Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupe LCD

nemamcas (97)|3.12.2010 19:43
Zdravim,

Chcel by som kupit Full HD LCD podmienkou su:100Hz,101-102 cm,vysoky dynamicky kontrast.
Nepotrebujem aby podporovala rozne formaty pretoze filmy by som chcel prehravat z Xtreameru alebo ineho multimedialneho prehravaca.Nemam zaujem o ziadne predrazene LEDky ani 3D.

cenovy strop:700€

Mam vyhliadnuty tento SAMSUNG LE40C650

http://www.datart.sk/katalog/LCD-televizor-SAMSUNG-LE40C650.html
jarod72pm (841)|3.12.2010 20:37
Ten samsung je jedna z nejlepších voleb kolem 15000-20000.-
ještě za uvahu stojí
LG 42LD650 nebo 750 (ta 750 taky výborný obraz)
Sharp 40le705e je sice dražší ale výborný obraz(na LEDku super)
nemamcas (97)|3.12.2010 20:44
[quote=jarod72pm;311942]Ten samsung je jedna z nejlepších voleb kolem 15000-20000.-
ještě za uvahu stojí
LG 42LD650 nebo 750 (ta 750 taky výborný obraz)
Sharp 40le705e je sice dražší ale výborný obraz(na LEDku super)[/quote]
A ktory je lepsi ten SAMSUNG alebo tie LG ? v SAMSUNG predajni mi povedali ze ten C650 je najlepsi LCD lepsi je uz iba s 3D
psv1 (458)|3.12.2010 20:53
A cos myslel, že ti v Samsung shopu řeknou? Snad nejsi tak naivní?
jarod72pm (841)|3.12.2010 21:00
To už musíš posoudit sám vlastníma očima takže jít do elektra a podívat se na to
jinak obrazově LG 42LD650 je shodná jak ten Samsung rozdíl je v tom že Samsung má spíš podání barev do studené ,dál záleží jaký signál budeš sledovat LG si relativně poradí dobře i s analogem a SD pokud je kvalitní signál ale to je asi u těchto TV za tu cenu stejné obě jsou podle mě stejně kvalitní a spíš rozhodne tvoje oko co mu víc pasuje a ke které značce tíhneš,většinou obchodník chce prodat takže záleží čeho má víc skladem(není to pravidlo ale někdy se to stává nebo poradí jen podle svého dojmu)
nemamcas (97)|3.12.2010 21:09
Budem nanom pozerat DVDcka,HD ripy a obcas FiberTV.DVD bude mat lepsi obraz na tom LG ?
SAMSUNG sa mi zda ako lepsia znacka na TV keby som zvysil cenovy strop na cca 800 € tak by si mi co poradil ? ja som študent a nemam zase moc penazi takze nemozem priplacat stovky eur za detaily ako LED,200 Hz a podobne hluposti
psv1 (458)|3.12.2010 21:11
40C650 lesklý panel (odrazy okolí, ale lepší podání tmavých tónů)
42LD650 matný panel
nemamcas (97)|4.12.2010 09:35
Este ma zaujal ten C630 ten je lacnejsi lebo ma iny dizajn
jarod72pm (841)|4.12.2010 09:39
Možná je tam nějaká drobnost ve výbavě TV ale v podstatě je to samé i s kvalitou obrazu.
Takže taky dobrá volba ....
nemamcas (97)|4.12.2010 09:42
Tuto na fore sa riesilo ze obraz na tom C650 bol niaky tmavi to sa doriesilo ?
jarod72pm (841)|4.12.2010 11:45
Je to subjektivní pocit jedince, rozhodující je tvoje vlastní oko ! Takže nejlépe tu TV posoudíš podle vlastních očí -nikdo z nás tu není špičkový expert který má navíc oči od přírody seřízené k dokonalosti.(a měřící přistroje je potřeba brát s rezervou protože lidské oko to tak nevidí jak to přístroj naměří !)
nemamcas (97)|4.12.2010 12:44
[quote=jarod72pm;312090]Je to subjektivní pocit jedince, rozhodující je tvoje vlastní oko ! Takže nejlépe tu TV posoudíš podle vlastních očí -nikdo z nás tu není špičkový expert který má navíc oči od přírody seřízené k dokonalosti.(a měřící přistroje je potřeba brát s rezervou protože lidské oko to tak nevidí jak to přístroj naměří !)[/quote]

