Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Edius6

tommmyt (542)|10.12.2014 14:28
Ahoj, chtěl bych se optat na jednu věc. Stříhám v Ediusu a stříhám pouze na jednom monitoru a tak teď dost řeším náhled a rád bych se optal na výhody / nevýhody a hlavně kvalitu zobrazení když:
-jedna možnost je pouze dokoupit druhý lcd monitor (full hd) a prostě ho k pc připojit jako druhý monitor a ten náhled v eidusu na tento druhý monitor roztáhnout.
-druhá možnost je koupit třeba Grass Valley HDSPARK a dokoupit i full hd tv (stačila by menší tak 22 palců) a přes HDMI to ze střihové karty poslat na tv.
(na syntexu teda ve specifikacích této karty nepíšou podoporu 1920/24p a 1980/25p http://syntex.cz/p/hdspark/c/strihove-karty-interni-hdmi-analog )
Levnější varianta je samozřejmě dokoupit pouze druhý monitor, ale kvalitnější je asi přes kartu s hdmi výstupem to poslat na full hd tv? Jak to máte vyřešeno vy? dííky
RoPo (6061)|10.12.2014 14:36
Můžeš připojit jakoukoliv TV/PC monitor na druhý HDMI výstup grafické karty.
V Ediusu pak nastavíš směrování preview na tento 2. monitor.

Doporučuji pro náhled TV než PC minitor. Používám TV + 30" PC LCD + 24" PC LCD pro práci.
tommmyt (542)|10.12.2014 14:56
díky za rychou odpověd. Co znamená "V Ediusu pak nastavíš směrování preview na tento 2. monitor." ? Normálně bych tam to náhledové okno přetáhl a roztáhnul. Tato fukce znamená že se to tam zobrazí automaticky přes celý monitor jako na tv?
RoPo (6061)|10.12.2014 15:33
To sice můžeš, ale lépe ať si s tím pohraje přímo Edius. V nastavení Ediusu nastavíš preview na 2. monitor. Použije pak celý monitor místo okna, které by jsi roztáhoval. Kvůli možnému overscanu (který by jsi oknem ovlivňoval) je lepší toto nechat na Ediusu.
romana51 (355)|10.12.2014 17:07
tommmyt - to si z nás děláš legraci, podobně jsi se ptal 29-06-2014, v 19:07 a dostal jsi odpověď ! Myslíš že má někdo chuť dokola vysvětlovat stejnou věc?
arkij (540)|10.12.2014 20:58
[QUOTE=romana51;501657]a dostal jsi odpověď [/QUOTE]

tak tak :-)
tommmyt (542)|11.12.2014 10:31
ou, tak to se moc omlouvám! já jsem to pak přestal řešit, až teď zase a zapoměl jsem že už jsem to tady tehdy psal, omlouvám :-)
romana51 (355)|11.12.2014 12:37
Omluva se přijímá, kdo dnes nemá výpadky paměti, ať hodí ...., jen ne flintu do žita!
tommmyt (542)|12.12.2014 10:46
ale když už jsem to tu nakousl, měl bych s dovolením ještě jeden dotaz :-) Díval jsem se na výstupy mého pc a grafická karta ma jen 2 x DVI , čili sice krásně pro připojení druhého monitoru, ale asi ne tv. Já jsem i připraven koupit než druhý monitor spíš malou led tv (když je to na náhled střihu videa z ediusu) a teď ta konkrétní otázka - našel jsem hdmi výstup na základní desce, mohu použít toto nebo to musí být jen hdmi out na grafické kartě? A půjde taky nastavit náhled z ediusu na tu tv při tomto propojení (hdmi out ze základní desky) ? Nebo obecně je velký rozdíl mít náhled na druhém lcd monitoru a nebo led tv? Moc díky
RoPo (6061)|12.12.2014 10:49
Můžeš použít i ten na desce, ale musíš povolit intevrovanou grafiku na CPU v BIOSu. Pokud je nastaveno na automatiku, tak by jsi měl mít připojenou a zapnutou TV při spuštění PC.

