Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Po aktualizaci nejde Samsung LE37C650 zapnout

Mr.Jina (5)|30.11.2010 21:09
Dnes na tv vyskočila aktualizace(je připojena k internetu) že je dostupný nový software, zda li jej chci nainstalovat tak jsem to potvrdil software se stáhl, poté vyskočila hláška že aktualizace proběhla úpěšně že se televizor zapne a vypne a vše se obnoví potvrdil jsem tedy a televize se už nezapla pořád jen poblikává červená dioda jako když bootuje. Nevítě někdo jak by se dal tenhle problém řešit? na zkratku servisního menu nereaguje a ani vytáhnout ze zásuvky nepomohlo. Televize je stará asi měsíc nechtěl bych ji před vánoci posílat na reklamaci :-(
vivid.sk (11472)|30.11.2010 21:12
reklamacia. (ak sa budes v nom vrtat mozes prist o zaruku a to ti za to nestoji).
alijen (10)|2.12.2010 20:10
Dnes se mi stalo to samé opravdu není jiná možnost než reklamace?
vsp (704)|2.12.2010 20:17
alespon dukaz toho, ze davat update pres internet je pekna kravina, zrejme to nemaji dobre osetrene u samsunga (musi se to nahrat do poameti, rozbalit, naflashovat), no hlavne ze to maji zabezpecene pres SSL

ja updatoval jedine z usb, prave pro obavy z tohoto

mam take C650
alijen (10)|2.12.2010 20:24
já už updatoval z internetu podruhé poprvé to bylo bez problémů až teď se
to nějak nepovedlo
Pajdo (47)|2.12.2010 21:21
Updatoval som z internetu ... bez problemov ... ale nahnali ste mi strach ...
dave_no (100)|2.12.2010 21:53
I u me update pres net bezproblemu.
vsp (704)|2.12.2010 22:50
no jeste je tam v VGA konektoru skryty mozna RS232 vystup - k tomu ale bude potreba prevodnik s MAX232 (jen 3 piny v nevyuzitych pinech VGA konektoru) Rx, Tx, GND, pripadne vevnitr nekde bude jtag)... pravdepodobne tak pujde prehrat bez rozebirani, ale tohle uz je vyssi divci a zabyvat se tim je pomerne narocnejsi, nez zavolat servis, at si ten krap opravi... no ne?

A priste nezkouset "nove technologie" (update 140MB po netu, kdyz ani nemame kontrolu nad tim, co odkud a jak to stahne).
vivid.sk (11472)|2.12.2010 23:46
skolacka chyba programatora ak si neskontroluje CRC stiahnuteho suboru pred pouzitim. V opacnom pripade sa to moze chovat presne tak isto, ako subor z USB.

Mohli nastat aj ine komplikacie, no predpokladam, ze taketo veci servis vyriesi do par dni, preflashovanim - hlavne ak ide ocividne o chybu pristroja.
vsp (704)|3.12.2010 00:19
Tady ani nevime, co TV pres Internet stahuje, mohla klidne stahnout 404 Not Found, jelikoz je to kryptovane SSL, tezko to nekdo zkontroluje...

To je otazka, zda ma servis jtag anebo ttl/com redukci a nejaky nastroj? na nejakych zarizenich se kvuli tomu menily desky, nepredpokladam, ze odpajkuje BGA FlasEprom chip a prepali to programatorem (Elnec a spol :-), servisy dnes funguji stylem vymenovace dilu, nez opravaru, hadam... Je tu nekdo ze servisu?