a ten tvoj LG co mas je lepsi jak ten SAMSUNG ?
Petan80 (29)|4.12.2010 16:05
Mám 37c650 a jsem spokojenej,používám "zatím" signál SD a obraz v poho koukatelný a filmy ve FHD,které přehrávám přes USB jsou prostě bomba!
jarod72pm (841)|4.12.2010 17:37
[quote=nemamcas;312107]a ten tvoj LG co mas je lepsi jak ten SAMSUNG ?[/quote]

Je to čistě subjektivní pocit , pro mě je to lepší obraz ale pro druhého nemusí.
nemamcas (97)|4.12.2010 20:11
Obzeral som si ten LE40C650 v ElectroWorlde a mal tam spomedzi LCD najlepsi obraz vyrovnaval sa aj LEDkam niake Pannasonici a Sharpy tam boli a to bol grc!
Karel129 (503)|5.12.2010 09:31
[quote=nemamcas;312204]vyrovnaval sa aj LEDkam [/quote]
Tuhle cast vety myslis jak,jako ze LED podsviceni je to nej?Koukam ze dost koukas na reklamu.;)
jarod72pm (841)|5.12.2010 12:46
Dnes dobré LCD s lampama se vyrovnají ledkám a dokonce někdy i předčí ledky.
sám pozoruji rozdíl v podsvícení kdy klasika LCD má jasnější celé horizontální spodní a horní linky kdežto ledka (edge led) je více osvětlená v rozích obrazovky což může mít rušivý vliv na sledování obrazu u Samsungu UE406000 je to o něco líp řešeno ale obrazovka sklouzává do chladných barev,
naproti tomu LG drží barevnou neutralitu a i tomu částečně víc je vidět osvícené rohy ale naopak podání barev je živější.
Kvalitní led začíná u direct led až po stmívání určitých zón až po RGB led a poznáme to i na ceně
Solidní Edge led se dá pořídit kolem 20 tisíc oproti tomu lampy jsou levnější a mnohdy líp rozvedené podsvícení.(ty drobnosti jako spotřeba ,síla TV,kontrast jso uvěci které pak posuzuje každý podle sebe)
psv1 (458)|5.12.2010 21:07
Nějak pořád nechápu, proč by se měl jeden druh podsvícení vyrovnat/nevyrovnat druhému. Kvalita obrazu je odvislá především od procesoru a panelu. A vlastně je jedno, co mi za ním svítí. I Edge LED se dá udělat kvalitně (Philips), takže je to spíš o tom, kdo to jak odrbává.
garb7 (1189)|5.12.2010 22:57
[quote=psv1;312537]Nějak pořád nechápu, proč by se měl jeden druh podsvícení vyrovnat/nevyrovnat druhému. Kvalita obrazu je odvislá především od procesoru a panelu. A vlastně je jedno, co mi za ním svítí. I Edge LED se dá udělat kvalitně (Philips), takže je to spíš o tom, kdo to jak odrbává.[/quote]

Jistě prakticky to taky většina neřeší , nebot ty rozdíly nevidí a to i dost velký , a zde valná většina po dlouhodobém sledování typů TV, ví na co a jak se podívat i já několikrát stál u 42"/46" LCD a po chvíly si říkal vždyt to vypadá OK ( na HD sat. v obchodě) a cena cca 25t OK, ale po pád dalších pohledech se zase zkonstatoval, toto ne , ano SONY 46X4500 byla parádní LCD na HD a i 42LH9000 mě zaujala ale než jsem ji prozkoumal přestala se prodávat. Až budeš vidět a vědět ty rozdíly pak to pochopíš proč někdo má doma to čí ono.