Jednoduše řečeno PC LCD monitor a TV mají rozdílné barevné prostory. Detaily rozepisovat nebudu. Nesouvisí s tématem....
Já mám TV připojenou na HDMI ze základní desky.
romana51 (355)|12.12.2014 14:53
Připojit TV není přece žádný problém! V první řadě musíš mít TV nastavenou v OS. Pak už je to jen si pohrát v Ediusu.

[ATTACH=CONFIG]29232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29233[/ATTACH]
NTB a TV.jpg EDA 3 monitory.jpg
tommmyt (542)|22.12.2014 21:12
Tak jsem si udělal ježíška a koupil si druhý monitor , ale v Ediusu 6.02 mi to hází toto :-/ - to je ten obrázek v system settings.



Edit: už jsem na to přišel, já to nemam v tom pokročilejším settings / system settings co tu v tom červnu někdo hodil odkaz kde je to preview, ale našel jsem to přímo nad náhledovým oknem :-)
ediusNahled.jpg Edius1.jpg
tommmyt (542)|22.12.2014 22:26
Jenom při extra rychlém pohybu je vidět že se obraz na novém monitoru "trošku cuká" , že třeba vlak nejede plynul ale "skáče". Ale když ten náhled přetáhnu na starý monitor, tak jede plynule . Přitom oba monitory jsou nastaveny stejně, oba 60Hz a nový monitor má odezvu 2ms, tak nevím v čem je chyba
RoPo (6061)|22.12.2014 23:52
Problem muze byt v:
- rychlosti/pomalosti panelu
- jina technologie/typ panelu
- zapnuty/vypnuty v-sync
- rozdil mezi primarnim a sekundarnim LCD - zkus je prohodit
tommmyt (542)|26.12.2014 16:57
Mohu se optat na dvě věci? Mam Edius 6.02 (předtim 5.5) a když teď označím na timeline video, dam střih, tak mi zůstane označená ta druhá polovina . U verze 5.5 a starších to byla vždy ta první a tak jsem naučen , že si chytnu začátek , dám střih a rovnou delete a ten kus před střihem se mi smaže. Nejde to někde v nastavení změnit zase na tu první polovinu ? Druhý dotaz se týká nabídka CTRL + G, nejde měnit vzhled? Ta 6.02 tam má od výrobce nastavené takové velké tuhé obrysové písmo , že to až ruší :-/
romana51 (355)|28.6.2015 18:42
Pro příznivce a uživatele Ediusu: Na stránkách GV je ke stažení trial Ediusu Pro 8 !!!!!! Stahování je zkomplikováno nutností vytvořením ID Edius, na základě čeho vám
GV zašle do e-mailové schránky S/N a odkaz na stažení instalačního souboru. Podařilo se mi to stáhnout dnes a nainstalovat. Trial funguje zase 31 dní.
První dojem nic moc. Má to změněné prostředí - jiné ikonky, což je dost přiblblé a zavádějící a zatím jsem nezjistil nic, co by mne nutilo za ten dosti velký peníz na novou
verzi přejít z verze 7.5. Profíci jistě budou mít jiný názor, novinky asi nevyužiji, renderování prvního klipu ve FHD a 4K 25p nebylo znatelně rychlejší než v 7.5ce.
Možná že něco objevím, je na to 31 dnů.
Zkoušejte a informujte !
romana51 (355)|7.8.2015 19:15
Je tady nějaká stojatá voda! Asi tím vedrem. Edius 8 zatím neřeším, ale přišel jsem na jednu dosti nepříjemnou věc. Po instalaci ostré verze Windows 10 Pro jako upgrade na Win 8.1 Pro mi přestal fungovat Edius 6.55 !!! Přes Google jsem se setkal s několika komentáři, že stejný problém mají i jiní uživatele. Navíc jsem zjistil, že se mi ztratil LicenceManažer a tak je asi licence v háji! Ostatní programy fungují, dokonce i CorelDraw X3, který se na Win10 už nedal nainstalovat, protože není údajně podporován.
Ještě někde byla rada, počkat na Kumulativní upgrade KB3081424 (pro Win10).
RoPo (6061)|7.8.2015 21:03
Co na to podpora na Grass Valley?
KamilZ (10277)|7.8.2015 21:08
[QUOTE=romana51;515092]Ještě někde byla rada, počkat na Kumulativní upgrade KB3081424 (pro Win10).[/QUOTE]Ale ten už je od 5.8.2015 na světě a pravděpodobně ho máš nainstalovaný.
MONYS (460)|7.8.2015 21:09
Na netu už bylo varování před instalací W10 že může způsobit selhání některých nainstalovaných programů.
RoPo (6061)|8.8.2015 00:26
U mě na 4 strojích vše funguje. Pravda, že na stroji s Ediusem 7 jsem update ještě neprovedl a na jednom mém notebooku nefunguje ovladač pro bluetooth modul.

