Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk zo skylink na domace kino Philips

salem11 (7)|29.11.2010 09:42
Caute vsetci. Potreboval by som pomoc ohladne prepojenia tychto troch zariadeni, aby domace kino PHILIPS HTS3520/12 prehravalo zvuk zo skylinku.
1. Domace kino je prepojene s TV (SAMSUNG) cez SCART - tv nema HDMI
2. Skylink (set-top-box) je pripojeny s TV tiez cez SCART - tv ma dve SCARTY

Skusal som pripojit aj skylink a domace kino medzi sebou cez SCART ale aj cez cinche. Tak isto som prepajal aj domace kino s TV cez cinche. Nic nezabera...
Nevedel by niekto co s tym?
Dakujem krasne
panasonic650 (1124)|29.11.2010 11:01
Posli presne nazvy zariadeni ake pouzivas...
vivid.sk (11472)|29.11.2010 11:12
v dobe digitalnych technologii same scarty :eek:.....

prepoj vystup zo STB priamo s domacim kinom cez optiku/cinch (SPDIF) a mas vystarane.
salem11 (7)|29.11.2010 13:00
Takze:
1. Domace kino: PHILIPS HTS3520/12
2. Telka: SAMSUNG CW 29Z418P
3. Set-Top-Box: TOPFIELD TF 6000CR

Skuste prosim poradit, lebo niesom presvedceny ci to cez optiku pofici...
czchip (143)|29.11.2010 14:50
[quote=salem11;310673]Takze:
1. Domace kino: PHILIPS HTS3520/12
2. Telka: SAMSUNG CW 29Z418P
3. Set-Top-Box: TOPFIELD TF 6000CR

Skuste prosim poradit, lebo niesom presvedceny ci to cez optiku pofici...[/quote]

Nepude zbyva ti jen propojit to analogove - cinch, cinch, nebot tvuj AIO bazmek nema digitalni vstup.
vivid.sk (11472)|29.11.2010 15:26
[quote=czchip;310698]Nepude zbyva ti jen propojit to analogove - cinch, cinch, nebot tvuj AIO bazmek nema digitalni vstup.[/quote]


firmu, ktora v dnesnej dobe predava audio vyrobok urceny na DK bez digitalneho vstupu by som nakopal do riti ... hlavne ze to ma nalepku HDMI 1080p.

Ostatne, ak niekto kupuje AIO, ma co chcel.
panasonic650 (1124)|29.11.2010 16:14
[quote=czchip;310698]Nepude zbyva ti jen propojit to analogove - cinch, cinch, nebot tvuj AIO bazmek nema digitalni vstup.[/quote]

Bazmek nema zaiden vstup na externy signal.... okrem analog stereo cinch IN....

Skus toto
STB SCART TV OUT -> TV SCART1 IN -> TV SCART2 OUT -> SCART to CINCH adapter -> DK AUDIO IN

http://www.nexxia.co.uk/product.asp?product_code=NX-SCT-009&category=Scart%20Adaptors§ion=Audio%20Connectors


Alebo toto
STB SCART TV OUT -> TV SCART1 IN
STB AUDIO CINCH OUT -> DK AUDIO IN


Alebo este toto
STB SCART TV OUT -> TV SCART1 IN
STB SCART VCR OUT -> SCART to CINCH adapter -> DK AUDIO IN
panasonic650 (1124)|29.11.2010 16:39
Zopar odsekov co stoji za pozornost pri nastavovani STB