PS: osobně je to jen o tom kolik má daná TV u mě pomyslných + a - asi každá má " - " jde jen o to kolik je + a -
psv1 (458)|5.12.2010 23:25
Měl jsem na mysli pouze poměr kvalita obrazu vs. druh podsvícení.
garb7 (1189)|5.12.2010 23:36
Však v tom je ten velký rozdíl pokud jsou trubice je obraz klasika , pokud je edge LED obraz je v v něčem lepší a v něčem horší (pro mě víc horší než lepší) i když je LCD panel a elektronika stejné a pokud je local diming LED je těch + víc a - méně než u edge a jestli jsi viděl local diming RGB LED tak obraz byl znatelně lepší ale cena až 4x větší. A i jednotlivé typy LCD s edgeLED se obrazově liší.
psv1 (458)|6.12.2010 08:47
No tos objevil Ameriku, že se jednotlivé modely s různým podsvícením obrazově liší.
Já jsem chtěl v podtatě jen říct, že si vyberu televizi podle obrazu (a financí), bez ohledu na to, co mi za panelem svítí. Ale myslím, že se chápeme.
jarod72pm (841)|6.12.2010 09:01
[quote=garb7;312592]Však v tom je ten velký rozdíl pokud jsou trubice je obraz klasika , pokud je edge LED obraz je v v něčem lepší a v něčem horší (pro mě víc horší než lepší) i když je LCD panel a elektronika stejné a pokud je local diming LED je těch + víc a - méně než u edge a jestli jsi viděl local diming RGB LED tak obraz byl znatelně lepší ale cena až 4x větší. A i jednotlivé typy LCD s edgeLED se obrazově liší.[/quote]

Tak člověk si musí spočítat klady a zápory a podsvícení je v kategorii spíše těch menších mínusů protože rozdíly nejsou nijak dramatické (vždy se dá stlumit) ale pokud člověk preferuje hlavně kvalitu obrazu nebo výbavu je více méně podsvícení nepodstatné mnohdy ho člověk už ani nevnímá(pokud to evidentně není na reklamaci jak někteří dokládali obrázkama zde na foru)
a není edge jako edge a rozdíly tam jsou viditelné.
nemamcas (97)|6.12.2010 15:19
Zhrnme to...

Ten SAMSUNG LE40C650 je asi najlepsia volba este pripadne tie LG....

PS:Vzdialenost od steny k sedacke v mojej izbe je asi 3 metre ale cital som ze ma byt vzdialenost 4x az 5x vecsia jak uhlopriecka ze 3x je minimum ten SA?SUNG ma 101 cm takze to 3x este splnuje budu sa mi kazit oci ?
bavorak (1494)|6.12.2010 15:35
vyser sa na poucky, chod si to pozriet z troch metrov do obchodu a vyber podla seba.
jarod72pm (841)|6.12.2010 16:03
U LCD si nic nezkazíš protože narozdíl od jiných TV nebliká ! a obraz je opravdu hodně živý a věrnost barev je výborná navíc obyváková vzdálenost 3-3.5m je ideální pro 102-107cm uhlopříčky .Navíc dnešní TV zvládají dobře SD a HD signál takže není problém.Stačí si jen zajít do obchodu a zjistit co ti víc pasuje.
Samsung je více do chladných barev(modrá až fialová)
LG je více neutrální střed až teplejší barvy.
Pitomec (10211)|6.12.2010 16:08
LCD samozřejmě taky bliká jako prase, protože pokud je podsvícení zářivkovou trubicí, tak je to stejný jako u zářivky na stropě a po nějaký době akorát humus a vypálený konce 9-)
Milan C (191)|6.12.2010 16:09
[quote=jarod72pm;312732]U LCD si nic nezkazíš protože narozdíl od jiných TV nebliká ! a obraz je opravdu hodně živý a věrnost barev je výborná navíc obyváková vzdálenost 3-3.5m je ideální pro 102-107cm uhlopříčky .Navíc dnešní TV zvládají dobře SD a HD signál takže není problém.Stačí si jen zajít do obchodu a zjistit co ti víc pasuje.
Samsung je více do chladných barev(modrá až fialová)
LG je více neutrální střed až teplejší barvy.[/quote]