Tohle trebas nejen Asus vyresil uz pred 12 lety, kdy ve flash pameti byl loader, ktery se nikdy neprepisoval a slouzil jako zachrana pri nepovedenem flashovani, ze? Takto (boot core loader) to maji i jine daleko levnejsi zarizeni za par stokorun, ktere nechteji zahltit servisy zbytecnymi opravami a user si to muze opravit sam :-)

A loader se vetsinou prepisuje (kdyz to je nutne) az po verifikaci zbyleho obsahu, ze se spravne naprogramoval, tohle opravdu vypada na prvni pokus samsungu (pres Internet), ktery se jaxki nepovedl implementovat, anebo se to nekomu stalo pres USB? Tam stahnete exe, ktere musite rozbalit a chyba crc na datech pres net je proto 100% vyloucena (teda u rar a zip tomu tak byva, ze).
Mr.Jina (5)|3.12.2010 15:48
No když jsem volal do samsungu sdělili mi že přez net aktualizaci nedporučujou..Lepší stáhnout a dát na flasku. No má dojet technik ze samsungu a třeba to rozchodí
alijen (10)|3.12.2010 17:01
To samé mě dnes řekli na zákaznické lince. Zajímavé že to samé nenapíšou do uživatelské příručky kde je přímo návod jak firmware přez net aktualizovat.
Dagy2 (3153)|3.12.2010 17:13
Čo by si asi odpovedal ty, keby si sedel na zákazníckej linke? Keby ti niekto dal dotaz: "urobil som update cez internet a TV je v čudu". Jediná odpoveď je že sa to nedoporučuje, lebo prenos dát cez internet a bla-bla-bla.

Skús zavolať a opýtaj sa: "mám pripojený TV na net a chcem urobiť update. Je to možné?" Odpoveď na 99% bude, že to je najlepší spôsob ako to urobiť. :)
Mr.Jina (5)|3.12.2010 20:35
[quote=Dagy2;311869]Čo by si asi odpovedal ty, keby si sedel na zákazníckej linke? Keby ti niekto dal dotaz: "urobil som update cez internet a TV je v čudu". Jediná odpoveď je že sa to nedoporučuje, lebo prenos dát cez internet a bla-bla-bla.

Skús zavolať a opýtaj sa: "mám pripojený TV na net a chcem urobiť update. Je to možné?" Odpoveď na 99% bude, že to je najlepší spôsob ako to urobiť. :)[/quote]


Mno je to k pousmání tak proč sakra ta televize něco takového podporuje když ji to může bricknout vpodstatě navíc se to ještě ptalo samo.
vivid.sk (11472)|3.12.2010 21:31
[quote=Mr.Jina;311941]Mno je to k pousmání tak proč sakra ta televize něco takového podporuje když ji to může bricknout vpodstatě navíc se to ještě ptalo samo.[/quote]

:) asi tak. Este raz pripominam, ze dobre naprogramovany updade nemoze bricknut TV. Kazda jedna chyba sposobena korektnym pouzivanim TV (co update cez internet splna) je jasna chyba (firmwaru) TV.

[quote]
Tady ani nevime, co TV pres Internet stahuje, mohla klidne stahnout 404 Not Found, jelikoz je to kryptovane SSL, tezko to nekdo zkontroluje...
[/quote]je jedno co TV stahuje. Ak si nevie korektne okontrolovat konzistenciu stiahnutych dat (CRC) je to jej problem.
(aj 404 je len vratena HTML stranka, korektne nakodovany algoritmus by s tym problem nemal).

Uvidime ako dopadne autor temy, snad napise ako rychlo bol problem vyrieseny.
alijen (10)|3.12.2010 22:54
Protože mám stejný problém a na zákaznická lince samsungu mi přislíbily v nejbližších dnech návštěvu technika, tak se s váma taky podělím o dojmy opravy
vsp (704)|4.12.2010 09:05
[quote=Mr.Jina;311834]No když jsem volal do samsungu sdělili mi že přez net aktualizaci nedporučujou..Lepší stáhnout a dát na flasku. No má dojet technik ze samsungu a třeba to rozchodí[/quote]

tak poradne koukej co dela, treba je tam boot loader, co natahne z usb recovery_firmware, a je to :)
Mr.Jina (5)|7.12.2010 03:02
Takže technik přijel vyměnil desku a tím to bylo vyřízené a televize už funguje. K těm co technik přijede tak je dobré si televizi sundat ze zdi pokud ji máte na držáku protože technik nemůže takové věci dělat kvůli zodpovědnosti. No asi by měli ten nový soft z internetové aktualizace stáhnout. Něco takového se stát nesmí.Aspoň že mají tak dobrý servis a navíc bezplatnou linku.
vsp (704)|7.12.2010 06:52
čekal jsem to, měnit desky by jim šlo :-) Dnes se už nic neopravuje, a proč by to sundaval ze zdi, to zaplacené od Samsungu nemá :-)

