Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Potrebuji poradit

nicnic (7)|28.11.2010 18:10
Zdravim
rad bych poprosil o doporuceni na satelitni prijimac, v rozumne cenove relaci, rozhodne s moznosti pripojeni disku nebo s vestavenym pevnym diskem, propojeni pres ethernet (nebo idealne wifi, je to vubec mozne?) by bylo +, avsak neni nezbytnosti.
Pokud mate doporuceni i na konkretni konvertor, budu velice vdecny.
(Pripadne i pro parabolu, predpokladam vsak ze u techto velke rozdily nejsou).

Nejsem zadny extremne narocny, preferuji spise nizkou cenu, na druhou stranu radeji neco co se po 2 letech nerozpadne...

Rovnez bych uvital doporuceni na montazni firmu v okoli Vyskova (Jizni Morava), a na co si dat pri montazi pozor.


A v neposledni rade, pri pohledu na okolni domy me takrka desi, ze spousta lidi ma konec antenniho sloupku vyse nez hromosvod - je toto beznou praxi montaznich firem?

Vzhledem k obtizne dostupnosti strechy (pouze vnejskem po zebriku), by me rovnez zajimalo, jak se resi mozne usazeni snehu ci namrazy v parabole?

Diky moc.
Dagy2 (3153)|28.11.2010 20:10
A prečo to chceš silou mocou trepať na strechu? Nemáš voľnú stenu?
Strecha je nap.. -> sneh, námraza, blesk, vietor
karel.karel (16)|3.12.2010 12:45
[quote=nicnic;310439]Zdravim
rad bych poprosil o doporuceni na satelitni prijimac, v rozumne cenove relaci, rozhodne s moznosti pripojeni disku nebo s vestavenym pevnym diskem, propojeni pres ethernet (nebo idealne wifi, je to vubec mozne?) by bylo +, avsak neni nezbytnosti.
Pokud mate doporuceni i na konkretni konvertor, budu velice vdecny.
(Pripadne i pro parabolu, predpokladam vsak ze u techto velke rozdily nejsou).

Nejsem zadny extremne narocny, preferuji spise nizkou cenu, na druhou stranu radeji neco co se po 2 letech nerozpadne...

Rovnez bych uvital doporuceni na montazni firmu v okoli Vyskova (Jizni Morava), a na co si dat pri montazi pozor.


A v neposledni rade, pri pohledu na okolni domy me takrka desi, ze spousta lidi ma konec antenniho sloupku vyse nez hromosvod - je toto beznou praxi montaznich firem?

Vzhledem k obtizne dostupnosti strechy (pouze vnejskem po zebriku), by me rovnez zajimalo, jak se resi mozne usazeni snehu ci namrazy v parabole?

Diky moc.[/quote]Ševčík, Havlíčkova 614,Křenovice
geronimoh (2327)|3.12.2010 23:32
[quote=nicnic;310439]

Rovnez bych uvital doporuceni na montazni firmu v okoli Vyskova (Jizni Morava)[/quote]

Tesařík, Křižanovice, Mobil: 608 766 388 ( mám s ním dobré zkušenosti )


[quote=nicnic;310439]

Vzhledem k obtizne dostupnosti strechy (pouze vnejskem po zebriku), by me rovnez zajimalo, jak se resi mozne usazeni snehu ci namrazy v parabole?

[/quote]

Mám satelitní příjem už od roku 1994 a zatím jsem s tím neměl problém. Na parabolách mi sníh nedrží, a to ani nevím, jestli mají nějakou speciální povrchovou úpravu, nebo ne. Na LNB konvertoru by mohla vrstva sněhu dělat problémy, ale zatím jsem ho nikdy čistit nemusel. Jen počítej s tím, že při hustém sněžení nebo silné bouřce budeš mít signál slabší nebo žádný.
Dagy2 (3153)|4.12.2010 10:34
Aj keď mám pocit, že nicnic potreboval od nás nicnic (2 dotazy v rôznych vláknach a žiadna jeho reakcia - hoši radíte blbosti alebo OK, už som si poradil) len doplním moju skúsenosť:
- pri hustom snžení som nikdy nemal problém so signálom
- 1x výpadok pri búrke "tesne pred koncom sveta", ale to už bolo nebezpečné vôbec mať niečo zapnuté
- naopak sneh som musel odmetať asi 3x ešte u analogu (SAT mam tiež niekde od 1994) u digitalu t.j. 2 roky sa mi to nestalo. Ale parabolu mam na juhovychodnej stene domu.
nicnic (7)|4.12.2010 12:52
diky za reakce

[quote=Dagy2;310490]A prečo to chceš silou mocou trepať na strechu? Nemáš voľnú stenu?
Strecha je nap.. -> sneh, námraza, blesk, vietor[/quote]

radova zastavba RD + radova zastavba RD pres ulici, tzn. satelit musi byt relativne vysoko, aby "videl" na obzor - viz priloha - pokud nebude na strese, musi byt bud na zdi pod strechou - pak ale nastava problem v zime (snih padajici ze strechy atd),
nebo bude na zdi vedle strechy, musi byt na sloupku, ktery bude dost vysoky na to, aby satelit "videl" zboku pres strechu
SAT.jpg
Dagy2 (3153)|4.12.2010 17:17
[quote=nicnic;312110]diky za reakce



radova zastavba RD + radova zastavba RD pres ulici, tzn. satelit musi byt relativne vysoko, aby "videl" na obzor - viz priloha - pokud nebude na strese, musi byt bud na zdi pod strechou - pak ale nastava problem v zime (snih padajici ze strechy atd),
nebo bude na zdi vedle strechy, musi byt na sloupku, ktery bude dost vysoky na to, aby satelit "videl" zboku pres strechu[/quote]
Myslím, že tá orientácia domu je úplne v pohode. Azimut na 23.5E je v Brně 178°, Vyškov bude podobne. Tzn., že tú šípku, ktorú si nakreslil a označil ako "smer na južnú oblohu" môžeť použiť na smerovanie paraboly. Pokiaľ môžeš vytiahnuť parabolu na stene bližšie k ulici, tak máš krásny výhľad okolo suseda a na roh toho domu v križovatke. Stačí ak 15metrov pred anténou nie je prekážka.

Ja mám anténu tak, že na ňu dočiahnem s malého rebríka. Nezabudni, že uhol (elevácia) z ktorého anténa prijíma signál NIE je priamka medzi držiakom a stredom paraboly. Ona ide podstatne vyššie z paraboly, v podstate o uhol, o ktorý je LNB nižšie než stred paraboly.
losos (2977)|4.12.2010 18:30
Pro nicnic :
Družice jsou na jižní obloze asi 32-35°vysoko. Takže vezmi si trojúhelník, který má těch 30° a pomocí něj se po obloze rozhlédni, jestli máš z toho místa volný výhled.... (opatrně, ať si nevypíchneš očičko... :) )