Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Procoder Express a půlsnímky

mirekv (7169)|24.2.2005 19:34
Dnes jsem testoval PE na převod AVI zachyceného TV kartou. Že se mi někde během procesu otočí pořadí půlsnímků vím už déle, proto v CCE, který používám, mám nastavené přehození vůči defaultu.
1. Pokud nechám PE v defaultu (zdroj=spodní snímek první, výstup=spodní snímek první) tak mám ve výsledném videu snímky přehozené.
2. Pokud je přehodím v nastavení zdroje, výsledek je vadný - trhá se, kostkuje.
3. Pokud je přehodím v pokročilem nastavení encodingu, nic se nestane a snímky jsou pořád přehozené.
V případě 1. a 3. je musím "umravnit" ReStreamem, pak je to OK.
Na DV z kamery fungují CCE i PE v defaultu (DV má však pořadí přehozené).
Kde může být zádrhel, řešil to už někdo?
Dík.
Tean (410)|24.2.2005 20:08
Výcuc:
Sečteno a podtrženo - zachycené video z TV karty je Top field first, DV z kamery je Bottom field first. Filmy převedené z filmového materiálu mají oba půlsnímky shodné a není nutné provádět deinterlace při zobrazení na monitoru. Rendering do MPEG lze dělat do Bottom field first i Top field first, jen je nutné vše správně nastavit. Teď už tedy víte, proč a co nastavit, jak to nastavit záleží pouze na použitém software...

viacej od MIKE-ho
https://www.tvfreak.cz/video-a-prokladani/763
mirekv (7169)|24.2.2005 20:29
Tean
To mi neříkáš nic nového, tyhle teorie kolem prokládaného/neprokládaného videa znám dobře, ovšem proč mi TV karta obrací půlsnímky nevím, hlavně, že vím, že to dělá (i do MPEG-2) a počítám s tím při nastavení enkodéru. Proč to nejde v PE otočit?
Tean (410)|24.2.2005 21:08
Tak v tom ti nepomozem. Je to divne.