měl ses technika zeptat, na kolik by tě tahle sranda (pardon, servisní zásah) přišla po záruce, hádám že tak na 75% ceny nové televize v té době !!! U mobilů je to podobné, tam to mnohdy je tak 150% ceny nového mobilu i více :-)
alijen (10)|10.12.2010 19:20
Tak se s vámi mohu podělit o zkušenosti s opravou i já. Opraváři mi samozřejmě vyměnili základní desku a na dotaz jestli opravdu může instalace softvéru zlikvidovat hardvér mi odpověděli že je to jako když se nepovede update biosu u kompu. Dokonce tvrdí že oni jako servismani vyloženě brojí za to aby upgrade firmware byl uživatelsky zakázán. Prý nedoporučují ani update přez flešku, protože při výpadku elektřiny dojde také ke zničení desky. A na dotaz kolik by ta sranda stála po záruce, mi odpověděli že asi 3000. Takže to naštěstí není 75 procent ceny televizoru Jak bylo výše uvedeno. Naštestí mám 3letou záruku tak mohu updatovat a updatovat a updatovat......
mpaulen (61)|10.12.2010 19:33
když se dá softvérově pokazit hardvér jak jsme pochopil, co pak udělá hack TV se základní deskou po delším používání.
vsp (704)|11.12.2010 06:43
alijen - mozna zapomneli rici, ze to je jejich nakupka bez DPH, prodejka pro tebe i s praci a marzi bude tak 7-9000,-

Podle me je bootloader primo v procesoru ARM, stacilo by se napichnout pres TTL/COM...
alijen (10)|11.12.2010 11:09
Tu cenu mi řekli i s prací ale je to samozřejmě jen přibližná cena skutečnost bude možná horší
vivid.sk (11472)|11.12.2010 11:27
[quote=mpaulen;314028]když se dá softvérově pokazit hardvér jak jsme pochopil, co pak udělá hack TV se základní deskou po delším používání.[/quote]

softwarom nepokazis hardware. Len znefunkcnis. (podobne ako by si vymazal boot loader z rootu OS).
alijen (10)|11.12.2010 12:37
No jo jenže servismani nejsou hackeři takže když je hardvér nefunkční tak ho prostě vymění a neřeší to.
garb7 (1189)|11.12.2010 16:36
[quote=alijen;314133]No jo jenže servismani nejsou hackeři takže když je hardvér nefunkční tak ho prostě vymění a neřeší to.[/quote]

Je to jen záležitost výrobce , pokud výrobce neumožní servisu nahrát SW do mrtvé desky ( tak pak má zákazník ,servis i výrobce větší náklady na opravu) a technik mění pouze desky v lepším případě pamět ( někdy se desky posílají např. k výrobci ten je umí přehrát a pak je jako náhradní díl posílá servisům.
Ono jede o to , že přehrát mrtvou desku je složitější než funkční.
funkční si i přehrávacím zařízením pokecá nedopustí přehrát jinou než určenou verzí SW pro daný typ.
mrtvá přehrávací zařizení musí dodat napájení paměti ve vhodný čas a i pak přerušit atd. např nastavit procesor pro zápis dat. tímto způsobem tam lze narvat prakticky cokoli.
Mr.Jina (5)|11.12.2010 18:40
určitě ta deska musí jít znova oživit.prostě je to jen softwarově bricklý ale jednodužší je tu desku vyměnit No přemžlím jestli tam vůbec poslední fw nahrát...ani nevím co je v něm nového.
Massaro (4)|20.12.2010 19:02
[quote=Mr.Jina;314199]určitě ta deska musí jít znova oživit.prostě je to jen softwarově bricklý ale jednodužší je tu desku vyměnit No přemžlím jestli tam vůbec poslední fw nahrát...ani nevím co je v něm nového.[/quote]
Zdravím, včera se mi stala stejná věc na modelu LE32C450. stáhl jsem si aktuální firmware z webu samsungu, nakopíroval na USB a nechal aktualizovat. TV update našla, aktualizace proběhla na 100 procent, potom došlo k automatickému restartu TV a ta už nenaběhla... pouze začala blikat stand by dioda. Tv mrtvá... na servisu mi řekli, že to nejde softwarově opravit a musí se vyměnit board, který není v servisu skladem, musí se objednat dle typu TV. Navíc mě servisní technik upozornil, že mi to sice vymění na záruku, ale mám nárok pouze na jednu výměnu tohoto boardu... čili kdybych měl v budoucnu stejný problém, už by to nebrali jako záruční opravu a musel bych si to zacvakat!!! tak tedy si na to dejte pozor, já osobně uř firmware měnit nebudu...:-(
slamka33 (15)|20.12.2010 22:58
Toto je hovadina. Pocas zaruky su povinni Ti opravit vsetky chyby za ktore Ty nemozes. Nakolko umoznuju TV "aktualizovat", prehrat FW a dokonca to sami odporucaju (na zakaznickej linke), potom nemaju najmensi dovod preco Ti vymenit tuto dosku len raz.