Obraz nebliká to je pravda, ale tie farby a ich vernosť je oproti plazme , nebe a dudy...v prospech plazmy samozrejme.
stev (45)|6.12.2010 16:13
pazma blika hlavne panak bacha na to ak to pozorujes kup lcd a mas pokoj.nie kazdy moze pozerat na blikajuci stromcek
jarod72pm (841)|6.12.2010 16:25
[quote=nemamcas;312715]Zhrnme to...

Ten SAMSUNG LE40C650 je asi najlepsia volba este pripadne tie LG....

PS:Vzdialenost od steny k sedacke v mojej izbe je asi 3 metre ale cital som ze ma byt vzdialenost 4x az 5x vecsia jak uhlopriecka ze 3x je minimum ten SA?SUNG ma 101 cm takze to 3x este splnuje budu sa mi kazit oci ?[/quote]

Samsung LE40C630 nebo 650 podle výbavy
LG 42LD 650 nebo 750 podle výbavy
Sharp 40" 705e
Philips 42" pfl5405

všechno to jsou výborné LCD za solidní cenu koupí jednou z nich chybu neuděláš a budeš spokojen.
Milan C (191)|6.12.2010 16:39
[quote=stev;312742]pazma blika hlavne panak bacha na to ak to pozorujes kup lcd a mas pokoj.nie kazdy moze pozerat na blikajuci stromcek[/quote]

Tebe bliká, tisícom ľudí nie....v dvoch percentách ,čo to vidia. A hlavne v obchode.... viz štatistika!!!

Ak to pisateľ vidí, tak rozhodne nekupovať plazmu. Ale mnoho ľudí to vidí pri "neonkách" v obchode. Doma je to iné...preto pozor.
nemamcas (97)|6.12.2010 17:08
Na toto som narazil na AVmania a trochu ma to znepokojilo:

Samsung nekupuj. Zaměř se na značky: Sony, Philips, Panasonic, Sharp, LG. Radši si trochu připlat' a budeš mít o něco lepší telku.

Mohu vědět proč Samsung nedoporučuješ?

Protože Samsung nevyrábí tak kvalitní TV, jako těch 5 výrobců, které jsem výše uvedl. Navíc jeho TV jsou nejporuchovější ze všech. Samsung sice vyrábí ze všech výrobců TV s nejlepší výbavou, ale je to bohužel na úkor obrazové kvality. Nenáročnému divákovi ten Samsung možná bude stačit, ale ten kdo chce výborný obraz atd., tak volí jiné značky.

Suhlasim. Samsung už nie je to čo byval. Kedže v poslednom čase investuje hlavne do marketingu a reklamy, ani to inak dopadnuť nemohlo. Posledne kvalitne tv boli minuloročne B650, B750. ICh dnešni nastupcovia C650/C750 maju sice lepšiu vybavu, ale su obrazovo horši (subjektivne aj podľa recenzii). A o kvalite led modelov sa ani nevyjadrujem.
Flasar (10)|6.12.2010 18:45
[quote=Milan C;312760]Tebe bliká, tisícom ľudí nie....v dvoch percentách ,čo to vidia. A hlavne v obchode.... viz štatistika!!!

Ak to pisateľ vidí, tak rozhodne nekupovať plazmu. Ale mnoho ľudí to vidí pri "neonkách" v obchode. Doma je to iné...preto pozor.[/quote]