Nicméně u instalace, která má speciální programy, což videostřižna je, tak je dobré nejprve celý disk zálohovat.
romana51 (355)|8.8.2015 04:35
Edius 7 na Win10 Pro funguje bez problémů. Na stolním PC mi to jede OK. Ten zádrhel mne potkal na NTB. To už je také vyřešeno, použil jsem poslední volnou licenci.
Teď už zbývá jen otestovat Edius 8 Workgroup, ale to chce čas. Možná že by to chtělo založit nové vlákno.
arkij (540)|10.8.2015 08:11
[QUOTE=romana51;515098]Teď už zbývá jen otestovat Edius 8 Workgroup, ale to chce čas. Možná že by to chtělo založit nové vlákno.[/QUOTE]


Já jsem mimo jiné i kvůli Ediusu 6 zůstával doposud na WinXP 32bit, nicméně jsem se před měsícem po 6-ti letech rozhodl obnovit PC a v rámci přechodu na 64 bitový systém (Win7) jsem upradoval i na Edius 7, kde byla nabídka při připlacení tisícovky i následný přechod na Edius 8, navíc do konce července to šlo zdarma až na verzi Edius 8 Workgroup. Teď jsem ji o víkendu nainstaloval ale zatím nebyl čas na testování. Jenom jsem usoudil, že když to celý "posunuju výš", tak je namístě si zvykat na to, co je momentálně aktuální, protože pak u toho dlouho zůstanu (viz. PC, co z něj píšu má ty XP). Budeme tedy sbírat zkušenosti a nové vlákno by to mohlo zachytit od začátku.
romana51 (355)|13.10.2015 07:55
Na stránkách GV je ke stažení upgrade na Edius 7.5. Při běžné práci jsem žádné změny nezaregistroval, na zkoumání není čas. Stejně tak Edius 8 Workgroup zatím obcházím po špičkách, asi to zůstane až "na dlouhé zimní večery". Zazimování zahrady a chalupy je důležitější, jak pravila manželka!
arkij (540)|18.11.2015 21:30
Pánové "ediusáci", přešel jsem na Edius 8 Workgoup (jak jsem výše avizoval), přetáhl nastavení jak jsem měl v předchozí verzi 6.6 a poté, co jsem si zvykl na nové ikony (nechápu proč neboť jsou méně čitelné a musel jsem ztmavit pozadí Ediusu o 30%) se pustil do editace. Zatím jsem spokojenej a nejvíc s novými doplňky co jsem pořídil (Neat 4.. a Mercalli 4...), o tom snad později.