==========
3.2.3 Video cassette recorder
You can have the digital receiver linked to your video cassette
recorder or such an appliance via the VCR SCART connector. In
that case, the digital receiver will operate differently depending
on the setting of the VCR Scart Type option. If the option is
set to Standard, the digital receiver will pass the video from
the video cassette recorder to your television when it starts
playback. But if the option is set to External A/V, the digital
receiver will not pass the video automatically. To pass it, you
have to press the button.
==============
3.2.5 Audio mode
Basically, there are two audio sources as you can find two audio
sockets on the back panel of the digital receiver. You can enjoy
only one source or both of them in either stereo or mono. Set
the Sound Mode option as you desire.
Apart from this setting, you can change the sound mode with
the button. See § 5.2.5 for detailed description.
================
salem11 (7)|29.11.2010 21:06
To panasonic650:
Diky moc ako zazrakom som doma nasiel Scart Adaptor to Phono audio Video & S-Video Switchable, sam neviem naco som to kupoval - asi na video:). Skusim to poprepajat a uvidim ci to pojde.
Ale este otazocka:
K DK bol pripojeny kabel s troma cinchami na oboch stranach (dve na audio - cerveny a biely a jeden na video - zlty). Takze podla tvojho navodu do adptera zapajam len cinche na audio, ten na video nepripajam?
panasonic650 (1124)|29.11.2010 21:13
Spravne...
salem11 (7)|14.12.2010 20:04
Takze pani.
Skusal som vsetky vaes tipy a stale nic.... Vobec to nejde...
Skuste este nieco poradit...
D
Dzardis (44)|15.12.2010 13:14
[quote=salem11;315079]Takze pani.
Skusal som vsetky vaes tipy a stale nic.... Vobec to nejde...
Skuste este nieco poradit...
D[/quote]

http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/1152473/philips/philips-hts3520-cerne/?kampan=602#utm_source=heureka.cz&utm_medium=srovnavac

Dle popisu to nemá žádnej vstup. Jestli je to pravda, tak to zvuk z externího zdroje nebude hrát nikdy.

http://www.hifishop.cz/domaci-kino/philips-hts3520

Dle tohoto popisu, to má vstup aux - což jsou většinou cinche. Takže kabel scart - audio cinch mezi STB a Philipse. A musí to jet. Pokud ne, tak je někde porucha.

Tak pane majiteli, kde je pravda? Má to audio vstup nebo ne?

Pokud si nejste jistej, pomohla by fotografie zadní strany toho kina.
panasonic650 (1124)|15.12.2010 13:53
este tam moze byt problem v nastaveni ako som poukazoval na manual STB
Dzardis (44)|15.12.2010 14:11
[quote=panasonic650;315248]este tam moze byt problem v nastaveni ako som poukazoval na manual STB[/quote]

To nastavení se asi týká vcr scartu. Pokud to aspoň na zkoušku vytáhne z tv scartu, tak to musí fungovat. Jinak by při propojení scart - scart nešel zvuk ani v TV. Audio signál na cinchích snad je taky pořád. Ještě jsem neviděl, že by se to někde zapínalo.Na ofiko stránkách philipsu píšou, že to kino má aux in. Taky jestli uživatel po připojení nezapoměl na tom kině přepnout na vstup aux.
salem11 (7)|16.12.2010 09:39
Takze pani.
Posielam vam rychly manual na Domace kino a ked som ho dobre pochopil tak vstup na audio ma...
Takze neviem ked moze byt chyba.
Posledne pripojenie je asi taketo:
STB - TV - cez SCART (TV - AV1)
Domace kino - TV - cez SCART (TV - AV2)
STB - Domace kino - cez: STB SCART Adaptor to Phono audio Video & S-Video Switchable a Domace kino cinch len na audio, video som nepripajal....
V reproduktoroch je nejaky ten sum ale zvuk nie...
Dik ze sa na toto pozriete

PS "Taky jestli uživatel po připojení nezapoměl na tom kině přepnout na vstup aux" nerozumiem celkom dobre kde sa to da prepnut... Ak myslite na ovladaci Aux tak je to prepnute urcite... Uz pouzivam viac rokov PHILIPS DK a stale ide zvuk aj z TV aj z VCR ale s tymto som sa stretol prvy krat...
francesco (6)|16.12.2010 10:01
[quote=salem11;315419]Takze pani.
Posielam vam rychly manual na Domace kino a ked som ho dobre pochopil tak vstup na audio ma...
Takze neviem ked moze byt chyba.
Posledne pripojenie je asi taketo:
STB - TV - cez SCART (TV - AV1)
Domace kino - TV - cez SCART (TV - AV2)
STB - Domace kino - cez: STB SCART Adaptor to Phono audio Video & S-Video Switchable a Domace kino cinch len na audio, video som nepripajal....
V reproduktoroch je nejaky ten sum ale zvuk nie...
Dik ze sa na toto pozriete

