Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s nastavenim formatu obrazu pre kazdy kanal ?

jab11 (4)|6.1.2011 02:40
Zdravim,
mame iba analog kabel, neda sa spolahnut na automaticky format obrazu, niektore su 16:9 niektore 4:3 niektore 4:3 s ciernymi pasmi.
hladam teda telku na ktorej by som vedel pre kazdy kanal zvlast nastavit format. myslel som ze to bude pri novych typoch samozrejme ale na samsungu take nieco neviem najst.
viete mi poradit typy/znacky ktore by to zvladali ? malo by ist o 37" lcd.
vdaka.
vsp (704)|6.1.2011 09:32
vytahnout draz z okna a chytat dvb-t
panasonic650 (1124)|6.1.2011 14:43
No ja mam zapojeny na svojom Panasonicu aj analog antenu a format si prehadzuje spravne sama (satavenie na 4:3) bez toho aby som to potreboval nastavovat pre kazdy kanal. (Markiza, JOJ, STV1, STV2)

EDIT: Aku telku vlastne mas ? Mna potrapil Samsung ale nokoniec sa to podarilo. Dost tazkopadne sa to nastavovalo.
jab11 (4)|7.1.2011 00:34
no mame samsung le37c650, kablovka je len analogova a ked to necham automaticky polovica kanalov ma po bokoch cierne pasy lebo nastavi 4:3 a navrchu aj naspodu cierne pasy ktore su sucastou vysielania, to je onicom chcel by som to nastavit pre kazdy kanal zvlast ale na samsungu to zjavne nejde.
vivid.sk (11472)|7.1.2011 00:55
Zavisi od poskytovatela sluzby, ci posiela informaciu "zoom". TV to inak zvladne automaticky. (Towercom z Kamzika napriklad vysiela tuto informaciu, kedze vsetky kanaly sa v analogu vysielaju v 4:3. Pamatam si, ze Samsung to prijal a zazoomoval).
Ak to v kablovke poskytovatel nerobi, tak mas smolu - naozaj bude lepsie naladit DVB-T (a budes mat aj lepsi obraz ako analog). Alebo mozes zoomovat manualne (cez DO = tlacitko Tools), to je vsak dost otravne.


P.S. Nastavovanie AR per/channel je nezmysel, pretoze pomer stran sa meni a zavisi od kazdeho programu. Dokonca v jednom reklamnom bloku sa moze prepinat 4:3 vs 16:9.
panasonic650 (1124)|7.1.2011 01:05
Toto zabralo u mna na signal v BA cez DVB-T
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=307976&postcount=6
jab11 (4)|7.1.2011 17:34
[quote=vivid.sk;320888]Zavisi od poskytovatela sluzby, ci posiela informaciu "zoom". TV to inak zvladne automaticky. (Towercom z Kamzika napriklad vysiela tuto informaciu, kedze vsetky kanaly sa v analogu vysielaju v 4:3. Pamatam si, ze Samsung to prijal a zazoomoval).
Ak to v kablovke poskytovatel nerobi, tak mas smolu - naozaj bude lepsie naladit DVB-T (a budes mat aj lepsi obraz ako analog). Alebo mozes zoomovat manualne (cez DO = tlacitko Tools), to je vsak dost otravne.


P.S. Nastavovanie AR per/channel je nezmysel, pretoze pomer stran sa meni a zavisi od kazdeho programu. Dokonca v jednom reklamnom bloku sa moze prepinat 4:3 vs 16:9.[/quote]
no prave ze pri niektorych kanalog ten automat funguje pri niektorych nie, ale pochybujem ze by som na dtv antenu chytil vsetkych tych 50 kanalov co ide cez kablovku a satelit sa mi na balkon vesat nechce. prepinat to zakazdym je fakt otrava tak by som rad kupil rovno telku ktora si to dokaze zapamatat pre kazdy kanal. je to predsa softverova zalezitost neviem preco to nerobia vsetci.
panasonic650 (1124)|7.1.2011 17:40
Ktore ti nefunguju a aku kablovku mas ?

Problem nie je v telkach ale v tom ze poskytovatelia neposielaju spravne priznak o type vysielania. Skoro kazdy kanal vysiela aj tak aj tak a strieda sa to. Nastavit ho len na jeden typ je blbost.
vivid.sk (11472)|7.1.2011 17:54
Tu si nepomozes, je to vina poskytovatela, ze takyto signal moduluje do kabla (a kedze poskytovatel prijima signal urcite digitalne, kde je informacia o pomere stran, treba sa stazovat u neho). Taktiez moze byt problem u poskytovatela digitalneho vysielania (zdroja) - obvykle zo satelitu. Tito casto vysielaju "standardne" v 4:3. (vid este donedavna DigiTV na vsetkych kanaloch. A myslim, ze vacsina kanalov este ostala).

btw, "auto zoom" funkcionalitu maju niektori vyrobcovia TV, urcite Philips, mozno aj ine.
A kupa satelitu je naozaj castokrat lacnejsia, ako predaj/kupa noveho TV.

A ziskas lepsi obraz ... nie nejaky modulovany analog (najhorsi mozny zdroj signalu).
rakov (65)|7.1.2011 18:04
Prave ze na novych televizoroch je to urobene dobre, TV hlada informaciu o formate v 23. riadku (WSS signal) a podla nej sa automaticky prepne.

Ktory je to poskytovatel - UPC? Satro?

Riesenie je jednoduche, napis na ich zakaznicku linku zoznam programov kde to nefunguje, svoje identifikacne udaje a ziadaj aby to opravili. Nie je tvoja uloha aby si nastavoval pre kazdy program format obrazu inac, navyse co budes robit ked ta stanica dynamicky prepina medzi 4:3 a 16:9?

Kopiu toho zonamu nefunkcnych stanic a tvojho poskytovatela postni aj sem, urcite to ocenia viaceri z tvojho mesta a pridaju sa.
jab11 (4)|7.1.2011 18:11
kablovka je SCC v Handlovej, ide mi hlavne o sportove kanaly u 2 funguje automatika u 2 nie, autozoom sa da nastavit ale pri sporte by niekedy bolo lepsie 4:3 aby neodseklo skore
nejde o vymenu, vyberam novu telku pre stareho otca a tak skumam ci to niektore znacky nevedia nastavovat lepsie nez nas samsung.
rakov (65)|7.1.2011 18:52
Ak su to kanaly Sport 1 & 2, tak to je ich chyba, oni tak hlupo vysielaju:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pitomec (10211)|7.1.2011 19:21
Jak už bylo napsáno výše, tak Panasonic si s tím poradí i v případě, že ta informace o formátu není vysílaná v signálu dané TV stanice. Zřejmě tam výrobce dal něco, co samo pozná o jaký formát jde. A že to ostatní výrobci nedělají je spíš jejich problém.
panasonic650 (1124)|7.1.2011 19:50
Mala ukazka Panasonicu a 4:3 vs Auto
4ku3.JPG auto.JPG