Narazil jsem ale na problém, který asi není v té v.8 ale v nastavení obecném a vznáším na Vás dotaz: nemůžu importovat ani exportovat "mrtvolky" ve formátech .jpg, .tiff, .bmp ale jenom .sgi, .tga, .targa, .vda, icb ...
Nemůžu nikde najít co mám špatně nastavené, protože to ve verzi 6 chodilo, kolegovi to jde i v 8 Workgoup. Nepomůže ani otevřít starej projekt kde jpg byly, ztratí to na ně cestu.:-((
Nesetkali jste se s tím?
RoPo (6061)|18.11.2015 23:10
Edius na toto pouziva Quicktime (quicktime player od Apple). Mas jej nainstalovany a pripadne aktualizovany?
romana51 (355)|19.11.2015 12:53
Já mám také Edius 8 Workgoup (stahoval jsem ho v době, kdy GV hlásalo, že dočasně bude poskytovat namísto Pro verzi Workgoup). Ještě pro úplnost: měl jsem to jako v.7.5 s upgrade na v.8 zdarma.
Při instalaci to chtělo u Quicktime aktualizovat na v.7.7.6. Také mi to hned nabídlo upgrade Ediusu na 8.10.188. Ale "mrtvolky" mi to exportuje do všech možných i nemožných formátů bez mého přičinění,
jen jsem si přetáhl ikonu nad časovou osu.
romana51 (355)|19.11.2015 13:12
Teď mne napadlo, že to může být v nastavení: Settings/User Settings/User Interface/Button. Tam si do Current Buttons přetáhni ikonu "Create Still Image (Save as)".
Když jsem si tam dal ikonu bez toho (Save as), tam si není možno vybrat formát jaký požaduješ a mne to ukládalo jen v .bmp.
arkij (540)|19.11.2015 15:40
[QUOTE=RoPo;517974]Edius na toto používa Quicktime (quicktime player od Apple). Mas jej nainstalovany a pripadne aktualizovany?[/QUOTE]
Díky za nasměrování, jest to pravou příčinou. Co dělám s videem už od dob Ulead Media Studia mne vždycky podmínka Quick... děsně žrala, neboť jsem to k ničemu jinému nepotřeboval a neustálými aktualizacemi se to nechutně vtíralo. Používal jsem proto Quick alternative, když už nebylo zbytí.
Teď jsem sice při instalaci verze 8 Workgoup Quicktime povolil ale následně zakázal neustále otravující aktualizace - projevilo se to tedy nyní v těch formátech " mrtvolek". Poté co jsem aktualizoval Quicktime, můžu vkládat a exportovat jakej formát chci - takže díky za radu, problém vyřešen.;)

To:romana51 - ikonku tam mám už dlouho, problém byl právě v tom Quicku.
Jinak, už jsi přešel na ten Edius 8 Workgoup? Taky jsem to honil v té omezené akci ale současně jsem měnil PC, tak jsem tu verzi 7 úplně instalačně vynechal (licenci mám), abych se ji neučil a šel rovnou na 8 Workgoup a musím říci, že i když to má nějaké muchy (programátoři vždycky musí změnit něco co fungovalo i trochu k horšímu, aby bylo co opravovat), jsem celkem spokojenej. Možná bychom zase mohli trochu vyměnit zkušenosti - viz návrh na založení nového vlákna. Nemá ho ale cenu zakládat, pokud zůstane po několika příspěvcích mrtvé.
RoPo (6061)|20.11.2015 00:07
On QT je na Win zatracovany, preci jen je to zkomolenina predelana z Apple, ale ma svoje technologicke plusy. Proto je Grass Valley v Ediusu pouziva. Jsem rad, ze ti to pomohlo.
