Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AEG MC 4420 gramofon s ukládáním na SD/USD

nedelak (39)|5.12.2010 16:32
Zdravím.
Sháním gramofon s ukládáním hudby. Nějaký alespoň trošku slušnější, takže vypadávají Sencory a podobné z hypermarketů, které prý mají velký tlak na jehlu a ničí desky.
Našel jsem jich několik, ale některé byly softwarové, vlastně jen byly propojené s PC přes USB jako zvuková karta a o vše se staral software.

Zaujal mě AEG MC4420, který stojí kolem 3000Kč a má hardwarový kodek a umí ukládat přímo na USB disk nebo SD kartu.
Pročetl jsem web AEG i stáhl PDF manuál a nikde nejsou uvedeny parametry ukládaných souborů.
Nenašel jsem žádnou podrobnou recenzi.
Nevíte, kde zjistit kvalitu ukládaných souborů? V manuálu to nikde nepíšou a ani tam není zmínka o nastavení kvality.

Případně napadá vás jiný slušnější gramofon, který přímo ukládá ve WAVu, případně použitelné MP3? Nejlépe bitrate 320kbs nebo nějaký kvalitnější VBR.
Samozřejmě ale ne žádný gramec pro DJ nebo xkrát dražší highend.

díky za případnou pomoc


edit:
info o gramofonu na webu AEG:
http://www.etv.de/product_info.php/info/p123_AEG-MC-4420-CR-USB.html
manuál v PDF: http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/325000-349999/345141-an-01-ml-AEG_MC_4420_USB_PLATTENSPIEL_de_en_fr_nl.pdf
nedelak (39)|13.12.2010 18:24
vážně nikdo nic? :-(

co třeba Sencor STT 012E ?
gameguru (15)|13.12.2010 22:28
[quote=nedelak;314787]vážně nikdo nic? :-(

co třeba Sencor STT 012E ?[/quote]

Tak přesně toho Sencora mám, od AEG se liší navíc zabudovaným zesilovačem a přibalenými repráčky (obojí určeno spíš pro příposlech než pro kochání se kvalitou reprodukce). Přenoska je keramická (síla na hrot 4 až 6 g) - pro převod několika starších desek na mp3 posloužila dostatečně. Kvalita kódování mp3 je nastavitelná max. na 256kbs CBR (VBR převodník neumí).
Přístroj již nepoužívám, ve velmi zachovalém stavu a v původním obalu nabízím k prodeji za symbolickou částku.
nedelak (39)|14.12.2010 01:02
poslal jsem SZ