výsledku bude zdeformovaný nebo doplněný černými pruhy.
mirekv (7169)|14.1.2011 10:19
Resize ne, je třeba sehnat nějaký filtr, který umí dodat pruhy z boku, nahoře a dole to umí právě ten Resize. Já už ve VD dlouho nedělal, ale je tam možnost oříznout strany, to bych volil.
panasonic650 (1124)|14.1.2011 12:35
[quote=mik666;323201]to panasonic650 : moc ti děkuju, velmi jsi mi pomohl. Zejména ta douška o "pripojení k dajakej TV". Když už chceš duchaplně reagovat, přečti si o co jde. A mýlíš se. Dalo sa ináč.[/quote]
jj... sorry... som neodolal :) cele tvoje zadanie bolo nedostatocne a bez zakladnych informacii.... kludne si sa mohol pytat ako ten nemenovany prehravac nastavit aby to robil spravne ale bez mena to je otazka ako ked sa opytam ze ci toto pivo je dobre.... asi nevies ake pivo pijem vsak ? peace
Josef44 (19)|14.1.2011 13:50
[quote=mirekv;323204]Resize ne, je třeba sehnat nějaký filtr, který umí dodat pruhy z boku, nahoře a dole to umí právě ten Resize. Já už ve VD dlouho nedělal, ale je tam možnost oříznout strany, to bych volil.[/quote]
- otevřu soubor ve VD na př. 1.9.7
- video filtry - přidat resize (změna velikosti)
- nová velikost Relativní !!!
v řádku Absolutní(pixely)
přepíšu číslo v druhém sloupečku nahoře na 408
v prvém sloupečku nahoře se nam automaticky hodnota
změní ( na př. 544 )
- Poměr stran Stejný jako u zdroje !!!
- Režim filtru Lanczos3 !!!
- Možnosti snímku Letterbox !!!
Vepíšu hodnotu 720 x 408
- OK

Výsledné video je v poměru 16 x 9 bez zkreslení obrazu

- Provedu kodování podle svých požadavů nebo podle
použitého kodování ve vstupním videu
mik666 (3)|16.1.2011 14:46
to josef44:

super, díky, krok po kroku dle tvého postupu a výsledek je dle mých představ. A to dokonce i na mém jakémsi přehrávači, který skutečně nemá jakékoli volby pro přehrávání obrazu. Pouze jas a zda chci na konci seznamu opakovat vše zase od začátku. Potom ještě jaký přechod bude mezi prohlíženými fotkami.