romana51 (355)|20.11.2015 11:04
arkij - Edius 8 Workgoup už používám na jednom PC a ta změna ikon mne také štve. Ale pomalu si zvykám. Zatím proti v.7.5 nezaznamenávám žádné závratné změny, zatím jsem toho ale moc neudělal, mám několik projektů rozjetých na 7.5. Kdybych neměl v.8 zadara, asi bych na ní nepřecházel (trial mne nepřesvědčil). Třeba změním názor až budou k mání slibované aktualizace. Ale kdy to bude a jestli se toho vůbec dožiju? Snad to bude v historicky dohledné době!
Kromě podpory Win10 myslím že bude zajímavé Sledování pohybu, Zpomalovačky pomocí algoritmů optického toku, Konvertor snímkových frekvencí - ten mne zajímá nejvíc, ale nevím jak bude fungovat, potřeboval bych něco co by mi pomohlo při švenkování ve 4K, moje kamča umí jen 25p a tak si myslím (třeba mylně) že by to pomohlo.
arkij (540)|20.11.2015 17:17
romana51: Já nemůžu posoudit verzi 7, protože jsem ji přeskočil. Když jsem v souvislosti s novým PC upgradoval v.6 na v.7, nabídli mi za příplatek 1000 peněz zdarma přechod na v.8 a pak jsem se trefil časově do těch 8 Workgroup - no tak nekup to, že? :-E
Navíc já vlastně přecházím ze čtyřjádra a WinXP na i7 a Win7 na ssd disku, takže pro mne posun ve všem znatelnej (mimo video samozřejmě i pracovně). Určitě nevyužiju všechny profi možnosti, nicméně teď mi to běhá v pohodě. Na starém PC mi to občas padalo, teď to ještě nespadlo ani u velkých projektů.
Na ty avizované aktualizace jsem taky zvědavej.
Mne potěšilo pořízení dvou doplňků a to Mercalli v.4 která umí stabilizovat dávkově, což ušetří hodně času a je, jak je u nich zvykem funkční a pak NeatVideo na odšumění obrazu, což dává znatelně vylepšené výstupy u starých (Video8, VHS apod.) záznamů, co chtějí kámoši zdigitalizovat. I já mám ještě něco starého nezpracovaného materiálu, tak se to hodí.
romana51 (355)|21.11.2015 15:48
arkij - když už máš Win7, tak bych přešel na Win10. Já už jedu na Win10 na všech (2x PC, 2x NTB) strojích a Eda 8 už Win10 podporuje. On tedy na nich jel už bez problémů ve v.7.5 a podle subjektivního pocitu je rychlejší. Doufám že víš, (když ano, tak promiň) že při procáku i7 Eda umí HW akceleraci, ale musí být splněné určité podmínky. Ono i7 je také 4-jádro (pokud nemáš ten extrem) ale při HT má 8 vláken a Eda je
podporuje.
Když jsi mne navedl na Mercalli v.4, vzpomněl jsem si, že mám plugin ve v.2 pro Edius a stáhl jsem si trial v.4. Ale když jsem zjistil, že i upgade na v.4 stojí nehorázně kolem 5k, zašla mne chuť.
Zatím mi celkem vyhovuje stabilizér který je součástí Ediusu. On byl v Ediusu, nevím přesně jestli ve v.6 a nižších, Mercalli v.2 dodáván jako součást. Vlastně jsem si myslel, že to co bylo ve v.6 a 7 je jen upravený Mercalli s trochu jiným ovládáním.
arkij (540)|24.11.2015 18:13
[QUOTE=romana51;518064]když už máš Win7, tak bych přešel na Win10[/QUOTE]