PS "Taky jestli uživatel po připojení nezapoměl na tom kině přepnout na vstup aux" nerozumiem celkom dobre kde sa to da prepnut... Ak myslite na ovladaci Aux tak je to prepnute urcite... Uz pouzivam viac rokov PHILIPS DK a stale ide zvuk aj z TV aj z VCR ale s tymto som sa stretol prvy krat...[/quote]
Je videt,ze tam mas vstup na cinche :) .Kdyz zapojis STB>TV cinche>scart tak to funguje?Otazka je,jestli tvuj vystup na STB (cinchovy) funguje,pokud jsou kabely v poradku a funkcni a nejde to nijak nastavit v menu STB
panasonic650 (1124)|16.12.2010 10:02
Pokus 1) Ak mas overene zapojenie ktore funguje pri TV->DK alebo VCR->DK tak zabudni chilku na obraz a skus dostat zvuk do DK zo STB takisto. Potom budes riesit obraz.

Pokus 2) Skus dostat zvuk pomocou toho "SCART Adaptor" z TV do DK. Ide aby si overil ze sa to da. Mozno je vadny.

Napis vysledok.
Dzardis (44)|16.12.2010 12:54
PS "Taky jestli uživatel po připojení nezapoměl na tom kině přepnout na vstup aux" nerozumiem celkom dobre kde sa to da prepnut... Ak myslite na ovladaci Aux tak je to prepnute urcite... Uz pouzivam viac rokov PHILIPS DK a stale ide zvuk aj z TV aj z VCR ale s tymto som sa stretol prvy krat...[/QUOTE]

Tlačítkem "source" na DK přepnout na požadovaný vstup. Dle toho stručného návodu nejspíše AV.

Další možnost jak si ověříte, jestli funguje cinch audo výstup na STB: Vyndejte všechny scarty. Vemte ten cinchovej AV kabel co byl k tomu kinu a propojte STB s televizí (klidně komplet i s obrazem) tímto kabelem. Na telce přepnete na AV vstup a pokud pojede satelit - zvuk i s obrazem tak výstup STB je OK. Pokud se tohle nepodaří, je něco špatně.

Pak vyndejte kabel z telky a zapojte pouze audio k DK. Tlačítkem source zkuste popřepínat všechny možnosti. Zvuk by se měl objevit.
Podle mě je zbytečný tahat ten zvuk ze STB do TV a pak do kina. Možná TV ani neumí ten zvuk přeposlat ze vstupu jednoho scartu na výstup druhého.
salem11 (7)|20.12.2010 19:11
To Dzardis - dakujem velmi krasne uz to ide. Isiel som podla Vasho navodu a vsetko OK.
Este raz diky mate to u mna...
Dzardis (44)|20.12.2010 20:08
[quote=salem11;316478]To Dzardis - dakujem velmi krasne uz to ide. Isiel som podla Vasho navodu a vsetko OK.
Este raz diky mte to u mna...[/quote]

To jsem rád, bylo to docela napínavý:-)
panasonic650 (1124)|20.12.2010 21:52
Mozno by bolo zaujimave si precitat ako vyzera vysledne zapojenie KOMPLET ;)
salem11 (7)|21.12.2010 10:22
Takze zapojenie:
1. STB - TV - SCART 1 (TV = Ext 1)
2. DK - TV - SCART 2 (TV = Ext 2)
3. STB - DK - cinch kabel bez videa (len audio)

Myslim ze toto zapojenie som mal uz pred casom spravene ale stale to neslo. Pomoc prisla ked som prepojil cinchovym kablom STB a TV. Najprv to neslo az kym som nepochopil ze je potrebne nastavit aj telku (sama to nedokazala)...:). Nevedala aky vstup na audio a video tam je zapojeny ci SCART alebo cinch.
Potom som to prepojil podla vasich navodov a hele.......... Zrazu zacala komunikovat aj TV. Sama dokaze desifrovat zdroj obrazu a zvuku a prepina sa medzi Ext1 a Ext2.

Dakujem vsetkym za pomoc a ochotu a hlavne trpezlivost!!!
PS: Velky dik hlavne za pomoc od Dzardis a panasonic650 - ste hackeri...
panasonic650 (1124)|21.12.2010 12:33
Super... Snad to niekto najde ked bude mat podobny problem. Preto mam rad ked sa popise na konci aj cele riesenie a nie iba "uz to ide" ;-)