To jsem přesně dnes zažil v obchodě ..... šel jsem se podívat s přítelkyni na plazmy Panasonicu a všechny blikaly,levné modely více,dražší méně :((( Vedle stojící LG i Samsungy byly OK ..... je nějaká šance že by měli obchod špatně nasvícený a nebo mám s přítelkyni smůlu a na plazmu od Panasonicu můžu rovnou zapomenout ??? :(((
psv1 (458)|6.12.2010 18:47
[quote=Flasar;312801]To jsem přesně dnes zažil v obchodě ..... šel jsem se podívat s přítelkyni na plazmy Panasonicu a všechny blikaly,levné modely více,dražší méně :((( Vedle stojící LG i Samsungy byly OK ..... je nějaká šance že by měli obchod špatně nasvícený a nebo mám s přítelkyni smůlu a na plazmu od Panasonicu můžu rovnou zapomenout ??? :((([/quote]

Vycházej z toho, že všechny ty vystavené plazmy mají v obchodě stejné světelné podmínky. Takže jestli tam vidíš rozdíl, budeš ho pravděpodobně vidět i doma.
Pitomec (10211)|6.12.2010 19:05
[quote=Flasar;312801]To jsem přesně dnes zažil v obchodě ..... šel jsem se podívat s přítelkyni na plazmy Panasonicu a všechny blikaly,levné modely více,dražší méně :((( Vedle stojící LG i Samsungy byly OK ..... je nějaká šance že by měli obchod špatně nasvícený a nebo mám s přítelkyni smůlu a na plazmu od Panasonicu můžu rovnou zapomenout ??? :((([/quote]Když ses na to čučel z půl metru, tak se nediv...
psv1 (458)|6.12.2010 19:11
to Flasar:
Jestli ses na to čučel z půl metru, tak to napiš přímo sem do vlákna a ne jen někomu soukromě. Ať to víme všichni.
Flasar (10)|6.12.2010 19:12
[quote=psv1;312802]Vycházej z toho, že všechny ty vystavené plazmy mají v obchodě stejné světelné podmínky. Takže jestli tam vidíš rozdíl, budeš ho pravděpodobně vidět i doma.[/quote]

Pohrál jsem si tam s nastavením TX-P50X20E která blikala nejvíce a dokázal jsem blikání eliminovat na minimum ..... během filmových scén jsem blikání nezaznamenal,ale na eurosportu byl snooker a při statickém celoobrazovém pohledu na zelený stůl to bylo patrné,zřejmě zajedu navštívit datart a pokud se obava potvrdí,tak potom fakt nevím co koupím :(
psv1 (458)|6.12.2010 19:14
[quote=Flasar;312815]Pohrál jsem si tam s nastavením TX-P50X20E která blikala nejvíce a dokázal jsem blikání eliminovat na minimum ..... během filmových scén jsem blikání nezaznamenal,ale na eurosportu byl snooker a při statickém celoobrazovém pohledu na zelený stůl to bylo patrné,zřejmě zajedu navštívit datart a pokud se obava potvrdí,tak potom fakt nevím co koupím :([/quote]

Můžu tě uklidnit, že nakonec nějakou koupíš a budeš z ní stejně nadšenej, jako všichni ostatní. Lovu zdar.
Flasar (10)|6.12.2010 19:18
[quote=Pitomec;312811]Když ses na to čučel z půl metru, tak se nediv...[/quote]


jsem rád že jses ozval .... právě že ne,odměřil jsem si +- 3,5 metru pro představu jak by to vypadalo doma .... jen pro informaci jsem zastánce plazmy o LCD vůbec neuvažuji a dodnes jsem myslel že nějaké blikání je jen argument pro LCD fanatiky co blikání na plazmě vidí právě z těch 50cm

PSV1 - nikomu jsem nic nepsal,jen jsem Pitomce mystifikoval tím že chci hanit plazmy,jak je tu koloritem ...
Pitomec (10211)|6.12.2010 19:19
[quote=Flasar;312820]jsem rád že jses ozval .... právě že ne,odměřil jsem si +- 3,5 metru pro představu jak by to vypadalo doma .... jen pro informaci jsem zastánce plazmy o LCD vůbec neuvažuji a dodnes jsem myslel že nějaké blikání je jen argument pro LCD fanatiky co blikání na plazmě vidí právě z těch 50cm