To je to, co zatím nemůžu, neboť PC je mimo zábavu i mým hlavním pracovním nástrojem a je součástí sítě se starými ale pořád dobře fungujícími zařízeními (PLOTR, ACULASER, KOPÍRKA) a už i u Win7 jsem měl docela problém sehnat ovladače (sháněl jsem je i na .ru :-D) . Taky některý SW bych musel upgradovat a je to dost peněz, tak zatím počkám.

Že Eda umí HW akceleraci jsem četl ale nevím zda mám dobře nastaveno. Kde se co nastavuje? Mám i7 4790 CPU@3,60 GHz ve Workstation Z230 od HP.

Docela dobře funguje spolupráce s GPU - AMD Radeon 7200 - textury 16384x16384 při frame size 4096x4096.

Interní stabilizátor ve verzi 6 nebyl, jen jako bonus plugin ten Mercalli a já si na něj zvykl, tak jsem si ho pořídil i teď. Točím jenom amatérsky a málokdy mám stativ, tak pak tu SW stabilizaci používám, i když vím, že to není optimální, na druhé straně je to s ní lepší. Já většinou nestabilizuju nějakej velkej pohyb ale takový to drobný vlnění, co v ruce neudržím a výsledek je dobrej.
romana51 (355)|25.11.2015 13:29
Tak to máš docela frčák, myslím že má HT (HyperThreading) a v Ediusu jede na 8 vláken. Já mám už 4 roky i7 2600K, trochu přetaktované. Zastím upgrade neplánuji, musel bych měnit základní desku vč. RAMky (mám 24 GB) a nevím jestli by se to vyplatilo. Já si už dobře 15 let stavím PC sám podle toho jaké komponenty potřebuji.
Jestli máš od HP ve Workstation Z230T výstup pro připojení monitoru ze základní desky DVI, máš kliku. Podmínkou HW akcelerace je připojení dvou monitorů, jeden z MB (integrovaná grafika) a druhý z přidané grafické karty.
Ještě musí být na MB čipset, který to podporuje. V době když jsem to instaloval, musel být Z68 a pár dalších, už nevím jaké. Dnešní situaci neznám. Určitě to ví u Syntexu (pokud jsi Edu koupil od nich).
Ty máš asi Workstation koupený jako celek se zárukou a nemůžeš do skříně. Já mám skříň trvale otevřenou (pro taktování procesoru mám chladič vystupující ze skříně, že bych ho do zákrytu nedostal). Ale to mi umožňuje, že mám několik systémových SSD s Win 8, 8.1 a 10 a mohu je libovolně měnit s ohledem na software. Během pár minut jedu ve Win 8 a nebo Win10.
Zjisti si jestli splňuješ uvedené podmínky pro HW akceleraci a kdybys potřeboval tak napiš.
romana51 (355)|2.1.2016 18:36
Na GV je ke stažení up na 7.51. GV ho nadělil k vánocům, protože už mám v.8, přišel jsem na to až dnes. Jinak hezký rok 2016 i po video stránce !!
RoPo (6061)|2.1.2016 20:17
7.51 je tam delsi dobu. Daval jsem tuto verzi na w10, ale jeste jsem v teto verzi nic nedelal. Jen otevrel, zda je funkcni.
MONYS (460)|30.4.2016 12:26
Zdravím zde na foru, sice trochu mimo vaše téma a zároveň mám prosbu, pořídil jsem si v rámci upgrade EDIUS 8 a to z verze 6.5 na 8.Starý ED.6.5 deaktivován a odinstalován.Provedl jsem obnovení ze zálohy pomocí ACRONIX a naInstalil z dodaného DVD ED8 zaregistroval ID +nový seriál a pak k ověření starý seriál a spustil ED8,po delší době se objeví hláška "Cannot use this CPU"pri kontrole v GV LIC. MANAGERU jsou uvedeny obe verze jako platné jako Permanent.Už jsem z toho zoufalej je to tedy tak že ED8 nepodporuje platformu AMD?Moje PC které fugovalo se starým ED6.5 je osazeno AMD PhenomII 1090T/3.2-3.4Gz/ram 8g/board M4A88T-V EVO/GRAF.ATI HD68501G/WIN7/64 HOME OMD.Máte někdo radu co kde je chyba pokud to nejde na můj procesor je možný ED8 DO 14 dní vrátit když už je registrovaný.Předem děkuji za radu.Milan
KamilZ (10277)|30.4.2016 13:53
Bez záruky, ale předpokládám, že problém bude v tom, že Tvé CPU nepodporuje instrukce SSSE3 ale pouze SSE3 (není to stejné), což vyžaduje Edius od verze 7.
MONYS (460)|30.4.2016 17:13
Zdravím to je teda špatná zpráva, i tak děkuji.PS:Je tedy řešením předělat desku a cpu to zase ztratím licenci na edu je to tak?
KamilZ (10277)|30.4.2016 17:41
Hele, fakt Edius neznám, ale podle toho, co čtu, tak bych se divil. Od verze 8 zavedli, že se každých 30 dnů aktivace ověřuje. Pokud ho deaktivuješ na starém stroji, tak ho podle mě můžeš na novém aktivovat, tohle není OEM licence.
Více k licencování máš zde: http://www.grassvalley.com/docs/FAQs/professional/edius/GVB-1-0522D-EN-FAQ_EDIUS_8.pdf a http://www.grassvalley.com/docs/Application_Notes/professional/edius/GVB-1-0525A-EN-AN_EDIUS_Activation_WW.pdf

První si raději prověř, zda vše ostatní splňuješ (záložka specifikace): https://www.grassvalley.com/products/edius_pro_8