Ja som kupil Samsunga, vybalil ho z krabice a zacal sa sam zapinat, vypinat. Kedy ako chcel. Lezis v posteli o jedenastej vecer, pomaly uz spis a zrazu tu-lu-lu a TV vo vedlajsej izbe zapnuta. Alebo pozeras serial a zrazu tra-la-la a TV vypnuta. Kym sa spamatas, tak zas zapnuta a hned aj vypnuta..
No proste chaos.

Volal som zakaznicku linku a ako prva vec co som od nich pocul bolo, aby som si zaktualizoval FW.
Samozrejme nepomohlo. Prisiel technik a neuverite co urobil - vymenil dosku. :D A aby nestacilo, tak nie len zakladnu dosku, ale aj zdrojovu dosku.
TV este typek drzal v ruke ked sa mu zacala zas sama zapinat, vypinat, tak si ju rovno zobral do servisu, kde vymenil uz aj tretiu dosku - ovladacie tlacitka. Ved uz tam viac nemal co menit..

Pytal som sa co stoji taka doska - 140e, co je oproti cene telky bagatel. Ale kym je v zaruke, budem servisaka volat vzdy ked sa nieco poserie....
eldorado09 (1441)|20.12.2010 23:08
A aký model máš?
vsp (704)|21.12.2010 07:07
podle popisu byl nejspise zkrat v ovladacim panelu :)

Takze kdyz vymenil 3 desky tak to mame 3x 140e ? :) A vetsi LE40C650 stoji aktualne 14990 Kc (570 Eur?).

jedna vec je, na co mas narok v servisu (na nic, to je dobra vule samsungu, ze ti posle servisaka domu) a druha, na co mas zakonne pravo (u prodavajiciho)
Massaro (4)|21.12.2010 11:01
[quote=slamka33;316560]Toto je hovadina. Pocas zaruky su povinni Ti opravit vsetky chyby za ktore Ty nemozes. Nakolko umoznuju TV "aktualizovat", prehrat FW a dokonca to sami odporucaju (na zakaznickej linke), potom nemaju najmensi dovod preco Ti vymenit tuto dosku len raz.
[/quote]
já vím, že to zní jako hovadiva, že mám pouze nárok na jednu výměnu desky v záruce. Nicméně tuto informaci jsem obdržel od servisního technika v praze, tak ji tady pouze házím do diskuze. Pokud by odešla deska podruhé, musel bych se servisem asi už pěkně dohadovat...
slamka33 (15)|21.12.2010 20:15
Mam UE46C7000..
Nemusis sa hadat so servisom, prides do obhodu a das reklamovat tam, oni su povinni Ti to opravit. Je len vec "slusnej" firmy ze ked sa obratis priamo na servis, vyjdu Ti v ustrety a mas to rychlejsie doma.