Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: LG 50PK350 optický audio výstup a přehrávaní .mkv na AVreceivru

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dobrý den mám uvedenou plazmu LG50PK350 a z My Book Essential 1TB na ní přes USB přehrávám filmy ve fullHD (.mkv).Zvuk mi bohužel připadá otřesný a tak bych chtěl koupit AVreceiver (Pioneer VSX-819 nebo Yamaha RX-V 367) a propojit TV-AVR oprickým audio kabelem.Pošle mi TV audio signál do AVR bez problémů?(dekóduje se audio v TV nebo až v AVR?)
    Zatím nemám domácí centrum a sledování fullHD filmů přes USB je jedíná cesta.
    Děkuji za rady a názory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2009

No zisti co dokaze dekodovat TV (DTS, hd dts, true hd) a podla toho budes vediet co dokaze pustit tv do avr. Ak TV nevie poslat tento druh zvuku do avr tak ten s tym tazko nieco spravy. Nezabudaj ze cez optiku dostanes max DTS (1500) HD dts a true hd len cez Hdmi.

Nezabudaj ze potrebujes aj repro nie len samotny avr.

dodo

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No právě že to co TV zpracuje nemůžu nikde najít
    Jediné co jdem našel tak zvuk: Dolby Digital,Infinite Sound to je asi jak hraje ale nevim jestli to i posílá přes optiku....
    mě by 5.1 stačilo zatím to chci jen nějak zprovoznit aby to šlo na AVR.
    Mám totiž starší dom.kino(http://nadavi.com.ua/opin/aiwa/xh-dt...position_=8695) a to nemá optický audio vstup (jen výstup) tak tam nemám jak připojit tu TV.Nebo tě napadá nějaké jiné řešení jak to vymyslet?
    Nejsem náročný posluchač a bude to jen na filmy.Rozpočet značně omezen - manželka je kategoricky proti investicím do audia

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

manželka je kategoricky proti investicím do audia
    tak bud vymenis AVR, alebo manzelku (su to tvoje peniaze, alebo manzelkine, ked jej dovolis do toho kecat?)

ale k veci:

co sa tyka TV, posledne modely Samsug (rada C) a LG vedia posielat DD a DTS cez optiku von (over si konkretne LG v manuale, nezarucujem), takze naozaj postaci AVR s optickym vstupom a si za vodou.
    Odporucam taky AVR, ktory vie spravit (manualnu) korekciu lipsync (audio/video posun), koli pripadnemu inputlagu.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 29-11-2010 v 14:31

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Našel jsem návod a je tam psané, že posílá ven DD takže by to bylo v pohodě.Nejvíce se mi zamlouvá ten Pioneer VSX-819H a pišou u něj i o tom "Lip Sync".Co vy řikate na ten Pioneer VSX-819H http://hifibest.com/?p=761.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

v tejto cenovke je to jedno, co kupis. Ajtak bude zvuk zavisiet (primarne) od repro, ktore mas doma.

Daj pozor na to DTS pri LG. Vacsina HD ripov v mkv ma DTS zvuk. A predpokladam, ze sa ti to nebude chciet neustale konvertovat na Dolby Digital. (i ked je na to blbubzdorny nastroj, je to otravne).

Samozrejme, vzdy si mozes dodatocne kupit externy media player. Dnes uz za 100e kupis krabicku, ktora prehra "skoro" vsetko. Potom nebudes mat problem s posielanim DTS ani DD cez optiku.

Lipsync (s manualnou korekciou aspon +- 150ms je fajn).

Podobná témata

1. CD, DVD, Blu-ray: opticky vystup=s/pdif?
    Od NeregistrovanĂ˝ v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-01-2012, 15:25
  2. Plazma: Lg 50PK550 opticky vystup
    Od petr.stony v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-09-2011, 08:39
  3. Opticky vystup u UEXXBX000
    Od glottis512 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 17-05-2010, 23:06
  4. Jak propojit optický audio výstup S/PDIF s 6x RCA?
    Od Vipa v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-04-2010, 00:22
  5. Opticky digitalni vystup na koax. dig vstup?
    Od maxpower v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-09-2008, 10:50