Ostatně, proč to nešeříš se supportem? Od toho si platíš licenci.
MONYS (460)|30.4.2016 18:43
Ano věc chci řešit ze suportem. ED 8 mám teprve od tohoto pátku .
tommmyt (542)|20.7.2016 09:17
ahoj, mnohokrát prosím o radu. Muj foták 5D mark 3 ukazuje že umí točit 24P což jsem tak jeden projekt chtěl točit a natočil. Po importu do ediusu do projektu 24P ten obraz nebyl dobrý, byl takový dvojitý, tak jsem se mrknul na vlastnosti a ukazuje to že to je 23,98, založil jsem takový projekt a dobrý. Jenže tu samou věc jsem ještě točil i na dron, který točil opravdu 24p a tak po naimportování do toho projektu zase toto hází dvojitý obraz. Zkoušel jsem si hrát s ve vlastnostech Field order , pak změnou snímkové frekvence, ale stále to není ono. Nemáte někdo nějakou radu jak nejlépe to udělat do jednoho projektu, aby obraz 24p (i z dronu) v projektu 23,98 (kde bude z foťáku většina záběrů) byl dobrý ? Moc děkuji
RoPo (6061)|20.7.2016 09:48
Zkus provést nejprve snímkovou konverzi v Ediusu. Naimportuj do projektu se snímkovou frekvencí 23.98fps dané videosoubory (s 23.98fps) a pak vyrenderuj do výstupu, který nastavíš na 24fps. Výsledek vlož do projektu s 24fps.
romana51 (355)|20.7.2016 12:27
Já jsem řešil něco podobného. Kamera mi točí 4K jen 25p a při švenkování je obraz trhaný. Použil jsem Adobe MediaEncoder a video překódoval z 25p na 50p.
Výsledek velmi dobrý. Řešilo se to tady na vláknu "PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 ,alebo niečo iné" a upozornil na tuto možnost "joeh", takže to není z mojí hlavy, ale mohu doporučit!

Ještě doplňuji - konverzi v Ediusu 8 jsem také zkoušel, ale nepovedlo se, Eda to ještě neumí i když je to slibováno !!
romana51 (355)|20.10.2016 13:54
Pro uživatele Ediusu 8 - na webu Syntex.cz jsou podcasty o aplikaci EDIUS 8 s českými titulky. Zatím je jich 12, pokud jsem něco nepřehlédl.
tommmyt (542)|29.10.2016 16:22
ahoj, prosím o radu. Mam Edius v 6.02 a nevím zda to je tou verzí, ale když se snažím z něčeho udělat DVD, tak je výsledná kvalita děsná-video rozmazané, čtverečky, titulky taky čtverečkované. Zdroje jsou 1920x1080 25p a v tom projektu to i stříhám. Samozřejmě aby mě to zpřístupnilo funkci burn to disk, tak projekt nesmí být progressiv a při změně na 50i a uper field se již kvalita zhorší. Tedy otázka: jak je obecně hodně kvalitní převod z ediusu na dvd? Není lepší to dělat přes externí programy? Důležitá věc: vyexportoval jsem video z ediusu do mpg při zachování 1920x1080 25p a zkusil jsem ho následně převést do DVD struktury jen na pevný disk pomocí "Free video to DVD Convertor" a byla to mnohem lepší výsledná kvalita. (akorát že ten program neumí 16:9, tak mi z toho vylezl nějaký stranový nesmysl). A tak co používáte Vy za postup při střihu v Ediusu a následně když to chcete vypálit jako DVD? Máte nějaký dobrý externí program ze kterého vyleze dobrá kvalita? Moc děkuji
romana51 (355)|30.10.2016 10:08
Já s tím nikdy problém neměl. Ke každé verzi jsem si stáhnul "EDIUS DVD Menu Style" a používal jak pro DVD, tak pro BD. V posledních letech upřednosťuji BD,
má výrazně lepší kvalitu než DVD.
A render do BD je i rychlejší, na rozdíl od DVD podporuje HW kódování. V Ediusu ale placky nevypalují, nechám vytvořit DVD_Image (BDMV pro BD) a vlastní vypálení dělám v NERO v.11.
Mám dojem, že Nero vypaluje rychleji.
tommmyt (542)|29.11.2016 20:07
ahoj, měl bych velkou prosbu. Dá se v Edisusu spojit dva projekty do jednoho? Točili jsme dvě různé věci a tak máme dva různé projekty, u obou už jsou vybrané finální záběry (což trvalo docela dlouho). Ale ted padlo rozhodnutí, že se z toho udělá jeden filmek. Dá se ze dvou projektů udělat jeden? Jde mi spíš a hlavně o to, že u obou už jsou vybrané finální záběry a jelikož bylo u každého projektu mnoho x hodin materiálu, tak to docela trvalo. Moc děkuji
RoPo (6061)|29.11.2016 22:53
Jestli si dobre vzpominam, tak k tomu slouzi Sequence. Koukni na to jestli ti sequence nepomohou. Obcas je pouzivam.
File-> Import sequence