PSV1 - nikomu jsem nic nepsal,jen jsem Pitomce mystifikoval tím že chci hanit plazmy,jak je tu koloritem ...[/quote]Zajímavý - seš tady hodinu a už víš jak to tady chodí. Zřejmě další z řady fake nickname 9-)
Flasar (10)|6.12.2010 19:24
[quote=Pitomec;312821]Zajímavý - seš tady hodinu a už víš jak to tady chodí. Zřejmě další z řady fake nickname 9-)[/quote]

to né .... jen to tu už přes měsíc každý den pročítam,nebyl důvod tu něco vypisovat,vše potřebné jsem se dozvěděl,jen dnešní zkušenost mě nas.... a zaskočila
Pitomec (10211)|6.12.2010 19:25
[quote=Flasar;312828]to né .... jen to tu už přes měsíc každý den pročítam,nebyl důvod tu něco vypisovat,vše potřebné jsem se dozvěděl,jen dnešní zkušenost mě nas.... a zaskočila[/quote]Dobrý zdůvodnění, ale tomu bych věřil tak před 15 roky, kdy jsem u netu začínal :D
jarod72pm (841)|6.12.2010 19:29
[quote=nemamcas;312773]Na toto som narazil na AVmania a trochu ma to znepokojilo:

Samsung nekupuj. Zaměř se na značky: Sony, Philips, Panasonic, Sharp, LG. Radši si trochu připlat' a budeš mít o něco lepší telku.

Mohu vědět proč Samsung nedoporučuješ?

Protože Samsung nevyrábí tak kvalitní TV, jako těch 5 výrobců, které jsem výše uvedl. Navíc jeho TV jsou nejporuchovější ze všech. Samsung sice vyrábí ze všech výrobců TV s nejlepší výbavou, ale je to bohužel na úkor obrazové kvality. Nenáročnému divákovi ten Samsung možná bude stačit, ale ten kdo chce výborný obraz atd., tak volí jiné značky.

Suhlasim. Samsung už nie je to čo byval. Kedže v poslednom čase investuje hlavne do marketingu a reklamy, ani to inak dopadnuť nemohlo. Posledne kvalitne tv boli minuloročne B650, B750. ICh dnešni nastupcovia C650/C750 maju sice lepšiu vybavu, ale su obrazovo horši (subjektivne aj podľa recenzii). A o kvalite led modelov sa ani nevyjadrujem.[/quote]

Tak ono je to různé jde hlavně o to jak to vidíš.
Ten uplný lowend je někde pod hranicí 15000.- kde je uplně jedno co koupíš ,do 20000 už seženeš zajímavou tV která ti sedne ,okolo 20000 je první Plasma která mě oslovila Panasonic G20e a vedle ní je velmi výborné LCD Sharp 40" 810e (o málo dražší)
ale pod 20000.- když hledáš najdeš zajímavé ale i obrazově výborné LCD TV a rozhodně ti doma ostudu neudělají.Navíc recenze na Samsung 40C650 jsou v Evropě velmi kladné ,
Já jsem si tV vybíral půl roku až jsem si vybral přesně na míru LG a jsem max spokojený a hlavně vybíral jsem podle sebe.
Flasar (10)|6.12.2010 19:32
[quote=Pitomec;312829]Dobrý zdůvodnění, ale tomu bych věřil tak před 15 roky, kdy jsem u netu začínal :D[/quote]

Tak v tomhle údaji tě hravě trumfnu,prostě nemám potřebu zakládat stále se opakující témata ... vždyť ty už taky musíš mít nabindované odpovědi :D no nic jak psal PSV1 něco vyberu a neřešit to ...
nemamcas (97)|6.12.2010 19:35
Este ma oslovil ten Philips 42" pfl5405 je lacnejsi jak SAMSUNG a ma zaujimave technicke novinky
stev (45)|7.12.2010 13:38
pre milanaC ukaz mi tu statistiku kde len 2%ludi vidi blikanie panakov?urcite to je daleko vadsie% to bilianie len tu na fore vidi daleko vadsie % takze ta statistika je asi na hovno.g20 maju nasi a to blikanie pozoruju aj oni